Provident Polska S.A.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Provident Polska S.A.

DKE Warszawa Praga

Bardzo fajna praca super atmosfera BRM na poziomie zarobki od 4000 do 6000

DK WARSZAWA BRÓDNO
@DKE Warszawa Praga

Tak to prawda super zarobki super atmosfera BRM JAREK to prawdziwy Kierownik. Pomocny ,uczynny dba o rozwój osób . Taki Kierownik to prawdziwy skarb Praca super Firma dba o Każdego Doradcę

Lesio

@Doradca a tych klientów sami pozyskujecie czy właśnie jest jakaś baza dla wszystkich i można z niej korzystać?

Olga

Sama się dziwię, że dzisiaj tutaj pisze, rok temu, trzy lata temu nigdy bym o tym nie pomyślała. Pracowałam w Provident 5 lat: pierwsze pół roku ciężkie, a potem nawet ok, jakoś szło, że przestałam dostrzegać ile czasu poświęcam i że moje życie prywatne legło w gruzach, ciągle powtarzanie różnych kierowników, że chcieliby zarabiać tyle co ja na godzinę, bo przecież na zbiórki jeździ Pani tylko dwa dni w tygodniu (dwa dni po 10-12h), a resztę dni to telefony, umowy, plakaty (tak, tak jeździłam specjalnie obklejać teren), może i dostawałam czasami fajne pieniądze za promocje, ale wtedy tyrałam 7 dni w tygodniu, po kilkanaście godzin własnym samochodem. Przedstawię Państwu bilans: - 3 samochody zniszczony, dobite, wymieniane wszystko co możliwe (naprawy od 100 zł do 3500zł) - 0 chorobowego, bo jak to, kogo ma Pani na zastępstwo? - 1 poronienie, nie teraz nie ma wolnego później, więc tyrasz, nie jesz, jeździsz - 1 rozwalony związek, bo znowu wracasz późno, sobota plany jesteś poza miastem, dzwoni kierownik, no ale jak to, przecież to ważna umowa, klient chce już, to jedziesz, a chłop w domu zły. Huuura wolny czas, a Ty na telefonie. - Milion łez, stresów, tłumaczeń się. Najgorsze jest to, że w czasie gdy to się to działo nie dostrzegałam zła wyrządzanego, żyłam w przekonaniu, że przecież nie znajdę innej pracy. Potem przełom - poznaję w swoim życiu człowieka, który mnie wpiera, daje mi "kopa" - znajduję inną pracę, pomaga mi się zwolnić stąd - odchodzę, oddaje telefon i czuję ulgę. Kończę pracę o 16-tej, wracam do domu, do rodzinnego ciepła, telefon milczy, chyba że przyjaciele i rodzina dzwonią. Mam czas zjeść, skorzystać z toalety, wiem, że nikt mnie w domu nie będzie nachodził z żadnej kontroli ( bo przecież kontrol zawsze przychodziła jak masz gości w domu). Weekend wolny- wyjeżdżasz za miasto, zaczynasz żyć i patrzeć na życie. Nie mogę powiedzieć, że na początku zarobki były w firmie złe - nie mogę, bo bym skłamała, potem jednak była to tragedia. Warto spojrzeć na swój dzień z boku. Pozdrawiam

~wiola
@Olga

wreszcie ktoś napisał prawdę , zapomniałaś o szkoleniach po kilka godz , na które trzeba dojechać własnym samochodem i za które nikt nie płaci.Pozdrawiam

DK
@~wiola

Jest żle, ale to co nas czeka, woła o pomstę do nieba ! Wpłaty będą przyjmowane na telefon, a potwierdzenie dla klienta będzie wypisywane przez nas ręcznie, czyli jeżeli mam 140 klientów, to co tydzień będę wystawiać 140 pokwitowań. To jest chore !!! Dwa razy więcej pracy niż było do tej poty, i nasuwa się pytanie kto nam za to zapłaci ?!

Olga
@~wiola

Zgadza się: szkolenia - dojazd we własnym zakresie i organizowanie ich w dni kiedy nikt nie ma zbiórek, tj wtorki bądź środy, żeby wszystkim pasowało, nie zważając, że ktoś może ma coś zaplanowane na tej jeden wolny dzień w tygodniu; lekarza, zakupy, leżenie do góry brzuchem. ("przecież to tylko jeden dzień i jest to obowiązkowe"). Kiedyś nie dostrzegałam w tym nic złego, ale potem...

Jerzyk
@DK

Ano nikt..A jak nikt nie płaci to i zarobku nie ma..

Maria
@Olga

ja mam zasadę, że w weekendy nie pracuję i mam (usunięte przez administratora) za te 4% zbiórki czy nawet za umowę te marne grosze, to tylko te dni, gdy jestem w terenie mogę iść na umowę... Nawet jak masz uprawnienia kredytowe, to i tak nie opłaca podnosić kwoty pożyczki, bo dostajesz prowizje od basic, wiec... Korporacja, jeśli chodzi o wynagrodzenia dla doradców, zeszła na psy... i nie mówcie, żeby sprzedawać, bo jak mogę to sprzedaję...a za zrobiony cel czy nawet ponad prawie 20 tyś zł, dostałam bonus indywidualny ok 200zł brutto... żałosne. nienawidzę tej pracy, i jak tylko znajdę alternatywę innej możliwości dorobienia, to spadam...

@Olga

zapomniałaś o stresie że nie wykonasz planu i kierownik cię zruga bo on nie dostanie premii

Dksb

1 listopada 2019 Pracuje w PP od 1,5 miesiaca. Poczatkowo sie wdrazalam, chodzilam z kierownikiem na wizyty. Ostatnie 3 tygodnie pracowalam sama. Wynik? 6000zl brutto, to takie slabe zarobki jak na niewielki naklad pracy? 20dni, z czego pracujacych 15, kazdy po 3-4 godziny dziennie. Ja polecam. Nie mowie, ze kazdy miesiac bedzie tak wygladal. Licze sie ze slabszymi miesiacami ale jak ktos chce to zarobi.

Kasia
@Dksb

Bardzo mnie zaciekawił taki wynik, ale niestety zbyt mało konkretów zostało podanych: - ile mniej więcej klientów - jaka ilość sprzedanych pożyczek - czy teren miejski czy wsie ( dalekie dojazdy) Będę wdzięczna za informację. PS: pracowałam w PP 5 lat.

@Kasia

DKSB to Sprzedawca Bezpośredni, nie chodzi na zbiórki tylko szuka nowych klientow i podpisuje z nimi umowy. Za umowę jest chyba 200 czy 300 zł jak się odbierze pierwsza ratę. Plus jakaś premia za wyrobienie normy. I tak oto zarabia się na tym znacznie więcej niż normalny Doradca Klienta.

DK
@Dksb

Skoro jeździłaś z kierownikiem na wizyty to domyślam się że jesteś Doradcą. Te zarobki o których piszesz to chyba jakiś żart! Cyba przecinek za daleko postawiłaś.

Mcws
@Dksb

Mam nadzieje że nie jesteś w Bydgoszczy. Wtedy się dowiesz co dla nich znaczycz

były doradca
@Dksb

Aby tyle zarobić trzeb by mieć z 300 klientów, zrobić z 15 ND i mnóstwo RS. Jako początkujący doradca nie masz pewnie nawet 100 klientów Więc nie ściemniaj że zarabiasz 6000. Każdy kto zaczynał wie jak to jest.

Doradca Klienta Indywidualnego

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
Kitku
Kandydat

Czy są tu jacyś pracownicy cc? Jak oceniacie pracę? Można realnie wyrobić premie czy wymagania są zbyt duże?

cc
@Kitku

Ciężko z tą premią, przygotuj się raczej na podstawę i wieczne reprymendy kiedy nie twoją winą jest, że ludzie do których dzwonisz nie mają pieniędzy

@pracownik

Zapraszam byłych i obecnych i przyszłych przedstawicieli którzy chcą pracować jako doradca kredytowy woj. Kujawsko-pomorskie zapraszam do kontaktu tel. 537-761-562

Anna

Są zapowiedzi rządowe o tsunami zarażeń przez najbliższe 2 tygodnie. W jaki sposób firma Provident planuje chronić klientów i pracowników?

Janek
Kandydat

Jak ktoś szuka pracy jako doradca pożyczkowy na terenie Częstochowy to mam propozycję -781-236-090

Doradczyni
@Janek

teraz BRM zlecił szukania NC prawie 1000 tyś zachorowań

Barbara

Witam wszystkich szczęśliwych pracowników. Przepracowałam jako doradca ponad 10 lat. Bywało różnie. Były dobre wyniki były i gorsze. Przyszła pandemia koronawirusa i jak chyba każdemu wyniki spadły znacząco. Posłużyło to mojej kierowniczce na to by mnie zwolnić. Z dnia na dzień bez żadnego ostrzeżenia, rozmowy. O godz 19 telefonicznie poinformowała mnie że w następnym dniu o godz 8 mam się rozliczyć. Nie miałam wyjścia. Oddałam wszystko, rozliczyłam się z pieniędzy a pani kierownik bez wyjaśnień powodu mego zwolnienia podsunęła mi do podpisu wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Jakież było moje zdziwienie bo przecież ja nie zamierzałam się zwalniać, więc odmówiłam podpisania. Kierowniczka wyraziła duże niezadowolenie. Po jakimś czasie pocztą otrzymałam wypowiedzenie i też bez podania powodu zwolnienia. Trudno mi się pogodzić z faktem że Provident szczyci się wysokimi standardami a tak traktuje pracownika. Jestem zniesmaczona tym że nikt nie zamienił ze mną słowa na temat zwolnienia. Nikt mnie nie poinstruował o moich prawach, nikt mi nie udzielił informacji co do mojego wynagrodzenia które jest należne za ostatnie tygodnie. Od czerwca czeka na wypłatę za 2 tygodnie zbiórki i za podpisane w ostatnich tygodniach przed zwolnieniem umowy. Przestrzegam wszystkich że to może spotkać każdego

Asia
@Barbara

Niestety na umowach cywilnoprawnych moga zwalniać kiedy im się podoba

@Asia

Do Asia i wszystkich innych Ja nie mam pretensji o sam fakt zwolnienia, ale o sposób potraktowania przez bezpośredniego kierownika. Nawet najgorszemu pracownikowi należy się słowo wyjaśnienia, poinstruowanie co mi jeszcze przysługuje, czy lub gdzie mogę się odwołać, nie mówiąc już o wypłacie należnego wynagrodzenia na które czkała ponad 3 miesiące i pewnie bym jeszcze czekała gdybym nie zrobiła awantury w warszawskiej centrali. Pieniążki dostałam w ciągu 24 godz. po awanturze

Gabrysia
@Barbara

A w jakim mieście Pani pracowała?

@Gabrysia

do gabrysia Brzeg - opolski

Tresciwy

Każdy, kto chce podjąć prace w tej instytucji musi wiedzieć o kilku sprawach. Jeździsz swoim autem i nikt Ci za to nie zwraca. Twoje zarobki tygodniowo będą się wahać od 100 do 500 zł, chyba, ze sprzedasz 60.000 zł w miesiącu, zrobisz plany na nowe umowy, refinansowania i zbiórkę to możesz w miesiącu zarobić netto do 3.500 zł. Zakładając,ze masz bazę około 170 klientów. Chodzi po domach, a ludzie są różni. W łeb nietrudno dostać gdy na klatce nie ma światła, a sąsiedzi doskonale wiedza, z jakiej firmy jesteś i jaka gotówkę przy sobie potrafisz mieć. Kierownicy... jak już trafi się dobry, to zaraz go nie ma bo ma w nosie taka robotę od rana do nocy, a jeszcze jak zrobisz plan to musi Cię zrugać, ze za mało pakietu medycznego sprzedałeś albo za dużo klientów spłaciło pożyczki do końca. Nie ma żadnych dodatków do paliwa, bonów, a na święta to nawet uścisku ręki dyrektora nie dostaniesz. Firma zatrzymała się w korporacyjnym średniowieczu.

były pracownik
@Tresciwy

święta prawda

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Provident Polska S.A.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

work44
@Pytanie

Nie jest wolnym dniem, pracuje sie normalnie, ale bywaja, ze sa skrocone godziny o 2-3.

Karola

Zatrudnię doradcę klienta w firmie pożyczkowej, teren działania od Bydgoszczy aż po Chojnice, Brusy (m.in. Tuchola, Sępólno Kraj., Świecie, Chełmno, Mąkowarsko itd.) więcej info pod nr tel. 515065383

Klaudia

Pracuję 3 lata. Zarobki godne, firma dobrze traktuje pracowników. Polecam

Grzegorz

Jestem zainteresowany pracą jako DK? Powiedzcie mi proszę czy polecacie takie stanowisko? Czy łatwo mi będzie zbudować bazę klientów? czy klienci są zlecani odgórnie? Czy to stabilna praca w obecnych "dziwnych czasach"? Jeżeli jest to możliwe to proszę o szczegółową wypowiedz a nie typu "nie, odpuść sobie" itp.

DK Warszawa Praga
@Grzegorz

Dostajesz rejestr pracujesz nad nim dostajesz klientów z infolini .Najwazniesze to dobre kontakty z BRM czyli z Kierownikiem .To podstawa .

WSZ

Mam pytanie do osób które pracują jako kierownik terenowy ds. Odzyskiwania należności na jakie zarobki można liczyć tak mniej więcej chociaż?

master
@WSZ

Jak widzisz tutaj piszą ludzi którzy nie maja żaden związek z firmą więc twój pytanie zostanę bez odpowiedzi. :D

Równy
@master

Drogi Masterze, Tutaj ludzie piszą albo prawdę która jest cenzurowania i szybko usuwana- zanim ktokolwiek albo niewielu zdąży ją przyczytać! Albo nieprawdę którą piszą ludzie z HR- ta pozostaje. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie jest różnie. Zgodnie z ,, wartościami " w firmie za tą samą pracę na tym samym stanowisku różnice sięgają prawie 100% w zależności czy jesteś równy czy równiejszy. Pozdrawiam.

Wind
@WSZ

Nie doskoczysz nawet do trójki na rękę.

Olaf

Mam prośbę. Jak wiecie to napiszcie. Jak wygląda sytuacja aktualnie w providencie?

Źyczliwa..

Błagam!!! ..zdejmijcie tą reklamę w TV .." mam plan.." nie da się tego słuchać.. wykonawcy ze śpiewem mają niewiele wspólnego i muszę zbyt często wyłączać TV.. Myślę, że taką firmę stać na coś lepszego :)

Roman
@Źyczliwa..

Reklama nie każdemu musi się podobać, jednak o długości jej emitowania nie decydują pracownicy. A z innych spraw to może ktoś podpowie, czy grafik pracy jest elastyczny o można ułożyć go według własnych potrzeb? Liczę na odpowiedź.

Mam plan - Wykonam go sam :)
@Źyczliwa..

Kiedyś już była podobna reklama Media Expert. To jest tzw. agresywna reklama, która podświadomie wbija się do głowy, aż zaczynasz ją nucić... Kto bogatemu zabroni?

@Roman

Ja pracuję około 3dni w tygodniu. Część klientów obsłuuję rano część wieczorkiem. Pracuję w godzinach które mi odpowiadają oczywiście w porozumieniu z klientami

Aga

Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności - bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!

Dksb
@Aga

Cos sie tutaj Panu/i pomylilo. Ksiegowanie moze i trwa dwa dni, ale z tym trzeba sie liczyc wysylajac przelew. To nie tylko Provident tak ma i nie ma na to wplywu. Przelew trzeba wysylac odpowiednio wczesniej.... wszedzie to tak dziala. Prosze wyslac w sobote rano przelew do syna/corki/znajomej i zobaczyc sobie kiedy do niej dotrze. To w interesie osoby placacej jest to, zeby przelew dotarl na czas. W skarbowce tez takie komentarze sa czy grzecznie wysylamy przelew odpowiednio wczesniej?z ta sroda to tez cos namieszane. Jesli splata przypada w sobote to mozna zaplacic do wtorku nastepujacego PO tej sobocie a nie przed. Na przyszlosc wystarczy zapytac Doradcy a nie robic afere z niczego na forum gdzie ocenia sie PRACODAWCE a nie wylewa zale.

@Aga

Odsetki z tego co mi wiadomo są naliczane w momencie gdy pożyczka jest przeterminowane A nie po 2 czy 3 dniach poślizgu -chyba ktoś panią w błąd wprowadził

Zygfryd

Pracuję w małej miejscowości w Polsce już 7 rok jako DK. Traktuję tę pracę jako dodatkową. Zawsze można dorobić sobie i to czasami bardzo fajne pieniądze. Tygodniowo poświęcam jeden, lub dwa dni tej pracy. Godzinowo wychodzi to od 5, do 8 godzin w tygodniu. Bazę klientów sam sobie wypracowałem po tych wszystkich latach. Mam ich ok 85, ale takich co płacą, a nie cwaniaczków z którymi trzeba się użerać. Z każdym klientem mam bardzo dobry kontakt. Tygodniowe zarobki na poziomie 1700 PLN/msc netto, po odliczeniu wszystkich kosztów, czasem gdy sprostam celom, a bywa tak ok 4 miesiące w roku, to udaje się wyciągnąć ok 2500 PLN/msc netto. Jak na dodatkową pracę raz w tygodniu myślę, że to bardzo fajna opcja. Nie wiem jak byłoby, gdybym pracował codziennie i na własną rękę szukał nowych klientów. Na pewno kasowo lepiej.

Bożena
@Zygfryd

Czy możesz podpowiedzieć na jakiej umowie jesteś?skoro możesz pozwolić sobie na taki elastyczny grafik i pracując jeden lub dwa dni, i jesteś zadowolony.

Ada
@Zygfryd

Czy przy rekrutacji na stanowisko musiałeś podać pesel i numer dowodu osobistego?

Edziat
@Ada

Musi, bo nowo zatrudniany Doradca Klienta sprawdzany jest w bazach czy nie ma długów i komorników. To w końcu praca z gotówka

KarolA
@Ada

Jak ja dzwoniłam na infolinie rekrutacyjną, bo ponoć bez tego nie dało się mnie zatrudnic, to musiałam wyrazić zgody na sprawdzenie mnie w bazach, podawałam swoje dane. Dwa spotkania rekrutacyjne, rozmowa telefoniczna, dojazd na szkolenie za własne pieniądze, a to wszystko po to, by dostać 50 klientow i zarobić na tym 20 zł. Podziękowałam

@Zygfryd

Wydaje mi się że Pana post jest reklamą providenta-mam 2 razy więcej klientów A takich tygodniówe często nie miewam- poza tym klientów z problemami traktuję na równi z innymi -wszystkich szanuję- pozdrawiam ????

Doradca klienta
 Rekomendacja

Mam 22 lata, obecnie studiuję. Pracę w Provident, jako Doradca Klienta rozpocząłem pół roku temu, jako dodatkowe zarobkowe zajęcie. Zachęciła mnie możliwość regulowania swojego czasu pracy oraz okazja kształtowania samego siebie, poprzez bezpośredni kontakt z ludźmi. Pracę polecam szczególnie dla osób studiujących, ze względu na wcześniej wspomniany samodzielnie regulowany czas oraz dla wszystkich, którzy nie chcą pracować na etat. Doradcy klienta pracują w rymie tygodniowym, pod stałą merytoryczną opieką swojego Kierownika. Ja trafiłem na bardzo uprzejmego Kierownika, który zawsze wszystko tłumaczy nawet kilkanaście razy, bez żadnych nerwów i stresów. Jest trochę wiedzy to przyswojenia, odnośnie zbiórek pieniędzy, prawidłowego podpisywania umów z klientami, raportowania swojej pracy, obsługi aplikacji firmowych (każdy Doradca dostaje telefon służbowy, na którym pracuje). Na pracę poświęcam dwa dni w tygodniu, po 4-5 godzin oraz czasami weekendy. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to nie mam tzw. podstawy, zarabiam dzięki prowizji, od zebranych rat oraz udzielonych pożyczek, wychodzi to miesięcznie około 1800-2100 zł. Nadmieniam, że mam płacone tygodniówki, które pobieram sobie sam z zebranych czy pobranych pieniędzy. Dla mnie tygodniówki, to kolejny ogromny plus tej pracy. Jak najbardziej polecam pracę w Provident. Bardzo miło się zaskoczyłem.

master
@Doradca klienta