Opinie o TOTEM w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie TOTEM. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie TOTEM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TOTEM w Szczecin

mloda

Nie polecam firmy. Ludzie,którzy przyjmują oferty pracy są przeważnie bez doświadczenia (więc pracodawca daje niższe wynagrodzenie), popracują trochę, zdobędą doświadczenie i odchodzą do innych firm, gdzie wynagrodzenie jest o połowę lub 1/3 wyższe i wszystko jest na umowie. część wynagrodzenia pod stołem, tzw. premia, którą pracodawca może zabrać za chodzenie na zwolnienia lekarskie. Omijajcie tą drukarnie, jeżeli ktoś chce pracować w drukarni niech wybiera każdą inną prócz tej, w każdej innej będzie lepiej.

Ss
@Kobieta

Praca jest jednozmianowa? I jakie godziny pracy proszę o odpowiedź dziękuję

mloda

@mloda

Dobrze jest tam gdzie nas nie ma;)

Ss Nowy wpis
@Kobieta

Praca jest jednozmianowa? I jakie godziny pracy proszę o odpowiedź dziękuję

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w TOTEM?

Czy w TOTEM możliwa jest praca na podstawie B2B?

Radosna Nowy wpis

Owszem, tyle że jeden z wspólników będzie Ci mówił, że "jesteś tylko kosztem" :)

Jak dużo osób pracuje w TOTEM?

Około 100 osób, ale nie polecam, kierownik Sławek chodzi wiecznie nie zadowolony, obgadują, krzywo patrzą, i płacą 12 zł max na godz

@:)

A to nie da się zgłosić tego Pana komuś wyżej żeby raz na zawsze zwrócono mu uwagę?

Stary pracownik
@Michał

Odpowiedź, że w Totemie pracuje 100 osób jest tak samo prawdziwa, jak ta, że Sławek jest złym kierownikiem. Jest wręcz przeciwnie - to jeden z lepszych ludzi na tym stanowisku z jakim przyszło mi współpracować. Opinie tutaj są tyle samo warte co wszędzie indziej - nie da się dogodzić każdemu, a frustrat swoją żółć musi gdzieś wylać. Każdy ma wybór - nie podoba się, szukaj szczęścia dalej.

nie no bez przesady
@:)

Trzeba się wykazać wyjątkowo złą wolą aby się przyczepić do Pana Sławka, z którym współpraca to czysta przyjemność. Dział offsetu z tego co mi wiadomo działa sprawnie na tyle na ile pozwalają warunki rynkowe, które nie są lekkie w obecnych czasach. Podane powyżej zarobki również nie są prawdziwe z tego co mi wiadomo.

Marzena
@nie no bez przesady

Skoro faktycznie nie są to ile aktualne wynoszą? I co konkretnie w tej współpracy się przejawia, że uważane jest to za tak przyjemne?

Grafik

Pogadali powiedzieli ze bedzie super i ... super jest tylko dla szefostwa.

czy bedziesz pracowal za pol darmo, czy zgadzasz sie na umowe gdzie dostaniesz pol pensji na papierze i pol pensji do reki i czy zgadzasz sie ze na chorobowe nie chodzisz bo wtedy ta polowe pensji do reki to zobaczysz w snach

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Jakie są mocne strony pracodawcy TOTEM?

Wynagrodzenie do 10 każdego miesiąca, dobra atmosfera w firmie, wynagrodzenie ok, kierownicy sa w porzadku- możliwość dogadania się z każdym. Polecam firme !

Dawid
@Nowy

Terminowa wypłata pensji to powinien być standard a nie mocna strona. Jak już o tym wspominasz to ile jest tej kasy skoro tak polecasz? Zarobi się ze 3 tysiące na rękę czy więcej?

rabit
@Dawid

Jak się przyłożysz to zarobisz.

totemowka

wszystkie negatywne opinie na temat Totemu są jak najbardziej prawdziwe!! najgorsza firma, w jakiej przyszlo mi pracowac! brak jakichkolwiek szkolen stanowiskowych, kolko wzajemnej adoracji! odradzam!

Zdegustowana

Szczerze nie polecam tej firmy. Pracowałam tam 2 miesiące, o te 2 miesiące za długo. Brak profesjonalizmu ze strony kierownictwa, nadmierne podkreślanie błędów, które nie były celowe z mojej strony, wynikały z braku szkolenia na stanowisko i z krótkiego stażu pracy. Kierowniczka upomina swoich pracowników przy wszystkich, jednocześnie starając się tym upokorzyć drugą osobę. Dostałam opinię, że się za mało angażuję, jednocześnie robiąc praktycznie wszystko za dwóch innych współpracowników. Co do wypłat - pierwsze 3 miesiące za 2300 netto, nie więcej. Po tych trzech jest opcja podwyżki (prawdopodobnie wypłacanej pod stołem), ale jest to bardzo subiektywne, osoba oceniająca wkład i zaangażowanie nie jest ani uczciwa, ani miła. Firma niechcący wypłaciła mi za dużo pieniędzy - mieli z tym poważny problem, że chcę do tego pokwitowanie - co jest normą w takiej sytuacji; niejednokrotnie dostałam sugestię od kierowniczki,(usunięte przez administratora) i starała się mi zasugerować, że chcę przywłaszczyć sobie te pieniądze. Nadgodziny w tej firmie wypłacane są w formie gotówki - co nie jest uczciwe, ponieważ nie liczą się do przychodów, podpisuje się tylko jakiś papier, że się odebrało tą kasę i tyle. Również odradzam współpracę ze stałym pracownikiem (blondyn z długimi włosami). Całymi godzinami szwęda się po firmie, udaje, że pracuje, rozmawia przez telefon. Ja, jako nowa pracowniczka dostałam bardzo ostre upomnienie za używanie telefonu - obok, praktycznie w tym samym momencie wspomniany kolega rozmawia przez telefon, jednak nie dostał upomnienia, bo on może, a nowi nie. W dużym skrócie jest to firma, która ma problem z uczciwością finansową, panuje tam mobbing. naprawdę proszę Was wszystkich, żebyście omijali to miejsce pracy szerokim łukiem. Praca w tej firmie była naprawdę przytłaczająca i mam szczęście, że jestem odporna psychicznie, inaczej mogłoby się to o wiele gorzej dla mnie skończyć niż tylko stresującymi 2 miesiącami.

Żywy
@Zdegustowana

Blondyn to tzw szwendacz rozmawiający ciągle przez tel. Kierowniczka jest niekometentna a udaje że jest inaczej, stosuje mobbing na pracownikach... A Góra o niczym nie wie lub nie chce wiedzieć...

Też była
@Zdegustowana

Blondyn jest kumplem jednego z szefów, stąd jego postawa. Prawdopodobnie mają jakiś deal i koleś się czuje kryty. Niewykluczone też, że robi za wtykę szefostwa (co nawiasem mówiąc jest normą w tej firmie, tzn. kablowanie, obgadywanie, intrygowanie). Generalnie lepiej trzymać się z dala od tej firmy.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w TOTEM?

Nie bo nigdy nie było pozytywnej atmosfery

Firma która jest tyle lat na rynku a dopuszcza do władzy osobę bez wiedzy która niszczy każda duża drukarnie. Firma która niszczy każdego człowieka psychicznie i dodatkowo (usunięte przez administratora) go na pieniądze na które ciężko sobie zapracował. Czy totem kiedyś się obudzi? Czy tak na prawdę ciężko zapłacic normalne pieniądze i zatrudnić kogoś z doświadczeniem, kogoś kto wniesie coś do firmy, a nie niszczy ja do zera. Ludzie odchodzą, klienci odchodzą.. Nie rozumiem jak można z dużej firmy zrobić istne pośmiewisko. Czy ktoś tam ma jeszcze trochę godności i spróbuję jeszcze to jakoś uratować bez założenia że "jakoś to będzie"?

Nijt

A o kogo chodzi?

A o kogo chodzi, bo za bardzo nie wiem? Do głowy przychodzi mi tylko jedna osoba a mianowicie "ruda"

Bo tak jest. Wystarczy poczytać opinie studia 55. Te wszystkie opinie nie biorą się znikąd.. A nawet nie opinie a fakty. Niestety szefowie "wkopali" się biorąc na pokład taka osobę, ale widocznie tak im lepiej :)

Czy TOTEM zatrudnia studentów?

Blady

Totem teraz zatrudni każdego kto będzie chciał przyjść ;)

Blady

Widziałem nowego ogłoszenie do pracy. Serdecznie odradzam pracę w tej drukarnii. Firma ma ludzi "gdzieś". Przyjdziesz usłyszysz o naprawie firmy, a po miesiącu będziesz się zastanawiać o jaką naprawę chodziło. Firma dosłownie na upadku. Nie polecam.

Czy w TOTEM są szkolenia zewnętrzne?

K

Nigdy! Mydlą oczy i na pewno nie prowadzą szkoleń!!

Szczesliwy

Totem i szkolenia??? Tego nigdy nie było!! Sam się naucz i pracuj za marne pieniądze!! (usunięte przez administratora)trudniają wszystkich, jak leci licząc, że trafi się ktoś naiwny!! NIE POLECAM!! Ludzie, którzy tam zostali są (usunięte przez administratora)i przy najbliższej okazji zniszczą Cię!!

Czy TOTEM zapewnia kartę multisportu?

Były

Absolutnie nie zapewniają! Nie stać firmy;))))

Magda

stanowisko - obsługa klienta, specjalista ds. zamówień z językiem angielskim Osobie z ponad 10-letnim doświdczeniem zapropnowali 2000zł netto, póxniej podwyzka 100zł po 2 mc, + premia za niechodzenie na zwolnienia lekarskie. Pierwsze trzy miesiące umowa zlecenie. Zenujace warunki zatrudnienia, nie polecam!! Chyba, ze komus prostu po studiach na krotki okres czasu, kto potrzebuje zrobić doświadczenie. Mają problem z pracownikami na tym stanowisku, bardzo duża rotacja. Co nie dziwi, ze względu na bardzo nskie stawki wynagrodzeń.

pracownik TOTEMU
@Magda

Jestem pracownikiem tej firmy. Informacje, które Pani podaje, są nieprawdziwe. Osoba z doświadczeniem poligraficznym pracująca na tym stanowisku może zarobić znacznie wyższą kwotę. Mówiąc 10-letnie doświadczenie, ma Pani na myśli doświadczenie w poligrafii, czy ogólnie w obsłudze klienta, bo to subtelna różnica? Propozycja 2000 PLN (na 3 m-c umowie próbnej) jest dla osób, które nie pracowały w poligrafii i które musimy przeszkolić. Nie zatrudniamy na umowę zlecenie. Nie wiem, co jest złego w premii za niechodzenie na zwolnienia? Jest to chyba jasne, że każdy pracodawca chce mieć pracownika w pracy, a nie na zwolnieniu.

MM
@pracownik TOTEMU

Brak słów . Masz kolego lustro w domu ? Chyba że to w rzeczywistości wpis pracodawcy ? Wówczas pytanie nieaktualne

Dawid
@pracownik TOTEMU

Wspominasz o szkoleniu pracowników. oznacza to, że nie mając doświadczenia zawodowego można ubiegać się o zatrudnienie. Czy także bardziej kompetentni pracownicy pomagają w objęciu stanowiska nowo przyjętym osobom?

@Dawid

Nie ma szkoleń!!! To jest przekazywanie suchych informacji na podstawie skoroszytu, który zawiera błędy, albo jest niekompletny. Często są przekazywane źle informacje dalej, powielane dalej i dalej. Brak prawdziwego doświadczenia, bieżących prawdziwych szkoleń!!

@pracownik TOTEMU

Gratuluję, że nadal jesteś pracownikiem! Jest Ci dobrze i przyjemnie!? Skąd w takim razie negatywne opinie??!! Nie biorą się z nikąd! Skąd taka rotacja pracowników?! Dlaczego zaczęli odchodzić ludzie po długoletniej współpracy?! Tak informację są prawdziwe!! Naprawdę skończyły się czasy pracy za 2000 PLN!! A później po tych 3 miesiącach to są kokosy rozumiem?? Hehe z tego co pamiętam to niewielka różnica potem:):/ Z tymi zwolnieniami nie bądźcie śmieszni!! Ludzie to nie roboty!! Jaka premia?? Część wynagrodzenia, która powinna się należeć!! Już nie mogę słuchać tych obronnych odpowiedzi bo są kpiną!!! Nie oszukujcie ludzi!! Nie zmienicie się, bo tak jest juz bardzo długo!!

Jak się pracuje z ludźmi z TOTEM?

Były

Jak się pracuje? To zależy z kim i jak komuś podpasujesz..Możesz trafić na krwiopijców, ale też na miłe osoby. Ale szczerze nie polecam tej firmy, szkoda marnować czasu. Ogólna atmosfera nie jest dobra, jest tam zawiść, nierówność, obłuda, hipokryzja. Pieniądze wypłacane pod stołem, oszczędność firmy kosztem ludzi. Szkolenia to bzdury!!! No chyba że szkoleniem nazywa się przekazanie teczki z informacjami i pokazanie co i jak w wielkim skrócie i teraz radź sobie sam...2000 pln za pracę w BOK to chyba stawka dla studenta, który chce dorobić, bo na pewno nie dla dorosłej osoby, która ma rodzinę na utrzymaniu. Czasy trochę się zmieniły co do takich stawek!! Szanujmy się!! Premia za niechodzenie na zwolnienia lekarskie?? To trochę inaczej było, że nie zabiorą Ci kasy, która Ci się należy, za to że masz 100% frekwencji. Hehe a jeśli już ktoś ma taką premię to jest to tak zrobione, że to jest część Twojej kasy, normalnej, i szumnie nazwane premią, żadne kokosy!! Jest to chora firma, gdzie w dużej mierze winni są szefowie, ale nie lepsi są pracownicy z długim stażem, którzy potrafią być jeszcze gorsi od szefostwa. Szerze nie polecam! Szukajcie uczciwej pracy. Nie czytajcie tych pozytywnych oszukanych opinii bo są wyreżyserowane!!!

Co nowego w TOTEM? Jak dziś wygląda praca w tym przedsiębiorstwie?

A

Jaka jest sytuacja? Beznadziejna. Można się nieźle rozczarować...(usunięte przez administratora), hipokryci, kółko wzajemnej adoracji. Są osoby, na które trzeba szczególnie uważać, bo jak się im nie podpasuje, to na pewno zrobią wszystko, abyś się czuł jak w piekle...Często brak szacunku! Firma dawno zatrzymała się jeśli chodzi o podejście do ludzi, zainteresowanie sytuacją, nie wspomnę o wynagrodzeniach. Tyle oszczędności z zaniżonych umów a dla ludzi nic nie ma...zapał pracowników dawno się ulotnił...Nie polecam tam pracy!! Uważajcie!! Mydlą oczy!!

Zuzanna
@A

Te osoby, o których jak piszesz trzeba na nie uważać - to pracownicy, czy bardziej przełożeni? Wspominasz również o zaniżonych umowach. Czyli wpisują na nich w TOTEM najniższą możliwą kwotę, a reszta jest wypłacana na czarno?

@Zuzanna

Tak, zaniżają wynagrodzenie na umowie!! Większość tak pracuje, że odbiera znaczną część pod stołem w gotówce. Współpracownik potrafi doprowadzić do sytuacji, że Cię wykończy, jak nie podpasujesz. Kasa nie jest za wysoka za pracę, którą się wykonuje. I na pewno nie ma szkoleń!!!

mirek

ok, ok a jak jest teraz? czy może ktoś coś podrzucić? piszecie ludzie, piszcie, czy warto aplikować, słyszałem, że to dobra firma, ale jak czytam poniżej....to już nie wiem.............

@mirek

Całkiem spoko;)

Totemowiec

Ja tam pracuje, niestety. Firma to jakas porazka. Wszystkie negatywne opinie sa jak najbardziej dopasowane do realiow. Umowy na jakies dziwne stanowiska aby dodatacje dostac, Wynagrodzenie w postaci premi aby mniejsze podatki byly. Brak chorobowego bo jak pojdziesz to zabiora ci polowe pensji (ktora dostajesz jako wyzej wymieniona "premie") A pracownik z doswiadczeniem . . . przeciez wlasnie je tam zdobywasz bo w innej firmie to przeciez inne projkety robisz. Nawet jak pracujesz nadgodzinowo i wykonujesz dodatkowe zadania to przeciez jest dla dobra firmy ... Zastanawiam sie jak tam naslacjakas kontorle, chociaz i tak kazdy bedzie mowil ze jest super, bo kto by chcial stracic prace w tym okresie bezrobocia ...

@Totemowiec

Szuja

Aśka

Do "pracownika 2"- co za dupowłaz!!! chyba każdemu z szefów wlazłaś/eś pomiedzy posladki i wystają ci tylko buty a z nich słoma. Do "anonima" idź do Voigt'a tam zarobisz dwa razy więcej i będziesz szanowany. W ndrze sami zazdrosnicy i konfidenci.

@Aśka

Hehe voight? Hehe życzę powodzenia w niby genialnej firmie!

TOTEM-B.PRAC.

kasa, fakt do 10 każdego miesiąca jest na koncie, reszta oczywiście "pod stołem". Atmosfera średnia na samej produkcji, a z tego co można było usłyszeć to i w samym biurze kiepska. Jeden - drugiego obgaduje (dupa jest nieźle obrabiana), monitoring w biurze i nie tylko... oczywiście co "niektórzy - bardziej zaufani" mogą se popatrzeć... Chorobowe nie wchodzi w grę, część premii zabierana... NIE POLECAM, DUŻA ROTACJA PRACOWNIKÓW!!

@TOTEM-B.PRAC.

Czy duża rotacja? Normalna, jak wszędzie. Atmosfera normalna, jak to w pracy są różni ludzie więc trzeba umieć się odnaleźć. Jak się nie chce pracować i przemęczać to nie polecam tego miejsca. Pierwsze słyszę, że można "se" popatrzeć;) a gdzie chorobowe wchodzi w grę?? Hehe

Zostaw merytoryczną opinię o TOTEM - Szczecin

• Jak się pracuje w TOTEM?

Zobacz opinie na temat firmy TOTEM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TOTEM?

Kandydaci do pracy w TOTEM napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TOTEM
1.8/5 Na podstawie 28 ocen.
  • Południowa 27D
    71-001 Szczecin