Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Opinie o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Idź Pan stąd

Usuwane są komentarze- nieładnie

Patrzcie Państwo

W zakładzie brak jakichkolwiek środków ostrożności przed zarażeniem się wirusem ( przynajmniej na hali klejonki)

Z d#py rozpylacz
@Patrzcie Państwo

Potwierdzam - niestety

Inkobnito

Czy zaklad prawda zostanie zamknięty na 2 tygodnie ??

KRONEK

KTOS USUWA POSTY. tak jak pisałem mam nagranie ze spotkania górki z kierownikami. Przekazane na Kontakt 24, niech wiedza jak w firmie dba się o zdrowie i bezpieczeństwo firmy . mysle ze telewizja , prasa się tym zainteresuje .Pan starszy R. powiedział ze pieniadze to sie dostaje za robote , a nie za pilnowanie dzieci na zasiłku . Mamy poszukac sobie ciotek , babek-czyli odwrotna informacja niz przekazują nam słuzby rządowe, aby dbac o seniorów. JEGO ZADNIEM NAJWAZNIEJSZA JEST FIRMA/ Tak tylko firma jest jego a ZDROWIE NASZE. Mamy sie myc zdaniem zarządu . To okreslenie to już wogóle uwłacza godności pracownika( myjjcie się ludzie.....smiech na sali). Sytuacja swiata pokazuje jak niebezpieczną mamy sytuacje a nasz zarzad traktuje nas jak wołów od roboty. Zero bezpieczeństw. Kilka setek ludzi w jednym miejscu. Powiadamiamy tez IKEA , zeby wiedzieli jak traktuje zakład wspołpracujący swoich pracowników. Nie wiem czy chcą aby im meble spłynęły krwią . Ja na lepszy samochod PREZESA narażać swego życia nie chcę i chcę być traktowany poważnie i z szacunkiem dla mnie i mojego zdrowia(a w ślad za tym mojej rodziny). Nagranie poszło na mail IKEA i to dziennikarzy .

BETEK

TAQK ZARZADZIE cHCEMY ŻYC .

BARDZO DOBRZE

Polać temu Panu! Mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie w końcu! Walcz i wysyłaj nagranie gdzie się da!!

Jak

Wrzuć na (usunięte przez administratora) udostępnimy to i nagłośnimy sprawę Pozdro R 5

No no
@KRONEK

Przed wypełnianiem oświadczenia do zusu byliśmy informowanie że będzie wypłacone tylko 80%. Kobiety przekazując sobie informacje nie ukrywały ze było to przekazywane ze złością w głosie. Ale czego tu oczekiwać wszyscy się martwimy o swoich bliskich a tym bardziej dzieci. Trochę wyrozumiałości. Zdrowia życzę i też tego psychicznego.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Dzisiaj to ledwo zmianę skończyłem, gorączkę miałem 40st, kaszel dusil, nos zapchany, chusteczek już nie miałem bo w Olecku to już się nie kupi wogole, w papier bym się wysmarkal ale też nigdzie nie ma. Poszedł bym na zwolnienie ale kierownik grozi że zwolni jak ktoś pójdzie.

Yolo

Ale co to kogo obchodzi co się z Tobą dzieje? Jesteś tylko parą rąk do produkcji więc czego Ty oczekujesz? Masz padać na (usunięte przez administratora) i robić bo jak nie to wypowiedzenie, przyzwyczaj się.

Klejonka

Drogie zpu jak napisaliscie: -Zadbaliscie tylko o swoje życie..

KRONEK

Czy może ktoś wyjaśnić dlaczego na pakowaniu u pewnej brygadzistki jest taka różnica wyplat?Może w końcu ktoś by zajął się tym.

Kl3jonka
@Zainteresowany

Pewnie dlatego że oni pracują a nie co raz fajeczek.

Ona
@Zainteresowany

Zacznij koleżanko w sobotę chodzić to też większą wypłatę weźmiesz a po drugie w telefonie mniej siedź i normy zacznij wyrabiać, bo to co się dzieje na hali to jeden wielki cyrk.

Konkret

Nie rozumiem po co pracownicy strzelają sobie w kolano

Szczęśliwy

Co wy chcecie? Takiego dobrego zakładu z tak dużymi zarobkami nie znajdziecie w okolicy. Polecam wszystkim

Zaniepokojony pracownik

Czy zakład już myślał co będzie jak koronawirus do nas dotrze? Bardzo szybko rośnie liczba zakażonych. A osoby zagraniczne pojadą na weekend do domu i tez mogą go przywieźć. W takim skupisku ludzi szybko się zarazić. A zauważyłam już nie raz, że niektórzy nawet nie myją rąk po skorzystaniu z toalety.

Rori

Z powodu paniki koronawirus zakład dalej będzie funkcjonował jak dotychczas, nie wymyślajcie 2 tygodniowego wolnego.

Wypłaty

Czy mi się wydaje, czyto były słabe wypłaty jak na 20 dni roboczych?

Ułan Bator

Czy ktokolwiek pilnuje jakości wychodzącego towaru z opticutów zwlasza zmiana Grzegorza M.? Towar jest tragiczny a na przewodnikach cyrylica oczywiście! Materiał nieposegregowany a tablica nie aktualizowana! Proszę to sprawdzić, bo ludzie na hs-ach jakości nie wyczarują.

@Ułan Bator

To prawda. Materiał wycinają coraz gorzej a jakość ma być coraz lepsza. A jak się zwraca uwagę to mówią mniej więcej coś takiego ze fotokomórka zepsuta i kresek nie czyta. Ale tych kresek nawet nie ma wiec co ta maszyna ma czytać?! Jednym nie chce się pracować a inni musza szybciej zapier.. żeby potem cokolwiek zarobić na tych śmieciach. No i Ani grubości a nazwy nie idzie odczytać.

@Ułan Bator

Tablica to standard polowy materialu zawsze nie bylo na tablicy a potem odnajdywał sie ma końcu rzędu

Ułan Bator

Dlatego prosimy drogie zpu o systematyczne kontrolowanie ludzi z zagranicy których tam postawiono bo o przeszkoleni nie ma mowy i wytyczenie człowieka który bd odpowiedzialny za aktualizowanie tablicy (3osoby/3zmiany), a każde zgłoszenie nieprawidłowości bd wiązało się z pozbawienie części premii bądź inna kara tak by starali się tak jak wszyscy!

@Ułan Bator

Dziękujemy za tę uwagę. Sprawa została przekazana stosownym osobom, w celu sprawdzenia co dokładnie i z jakich przyczyn się dzieje.

@Ułan Bator

Cyrylica kto to taki? Mialam przyjemność pracowac na oplikatach więc wiem z jakimi problemami tam sie borykaliśmy.. Co chwilę były problemy z fotokomorkami jak juz zgłosiło sie dla majstra czy brygadzisty to za każdym razem slyszalo sie ze nie umiemy ustawiac.. Czesto tez nie tyle byl problem samej fotokomorki co materiału ktory przychodzil z wielopil.. Jak juz byla nierówna deska to fotokomórka swirowala i nie odczytywala kreski albo na deskach ktore były śliskie nie pamiętam czym je smarowali ???? to kreda doslownie jeździła wiec trzeba bylo bardzibmocno cisnąć więc te pudeleczko kredy szlo na jedna zmianę tak na prawde.. Teraz podobno juz nie ma tego problemu ale wczesniej bywaly problemy z kreda tzn z jej dostępnością.. Gdy zglosilo sie ze juz nie mamy kredy to trzeba bylo pożyczać z innych zmian bo dla mastra nie chcialo sie iść no ale teraz juz niby jest na bieżąco.. Na niektórych oplikatach bylo tez tak ze z niewiadomych przyczyn co jakis czas do dobrego materialu wpadal (usunięte przez administratora) Gdy na oplikatach nie bylo za duzo pracy i stalam przy przebieraniu materialu na HS czasami nie rozumialam dlaczego oni denerwuja sie ze w skrzynce znajduje sie cos co trzeba odrzucic.. Wrecz mnie to denerwowalo jak widzialam ich skwaszone miny bo jesli ktos pracował na opkikacie to wie ze tam tez sie trzeba(usunięte przez administratora) zeby zarobic a idealnego materialu nigdy sie nie dostawalo.. Bywalo ze cala deska szla do koleby bo nic z niej sie nie wybralo wiec cobza tym idzie osoba ktora miala taki material musiala oznaczyc deske przeciagnac ja po blacie puścić na tasme a nic z tego nie miala bo taka deska akordu nie nabijala.. Praca w zpu sama w sobie nie jest taka zla wiadomo ze jest ciezko itd ale tu nie tyle wykańcza praca fizyczna co psychiczna.. Wiadomo ze majster czy tam brygadzista musial zapracowac sobie na to stanowisko ale powinien miec jakis szacunek do ludzi.. Moim zdaniem zatrudnianie kolejnych dyrektorow, osob do biura jest zupelnie bez sensu.. Ci co sa poradza sobie z tym wszystkim.. Po co 10 osob na jedno stanowisko.. Lepiej te pieniadze przeznaczyc na premie dla pracowników fizycznych czy podwyżki.. No i przy okazji zeby juz nie rozpisywać sie na 3 oddzielne posty.. Zastanawia mnie dlaczego pracodawca nie pomyśli o otwarciu żłobka / przedszkola dla dzieci pracownikow.. Moim zdaniem to by byla bardzo dobra inwestycja.. Jest wiele kobiet czy mężczyzn ktorzy poszliby do pracy ale maja problem ze żłobkiem czy niania.. Jesli pracuje małżeństwo w firmie to jest bardzo duzy problem...

@pracownik

Jeżeli pracowałaś na opticutach to pamiętasz te czasy że praca tam była stresujące ze względu na ciągle kontrole. Chodził brygadzista grzebal w kolebach, później przechodził majster zaglądał na jakość materiału, jakosciowcy liderzy dyrektor, a czasami sam Pan Prawda. Wnioslem się z prośbą o sprawdzenie jakości zmiany majstra Grzegorza M. przede wszystkim, bo tam jakość jest tragiczna dlatego że nikt ich nie kontroluje. Rozumiem, że czasami materiał jest taki, że fotokomórka może nie czytać lecz myślę, iż to źle przyuczeni ludzie. Dlaczego tak uważam: -przy robieniu materiału na szufladę (18/20) jest sporo "szuflady" która się nie nadaje -oflisa się nie wycina czyli odpad idzie na 3 kreski -nie równe odstępy przy kreskach ( II I, I II, III) sprawiają, że odpad leci do pierwszej i drugiej klasy bo maszyna dostaje błędne informacje Chodzi mi o zwrócenie uwagi i przyuczeni tych ludzi bo nie radzą sobie dobrze jeżeli notorycznie materiał na hs-ach jest słabej jakości -

Asd
@pracownik

Problemem w zakładzie jest tez to, dużo osób idzie w ilość a nie jakość. Niestety na wielu maszynach są za duże normy i nie da zrobić normy jednocześnie z dobra jakością. Bo można zrozumieć ze ta fotokomórka nie działa ale przydałoby się jednak kontrolować co tam leci do skrzynek i niedobre lamelki można by było chociaż z grubsza powybierać do innej skrzynki . Ale po co sie przemęczać. na hsie sobie odrzuca. I nie żebym czepiała się tylko opticutow ale tam najbardziej jest widoczne takie zachowanie.

Felek
@Ułan Bator

Ja jednak mam pytanie do pracodawcy... Jak to możliwe że materiału nie ma, hala święci pustkami a na zmianie Jarka M. jak były metry tak dalej są? To jakieś czary że z 2-3 stojakow przez cala zmiane można zrobic 7-8 km? My u Grzegorza musimy (usunięte przez administratora) za 2 a u nich magia.. ktoś tam sprawfza co sie dzieje czy oni robia co chca?

@Felek

Niech nie kasują statystyki. Po kliknięciu F4 zobaczysz statystykę a później F1 czy coś takiego to zobaczysz ile maszyna chodziła od ostatniego skasowania licznika. Zawsze był nieuczciwe rozdzielany materiał, nie twierdzę że specjalnie tylko proces produkcji wpada w cykl i przez jakiś czas jedna zmiana jest w "niżu produkcyjnym". Również odczywam/my braki w materiale i to, że inne zmiany mają lepiej, ale poprostu tak już chyba ma człowiek. Jeżeli uważasz że ktoś (usunięte przez administratora) zgłoś to :)

@Ułan Bator

Co do kresek nierówno postawionych.. Zgodze sie z tym ze tak czesto bywa ze np z 3 kresek 2 na siebie nachodzą a dzieje sie to dlatego ze osoba kreślącą robi to szybko zeby no nie oszukujmy sie zarobić.. Ale.. Sa tez takie osboby ktore robia to na odpier* nie bede mowic ze ja robilam wszystko idealnie itd.. Ale prosze mi wierzyc ze bardzo czesto zagladalam do skrzynek jaki material leci, wybieralam to co sie nie nadawalo.. A kiedy majster czy brygadzista podszedl i zobaczyl odpad w skrzynce tobjuz były zje** ze sie nie sprawdza.. Tak mnie to denerwowało bo mialam takie głupie szczęście ze zawsze cos znalazl mimo ze wybieralam i zaczynala sie wiazanka... A jesli chodzi o ta magie w metrach na innych zmianach.. To oni zwyczajnie sobie dopisywali.. Możecie mi wierzyc albo i nie kilka razy trafiło mi sie ze nie usunęli z maszyny ile zrobili wiec widzialam co bylo w rejestrze a co w maszynie.. U nas na zmianie brygadzista zawsze porownywal zapis w maszynie z tym co w rejestrze i dopiero podpisywal.. Na innch zmianach rzadko sie to zdarzało.. (oczywiscie nie mowie ze teraz tak jest bo no juz tam nie pracuje wiec nie mam wgladu w te sytuację) co do kontrolowania skrzynek przez majstrow to zawsze najgorzej bylo na rankach czepiali sie doslownie do wszystkiego, na drugiej zmianie do 16 a juz pozniej na wyjeb** szli na papoeroska albo szwedali sie po halach.. A nocki to wgl smiech praktycznie wgl ich nie bylo bo albo spali albo na papierosku byli ???????? podobno maja kamery teraz w tym swoim "bocianim gnieździe" wiec juz koniec ze spaniem ale spokojnie radza sobie chowając sie za skrzynkami ????????

Felek
@Ułan Bator

Sęk w tym, że nie sprawdzisz bo licznik wiecznie wyzerowany mimo że jest "zakaz" kasowania. Stąd magia.

Zaniepokojony

Co się dzieje z zakładem że w ostatnim czasie brakuje pracy ludzie chodzą na urlopy że z tego roku niektórym zostało 12 dni ? Czy to normalne ? Co z jakimś premiowaniem starych pracowników bo dodatek stażowy to czysta fikcja ! Ogólnie chciałbym poruszyć temat zwrot chociaż kosztów części dojazdów do pracy np zarobie 2500 na rękę z tego muszę 500 zł wydać na paliwo . Czekam na odpowiedz i pozdrawiam zarzad :)

Klejonka

Chciałbym o coś zapytać. Czy dla przełożonych nie jest wstyd że nie potrafią zorganizować przetransportowania materiału z hali brzoza TM na łączarki? Nie mówię o tzw "koniach". Jezeli hala postawiona by była na ul Tartacznej też byście kazali ludziom chodzić po materiał?

Iwa

Ludzie jak cztam to forum to dzwie sie ze tam pracujecie .Kpina..posiłek tegeneracyjny to zupka za 20 groszy.Niech Zarząd sam to badziewie je.Stawki za akord ukrywane, zmiany regulaminow wynagrodzen bez ingormowania pracownimow, praca na maszynasz bez atestow , ba ...nawet durnej dokumentacji technicznej .PIP miałby co zobić.Czyzby zaklad zpstał w XIX wieku ?Do innych sztuczma inteligencja puka do drzwi a tutaj krol ćwieczek rządzi.

@Iwa

Użytkowniku czy też użytkowniczko IWA... Z jednej strony zachowujesz się jak osoba z zewnątrz pisząc "dziwie sie ze tam pracujecie" a z drugiej strony to, o czym piszesz świadczy, że jesteś pracownikiem zakładu. Osoby, które udają kogoś innego nie robią tego zazwyczaj w szlachetnym celu. Twierdzenia jakoby stawki akordowe były ukrywane jest nieprawdziwe, o czym informowaliśmy na forum jako pracodawca, jak również odnosili się do tej kwestii inni użytkownicy, potwierdzając, że są one dostępne. Jeśli chodzi o posiłki, to do niedawna budżet na ten cel wynosił kilka tysięcy złotych miesięcznie, a w tym miesiącu i w następnym sezonie będzie większy. Zatem nie pozostaje nic innego jak stwierdzić, że opinia powyższa została sformułowana na podstawie obrazu sytuacji odbitego w niezwykle krzywym zwierciadle.

@Iwa

Jeżeli nie chcesz nic dobrego wnieść do firmy by warunki się polepszyły to nie wypowiadaj się na forum. Ludzie opisują tu realne problemy o których trzeba pomyśleć i poprawić by każdemu z nas pracowało się lepiej. Twój komentarz jest zbędny. Każdy komu nie odpowiada ta praca i ma MOŻLIWOŚCI zmiany to zrobi bez twoich wypowiedzi.

@Ułan Bator

panie Ułan Bator widzę karierka bez wazelinki. Mam prawo wyrazić swoją opinię . jak można tak ludzi traktować a samemu pławić się w luksusach? Obowiązują pewne standardy , zasady i przepisy bhp. A przede wszystkim trzeba ludzi traktować jak ludzi a nie (usunięte przez administratora) do pracy.

iwa
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

jestem pracownikiem , ale właśnie myslę o zmianie. Nic nie pisałam o stawkach akordowych ale o traktowaniu człowieka. Na stołkach i w bogactwie się BYWA , człowiekiem się jest. A tu zarząd jak traktuje pracownika? Karze mu pracować na mrozie i proponuje zupkę chińską za 20 groszy. ? żenada , zal w ogóle to komentować . Dlaczego płaci się remie za polecenie ? Bo już mało kto chce u Prawdy pracować .

iwa
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

A budżet na posiłki -być może jest duży , ale chyba górka go przejada bo wyglądają coraz lepiej , bo pracownicy nadal dostają ochłapy.

@iwa

Użytkowniku IWA owszem ma Pan prawo do wyrażania opinii o pracy w zakładzie. Pracodawca ma prawo wykazać jakość tychże opinii. Odnosząc się merytorycznie do ich treści pragniemy zwrócić uwagę na następujące fakty. Jeśli chodzi o temperatury powietrza, to w okresie od 03.12.2019 do 31.01.2020 w Suwałkach średnia temperatura na dobę kształtowała się pomiędzy -3,3℃ a 6,2℃, przy czym z 60 dniowego okresu przez 10 dni były to temperatury ujemne, a przez pozostałe dni równe lub wyższe od zera. Jeśli natomiast chodzi o posiłki profilaktyczne i ich ceny, to pracownicy otrzymują zestaw posiłków na cały tydzień lub miesiąc. W skład zestawu wchodzą między innymi dania w słoikach takie jak klopsiki, bigos, fasolka z pomidorami. Ceny jednostkowe takich dan w słoikach 500g kształtują się w granicach 7 zł za słoik. Z tych względów uważamy, że Pańska opinia jest tendencyjna i nie oddaje prawdziwego obrazu rzeczywistości.

@iwa

A czy osoba za nickiem iwa pracuje w firmie? Czy poprostu wyraża swoją "opinie"?

IWA

NIESTETY PRACUJE

przed siebie

a ja wróce do tematu urlopów.czy cos sie zmieni czy dalej będą odmowy udzielania?a moze by tak zatrudnić nowego kierownika od urlopów

Korona koronka

A co z koranowirusem w zakładzie? Czy ludzie przyjeżdżający np. transporty drewna są badani przed wjazdem na zakład? Czy używają maseczek?

Pracownick
@Korona koronka

No właśnie!!! Maseczki przeciwpylowe powinni być a nie!!! Wszyscy kaszlo i zarażajo. A nowi ludzie z Filipin już czajo co się dzieje bo chodzo w maska h!

Pracownik nowy

Chciałbym polecić znajomego do pracy. Czy są jakieś premie za polecane, a jak tak to ile? Pozdrawiam

@Pracownik nowy

Każdy pracownik może polecić znajomego do pracy, jest to w naszej firmie dodatkowo premiowane. Premia za polecenie składa się z dwóch etapów. Etap 1: jeżeli polecony pracownik przepracuje pełne 4 miesiące w takim przypadku pracownik, który go polecił otrzymuje premię 250 zł netto. Etap 2: jeżeli polecony pracownik przepracuje kolejne 4 pełne miesiące wtedy pracownik, który do polecił dostaje 350 zł netto premii.

Zostaw merytoryczną opinię o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. - Olecko

• Jak się pracuje w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 149.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 19 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 69 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.