Opinie o JCommerce Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie JCommerce Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie JCommerce Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JCommerce Sp. z o.o. w Katowice

Programista

No i zaczęły się zbiorowe zwolnienia. Było obiecywanie że nie będzie, że jest ławka, ale jak widać rzeczywistość (w krótkim czasie) zweryfikowała co jest prawdą. Zadziwia jedynie krótkowzroczne podejście firmy - COVID skończy się kiedyś - środowisko IT będzie jednak dobrze pamiętało jak firma zachowała się w obliczu problemów i ile warte są jej obietnice.

Parim
@Programista

Zbiorowe? Zwalniają osoby dla których nie mogą znaleźć projektu. Obecnie jest taka sytuacja na rynku, że firm często nie stać na utrzymywanie ławki. Zwolnienia są nie tylko w tej firmie. W mojej jest podobnie - zrezygnowali z utrzymywania ławki, bo klienci rezygnują, a i brak nowych projektów. Jak jeszcze dojdzie problem z płatnościami, to już jest ciężko. Robią co mogą by przetrwać. Przed pandemią utrzymywali ławkę nawet miesiącami. Teraz są takie czasy, a nie inne. Chociaż zastanawia fakt, że tak szybko zwalniają. Czy nie mieli żadnych rezerw, żeby przetrwać z kilkunastoma osobami na ławce kilka miesięcy? Za parę miesięcy może wszystko ruszyć od nowa i wtedy będą problemy z kadrą. Co jak teraz nowy projekt wpadnie? Nie będzie kim robić.

@Parim

Rezerwy na ławkę to można mieć, kiedy interes idzie i cały czas są jakieś potencjalne projekty na horyzoncie. Jak sam wspomniałeś klienci częściej rezygnują, niż dają nowe projekty i trudno teraz przewidzieć jak długo to jeszcze potrwa. Jaki jest w takim wypadku sens utrzymywania programistów bez projektu, którzy prawdopodobnie i tak w takiej sytuacji rozglądają się za pracą w innych firmach, bo wbrew pozorom mało kto jest zadowolony siedząc na ławce? Może się zwyczajnie okazać, ze firma płaciła X miesięcy, żeby ludzie zostali na wypadek pojawienia się nowego tematu, a kiedy takowy ruszy, to programiści juz zdążą sobie znaleźć inne miejsce i złożyć wypowiedzenia. Nic dziwnego, ze teraz nie opłaca się podejmować takiego ryzyka, bo przy kilkunastu osobach na ławce uzbiera się kilkaset tysięcy miesięcznie na wynagrodzenia - a jednak lepiej jest teraz oszczędzać.. No i próg wejścia do JCommerce był w większości wypadków dosyć wysoki, wiec naprawdę mało jest tam słabych osób - tym bardziej znajdą sobie szybko nową pracę. Na pewno firmie wcale nie było łatwo ich zwolnić, ale niestety sytuacja ich do tego zmusiła.. Poza tym - spójrzmy prawdzie w oczy - zarobki w tej branży są takie, że wielka krzywda się nikomu nie stała, bo za minimalną krajową żaden programista nie pracował i miał z czego odłożyć na czarną godzinę.

Myk

Skoro sytuacja jest trudna to raczej każdy jest zadowolony że może siedzieć na ławce

Back office
@Programista

A co zrobili ludziom na back office !!! Żenada pozbawić środków do życia! Tak obciąć wynagrodzenie.

@Myk

Sytuacja jest trudna ale nie dla wszystkich w branży - jakoś cały czas widzę ze są firmy, które nadal szukają programistów. Na LinkedIn rekruterzy tez wysyłają spam. Także w temacie niezadowolenia z ławki się imo nic nie zmieniło.

:::-)
@Programista

ktoś twierdzi, że etat to stabilność? Etat to zależność i bieda. W owczym pędzie ludzie idą na studia i na etat zamiast otwierać własne firmy a potem jest zonk.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w JCommerce Sp. z o.o.?

JCommerce

Najbliższy naszym wartościom jest styl demokratyczny – staramy się, aby nasi pracownicy mieli możliwość współdecydowania o realizacji poszczególnych projektów, pracujemy w grupach, wspólnie szukamy rozwiązań, ufamy, że nasi pracownicy w pełni angażują się w realizację powierzonych zadań. Takie podejście pozwala nam budować zgrane zespoły oparte na wzajemnej życzliwości, wsparciu i poczuciu przynależności do organizacji.

bleee

Trochę jak w każdej kontraktorni: jak dobrze trafisz to jest ok. Atmosferę tworzą ludzie i ta potrafi być nawet fajna. Ale nie licz na "karierę", zmianę projektu czy podwyżkę. Najsłabsi są bezpośredni menagerowie których chyba specjalnie szkolą w kręceniu, opóźnianiu i obiecywaniu niewiadomo czego

Czym JCommerce Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

JCommerce

Cześć! W JCommerce stawiamy na rozwój, dlatego też naszym pracownikom zapewniamy stały dostęp do wiedzy (regularnie powiększana biblioteka, dostęp do Pluralsight), budżet szkoleniowy, bezpłatne konwersacje językowe, możliwość rozwijania się w roli prelegenta na meetupach i konferencjach czy też autora artykułów na blogu JPro. Dodatkowo oferujemy możliwość pracy zdalnej, elastyczne godziny pracy, różne formy zatrudnienia, kafeteryjny system benefitów, budżet integracyjny, wsparcie w rozwoju pozazawodowych pasji, luźną atmosferę i brak oficjalnego dress code’u. Po więcej informacji zapraszam na www.jcommerce.pl/kariera

Jozue

Dziewczyny z HR same sobie piszecie te pytania? Najsssss

kariera?
@JCommerce

słowo „kariera” jest nadużyciem. Sugeruje, że pracownik coś osiągnie pracując w tej czy innej firmie. Chyba że chodzi o osiągnięcie wieku emerytalnego...

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie JCommerce Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Kern

Współpracuję z działem IT i sobie chwalę tę współpracę.

Staż pytanie

Czy w JCommerce jest obecnie możliwość odbycia stażu?

Ciekawy

Cześć, czy w JCommerce są realizowane jakieś projekty Business Intelligence lub Big Data?

@Ciekawy

Tak, prowadzimy projekty w BI oraz Big Data :) Zapraszamy na nasza stronę www.jcommerce.pl/kariera, gdzie znajdziesz informacje o aktualnie prowadzonych projektach.

buhaha
@JCommerce

/kariera? karierę to robi właściciel (44 mln rocznego przychodu) a pracownik ma okruchy z pańskiego stołu :-) ps. te wszystkie oferty pracy wyglądają jednakowoż słabo

@buhaha

Ofery są wszystkie piękne jak je sprzedają przemiłe rekruterki. Szkoda że rzeczywistość nie ma pokrycia z obiecankami koleżanek z rekrutacji.

Josh

Siedzę na ławeczce,nie ma projektu, a tak mi szanowne rekruterki obiecywały- tyle możliwości. Jedyne co dobre mi się do tej pory trafiło w tej firmie to podejście do Scruma.

Nela
@Josh

Josh jestes tym senior Java devem, dla którego całe jc szuka projektu na linkedinie?xd chyba boją się, że im uciekniesz, zapraszamy piętro obok :D

Czy firma JCommerce Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

JCommerce

Cześć, rozwój to jedna z kluczowych wartości JCommerce. Wszyscy pracownicy są objęci programem rozwoju kompetencji opartym na strategicznych celach biznesowych firmy, które określają nam, które z nich są dla nas kluczowe i należy je rozwijać. Koszt uczestnictwa pracowników w szkoleniach, konferencjach czy certyfikacjach ponosi JCommerce.

Programista

Jak ja byłem w JCommerce to wyglądało to tak, że dział (np. Javascript) miał przydzielaną pule na szkolenie po czym Team Leaderzy wybierali kto pójdzie, a kto nie - mniej więcej kończy się to tak, że Ci "elitarni" ida na lepsze szkolenie, a Ci mniej elitarni (jeśli zostanie kasa) na jakieś inne.

Lilianka smerfik wilniaczek

Gap personel w Katowicach to zla firma co innego obiecuje a co innego jest faktem, nie do końca wypłacają pieniądze, kłamią że zapewnią pracę blisko miejsca zamieszkania po czym okazuje sie że odległość jest duza i trzeba dwoma autobisami dojeżdżać, daja drogie mieszkania, obiecują ze numer inszulans pomoga załatwić a sam wiele kilometrów masz dojerzdżać, podrabiają twój podpis żenada

Kinga
@Lilianka smerfik wilniaczek

Jak widać, wpis nie dotyczy JCommerce. Po raz kolejny, to dowód na to w jaki sposób zamieszczane są opinie na GoWork (usunięte przez administratora)

W JCommerce świetnie się pracuje. Przede wszystkim ważna jest pozytywna atmosfera, jasne zasady oraz najnowsze technologie w projektach. I właśnie - ciekawe projekty :)

Dokurobey
@pracownik

Co to za korpo bullshit? Najważniejsze są pieniadze a nie jakieś sraty taty o pozytywnej atmosferze. Pozytywną atmosfera i ciekawym projektem sie nie najem i nie spłacę kredytu.

dżej
@Dokurobey

no jak jestes za cienki, zeby u nich dobrze zarabiac, to skończ swój bullshit

Wojtek

Pracuję w JC od roku. Pracę zaczynałem jako stażysta a po stażu dostałem stanowisko Juniora. Atmosfera jaka panuje w firmie jest genialna. Z każdą osobą łącznie z Prezesem można normalnie porozmawiać bez uczucia wywyższania się z drugiej strony. Możliwość pracy zdalnej czy elastyczne godziny pracy są bardzo dużym atutem. Nie ma również problemu z pracą z innego miasta w którym mieści się siedziba firmy. Co do projektów to trzeba się liczyć z tym ze z czasem się kończą ale dość szybko znajdowane są nowe a osoby bez projektu nie są wyrzucane z pracy tylko czekają na nowy. W firmie znajdują się osoby które pracują w niej od początku więc o czymś to musi świadczyć i nie piszę tutaj o Prezesie. Reasumując polecam prace w JCommerce

Wojt_89

Zdaje się nowy nabytek w dziale rekrutacji (usunięte przez administratora)mocno nieprofesjonalna i opryskliwa zero zachęcenia do kontaktu, nie mamy ofert koniec kropka. W dzisiejszych czasach kiedy programiści są tak cenni takie zachowania chyba nie powinny mieć miejsca. Trochę burzy to mój wizerunek jc jako firmy przyjaznej i na poziomie. Wcześniej miałem przyjemność rozmawiać z(usunięte przez administratora)i była to bardzo merytoryczna i przyjazna rozmowa. Dużo nauki przed (usunięte przez administratora)

Talent Acquisition Specialist
@Wojt_89

Panie Wojtku, Przykro mi, że moja odpowiedź została przez Pana negatywnie odebrana, nie takie miałam intencje :) Poinformowałam Pana o stanie faktycznym aktualnych rekrutacji na programistów PHP w Bielsku-Białej, o które Pan pytał i zachęciłam do obserwowania naszej zakładki kariera https://kariera.jcommerce.pl/oferty-pracy/, gdzie na bieżąco aktualizujemy oferty pracy. Na przyszłość zachęcam do kontaktu ze mną poprzez portale służące do kontaktów zawodowo- biznesowych (LinkedIn, Goldenline), a nie prywatny profil na Instagramie ;) Pozdrawiam

@Talent Acquisition Specialist

(usunięte przez administratora) proszę się nie ośmieszać. W dzisiejszych czasach rekruter chyba powinien wychodzić na przeciw oczekiwaniom kandydatów, o tym chyba Pani zapomina. Proszę popatrzeć może na swoje doświadczone koleżanki. Przykro mi bardzo, ale niestety przez Pani podejście nie będę polecał nikomu pracy w tej firmie żeby nie powiedziec, że będę odradzał. Chyba, że skieruje bezpośrednio do Pani Kingi to przynajmniej nie będę się wstydził za to polecenie.

Shedevil
@Wojt_89

Obserwuję tę dyskusje i dochodzę do wniosku, że zapomina Pan, iż relacja rekruter-kandydat to nie relacja pan -sługa. Obie strony powinny się szanować, a tego typu komentarze świadczą tylko o kulturze komentującego. Jeżeli ma Pan problem z jakością pracy danego rekrutera, polecam indywidualne dać mu feedback. Zapewniam, że przyniesie to o wiele lepszy rezultat niż obrażanie go na forum.

@Shedevil

Myślę, że nic obraźliwego ponad jawne wskazanie na nieprofesjonalizm nie miało tutaj miejsca :) pozdrawiam i bawcie się dobrze w jcommerce

Łukasz
@Wojt_89

Czytam, to co pisze Pan Wojt_89 i włos mi się jeży na głowie. Od kiedy to kandydat kontaktuje się z rekruterem poprzez prywatny profil w mediach społecznościowych i jeszcze ma pretensje, iż nie otrzymuje ofert pracy? Rozdzielmy pracę zawodową od życia prywatnego, bo daleko tak nie zajedziemy. Z Panią rekruter współpracuję wewnątrz organizacji i mogę potwierdzić jej profesjonalizm i umiejętności komunikacyjne.

rzeszowiak

Zdecydowanie nie jest to miejsce dla szanujących się ludzi z branży IT. Tak jak piszą realia a obiecywanki rekrutacyjne to dwa różne światy. Nie dać się wkręcić... uff już historia.

Moore
@rzeszowiak

Ja skądinąd ale 100proc się zgadzam. Padaka.

Tarnek
@rzeszowiak

Konkurencja nie śpi :) Nie ma widać pojęcia co się dzieje w rzeszowskim biurze i głupoty wypisuje.

Goog
@Tarnek

No nie wiem, do niedawna pracowałem zdalnie w projekcie z jednym gościem z tej lokalizacji i muszę przyznać że dzień zaczynał od jojczenia i robota nie szła. Morale raczej słabe ogólnie, w nowym roku zmieniam miejscówkę .

Nob
@Goog

Może to nie kwestia biura i firmy tylko podejście człowieka do życia, skoro dzień zaczyna od "jojczenia"? Pracowałem z kilkoma malkontentami i jakby nie było to zawsze było źle i rzeczywiście potrafili tak popsuć atmosferę, że człowiekowi się odechciewało wszystkiego.

Goog
@Nob

Z kim robiłeś? Ja mam przykre doświadczenie po Łukasu, człowiek w depresje może popaść. To cud ze jeszcze ktoś chce z takimi robić... no ale może urok tej części kraju.

ciekawski
@Goog

Jakim Łukaszu? :D

GyGy

Rekrutacja w Kato z dość surową Panią. 99% czasu wypytywanie o skille, a potem różne tipy, rozwiązania, podpowiedzi - darmowe lekcje? 1% to przedstawienie firmy między wierszami bo przecież to kandydat ma przyjść i wiedzieć wszystko o firmie... a moje pytanie jest takie: a co firma może zaproponować mi! Bo jak padło to pytanie to oprócz karnetu na siłownie i miejsca parkingowego to słabo. I pozamiatane. Nie polecam.

J-gość

Polityka firmy to głównie obiecanki ze strony HR, które nijak się mają do rzeczywistości. Firma potrafi zatrudnić ludzi na projekt, a następnie posadzić wszystkich na "ławkę". Słabi klienci, sztuczne pompowanie słabej atmosfery J-pierdoałami, niekompetentni Menagerowie i brak rzetelnej weryfikacji umiejętności pod projekt do klienta, to kilka z wielu minusów polskiej firmy, która zdecydowanie odstaje od innych... Im bardziej się rozrasta tym gorzej.

Lisa
@J-gość

Ja bym tylko dodał że znajomi królika często bez kompetencji mają znacznie lepiej. A atmosfera to czysta fasada po to tylko aby pokazać na zewnątrz jak cała firma "żyje" J pierdolami... Omijać szerokim łukiem. Każdy dział.

Zorres

Miernie lub b. miernie, nie ma się od kogo uczyć. W oddziale bufonada na całego, jak już wspominał ktoś kontraktornia pełną gębą, słaby klimat, brak rozwoju.

500+

żywot pracownika poczciwego schemat: -> studia (brak kasy) ---> pierwsza praca (beznadziejna kasa) ---> druga praca (słaba kasa) ---> trzecia, czwarta... n-ta praca (wciąż słabo) ---> emerytura (znowu beznadziejna kasa) ---> śmierć (po takim życiu to jak nagroda). Miłej pracy ;)

nick

Typowa kontraktornia. Niestety nie mają własnych projektów i wszystko tak jak sobie klient zażyczy - czyli szybko, byle jak i po łebkach. Rekrutacja, a rzeczywistość to dwie różne historie. Wszystko miało być pięknie, praca w biurze JCommerce albo w domu, a jeśli masz pecha okazuje się, że pierwszego dnia wysyłają Ciebie na drugi koniec miasta i żadnej pracy z domu. Na przeczekanie może być ok, ale jeśli chce ktoś pracę na dłużej, w której będzie mógł się rozwijam to zalecam szukanie dalej. Biuro w Poznaniu podchodzi pod żart, ale dużym plusem są w większości naprawdę fajni ludzie. JCommerce - jeśli chcecie być fajną firmą to zacznijcie fajnie pracować, ciekawe projekty, budujcie kompetencje, a nie skupiajcie się na wciskaniu klientom jak największej liczby "byle kogo, byle gdzie, byle headcount się zgadzał". Naprawdę ludzie mają w nosie breloczki, jkawy, jherbaty, etc.

Klaudia
@nick

Cześć :) Zachodzimy w głowę w Poznaniu skąd taka opinia - jest nas w oddziale ok. 50 osób z czego raptem 9 z nich pracuje u Klientów, choć mają możliwość pracy okazjonalnej zarówno u nas w biurze jak i HO. Reszta pracuje z dowolnego miejsca, ale najczęściej wybierają biuro. Z każdą z tych osób ta sytuacja była uzgadniana, więc nie mogła być to zaskoczeniem. To, że jesteśmy kontraktornią jest powszechnie znanym faktem, informujemy o tym przy każdej rekrutacji. Wydaje się, że zaszło tu jakieś nieporozumienie. Odezwij się do mnie, albo do swojego TM'a, na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie! Pozdrawiam Klaudia

Bon

Ostrzegam. Przyszedłem tutaj z jednej lokalnej firmy oj to był błąd. Okrągłe gadanie i obiecywanie rekrutacyjne a rzeczywistość sobie.

Monet
@Bon

Mam dokładnie identyczne doświadczenie. Firma boryka się z odejsciami nawet po kilku miesiącach. Coś tu jest nie tak :(

Franek
@Bon

To pewnie tez kwestia klucza przyjmowanych ludzi i procesu rekrutacji z czapy. Byłem i widziałem amatorka, raczej słabi specjaliści na każdym poziomie

• Jak się pracuje w JCommerce Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JCommerce Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JCommerce Sp. z o.o.?

JCommerce Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 187 ocen.

JCommerce Sp. z o.o.