Opinie o Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowice

GPW po 5 latach

Tu nie ma pensji, tu jest kabaret. Wynagrodzenie to jest jakaś (usunięte przez administratora) kpina. Po 5 latach pracy jako elektryk 6kV moja podstwa wynagrodzenia to już prawie pensa minimalna (min. wynagrodzenie 3500, moja podstawa 3558). Omijajcie ten cyrk z daleka bo więcej zarobicie na kasie w markecie a przynajmniej spędzicie święta w domu z rodziną (ja od 4 lat co roku wigilia, wszystkie święta spędzam w pracy- nie na własne życzenie, taki jest grafik i nie ma dyskusji). Zero podwyżek, cisza w eterze, co jakiś czas wypływają za to różne afery, nepotyzm w dyrekcji, ogromne pensje i wynagrodzenia dla prezesów i dyrektorów, marnotrawienie zakładowych funduszy a szeregowy pracownik ledwo wiąże koniec z końcem. Ja dziękuję za taki zakład pracy. w najbliższym czasie składam wypowiedzenie

@Elektryk GPW

Czy ja wiem czy to tak niedawno...? Chyba, że ludzie jednak po wiele lat tu pracują i to stąd taka perspektywa? Czyli to jest "najnowsza" rzecz, którą wprowadzili w ostatnim czasie czy było coś jeszcze teraz po drodze?

Ed78

Witam, na jakie zarobki może liczyć nowy pracownik np w OES Mikołów? Jakie są godziny pracy i jak wygląda z socjalem. Dziękuję za odpowiedzi.

Xyz

Pracownik z 40 letnim stażem zarabia 2900 netto

XYZ

Czy w przypadku stanowiska monter konserwator automatyk pomiarów stawka 3700 zł / miesiąc to już sufit? Można coś więcej wynegocjować? Ponoć na start jest umowa o pracę na okres próbny, zdarzyło się kilka razy, że firma podziękowała pracownikowi, czy raczej przedłużają umowy? Co to za akcje świąteczne, o których tu na forum wspomnieliście?

@mim

4000 co to za pieniądze jak w innej firmie zarobi się za elektryka 5000 na start to te premie w 4 miesiące się zwrócą

Honorata Nowy wpis

Dzień dobry. partner ma już doświadczenie z pracy jako aparatowy. Przebija ten wymagany rok z opisu oferty ze strony. Zastanawiam się czy tym samym mógłby mieć szanse na wyższa podstawę o ile jeszcze na starcie pokaże co potrafi?

Tomasz Nowy wpis
@Honorata

serio uważasz, że ktoś udzieli odpowiedzi na to pytanie? niech partner zaaplikuje i pójdzie na rozmowę

Najgorsza firma , poniżają ludzi, stosują (usunięte przez administratora) w najgorszej formie . Niektórym kierowniką się w głowach poprzewracała a najgorsza jest jedną z nich , tylko nadaje na podwładnych a siebie wybiela .

Czemu akurat do Katowic? I czy to opinia odnosząca się do biura? nie mogłam doszukać się aktualnego ogłoszenia na administrację a przy tym komentarzu myślałam ze jest rotacja. warunki pracy jednak są stabilne? od razu dostanie się umowę o pracę czy jednak zlecenie?

Hej, wszedłem, bo interesuje mnie firma i praca jako specjalista ds. kosztorysowania. Chciałbym dowiedzieć się jednego, Widziałem wymagania i jeden z punktów to jest ukończony kurs z zakresu ustawy Prawo budowlane. No ja nie mam tego, ale spełniam inne wymagania. Czy i tak mam szanse na zatrudnienie i po prostu już jako pracownik wykonać taki kurs, który firma sfinansuje?

Sofer
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Witam.Mam pytanie jak wygląda stanowisko kierowcy pow.3,5t na OES Żory...?są dyzury nadgodziny i tp.?

Elektryk

Najłatwiejsza rozmowa kwalifikacyjna, na której byłem. Pytania zadane chyba tylko po to żeby je zadać, bo bez względu na odpowiedź dostałbym pracę, ponieważ byłem jedynym kandydatem. Widać, że w firmie brakuje osób technicznych, ponieważ biorą każdego kto cokolwiek potrafi.

1. Prawo Ohma 2. Działanie różnicówki

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.

Sporo opinii odnosiło się do warunków pracy elektryków. Co natomiast z mechanikiem? Jest teraz oferta wystawiona. Piszą o podstawie liczonej od 4 800 zł ile maks wyniesie dla osoby z pięcioletnim stażem?

baru

Zaaplikuj to się dowiesz na rozmowie. Ja powiem, że do tego masz jeszcze gwarantowane 10% premii regulaminowej. Czyli minimum 5280 zł brutto + ewentualne nocki, nadgodziny i socjale

baru

te informacje są ogólnodostępne, widziałem lepsze oferty. Skoro uważasz, że jest to przyciągające to miło- tym bardziej zachęcam do aplikowania :D co do mojego stanowiska to niestety pudło

Pojawiła się tu taka fraza, że jak się nie ma rodziny to można w teorii startować do pracy. a sami pracownicy tutaj teraz jakie mają relacje? Integrują się jakoś czy niekoniecznie? Niby spotkania integracyjne są wskazane w ofertach ale jakie miało miejsce ostatnie z nich?

beng

ostatnia integracja była w Wesołym miasteczku w Chorzowie w maju 2023 r. dla pracowników wraz z rodzinami

Kkx
@beng

Ta impreza integracyjna to była kpina jakas poprostu pracownicy niby dostali jakieś bony ale co z tego jak i tak było trzeba do wszystkiego dopłacać ktoś przeprał niezłą kasę

@Kkx

Nie wiem czemu piszesz o przepraniu jakiejś kasy, ale ile kwotowo ta cala reszta wyszła? Mam na myśli bony chociażby oraz to ile trzeba było dopłacić? Każdy na wstępie o tym wiedział?

Angelka

Dezintegracja względem czego? W jaki sposób ludzie do siebie w takim razie teraz podchodzą? Sugerujesz, że pomiędzy działami występuje jakaś gorsza atmosfera? Czym spowodowana?

XYZ

monter
@XYZ

skąd info o takiej stawce? pierwsze słysze. tak, umowa na okres próbny, potem zazwyczaj dwie na czas określony i trzecia umowa na czas nieokreślony. zdarzyło się, że nie została przedłużona umowa gościowi z ktorym pracowalem, ale nie dziwie sie bo to był leser... mamy nagrody z tytulu swiat, premia z tytulu dnia wodociągowca, nagrody z zysku, jubilaty, dwa razy wczasy pod grusza

Były
@XYZ

Kolego zarobisz max 4 tyś w tej firmie i to nie od razu biorą każdego z drogi od strzału i raczej dają potem na stałe bo mają problemy z pracownikami . Nawet nie musisz zbytnio się znać byle pieniądze ci pasowały ja b poszukał czegoś lepiej płatnego

@Były

a co z analitykiem? Widzę, że dwa razy ktoś już podejmował się próby zapytania o to stanowisko, z rok temu oferta na necie wisiała. Tutaj kasa będzie nieco wyższa? Pod warunkiem dłuższego stażu i dobrych wyników? Jedna osoba do tego jest tu potrzebna?

cv

jest wakat na stanowisko Analityka na umowę na zastępstwo - jak mozna sie spodziewać ktoś jest na L4 albo jakaś inna dłuższa nieobecność

mim
@Były

gdyby bylo tak zle to ludzie nie pracowaliby tu po 40 lat ... socjal jest na prawde dobry - ponad 4000zł netto w skali roku

P.F.
@mim

Obecny socjal jest cienki, woźna w szkole ma lepszy socjal (13+wczasy+święta) i lepiej zarabia niż nie jeden fizyczny w GPW (ma comiesięczny dodatek za lata pracy+ premia). Kiedyś były lepsze zarobki dlatego ludzie przepracowali te 40 lat a przed emeryturą nie będą pracy zmieniać na lepiej płatną.

@XYZ

panie z daleka od tej firmy tam nie ma zarobków podwyżki po 10 latach szkoda nerwów są lepsze firmy na śląsku jak masz doświadczenie to dużo na kopalni potrzebują albo w innych spółkach

@mim

W jednej opinii wyczytałem, że podobno max 4 tys można tu zarobić, a teraz jak widnieje oferta tutaj w zakładce to piszą w niej o stawce 4,5 tys netto dla aparatowego. To jak z tym w końcu jest? chyba ze to już kwota na kolejny rok po prostu? Są normalnie planowane podwyżki? dacie znać czy warto byłoby aplikować?

Eliska

4 lata na ruchu , z nockami i premią max 3800 do ręki. Świątek, piątek i niedzielę pracujesz. Ja pracuje 3 rok z rzędu drugą i trzecią zmianę w sylwestra i wigilię. Jak nie masz rodziny i żadnych wymagań finansowych to startuj.

@Eliska

dokładnie i zapomnij o świętach sylwestrze wypadach w weekend będziesz siedział w robocie za 3800 na rękę

To w samym biurze tak ostatecznie można awansować czy nie? widzę, że szukają teraz do siebie specjalisty ds. kosztorysowania. Zastanawiam się przy tym czy faktycznie można przejść na jakieś wyższe stanowisko? ktoś pisał ze podwyżek chyba nie ma, czyli zostanie kwota 5,800 brutto z opisu?

gg

Byłem na rozmowie i można awansować. Stawka była podana jako "od". Pani na rekrutacji powiedziała, że jest to zależne od dotychczasowo doświadczenia, uprawnień, kompetencji i wykształcenia.

Jak długo trwa proces awansu w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

gal anonim

proces awansu a co to jest ? proces podnoszenia kwalifikacji możesz się spodziewać ale bez podwyżki no chyba że aplikujesz do dyrekcji

@gal anonim

Pracuję tu przeszło 5 lat i jedyne szkolenia jakie mamy to BHP i PPOŻ.

@Janek

To jak to jest z tym zwiększaniem kwalifikacji? Robi się to po prostu na własna rękę? Przez tych 5 lat spędzonych w firmie czego w zasadzie można było się nauczyć? Jakie doświadczenie z tego można wyciągnąć?

rrr
@Janek

a w jakim dziale pracujesz? bo nawet szkolenia odnawiające uprawnienia są i podnoszące kwalifikacje.

Czy w tej firmie prace ma pewna tylko ktoś kto ma znajomosci?

Elektryk
@Zainteresowany

To zależy, do biura tylko po znajomości, robotnicze stanowiska czekają...... Tylko czy warto za takie pieniądze to już musisz sam zdecydować.

Ewka
@Elektryk

Oj i nie zdarza się, że do biura szukają z zewnątrz w ogóle? Szkoda. Ale mąż chętnie by się zatrudnił jako elektryk, tylko mówisz że kasa słaba. Ktoś napisał 2900 dla kogoś z dużym stażem w firmie, ciekawe czy nowi dostają więcej?

Jadzia
@Ewka

Minimalna poszła do góry to może dostanie coś więcej. Tylko , że to praca w ruchu ciągłym. Miej świadomość, że męża może nie być np na Wigilii przez kilka lat z rzędu, bo akurat wypadnie mu 2 zmiana. W grafikach panuje taki (usunięte przez administratora), że naprawdę, nikt nie wie o co chodzi...

gpw
@Ewka

niech mąż aplikuje. samo złożenie aplikacji do niczego nie zmusza. ja pracuje tu od 20 lat, nie narzekam. wypłata na czas, akcje świąteczne itd.

Staśko
@gpw

Jeśli masz już w życiu dość, zeszlo z ciebie powietrze i ambicje , to gpw będzie dobrym wyborem. Oczywiście pod warunkiem , że podejmiesz gdzieś 2 etat , bo z pensji to będzie tylko forma wegetacji.

antysystemowy
@Staśko

Wiesz, znam ludzi którzy pracują w GPW w Goczałkowicach i znam ich zarobki, na pewno nie są na poziomie 2900 zł netto, dodatkowo natłok prac i obowiązków też nie należy do szczególnych, więc proszę nie porównywać z pracą w prywatnej firmie, gdzie w ciągu dnia trzeba (usunięte przez administratora) między np. 3 budowami/robotami bo szef ciągle wymaga więcej i więcej (oczywiście stawka jest wyższa) ale już wczasów pod gruszą nie ma (a w GPW są 2 podziały w ciągu roku), dzień wodociągowca, dodatki za pracę w weekendy (gdzie tez nie ma obowiązku)

Elllka
@antysystemowy

Na której stacji stacji nie ma obowiązku pracy w weekendy , pracując na tzw ruchu? Informuje więc, że pracując na ruchu pracujesz ZAWSZE 3 weekendy w miesiącu, trafią się czasem taki rok , że trafią ci się może 2-3 miesiące, gdzie będziesz miał "tylko" 2 weekendy do przepracowania.

@Elllka

@Elllka z tego co wiem to praca na warsztacie jest od pon-pt. oraz w całej dyrekcji i podlegającymi pod nich wydziałami.

Interesuje mnie praca tu na stanowisku Specjalista ds. personalnych. Czy wystarczy tu ja ma się wykształcenie z Zarządzania? Czy konkretnie prawo trzeba mieć skończone? No bo napisali, że chcą wykształcenia wyższego z obszaru prawa pracy. Czyli tylko właśnie prawo jest akceptowane?

Ayq

Nie ma na stronie GPW takiego stanowiska tylko oferta pracy do Zaopatrzenia.

@Ayq

Hej ,to stanowisko jest zlikwidowane / przekształcone? Mnie na innym praca akurat interesuje ale gdy zobaczyłam ten watek to postanowiłam pogooglać i wychodzi na to, że na taki portal ze dwa lata temu wrzucali taka ofertę. praca całkowicie jest już nieaktualna czy po prostu stanowisko wygląda na stabilnie zajęte?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. na stanowisko Analityk?

Ed78

Kadry
@Ed78

Czy w OES Mikołów jest administracja, tzn kadry czy tylko w Katowicach w głównej siedzibie?

Xyz

Pracownik z 40 letnim stażem zarabia 2900 netto

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. dla pracy jako Analityk są dla was satysfakcjonujące?

Johnny

Gorąca prośba do pracowników ruchu/zmianowych. Jest duża szansa żeby pozyskać zewnętrzne związki zawodowe , które podejmą realną walkę o podwyżki inflacyjne i godziwe wynagrodzenie za pracę non stop , tj piątek, świątek i niedzielę . Kto czyta gowork niech informuje swoich kolegów i koleżanki, żeby walczyć i się nie bać! Jeśli trzeba będzie wejść w spór zbiorowy to zachęcajcie do aktywności! Jeśli ludzie siedzą cicho to zarząd myśli, że jest im fajnie i się nie odzywają! Firmę stać na duże podwyżki, ale podwyżki idą np do urzędników marszalkostwa, a pracowników, od których wszystko zależy się pomija od lat! Na obecne związki raczej bym nie liczył bo wiadomo , że są zależne od GPW i nawet nie ma się im co dziwić . Znajdujcie na stacjach aktywne osoby i zachęcajcie do walki! Odwagi!

Suw Zawada

Witam, jak to jest bo czytam tu że niektórzy od 5 lat nie mogą mieć na święta wolnego , a Na SUW Zawada od 30 lat jedni i ci sami mają każde święta wolne itd ? Bo jak dla mnie osobiście to totalne kolesiostwo i donosicieltwo na SUW Zawada jest na porządku dziennym.

GPW po 5 latach

@GPW po 5 latach

Jak to zero podwyżek? Podwyżki i ogromne premie są ale dla tych w centrali zapchanych po znajomościach

@777

Poważnie po 5 latach pracy tu elektryk z uprawnieniami SEP do 6kV dostaje 3558 zł brutto? A premii tu nie ma, czy dodatków za jakieś dyżury lub właśnie robotę w święta bądź weekendy?

@GPW po 5 latach

Dzięki Tobie, i Tobie podobnym, zarząd ma pieniądze na "szkolenia" w hotelu w Arłamowie. Tak wybitni specjaliści, muszą się ciągle rozwijać, aby być konkurencyjnym na rynku pracy, jak już zmieni się władza i wszyscy wylecą.

erwin
@GPW po 5 latach

kierowca ,operator, i jeszcze kilka uprawnień zarabia 3200 na rękę w tej parafirmie pytacie o podwyżki tu dam cytat ,,przecież wszyscy możecie iść pracować do EKO OKNA" to jest podejście do pracownika !!! , a co do nowych zatrudnień na jedenaście ofert sześć jest do dyrekcji w Katowicach a pięć na pozostałe oddziały (muszą wynająć kolejny blok żeby mieć gdzie usadzić PISowskich pociotków) to wszystko świadczy o firmie, zarządzie i marszałku województwa jako właścicielu który co rusz w radio zaprasza na imprezy ,a wam zostaje szukać roboty.

@Andrzej

Nie ma premi za weekendy, jest 150zł (brutto) dodatku za prace w święto (nie dotyczy niedzieli)

@Elektryk GPW

Uwzględniane są jedynie polskie święta przy tym wspomnianym dodatku? Czyli dla jasności jakie wszystkie dni będzie to uwzględniało?

@Natalia

Wszystkie święta oznaczone na czerwono w kalendarzu np. Boże narodzenie , ale jak wspominałem- nie dotyczy niedzieli, no chyba że święto wypada w niedziele. Warto też dodać że ten dodatek wprowadzono niedawno bo chyba niecałe 2 lata temu.

@Elektryk GPW

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w firmie Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

SUW - MACZKI .Witam Państwa , bardzo mi przykro ale wrażenia z pracy w firmie są nie zadawalające tematem jest praca zmianowa , każdy pracownik poza pracą ma też zycie prywatne i rodzinne - regulamin pracy zmianowej jest łamany np: praca 8-9 dniówek z rzędu , w tygodniu rozliczeniowym nie ma odpowiedniej przerwy w pracy tj: 35 godz , w tygodniu pracujemy na trzy zmiany np : zaczynając od poniedziałku 1,2,3 wolne i 1,3 wolne i tak w kółko można zbzikować , pracownik nie może przewidzieć na jaką zmianę będzie pracował w przyszłym miesiącu , nie można nic zaplanować na rozwiązanie problemu kierownictwo nie reaguje , komórki nadrzędne w Dyrekcji Personalny , Kadry , Związki Zawodowe nie reagują - z tego co widać ostatnie zmiany kadrowe i kierownicze pogorszyły sytuację w firmie - może Pan Prezes się tym tematem zainteresuje . Pozdrawiam - Pracownik.

Emma

To jest chooorrreee!!! Pracownicy tzw ruchu , pracują w zasadzie non stop. Ja rozumiem , że takie są realia pracy na ruchu , ale żeby każdy musiał pracować w każde swieto i wszystkie weekendy w miesiącu / 3 zmiany? Jakie życie funduje grafik takiemu pracownikowi ? Może należy zmienić system na zmiany 12 godzinne ? Czy pracownicy biurowi , decydujący oglądają grafiki i pracują nad tym ? Czy praca od poniedziałku do piątku przysłoniła im światopogląd?

@Emma

To jakiś większy problem w firmie? a mimo to zdaje się być nadal nie rozwiązany? Można wiedzieć, czy kierownictwo wsłuchuje się w głosy pracowników i pracuje już nad jego rozwiązaniem? Choćby po to, by każdy miał szansę pracować i rano i wieczorem oraz znać z wyprzedzeniem plan.

Elektryk GPW

Praca w tej firmie na stanowiskach produkcyjnych zmierza bardziej w stronę wolontariatu. Bardzo słabe zarobki, co do pracy zmianowej- tutaj dużo zalezy od kierownika oddziału. W moim przypadku jest to 7 dni pracy potem kilka dni wolnego (zazwyczaj 2-3) bardzo słabe zaopatrzenie w materiały niezbędne do utrzymania obiektu w należytym stanie ( spali się gniazdo- nie ma nowego na zmianę, zepsuje się lampa- nie ma nowych lamp) Wysyłane są zapotrzebowania ale nigdy nie wiadomo co z tego i kiedy przyjedzie. Dyrektorzy patrzą tylko na siebie, biurowiec odremontowany i wyposażony na cacy a na oddziałach...... czasami nawet szkoda gadać. W tej firmie będziesz zadowolony tylko jeśli będziesz pracował na stanowisku kierownika oddziału albo wyżej, szeregowy pracownik produkcji ma (usunięte przez administratora) jak w ruskim czołgu, i nie ma szans utrzymać się tylko z jednej pensji.

@Andrzej

Kierownictwo nigdy nie bierze pod uwagę głosu pracowników a już na pewno nie tych na samym dole. Ja pracuję w tej firmie już 6 rok, tylko raz miałem wolne w wigilię, co rok wigilia, pierwsze i drugie święto od 14 do 22 w pracy, co rok 1 stycznia pierwsza zmiana, co miesiąc wolny tylko jeden weekend, co na to kierownik? Krótko- taki jest grafik, tak wygląda praca na zmianie. No i w tym roku dogoniła mnie pensja minimalna.

Podobno pracując jako Analityk można liczyć na 10000 na rękę. Czy to prawda?

No i doczekaliśmy się - etaty produkcyjne dogoniła najniższa krajowa - Brawo.

Kxk

Brawo brawo i gratulacje dla związków zawodowych skuteczni to oni są w walce o podwyżki

Wanda
@Kxk

A zapowiadają jakieś podwyżki z tej okazji? Skoro najniższą rośnie to i te wyższe często tez rosną

@Wanda

Pracownicy produkcji z niższym stażem szykują się do składania wypowiedzeń z pracy , niedługo Panie na wysokich obcasach ich zastąpią.

Natalia

Minął ponad miesiąc.. Faktycznie cokolwiek zostało złożone czy na słowach się skończyło? i tak mniej więcej to ilu tych pracowników docelowo miałoby być?

Zostaw merytoryczną opinię o Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.?

Kandydaci do pracy w Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.
1.9/5 Na podstawie 11 ocen.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.