Opinie o Avsystem Sławomir Wolf Sp.j. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Avsystem Sławomir Wolf Sp.j.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Avsystem Sławomir Wolf Sp.j. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Avsystem Sławomir Wolf Sp.j. w Kraków

NEO

A JA WSPÓLPRACOWAŁEM Z TĄ FIRMĄ I DOBREGO SŁOWA POWIEDZIEĆ NIE MOGĘ. NIE ZOSTAŁEM ROZLICZONY ZA PRACĘ, CHOC JĄ WYKONAŁEM POPRAWNIE, A WIEM, ZE MOJA PRACA ZOSTAŁA WYKORZYSTANA PRZEZ DRUGĄ STRONĘ. UPOMINAJĄC SIĘ O ZAPŁATĘ ZDERZYŁEM SIĘ Z PRAWNIKIEM FIRMY KTÓREGO PAN SŁOWOMIR POSTANOWIŁ "URUCHOMIĆ" . NIE UWIERZĘ, ŻE JESTEM PIERWSZYM TAK POTRAKTOWANYM. PYCHA WŁASCICIELA POSUNIĘTA DO GRANIC ABSURDU. ZDECYDOWANIE ODRADZAM.

Antoni

@Nowy, wspomniałeś o programie praktyk. To może być ważna informacja dla osób studiujących. Czy wiesz jak wygląda przebieg praktyk w firmie Avsystem? Jaki wymiar czasu praktyk można w tej firmie zrealizować?

@Antoni

Informacje szczegółowe można znaleźć na workwiththebest.pl. Prywatnie nie realizowałem praktyk, natomiast słyszałem od praktykantów że godziny i wymiar pracy ustalany jest tak by studia postawić na pierwszym miejscu. W ramach praktyk pracuje się pod nadzorem bardziej doświadczonych kolegów.

Antoni

@Nowy, czy możesz opisać swoje pierwsze dni w pracy w firmie Avsystem? Jak wygląda wdrożenie nowego pracownika? Czy jesteś w tym momencie zatrudniony na cały etat? Wspomniałeś, że godzisz tę pracę ze studiami. Czy takich osób w tej firmie jest dużo? Przyszli kandydaci na pewno będą wdzięczni za nowe informacje.

@Antoni

Pierwszy miesiąc - na spokojnie, powolne wdrożenie w produkt pod okiem bardziej doświadczonych kolegów. Treningowe, niekrytyczne zadania które pozwalają zapoznać się z technologią. Z czasem coraz więcej odpowiedzialności i wyzwań, wraz z tym jak zdobywa się zaufanie przełożonych. Tak, jestem zatrudniony na pełen etat. W firmie jest sporo osób które ciągle studiują, AVsystem prowadzi również program praktyk, jednak w ogólnym przekroju pracowników studenci to zdecydowana mniejszość.

Mmm

Av to serio taki syfon jak mówią na mieście?

xd
@Mmm

A co mówią na mieście?

UX Designer

Rozmowa telefoniczna (20 minut), same pytania i później dziękujemy. Nikt nie zapytał czy ja nie mam do rekruterów jakiś pytań. Później zaproszenie do siedziby na rozmowę - 3h. W moim odczcuciu przebiegła sympatycznie i szybko. Rozmowa z trzema osobami. Zadawanie pytań przez rekruterów. Wszyscy bardzo tajemniczy na rekrutacji, ciężko dowiedzieć się co robią, ani czym mogą się pochwalić (co nie zachęca jak nie znasz firmy). Od Ciebie jednak chcą wiedzieć wszystko. Pod koniec informacja na maila o nieprzyjęciu i jej powodach (za co serdecznie dziękuję bo w dzisiejszych czasach rzadko które firmy stać na taki gest)

doświadczenie, poprzednia praca, dlaczego chcesz zmienić pracę, problem do rozwiązania zaprojektuj interfejs zmian na wykresie (kilka wartości na jednym)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

W AV pracuje od niedawna, ale wystarczająco długo by wystawić pozytywną opinię o tym pracodawcy. Jest to moja trzecia krakowska firma IT w której jestem zatrudniony, i oceniam ją zdecydowanie najlepiej ze wszystkich. Potwierdzam opinię użytkownika @LX, a od siebie dodam - świetna firma dla osób rozpoczynających swoją karierę tak jak ja. Zespoły są dość małe, bez wyszczególnionej struktury, dlatego zadania są bardzo różnorodne i pozwalają rozwinąć się w różnych kierunkach. Wymagane jest dużo samodzielności, ale w zamian otrzymujemy podejście pracodawcy pełne zaufania i zrozumienia - szczególnie odczuwalne w sytuacji gdy kilkukrotnie w tygodniu trzeba pojawić się na uczelni. Rekrutacja wymagająca i zajmująca dużo czasu, ale myślę że warta zachodu. Wynagrodzenie jak najbardziej konkurencyjne.

Antoni

@Mmm, Twoja wypowiedź nie wnosi zupełnie nic wartościowego do wątku o firmie Avsystem. Proszę Cię zachowaj kulturę wypowiedzi. Może chciałbyś rozwinąć swoją wypowiedź lub jesteś zainteresowany pracą w tej firmie? Być może jesteś pracownikiem tej firmy i chciałbyś napisać o swoich wrażeniach z pracy?

Mmm
@Antoni

Może jeśli tyle wiesz to sam opowiedz o tej firmie :)

Antoni

@Crud, a jak oceniasz warunki biurowe i pakiet benefitów w firmie Avsystem? Czy z tych aspektów pracy byłeś zadowolony? Podobno krakowskie firmy z branży IT oferują bardzo bogate pakiety benefitów swoim pracownikom. Czy potwierdzasz tę opinię? Czy umiejętności zdobyte w trakcie pracy przydały Ci się w nowej pracy? Inni użytkownicy na pewno chcieliby ją poznać.

Antoni

@Mefju, Zawsze warto szukać porozumienia. Pracownikom jak i pracodawcy powinno zależeć na dobrej współpracy. Jak oceniasz poziom organizacyjny firmy Avsystem i swój kontakt z przełożonym? Każda dodatkowa informacja o firmie jest mile widziana ze strony przyszłych kandydatów.

Crud
@Antoni

Juz tu nie pracuje jakiś czas bo większość pracowników była odrealniona. Gadali ze robią coś zmieniającego świat a tak naprawdę pisali kolejnego CRUDa

LX

W kontekście aktualnych warunków najważniejszą kwestią jest duża swoboda i niezależność, którą mamy w większości gwarantowaną. Wielu młodych ludzi dostaje możliwość rozwoju, mając sporą odpowiedzialność i radzą sobie z tym zazwyczaj świetnie. Z bezpośrednich warunków zależy gdzie trafisz. Pracując bardziej z biznesem (System Engineer, Presales Engineer, Project Manager) masz szansę na konkretne, w pełni opłacane podróże służbowe (Tokyo, New York, Nicea, Dubaj itd. klienci są wszędzie więc i polatać trzeba). Developerzy też czasami latają na takie wycieczki w ramach prezentacji bardziej złożonych rozwiązań - zwłaszcza IoT. Nie ma korpo struktur - dużo opiera się na zaufaniu do pracowników. Z benefitów ogólnych jest: - darmowe jedzenie (obiady, śniadania i ogólnodostępne rzeczy - jogurty, batoniki, orzeszki, owoce, napoje gazowane, woda, 17 rodzajów kawy itd.); - multisport; - prywatny parking i rowerownia; - elastyczne godziny pracy (można przyjść na 7 rano, można na 12 - wszystko zależy od zespołu i tego ile jest kontaktu z klientem) Jeśli chodzi o sprzęt to tutaj bardzo różnie. Standard dla developerów to: - dwa monitory + klasyk (myszka, klawiatura, słuchawki - co jest raczej logiczne) - OS zależy od preferencji Biznes pracuje na laptopach (Lenovo i Mac), ważne jest to, że można na nich też pracować prywatnie. + Monitory. W większości nie ma open space'u - pracuje się w mniejszych pokojach (od 2 do 8 osób). Gdzieniegdzie jeszcze niezabudowany open space się trafi, ale to etap przejściowy. Jeśli chodzi o kasę, większość stanowisk na ogłoszeniach ma podane widełki także można się dowiedzieć. Zawsze można zapytać rekrutera. Co dwa miesiące organizowane są Demo Days - całofirmowe prezentacje produktów, osiągnięć, zrealizowanych celów. Potem zazwyczaj jakaś impreza z pizzą, piwem i czasami karaoke. (Zdarza się nawet po japońsku). Rekrutacja jest technicznie nieco ciężka, ale warto się sprawdzić bo po jej przejściu masz pewność, że nadajesz się na stanowisko. Z konkretów technologicznych jest kilka projektów open source tutaj https://github.com/avsystem. Ogólnie polecam ludziom, którzy umieją się odnaleźć w środowisku, gdzie nie ma multum procedur, ton bezsensownej dokumentacji i regulacji. Zwłaszcza tym, którzy są samodzielni i ambitni - bo mimo, że trzeba trochę wycisnąć z siebie, żeby zrealizować projekty - to naprawdę się to opłaca. Dużo możliwości nauki holistycznej procesów, projektów, technologii itd.

SmiesznyWpis
@LX

Mózg Ci wyprali albo zapłacili za ten śmieszny wpis

Mefju
@SmiesznyWpis

Tam sa właśnie tacy ludzie co myślą że robią coś ważnego i zmieniają świat. Prawda jest taka ze to kosmici których lepiej unikać :)

Igor

Avsystem ma opinię dobrego pracodawcy i jak patrzę na forum to myślę, że dobrze wam się pracuje. Mam zamiar aplikować.

Olga

Czy tak dobrze się pracuje??

Jerzy

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy, może prowadza rekrutacje?

Nie jesteście częstymi gośćmi na tym wątku. Szukam informacji o firmie i pracy ale coś nie widać!!

DD

Nie polecam tej firmy z powodu niekompetencji ludzi którzy tam pracują a w tym właścicieli.

Mm
@DD

Moglbys rozwinac?

Witam wszystkich, W ostatnim czasie miałem przyjemność, a raczej nieprzyjemność uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym do Avsystem. Aplikowałem na stanowisko Customer Support Service - odbyłem dwie rozmowy telefoniczne - wszystko ok(wstępna wiedza techniczna i druga rozmowa - znajomość jeżyków obcych) przeszedłem bez problemu - zostałem zaproszony do siedziby - jak to było określone w mailu na spotkanie w biurze i tutaj zaczynają się schody. Kompletny brak profesjonalizmu i zdrowego rozsądku - rozmowa wyglądała jak egzamin - odczytanie po kolei 17 pytań, z których żadne ale to podkreślam żadne nie pokrywało się z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu. Dla przykładu podam kilka z nich: w ogłoszeniu wymagana była znajomość języków i obsługa komputera (w tym programów pocztowych, środowiska Windows itp - jednym słowem podstawy) - na rozmowie pytania dotyczyły zaawansowanej znajomości sieci i protokołów albo przerobienia kodu na podstawie dokumentacji technicznej. Gdybym wcześniej wiedział o takich wymagań nadzwyczajnie w świecie nie aplikowałbym na to stanowisko - strata mojego czasu . Prowadzący rozmowę kwalifikacyjną widząc, że osoba, z którą rozmawia (a raczej lepsze będzie tu określenie którą odpytuje) nie posiada wiedzy z dziedziny nie pofatygował się nawet zapytać jakie były wymagania w ogłoszeniu lub zaprzestać egzaminowania. Zaparcie czytał każde pytanie słysząc na 90% z nich odpowiedź "nie wiem", a na wzmiankę, że na rozmowie telefonicznej były zupełnie innego typu pytania odpowiedział oburzonym głosem: "nie jesteśmy tu po ta aby powtarzać rozmowę telefoniczną". Osoby rekrutujące nie pofatygowały się nawet wydrukować mojego CV. Odczytali z formularza wszystkie pytania i podziękowali. Nigdy nie spotkałem się jeszcze z takim podejściem do rozmowy kwalifikacyjnej - absolutny brak pytań o dotychczasową karierą czy choćby brak nawet jednego zapytania dotyczącego CV. Tak jak mówię wymagania nie pokrywały się w zupełności z ogłoszeniem o pracę. Nie polecam współpracy - kompletny brak profesjonalizmy na rozmowie kwalifikacyjnej, boje się pomyśleć jak wygląda podejście do zatrudnianych pracowników. pozdrawiam

Jak wyglądają widełki na Java Developera?

juhas

Witajcie. Jakoś ostatnio nie mam szczęścia do nowych firm do których trafiam. Ostatnio jednak trafiłem tutaj i mam nadzieję , że tym razem historia potoczy się inaczej. Słyszałem o nich wiele pozytywnych opinii.

Kykyck

Według mnie zarobki są bardzo dobre. Nie jest tajemnicą, że osoby bez doświadczenia przyjmowane na praktyki, zarabiają 3k netto na start. Co do stresu, to chyba zależy co kogo stresuje ;) Zdarza się, że trzeba zrobić coś na teraz, zaraz, ale przeważnie nie ma takich atrakcji :P

Kykyck

W AVSystem jestem od ponad roku i chwalę sobie pracę w tej firmie. Ludzie tu pracujący tworzą zgraną grupę i to dzięki nim atmosfera jest świetna. Jeśli nie wiem jak coś zrobić, zawsze znajdzie się dobra dusza chętna do pomocy - nie ma wyścigu szczurów. Z bonusów dodam, że odpada mi myślenie o śniadaniach i obiadach, bo firma takowe codziennie zapewnia. ;)

mm

Pracuję już trochę i nie bardzo wiem czego można się przyczepić. Atmosfera moim zdaniem fajna. Podoba mi się duża dowolność godzin pracy, nikt nigdy nie robił problemu gdy zgłaszałem że nie będzie mnie jutro bo mam takie widzi mi się. Co do przepracowania 8 godzin, to co innego robi się w pracy? Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby mnie ktoś poganiał, lub skrytykował za ucięcie sobie pogawędki.

mmk
@mm

Czy Wiesz ,że używanie firmowego sprzętu do celów prywatnych i do tego w godzinach pracy do jest zwykła KRADZIEŻ !!!! zresetuj się gościu

Zostaw merytoryczną opinię o Avsystem Sławomir Wolf Sp.j. - Kraków

• Jak się pracuje w Avsystem Sławomir Wolf Sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy Avsystem Sławomir Wolf Sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Avsystem Sławomir Wolf Sp.j.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Avsystem Sławomir Wolf Sp.j.?

Kandydaci do pracy w Avsystem Sławomir Wolf Sp.j. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Avsystem Sławomir Wolf Sp.j.
3.2/5 Na podstawie 28 ocen.
  • Radzikowskiego 47D
    31-315 Kraków

Avsystem Sławomir Wolf Sp.j.