Opinie o Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowice

Podobno pracując jako Analityk można liczyć na 10000 na rękę. Czy to prawda?

No i doczekaliśmy się - etaty produkcyjne dogoniła najniższa krajowa - Brawo.

Kxk

Brawo brawo i gratulacje dla związków zawodowych skuteczni to oni są w walce o podwyżki

Wanda
@Kxk

A zapowiadają jakieś podwyżki z tej okazji? Skoro najniższą rośnie to i te wyższe często tez rosną

@Wanda

Pracownicy produkcji z niższym stażem szykują się do składania wypowiedzeń z pracy , niedługo Panie na wysokich obcasach ich zastąpią.

Natalia

Minął ponad miesiąc.. Faktycznie cokolwiek zostało złożone czy na słowach się skończyło? i tak mniej więcej to ilu tych pracowników docelowo miałoby być?

Pytanie do kadr

Witam Skoro rośnie najniższa krajowa to dlaczego pensja tym pracownikom co maja mało nie wzrasta?

Praca

Szanowni Państwo! A jak atmosfera i praca oraz zarobki w dziale laboratorium??

Na jaką stawkę może liczyć operator maszyn uzdatniania wody ?

Krystyna
@Nowy

A jakie masz doświadczenie na tym stanowisku?

@Krystyna

Zerowe

Stefan
@Nowy

Nie martw się tam teraz biorą wszystkich zarobisz po kilku latach 3000 na rękę na start dostaniesz grosze ale z biegiem czasu czyli jakies 10 lat stawka podskoczy a jak pisze doświadczenie to się nie przejmuj panie rekrutujące nie mają pojęcia o tym zakładzie ????

Elektryk

Najłatwiejsza rozmowa kwalifikacyjna, na której byłem. Pytania zadane chyba tylko po to żeby je zadać, bo bez względu na odpowiedź dostałbym pracę, ponieważ byłem jedynym kandydatem. Widać, że w firmie brakuje osób technicznych, ponieważ biorą każdego kto cokolwiek potrafi.

1. Prawo Ohma 2. Działanie różnicówki

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
Leszno
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Natalia

Od niedawna widzę, że szukają na okres próbny elektromontera do Imielin. Robił tam ktoś u nich w mieście może? Jak z atmosferą, inaczej niż w Katowicach?

Były
@Natalia

Daj sobie spokój jak dostaniesz 3 tyś po kilku latach pracy atmosfera tak jak wszędzie na oddziałach lepiej szukać w innych firmach

@Były

Niestety TAK.

Niestety? A rozwiniesz to może? :(

@Natalia

jeśli masz jakies pojęcie o pracy elektryka i uprawnienia sep lepiej szukać w innej firmie u prywatnego na dzień dzisiejszy stawka zaczyna się od 25 zł na rękę wekendy wolne święta wolne .w gpw nigdy nie zarobisz normalnie pracujesz na zmiany pożegnaj się z świętami i wolnymi wekendami . nie polecam lepiej jakiś tauron pge lub tam zarobisz więcej wekendy dodatkowo płatne

@były

Prawidłowa opinia - potwierdzam !

@Były

Tak jak wszędzie na oddziałach to znaczy jak? Jak jest wszędzie na oddziałach :D

@Zuzanna

Znam trochę oddziały w firmie - oddział a oddział różnica jest duża wszystko zależy ,,jakie'' jest kierownictwo . Pozdrawiam Andrzej.

Elektryk
@Natalia

Lepiej pracować za portiera gdziekolwiek niż za elektryka w GPW

@Elektryk

I to na podstawie aktualnego doświadczenia piszesz? A masz jakieś porównanie do konkurencji, że przyrównać warunki?

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. prowadzi rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Personalnych. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Podziel się swoimi wrażeniami z niej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję innym osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

Xxx

Ustawka, jak zwykle.

Ustawka? To znaczy?

Xxx
@Zuzanna

Nie wiesz co znaczy ustawka? Fikcyjna rekrutacja. Mamy swojego ale żeby nie było rekrutacja i wszystko co z nią związane było.

A ile można zarobić

Edyta
@Xxx

To tylko domysły, nigdy nie masz pewności czy ustawka czy nie. Ty pracujesz tutaj i masz taką wiedze lub podobne doświadczenie?

Jurek
@Xxx

Tak to prawda ustawa i nic więcej byłem na rozmowie w trzech oddziałach i mam mocne papiery i doświadczenie a mimoto przyjęli jakiś pociotków totalna popelina omijajcie z daleka a zarobki podobno nędza

Czesław
@Jurek

To znaczy ile? Podali jakieś kwoty na rozmowie?

@Jurek

Tak to prawda że przyjmują swoich i to kiepsko wykwalifikowanych , a zarobki to 4000 zł brutto także na rękę nie zarobisz 3000 i jesteś szarpany do każdej roboty nie zgodnie z kwalifikacjami , chyba że masz konkretne stanowisko np. operatora filtrów czy maszynisty pomp , a plany pracy to przechodzą samych siebie co dwa dni robisz na inną zmianę również w niedzielę i święta bo to jest ruch ciągły.

@Andrzej

To w jakich godzinach są tutaj zmiany? Nocki też są? I jak w niedzielę i święta się pracuje, to dają Wam jakoś ekstra zarobić?

@Zuzanna

To jest ruch ciągły za sobotę czy niedzielę masz płacone tak jak w dni robocze żadnych profitów , pracujesz w sobotę czy w niedzielę masz wolne w następnych dniach .

Elektryk GPW

Niskie pensje, wysokie wymagania, podwyżki bardzo rzadko (przez ostatnie kilka tal były 2 może 3 na łączną sumę ok 300zł na rękę) a jak już się trafi to są raczej symboliczne kwoty. Jeśli ktoś liczy że zarobi tu porządne pieniądze to się grubo myli. Praca idealna dla osób które chcą pracować na 2 etaty bo z pensji GPW utrzymać dom i rodzinę może nie być łatwo.

Emma
@Elektryk GPW

Prawdą jest , że powstają w firmie nowe związki zawodowe , które mają w końcu zadbać o choćby wyrównanie infalcyjne pensji pracowników?

@Emma

Skąd to wiesz, bo więcej nikt o tym nie słyszał.

Jurek

To ile się zarabia

Dorota
@Emma

A co ze starymi związkami w takim razie?

Um

Zależy kogo znasz:)

@Elektryk GPW

Powiem co się zaczyna dziać coraz więcej kumatych pracowników a znam takich idzie na L-4 , po prostu żeby dorobić do wypłaty , bo tak jak napisałeś z tej pensji nie da się wyżyć.

Arkadiusz
@Artur

albo ktoś idzie na 4 lub 3 tygodnie urlopu wypoczynkowego i w tym czasie gdzies indziej dorobi sobie kasiorki????

Mam pytanie a jakie są obecnie zarobki w gpw na suw. Zarobi się 3500 zł na rękę

Roman
@Tomek

Nie da rady !

Witam , czytam opinie i zastanawiam się czy ludzie zarządzający firmą również je czytają , a moje pytanie czy w przedsiębiorstwie istnieje system pracy w ruchu ciągłym bo to wygląda na wolną amerykankę szczególnie na oddziale w MACZKACH . Pozdrawiam !

Kx

A macie wogule jakieś info co się dzieje w firmie było jedno forum na o2 ale go zlikwidowali może gdzie założymy dla pracowników jakieś prywatne informacje albo coś może macie kogoś w Katowicach bo dowiedzieć się cokolwiek to jakaś masakra

Bezpracowny

Najgorzej jak ludzie nigdzie indziej nie pracowali i pracują w danej firmie od początku i rynku nie znają, potem za samą obecność chcieliby ekstra pensje

Zyga
@Bezpracowny

Racja - dla ,,LENIA '' to 1000 zł będzie dobre.

No niestety ręka rękę myje - próbowałem w tej sprawie interweniować w personalnym w Katowicach , zostaje nam jeszcze pismo do PIP.

@Bezpracowny

XD a to tak zgadzam się z tym totalnie. Ale widzę teraz, że jesteś byłym pracownikiem niby, czemu do tego doszło, że odszedłeś?

Bezpracowny

Emerytura

KK

Czy nie wiecie co z systemem edokumenty jest to zablokowane od stycznia co z tym wkoncu dalej a jak nie umia tego uruchomić to niech wrócą do odcinków z wypłatami chyba jest ktoś zato odpowiedzialny i bierze kasę to jest niepoważne że strony pracodawcy!!!

Krystyna
@KK

Może zadzwoń i zapytaj wprost? Próbowałeś? Daj znać co powiedzieli

Kk
@Krystyna

Może admin się wypowie bo chyba pracuje w Katowicach

Poszukiwano osoby na stanowisko Konserwator. Czy ktoś był w firmie Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy można zarobić 3400 PLN?

Janusz

Brutto - Tak.

były

3400 brutto po 10 latach może zarobisz 3000 netto. Inflacja goni a w GPW musisz dobrze zacisnąć pasa bo niema co liczyć na podwyżki (usunięte przez administratora)!!! związki zawodowe to tylko nazwa bo nic nie robią dla ROBOLI . lepiej szukaj w innej firmie bo w tej to tylko na przejściowo !!!

@były

Ale czemu te związki nic dla nich nie robią? To czym oni wgl., się zajmują w takim razie?

Janusz
@Natalia

Witam - Sa na garuszku zarządu dobrze zarabiają więc siedzą cichu jak by za dużo pyszczyli to szanowna dyrekcja postraszy i po temacie .

@Janusz

dokładnie byle kasa na koncie co miesiąc i do przodu ciekawe ile osób jeszcze tam należ bo raczej nikt nie daje kasy na takie związki które po 10 latach wywalczyły 4 podwyżki po 100 zł śmiech na sali

Edyta
@były

są tu osoby które pracują 10 lat i tyle zarabiają? dlaczego nie zmienią pracy z takim doświadczeniem i godzą się na taką pensję? Nie ma w okolicy alternatyw?

Elektryk GPW
@były

Związki zawodowe w tej firmie są przedłużeniem ręki prezesa. Nie dbają o interesy pracowników tylko o własne interesy, Nie potrafią wywalczyć nic, inflacja pędzi, ceny paliwa a co za tym idzie koszty dojazdu wzrosły o prawie 40% a pensje na tym samym niskim poziomie.

Jacek
@Elektryk GPW

To słabo bo jednak związki zawodowe powinny stać murem za pracownikiem i bronić jego praw. Ludzie się nie buntują i sami nie idą po podwyżkę? Ja przynajmniej bym próbował. Szczególnie przy takiej inflacji.

Franko

najpierw muszą zadzwonić jeśli są wogóle zainteresowani kandydaturą na jakiekolwiek stanowisko (to już sukces) a później wiadomo rozmowa rekrutacyjna i trzeba mieć to coś albo szczęcie żeby się dostać

Witek
@Franko

Kolego , ale w tej firmie nie ma szału mam kilku kolegów co tam pracują , chyba że dostaniesz się do dyrekcji na etat umysłowy .

Franko
@Witek

w większości firm nie ma szału w tym kraju - żeby się dostać na stanowisko umysłowe trzeba mieć odpowiednie plecy albo cholerne szczęście

Maria

Co powiecie o pracy na pozycji Elektromontera w Górnośląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów? Chodzi mi o tą ofertę: https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/elektromonter,praca.gov.pl1843c072fb7d69c5ac79dc409f0d5de1,miasteczko-slaskie. Dopiero niedawno wróciłam do Polski i nie orientuje się w wynagrodzeniach u nas w kraju - podpowiecie?

Stefan
@Maria

Wymagania z kosmosu zarobki po kilku latach pracy to koło 3 tyś wiecej kobiety w biedronce zarabiają jak masz wiedzę to szukaj gdzie indziej u prywatnego stawki od 20 zł za godzinę

@Stefan

Witam na Forum - Stefek pomyliłeś lata , zarobki na etatach fizycznych po 40 -latach pracy to 3000 zł !

zenek
@Juras

skoro 3000 zł po 40 latach to mało to ja pytam się dlaczego ten ktoś nie zmienił pracy już wcześniej?

@zenek

Więc odpowiadam 10 lat do tyłu zarobki były w miarę , a ostatnie lata powoli upadało - jestem już po 60-tce i mam szukać pracy ,, chory jesteś ''

@Juras

Trzeba było myśleć wcześniej o tym a nie teraz płakać jak to zle.

Filip

Moze emerytura stażowa?

@Zenek

Wcale nie płaczę - Mnie akurat powodzi się bardzo dobrze mam prywatny biznes to jest informacja dla innych co szukają pracy!

@Juras

Jak tam Juras zadowolony już?podpisales już?Moze teraz bardziej będziesz zadowolony.

Barbara
@Zenek

A Ty jesteś teraz zadowolony z tej pracy? :-D Jest z czego? Napisz coś, bo widzę, że coś wiesz :)

Jacek
@Stefan

Tylko chodzi o zarobki? Trzy tysiące netto to wcale nie tak najgorzej. No chyba że podajesz kwotę brutto.

Jak wygląda ścieżka awansu w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

Juras

Awansują po rodzinie i znajomości .

Beata
@Juras

Faktycznie tylko w taki sposób można awansować? A co jak ktoś jest dobrym zaangażowanym pracownikiem i się wykazuje w jakiś sposób? Wydaje mi się, że pracodawca takie osoby także powinien doceniać. Może ktoś jeszcze się na ten temat wypowie? Będę wdzięczna.

Anabessa
@Beata

Naprawdę nie tutaj. Poważnie. Trzymaj się z daleka, jeśli chcesz zachowa zdrowie psychiczne.

Ona
@Anabessa

Proponuje odejść z pracy zwolni się wakat i ktoś wskoczy.Ja jestem zadowolona z firmy????

@Ona

Widzę, że masz zupełnie inne zdanie o pracy w Przedsiębiorstwie Wodociągów niż @Anabessa. Ta akurat jesteś zadowolona z tego pracodawcy. A orientujesz się może, czy jakoś w najbliższym czasie planują tam rekrutację? Na stronie internetowej nie ma żadnej informacji, dlatego pytam Ciebie.

Bv

No ale teraz powinniście być zadowoleni po wypłacie ?Czy czekacie jeszcze?

kierowca suw

Jak to teraz będzie z zatrudnieniem ? Bo na SUW Zawada wszyscy panikują że pójdą do zwolnienia przez covid itd

Kto dziś cztal tekst o gpw w wyborczej gazecie??? I poco im 45 mln z funduszu zapasowego????

Tonik

A ja myślę, że komuś zabrakło chęci do pracy i teraz szuka złych stron a takich nie ma bo to dobry pracodawca.

@Tonik

Owszem ogólnie tak , ale Zarząd nie kontroluje nie panuje nad podległymi oddziałami co się wiąże z ogólnym bałaganem , niech odpowiedzą pracownicy poszczególnych oddziałów kiedy ostatnio odwiedził ich ktoś z Zarządu i zapytał jak się pracuje u tak dobrego pracodawcy !

Arek
@Tonik

SUW - Maczki . Jeżeli pracujesz na 1 - zmianę to OK. masz wszystko wolne a spróbuj pracy w ruchu ciągłym to Ci mina zrzednie masz tylko niedzielę wolną , a najgorzej że plany pracy nie trzymają się kupy co dwa dni robisz inaczej

Marcel.

SUW - Maczki problem z systemem zmianowym co wpływa na samopoczucie , wydajność , dyspozycyjność i współpracę - plany pracy robione są fatalnie np : w tygodniu pracujemy na 3 - zmiany tzn. 1,2,3 , po 3- zmianie następuje 1 a powinna być 2 zmiana , podam przykład ostatni tydzień lutego ciągnę 3 - zmianę niedziela wolna a od poniedziałku znowu mam 3 - zmianę [mózg się lasuje ] , nie ma zachowanego systemu tygodniowego czasu pracy - dwa trzy dni pracy i wolne itd a kierownictwo na uwagi i nasze propozycje nie reaguje twierdząc że plany są robione zgodnie z prawem , to że zachowane są godziny przerw w pracy to nie wszystko , gdzie jest jakiś czynnik ludzki każdy z nas poza pracą ma również rodzinę i życie prywatne. Pozdrawiam Marcel.

Jak się pracuje z ludźmi z Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

Zenek

Z ludżmi jak z ludżmi gorzej z przełożonymi współpraca prawie zerowa wolna amerykanka - SUW - MACZKI !

Kazimierz
@Zenek

Uważasz, że są problemy na linii przełożony-pracownik? Jeżeli rzeczywiście tak jest to podaj, proszę przykłady, które pokażą nam, gdzie leży problem. Współpraca z przełożonym jest bardzo ważna.

JURAS
@Zenek

Zgadza się pracujemy jak w kieracie w tygodniu na 3 - zmiany , albo 10 dniówek pod rząd już się mózg lasuje budząc się nie wiem jak się nazywam koledzy mylą zmiany , nie można nic zaplanować bo nie wiesz jak będziesz pracował a z kierownictwem nie można się dogadać proponowalismy już takie czy inne rozwiązania nie działa , większość głosów jest taka że robią nam na złość - Pozdrawiam !

Zostaw merytoryczną opinię o Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

Kandydaci do pracy w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.
1.9/5 Na podstawie 11 ocen.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.