Opinie o Idea Expert w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Idea Expert. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Idea Expert o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Idea Expert w Wrocław

Olga

@zeku - to prawda, liczy się efektywność, no ale przecież nie za darmo. Ja byłam ze współpracy bardzo zadowolona, bo zdobyłam tam naprawdę fajne doświadczenie. :)

momo

Koniec idea expert?

ines

Można też ciężko pracowac w IE i dostać wypowiedzenie z informacja ze sie nic nie robilo, a to strasznie boli. To jest dopiero super sprawa.

Alex

Jeżeli ktoś chce dobrze zarabiać i się rozwijać to jest to dobre miejsce pracy. Pracuję w Idea Expert już drugi rok. Z początku miała to być praca na chwilę, ale zaangażowałem się i teraz zbieram tego owoce. Mam swoich klientów, zarabiam dobrze i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Zapamiętajcie, że w życiu nic nie przychodzi łatwo, na swój sukces trzeba ciężko zapracować!

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Idea Expert? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
michalj

Czytam "hahaha brokerka 15% z której ty nie dostajesz nic, wielkie obiecywanie na rozmowach majątek zbijesz za rok dom wybudujesz". Serio wierzysz, że na początku drogi zawodowej po roku zarobisz na dom? Lub - jeżeli masz większy staż - przyjąłbyś pracę po takim tekście? :) Widzę, że w większości wpisów rządzą emocje i chęć rozładowania frustracji. To nie są dobrzy doradcy. Pracowałem w backoffice, atmosfera dobra, pieniądze takie jak na umowie. Nie zarobiłem na dom w rok, ale tyle to... chyba zarabiają prezesi. Zarobiłem natomiast na normalne życie i całkiem przyzwoity urlop. Na starcie - nieźle. Btw. znajoma pracowała na stanowisku przy sprzedaży kredytów w jednym z banków, z kilkuletnim stażem przeniosła się do Idea Expert. Chwali sobie i warunki finansowe i satysfakcję z pracy ze względu na ludzi, więc chyba tak źle jeszcze nie jest. ;)

pablitouno

Pracowałem w Idea Expert na stanowisku handlowym dwa lata temu i uważam, że to bardzo dobre doświadczenie. Sektor finansowy dużo uczy, a sama firma daje solidne zaplecze na poziomie merytorycznym i wsparcia. Jednocześnie - w Polsce wiele osób lubi udawać, że pracuje, a branża handlowa tego nie lubi. Nie chcę nikogo oceniać, ale być może właśnie stąd niektóre negatywne komentarze? Ludzie oczekują, że przyjdą i "się samo zrobi". Jak chcesz dużo zarabiać z "podstawy" musisz być na wyższym stanowisku handlowym, a żeby na takim być musisz też być dobry, skuteczny. A żeby być dobrym - musisz mieć efekty w sprzedaży.Proste. Pracując w Idea Expert albo się rozwijasz i rozwijasz skrzydła, albo... marudzisz. Ja wybrałem to pierwsze. Na koniec - sama atmosfera bardzo dobra, w większości innych firm w oddziałach sprzedaży panuje mega ciśnienie, w Idea Expert tego parcia nie ma i można się łatwo wdrożyć. Przynajmniej ja tak to widzę.

RobertK

My w tej samej firmie pracujemy w ogóle? Jak czytam to co piszecie, to mi się wierzyć nie chce chwilami. Jakie zoo? Jaka sekta? Pracowałem wcześniej jako handlowiec i tam to dopiero miałem wycisk z kratkami i limitami targetów. Nie doceniacie ludzie co macie, tyle wam powiem... A sama robota jak wszędzie, raz lepiej raz gorzej, ale źle nie jest, ja nie narzekam. Robię co swoje, ekipa w pracy całkiem ok, szefostwo zresztą też, 3 miesiące dopiero za mną, ale nigdzie się stąd nie wybieram. Tyle.

Mariusz Ząbek

W Idea Expert pracowało mi się dobrze. Atmosfera sprzyjała pracy, mogłem liczyć na wsparcie zespołu jako nowy. Wprawdzie przygoda nie trwała długo, bo skorzystałem z możliwości wyjazdu na dłużej, ale zdążyłem zdobyć doświadczenie, które mi się potem przydało.

Jak tak czytam niektóre opinie, to wychodzi mi na to, że każdy by chciał dostać fajną kasę, ale niekoniecznie chce mu się pracować. Nie bardzo rozumiem to zdziwienie, że ktoś wymaga od nas zaangażowania w pracę, za którą dostajemy wynagrodzenie. Też kiedyś zaczynałam, też byłam nowa, z planami do zrobienia i koniecznością zaangażowania się w to co robię, aby móc się w tej firmie rozwijać. Bo warunki rozwoju są i to niemałe. Są też rozsądne pieniądze. Trzeba tylko... coś z siebie dać, żeby te pieniądze zarobić. I żeby nie było - ja nie mówię, że jest idealnie, bo czasem naprawdę jest to ciężka praca, ale daje też frajdę i wiele okazji do nauki. Polecam. :)

Filip
@Karolina

Karolina bo ludzie są wygodni i wyznają zasadę "zarobić ale się nie narobić". A praca w finansach to nie łatwy kawałek chleba. Ja pracowałem w Idea Expert od razu po studiach i radziłem sobie bardzo dobrze, miałem swoich klientów. Jednak rok temu przeszedłem na swoje i teraz ciesze się, że mogłem zdobyć tyle cennych doświadczeń.

pracownik ie

Panie Sebastianie. W jaki sposób firma zapewnia pośredników? Jeśli chodzi Panu o pośredników po doradcach, którzy odeszli to zgadzam się. Tylko zapomniałam Pan o drobnym szczególe.. O nawiązaniu ponownych relacji z takim ,, pośrednikiem gwarantowanym przez firmę,, a jak sam Pan dobrze wie z tym bywa różnie. Co do zarobków zgadzam się, jeśli jesteś zaangażowany i zdeterminowany to można zarobić dobre pieniądze. Jak każda firma i ta ma swoje wady i zalety. Natomiast co do opinii negatywnych zgadzam się w 100%. Presja, mobbing, nie szanowanie pracownika. Jak robisz plany jesteś dla przełożonych niczym bóg, wychwalają Cię pod niebiosa, jeśli planu nie zrobisz chociaż miesiąc już patrzą na Ciebie jak na wroga. Taka praca w korporacji, wszędzie jest podobnie, nie ma co ukrywać. Urlopy dają jak masz zrealizowany plan a czy tak w urlopie musisz uruchamiać kredyty, odbierać telefony itp. Więc to ch.. nie urlop.. Pracownicy się wypalają, na rozmowach obiecują większą podstawę a jak przyjdzie do podpisania umowy to jest znacznie mniejsza.. I nie dam sobie wmówić, że jest inaczej. W każdym oddziale jest tak samo.

Pracownik na umowę o pracę

pracuję w IE od kilku lat , mam dobrych szefów godnie mi płacą i nie wiem za bardzo co za bzdury niektórzy piszą ,

Sebastian

Naprawdę? A powiecie mi w jakim banku czy pośrednictwie nie ma planów do wyrobienia? W jakim innym pośrednictwie na wejściu dają umowę o PRACĘ? Tak naprawdę jeśli ktoś potrafi nawiązać dobry kontakt z pośrednikami (których firma w dużej ilości zapewnia) to zarobki rzędu 8 tys netto nie są problemem.

zol

Praca masakra , kiedyś na początku było inaczej fajna zgrana ekipa miła praca za fajne pieniądze w fajnym klimacie, od jakiś 4 lat masakra. Urlopu nie dostaniesz jak nie masz wyrobionego planu jesteś na pogrzebie w (usunięte przez administratora) to maja dyrektor będzie wydzwaniać po 100 razy bo tabelkę musisz mu zrobić, telefony od dyrektora po 20 normalka i musisz odbierać bo inaczej zjedzie Cie na zebraniu. plany z kosmosu. Durne plany naprawcze : obdzwanienie PF po min 50 tel dziennie, jeżdżenie po firmach co dziennie min 3 partnerów, narzucania limitów wprowadzanie 1 wniosku dziennie śmieszne jakby to było od pracownika zależne i jeszcze się musisz ze wszystkiego tłumaczyć.Presja, codzienne raportowanie wszystkiego co robisz gdzie byłeś co ustaliłeś dlaczego nie zwiozłeś kredytu, ciągły wyścig szczurów, nieprzyjemne docinki. Nigdy więcej. produkt slaby i bardzo drogi w porównaniu do innych pośredników gnb, ib beznadziejny produkt.

gienia

dlaczego jest tak mało o tej firmie, przecież przewinęły się przez nią tłumy ludzi!? więc piszcie, piszcie, piszcie... idę niedługo na rozmowę i chciałabym wiedzieć czego się spodziewać: jaka podstawa? jest umowa o pracę czy śmieciowa? ile można wyciągnąć średnio miesięcznie? praca stacjonarna czy jeżdżenie po klientach? jakie godz. pracy?

zuz

Idea Expert to nie firma to sekta... masz robić kasę nie możesz chorować bo po to są urlopy, system prowizyjny ... hahaha brokerka 15% z której ty nie dostajesz nic, wielkie obiecywanie na rozmowach majątek zbijesz za rok dom wybudujesz . Kadra dyrektor przez wielkie D a spółka to TYPOWE ZOO . Nadgodziny masz robić w urlop najlepiej chodź do pracy a po 12 latach i tak powiedzą Ci, że nie ma TWOJEGO DZIAŁU i rób gotówki. Traktują ludzi jak roboty. Myślą, że rozumy pozjadają a mobbing pracowniczy wprowadzają. Warszawa cała śmietanka siedzi i bąki zbija. Poznań żenada nie polecam. Tak jak ktoś napisał wcześniej nerwy i stres codziennie. Największym hitem jest że specjaliści lepiej wykształceni niż regionalni, dyrektorzy.

kam

Jestem pracownikiem I.E i mogę przyznać z ręką na sercu, że tak jak w każdej pracy trzeba pracować, ale pracując sumienie i rzetelnie na pewno można zarobić więcej niż w innych podobnych firmach, a nawet i bankach.

nic

Najzwyczajniej w świecie firma się kończy. Leszek C. chciałby aby jego firmy po roku czy dwóch zarabiały krocie. Lecz w sektorze bankowym tak nie da rady. Zamiast budowania marki mamy szarpanie się na prawo i lewo.

już nie IE

Ciekawostka inna, że tak mało opinii byłych pracowników po takich zmianach jakie zaszły w 2014. Ludzie, trzeba sobie pomagać, bo potem ktoś rzuca swoją robotę, otumaniony obietnicami super systemu motywacyjnego. A w praktyce premii brak, bo nie zdążysz się wgryźć, a już na planie naprawczym. PISZCIE O WRAŻENIACH, nie wierzę w brak opinii, to niezapomniane przeżycia;-)

migotka

Czy ktos moze wypowiedziec sie na temat pracy w tej firmie w Lublinie ?

już nie IE
@migotka

Lublin, czy inne miasto, to nie ma większego znaczenia, no chyba, że back office- ja ze sprzedaży to nie znam. Generalnie w firmie jest mega nerwowo. Rotacja bardzo duża, bo jeśli po 3 miesiącach planów nie robisz, to będzie z Tobą licho. A jeśli jesteś spoza branży, to niestety szybko się nie da, tu potrzebny jest czas na zbudowanie relacji, zaufania i sukcesów. Główny partner to Idea Bank, dramat rzadkiej klasy. Procedury z kosmosu, decyzyjność i uruchomienia to taki never ending story. Problemem jest to, że wspólny mianownik w nazwie Idea, wcale nie łączy tych firm. Z analitykiem kontaktu brak, nikt do końca nie wie czego się spodziewać. Wsparcie żadne i wszystko musisz przećwiczyć na własnych błędach. Ostatnio zlikwidowali pion hipoteczny i robią rewolucje w samochodówce, z tym samym efektem. Dyrektor też co chwila zmieniają, widać zarząd ma pomysł na przedłużenie swojej agonii w tej firmie. Jeśli zatem masz pracę - zdecydowanie odradzam, bo to będzie zapewne krótka historia. Jeśli nie masz, nic Ci nie szkodzi zderzyć się z korporacją Czarneckiego i przekonać się, że znajomi nie kłamią mówiąc, że w spółkach dr LC jest jak w cyrku.

admin
@migotka

Jestem byłym pracownikiem i wszystkie negatywne opinie to prawda! Jeżeli ktoś chce ryzykować i wchodzić w tą strukturę proszę bardzo a myślę że bardzo szybko się przekona że popełnił błąd

ono

Co do sprzętu to nieprawda bo otrzymujesz go najpóźniej po tygodniu. Pracowałem w centrali i atmosfera naprawdę ok lecz kasa słaba wręcz żenująco słaba.

Zostaw merytoryczną opinię o Idea Expert - Wrocław

Idea Expert
2.6/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Przyokopowa 33
    01-208 Wrocław