Opinie o Sygnity S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Sygnity S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Sygnity S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sygnity S.A. w Warszawa

Wiele lat w tej Firmie przepracowałem, odszedłem i wróciłem ponownie. Przyznam szczerze, że na prawdę nie wiem, jak można zepsuć tak dobrze działającą firmę. Kiedyś w Sygnity bardzo dbano o ludzi, można chyba nawet powiedzieć, że była to wizytówka firmy, zapewne odziedziczona z czasów Computerlandu, dzisiaj niestety wygląda to fatalnie, najprostsze rzeczy, takie jak szkolenia, rozliczenie kilometrówki czy dofinansowanie studiów podyplomowych stanowią problem nie do przeskoczenia. Wydaje się, że problem stanowi mentalność pewnej grupy osób pozostałych po czasach świetności, którzy co prawda "prochu nie wymyślą", ale rękami i nogami będą się trzymać stołków, ograniczając możliwość rozwoju osobom ambitnym i chcącym pójść do przodu. Piszę to z przykrością i bez zacietrzewienia, bo mam spory sentyment dla tej Firmy i jej dawnej, rodzinnej atmosfery.

GrLas
@Paweł

Ponieważ wiele lat temu też pracowałam w Sygnity, a jeszcze przedtem w CSBI i ELBIE, które zostały włączone do Computerlandu. Były to wspaniałe firmy, a pracę w nich wspominam z sentymentem i przykro mi, że teraz Sygnity ma tak negatywną opinię.

@Paweł

Co jest nie tak z rozliczaniem kilometrówek? Bo jak chodzi o resztę, to mając tzw. nóż na gardle, jakoś można sobie chyba poradzić.

@Marta

Brak rozliczenia kilometrówki. Zwracają Ci pieniądze "za benzynę". Takie standardy tam nastały. Dla mnie akurat kwestia studiów i podnoszenia kwalifikacji zawsze miała pierwszoplanowe znaczenie, ale rozumiem, że jeśli ktoś ma "nóż na gardle" to zapewne może się bez tego obyć.

Ilona
@Paweł

Ale na jakiej zasadzie? Przychodzi się do nich z paragonami i oddają kasę czy jak obliczają ilość kasy która powinna być zwrócona?

Czas przepracowany kilka lat i o te kilka za długo. Praca w tej firmie to pomyłka. Jest zarządzana przez bardzo niekompetentnych "managerów"/"dyrektorów" posiadających wyprane mózgi, którzy tylko nakazują/żądają nie dając zbyt wiele w zamian. W dodatku musisz twierdzić, że czujesz satysfakcję z pracy i jesteś zadowolony ... W tygodniu pracy mnóstwo niepotrzebnych spotkań, na które traci się czas zamiast skupić się na realizacji zadań. Na starcie - brak odpowiedniego wdrożenia, brak instrukcji, samemu musisz do wszystkiego dojść i sprawdzić jak coś działa. Typowa partyzantka jak już ktoś wspomniał. Szkolenia - najlepiej zrób za własne pieniążki a potem złóż wniosek o dofinansowanie, może dorzucą Ci kilka złotych a może nie ... Zarobki - takie jak w Lidlu, Biedronce itp. Bardzo ograniczony budżet. Podwyżka - zapomnij, tu nie ma czegoś takiego jak podwyżka. To co sobie wynegocjujesz na starcie, pozostanie na bardzo długo a obowiązków ciągle przybywa. Musisz robić więcej i więcej, ciągle się doskonalić. Premia - tragizm, raz w roku coś tam jest ale to kilka złotych. Bywa, że nie starczy Ci nawet na zakup prezentów na święta dla rodziny. Rejestracja czasu pracy - musisz się rozliczyć w systemie z każdej minuty, a jak się coś nie spodoba przełożonemu, to będzie Cię nękał, że tyle czy tyle czasu spędziłeś nad czymś, co wg niego powinno zająć np. kilka minut. Koncepcja rejestracji tego czasu zmieniała się kilkukrotnie. Kolesiostwo - jak masz plecy to możesz się (usunięte przez administratora) Znajdzie się osoba, która wykona i Twoje zadania, ale pamiętaj wynagrodzenie otrzymasz tylko za jeden etat ... Część ludzi jest ok, ale są i tacy, którzy by Cię w łyżce wody utopili, kopaliby pod Tobą dołki tylko po to aby Cię podpier... Firma typowo stażowa, bardzo chętnie zatrudnia stażystów natomiast brakuje na prawdę kompetentnych ludzi, a że firma nie chce się zbyt mocno wysilać jeśli chodzi o płace, to zatrudnia "młodocianych" bez doświadczenia. Nawet stażyści tu nie zrobią większej kariery, no chyba że komuś odpowiadają zarobki takie jak zostały opisane powyżej. Dodatkowe cechy - (usunięte przez administratora) Szczerze nie polecam i na prawdę zachęcam do szukania sobie pracy gdzie indziej. Jest o wiele dużo fajniejszych pracodawców, którzy nie mają żadnej konkurencji. Tu się zbyt wiele nie nauczysz, chyba że cudem wydrapiesz tę wiedzę od reszty.

Tester

Rekrutacja w firmie dosyć nieprofesjonalna. W pierwszej rozmowie z Panią Rekruterką, w której wszystko było jak najbardziej ok dowiedziałem się, że zadzwoni na następny dzień o tej samej porze, żeby umówić się na rozmowę techniczną. Po tygodniu nadal zero wieści. Wystarczył e-mail lub szybki telefon z informacją, że sytuacja się zmieniła

Damian
@Tester

Hmm, a próbowałeś sam skontaktować się z kimś z firmy? Może po prostu rekrutacja się przedłuża.

Zen
@Damian

Bez przesady że aż tyle by sie przedłużyła

Wanda
@Zen

Napisał że po tygodniu zero wieści... Wy tak na serio?? Wielokrotnie czekałam nawet 2 miesiące... Nauczcie się cierpliwości.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy IT Administrator
Robert

Sygnity to niestety mentalne (usunięte przez administratora) Znaczna część załogi to starzy pracownicy, którzy żyją w czasach świetności firmy sprzed kilkunastu lat. Czasy się zmieniły, ale firma już nie, gdzie mottem nadal jest „nie da się”. Brak pieniędzy na rozwój produktów i ludzi. Firma ogólnie przygotowywana jest do sprzedaży, tylko nie wiadomo, czy ktoś będzie chętny, żeby ją kupić, bo niby po co, jak i tak nie ma w niej zbyt wiele wartości... Zatrudniać się nie polecam, bo to starta czasu i nerwów. Żadnego przeszkolenia, wdrożenia itp.. Panuje przekonanie "radź sobie". Zarobki, no cóż - marne. Szefostwo - zarobione albo niekompetentne. Całość buduje obraz firmy jako kolosa na glinianych nogach, który stacza się po równi pochyłej...

@Robert

Hej @Robert, a myślisz, że osoba świeżo po studiach, bez doświadczenia, mogłaby się w Sygnity czegoś nauczyć? Wiesz, chodzi o osobę, której zależy na zbudowaniu CV, a niekoniecznie ma wysokie wymagania w kwestiach zarobkowych.

Eryk
@Irena

Niestety niekoniecznie. Poza ewentualnymi umiejętnościami miękkimi w kontakcie z klientem, nie nauczysz się niczego sensownego.

Iza
@Eryk

Czyli żadnych szkoleń dla pracowników w Sygnity nie ma? A czy jak taka osoba bez doświadczenia rozpoczyna pracę w firmie, to może liczyć na pomoc ze strony współpracowników? Jak przyjmowany jest w firmie nowy pracownik?

ByłyPracownik
@Iza

Brak szkoleń, stare technlogie... nic się tu człowiek nie nauczy

Wanda
@ByłyPracownik

Czemu brak szkoleń? Nie chcą, nie ma kasy czy ludziom na tym nie zależy?

Marlon

Sygnity to duża firma więc pewnie można różnie trafić. Ja opowiem jak to jest u mnie. Spoko PM i menager, nie pyta się co 5min kiedy będzie zrobione. Duża autonomia działania i spokojnie można robić swoje. Przyjazna atmosfera i fajni ludzie - pracowałem już w kilku firmach i tu pracuje mi się najprzyjemniej. Elastyczne godziny pracy. W ciągu kilku lat nikt na mnie nie wymuszał nadgodzin. Wynagrodzenie średnie ani nie najlepsze na rynku ani nie najgorsze. Jak chcesz podwyżki to sam musisz porozmawiać z górą. Ja zawsze dostawałem. Rotacja pracowników jest bardzo mała a to świadczy, że pracownicy są dobrze traktowani.

(były)Pracownik

W sygnity pracowałem wiele lat... o wiele za długo... 1) kolesiostwo - kto ma lepsze znajomości ma lepszą kasę i lepsze projekty, kto bliżej ołtarza ten bardziej święty, stara kadra rządzi... 2) niekompetencja - zamiast zainwestować w pracownika zatrudnia się ludzi z outsourcingu którzy odchodzą po pół roku zostawiając po sobie bałagan (ktoś później ma pecha i go musi posprzątać) 3) podwyżki - zapomnij, to co wynegocjowałeś na starcie jest nie do ruszenia, jedyna opcja to złożyć wypowiedzenie. Pamiętam jak mój przełożony zapytał mnie "nie potrzebujesz podwyżki, krew ci uszami nie idzie, prawda?" 4) premie - przez te wiele lat pracy otrzymałem raz 300 zł premii uznaniowej... 5) projekty - firma nie ma na siebie pomysłu - raz chce być sofware housem a raz integratorem systemów 6) rejestracja czasu pracy - średnio dwa razy na jednego prezesa zmieniała się koncepcja zarządzania i system rejestrujący 7) szkolenia - brak, trzeba naprawdę być bardzo nachalnym i podlizywać się odpowiednim osobom, żeby wysłano cię na jakieś szkolenia 8) projekty i kolesiostwo - zabito w tej firmie wiele świetnych projektów tylko dlatego, żeby promować projekt swojego kolegi... jak już przestał być dobrym kolegom to jego projekt też został zamknięty. 9) PM-owie - o ich niekompetencji i braku umiejętności zarządzania można napisać książkę, najważniejsze dla nich to godziny w timeshicie... Tak więc dobrze to już w sygnity było ale za czasów computerlandu, gdy akcje na giełdzie zwyżkowały... Wartość tej firmy stanowią ludzie ale zarząd i kadra kierownicza ma gdzieś swoich pracowników, dla nich liczą się tylko wykresy i tabelki... Firma nie ma perspektyw na dalszy rozwój, łapią się kurczowo różnych pomysłów a pracownik jest w tym wszystkim mało ważny. Możesz tam się zatrudnić na pierwszą pracę tylko po to, żeby zobaczyć jak wygląda pseudo kapitalistyczne korpo-bagienko powstałe w latach 90 XX wieku.

Pat
@(były)Pracownik

Który oddział ? :)

Juzio
@Pat

Jakoś czuje ze ten w którym karierę podstarzałe dokumentalistki robia przez łóżko

Czy można liczyć w Sygnity S.A. na prywatną opiekę medyczną?

Adrianna

Tak

@Adrianna

Hej, @Adrianna, powiedz, czy od samego początku pracownicy Sygnity dostają umowę o pracę? Czy jeżeli ktoś ma własną działalność gospodarcza, firma byłaby otwarta na współpracę B2B?

Kazik
@Irena

Zastanów się dwa razy nad b2b w sygnity. Firma ma problemy finansowe i nie znam osoby która by otrzymała płatność za fakturę w terminie.

Tak

Iza
@pracownik

A czy jest ona płatna, bezpłatna? Czy jeszcze jakieś inne benefity lub dodatki przysługują pracownikom w Sygnity? I czy one obowiązują od pierwszych dni zatrudnienia, czy może dopiero po okresie próbnym?

Irena

Na stronie internetowej Sygnity jest zakładka "kariera" i wiele aktualnych ofert pracy: https://www.sygnity.pl/kariera/oferty-pracy/. Powiedzcie, czy rekrutacja w firmie jest duża, czy po prostu obecnie organizują nabór pracowników?

Mario

@Damian nie ma najpierw wdrożenia ? to jak sie uczycie?

@Mario

Potwierdzam co napisał Damian. Brak wdrożenia. Normalnie w innych firmach masz 1m/2m na wdrożenie i poznanie procesów, a tu? Nie ma szans. 1h szkolenia z oprogramowania, 1h wstępu z HRowcem o firmie(ile ludków, wizja itp.) Zarobki serio niskie. Wisienką na torcie są wymagania od przełożonych. Pracownicy muszą coś zrobić nie posiadając uprawnień, nie wiesz do kogo pisać najpierw co i gdzie zrobić. Nie dostajesz informacji co za co odpowiada. Ogólnie odradzam. Ja na okresie próbnym znalazłam coś ciekawszego.

Dorota
@Ania

Aniu o jakim OB piszesz? Który zespół tak rzuca od razu na szerokie wody? Przyznam, że to szokujące - mam zupełnie inne doświadczenia

roler

jeśli ktoś się zastanawia - to niech wie, że zarobki rodem z PRL - czytaj na poziomie lidla czy biedronki :)

Czy Sygnity S.A. zatrudnia studentów?

Na

Głównie studentów ????????????i bardzo słabych dajrektorow którzy nimi zarządzają..a niech tylko sprubuja podskoczyć to taki dajrektor pokaże kto tu rządzi....serio...

Firma ma olbrzymie kłopoty finansowe - co cały czas się czuje, nie ma podwyżek, szkoleń, awansów. Ludzie są sfrustrowani, niedocenieni co wpływa na złą atmosferę w zespołach. Panuje rywalizacja i bardzo zła atmosfera z którą HR nic nie robi. Dział HR - bardzo niski poziom, kadry jak w prl. Jesteś traktowany jak petent, nie ma komunikacji. Finanse bardzo niekonkurencyjne. Nie polecam nawet na staż. Ta firma powoli upada...

Firma, która upada.

Krst

Czy Signity daje obiecany feedback związany z rekrutacją?

NowyNick
@Krst

Hej, tak daje. Ja dziś dostałem informacje zwrotną po udanej rekrutacji 2-3 dni po rozmowie jak wspomnieli, w Krakowie

Jerzyk

Podpowiedzcie czy firma aktualnie rekrutuje? Jakieś podpowiedzi i wskazówki byłyby mile widziane.

Bea
@Jerzyk

Warto śledzić oferty, które odnajdziesz na stronie firmowej.

Teresa
@Bea

Dzięki za podpowiedź. A wiesz może, jak wygląda proces rekrutacji? Ile ma etapów?

Jak się pracuje z ludźmi z Sygnity S.A.?

Bea

Ludzie w Sygnity są naprawdę fajni. Bardzo dobra atmosfera.

Progr

Jak wygląda sprawa w zespole programistów? Z sieci kontaktów informacje mam takie że się siedzi przy jakimś wynalazku z przed lat i wieczne problemy z tym są. Czy faktycznie tak trudno ogarnąć? Mam chęć spróbować ale opinie lekko odstraszają..

x

Jak widać po ponizszych wpisach ta firma to jedna wielka patologia ,mobbing i brak poszanowania człowieka.problem polega na tym ze cięzko to udowodnic w jakiejs instytucji bo musi ktos zeznawac z firmy a po drugie kary są tak niskie ze jest przywilej na taka patologie i chamskie zachowanie opisywanej babyyy ale skoro prezio na to pozwala to trzeba mu pogratulowac hołdowaniu patologii i mobbingowi !!!!!! Typowe polskie piekiełko z typowym babskim zachowaniem !!!!!!!

Y
@x

Widocznie im odpowiada Królowa i jej rządy ;-D ciekawe ilu jeszcze musi się tu wypowiedzieć by szefostwo zainteresowało się (usunięte przez administratora)

Jak szefostwo w Sygnity S.A.? Spoko traktują ludzi?

Nonie

Zależy w którym zespole, Sygnity to duża firma - o który zespół pytasz ?

Zostaw merytoryczną opinię o Sygnity S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sygnity S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Sygnity S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sygnity S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sygnity S.A.?

Kandydaci do pracy w Sygnity S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sygnity S.A.