Opinie o hebe.pl - Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja sp z o.o. w Kostrzyn

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Drogerie Hebe. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Drogerie Hebe o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Hebe w Kostrzyn Żniwna 5

Edyta

Chciałabym zorientować się mniej więcej jak na waszych sklepach idzie przykasówka. Napiszcie prosze z jakiego miasta jesteście albo chociaż województwa ilu macie przeważnie klientów dziennie oraz za jaką kwotę jedna konsultantka jest w stanie sprzedać przykasówkę. Jestem ekspertem, jeśli są tu jakieś inne ekspertki to może podzielimy się pomysłami? Może macie jakieś sposoby żeby zwiększyć tą sprzedaż?

Edyta

Zgadzam się z tym co napisałaś, natomiast na fb nie każdy chce się wypowiadać publicznie. Ludzie wolą być anonimowi. O spotkaniach ekspertów pierwsze słyszę, szkolenia owszem ale ze względu na epidemię ich nie ma, jeśli są te online więc raczej nie ma możliwości się wypowiedzieć.

Hebe666
@Edyta

Dziwisz się, że chcą być anonimowi? To wewnętrzne sprawy firmy. Poza tym, nie możesz wysłac po prostu maila, do ekspertek na swój rejon? (usunięte przez administratora) Wróciłyście do całego etatu i siedzicie na tym stanowisku, to może wypadałoby wywiązywać się ze swoich obowiązków samemu, we własnym gronie.

SASSKA

Chciałabym się dostać na samo wykładanie towaru , może być zlecenie, jest taka możliwość ?

Hebe

Praca w tej firmie to porażka. Na zmianie po 2 dziewczyny, 30 paczek internetowych do zrobienia, kuwety z dostawą (która i tak przekracza wagę z bhp), ciągłe konsultacje, nakaz wykonywania celi... I przychodzi koło 10 i wypłata 1600 zlotych ... Żadnych premii, pytania do firmy kiedy wrócą normalne wypłaty i ich ciągłe odpowiedzi, że firma nie ma pieniędzy. A przychodzi nową dostawa,a tam pełno nowych kosmetyków z marki HEBE, więc na to są pieniądze,ale dla nas to nie ma. Chcą wypuścić 2 rodzaje paletek z cieniami,bo chcą dorównać Rossmanowi. Ludzie omijajcie pracę w tej firmie SZEROKIM ŁUKIEM!

@Hebe

I na samym początku mówili,że zmniejszają etaty,żeby nie zwalniać. A jak wyszło w praktyce? Tym co kończyły się umowy to nie przedłużyli I zmniejszyło ilość etatów na sklep (np.z 12 na 8).

aleksandra
@Hebe

....i również jet i moje takie zdanie,omijajcie szerokim łukiem zatrudnienia się w tej firmie tzn.Hebe !!!! DRAMAT

naturka
@Hebe

a naturze dostajemy 1300 wyplaty a wczesniej dostałam niecale 1100 cos zl xd i tez 150 obowiazkow a 2 na zmianie jestesmy. z rozpaczy az smiac mi sie chce

Asia M

Witam, od stycznia zbieram się, żeby cokolwiek tutaj napisać. Pracowałam w sklepie w Bydgoszczy w centrum handlowym. Praca na początku była świetna. Od zawsze lubiłam pomagać, doradzać i być jak najlepszą dla klienta - to mnie chyba też zgubiło, ale o tym później. Stanie na kasie było męczące, ale do wytrzymania, kwestia moich problemów z kręgosłupem, ale to wszystko rekompensował mi kontakt z klientem. Przez pierwszy miesiąc mojej pracy kierowniczka była na delegacji, więc wszystkiego uczyły mnie koleżanki. Dostałam jasną informację "spóźnienie do 5 minut to nic takiego, nawet nie trzeba się nigdzie wpisywać". Często o konkretnej godzinie byłam już w pracy, chodziłam do łazienki, zrobiłam herbatę, ale mieściłam się w tych 5 minutach. Nikt mi nie zwrócił na to uwagi, nawet sama kierowniczka po powrocie, że mam jakieś spóźnienia do 5 minut. Po 3 miesiącach dostałam wpis do pamiętnika, że mam 40! spóźnień. Moja wiedza w tym czasie nie została naprostowana, że nawet minuta jest notowana w systemie. Nasz sklep znajdował się w biednej dzielnicy z patologią, dodatkowo był przy samym wejściu do centrum i węzłem przesiadkowym, więc duża część zakupów klientów to woda, guma do żucia, batoniki. Nadal podobno niski obrót to była wyłącznie nasza wina. Mam średnią odporność, szczególnie w okresach letnich ze względu na klimatyzację, a w Hebe to był standard. Musiałam chodzić na zwolnienia, chociaż bardzo nie chciałam, 1. nie lubię siedzieć w domu, 2. szkoda pieniędzy, 3. nie chciałam robić dziewczynom problemu. Traf chciał, że miałam zwolnienia akurat w dni liczenia kasetek, więc moje pierwsze liczenie było dopiero po 3 miesiącach. Wyszła nadwyżka 500zł z kawałkiem, a przypomnę, to było moje pierwsze liczenie od początku pracy, a w międzyczasie już 2 osoby odeszły, więc było duże prawdopodobieństwo, że a) pomyliłam się przy wpisywaniu do systemu, b) wybierając pieniądze spod koszyczka w sejfiku przy kasie nie zauważyłam, że już wcześniej coś tam było, c) pomyłka przy rozmienianiu z koleżanką d) najmniej prawdopodobne - nie wydałam komuś ogromnej reszty. Po przeliczeniu KS powiedziała "dobra, nic się aż tak nie stało, to było twoje pierwsze liczenie". Super.

Mn
@Asia M

Naprawdę bardzo Ci współczuję,. A jaka tam jest regionalna?

Lu

Napewno zostałaś oczerniona przed regionalna przez kierownika. A może tak bardziej powinni przyglądnąć się pracy pracowników a nie ślepo wierzyć w to co mówi kr Najważniejsze że już tam nie jesteś i masz pracę Trzymaj się

Asia M
@Asia M

Kochane, kolejny mój komentarz opisujący sprawę został usunięty, przez co wpis sam w sobie nie ma sensu. Zostałam zwolniona bezpodstawnie po L4 spowodowanym depresją związaną z traktowaniem w pracy, KS kłamała przy mnie na mój temat do KR podczas zwalniania. "Uzasadnienia" były naciągane do granic możliwości. Dlaczego sie nie odwołałam? Bo nie miałam siły na jakiekolwiek przepychanki związane z tym miejscem pracy, a dodatkowo, jeżeli bym wygrała (a wygrałabym na pewno) to mogłabym wrócić na stanowisko, czego BARDZO nie chciałam. Przykro, że cały czas jestem uciszana i moje komentarze są usuwane na wszelkie możliwe sposoby. Wiecie czego nie usuniecie? Pozwu o mobbing. Mam wrażenie, że tylko pozew jest w stanie otworzyć wam oczy.

Jolka
@Asia M

Życzę powodzenia i zdrowia :)

Po wysłaniu CV bierze się udział w grze testowej online, która rzekomo sprawdza kompetencje na dane stanowisko pracy. Po 4 dniach odpowiedź zwrotna - mi odpisali coś w stylu, że decyzja nie była łatwa, ale ze względu na to iż jest dużo kandydatów i brak doświadczenia jako sprzedawca (chociaż mam doświadczenie w obsłudze klienta) nie zostaję zakwalifikowana do kolejnego etapu. Jak na tak dużą firmę trochę słabe wytłumaczenie...

15 pytań, czas odpowiedzi 20 minut; scenki sytuacyjne związane z pracą na danym stanowisko

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Mila

Witam ,dzieeczyny co z pieniędzmi pobranymi na PPK jeżeli się rezygnuje ?gdzie się dowiedzieć ???

@Mila

Musisz iść do banku i oni Ci to ,wrócą na konto

Jola
@Xyz

Do banku ??

Była pracownica

Żeby opisać to, co się dzieje w tej firmie, musiałabym zniżyć się do bardzo niskiego poziomu. Sztuczne kreowanie stanowisk, które nie powinny istnieć, bo nie ma takiej potrzeby. Brak doceniania pracownika zarówno tego biurowego(bo przecież musisz chwalić niebiosa, że pracujesz w biurze) oraz tego na sklepie. Pseudo managerowie skupiają się na rzeczach, na których skupiać się nie powinni. A jak coś pójdzie nie tak, to pracownicy sklepów będą musieli cisnąć klienta, czemu by nie. Tak ogromna spółka, a obcięła pensje ludziom od razu jak tylko mogła. O zwolnieniach ludzi z biura i innych nie wspominam, bo to temat tabu dla co niektórych. Pracownicy byli i się zmyli. Nie ma tam doceniania pracownika, który pracuje dobrych parę lat. Jest za to lizanie tyłka czy to na sklepach czy w biurze głównym. O pensjach nie mówię, bo gentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Można się jedynie domyślić, że zbyt wysokie nie są. Tzn są dla tych, którzy przez większość czasu nic nie robią. A ci, którzy się upominają otrzymują informację zwrotną, że nie ma, że taka wytyczna od Dyrektora Personalnego. Strach się bać. Firmo obudź się w końcu, bo fajni rzetelni pracownicy(tworzący tę firmę) będą odchodzić, a zostaną wam pseudo managerowie, którzy najmądrzejsi są zza komputera.

Hebe

Hej dziewczyny, jakie macie zmiany?? Też ciągle na popołudnie? Czy tydzień na rano ,na popołudnie??

Zdenerwowana

Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, czy Wam tez nie zgadza się wypłata? Dostałam mniejsze wynagrodzenie niż za czerwiec mimo ze w lipcu miałam o wiele więcej przepracowanych godzin niż w czerwcu. Moja koleżanka z zespołu również dostała mniej niż powinna. Zastanawia mnie czy jest więcej takich przypadków czy ja już nie potrafię liczyć?

Zryw
@Zdenerwowana

Ty nie masz płacone za godziny

Modliszka
@Zdenerwowana

Mi godziny w grafiku nie grają. Według kierownictwa wszystko gra, a po moich wyliczeniach i innych kadrowych mam mnóstwo nadgodzin

Modliszka
@Zryw

W takim razie za co? (usunięte przez administratora) Musimy się odbijać co do minuty. Więc co z tymi nadgodzinami? Ja harytatywnie nie chcę pracować

Magda
@Modliszka

O jakich Ty nadgodzinach piszesz kobieto, nadgodziny są jeśli zostajesz w pracy dłużej niż Twój przewidziany czas pracy danego dnia. Np. W grafiku miałabyś do godz 16.00 a odbilabys się 16.45 to wtedy masz 45 minut nadgodzin. Na nadgodziny musisz mieć zgodę kierownika a (usunięte przez administratora)więc nie piszcie głupot tylko poproście o paski z wypłatami i tam jest wszystko napisane. Pamiętajcie że każdy dzień urlopu czy zwolnienia też zmienia pensje i premia również.

Magda
@Zdenerwowana

Też dostałam mniej i mnie już skręca, rachunki poszły do góry, jedzenie. Z każdym miesiącem, ba tygodniem dokładają nam obowiązków,a wypłata coraz mniejsza. Gdzie tu logika. Premii brak, jesteśmy co miesiąc kupę kasy w plecy, bezsens totalny. Zaraz się okaże, że wypłata jest mniejsza, bo potrącili nam podatek od zapomogi. ???

@Magda

Weź pasek i przestan pisan (usunięte przez administratora) Bedziesz tam miala kazde potrącenie wypisane. A co do godzin, sprawdzajcie sobie ile dni roboczych jest w danym miesiącu (a nie tyle ile wam sie wydaje)

Ola
@Zdenerwowana

Poproś kierowniczkę o paski od kadr

Ona

W słownik da się zainwestować, a na Twoją kulturę osobistą już za późno

Ktoś

Czy to prawda, że KR się co kilka lat zmieniają?

GOŚĆ

Jak dajecie radę za taką płacę się utrzymać ?

Albi
@GOŚĆ

Nie dajemy rady z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej a roboty nie można przerobić. Żenada i wstyd jak na taką drogerie

@Albi

Wierzę i współczuję :( w ogóle czasy ciężkie, pracodawcy chcieliby, aby robić za przysłowiową miskę ryżu

Albi
@GOŚĆ

I zero pomocy że strony wyższych stanowisk, ważne że wyniki się robią i na koncie się zgadza

Erat
@Albi

Nie wiem jak u Was ale u nas była premia. Dziewica bez podatku 2000, z podatkiem 1800-1900.

GOŚĆ

To nie można zatrudnić kogoś tylko do rozkładania towaru ?

@GOŚĆ

Nie, bo prawcownice które od kilku miesięcy pracują za najniższą krajową, od których wymagana jest wiedza o każdym produkcie i stawanie na rzęsach aby zadowolić klienta mogłyby się poczuć trochę gorzej (i o zgrozo zwolnić) jeśli ktoś inny w swoich obowiązkach za taką samą stawkę miałby tylko rozkładać towar xd

XX

Dziewczyny czy wiadomo po co pan Mikolajczak jezdzi z kierownikami rejonu po sklepach?

Kate
@XX

No bo ma ochotę ale generalnie dlatego że np to część jego obowiązków służbowych

Monia
@XX

Hej dziewczyny mam pytanie czy nie wiecie co się dzieje na sklepie w Kielcach w galerii Korona bo tam cały czas są przyjęcia i tylko na ten sklep? Czy ktoś może się wypowiedzieć kto tam pracował? Pozdrawiam

Sylwia
@Monia

Idź tam do pracy to się dowiesz

Peggy Brown

Dziewczyny , czy ktoś wie czy będziemy miały wolny dzień za 15 sierpnia? Artykuł 130 paragraf 2 kodeksu pracy -kazde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Oznacza to , że pracodawca za święto przypadające w sobotę ma obowiązek oddać pracownikowi jeden inny dzień wolny.

@Peggy Brown

Tak. Będziesz mieć W w grafiku. Inaczej grafik się nie zamknie

xD

Jakie wynagrodzenie ma zastępca kierownika sklepu? Ktoś się może orientuje?

Cccx
@xD

Od 3150 brutto wzwyż zależy od lokalizaxji

Iwonka
@Cccx

Czy może ktoś zdradzić jak wygląda 2 etap rekrutacji na stanowisko zastępcy /kierownika? O co pytają? Po jakim czasie od pierwszego spotkania jest kolejny etap? Czy każdemu przekazują odpowiedź zwrotną bez względu czy zatrudniają go czy nie? Czy grafik zastępcy /kierownika jest elastyczny czy robi albo na ranną albo wieczorną zmianę? Jak to jest u Was na sklepie?

Ew
@Iwonka

Etap rozmów na zk miałam tylko 1, wiec tu nie wiem nic wiecej. Jako zk pracowałam troche ponad 3 lata. Każdy powinien po rozmowie dostać odpowiedź. Przynajmniej u mnie w sklepie tak było, że nie zostawiałyśmy nikogo bez informacji zwrotnej. Zmiany u mnie albo poranne albo popołudniowe. Miałyśmy przykaz żeby się zk z KS mijali na zmianie. Ale zawsze te 2 godziny nam się pokrywały więc jak miałyśmy jakieś sprawy do ustalenia wspólnie to było na szybko kiedy. Czasem jak ktoś wypadł z grafiku, bo uż albo l4 to trzeba było przyjść na środkową zmianę żeby grafiku wszystkim nie rozwalić, ale zmiany w grafiku się wszędzie i wszystkim zdarzają więc to nie problem. Każdemu coś czasem wypadnie w życiu.

@Ew

A jak oceniasz i wspominasz swoją pracę? Dalej pracujesz w firmie? Warto aplikować na KS lub ZKS ?

Ew
@Gość

Z perspektywy czasu zawsze pamięta się więcej pozytywów. Ale niestety firma zajechała mnie fizycznie i psychicznie. Może sama sobie jestem winna, bo oprócz biurowej pracy robiłam wszystko inne: stałam na kasie, perfumach, kremach premium i kolorówce, konsultowałam żeby cele powyrabiać. Wracając z pracy myślałam co trzeba jutro i w kolejnych dniach zrobić, a do domu jak wracałam to nie miałam już siły na nic. Jedna sobota w miesiącu wolna to też za mało żeby zrelaksować się i nadrobić zaległości w relacjach z rodziną i znajomymi. Wiem że taka praca, ale to wszystko jest spowodowane zbyt małą liczbą etatów, które teraz są ponoć uciete. Nie pracuje juz pare miesięcy, ale zaglądam tu na forum, bo w środku wciąż się przejmuję, co się dzieję w hebe i martwię się, że jest źle. To już leczyć chyba trzeba ☺

Dorota
@Ew

Dokładnie,jest zbyt mało etatów i dlatego na sklepie dzieje się źle, nie ma czasu na nic, człowiek jest sfrustrowany i to odbija się na naszym życiu rodzinnym i (usunięte przez administratora).

X

Czy pracownicy/kierownicy maja rabaty na asortyment?

Y
@X

Zapomnij

Dziewczyny po ile godzin pracujecie? 12h i następny dzień wolny czy zmianowo tydzień na tydzień bądź dzień rano i dzień wieczorem ?

Hebee
@Ania

W hebe pracuje się tak jak kierownik zadecyduje, jedyne czego nie może zrobić to ustawić grafik tak abyś z drugiej zmiany nastepnego dnia przyszla na rano, reszta zalezy od kierownika.

Wiktoria
@Hebee

Może. Tylko, że przychodzisz do pracy równo po 11h czyli np 1h później niż wszyscy.

Nicola

To co się dzieje ostatnio w firmie to jakaś kpina. Coraz więcej obowiązków, coraz większą presja a pensja głodowa. Jak ja mam przeżyć za takie marne grosze? A nacisk z góry coraz większy bo musimy robić budżet, rekomendacje, konkursy, obsługiwac klientów, rozkladac towar, wsystskie inne sklepowe rzeczy a mało tego jeszcze teraz co chwilę zamówienia intetnetowe. Zenujace. Jakbym chciała to bym się zatrudnila w sklepie internetowym, pakowanie zamówień nie należy do moich obowiązków jako konsultanta i sprzedawcy Niech ktoś w końcu z góry przejrzy na oczy, bo psychika człowieka siada. Coraz większe wymagania a zero motywacji chociażby pieniężnej tylko jakieś marne ochłapy! Dramat. Na początku było fajnie i praca dawała mi satysfakcję, teraz czuję raczej przygnębienie i frustracje.

Blue
@Nicola

I co i kto teraz ważniejszy? Klient na sklepie czy paczki, Porażka, zwalniam się bo psychicznie nie daje rady

Hebe

Witam chciałabym zapytać gdzie w naszej firmie I regulaminach mogę zobaczyć zakres swoich obowiązków. Bardzo proszę o dokładne podanie "segregatora"

Anka
@Hebe

Zakres obowiązków jest w OHR ktoś z kierownictwa powinien Ci wydrukować.

@Anka

Czy tylko tam? Myślę że w praktyce robię więcej niż w teorii powinnam, nie chce zadrzeć z kiero :)

@Hebe

A co dokładnie robisz? Zakres obowiązków miałaś też w bodajże instruktazu stanowiskowym jak dobrze pamietam

nikt
@Hebe

Wszystko robisz oprócz grafiku, takie życie i pewnie coś wymyślą żeby więcej robić

Eldo
@Hebe

W zakresie obowiązków jest punkt o wykonywaniu poleceń przełożonego. Więc Twoim obowiązkiem jest wszystko co ci zleci KS a co jest zgodne z BHP i procedurami :)

Jakie są zmiany w sklepach? Pracujecie po 12h czy po 6/8? Jak to u Was wygląda? Jakie zmiany a kierownik?

Jak się nie odezwą w ciągu tygodnia to dajcie sobie spokój bo moim zdaniem ile można czekać na odzew od wysłania CV no chyba nie dwa tygodnie czy miesiąc bo to gruba przesada !

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Hebe - Kostrzyn

• Jak się pracuje w Drogerie Hebe?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Hebe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 415.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Hebe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 336, z czego 22 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 159 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Hebe?

Kandydaci do pracy w Drogerie Hebe napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Hebe