Opinie o Vivus Finance sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Vivus Finance sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Vivus Finance sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vivus Finance sp. z o.o. w Warszawa

A jak ze stanowiskiem specjalisty ds windykacji prawnej warto aplikować? Opinie jak widzę są różne....więc proszę o obiektywna informacje:-)

Półtoraczka

Czytam te komentarze i wyjść z zażenowania nie mogę, że osoby, które nie mając nawet licencjata w kieszeni i żadnego doświadczenia, dostając na starcie umowę o pracę, medicovera i dla chętnych multisporta, 3 tysie brutto podstawy narzekają na niskie wynagrodzenie. Kochani, gdy ja zaczynałam karierę zawodową, to moje wynagrodzenie wynosiło okrągłe zero przez kilka miesięcy, a pracodawca wyrzekał, że to ja jemu powinnam płacić za możliwość zdobycia doświadczenia. Poważnie koledzy i koleżanki, jeśli uważacie pracę na słuchawce za mało atrakcyjną, to po prostu spróbujcie z waszym brakiem wykształcenia, doświadczenia i nienormowanymi ze względu na studia godzinami dostępności znaleźć lepszą robotę. I nie dziwcie się, że to paskudne kierownictwo, które jednak w większości składa się z bystrych i doświadczonych specjalistów, a nie samych ludzi z przypadku i znajomych znajomych, coraz chętniej woli zatrudniać na słuchawkę osoby po pięćdziesiątce, bo okazuje się, że doświadczenie życiowe takich osób jest więcej warte niż wasze licencjaty. I nie chodzi mi o to, żeby was dołować, tylko abyście okazali trochę pokory i docenili to co macie. Acha, jeszcze jedno. Jeśli sądzicie, że w innych firmach prezesi nie mają humorów, nikt nigdy nie jest niesprawiedliwe potraktowany przez przełożonego, nikt na nikogo nie spojrzał krzywo za wzięcie UŻ-tki, a dyrektorzy zarabiają tyle co szeregowi pracownicy, to świadczy to tylko o jednym: że to jest wasza pierwsza praca i jeszcze nic nie wiecie o życiu. A nawet o przepisach - bo np. okresy wypowiedzenia wynikają z Kodeksu Pracy. W każdej firmie będziecie mieć takie same. To znaczy - w każdej, w której zaoferują wam etat, jak w Vivusie, a nie śmieciówkę. No dobra, dość już tego utyskiwania na dziś. Zwłaszcza, że niedługo może się i płace i warunki pracy nieco poprawią i będziecie trochę bardziej zadowoleni. Buźki.

sabat
@Półtoraczka

No to jak się zmienią to bardzo dobrze... przynajmniej tyle dobrego, bo jak na razie kiepsko :(

popieram

Zgadzam się. Na forum kierownictwo czy zwał jak zwał TL, opisują jak to jest pięknie i kolorowo, ale chyba to z ich perspektywy - bo może dla nich jest kolorowo. Ale może najwyższa pora wdrożyć to w życie wśród zwykłych pracowników, a nie ubarwiać wszystko tylko na forum.

Odpowiadam

@Odpowiedz Polecam czytanie ze zrozumieniem. To chyba przydatna umiejętność, w doradztwie finansowym? ;) Nie wiem co to za słowo 'fer', ale zakładam że nawiązujesz do wysokości pensji. Moim zdaniem są rynkowe, Twoim są za niskie. Bywa, że ludzie się ze sobą nie zgadzają. Jednak napisałaś, że są "Nieuczciwe". Polecam wygooglowanie tego słowa, sprawdzenie co znaczy i dopiero wtedy odniesienie się do mojego komentarza. Przy ostatniej okazji, kiedy pojawiały się komentarze takie jak Twój, sprawdziłem w CC i windykacji jak wygląda sprawa premii. Jest wiele osób, dostających je bez wyrabiania nadgodzin - dlatego do Twojej argumentacji podchodzę, jak do każdego generalizowania, z przymrużeniem oka. To że Ty jej nie dostałaś nie znaczy, że osoby nie robiące nadgodzin nie mają szans na godziwe premie. Być może, byłaś po prostu kiepska. Hm, Twój post wygląda jakbyś sugerowała, żeby wyznaczeni pracownicy chodzili po piętrach i zabraniali fotografowania czegokolwiek co się dzieje w firmie. Vivus ma profil na FB, czy widziałaś żeby ktoś tam kiedyś wrzucał zdjęcia drinków? Popcornu? Soków? Biletów na Star Warsy? A jeśli komuś kto u nas pracuje, podobają się akcje PRu czy HRów, to chyba nie zabronisz mu, pochwalić się tym na jego prywatnym wallu? Nie jestem TLem, więc pudło. Nazywanie kogoś żałosnym, pozostawię bez komentarza. Niespecjalnie jestem w stanie zmusić się, żeby zniżyć się do takiego poziomu. Niemniej jednak, Twoja gramatyka i ortografia pozwalają mi wątpić, żebyś ukończyła jakiekolwiek studia. Na dobrą sprawę, co do matury również nie byłbym pewny.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Ja też

@Dziwię się No tak, ale każdy tutaj na każdym kroku powtarza, że jeśli ktoś nie odnajduje się w Vivusie, to może szukać pracy gdzieś indziej. Nikt nikomu nie utrudnia uwierzenia w siebie ;) Jestem za to zaskoczony Twoim przytykiem, co do nieuczciwych wynagrodzeń. Nie dostałaś kiedyś pensji na czas? Nie miałaś płacone za nadgodziny? Możemy dyskutować nad tym, czy pensje są tak duże, jakbyśmy chcieli - ale chyba nie ma wątpliwości, że wynagrodzenie jest uczciwe? A komentarz "rewelacji nie ma, trzeba pracować" ma sugerować, że chciałabyś dostawać pensję bez pracy? To w takim razie, nie dziwię się, dlaczego nie podobał Ci się Vivus. Dziwię się, że z takim podejściem uważasz się za osobę "stawiającą na rozwój i chcącą coś osiągnąć".

@Ja też

Jesteś zaskoczony??? Tak możemy dyskutować godzinami i każdy z 80% pracujących tam osób wie, że wynagrodzenie jest nie fer. O czym ty chcesz dyskutować, o tym że normalnie pracujące osoby bez nadgodzin nie mają szansy na godziwą premie? I twoim zdaniem, firma jest ok tylko dlatego że wypłaca kase na czas? W jakim świecie ty ludziku żyjesz... wypłata podstawy, premii i nadgodzin to (usunięte przez administratora) obowiązek tej firmy, to są pieniądze na które każdy ciężko pracował! I tak każdy wie jaka jest prawda... ale cóż dalej czarujcie oczy "drinkami" oraz tym że mogą nażreć się popcornu, napić soku! - nie ma co zasługujecie na OSCARA! Ale czego się tu spodziewać, jesteś jednym z żałosnych TL, którzy usilnie chcą dążyć poprawić PR firmy. Widać które komentarze są pracowników CC, a które TL

Dziwię się

Witam Pracowałam jakiś czas temu w Vivusie, dział windykacji - tak to ten dział gdzie za moich czasów były gurpki - tzn. faworyzacje pracowników, grupa ziomków na czele m.in. z żałosną AP na czele. Czyli grupa osób tym którym na coś pozwalano i tym którym nie. Obecnie od prawie roku pracuję w jednej z firm doradztwa finansowego rewelacji nie ma, trzeba pracować - ale przynajmniej wynagrodzenie jest UCZCIWE co w rażący sposób kontrastuje z zarobkami w firmie Vivus. Czytam tutaj te komentarze i oczom nie wierzę co widzę!!! Ludzie zacznijcie w siebie wierzyć!!! Praca w Vivus jest dobra na krótką metę - dla młodzików, a nie dla ludzi stawiających na rozwój i chcących coś osiągnąć. Dla mnie praca w tej firmie wiązała się ze wstydem i wielkim rozczarowaniem, oczywiście bez obrazy bo są oczywiście osoby które miło wspominam. Pracować musiałam ale wiedziałam, że to ostatnia tego rodzaju praca. Nie chciałam szukac innej i zawalać sobie głowy, więc jak tylko skonczyłam studia uciekłam i to było to cudowne uczucie. A Skoro jest gorzej niz kiedys było, to naprawdę dziwię się, dlaczego nie szukacie nowych wyzwań - przecież warunki zatrudnienia które daje vivus są dokładnie takie same jak w innych firmach - żadnych rewelacji. A ten system premiowy, te nadgodziny to jakaś porażka - Jak można tak wykorzystyać ludzi!!!! A z czym się firma kojarzy - jedynie z "chwilówkami" i ogromnymi kosztami taka jest prawda - nie oczekujcie, że ktoś do Was powie: "Woooow" ale masz super prace. Sami ustalacie sobie warunki pracy, sami na to pozwalacie - sami pozwalacie się tak traktować i to jest bardzo smutne.Cieszycie zię z popcornu w kuchni, soków?! Przecież to jest żałosne! Pracujcie nad sobą, inwestujcie w siebie i Szukajcie czegoś chociaż w międzyczasie, a zobaczycie, że warto było. Nie bądź niewolnikiem i nie siedź tam... Uwierz w Siebie!!!

m.domagala@codex.org.pl

Nawiążemy współpracę z Doradcami firmy Vivus. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy.

taka jedna

ja też zarabiam do 5000 a dokładniej 1800, więc jak widać można!

@Jak Pytasz jak zarobić 3500zł mając podstawę 1800zł. Odpowiem bardzo szczerze - bez nadgodzin, na które nie możesz/nie chcesz zostać i przy aktualnym systemie premiowym to nie będzie możliwe. Natomiast 3000zł jest w Twoim zasięgu dzięki premii. Jak zatem taką uzyskać? Odpowiedź jest bardzo prosta - bądź w czołówce. Jeżeli jest tak jak twierdzisz, że przykładasz się do pracy i starasz się ją wykonywać starannie, to na pewno masz na to duże szanse. Porozmawiaj szczerze ze swoim przełożonym o swoich wynikach, niech Ci wskaże obszary, które należałoby/mógłbyś poprawić, posłuchaj osób z najlepszymi wynikami i podpatrz jak oni to robią. Wiesz doskonale, że są osoby, które miesiąc w miesiąc są w czołówce i uzyskują to również chodząc na przerwy. Zaangażuj się bardziej, popraw wyniki i podwyżką/awansem prędzej czy później zostaniesz objęty - trzymam kciuki! Pozdro :)

Maria

Widze Kaska, ze nie znasz prawdy. Piszesz co zobaczylas w internecie. W zwiazku ze zmiana w prawie litewskim , Vivus tak jak inne firmy czy banki maja sie dostosowac do tego prawa. Nikt nie zakazal dzialalnosci, kazali zrobic poprawki

Zaraz

@Mery Też jestem ciekaw, ale to pytanie raczej do HRów. A co do prowokacji, zeby uzyskać odpowiedź na pytanie... To encyklopedyczna definicja manipulacji ;) @Ania Tak, z tego co wiem wszyscy operują kwotami netto. @Satyr Dyskusję zapoczątkowało pytanie do "Pracownika" "Pracowniku jak z 1800zl wyciagnac 3500zl?" Dotyczyło jego wcześniejszej wypowiedzi, że spokojnie można tyle wyciągnąć z premią lub nadgodzinami. Pytanie nie dotyczyło więc bezpośrednio podstawy - późniejsza decyzja dotyczyła zaś tego, dlaczego firma powinna płacić premię / bonusy tylko i wyłącznie za przychodzenie do pracy i robienie swojego. Stąd moja wątpliwość, czy czytasz ze zrozumieniem wcześniejsze wypowiedzi.

Mery

@Zaraz- Satyr ewidentnie prowokuje, by uzyskać odpowiedź na proste pytanie. Myślę, że "manipulacja" w tym przypadku, to za duże słowo. Też jestem ciekawa dlaczego proponowana jest podstawa 1800zł a nie np. 2500zł?

@Mery

Szukam pracy i czytając Wasze komentarze zastanawiam się jak można zarabiać 1800 brutto. Ale chyba operujecie kwotami netto, więc mowa już o kwotach 2500 zł brutto, a to już nie tak źle, zwłaszcza jak można jeszcze premią dorobić :) A może się mylę i płacą poniżej minimalnej stawki? pls dajcie znać, bo mam u nich rozmowę...

wykończony człowiek
@Ania

Stawka w tej firmie jest 2000 netto. Masz narzucony target, jeżeli go nie wyrobisz, to zgodnie z nową polityką firmy, zostajesz zwolniona. Sektor pożyczek pozabankowych w ostatnim czasie bardzo się skurczył i dlatego firma dokłada wszelkich starań, by wycisnąć z pracownika ile się da.

Satyr

@Zaraz Też mnie rozbawiłeś :) A pytanie dotyczyło podstawy, nie części składowych wynagrodzenia, o których każdy wie i których nie otrzymasz podczas np. L4.

Mery

@Zaraz Przestań już z tym "w takim razie nie zrozumiałeś/aś", ludzie, którzy czytają nie są debilami. A pracownicy podpisują warunki, które są im przedstwione przez pracodawcę, mi więcej dać nie chcieli i podpisałam, bo muszę płacić rachunki. W międzyczasie szukam pracy, ale chciałabym większą podstawę, by normalnie żyć, dostać kredyt itp.

Zaraz

@Satyr "Zrozumiałem wszystko bardzo dobrze :)" W takim razie, dziwne że odbierasz mój komentarz jako atak personalny, skoro twierdzisz że wszystko zrozumiałeś... A jednak całkowicie zmanipulowałeś wcześniejsze treśći. Chociaż, muszę przyznać, że taka obrona z Twojej strony jest całkiem zabawna. "Nie jesteśm debilem, spokojnie." Czuję się uspokojony. "Nikt nie pytał ile może dorobić do podstawy." Nie, ale wcześniej kwestionowano czemu podstawa za wyrobienie minimum wynosi akurat tyle - całkowicie pomijając kwestię, że w dwóch wspomnianych departamentach - cc i dc - podstawa jest tylko częścią wynagrodzenia. I tak jak pisał "Pracownik" wynagrodzenie spokojnie może być wyższe.

Satyr

Zrozumiałem wszystko bardzo dobrze :) Nie jesteśm debilem, spokojnie. Nikt nie pytał ile może dorobić do podstawy. A Twój personalny atak na mnie odbieram jako brak argumentów :)

Zaraz

@Ola Zgadzam się, dobra wiadomość. @Satyr W takim razie, nie zrozumiałeś. Pracownik pisał, ile można dorobić do podstawy. I większość osób premie dostaje, zarabiając więcej niż we wspomnianym urzędzie. Odpowiedź dotycząca podpisanej umowy, dotyczyła zupełnie innego cytatu. Pracujesz może w nowej TVP, skoro tak manipulujesz? ;)

Mery

@Ola, to dobra wiadomość, zawsze coś.

Satyr

Mnie się najbardziej podoba odpowiedź na pytanie dlaczego duża, prywatna firma Vivus proponuje agentom Customer Care i Windykacji takie małe, gwarantowane miesięcznie podstawy, jak 1800zł -bo dlatego, że w innych firmach (urzędach) płacą mniej i jest gorzej, chociaż w innych płacą więcej i jest lepiej - bo dlatego, że przecież sam podpisałeś umowę Bardzo ładne jest też określenie "przesadnie się starać" w odniesieniu do kwoty 1800zł :XD Genialne XD XD XD

jak

tak, ja tez mysle ze te odpowiedzi swiadcza o firmie i nic dodac nic ująć.

Zostaw merytoryczną opinię o Vivus Finance sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vivus Finance sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vivus Finance sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vivus Finance sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vivus Finance sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vivus Finance sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vivus Finance sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 149 ocen.

Vivus Finance sp. z o.o.