Opinie o iMe Polska SPÓŁKA AKCYJNA

ODRADZAM PRACĘ W TEJ FIRMIE

Hej, piszę jako były pracownik firmy. Jeżeli ktoś się będzie wybierał na rozmowę kwalifikacyjną, to odradzam. Już mówię dlaczego. Przy samej rozmowie (w moim przypadku przez Skype) pan Maj**n nie wie z kim rozmawia. Myli moje imię i za każdym razem podaję inne. Mimo wszystko "dał mi szansę" pokazania się i że ja szukałem pracy, również się zgodziłem. Wszystko wyglądało obiecująco. Zacząłem pracować. Od momentu kiedy zacząłem pracę, przez bite 3 tygodnie nie wiedziałem, co mam robić. Zero kontaktu z firmy, zero konkretnych informacji. Mam być tu i tu, o tej i o tej i to tyle. Na obiecany sprzęt również czekałem tyle czasu, że dostałem go pod koniec próbnej umowy i wtedy dopiero mogłem zacząć pracować, bo ze sprzętem dostałem różne inne niezbędne rzeczy do pracy. W ostatnim dniu, kiedy kończyła mi się umowa, nie było żadnej reakcji z góry - czy będziemy przedłużać umowę, czy nie. Nic. Za każdym razem musiałem się prosić o wszystko. Zero zainteresowana pracownikiem. Na okresie próbnym miałem do zrealizowania pewien harmonogram, który dostałem od firmy. Wypełniłem go na tyle ile mogłem, myślę w 90%. Po okresie próbnym, gdy powiedziałem, że nie będę przedłużał umowy. Zapytałem się również o wynagrodzenie. W dniu wypłat dostałem informację, że takowej nie dostanę, bo za co? Po tym jak powiedziałem, że wykonałem plan w 90%, coś mi się chyba należy, dostałem info, że wypłata będzie. I co? Wypłaty nie było. Ciągle chciałem się dogadać, ale KŁAMIALI i KRĘCILI mnie i nie chcieli przelać wynagrodzenia, gdzie podpisałem umowę i wszystko. Po kilku męczących dniach i walczenia o swoje, byłem w pewnym sensie szantażowany, że jak zrobię to i to, to dostanę wypłatę. Nie dostawałem. Albo się zlitowali, albo nie wiem co, grubo po dziesiątym taką dostałem... Konkludując. W samej pracy na początku dają konkrety i zakres obowiązków - to na plus. Na plus, że dają własny sprzęt i oferują niby pomoc. Ale no zero profesjonalizmu, brak poszanowania pracownika. Albo inaczej. Szanują, póki pracujesz dla nich. Później, co się stanie, to się stanie. Brak wynagrodzeń (nie tylko u mnie). Jak chcesz tam pracować? Nie idź! Ale jak chcesz skorzystać z usług iMe - to w sumie pracownicy stają na głowie, by je rozwiązać. Tak mi się wydaję. Ale być po tej drugiej stronie - o nie. Po prostu odradzam.

krzysiekh
@ODRADZAM PRACĘ W TEJ FIRMIE 21.12.2017 00:47

o to to, prawda

Zawiedziony
@ODRADZAM PRACĘ W TEJ FIRMIE 21.12.2017 00:47

Popieram w pełni. Zmiana nazwy nic nie da jak ludzie i polityka wciąż ta sama... Wiele razy mnie oszukiwano, po ustaleniach po wyjściu z biura po 15 min otrzymywałem informację całkowicie sprzeczną z tym co ustalaliśmy i mieli to w (usunięte przez administratora) Dałem z siebie wiele, ale nikt tego nie doceniał. Podpisuje się pod powyższym i ODRADZAM!!!

Ja

Koszmarna firma!

Jakis czas pracowalem

W tej firmie nie liczy sie pracownik, bo jest nazywany zasobem. Dobrze że Katarzyny nie ma bo to było śc*erwo ale prezes i majdan to ludzie z ogromnym deficytem wiedzy nt. IT. Fajni ludzie w tej firmie pracowali, szczęśliwi Ci którzy mogli ich poznać i z nimi pracować. POZDRO DAMIAN JAJKO, MVP TEJ FIRMY, LEPSZEGO OD CIEBIE NIE BYŁO I NIE ZNAJDĄ

zadowolony-obiektywny

A wg mojej wiedzy i bliskiej współpracy z iMe to wygląda zupełnie inaczej Pełen profesjonalizm Fantastyczna, koleżeńska atmosfera Kadra menadżerska i zespół pracowników na najwyższym poziomie Wysokie wynagrodzenia wypłacane zawsze przed czasem Świetne warunki pracy, dobry sprzęt, komputery, telefony Pełny pakiet benefitów Możliwość pracy przy ambitnych projektach Jasna ścieżka kariery i możliwość szybkiego awansu Super system motywacyjny, premie, bonusy, możliwość korzystania z ubera, prezenty urodzinowe Jełopie, być może nie polecasz dlatego, że nie udało Ci się zrobić kariery w iMe, fakt wymagania mają wysokie, więc może nie spełniłeś ich oczekiwań...

IME

Wewnątrz to zupełnie inaczej wygląda, 100% marketing, 0% profesionalizm

@IME 05.10.2017 19:28
Wewnątrz to zupełnie inaczej wygląda, 100% marketing, 0% profesionalizm

Opinie naszych pracowników mówią co innego. A najlepiej przekonać się samemu :)

Michał

Niewielka firma próbująca równać się z poważnymi korporacjami, gdzie każdy zna swoje obowiązki. Byłem jednym z niewielu, który miał pierwszy kontakt z projektem ime oraz pierwowzorem - domowyminformatykiem. Niestety jak pisali poprzednicy w firmie panuje spory chaos organizacyjny, a wszelkie zmiany odbijają się czkawką na pracownikach. Forma zatrudnienia jest zawsze kwestią indywidualną, ale nie pamiętam, żeby firma proponowała umowę o pracę komukolwiek (chyba, że miałeś bardzo twarde argumenty). Idąc dalej, HR w tej firmie nie istnieje i w każdy problem trzeba angażować odpowiedzialne osoby. Jeżeli chodzi o plusy na pewno wypłatę dostaniesz na czas. Zakres obowiązków również jest szeroki, więc doświadczenie można szybko zdobyć. Przy większych chęciach można nawet awansować, ale przez nadmiar obowiązków trzeba uważać żeby się nie wypalić. Firmę polecam na początek przygody z IT (przyjmują ambitnych bez doświadczenia), natomiast doświadczonym radzę nie tracić czasu.

@Michał 02.10.2017 12:41

Michale, nie wiem czy jest sens dawać opinie na podstawie doświadczeń sprzed paru lat...Sporo się w iMe zmieniło od czasów, które opisujesz a najlepiej świadczą o tym opinie o firmie samych pracowników.

Mateusz

Pracuję w iMe dopiero miesiąc, ale mam już pozytywne odczucia. Przede wszystkim jest to rodzaj pracy i atmosfery, który powoduje, że chce się rano wstać i iść do pracy. Można się wiele nauczyć, bo rodzaj zadań jest bardzo, bardzo szeroki. Eksperci IT są pomocni, z chęcią współpracują lub tworzą szkolenia i są wyrozumiali. Presja o zadania raczej motywuje, poza tym nie będę przecież siedział i się obijał w pracy. Jeżeli ma się umiejętności i dobrze buduje relacje np. z oddziałem to odczucia są fajne. Myślę, że śmiało mogę polecić pracę tutaj osobom, które znają się na rzeczach IT i chcą się rozwijać. Jeżeli chodzi o wymagania to są, ale nie czuję nad sobą żadnego bata, raczej wiem i jestem świadom tego, że spotka mnie coś dobrego i zostanę doceniony jeśli będę się starał, a nie że mam nad sobą widmo kary. Wiem jakie są ścieżki kariery i są rzeczywiście nietypowe, ale co mi po typowych ścieżkach gdzie dostaję kij i marchewkę. Tutaj nie liczy się staż tylko umiejętności. W większości firm jest na odwrót w postaci kija i marchewki.

Szczery EX

Praca fajna dopóki nie musisz współpracowac z zarządem, (usunięte przez administratora) Ogólny bałagan organizacyjny choć firma jest mała.

Anna

@Anna 14.09.2017 20:03
Bardzo duże rozczarowanie... Nie polecam!!! Żałuje że nie mogę się podpisać ale to niezwykle zawistne środowisko - omijajcie.....

Pani Anno, Posługuje się Pani ogólnikami. Bardzo proszę o merytoryczny komentarz, tylko wtedy informacja ma sens i możemy się do niej odnieść. O ile oczywiście nie jest Pani naszą konkurencją i faktycznie doświadczyła Pani nieprzyjemności z naszej strony...

WaszEx

Ogólnie prace oceniam na duży minus. Pracowałem w tej firmie dość długo, ale z przykrością muszę stwierdzić, że nie jest to miejsce "na zawsze". Jest to dobra firma, aby pójść, złapać doświadczenie (a można, jak się chce), nabić lat do CV. Nic na poważnie niestety. (usunięte przez administratora)Ogólny chaos organizacyjny i strukturalny - pomimo podziału obowiązków i tak o wszystkim decydują 2-3 osoby niekoniecznie techniczne i niekoniecznie rozumiejące działanie firmy IT. Zakres obowiązków jest masakrycznie wielki - każdy jest od wszystkiego i ma się znać na wszystkim - dla mnie trochę niepoważne. (usunięte przez administratora) Jak ktoś myśli o poważnej pracy i poważniej firmie to szukajcie gdzie indziej.

Guide

Polecam :) pracuje od 2 lat, jest naprawdę spoko. Testów się nie bójcie. Jak ktoś dobrze ogarnia temat to da rade.

Doświadczony

Nie polecam...

@Doświadczony 26.07.2017 21:17
Nie polecam...

Panie Doświadczony, prosimy o więcej informacji. Dlaczego nie poleca Pan pracy w iMe? Wszystkie konstruktywne uwagi na pewno rozważamy. Zależy nam aby jakość świadczonych przez nas usług była jak najwyższa i aby budować przyjazne i pełne wyzwań środowisko pracy dla obecnych i przyszłych pracowników.

Klaudia

Kupiłam zdrapkę na poczcie i faktycznie pomogli. Naprawili mi kompa w 10 minut!!!! A myślałam, ze to ściema! Hahaha. Zwracam honor chłopaki ;)

@Klaudia 22.07.2017 00:32

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Od tego jesteśmy ;)

pawel

to firma dla najlepszych niestety dlatego ze jeśli będziemy słabi cierpi nasi klienci, nasi bliscy praca tu jest wyzwaniem dla zarządu bo musi sprostać wyzwaniom klientów i rynku i naszych iMe kolegów bo musza nadarzyć :) (usunięte przez administratora)

@pawel 19.07.2017 21:19

To prawda...sporo wyzwań przed nami wszystkimi, ale kto da radę jak nie my?! ;) na iMe zawsze można liczyć.

Informatyk

Sorry ale to jakaś ściema. Nie chce mi się wierzyć ze tacy idealni jesteście

@Informatyk 19.07.2017 19:23
Sorry ale to jakaś ściema. Nie chce mi się wierzyć ze tacy idealni jesteście

Przyjdź i się przekonaj ;) zapraszamy :)

Damian

Jak można do Was aplikować?

@Damian 19.07.2017 18:41
Jak można do Was aplikować?

Damian, wszystkie nasze aktualne rekrutacje można znaleźć na naszym profilu gowork w zakładce "oferty pracy". Jeśli nie prowadzimy obecnie rekrutacji na stanowisko, którym jesteś zainteresowany, prześlij nam swoje CV na adres: hr@imeworldwide.com. skontaktujemy się kiedy pojawi się wakat odpowiadający Twoim zainteresowaniom.

Hania

Mam przyjemność pracować w iMe od kilku miesięcy, ale już doskonale wiem, że zagrzeję tu miejsce na dłużej. Co powoduje, że chcę tu być? Przede wszystkim niesamowita atmosfera i kreatywny zespół. Co więcej, motywuje mnie to, że mam dużą swobodę działania. Mogę realizować własne projekty i pomysły. To pomaga mi się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia.

@Hania 19.07.2017 16:23

Haniu, dziękujemy za Twój dotychczasowy wkład i trzymamy kciuki za dalsze projekty :)

Bolek

Zajefajne imprezy integracyjne na wypasie! :) :)

@Bolek 18.07.2017 19:12
Zajefajne imprezy integracyjne na wypasie! :) :)

Bolek, cieszymy się, że lubisz nasze wyjazdy integracyjne - już planujemy kolejne :)

A.

Nie ma się tu jak obijać, ale atmosfera rekompensuje wszystko. Mega dużo się uczę. Polecam...

Marta

Wspaniali, młodzi ludzie. Szybka profesjonalna obsługa, która rozwiąże każdy problem z komputerem, dodatkowo w przemiłej atmosferze. Można naprawdę zwrócić się z każdym problemem IT, oni nie zawiodą. Czego chcieć więcej? Polecam wszystkim :)

pracodawca

Krzysztof, dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że jesteś z nami i życzymy dalszych sukcesów i coraz więcej wyzwań ;)

Krzysztof

Jestem w iME od kilku miesięcy i przyznam otwarcie to czysta przyjemność, poznałem tutaj ludzi, którzy potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę. Pracując tutaj no nowo zacząłem cieszyć się życiem a każdy nadchodzący dzień jest jak kolejna strona w pasjonującej książki, której wprost nie możesz się doczekać :)

Krzysztof

Łuki

Super atmosfera! Wspaniali ludzie!!!

@Łuki 16.07.2017 20:57
Super atmosfera! Wspaniali ludzie!!!

Łuki, dziękuję za Twoją opinię. iMe tworzymy razem - przez ludzi i dla ludzi :)

Sebastian

iMe jest firmą dla osób, które lubią wyzwania. Duża dynamika i szeroki zakres realizowanych projektów pozwalają na budowanie wszechstronnej wiedzy oraz doświadczenia biznesowego. Z firmą jestem związany od praktycznie samego początku. Przedsiębiorstwo pozwoliło mi się bardzo rozwinąć zarówno kompetencyjnie jak i personalnie. iMe ponadto to zespół młodych, świetnych specjalistów, którzy wiedzą czego chcą i jak to osiągnąć. Nie ma tutaj raczej miejsca na przeciętność, dzięki czemu atmosfera pracy jest bardzo przyjacielska i naprawdę wyjątkowa. Pracę w iMe polecam specjalistom do zadań specjalnych, którzy są pewni swoich kompetencji i umiejętności. :)

@Sebastian 14.07.2017 17:59

Sebastian, cieszymy się, że jesteś z nami ;) życzymy dalszych sukcesów w iMe !

...

Pracuje w iMe jakiś czas, na tyle długi aby wiedzieć co i jak. Osoby pracujące w iMe możemy podzielić na 3 grupy. Tych którym się chce- są za to odpowiednio wynagradzani, tych którym się nie chce i chcą coś w zamian- utrzymują się w firmie na stałym poziomie finansowym oraz na tych, którym się nie chce i rozstają się dosc szybko z iMe. Mnie się chce, więc idą za tym zarobki. Wymagania od szefostwa są wysokie, ale do spełnienia i adekwatne do zarobków. Polecam iMe dla ludzi którzy są ambitni i chcą iść do przodu. Jedynym minusem jest śmieciowa umowa.

Zainteresowany
@... 14.07.2017 00:16

Czyli w firmie przeważają umowy o dzieło nawet wśród docenianych pracowników?

@Zainteresowany 31.07.2017 12:43
Czyli w firmie przeważają umowy o dzieło nawet wśród docenianych pracowników?

Panie Zainteresowany, w iMe Polska 99% umów to umowy o pracę i tę formę zatrudnienia preferujemy. Z osobami wykonującymi dla nas zlecenia lub konkretne dzieła zawierane są umowy adekwatne do przedmiotu współpracy.

wielokropek

Młody zespół, szeroki zakres komunikatywności ze wszystkimi członkami firmy, rzeczywiście jest mocna selekcja i za razem presja, natomiast działa to (według mnie) motywująco na pracownika. Świetna firma!

Jan

Pracuję w iMe Polska od początku. Atmosfera jest bardzo fajna, wszyscy są ze sobą po imieniu - biuro, informatycy, kierownicy, prezesi. Wszyscy są młodzi. Organizacja pracy jest super dynamiczna, ale nie każdemu może to odpowiadać. Dziś robiłeś to, za tydzień robisz coś innego ;) Dzięki temu można naprawdę wiele się nauczyć z rożnych obszarów. Ścieżka kariery mega nietypowa, nikt z moich znajomych takiej nie widział ;) Imprezy firmowe są średnio raz na pół roku i każdy jest zaproszony. Wymagania od ludzi strasznie wysokie, jest mocna selekcja, ale jak już zostajesz to na stałe. Powiem szczerze, że takich nowoczesnych firm w Polsce jest mało.

jaaa

Bardzo fajna firma, polecam!

@jaaa 06.07.2017 14:13
Bardzo fajna firma, polecam!

Bardzo dziękujemy, staramy się :)

Zostaw opinię o iMe Polska SPÓŁKA AKCYJNA - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie iMe Polska SPÓŁKA AKCYJNA