Vesuvius

Opinie o Vesuvius

Jakie zarobki na operatora cnc czy 7 tys na rękę da się zarobić?z 10 letnim doswiadczeniem

Bezrobotny
@Nowy

Pewnie że się da, na 2 miesiące to spokojnie z 7 na rękę wyjdzie

Klaudia

Czy firma przyjmuje kobiety na stanowisko pracownika produkcji Skawina? W ogłoszeniu jest napisane : gotowość do pracy w systemie 3 zmianowym od poniedziałku do piątku (w przyszłości możliwe przejście na system 4-brygadowy), wszystkie godziny nadliczbowe extra płatne 100% , od kiedy firma przechodzi na 4-brygadówkę? czy przewidziany jest dodatek zmianowy ile tych nadgodzin na jakiej zasadzie te nadgodziny ktoś coś może odpowiedzieć? Jakie warunki pracy i ludzie?

@Klaudia

Tak, zatrudniamy kobiety na stanowiska produkcyjne ???? O pozostałych kwestiach także chętnie opowiemy – bezpośredni kontakt do nas znajdzie Pani na stronie https://www.poznajmysie-vesuvius.pl/. Miłego dnia i do usłyszenia!

@Vesuvius

A czy mogliby Państwo jeszcze napisać w jakich dokładnie godzinach są te 3 zmiany? W niektórych ogłoszeniach widziałem, że obowiązuje 4-dniowy tydzień pracy po 8 h zamiast standardowego 5, od czego to zależy? Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

@Tomek

Panie Tomaszu, zmiany wyglądają następująco: 6:00 – 14:15, 14:00 – 22:15 oraz 22:00 – 6:15. W tych godzinach każdy pracownik ma półgodzinną przerwę na posiłek (finansowany przez Vesuvius). Nie pracujemy w trybie 4 dni w tygodniu. Pozdrawiamy!

Albik
@Vesuvius

Można się przyjąć na część etatu albo pracować tylko na jednej zmianie np. nockach? Tak by mi pasowało ze względu na inne zobowiązania. Kierownictwo ma do tego elastyczne podejście?

Nie polecam stanowisk stażowych. Jest to żerowanie na młodych ludziach chcących zdobyć doświadczenie. Kiedy już je zdobędziesz nie licz na to, że firma Cię doceni - wręcz przeciwnie. Zamiast dać Ci normalne warunki będą przedłużać umowę stażową za śmieszne pieniądze. W międzyczasie zatrudnią za lepszą kasę kogoś jeszcze mniej doświadczonego niż Ty.

@123

A ja właśnie chcę się zaczepić na taki staż do nich. To znaczy, że są małe szanse na zatrudnienie na normalną umowę? Ile płacą na umowie stażowej? Jaka jest stawka godzinowa?

Janek

Świetna firma !

źle. ze strony HR - kompletny brak profesjonalizmu.

2 razy przechodzilem 1 etap rekrutacyjny, nie bede juz sie rozpisywal w szczegolach, zostalem zaproszony ostatecznie na 2gi etap gdzie obiecano ze na przestrzeni nastepnych 2 tygodni dostane odpowiedz nie zaleznie czy pozytywna czy negatywna, minal miesiac i dalej 0 feedbacku. zmarnowaliscie moj czas.

Nie polecam rekrutacji do tej frmy, brałem udział w procesie na stanowisko Wsparcie IT produkcji i HR'y/Rekrutacja tej firmy to śmiech... Po 1 - najpierw zadzwoniłą do mnie Pani z agencji rekrutacyjnej * tutaj akurat nie mam nic do zarzucenia * i przeprowadziłą ze mną wywiad na 1 etapie aby przekazać informacje do zespołu HR/Hiring Managera Nastepnie ni z tad ni z owad zadzwonila do mnie Pani X z HR i uwaga... przeprowadzila ze mna kolejny raz 1 etap czyli dwa razy musialem ponawiac te same odpowiedzi na pytania itd... co jest dziwne gdyz Pani z agencji rekrutacyjnej juz zdazyla je ode mnie zebrac i przekazac do Vesuvius'a bezposrednio, ale mniejsza z tym, drugi raz 1 etap wyśmienicie, zostałem zaproszony na rozmowe w siedzibie w Skawinie na kolejny etap już strikte techniczny z Managerem projektu IT. Sam drugi etap - Hiring Manager sie spoznil z 20/30 min na umowione spotkanie, tlumaczac sie ze korki ( do wybaczenia ), sama rozmowa nie byla jakas wymagajaca, na wszystkie pytania odpowiedzialem spiewajaco i dostalem zapewnienie ze do 2tyg od dnia rozmowy dostane feedback czy to pozytywny czy negatywny. Minal miesiac i nadal żadnego odzewu ze strony firmy co jest mega słabe, wysłane zapytania mailowe z prosba o potwierdzenie czy cos z tego moze byc czy nie były bezcelowe gdyż nie dostałem żadnej odpowiedzi zwrotnej, zwróciłem sie z prosba do Agencji Rekrutacyjnej ktora dzwoniła do mnie po raz 1 - i oni też nie dostali żadnego feedbacku. Generalnie - firma zmarnowała czas mój, swój jak i osób 3cich z agencji rekrutacyjnej, nie pozostawiając żadnego feedbacku więc technicznie nie wiem do dziś co wpłyneło na takie zachowanie ze strony firmy, ogółem nie polecam się tam rekrutować gdyż zmarnuja wasz czas.

@Anonim

Dzień dobry, bardzo nam przykro, że taka sytuacja miała miejsce. Informujemy, iż nie była to rekrutacja prowadzona do Vesuvius Poland Sp. z o. o.

(usunięte przez administratora) Ponawiam: byłem kandydatem na IT support produkcji w Skawinie - w skrócie - zostałem zaproszony dwa razy na 1 etap ( raz agencja a drugi raz HR bezposerdnio z vesuviusa) zebrali sobie dane o mojek kandydaturze, dostalem zaproszenie na 2 etap w firmie w Skawinie lokalnie, HR manager sie spoznil 30 min, obiecano po 2 tyg dac feedback nie zaleznie czy bedzie pozytywnie rozpatrzony czy negatywnie, minal miesiac i nadal cisza. nie polecam rekrutacji w tej firmie gdyz zmarnuja tylko wasz czas.

fajnie sobie kasujecie negatywne opinie ... z takim nastawieniem zycze wam wszystkiego najgorszego. Nie polecam tej firmy nikomu, tylko zmarnuja wasz czas zapraszajac na 1 etap, 2 etap lokalnie a potem 0 feedbacku.

Nicko

Warto tutaj pracować. Można się rozwijać

Grażyna
@Nicko

W jaki sposób można się rozwijać? Chodzi o jakieś kursy, szkolenia, które są organizowane? Jeśli tak, to możesz o nich coś opowiedzieć? Jak często mają miejsce i czy pracownik musi za nie płacić :)) ?

Same plusy

Nicko

Ja polecam. Dobry socjal i fajna robota

Łucja
@Nicko

A jaki to dokładnie mają socjal ? Robota fajna to znaczy jaka, łatwa? Bez dźwigania? Czy kobiety dają radę?

Wacek

Piszcie ale na temat

Beatka

Czy firma jest przyjazna dla kobiet?

Bronek

Jak długo PRACUJESZ to dobrze zarobisz . Normalne

Nie

Nie polecam ambitnym osobom po studiach. W tej firmie wszystko jest zacofane, a betonowe szefostwo blokuje jakiekolwiek próby rozwoju. Nauczysz się tylko rzeczy potrzebnych w firmie i bezużytecznych poza nią. To jest praca dla kogoś, kto chce bezmyślnie klepać polecenia szefa.

Antek spod Skawiny

Praca wcale nie jest ciężka. Jak ktoś robił w innych firmach to wie, że tutaj jest na serio niezły porządek. Na pewno jest lepiej, niż w wielu innych firmach wokół.

@Antek spod Skawiny

Praca jest super lekka jak się siedzi za biurkiem a jeszcze lżejsza na home office.

Pp

A ja nie polecam. Praca w tej firmie to był dla mnie okres największego zawodowego dołka. Wszystko przez niekompetentny management nastawiony na eksploatację tanich pracowników.

A jaki jest socjal? Są jakieś fajne dodatki?

Chaos

Ta firma to jedno wielkie nieporozumienie.Ludzie w sklepie zarabiają więcej niż tu pracownicy robiących przy takich obciążeniach fizycznych i w takich warunkach.Totalny (usunięte przez administratora) i pylica

@Chaos

Rozumiem że wypłaty dość niskie w porównaniu do tego co się robi. Kiedy tu ostatnio były podwyżki? Nie zanosi się że coś dorzucą do wypłaty w następnym kwartale? Ludzie nie upominają się o podwyżki?

@Robert

Panie Robercie, ostatnia podwyżka płac dla pracowników Vesuvius była na początku roku i wyniosła 14,4%. Podstawowe wynagrodzenie to jedno. Oprócz tego oferujemy nagrody kwartalne, jubileuszowe oraz inne dodatki płacowe i benefity, takie jak posiłek w 100% finansowany przez pracodawcę, opiekę medyczną, dofinansowanie do wypoczynku dzieci i młodzieży, „wczasy pod gruszą” czy kartę MultiSport. Od 2022 roku wszyscy mogą również korzystać z Programu Wsparcia Pracowników, czyli bezpłatnych porad prawnych, finansowych i psychologicznych. Jeśli jest Pan zainteresowany pracą w Vesuvius to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i rozmowy. Oferty i dane kontaktowe znajdzie Pan na naszej stronie: https://www.poznajmysie-vesuvius.pl/

Jan
@Vesuvius

Najniższa krajowa wzrosła o 19,6 procent . A średnie wynagrodzenie jeszcze więcej. Odnosząc się do tych danych pracownik i tak zarabia mniej niż rok temu. Nagrody kwartalne ? Są obniżane ze względu na to że część osób jest na l4, tylko czemu Ci co pracują bez absencji mają obniżane nagrody kwartalne . Ogólnie zarobki bardzo niskie jak na dzisiejsze czasy . A praca bardzo ciężka w szk9dliwych warunkach i pod duża presją że strony przełożonych.

@Vesuvius

14,4% to nie była podwyżka tylko regulacja na bazie inflacji zapisana w regulaminie.

Rozsądny
@max

ooo regulacja powiadasz ? czyli wynagrodzenie Ci się nie zmieniło ? w sumie kurczę nie wiem czy wiesz, ale mało który pracodawca ma takie "regulacje" w regulaminie - raczej króluje podejście - "podwyżka tylko dla nielicznych i rzadko kiedy jest to poziom inflacji"

@Jan

O ile obniżają te nagrody kwartalne? To znaczy ile procentowo lecą w dół przez to że ludzie są na zwolnieniach? Ci co mają 100% frekwencje nie mają jakiejś dodatkowej premii?

@Rozsądny

Zmieniły się się cyferki lecz wartość wynagrodzenia nie, matematyka to królowa nauk i warto było jej się uczyć.

@Robert

Staramy się sprawiedliwie nagradzać swoich pracowników, nie zawsze jednak udaje się zadowolić wszystkich. W Vesuvius środki z potrąceń za nieobecności trafiają do puli dla tych pracowników produkcyjnych, którzy w tym czasie pracowali bez zwolnienia lekarskiego.

Jan
@Robert

Ci co są na zwolnieniu nie dostają nagrody ,pozostali czyli Ci którzy pracują bez zwolnienia mają obniżane nagrody . Bywa że nawet o 60 % . Nagrody są raz na kwartał. Ogólnie są to śmieszne kwoty. Jeśli obniżą to wychodzi 600 PLN brutto na kwartał.

Kosmo
@Jan

Mówisz o skrajnej sytuacji. Wolę śmieszne 600 zł niż żenujące 0 zł w firmach, gdzie w ogóle nie ma premii, bo gorsza koniunktura, wyższe koszty itp.

Rozsądny
@max

Odnośnie wartości wynagrodzenia to zgłoś się do rządzących tym krajem bo to nie Vesuvius inflację napędza; mówimy natomiast o fakcie czy Twoje wynagrodzenie na umowie z początkiem 2023 roku wzrosło czy nie ? bo jaką masz definicję "podwyżki" ? Dodatkowo zamiast w okresie rosnących cen wszystkiego dookoła firma zamiast zostawić wynagrodzenia bez zmian dała wszystkim pracownikom 14,4% podwyżki. Popytaj po znajomych - sprawdź kto z nich dostał z początkiem roku umowę ze zmianą wynagrodzenia na tym poziomie ? Kto w ogóle dostał aneks ze zmianą kasy na koniec 2022 bądź z początkiem 2023 roku? Ba kto z nich dostał zmianę o poziom inflacji w 2022 roku, 2021 roku itp. Znajdź mi takich tutaj w regionie. Ty mówisz o świecie idealnym a ja warunkach rynkowych.

Natanek
@Rozsądny

Mylisz się - tu obowiązuje porozumienie zbiorowe, wywalczone przez związki zawodowe długie lata temu. To dzięki niemu pracownicy mają zapewniony posiłek, podwyżkę pensji o inflację, stażowe itd. Pracodawca, a szczególnie prezesi z PL, nic nigdy sami z siebie nie zaoferowali. Złote czasy dla pracowników były jak prezesem był zagraniczny przedstawiciel, później przyszedł V i i jego poplecznicy - rączka rączkę myje. Ogólnie to zamiast poprawiać relacje z pracownikami, poprawiać warunki pracy itd. to są organizowane akcje PRowe, kasa ładowana w Gowork itd. to tylko fasada.

@Natanek

To teraz pytanie mam na temat tych premii. Jak to jest wyliczane. Zakładając, że premia wynosi 1000 brutto. Osoba co mam dni bez l4 czyli 3/3 bierze 1000 brutto. A osoba która ma 2/3 msc bez l4 ? Ile ? I 1/3 ile ?

Kazek
@Robert

Cóż jak przekroczysz w kwartale "chyba" 2tygodnie L4 to zero premii. Premiowanie jest też "symboliczne" za brak absencji itd. dostawało się parasole, kubki itd.

Chamstwo

Jeśli chcesz zarabiać rynkowe stawki, to Vesuvius nie jest dla Ciebie. Po pewnym czasie w tej firmie, na prośbę o wyrównanie pensji do dzisiejszych realiów (oszacowane na podstawie konkretnych ofert na podobne stanowiska) manager odpowiedział że lepiej będzie jak jednak poszukam sobie nowej pracy. Nie było nawet prób negocjowania stawki... Jednocześnie wiem, że firma zatrudnia nowych za rynkowe stawki więc resztę dopowiedzcie sobie sami. Dla mnie to jest po prostu nieuczciwe, żeby tak postępować, a jednocześnie robić sobie reklamę jakie to niby core values tutaj mają.

Guciu

Prawda jest taka , że jest to ciężka praca, pyli , Jedni na stanowisku mają luz , inni ledwo się wyrabiają i dźwigają 100 razy tyle, za te same pieniądze. W tej firmie niema płaconego od wykonywanej pracy. Tu wszystko zależy jak Ci się uda. Bo pójdziesz na maszynę co robi za Cb a pójdziesz na W3 i 30 ton dziennie przerobisz rękami w dużym zapyleniu gdzie szkodliwego niema. A powinno być na każdym wydziale Firma powinna przeanalizować wykonywaną prace w stosunku do innych stanowisk i na tej podstawie dawać wynagrodzenie. Ale niestety , każdy ma podobnie. Plusami jest socjal i obiady. A minusami - to ze do emerytury można nie dożyć przy tych warunkach jakie są. I słaba plłaca w stosunku do pracy jaka się wykonuje. Na budowie się ma mniejszy luz. Za dużo większe pieniądze które rekompensują te inne dogodnosci. Praca dla silnych psychicznie i fizycznie. Presja jest ogromna z góry. A i wysiłek fizyczny nie mały. Norma norma i jeszcze raz norma.

Bronek

Bardzo się dobrze pracuje. Jest normalna atmosfera. Warto spróbować.

Zostaw merytoryczną opinię o Vesuvius - Skawina

• Jak się pracuje w Vesuvius?

Zobacz opinie na temat firmy Vesuvius tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vesuvius?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 57, z czego 21 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vesuvius?

Kandydaci do pracy w Vesuvius napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vesuvius