XPLUS SA

3.8 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o XPLUS SA

Paweł
Kandydat
 Pytanie

Ile obecnie zatrudnia pracowników Xplus bo dość dużo widać po LinkedIn odchodzi i dlaczego jest taka rotacja czy ma coś to wspólnego z wynikami.

bejbe
Były pracownik
@Paweł

bo management nie potrafi zarządzać ludźmi, niestety wielki bałagan decyzyjny, odradzam zatrudnienie się tutaj. preferowani są lizysy i nieroby jak mają dobre układy z zarządem

Łucja
Inne
@bejbe

To jakim cudem firma działa, skoro zarzucasz, że "nieroby" tu pracują? To zarządzanie ludźmi czego konkretniej dotyczy? Źle dobierają ludzi do zespołów? Czy coś innego jest nie tak?

asaj Nowy wpis
Pracownik
@Łucja

Njwięksszym problemem firmy jest brak odsiewu kandydatów. Zobaczcie sobie tych dwóch kolesie co ich wzieli w zeszłym miesiącu do sprzedaży zagranicznej: jeden to przekręciarz, dla którego to już trzecia firma w ciągu dwóch lat, drug jego kumpel, zawinął hajs i zostawił ludzi na lodzie. Obaj wielcy biznesmeni w upadłości (usunięte przez administratora)Tacy ludzie mają wami zarządzać i reprezentować firmę!

bejbe Nowy wpis
Pracownik
@Łucja

napisałam wyraźnie - "lizusy i nieroby mają dobre układy z zarządem". tu jest sporo wartościowych ludzi, którzy po zobaczeniu co się dzieje wewnątrz firmy, szybko odchodzą. ot cała tajemnica

C Nowy wpis

Zaprosili kogoś na rozmowę na junior helpdesk specialist? Nie napisali w ofercie, ile jest etapów rozmowy, przy okazji też chciałbym wiedzieć, o co pytają i jak testują te umiejętności. To by była moja pierwsza praca, trochę się stresuję.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.
 Pytanie

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w XPLUS SA?

Oluś
Kandydat

Czy takie wymogi, jak ponad 2-3 lata doświadczenia w pracy z systemami ERP, są niezbędne, by objąć stanowisko Microsoft Dynamics 365 F&O Consultanta? Zależy mi też, by się dowiedzieć, na ile miałbym wpływ na projektowanie i wdrażanie procesów kluczowych dla organizacji, skoro jest to jedna z podawanych przez firmę zalet pracy dla nich?

Natalia
Kandydat

Co się stało ze stanowiskiem technical writer? Były takie rekrutacje dawno temu a potem nic, to by tyle ktoś pracował czy po prostu usunęli to stanowisko, jaka sytuacja?

Pytanie
 Pytanie

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z XPLUS SA? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Gutek123
Inne
 Pytanie
@Pytanie

Mam pytanie ok dwa lata temu mieli ok 40 pracowników teraz mają ok 214 to jak odchodzą ?

Barbara
@Gutek123

czyli nikt nigdy nie rotował? samoistne odejścia chyba czasem się zdarzają? ogólnie dużo osób w dwa lata widzę się zebrało, dalej się powiększają jeszcze? z czego cały ten rozwój wynika?

1
RaV
Pracownik
@Barbara

Taką strategię rozwoju przyjęliśmy :-) Trzymamy mocne kompetencje, specjalizujemy się, ciągle rozwijamy metody dostarczania najlepszej wartości Klientom.. to i rośniemy :-)

Barbara
@RaV

Czy przy takiej liczbie osób zespół jest jakoś konkretnie zintegrowany? Jak zadbać o ich wspólną relację, integrację w formie imprezy chyba trudno zorganizować?

RaV
Pracownik
@Barbara

Wyzwanie jest niezłe, to fakt - szczególnie że pracujemy ogólnopolsko (+ mamy ludzi za granicą, od Ameryki Łacińskiej po Azję). W Polsce - Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa, Lublin, Kraków, Katowice, część przyjeżdża do biura, część stacjonarnie, jest wesoło :-) Ale okresowe integracje wspólne + inicjatywy lokalne robią swoje :-)

Gutek123
Pracownik
@RaV

Wiem że bardzo szybko się rozwijacie działacie Anglie, Turcje, Usa, Holandie, Szwajcarie, Brazylie, Danie, Wegry, Hiszpanie, Niemcy, Francje, Rumunie, Ukraine, Litwe oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie czy dalej macie zamiar iść w takim tępie czy może bardziej skupić się na tym co już osiągnęliście bo koszty pracowników dość mocno rosną .

Ewa
Były pracownik
@Pytanie

Zwalniaja sporo osob we wszytkich dzialach. przyjmuja za to do sprzedazy, chyba zakladajac ze to im pomoze w trudnej sytuacji. Zarzadzanie za pomoca tabelek exelowych. Widac pogorszenie po odsuneicia sie wlasiciela i przekazanie sterow waskomyslacym kierownikom. Nie polecam.

3
Maja
@Ewa

Te zwolnienia to przez oszczędności? Czy szukają lepszych pracowników na te miejsca? Masz wiedzę czemu właściciel się odsunął? Taki nowy model zarządzania czy o co chodzi?

marek
Pracownik
@Maja

nic mi nie wiadomo o tym aby właściciel się odsunął, przeszedł raczej do rozmów z inwestorami przy okazji wejścia na giełdę, zwolnienia są korekcyjne, zrezygnowali z nierentownych działek i nieefektywnych ludzi. Lepiej popatrzcie na oficjalne dane giełdowe i to co zarząd pisze w raporcie a nie na "opinie" byłych pracowników

Paweł
Inne
@marek

Ciężko po raportach stwierdzić bo 3i4Q były stosunkowo słabe a i przejścia na PG nie widać informacji typu wywiad i co dalej ze spółką zero ,jak by nie LinkedIn to mało kto by wiedział że taka firma istnieje jak na te czasy bardzo słaba komunikacja

Gutek123
Kandydat
@marek

Oficjalne dane są jakie są 3i4Q szału nie ma a i informacji od kierownictwa oprócz LinkedIn żadnych firmy typu Suntech,Emplocity na bierząco informują o planach w Xplus brak jakichkolwiek informacji więc nie ma co się dziwić wpisom że coś jest nie tak w firmie.

Arleta
Były pracownik
@marek

To chyba jakiś głos zarządu albo kogoś obok zarządu. Wszyscy wiedzą o tym, że obecnie firmą zawiaduje pewna pani która nie znosi sprzeciwu i z nikim się nie liczy. Firma zwalnia ludzi losowo bez jakichkolwiek konsultacji i logicznego uzasadnienia. Powody które dają pracownikom mają się nijak do rzeczywistości. Ewidentnie jest jakiś problem, należy patrzeć z bardzo ograniczonym zaufaniem na dane które podaje XPLUS, bo to wygląda tak, że chcą ukryć zwiększone koszta poprzez zwalnianie pracowników aby inwestorom bardziej się podobało. Warto jednak wiedzieć, że zarządzanie w tej firmie i podejście do ludzi to lata 90' i ich codzienną praktyką jest nieuczciwość wobec pracowników oraz swoich klientów. Z wewnątrz wydaje się jakby palił się grunt pod nogami, klienci nie są nawet informowani, że z dnia na dzień nie będzie nikogo kto mógłby się opiekować ich projektami, bo zarząd nie pomyślał o żadnych alternatywach za zwolnionych pracowników :)

1
Paweł
Inne
@Arleta

O informowaniu akcjonariuszy Xplus ma bardzo dużo do nadrobienia ,dobrze napisane lata 90 w przeciwieństwie do innych z branży np.Emplocity które cały czas informuje akcjonariuszy co ma w planach a Xplus milczy jak zaklęte kasyna nadzieja wejście na Parkiet Główny choć i to się przeciąga w nieskończoność nie wiedząc czemu

Nowy
Kandydat
@Paweł

Wytam czy wiadomo cos moze o jakims połaczeniu z inna spółka np xplus .eu lub inną . J tak z ciekawosci czy testujecie moze juz nowe oprogramowanie z dotacj a to zamieszanie nie jest zwiazane z reorganizacja zwiazku z nastawieniem sie na sprzedaz i przejscie na inny rynek gpw czy tez połaczeniem z inna spółką. Tak jak ktos napisał likwiduje sie nierentowny dział na miejsce nowego .

Czesław
Kandydat

No a jaki wpływ na zatrudnione w firmie osoby ma taki a nie inny styl zarządzania w firmie, który wcześniej opisano? Ile, jako nowy pracownik bym tu zarobił i czy da się uzyskać awans i podwyżkę? Przydałoby się też wiedzieć, jak firma inwestuje w rozwój pracowników, czy i jak ich szkoli.

Eryk
Inne

Ale co potwierdzasz bo raport za 1Q jest tragiczny więc coś jednak jest na rzeczy że spółka ma problemy i przeciągające się wejście pa GP bo jeszcze parę miesięcy i będzie rok od złożenia Prospektu i cisza

Zuzanna
@Ewa

Z jakich powodów są takie zwolnienia? Jak tłumaczone jest to pracownikom? Rozumiem, że firma skupiła się teraz na dziale sprzedaży. Jak z zatrudnieniem? Umowa o pracę od początku zatrudnienia? Ile w przeliczeniu na godzinę wychodzi?

Stefan
Były pracownik
@Pytanie

Różnie. Ale beton jest nie do przebicia. Firma próbuje robić strategię, zmieniać się, ale w taki sposób, żeby nie powoływać projektów, nie inwestować i nie zmieniać tego, co jest teraz. Sam(-a) więc sobie odpowiedz. Firma robi wszystko, żeby „wyjść z garażu”, tylko bez żadnych zmian. Nie polecam…

Tomek
Były pracownik
@Gutek123

No tak to, że już nie mają 214. W sumie nigdy nie mieli. W szczycie było 205, teraz jest pewnie ze 180. Polecam firmę, ale za jakiś czas. Bo mają fajną strukturę, ale muszą do niej dojrzeć. Dajcie im rok i sprawdzajcie dalej. Może to będzie godny polecenia pracodawca.

Lesław
Były pracownik
@RaV

@raV Tak, wyzwanie jest niezłe. Szczególnie, gdy te egzotyczne osoby są już „poza strukturami firmy”, a sama firma nigdy nie była na nie gotowa. Nowy szef IT zrobił jakieś zmiany, żeby umożliwić międzynarodową strukturę, ale jego też „posunęli”. Już nie ma stanowiska, na którym pracował. Szkoda…

Natalia

Przeczytałam tu komentarz, że firma się rozwija. No i okej, a jednak patrzę i nie widzę żadnych ofert tutaj, tyle lat temu tylko konsultantów szukali. To potrzebują nowych rąk do pracy teraz? Może zdalnie coś się znajdzie?

Emilia
Kandydat

Widziałam w necie, że firma poszukuje programisty front-end. Był już ktoś może na rekrutacji? Ciekawi mnie jak to wygląda, ile jest etapów i czy są jakieś zadania do wykonania? I czy mówili coś o warunkach pracy - umowie, zarobkach?

Emilia

Poratuje ktoś widełkami na stanowisku Project Managera? Widziałam że jest rekrutacja i nie wiem czy wysyłać cv. Tak w ogóle to czy pracownicy moga tu liczyć na jakieś szkolenia i możliwości awansu?

Dawid

Cześć. Poczytałem trochę o firmie, widzę że można tu się rozwijać i co najważniejsze pracować zdalnie. Ale do rzeczy. Chcę od czegoś zacząć. Czy organizują tu szkolenia albo staż dla osoby, która by chciała w przyszłości sama działać przy projektach? Na stronie nic o tym nie piszą, a oferty pracy widnieją tylko dla osób już mocno doświadczonych. Jak to wygląda, gdy nowicjusz chciałby gdzieś zacząć?

Lipa
Były pracownik

Wszystko fajnie, tylko: 1. Na pierwszym miejscu jest kasa, na drugim jest się kasa, a Klient jest gdzieś na szarym końcu 2. Sztuczna atmosfera 3. dziwne gry i podchody wewnątrz firmy

Przyszły
Kandydat
 Pytanie

Dzień Dobry Jak wygląda sytuacja z parkingiem dla przyjeżdżających do pracy samochodem?

Marek
Pracownik
@Przyszły

Parking jest dostępny przed budynkiem.

.
Kandydat

Dostałam kontakt telefoniczny i poprosiłam o inny termin ponieważ miałam zaraz później spotkanie. Napisałam SMS aby ustalić na końcówkę tygodnia, zero odzewu i wysłano automatycznego maila, że zostałam odrzucona.

Bonsu645
Kandydat

Rozmowa zdalna była przyjemna, natomiast firma nie jest godna zaufania, bo jeśli ktoś Ci mówi, że skontaktuje się mailowo i da odpowiedź, nieważne czy będzie pozytywna czy negatywna, a tego nie robi, to nie mamy o czym rozmawiać. (usunięte przez administratora)

Pracodawca

@Bonsu645

Dzień dobry, Bardzo jest nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy Kandydat otrzymywał informację zwrotną o statusie rekrutacji w możliwie jak najszybszym terminie. Niestety z powodu Pana anonimowości oraz braku informacji o projekcie, w którym Pan brał udział trudno nam jest się odnieść i tym samym wyjaśnić sytuację. Prosimy więc o kontakt telefoniczny (511 834 706) lub e-mail (hr@xplus.pl). Z wyrazami szacunku Zespół XPLUS

Kandydat
Kandydat
@Bonsu645

Muszę przyznać rację, że firma nie daje informacji zwrotnej. Przynajmniej nie ma czego żałować :)

Pracodawca

 Pytanie
@Kandydat

Dzień dobry, Czy mogę prosić o kontakt, abyśmy mogli zweryfikować sytuację? Z wyrazami szacunku Zespół XPLUS Tel: 1 834 706 e-mail: hr@xplus.pl

Nowy
Kandydat
 Pytanie

Witam Czy firma oferuje jakieś premie ?

Pracodawca

@Nowy

Dzień dobry, Tak ;) Pozdrawiam, XPLUS S.A.

michał

firma która chwali się współpracą z Jastrzębską Spółką Węglową, to tak jakby chwaliła się współpracą z bankrutem !. Żenada...

just
@michał

Klient X ma mało pieniędzy przy specyficznych wymaganiach, na których zaspokojenie jakoś tam uzbierał i nabył sobie ostatecznie wybrany bochenek chleba. Czy producent Y albo sprzedawca Z chleba są winni temu, że klient X ma mało pieniędzy? Czy ci ludzie i spółki musieli popełnić jakiekolwiek błędy w swojej pracy na zamówienie X? Podpowiedź: Można mieć żal, nawet uzasadniony, ale nie godzi się być przez to niesprawiedliwym.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Jastrząb
Kandydat
 Pytanie
@michał

Poziom Twojego myślenia jest żenujący. Co to ma wspólnego z pracą w tej firmie? Co mają te dwie kwestie wspólnego ze sobą? To wręcz powód do dumy, że taki pozyskali taki duży podmiot, mimo wszystko o relatywnie dużym budżecie. Po wtóre, Twoja proroctwa odnośnie bankructwa się nie sprawdziły.

Rick
Kandydat

Nie wiem jak sama praca, ale dział HR niepoważny. Po krótkiej rozmowie telefonicznej miała nastąpić decyzja czy będę brał udział w dalszych etapach rekrutacji i mimo decyzji negatywnej czy pozytywnej miała być informacja w przeciągu 2 tygodni. Informacji oczywiście po 3 tygodniach brak. Jeśli Pani z HR musi się jakoś wykazać, że jest do czegoś potrzebna to proponuję zająć się organizajcją może owocowych czwartków np., a nie marnowaniem czasu kandydatów.

Pracodawca

@Rick

Dzień dobry, Bardzo jest nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy Kandydat otrzymywał informację zwrotną o statusie rekrutacji w możliwie jak najszybszym terminie. Niestety z powodu Pana anonimowości oraz braku informacji o projekcie, w którym Pan brał udział trudno nam jest się odnieść i tym samym wyjaśnić sytuację. Prosimy więc o kontakt telefoniczny (511 834 706) lub e-mail (hr@xplus.pl). Z wyrazami szacunku Zespół XPLUS

Grażyna

Na oficjalnej stronie XPlus czytałam, że stawiają tam na samodzielność swoich pracowników, a przy tym dbają o ich rozwój i zaangażowanie. To zachęca oczywiście do aplikowania, a tak się składa, iż właśnie szukają tam m.in. głównej księgowej: https://xplusglobal.com/pl/kariera/ Ktoś ostatnio miał tam rozmowę i zechciałby się podzielić swoimi wrażaniami z niej?

mariusz
Kandydat
 Pytanie

Witam, jakie opinie o Xplus w roku 2020?

RBa
 Pytanie

Witam, Jak wygląda proces (etapy) rekrutacji na stanowisko Office Manager?

Zostaw merytoryczną opinię o XPLUS SA - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w XPLUS SA?

    Zobacz opinie na temat firmy XPLUS SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy XPLUS SA?

    Kandydaci do pracy w XPLUS SA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XPLUS SA
Przejdź do nowych opinii