Provident Polska S.A.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Provident Polska S.A.

Ania

Pracuje w Providencie od ponad roku i osobiście jestem zadowolona. To nie prawda, że trzeba dokładać do interesu. Można zarobić fajne pieniądze tylko najpierw trzeba też dać cos od siebie. Jeżeli komuś nie chce się pracować to i nie zarobi.

Doradca klienta
 Rekomendacja

Mam 22 lata, obecnie studiuję. Pracę w Provident, jako Doradca Klienta rozpocząłem pół roku temu, jako dodatkowe zarobkowe zajęcie. Zachęciła mnie możliwość regulowania swojego czasu pracy oraz okazja kształtowania samego siebie, poprzez bezpośredni kontakt z ludźmi. Pracę polecam szczególnie dla osób studiujących, ze względu na wcześniej wspomniany samodzielnie regulowany czas oraz dla wszystkich, którzy nie chcą pracować na etat. Doradcy klienta pracują w rymie tygodniowym, pod stałą merytoryczną opieką swojego Kierownika. Ja trafiłem na bardzo uprzejmego Kierownika, który zawsze wszystko tłumaczy nawet kilkanaście razy, bez żadnych nerwów i stresów. Jest trochę wiedzy to przyswojenia, odnośnie zbiórek pieniędzy, prawidłowego podpisywania umów z klientami, raportowania swojej pracy, obsługi aplikacji firmowych (każdy Doradca dostaje telefon służbowy, na którym pracuje). Na pracę poświęcam dwa dni w tygodniu, po 4-5 godzin oraz czasami weekendy. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to nie mam tzw. podstawy, zarabiam dzięki prowizji, od zebranych rat oraz udzielonych pożyczek, wychodzi to miesięcznie około 1800-2100 zł. Nadmieniam, że mam płacone tygodniówki, które pobieram sobie sam z zebranych czy pobranych pieniędzy. Dla mnie tygodniówki, to kolejny ogromny plus tej pracy. Jak najbardziej polecam pracę w Provident. Bardzo miło się zaskoczyłem.

Laurak

Witam. Firma solidna, wychodząc anaprzeciw klienta, oferty pożyczek z wieloma wariantami w zależności od potrzeb. Doradcy kompetentni i pomocni. Moje sugestie dla Provident Polska S.A.: Moze byłaby możliwość wprowadzenia tańszej pożyczki dla klienta który nakłoni znajomego do wzięcia pożyczki w providencie lub promocja dla klienta bioracego już któraś pożyczkę np. 5 z kolei Lubię atmosferę w Provident Polska S.A. za: Otwarci doradcy i kierownik, uprzejmi i znający się na swojej pracy

Klaudia

Pracuję 3 lata. Zarobki godne, firma dobrze traktuje pracowników. Polecam

Rafal Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.
Klient

Pracuje ktoś aktualnie w Provident . Mam parę pytań i sprawę w kwestii pożyczki. Jakie kontakt , Messenger, lub email?

juras

witam, ja pracowałem w providencie około 2 lata, od grudnia ubiegłego roku jużnie pracuję, powiem po krótce jak to wygląda, a mianowicie pieniądze otrzymuje się za zbiórki (za tygodniowe zbiórki 4%, natomiast za miesięczne 2% czyli jedziesz do klienta raz na miesiąc on spłaca ratę np. w wysokości 400 zł to ty masz z tego 8 zł brutto :) ), druga sprawa to sprzedaż pożyczek, są dwa rodzaje pożyczek, dla klientów czyli tzw. RS za to masz 1,5% wartości pożyczki oraz są jeszcze nowi klienci tzw. NC za nich jest z tego co pamietam to 30 zł, 1 umowa z nowym klientem to 30 zł (ale nie jestem pewien). Jeżeli wyrobi się limity sprzedaży w miesiący to są dorzucane premie w wysokości od 1 do 3 % wartości calej sprzedaży. Są też różnego rodzaju promocje od czasu do czasu więc tutaj można czasami coś zgarnąć. Łatwo więc można sobie policzyć ile i za jaką wartość trzeba sprzedać, żeby zarobić w miare pieniądze. Dodam, że za paliwo pieniądze nie są zwracane a czasami trzeba się sporo najeździć. Nie każdy się do takiej pracy nadaje od razu mówię, tutaj trzeba być bardzo bezwzględnym, bez żadnych skrupułów, bo niektórzy doradcy potrafią 80 letniej staruszce wciskać kredyt który jej nie jest potrzebny, a oprocentowanie tego kredytu jest bardzo duże.

Monka
@juras

Ale po śmierci nikt nie spłaca tej pożyczki, zostaje ona anulowana. Są pożyczki drogie ale są też korzystne, porównywalnie nawet tańsze niż oferuje niejeden bank .

Miriam Nowy wpis
@Monka

Pożyczka jest anulowana pod warunkiem że pożyczkobiorca zmarł w trakcie trwania umowy.jesli pożyczka była przeterminowana to zaległości przechodzą na spadkobiercow

Doradca121 Nowy wpis

Witam Zarobki zależne od liczby klientów, zaangażowania i umiejętności od 300zl miesiecznie do 11000 zł netto średnio, praca od 10h do nawet 240h miesięcznie, ciśnienie wysokie, wyższe zarobki głównie w przypadku umiejętności pozyskiwania nowych klientów, minus koszty paliwa i amortyzacji samochodu. Nie polecam leniom oraz osobom bez umiejętności sprzedażowych, nie jest łatwo dobrze zarobić, duże ciśnienie na wynik.

Więc tak: Pracowałam w Providencie kilka lat temu i całkiem dobrze wspominałam tą pracę. Jeśli chciałeś zarobić to trzeba było pracować i za tę pracę byłeś w porządku wynagradzany. Były gorsze miesiące gdzie zarobki to był taki dodatek(900-1200) do budżetu domowego a były lepsze gdzie można było wyciągnąć kilka tysięcy miesięcznie. Miałam świetnego ( ale surowego) kierownika, który potrafił zapytać co jest powodem, że to czy tamto ma niskie wykonanie, pytał czy mam jakiś pomysł jak to rozwiązać, dawał rady i jeździł do trudnych klientów. Później rozpoczęłam inną pracą i obecnie wróciłam do firmy Provident(usunięte przez administratora). Rozmawiając z nowym kierownikiem o powrocie powiedziałam, że potrzebuję zarobić pieniądze ( min. 2 tys miesięcznie) i pytałam czy da się nadal zarabiać pomimo pandemii. Powiedział, że tak! A tymczasem nieważne czy pojedziesz na drugi koniec miasta i napiszesz umowe z klientem na 10 tysięcy czy z sąsiadką z bloku na 500zł to wynagrodzenie jest takie samo = 50zl. System prowizji to jakiś żart. Nie da się zarobić w tej firmie. Paliwo+amortyzacja auta+ twój czas= mniej niż 10zł/h to lepiej wykładać towar w biedronce i przynajmniej takiego stresu nie ma. Kierownicy wymagają od doradców jakby zarabiali co najmniej 4 tysiące podstawy + 10% prowizji od sprzedaży. (usunięte przez administratora). 2021 nadal nie potrafią robić screenshotów tylko wysylają rozpixelowane zdjęcia ekranu innego urządzenia. Totalne (usunięte przez administratora) A portal doradcy to jakaś zapomniana historia. Nic nie jest aktualizowane i są artykuły z 2017 roku xd. Wsparcie wynagrodzenia dla nowych doradców to też porażka. Dostajecie teren gdzie większość ludzi to menele bez klamek w drzwiach i macie wyrobić x% zbiórki albo wasze wynagrodzenie wyniesie 100zł/tydzień. Nie polecam. Za sprzedaż ubezpieczeń potrafią płacić np 12zł. Umowa+ ubezpieczenie załóżmy, że to ok 65zł - ok 27% = 36,5 - paliwo. (usunięte przez administratora)

Nick
@anonim

W punkt. Też pracowałem i odnoszę identyczne wrażenie.

KOBIETA

@KOBIETA

Co potrzeba

Myląca strona intenetowa
Klient

Informacje o pożyczkach na stronie są inne niż w rzeczywistości.

Segmentacja

Czy ktoś jest mi w stanie udzielić informacji co w ogóle jest obecnie za segmentację? Nikt nie jest w może albo nie chce mi wyjaśnić. Wiem, że kiedyś była za to premia a teraz się to zmieniło tylko jo właśnie co za to jest?

Czy w Provident Polska S.A. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Były Pracownik

Szkoda czasu na pracę w tej firmie - (usunięte przez administratora) wynagrodzenie poniżej innych ofert i jeszcze tłumaczą że tak jak wszędzie płacą. (usunięte przez administratora)Dostaje excelle w ostatniej chwili lub wysyłają listy do domu. Tłumaczą się polskim ładem ciągle. Kiedyś było inaczej - pandemia zmieniła zasady w firmie. Brak kontaktu z zarządem. Codziennie nowe projekty, które się nie wdrażają i nigdy się nie kończą. Dużo pracy, mało pieniędzy (usunięte przez administratora) Nie polecam pracy w tej firmie. Odszedłem po wielu latach.

Onac26
Kandydat

Jak wygląda praca jako doradca klienta? Jakie są wymagania?zarobki?

Doradca
@Onac26

Masz przypisany swój portfel klientów aktywnych, których odwiedzasz co tydzień lub co miesiąc w zależności od umowy. Pozyskujesz nowych klientów, sprzedajesz pożyczki i ubezpieczenia. Wymagania chyba wykształcenie średnie. Zarobki w zależności od wielkości rejetru/portfela i zaangażowania. Przy niskim znikomym zaangażowaniu zarobki wahają się między 350-800zl/msc za jakieś max 15h/msc. Jeśli się angazujesz i masz sporo klientów to 2500-3000/msc za jakieś 80h/msc. Trzeba czytać kampanie i realizować promocje wtedy Zarabiasz więcej. Najmniej miałam chyba ok 147zl/tydz a najwięcej ok 1600/tydz.

Iza
Klient

Co to za portalll. Jak się poszę prawdę to wiadomości są usuwane.

Zbyszek

Taka prawda

Edyta
Klient

Firma w dalszym ciągu łamie prawo nie wypłacając prowizji od spłaconego wcześniej kredytu klientowi. Ustawowo jest na to 14 dni od momentu splacenia pozyczki ((usunięte przez administratora), a ja na chwile obecną czekam juz 17 dni. Nie polecam nikomu

Biuro Prasowe Provident Polska
@Edyta

Uprzejmie prosimy o przekazanie nam danych, które pozwoliłyby zidentyfikować sprawę na mail biuroprasowe@provident.pl. Wyjaśnimy sytuację i dopilnujemy szybkiego rozwiązania. Pozdrawiamy! Biuro Prasowe

Zuza
@Edyta

Cześć. Zwrot kosztów pożyczki, podczas wcześniejszej spłaty kredytu, dotyczył pożyczek spłaconych kilka miesięcy i lat temu,poniewaz firma wtedy nieprawidłowo rozliczała wcześniejsze splaty kredytów. Aktualna kwota przy wcześniejszej spłacie kredytu(czyli esb) jest rozliczana prawidłowo i nie będą Ci się należały żadne zwroty. Nikt nikogo nie (usunięte przez administratora)

Edyta
@Zuza

hahahaha dobre Zuza, ponieważ po napisaniu tych komentarzy zwrot się pojawił w ciągu 24h. Nie pierwszy raz provident zaczyna się cykać po tym jak klient upomina się o swoje prawa, co widać w Internecie na wielu przykładach :))) Jak nie rozumiesz prawa to się nie wypowiadaj. Każda firma i bank ma obowiązek informowania o takowym zwrocie klienta (co miało miejsce w moim przypadku) w związku z zeszłorocznym zarządzeniem UOKIK. Widzę ze pracowników, którzy pisze takie komentarze provident nabywa z łapanki ;) bardzo profesjonalnie (sarkazm)

Zainteresowany
Kandydat

Dzień dobry, zauważyłem ogłoszenie do działu zakupów, którym jestem zainteresowany. Czy ktoś może napisać kilka słów czy warto aplikować do tego działu?

Marta
Kandydat

Z jakich numerów firma kontaktuję się w celu ustalenia terminu rozmowy kwalifikacyjnej?

Aaaa
@Marta

z prywatnego

Zapamiętana

Pracowałam 11 lat w Firmie PROVIDENT Polska S.A. Rozstałam się z Firmą ponieważ, była redukcja etatu/stanowiska. Niestety po 11 latach nikt nie powiedział mi nawet dziękuję. Wszyscy w Firmie traktują Cię poprawnie gdy jesteś pracownikiem i robisz to czego od Ciebie wymagają. Jak już jesteś niepotrzebna to papiery na stół i tyle :) Firma jako tak spoko, ale ludzie w niej dążą do celu po trupach. Zabraknie Cię to nikt tego nawet nie zauważy.

Lidia
@Zapamiętana

Na jakim stanowisku pracowałaś ?? Jaka była przyczyna redukcji stanowiska ?

Balli
@Zapamiętana

Tak jest wszędzie.

Ania

Nick
@Ania

„To nie prawda, że trzeba dokładać do interesu. […] tylko najpierw trzeba też dać coś od siebie.” Sama sobie Aniu zaprzeczasz. Praca w dużej mierze opiera się na jeździe samochodem. Firmowym? Nie, własnym jak ktoś ma. „Ok, ale na paliwo dają?” - ktoś mógłby zapytać. Otóż na paliwo dostaje się TYLKO po spełnieniu niebotycznych warunków, a kwota to od 100 do 350 zł BRUTTO. Tak więc nie tylko na początku, ale miesiąc w miesiąc trzeba „dokładać do interesu”, bo taka suma nie pokryje nawet połowy tego, co idzie na paliwo. ŚMIECH NA SALI.

Janek

chyba wole gdzie indziej

Polo

A paliwo

Yerf

Badzo duży nacisk na pozyskiwanie nowych klientów dzwonienie po 300 telefonów dziennie by tylko znaleść kogoś kto by chciał zaciągnąć pożyczkę. olbrzymia presja z strony kierownictwa milony wiadomości i telefonów praca dodatkowa a przeradza się w prace na 2 etaty..

Czlowiek
@Yerf

Zgadzam sie z ta opinia

Poszukuję zatrudnienia na Kierownik Sprzedaży. Provident Polska S.A. oferuje taką pracę. Czy zdarza się zmiana formy zatrudnienia w późniejszym czasie?

Doradca klienta

ale sie rozpisał ...

Laurak

zibi
@Laurak

I polska, a to też istotne

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Provident Polska S.A.?

Liczba opinii klientów firmy Provident Polska S.A., to 4, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.