Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Opinie o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Lola

Nie wydaje ci się taka prawda , mało tysi ze sprzedaży to i słaba wypłata bez względu na to ile pracowałeś.

Kl3jonka
@Lola

Tam płacą jak chcą i nie ważne ile dni roboczych jest.

@Lola

Pracuje człowiek cały miesiąc a dostaje 2 tysiące, śmiech na sali...

Śmiech na sali
@Kl3jonka

Moja wypłata była adekwatna do wykonywanej pracy. Jestem bardzo zadowolony z niej.

Wypłaty

No tak... już zauważyłam ten schemat w wypłatach

@Wypłaty

Czemu usuneliscie mój komentarz odnośnie wypłat? Aż tak zabolało?

@Wypłaty

Tak pracujesz

Wypłaty

Pracowało się tak jak zawsze a tu nagle wypłata o 400 zl mniejsza. :) więc "tak pracujesz" wsadź se...

Pracownik ????

Mam pytanie gdzie są związki zawodowy u nas na zakładzie? Czy to rada decyduje za nas ??

TajnyAgent

Czy wiadomo już jakie środki ochrony podejmie naszą firma w walce z szybko rozprzestrzeniajacym się koronawirusem czy będzie czekać aż pojawia się pierwsze zakażenia? Bo jak na razie na firmie zero środków do ochrony osobistej i higieny takich jak maseczki, rękawiczki lateksowe czy płyn do dezynfekcji bo oprócz przedszkolnej instrukcji jak myć ręce to nie ma nic chyba należałoby sprawę zgłosić do sanepidu bo to jest śmieszne żeby na halach w których pracuje ok 100 osób nie było żadnej ochrony przed zarażeniem się wirusem.... może zarząd powinien pomyśleć nad zatrzymaniem produkcji na jakiś czas żeby obecną sytuacja w kraju i na świecie się ustatkowala bo do niczego dobrego to nie prowadzi . Wprowadzono w Polsce zakaz skupisk ludzi powyżej 50 osób a na niektórych halach jest prawie 100 osób i żadne z nas nie ma pewności czy żadna z tych osób nie miała do czynienia z osobą zarazona lub z podobnymi objawami tym bardziej że sporo osób wróciło zza granicy przed wprowadzeniem kwarantanny po powrocie do kraju i nie wiemy w jakim stanie zdrowia znajdowaly sie te osoby. Oczywiście uprzedze głupie komentarze typu że nie stwierdzono w powiecie przypadku koronawirusa ale to rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. We Włoszech w ciągu doby 3000 osób zarażonych... jaka mamy pewność że nie będzie tego jutro u nas? Może najwyzszy czas zapobiedz temu wcześniej A nie czekać do ostatniej chwili. Niech zarzad postawi ludzi na pierwszym miejscu i ich bezpieczenstwo a także ich rodzin a nie meble do sklepów Ikea (które i tak są zamknięte). Panie Prezesie, Panie Dyrektorze czy Panie kierowniku my tak samo jak wy mamy rodziny i chcemy bezpieczeństwa wy siedzicie w biurach po 3 - 4 osoby a my pracujemy w skupiskach ludzi i jesteśmy bardziej narażeni na wirusa. Pomyślcie o tym bo to co się dzieje na świecie to nie są żarty A dla was liczy się tylko produkcja i kasa A nie ludzkie zdrowie ....

@TajnyAgent

Zaklady zostały wyłączone ze skupisk do 50 osob

TajnyAgent

Tyle to wiem że zostały zwolnione z takiego działania tylko czemu zakazują wszędzie gdzie to możliwe tylko w firmach nie? To jest chore... w firmie nie można już się zarazić? W takich miejscach też to się szybko rozwija zobacz od kiedy w Chinach zamknięto zakłady produkcyjne liczba zakażeń zaczęła spada to chyba też powinno dac trochę do myślenia chyba że nowe obrotowe bramki na zakładzie są tak bezpieczne że koronawirus zawraca bo karty nie ma

Xx
@TajnyAgent

Haha bramki dobrze spełniają swoją role i nie wpuszczą koronawirusa. Ja rozumiem, ze to jest duża strata jeśli będzie on zamknięty ale pomyślał ktoś co będzie jeśli ktoś z zakładu będzie zakażony? Wtedy większość ludzi będzie w domu na kwarantannie i to będzie jeszcze większa strata. Naprawdę jest mi przykro, ze nasz zakład o nas nie dba. Nawet (usunięte przez administratora) żeli do dezynfekcji nie może załatwić. Bardzo dużo zakładów myśli o zamknięciu ze względu na ludzi a nasz zakład może będzie miał przestój bo będzie pełny magazyn. Śmiech na sali. Szkoda ze nawet w takiej sytuacji nie można liczyć na pracodawcę. Tylko czekać aż posypią się wypowiedzenia.

San żuan
@Xx

No to brecha myślę zebranie łooo Będzie przestuj łooo Czemu? Łoooo Bo magazyny pełne xD

...

Ciekawe za co będziesz żył kiedy nie będziesz pracował. Po co ta panika? Czujesz się zagrożony, przytłoczony, weź wolne, nikt Ci nie odmówi. Ale dajcie wybór innym, niektórzy nie mają wyjścia, nie mają oszczędności żeby móc sobie pozwolić na siedzenie w domu...

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Ciężko coś skomentować przy takim ładunku złych emocji. Nie zgadzamy się z opinią bo nie jest ona oparta na faktach i przez to krzywdząca, dlatego przedstawiamy relację ze spotkania zarządu z kierownikami z naszego punktu widzenia. Generalnie spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi pracowników na to, że zdecydowaliśmy o ograniczeniu kontaktów z klientami zewnętrznymi, odwołaniu umówionych spotkań z handlowcami i ograniczeniu wizyt firm zewnętrznych tylko do naglących przypadków (np. awarie ). Poprosiliśmy też pracowników o większą ostrożność, konieczność dokładniejszego niż zwykle i częstszego mycia rąk i ograniczanie zbędnych kontaktów np. wylewnych przywitań z innymi osobami. Można się witać serdecznie, ale bez dotyku. Zapewniliśmy też, że firma zabezpiecza profesjonalne środki do dezynfekcji i zwraca uwagę np. na dezynfekcję klamek i innych miejsc stanowiących siedliska zarazków. Był to dzień, w którym ogłoszono zamknięcie szkół - w związku z tym poinformowaliśmy też o zasadach przyznawania zasiłku opiekuńczego w naszym Państwie. Wskazaliśmy, że nie zrekompensuje on w całości utraconego wynagrodzenia i jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na obniżenie dochodów ze względu na zamianę pensji na zasiłek, to powinien zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy krewnych. Uznaliśmy, że lepiej, żeby pracownicy mieli taką świadomość przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z prawa do zasiłku niż być niemile rozczarowani przy wypłacie. Rozdaliśmy też ulotki informacyjne o postępowaniu w przypadku stwierdzenia podejrzenia koronawirusa, przygotowane przez Inspekcję Sanitarną w Olecku. Niestety użytkownik portalu opacznie zrozumiał nasze intencje. Wszyscy obawiamy się koronawirusa, ale musimy zachować spokój i rozsądek.

Rodzic
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Może warto by było otworzyć żłobek w pomieszczeniach po biurach? Wtedy by nie było takiego problemu.Nie każdy ma u kogo zostawić dzieci do pilnowania

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Komu rozdaliscie? Na nowej hali nikt nie byl z jaką kolwiek informacja

Pracownick
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Firma zabezpiecza środki do dezynfekcji (zabezpiecza? Czyli ich nie ma) Dezynfekcja klamek? Na godzinę do toalet wchodzi sporo osób każdy z nich może być nosicielem. Środki dezynfekujace to macie ale u dyrektora na biorku a nie dla zwykłych pracowników. Wielkie brawa dla dyrektora i reszty ludzi za sortowanie ludzi.

Xx

Tez mnie zastanawia komu oni mówili i zapewniali. Bo ja się dopiero stąd o tym dowiedziałam. Jedyne co zauważyłam w pracy to informacje w toaletach jak myć ręce.

@Xx

Dokładnie a tak zero informacji. Powinno być zrobione zebranie z pracownikami i poinformować co i jak zamiast na forum podawac informacje nie prawdziwe

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Może tak pracodawca by coś się wypowiedział czy już biuro sobie wolne i kwarantanny porobiło... zarząd patrzy na swoje d*py A przede wszystkim na portfele i konta bankowe a ludzi olewaja

Tajny Agent

A teraz jeszcze urlopy na siłę. A ja nie chce isc na urlopw piatęk. Jak epidemia panuje to mi pan R.P mowi ze mam (usunięte przez administratora) , a jak ma mało roborty to idz na urlop. Co więcej, kodeks pracy nie przewiduje możliwości jednostronnego ustalania terminu urlopu przez pracodawcę w przypadku opisanym przez Czytelniczkę, kiedy to nie ma pracy w zakładzie. Przepisy dotyczące przesunięcia terminu urlopu odwołują się bowiem do sytuacji, gdy "nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy", a nie do sytuacji, gdy obecność pracownika jest tego dnia niewskazana, z uwagi na brak możliwości zapewnienia mu pracy. A takiego. Pracodawca nie ma PRAWA ZGODNIE Z KODEKSEM PRACY WYSŁAC NA URLOP. URLOP JEST DO WYPOCZYNKU A NIE DO PRZESTOJU. PIP POWINIEN SIĘ TYM ZAJĄC

Może czas zainwestować w mydło do rak ?

Zomo

Mam dwa pytania do naszych kochanych dyrektorów ;) 1. Co za inteligentna osoba była zobaczyła ta nowa wielopiłę i kupiła? Nie widzieliście jaki materiał tam był robiony a jaki jest u nas? To są dwie inne,, bajki,, ta maszyna więcej stoi zepsuta niż pracuje. I czy ta osoba poniesie odpowiedzialność za ten błąd? ( bo to jest najgorsza inwestycja jaka była zrobiona). 2. W biurach jest coraz więcej ludzi ale nikt się nie interesuje co się dzieje na produkcji... Tylko siedzą na tyłkach i mają gdzieś co się dzieje ciężko jest przyjść i popatrzeć się wypytać ludzi jak się pracuje i czy mają jakieś zastrzeżenia?

Paula
@Zomo

To są właśnie straty... miliony wyje.... w błoto! Sprzedawca wyczuł że kupiec nie ma pojęcia i wcisną bubla.

COVID-19

Do wszystkich pracowników ZPU Prawda!!!! Już są pierwsze przypadki w Ełku, pamiętajcie że to chwila, a wszyscy narazimy swoje rodziny na śmierć. Każdy z nas ma dzieci, rodziców, rodzeństwo. Nie dajcie sobie wmówić, że nic nam się nie stanie!! Oni nie zdają sobie sprawy, że zamknięcie na jakiś czas firmy może świadczyć o jej przyszłości. 50 % firmy to ludzie skrajnie narażeni na śmierć po chorobie. Nie rozumiem takich zaniedbań że strony zarządu który bagatelizuje koronowirusa! Pamiętajcie, że pan prezes będzie siedzieć w domu jak wy będziecie umierać na izbie przyjęć!!!!!

SROVID 25
@COVID-19

(usunięte przez administratora) bo inaczej ciebie nazwać nie można, miałem napisać baran ale obraziłbym niewinne zwierzę, w jakim celu straszysz ludzi takimi fałszywymi wiadomościami? Powinno się ciebie namierzyć i złoić pysk za takie bzdury! Czy wiesz jaka jest szansa na zachorowanie w obecnej chwili, w 37 milionowym kraju? Właśnie dzięki takim debilom jak ty ludzie panikują, popełniają błędy i nielogiczne oceniają całą sytuację. Za takie pisanie powinieneś zostać zgłoszony do odpowiednich służb i ukarany za straszenie i pisanie nieprawdy zwykłych ludzi. Nie słuchajcie tego (usunięte przez administratora) dbajcie o siebie, o higienę, a gdy poczujecie się kiedykolwiek źle, czyli będziecie mieli wysoką temperaturę i suchy kaszel to zgłoście to odpowiednim służbom. W całym zakładzie są ulotki gdzie powinniśmy zgłaszać takie przypadki i nie panikować. A ciebie hieno, która żywisz się ludzkim strachem i naiwnością mam nadzieję, że namierzą i odpowiednio potraktują. Brzydzę się tobą.

Covid-19
@SROVID 25

Gdzie napisałem fałszywe wiadomości? Sytuacja w powiecie oleckim (15 marca 2020 r.) : Objęci kwarantanną - 17 osób Objęci nadzorem sanitarnym - 101 osób Hospitalizacja - 1 osoba Zakończony nadzór sanitarny - 13 osób Od dziś, tj. 15 marca 2020 r., wszystkie osoby powracające do Polski zostaną objęte obowiązkową kwarantanną domową❗️ Telefony alarmowe całodobowe do PSSE w Olecku: 609 738 284 513 054 322 źródło Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olecku

Pracownick

Są ulotki? Gdzie?

Shoun
@SROVID 25

A gdzie są te ulotki bo nie widzialem?

srovid69
@COVID-19

Gdzie fałszywe wiadomosci ? "Już są pierwsze przypadki w Ełku," przypadki czego? to już zostawiasz domysłom....po czym piszesz "wszyscy narazimy swoje rodziny na śmierć. " jak na razie w warmińsko mazurskim 5 przypadków zachorowań na blisko 1,5 mln ludzi w podlaskim tuz za miedzą 0. Indukujesz strach. W 2018 na polskich drogach zginęło prawie 3000 osób. Czy z tego względu przestaniesz wychodzić na ulice? We Włoszech jak na razie wskutek koronavirusa zmarło 1441 osób - dane z 14 marca. Koronavirus to jest problem, ale na razie daleko mu do kwestii śmierci na drogach.

Covid-19
@srovid69

Ja nie wiem może zasnęłam na kilka lat, ale co ci z tymi drogami jest? To że ty musisz się domyślać o czym pisze to twój problem. A no tak tylko 5 przypadków to nic nam nie będzie, twoje myślenie jest problemem. Jeżeli dla Ciebie 1400 ofiar epidemii to nic to wielki szacunek za brak empatii

Antek
@srovid69

A czy poinformowany mistrzu wiesz że jeszcze do soboty zrobiono tych testów tylko 4500 na 30 milionów ludzi I było ponad 100 przypadków?

@Pracownick

Jest wiele ulotek leżących, wiszących jak tylko sobie życzysz Przy listach obecności na dyżurkach

To się fizjologów nie śniło

Gdzie są środki dezynfekujące na hali klejonki i środki ochrony ostrożności i ochrony osobistej a także instrukcje i zalecenia.

J
@To się fizjologów nie śniło

Co to jest środki ochrony ostrożności ? Instrukcje i zalecenia widzę codziennie jak podpisuję listę obecności - widocznie Ty nie podpisujesz lub problem z czytaniem .Trzeba czasem zajrzeć dalej niż czubek własnego nosa :) Pozdrawiam

Ułan Bator

To do pracy mamy czy nie? Jak dostać się teraz do lekarza rodzinnego nie z przyczyn choroby tylko z powodu urazu? Pójdę na zwolnie pomyślą że panikuje. Nie pójdę, nie dam rady robić. Na żądanie? Wyrzącą z pracy? Iść nie iść? Tyle pytań

Baton ułam
@Ułan Bator

Jak można być tak nie odpowiedzialnym i nie przyjść do pracy. Na razie nie ma oficjalnych komunikatów więc do roboty

Przybyli Ułani pod okienko
@Ułan Bator

Jak masz tyle wolnego to możesz nie przychodzic. Ja muszę mam nadzieję że sobota będzie pracująca

Ułan Bator
@Baton ułam

Jeżeli człowiek ma uraz z którym nie da rady pracować to nie można tu mówić o nieodpowiedzialnosci. Dostanie się do lekarza w tym okresie graniczy z cudem, dzwoniłem do recepcji to kazali przyjść w następną środę. A teraz jak człowiek nie przyjdzie (ale zawsze jest) to zdrajca firmy. Nie ładnie tak oceniać ludzi, są ludzie którzy 3 dni w tygodniu pracują i im nic nie robią.

Cytrynowa

Czy zakład zapewnia środki ochrony przed wirusem? Powinniśmy mieć zapewnione gumowe, lateksowe rękawice,oraz środki aby móc zdezynfekować się. Powinna być przerwa pomiędzy zmianami aby móc chociaż trochę przewietrzyć hale.

Info z lasu

Na Orlenie podobno są już płyny dezynfekcyjne może zakładowi by się przydało trochę zakupić na przyklad żeby chociaż po wyjściu z łazienki można było z dezynfekować ręce

Trucizna

Ludzie od waszych komentarzy normalnie aż tryska jadem. USPOKOJTA SIĘ

Pa Ro Dia

Zgadzam się jest tu co raz gorzej. Wogole nikt niczym się nie interesuje mamy robić i najlepiej nie zadawać pytań i do nikogo się nie odzywać jak automaty jakieś albo inne roboty z terminatorów

Coś ta na robili

Dla zakładu pracownik się nie liczy. Liczcie się że będzie pracować nawet gdy całe Olecko będzie zarażone

Głos rozsądku

Moim zdaniem zakład w razie potrzeby zadba o pracowników w razie potrzeby na razie póki co nic się nie dzieje więc nie panikujmy tylko pracujmy

Wieśniak

Nie sra##ta ogniem z tym wirusem ludzie usokojta się

Jestem z wami już 4 lata

Nie chcę siać paniki ale w czwartek jednemu z majstrów na klejonce zgłoszono iż jedna z kobiet z tego działu bardzo intensywnie kaszle i łyka leki dosłowinie garściami . jego odpowiedź to nie moja sprawa - to dobrze czy źle ? majster G. Muster

Jestem z wami juz 4 lata

Od czasu gdy zostałem przyjęty w szeregi firmy dużo się pozmieniało . Miało być lepiej jest co raz gorzej, zwiększono liczbę dyrektorów- niestety nawet widać że nie potrafią dogadać się ze sobą. Dopracowana organizacja pracy została zde organizowana. Proponuje się coraz to nowsze rozwiązania, zakłócające system pracy. Ostatnie zmiany zdjęcie trzeciej zmiany na ostrzarni spowodowało że często brakuje ostrych głowic do maszyn takich jak Powermaty, Unimaty czy Hydromaty. Ponadto stworzono kilka stanowisk gdzie obejmujący je ludzie chodzą z rękami w kieszeniach-faktycznie pracując może jedną z ośmiu godzin, Mowa tu o ustawiaczach maszyn do których obowiązków powinno należeć , podobnie jak w innych firmach, dostarczenie ostrych głowic na maszyny i wywiezienie na ostrzarnię tępych. Obecnie te prace wykonują ludzie z transportu na Klejonce. Między swoimi obowiązkami dostarczenia materiału na poszczególne maszyny muszą znaleźć czas na wykonanie tych zadań. Nikt nie patrzy że z Ostrzarni muszą wyjść dopiero gdy inni dawno już są za bramą, bo muszą wprowadzać wykonane kilometry z każdej głowicy w komputer. Czasem przerwać dostarczanie materiału na maszyny bo głowica uległa uszkodzeniu i należy wymienić na nową. Ludzie z transportu na klejonce teraz muszą ciągać skrzynki z hali na halę- wcześniej robili to wózkowi. Podjazdy nie są do tego przygotowane i nawet elektryczne paleciaki potrafią się na nich zawieszać. No cóż czym bardziej brniemy w 21 wiek tym bardziej cofamy się w średniowiecze.

Zostaw merytoryczną opinię o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. - Olecko

• Jak się pracuje w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 149.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 19 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 69 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.