Opinie o Minova Ekochem S.A. w Siemianowice Śląskie

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Minova Ekochem S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Minova Ekochem S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja granulatów i regranulatów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Minova Ekochem S.A. w Siemianowice Śląskie

Hej, a no spróbuje i podpytam czy nie potrzebują ludzi do pomocy :) A wiesz coś na temat zarobków? Już ktoś wyżej o to pytał, mnie też zastanawia czy w miarę dobrze płacą? Kierownictwo/brygadziści są w porządku?

Lolka Nowy wpis

Jaki jest skutek strajku, byly te podwyżki? Bo teraz sama nie wiem, czy dobrze zrobiłam rezygnując z aplikowania na Młodszego Laboranta...

Ale mam pecha, rekrutacja na stanowisko młodszego technika zakończyła się cztery dni temu dosłownie. No nic, myślicie, że warto czaić się na kolejny nabór, czy szybko nie będą kogoś szukać do pracy w laboratorium i nie ma co się nastawiać. PS jeśli ktoś z was wie już coś więcej na temat stawki, zasad przyznawania tej premii rocznej to podzielcie się, co tam firma zaoferowała.

Lopez

Minova szuka pracowników? Dużo pozytywów słyszałem o firmie.

@Lopez

kiedyś pisali o mniejszej liczbie zamówień, ciekawe czy do dziś uległo to zmianie? piszesz, że porywanie o nich mówią? to z bieżących sytuacji? ciekawa jestem co konkretnie, dasz znać?

John Wayne
@Lopez

Jesteś pewny, że dobrze słyszałeś?

zainteresowany

Witam Serdecznie, Ja mam pytanie dotyczące dodatków do wynagrodzenia? Czy macie tam paczki / bony na święta? jak wygląda sprawa "prywatnej opieki zdrowotnej? Słyszałem o enel-med - czy to prawda? jakie są inne pozafinansowe programy wsparcia dla pracowników? Dziękuje z góry za informację.

już niezainteresowany
@zainteresowany

W związku tym, że nie udało mi się uzyskać informacji na temat dodatków postanowiłem zapytać telefonicznie. pani zajmująca się kadrami stwierdziła ze nie udziela informacji na temat panujących tam zasad. no, tak się chyba potencjalnych pracowników nie traktuje. bardzo nieładnie mnie potraktowano i zostawiono z niczym.

Jeronimo
@już niezainteresowany

(usunięte przez administratora) rządzi. Widzę że nic od czasów Tadzia się nie zmieniło.

w Minovie

@już niezainteresowany

możliwe, że po prostu firma nie jest chętna do zdradzania tego typu informacji? bywają i takie, gdzie o stawkach także głośno za bardzo mówić nie można... sama tych świąt byłabym ciekawa, jak je obchodzą, a o wigilii pracowniczej coś wiadomo? ktoś z pracujących da znać czy się odbędzie?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Minova Ekochem S.A. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Operator tokarki i frezarki CNC?
tygrys

Witam, Słyszałem o firmie dość pozytywne opinie, wiadomo jak jej losy?. I czy szukają pracowników?

Pan x
@tygrys

Losy takie, że ludzie chcą się zwalniać bo podwyżki marne.

Abc
@tygrys

Firma bez przyszłości...

Odnośnie przyszłości górnictwa.

Ttt

Coraz mniej pracy i zamówień...

@Ttt

Jeśli to prawda to jak ten problem w firmie jest rozwiązywany? Brak zamówień wynika tylko ze strony kontrahentów czy tutaj jakieś błędy wobec tego mogłyby być popełniane?

Patryk

Witam, czy wiadomo jakie są stawki na wejście / okres próbny w dziale obsługi klienta ? Czy jest prowadzony jakiś proces rekrutacyjny ?

Agata
@Patryk

Nie wiem, ale może wyślij cv? W razie czego będą mieli do Ciebie kontakt. A jak w ogóle to się stało że zainteresowałeś się tą firmą?

@Agata

Z czegoś trzeba żyć.

Urszula

jakies nowe info o pracy w MINOVA napiszecie, co sie w firmie dzieje ciekawego ? duzo tutaj pytan a tak mało odpowiedzi ?

Abc
@Urszula

Niestety produkcji jest coraz mniej losy firmy stają pod znakiem zapytania...

@Abc

A wiadomo z jakiego konkretnie powodu? Firma będzie mogła mieć na to jakikolwiek wpływ czy raczej faktycznie pracownicy muszą się rozglądać za czymś innym? :/

Qwerty
@Grażyna

Firma ma wpływ na dalsze losy ale wątpię czy coś się zmieni. Główny (zagraniczny) prezes wpada tutaj rzadko i nie wie co się dzieje. Zmiana właściciela firmy i zmiany w zarządzie, wyciskanie każdego grosza oszczędności z wszystkiego co się da. Okręt zaczyna płonąć. Szkoda bo było zawsze stabilnie.

@Urszula

Ciekawego? Nic.

Pracowałem tutaj na przełomie maj/ czerwiec 2021r Była to moja pierwsza praca zaraz po maturze. Rozmowa rekrutacyjna była specyficzna. Pani przeprowadzająca rekrutację kładła duży nacisk na to, żeby w razie nieobecności w pracy wcześniej zgłosić to. Wydawało mi się to oczywiste i dziwiłem się, dlaczego ciągle o tym mówi. Na cv nawet nie spojrzała. Trafiłem na dział, gdzie moim zadaniem było napełnianie kleju(?) do beczek. Męcząca praca, ciągłe dźwiganie i wysokie tempo pracy. Przy takiej pracy człowiek jest w stanie przemyśleć całe swoje życie i dojść do wniosku, że nie chce tak pracować i warto się uczyć ;) . Wydaje mi się, że trafiłem i tak "dobrze" , ponieważ w Minova Ekochem istnieje dział Loksety - dział (usunięte przez administratora) robota totalnie odmużdżająca polegająca na zakładaniu plastikowych koszyków na kleje i pakowanie ich do pudełek. Dowiadując się więcej o dziale "loksety" uświadomiłem sobie dlaczego Pani na rozmowie o pracę kładła duży nacisk na zgłaszanie nieobecności. Ludzie przyjmujący się tutaj długo nie wytrzymywali i uciekali po kilku dniach. Nowi pracownicy nie dostają ubrań roboczych, ponieważ większość z nich nie gości tu na dłużej. Atmosfera w pracy była w porządku, pozdro dla górala ;) (chyba taką miał ksywę). Chłopaki gdy widzieli, że nie wyrabiałem z pracą, to chętnie sami z siebie mi pomagali. Kierownictwo również w porządku.

Rok temu było jakieś ogłoszenie dla technika laboranta, ale już nie wyświetla się treść, więc może ktoś napisze, jakie mają oczekiwania co do kwalifikacji, ile płacą i najważniejsze - czy do końca tego roku będzie taki nabór?

Urszula

jak teraz wyglądają zarobki w Minova ? nikt nic nie pisał juz od parunastu miesięcy ?

Firma pożądna

@Firma pożądna

No a powiesz coś więcej o pracy tam? Jak wspominasz podejście do pracowników? Ile się tu zarobi?

Firma ok

Było ok

Jaka atmosfera jest między działami w Minova Ekochem S.A.?

Xxx

Najlepsza w dziale DPC

Zależy między jakimi działami. Pracownik biurowy czy produkcyjny ?

@Xxx

Składająca die głównie z mieszaniny azotu i tlenu

@Odpowiedz

Powiesz mi coś więcej o pracy w Minova Ekochem? Jakie są tam stawki dla nowych pracowników i czy są tu ewentualnie jakieś premie? Jeśli tak, to za co? Można na wstępie negocjować stawkę?

Xxx

Jak nie idziesz na l4 to masz premię

Iwona
@Xxx

Czyli żeby dostać premię w Minova Ekochemie nie można iść na żadne l4? Czy może jest jakaś dopuszczalna ich ilość? Jak to dokładniej wygląda? Są jeszcze jakieś warunki? Ile premia wynosi?

Porażka
@Iwona

Ta firma to porażka .!!! Nie polecam nikomu, pensje nigdy nie ulegaja poprawie, głęboki PRL.

@Porażka

A może wypiszesz też jakieś pozytywne aspekty pracy w Minova Ekochemie? Co Twoim zdaniem działało tu dobrze, jakie aspekty wspominasz jako pozytywne? Czym firma Cię zachęciła?

@Maciej

Ja nie mam pozytywnych aspektów pracy w Minova. Wszystko okazało się zupełnie inne w rzeczywistości, niż bylo przedstawione na rozmowie rekrutacyjnej. Osoby w biurze są zakłamane.

Dariusz

Co konkretnie jest inne? Chodzi ci tylko o atmosferę i relacje ze współpracownikami? Przecież nigdy nie wiadomo na jakich ludzi się trafi. Próbowałeś się wpasować i z kimś zaprzyjaźnić?

@Dariusz

Oczywiście, że tak.!! Tyle, że w Minova nie na przyjaźni. Zakład stanął w swoim myśleniu w czasach, kiedy pracownik pracodawcy rączkę całował. Teraz jest inny rynek. Jeśli chodzi o inność rzeczywistości vs rozmowy rekrutacujnej- przede wszystkim elastyczność, godziny pracy, możliwość pracy zdalnej bądź hybrydowej. Nie dziwi Cię fakt rotacji nowych pracowników w tej firmie ?

Dariusz

No dobrze. To na rozmowie zaproponowali ci pracę hybrydową ewentualnie zdalną, a w rzeczywistości jeździsz do firmy w stałych godzinach? Teraz pandemia już trochę przygasła i firmy wracają do starych zwyczajów. A tak na marginesie to dużo nowych osób odchodzi? Może po prostu nie mogą się wpasować.

Lucek
@Dariusz

Po prostu jest rotacja. Ludzie przychodzą i odchodzą i tyle.

Ewelina
@Lucek

To chyba normalne, ale czy to ma jakieś konkretne uzasadnienie? To jest jakieś masowe, np. co miesiąc ktoś odchodzi/zostaje zwolniony, czy to nie są ciągłe sytuacje?

Dariusz

Raczej interesuje mnie produkcja. Można pracować na akord , żeby więcej zarobić? Byłem już tak zatrudniony i mi to odpowiada.

Bruno
@Dariusz

Akordu nie było jak ja tam pracowałem.

Ewelina
@Bruno

Czyli stawka dla każdego będzie taka sama, czy coś tam sobie można ugrać, jeśli się będzie aktywnie pracować? Bo fajnie jednak zostać zauważonym i coś oczywiście z tego mieć. Często są podwyżki?

ME to mała firma. Idealne miejsce dla osób, które chcą spokojnej pracy na długie lata. Nie ma tu żadnych korporacyjnych KPI, nikt nikogo nie rozlicza z pracy co do minuty. Ma to swoje ogromne plusy. Atsmofera zależy od zespołu. Możliwości rozwoju i awansu brak.

Dariusz

Brak możliwości rozwoju to faktycznie minus, ale jak piszesz, że atmosfera jest fajna to aż się chce składać papiery ;) A jak z wypłatami? Na dobrym poziomie? Napiszesz ile się tu zarabia?

pracuś
@Dariusz

Poziom bardzo dobry z pieniędzmi. Dawaj do zespołu Darek.

@pracuś

Próbuj Darek! I daj nam znać jakie wrażenia :) No i pamiętaj o tym, żeby nam napisać ile kasy zaoferowali, okej?

Nie polecam firmy, układy, układziki, nazywa się korporacja a dużo do niej brakuje. Firma zacofana, szefostwo podchodzące pod (usunięte przez administratora) Ogólna ocena pracownika umysłowego bardzo negatywna. Nie ma zespołu, każdy gra do własnej bramki.

(usunięte przez administratora)Dodam jeszcze, że struktura organizacyjna sprawia, że jest więcej zarządzających niż osób do rzeczywistej pracy.

Ile jest zmian w Minova Ekochem S.A.?

Wwwwe

2 zmiany

Iwona
@Wwwwe

Mógłbyś napisać w jakich godzinach pracuje się na te dwie zmiany w Minova Ekochemie? Czy dopuszczalne jest czasami zamienianie się zmianami z innym pracownikiem gdy coś nam wypada? Da się pogodzić pracę tu z pracą w innym miejscu?

Blomberg

Dlaczego strona internetowa jest tak uboga, a właściwie jej nie ma poza danymi kontaktowymi nie można się z niej nic dowiedzieć.

Darek

Nie polecam omijac z daleka nie zarobisz pracowalem dwa miesiace bez odprowadzanych skladek do ZUS

lala
@Darek

Bzdura i jeszcze raz bzdura , nie ma opcji nie odprowadzenia składek.

Paulina

Jakie ciekawe integracje w firmie mieliście?

Lokset

Prawda przekręt goni przekręt kto kumaty to wie każdy normalny z stąd wiadomo co . komuna istnieje w tym zakładzie

pracownik ex

Oto jakimi metodami rozwijała się Minowa: "Dyrektorzy kopalń mieli dostawać prowizję od spółek zaopatrujących kopalnie w kleje i pianki. - Kiedy nie dawaliśmy, spadała sprzedaż - przyznał jeden z menedżerów. Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej Katowicka prokuratura oraz ABW prowadzą kolejne śledztwo dotyczące korupcji w górnictwie. Tym razem dotyczy ono firmy Minova Ekochem oraz należącej do niej spółki CarboTech Polonia. Obie mają ten sam adres w Siemianowicach Śląskich i zajmują się produkcją klejów oraz pianek do górnictwa. Potrzebne są w każdej kopalni - do spajania i uszczelniania skał, tamowania wody czy wypełniania podziemnych pustek. Minova jest częścią grupy kapitałowej Orica, która działa w Czechach, na Ukrainie, w Wlk. Brytanii i RPA. Grzegorz M., były dyrektor finansowy Minovy, oraz Włodzimierz Z., członek zarządu CarboTech Polonia, przyznali śledczym, że obie spółki korumpowały dyrektorów kopalń. Według katowickiej prokuratury co miesiąc sporządzano w nich listy z wynikami sprzedaży i na tej podstawie wyliczano prowizję wypłacaną dyrektorom kopalń. Z reguły 1-2 proc. wartości zamówienia. - Kiedy nie dawaliśmy pieniędzy i nie organizowaliśmy imprez, od razu spadały wyniki sprzedaży - przyznał w ABW Włodzimierz Z. Mówił, że czuł się źle, korumpując dyrektorów kopalń, bo to było "niemoralne". - Kiedy spadała sprzedaż, robiłem to, o czym wszyscy wiedzieli w górnictwie: dawałem prowizje - zeznał. Łapówki miały zagwarantować nie tylko ciągłość sprzedaży, ale też unikanie wszczynania procedur reklamacyjnych w przypadku dostawy wadliwych towarów. Zapłata za fikcyjne usługi Z zeznań Włodzimierza Z. wynika, że pieniądze na łapówki miał mu dawać Grzegorz M., dyrektor finansowy Minovy. Według śledczych ich źródłem była m.in. należąca do Minovy niemiecka spółka Carbotech Technologie Park z Essen. Minova podpisała z nią dwie umowy bonus agreement, dzięki czemu z Niemiec przywożono na Śląsk euro, a następnie wymieniano je w kantorze. Gotówkę legalizowano, podpisując z dyrektorami kopalń lub członkami ich rodzin umowy na fikcyjne usługi. Jeśli ci nie godzili się na takie rozwiązanie, umowy zawierano z werbowanymi na zewnątrz emerytami lub studentami. - Dostawali 20 proc. kwoty, reszta trafiała do dyrektorów kopalń - mówi osoba znająca kulisy sprawy. Podczas przeszukań siedzib Minovy i CarboTech oficerowie ABW natrafili na miesięczne wyliczenia dotyczące sprzedaży i prowizji. Na niektórych były nawet pokwitowania odbioru pieniędzy. Od 500 zł do 4 tys. zł Na tej podstawie o korupcję oskarżono teraz Artura K., byłego już dyrektora kopalni Wieczorek, Gerarda Ch., b. dyrektora kopalni Rydułtowy-Anna, Włodzimierza M., b. dyrektora kopalni Bobrek-Centrum, Piotra Ch., b. dyrektora kopalni Jas-Mos, Czesława K., b. dyrektora kopalni Zofiówka, Józefa S., b. dyrektora kopalni Polska-Wirek i Mieczysława M., b. dyrektora kopalni Krupiński. - Kwoty łapówek wahały się od 500 zł do 4 tys. zł - mówi prokurator Leszek Goławski z Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Według naszych informacji zarzuty w tej sprawie przedstawiono jeszcze 11 innym osobom, w tym byłym pracownikom Minovy Ekochem. - Śledztwo przeciwko nim zostało przedłużone do końca listopada - potwierdził prok. Goławski. Oskarżeni dyrektorzy kopalń nie przyznają się do winy. - Nie ma też dowodów potwierdzających przedstawione im zarzuty - twierdzi mecenas Roman Kusz, obrońca Artura K. Kierownictwo Minova Ekochem nie odpowiedziało na nasze pytania. Pełnomocnik zarządu mec. Grzegorz Długi zapewnił jedynie, że "spółka żywi przekonanie, że wszystkie osoby zatrudnione postępują zgodnie z prawem i zasadami etyki i nie ma sygnałów, aby było inaczej". Wcześniej była zmowa Półtora roku temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na Minovę Ekochem 13 mln zł kary za udział w pierwszej wykrytej w historii polskiego górnictwa zmowie cenowej. 2,1 mln zł kary nałożono też na firmę DSI Schaum-Chemie z Mikołowa, a na spółkę A.Weber - 2,8 mln zł. Wg UOKiK po ogłoszeniu przetargów na dostawy klejów i pianek dla kopalń dochodziło do tajnych spotkań członków zarządów i pracowników marketingu uczestniczących w zmowie firm. Zdaniem UOKiK ustalali, które spółki uzyskają zamówienie publiczne, jaki będzie ich udział w rynku oraz jakie ceny zaoferują w przetargu. W efekcie kopalnie musiały płacić więcej za produkty specjalistyczne. Firma wytypowana jako zwycięzca składała najtańszą ofertę (była i tak wyższa niż ceny rynkowe), a pozostali, stwarzając pozory uczciwej rywalizacji, żądali dużo wyższej stawki. Według UOKiK zmowa trwała co najmniej pięć lat i obejmowała przetargi organizowane przez Kompanię Węglową, Katowicki Holding Węglowy i Jastr

ex górnik
@pracownik ex

Czy ktoś z szanownego grona byłych pracowników którzy zostawili sporo serca pracując w tej firmie może mnie oświecić i napisać w jakiej firmie kupowane były osłonki ( folie ) dwukomorowe do produkcji ładunków klejowych.

agatka
@pracownik ex

Na poczatku firmy jak powstala ,to byl dyrektor Napieracz i wszystko bylo w porzadku ,bo to byl normalny czlowiek na odpowiednim stanowisku .Pozniej dyrektorem ,a wlasciwie prezesem zostal Zbigniew kuska ,ten to robil przekrety na prawo i lewo i firma niestety upadla ,a teraz stacza sie

wkurzony
@agatka

Towarzysz N. byl w porządku? Chyba sobie kpisz. Taka sama surrealistyczna postać jako Janek D. Lech G. Czy wiecznie zapijaczony D. Skamieliny realnego socjalizmu.

Dorota
@wkurzony

@wkurzony Każdy ma prawo do swojej subiektywnej opinii. Jesteś pracownikiem Minova Ekochem S.A.? Z tego co czytam firma nieźle płaci i ma pakiet socjalny w ramach zatrudnienia. Jestem ciekawa czy są aktualnie jakieś rekrutacje w tym miejscu?

wkurzony - rozbawiony
@Dorota

@Dorota Mam prawo do opini? No niesmowita szczodrość z Twojej strony. Moja oipinia oparta jest na obiektywnych faktach, więc logicznie jest obiektywna.

Stefan
@wkurzony - rozbawiony

Widzę, że dysponujesz informacjami związanymi z pracą w tej firmie, dlatego może mógłbyś napisać coś o atmosferze, która aktualnie tam panuje? Chciałbym wiedzieć, czy jest ona koleżeńska, czy raczej mocno napięta.

Wkurzony
@Stefan

Nie wiem jak jest teraz. Wiem jak było tam bardzo dawno temu. Ale to już nie ma żadnego znaczenia.

James Bond
@agatka

Agatko disko żałosna. Dlaczego operujesz nazwiskami?

Zostaw merytoryczną opinię o Minova Ekochem S.A. - Siemianowice Śląskie

• Jak się pracuje w Minova Ekochem S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Minova Ekochem S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Minova Ekochem S.A.?

Minova Ekochem S.A.
2.4/5 Na podstawie 24 ocen.
  • Budowlana 10
    41-100 Siemianowice Śląskie