Opinie o XPlus SA

Dominika

XPLUS SA działa na rynku od 2002 roku, świadcząc usługi produkcji oprogramowania, wdrożenia systemów informatycznych, a także doradztwo biznesowe. Pozytywne oceny pracowników potwierdzają zdobytą pozycję.

Początkujaca

Fajnie mi się tu pracuje, atmosfera w firmie jest bardzo fajna. Po okresie próbnym dostałam podwyżkę i jestem zaskoczona mile. Poza tym te różne dodatki, niewiele jest firm, które dbają o dobre samopoczucie pracowników. Cieszy mnie również pozycja firmy w branży.

nudziarz

Cześć, Pytanie do PRu (nie trudno się domyślić czyje posty są powyżej :) ). Nadal każecie płacić za tę kartę sportową? (OK system czy jakos tak) Są jeszcze jabłkowe środy? Po inne owoce kiedyś trzeba było gnać jak stado owieczek. Macie już normalne zajęcia językowe? Czy tylko te dziwne rozmówki z angielskiego na niskim poziomie?

Wyimaginowany PR
@nudziarz 15.02.2017 08:57

Nudziarzu nie mamy działu PR w organizacji, więc to pewnie nie oni, a szkoda. A na resztę pytań nie będę odpowiadał, bo nie ma to sensu na takim poziomie. Zapraszam do firmy, to będziesz miał okazję się przekonać ile się przez ostatni rok zmieniło.

Grzes

XPlus to super firma, pracuję tu już długo. Jestem zadowolony z pracy i zarobków. Mam świetnych, wykształconych współpracowników i atmosfera w pracy jest super. Generalnie firma dba o ludzi, o ich rozwój co nie spotyka się często!! Naprawdę warto tu pracować.

Morus

Słyszałem, że to fajna firma i składam swoje cv. Może ktoś mógłby powiedzieć jakie są warunki pracy? Ile można zarobić jako administrator IT? Czy do zasadniczego wynagrodzenia są jakies dodatki? Z góry dzięki.

Zainteresowany

Właśnie zastanawiam się nad aplikacją do firmy xplus. Na rynku dużo się mówi o ich ostatnich sukcesach, co sami potwierdzają na swojej stronie: http://xplus.pl/o-xplus/with-large-image/270-xplus-juz-oficjalnie-partnerem-roku-2016 Ale czy ktoś z obecnych pracowników może mi napisać jak wygląda praca u nich, projekty, atmosfera itp?

Filip
@Pracownik 05.01.2017 13:25
Pracuję w Xplusie już ponad rok, więc moja wypowiedź może być pomocna. Na pewno jest to firma dla ambitnych - projektów jest du...

Słyszałem też takie pochlebne opinie. Mam pytanie czy są jakieś nowe rekrutacje w mazowieckim bo chciałbym pracować w XPLUS.? Może masz wiedzę o wynagrodzeniu, czy płaca jest adekwatna do nakładu pracy?

HR
@Filip 15.01.2017 17:31

Na tej stronie zawsze znajdzie Pan aktualne oferty pracy http://xplus.pl/kariera Obecnie firma mocno się rozwija, więc ofert pracy będzie się pojawiać coraz więcej! Zapraszamy do aplikacji.

maciek

no a jak wygląda tu praca jako ADMINISTRATOR IT? Wymagana na pewno jest Znajomość produktów i technologii Microsoft: Windows Server, Hyper-V, Active Directory, DNS i DHCP, Failover Clustering, Exchange Server, Lync Server no i doświadczenie w konfiguracji sieci LAN;

Rekrut

Umowa o pracę to nie problem. Tę śmieszną kartę Multisport oraz prywatną w dodatku podstawową opiekę medyczną nazywasz socjalem? HAHAHAHAHAHA. Zajęcia z angielskiego są tak samo warte jak te ich karty nazywane "socjalem". Nie wiem jak ty, ale ja pracuje dla pieniędzy. Socjal to są tylko dodatki.

Zadowolony ze zmiany
@Rekrut 11.05.2016 22:19

W firmie jest kilka wariantów opieki medycznej. Wiem, że w firmie zawsze o tym mówią na rozmowie, bo sam niedawno taką przeszedłem. Widać rekrut nie tylko nie zainteresował swoich rozmówców do prowadzenia dalszych rozmów ale również wykazał się brakiem umiejętności słuchania. Tutaj nie ukryje się braku wiedzy, zatrudnia się osoby z kwalifikacjami na wysokim poziomie, które absolutnie na zgodziły by się ze stwierdzeniem "(liczba obowiązków dla co najmniej dwóch jak nie więcej osób)". Tak wydaje się tylko tym, którzy nie radzą sobie na swoim stanowisku i może powinny pomyśleć o uzupełnieniu braków, a nie tracić czas na wypisywanie nic nie wnoszących w ich życie zawodowe komentarzy.

Rekrut

Taki kit to możesz wciskać młdym studenciakom lub absolwentom, którzy wchodzą na rynek pracy za 3k brutto.

Przemysław

Aplikowałem do tej firmy, byłem na rozmowie i niby wszystko ok, tylko czy w zwyczaju tej firmy jest olewanie kandydata bez żadnej informacji zwrotnej odnośnie wyniku postępowania rekrutacyjnego? Pomimo zapewniania kilkukrotnego, że taką informację otrzyma.

@Przemysław 19.02.2016 13:01

Brak odpowiedzi o wyniku rekrutacji to chyba jest norma tej firmy (i nie tylko tej), co świadczy o braku profesjonalizmu i szanowania czasu potencjalnych pracowników. Obowiązki na stanowisku Administratora IT nie adekwatne do wynagrodzenia oraz do liczby osób, które te obowiązki miałyby realizować (liczba obowiązków dla co najmniej dwóch jak nie więcej osób). Nie polecam udziału w procesie rekrutacji, bo to strata czasu i pieniędzy.

rudy102

Drodzy ściemniacze, ślizgacze i inne klakiery Chcecie poprawić opinie firmie to nie ściemniajcie tylko przyznajcie się że był syf, ale w końcu się opamiętaliście i obiecujecie poprawę, a nie urządzacie teatrzyk kukiełkowy jak w reklamie proszku do prania. Precz z propagandą.

orangutan

i banany, tylko trzeba się na nie rzucać bo po 2 minutach znikają i zostają same jabłka :)

XYZ

@Filip - ugruntowaną pozycję to ma Microsoft albo Apple ;) A teraz fakty (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora) - Bagatelizowanie zgłaszanych problemów (Szefostwo samo czeka aż się rozwiążą) - Zdarza się że PMowie stosują metody spychologii (nie wiedzą jak rozwiązać problem/zadanie więc przerzucają odpowiedzialność na podwładnych) (usunięte przez administratora) - Ostatnio spore zwolnienia pomimo wcześniejszych zapowiedzi prezesa, że firma nie planuje zwolnień. Po ok tygodniu od zapowiedzi zwolniono ponad 6 osób. - Brak spójnej wizji rozwoju firmy. Na plusy tak jak niektórzy już napisali. - owocowe środy - upominek od HR na urodziny, dostałem darmowy lunch. - możliwość nauki języka angielskiego. - z ludźmi różnie. zależy od działu.

Ambitny
@XYZ 20.01.2016 13:48
@Old school - nie sposób w tak krótkim poście wymienić wszystkich negatywnych odczuć. Tych problemów które zjadają firmę jest w...

Obecnie pracuje w firmie od dwóch lat. Faktycznie jak zaczynałem firma miała problemy, które moim zdaniem wynikały z szybkiego rozwoju firmy i pogubienia się osób zarządzających przy tak dużej skali wzrostu. W tej chwili firma już ma stabilną sytuację, zarządzanie jest na dobrym poziomie, prężnie prze do przodu, pozostawiając konkurencję w tyle i utrzymując pozycję lidera w swojej kategorii. Co prawda w tej organizacji nie ma miejsca dla osób leniwych, bądź takich którzy w pracy chcieliby odpoczywać. Projekty są duże, skomplikowane ale stanowią ogromne wyzwanie zawodowe co mi osobiście daje mnóstwo satysfakcji.

Ambitny
@XYZ 20.01.2016 13:48

XYZ

To aplikuj. Bardzo szybko się rozczarujesz.

Alosza A.

Od dłuższego czasu obserwuje stały wzrost aktywności działu PR. BARDZO WAM ZA TO DZIĘKUJE!!!! Jest to dowód na to, że zmieniacie swoje myślenie, ażeby zmienić swoje myślenie musicie je zmienić. A teraz nakładam na was obowiązek raportowania zero sekundowo

Hr bredzi

Słuchał pracowników?co ty! Kolejki się do niego ustawiały, żeby się opamiętał i przejrzał na oczy jak zatrudnił tego poetę od siedmiu boleści. Nikogo nie słuchał, a na koniec poeta odszedł i tylko smród został po klocku szczęścia!

małyKrzyś

O to historyczna chwila! hosanna! oto wreszcie wszyscy zrozumieli, o co przez tyle lat Walczyłem. Nareszcie po tylu latach moje wielkie dzieło, unikalne na skalę światową staje się faktem. Teraz wszyscy Dzięki innowacyjnym Metodą i technikom mogą stać się rentowni. Zaszliśmy tam gdzie mieliśmy zajść. To Mój sukces i satysfakcja że już po tych paru latach a ni za rok czy za dwa. Stawiam pączki! Pamiętajcie wiedza zawarta na czarnych planszach może do was przyfrunąć z chmury wiedzy

Lucek
@małyKrzyś 06.01.2016 15:27

FAKE. Nie ma kapitalików i kolorów.

było ok, mogło być lepiej

Co do płacy - zawsze była na czas co się chwali. Zobaczymy jak będzie z ekwiwalentem za urlop...

było ok, mogło być lepiej

W ostatnim czasie spore zmiany, które już wychodzą firmie na dobre. Odejście od słabych projektów wewnętrznych i skupienie się na właściwej działalności firmy. Wdrożenia na dobrym poziomie, serwis powdrożeniowy tym bardziej. Atmosfera zdecydowanie się ociepla bo zmianach na wyższych stanowiskach. Pakiety dodatkowe standardowe - karta sportowa, opieka medyczna, jeden owocowy dzień w tygodniu, godzinna lekcja angielskiego w tygodniu. Warto spróbować i popracować, ale nie każdemu może pasować podejście do sprawdzania rentowności pracowników, która zajmuje dużo czasu samym pracownikom (warto dodać, że dotyczy wyłącznie tych pracowników, którzy zarabiają dla firmy, reszta nie musi się martwić gdzie rozliczy czas na pójście do toalety czy papierosa - co jest absurdem). Generalnie było ok, mogło być lepiej. W firmie jest dużo ambitnych pracowników, którzy tak na prawdę ratują firmę, trochę pracowników, którzy potrafili się przez ostatnie lata dobrze ustawić i drobna ilość tych, którzy robią absolutne minimum. Czyli tak jak wszędzie. Na koniec martwi trochę podejście HRów. Ambitny, dobrze wypełniający swoje obowiązki pracownik jest nie dostrzegany. Dopiero jak zagrozi złożeniem wypowiedzenia pracownicy HR przypominają sobie o nim. Nagle okazuje się, że firma zainwestowała w jego szkolenie, a potencjał był nie wykorzystany. W taki sposób odeszło bardzo dużo młodych ludzi, którzy na xplusie się nauczyli i teraz ruszyli dalej. Smutne, ale prawdziwe i pewnie nie tylko tutaj. Na szczęście w firmie zostało trochę doświadczonych i trochę młodych, ambitnych pracowników. Jak tendencja zmian się utrzyma z czystym sercem będzie można polecić tę firmę. Na razie jest ok, mogło być lepiej.

obiektywnie: - ludzie w miarę OK, - owocowe środy, - w urodziny można liczyć na mały upominek Generalnie tyle jeśli chodzi o pozytywy. Czy warto zatrudniać się w firmie? Według mnie nie. Są lepsze, przyjaźniejsze i stabilniejsze firmy niż XPlus.

za słaby był herbatnik

Decyzję rady nadzorczej można skomentować tylko w jedne sposób "nie przeszedł testów regresji rozwiązania" hehehehe :)

anonymus

(usunięte przez administratora) wygląda na to, że większość problemów osób wypowiadających się powyżej została właśnie rozwiązana. Moja ogólna ocena pracy w firmie jest pozytywna, lubię ludzi z którymi pracuję, szkoda mi tych, którzy rezygnują. Praca którą wykonuję daje mi nawet pewną satysfakcję. Z niektórymi powyższymi wpisami jednak muszę się zgodzić, alokowanie najważniejszych programistów na rozwój narzędzi wewnętrznych a potem cięcie kosztów i zwalnianie nierentownych pracowników, bo firma nie przynosi dostatecznych zysków to chyba nie jest najlepsza droga do sukcesu.

święta

Witaj swięta prawda, można się z tobą jakoś skontaktować ?

ok

Oczywiste jest to, że każdy kto odchodzi stara się usprawiedliwić swoją opinie na temat firmy. W miarę obiektywnie sytuacja wygląda tak: -bardzo ciekawe projekty -duży rozwój, wiele można się nauczyć -są benefity, wynagrodzenie zawsze na czas -nie do końca zrozumiałe sposoby zarządzania (w perspektywie ma być ok, praktycznie jeszcze nie funkcjonuje to tak jak należy) - atmosfera zależy od działu w niektórych jest super, gdzie indziej nie wszystko zależy od ludzi - rotacja w niektórych działach to chyba największy minus

ambitny

Nie miałem problemów z pensją. Po co straszyć ludzi Xplusem skoro ciężcy, a nawet porąbani szefowie są wszędzie. To oczywiście nie ochronka dla dzieci albo plaża ale przy okazji można nauczyć się paru ciekawych rzeczy, w tym paru, których nie nauczysz się nigdzie indziej. Nie wiem kto pisze te opinie ale stawiałbym na kilku obrażonych frustratów, którzy zdarzają się wszędzie gdzie im nie dają kasy za nic...Po co obrażać od razu wszystkich co tam pracują.

Już Były i Sczęśliwy Pracownik

Firma ma duże problemy z zatrudnianiem nowych pracowników – nie dziwi mnie to i myślę, że po tym jak firma XPLUS S.A. postępuje z pracownikami szybko się to nie zmieni. Źle się pracuje, nie ma wsparcia, szkoleń, młodemu pracownikowi trudno się odnaleźć. (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)

Natalia
@Już Były i Sczęśliwy Pracownik 16.09.2015 16:05

To prawda. Wstyd się przyznać, że pracuję w tej firmie.

@Już Były i Sczęśliwy Pracownik 16.09.2015 16:05

Potwierdzam

michał

just
@michał 14.09.2015 12:44
firma która chwali się współpracą z Jastrzębską Spółką Węglową, to tak jakby chwaliła się współpracą z bankrutem !. Żenada......

Klient X ma mało pieniędzy przy specyficznych wymaganiach, na których zaspokojenie jakoś tam uzbierał i nabył sobie ostatecznie wybrany bochenek chleba. Czy producent Y albo sprzedawca Z chleba są winni temu, że klient X ma mało pieniędzy? Czy ci ludzie i spółki musieli popełnić jakiekolwiek błędy w swojej pracy na zamówienie X? Podpowiedź: Można mieć żal, nawet uzasadniony, ale nie godzi się być przez to niesprawiedliwym.

qwerty
@michał 14.09.2015 12:44

nie do konca bylo 9zl a dzis 83zl na jsw, tylko czekac bo w hossie xpl bedzie chodzil nawet 100 razy wyzej niz dzis

Zostaw opinię o XPlus SA - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie XPlus SA