brak logo

ZPU PRAWDA

Olecko

Opinie o ZPU PRAWDA

APEL 2016-05-13 12:05:44
Prosze ludzi (jesli mozna tak ich nazwac) palacych w toaletach o zaprzestanie tego. Co Robicie w domach zachowajcie dla sb, a to jest miejsce publiczne. Nie wszyscy chca smierdziec dymem tytoniowym. Dla mnie taka osoba jest gorsza niz brudas i tylko o nim to swiadczy jak dba o wlasna czystosc smierdzac (raczej j e b i a c) papierosami. Lubicie sie truc, powodzenia. Pozostale osoby nie musza. Dyskusja jest zbedna i mija sie z celem bo taka osoba palaca ma conajmniej jakies zaburzenia i nie rozumie tego ze jest postrzegany jak brudas. Niema wyjatku czy to kobiety czy meszczyzni w toaletach jest tragedia przez te osoby. Wiec jeszcze raz prosze o zaprzestanie tego w toaletach. Palcie w wyznaczonym miejscu, proscie majstrow o jakos mala przerwe jezeli wam noe starcz ta jedna tylko juz nie rubcie bydla w toaletach.
2
Pracownik 2016-05-14 15:14:49
Co tu się dziwić jak na naszym terenie rządzą zagraniczne przedsiębiorstwa, za którymi stoją polskie "słupy" Szwedzi, Amerykanie, Niemcy. W takiej sytuacji większość kapitału ucieka z Polski, dlatego Polak musi robić jeszcze więcej i jeszcze za mniejsze pieniądze jak dojna krowa. Przypomnijcie sobie jacy politycy tutaj przyjeżdżali, same sprzedawczyki wielcy KOD-owcy. Najważniejsze, żeby pomiędzy pracownikami była konkurencja, podział i walka o stanowiska pracy, wtedy na pewno się nie zorganizują, tylko jak zawsze skulą uszka, przytakną i będą robić nawet za sam chleb. Takie systemy kastowe zawsze polegają na strachu. Zagraniczne koncerny "doją" Polskę na 46 mld złotych rocznie przy podatku CIT! I na kolejne 50 mld przy VAT! Dlatego taka bieda i takie małe stawki, pieniądze z waszej pracy uciekają za granicę zamiast tego mogłyby zostać w inwestycje w wasze okolice.Dlatego tak steruje się Polaków przeciwko sobie "Polak dla Polaka wilkiem". Jak zagraniczne koncerny nie będą doić Polskę.To wtedy znajdą się pieniądze dla biednych emerytów i waszych dzieci, a w szczególności dla was. Według najnowszego raportu Global Financial Integrity (międzynarodowej organizacji zajmującej się nielegalnymi przepływami finansowymi) Polska należy do pierwszej 20-stki (jest w tej grupie jedynym krajem należącym do UE), najbardziej wyzyskiwanych krajów przez zagraniczne korporacje. Trudno bowiem dłużej tolerować sytuację w której blisko 1/3 potencjalnych dochodów podatkowych (około 100 mld zł rocznie), zamiast wpływać do budżetu państwa, wypływa poza granice naszego kraju tylko dlatego, że zagraniczne korporacje traktują Polskę jak swoją kolonię.
1
Johan Stenebo 2016-05-14 15:21:59
"Pracowałem w tym koncernie dwie dekady, przez ostatnie lata jako najbliższy współpracownik założyciela firmy. Po odejściu zrozumiałem, że nie mogę milczeć" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Johan Stenebo. Napisał książkę, w której zarzuca właścicielowi Ikei m.in. pranie brudnych pieniędzy, rasizm i korzystanie z nielegalnie zdobywanego drewna. JĘDRZEJ BIELECKI: Jak został pan w Szwecji wrogiem publicznym numer jeden? JOHAN STENEBO: Podważyłem nasz narodowy mit, czyli dobre imię Ikei. Dla Szwedów ta firma jest ikoną, 78 procent moich rodaków deklaruje do niej pełne zaufanie, dwukrotnie więcej niż do Kościoła luterańskiego i rządu. Pracowałem w tym koncernie dwie dekady, przez ostatnie lata jako najbliższy współpracownik założyciela firmy Ingvara Kamprada. Po odejściu zrozumiałem, że nie mogę milczeć, i napisałem książkę "Sanningen om Ikea" ("Prawda o Ikei"). Boi się pan?

Oczywiście. Jestem ojcem samotnie wychowującym syna, od niedawna pracuję na swoim – wraz z dwoma partnerami założyliśmy firmę konsultingową. I dokonałem największego świętokradztwa, jakiego można dopuścić się w Ikei: otworzyłem usta. Tego nie zrobił nikt, od kiedy 70 lat temu Ingvar założył swoje przedsiębiorstwo. A wiem o nim dużo, bo kierowałem różnymi oddziałami w Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Przez ostatnie trzy lata byłem kimś w rodzaju księcia przy samym królu. Odpowiadałem za ochronę środowiska w całym koncernie, za PR i komunikację. Towarzyszyłem Kampradowi na co dzień i w każdej podróży.

I teraz zarzuca mu pan manipulację, pranie pieniędzy, rasizm, niepłacenie podatków...

Tak, co nie zmienia faktu, że uważam go za geniusza. Od zera zbudował największą grupę meblową na świecie. Był pierwszym, który zrozumiał, jakie skutki dla handlu ma powszechny dostęp do samochodów, i zaczął budować wielkie markety poza miastem. Pierwszy też przeniósł produkcję ze Szwecji i Europy Zachodniej najpierw do Polski, a potem Chin i innych krajów o tanich kosztach produkcji. Jest otwarty, towarzyski, słucha, co mówią do niego ludzie. I pamięta dosłownie wszystko przez lata. Dzięki temu wśród 150 tysięcy pracowników Ikei zbudował siatkę kontaktów, która pozwala mu bezbłędnie kierować koncernem. Osobiście zna każdego, kogo w firmie warto znać. To człowiek ludu.

Jak to? Przecież to jeden z najbogatszych ludzi na świecie.

Ingvar żyje bardzo przeciętnie, zawsze tak robił. To część jego geniuszu: zbudowanie image’u człowieka, który idealnie pasuje do wizerunku Ikei, firmy oferującej produkty dla wszystkich. Ma całkiem przeciętny dom w Lozannie z wyposażeniem z lat 70., dom w południowej Szwecji i małą winnicę na południu Francji. To niezwykłe, on w ogóle nie odczuwa potrzeby obnoszenia się z bogactwem.

To na czym ono polega?

Na pokaźnej liczbie cyferek na koncie bankowym. I to cyferek, którymi nie może się pochwalić, bo Ingvar zaprzecza, że takie pieniądze istnieją, a on ma nad nimi kontrolę. Ależ on ma 83 lata, po co mu taka fortuna, skoro w ogóle z niej nie korzysta?

Chodzi o poczucie bezpieczeństwa i własną satysfakcję. Żeby odciągnąć uwagę od tych niejasnych interesów, wymyślił swój wizerunek dobrotliwego starca uzależnionego od alkoholu i dotkniętego dysleksją. Jednym słowem kogoś trochę nieporadnego, jak każdy z nas. Ale tak naprawdę to człowiek, który potrafi się kontrolować jak mało kto. Szwajcarscy lekarze doradzili mu, aby robił sobie 10-tygodniowe przerwy w piciu, okresy całkowitej abstynencji dla wyczyszczenia ciała i umysłu. I on się tego trzyma.

A dysleksja?

Kamprad komunikuje się z koncernem, pisząc po szwedzku listy i faksy drukowanymi literami. Co roku powstaje ich około 400. W każdym robi zawsze te same 10 – 12 błędów, aby ludzie uwierzyli, że nie potrafi poprawnie pisać, że jest tak naprawdę prostakiem. Dziennikarze niemal zawsze się na to łapią. Zamiast pytać, co robi z pieniędzmi, interesują się, jak może kierować Ikeą z dysleksją i alkoholizmem.

Jak wygląda jego dzień?

Pracuje od 6 rano do 22 wieczorem. Ciągle spotyka się z ludźmi, dużo podróżuje. Po prostu ożenił się z Ikeą. Nie ma pasji, przyjaciół, nienawidzi kina. A dodatkowo jest głęboko podejrzliwy. Kiedy chce, aby ktoś wykonał jakieś zadanie, dzwoni równocześnie do 4 – 5 innych menedżerów, by w razie czego mogli go skontrolować. W dniu, w którym ktoś udowodni, jak wiele ma pieniędzy, będzie to koniec i Kamprada, i Ikei. Najgorsza reakcja byłaby w Szwecji. Bo w naszym kraju jednej rzeczy się nie robi nigdy: tu się nie kłamie.

Ile na koncie ma Ingvar Kamprad?

Fachowcy precyzyjnie oceniają wartość Ikei, do tego należy dodać 10 procent rocznego zysku. Jeśli to wszystko podliczyć za ostatnie kilkadziesiąt lat, dochodzimy do 500 mld koron, czyli 50 mld euro.

Jak można ukryć tak gig
2
Johan Stenebo 2016-05-14 15:26:43
Jak można ukryć tak gigantyczne pieniądze w kraju, w którym ludzie oddają połowę swoich dochodów fiskusowi, a firmy trzecią część?

Nikt dokładnie nie wie, jak on to robi, ale na pewno wykorzystuje kilka sposobów. Po pierwsze Ikea jest podzielona na wiele spółek, które wzajemnie świadczą sobie usługi i wystawiają możliwie wysokie faktury. W ten sposób większość zysku jakoś ginie, a przez to i podatków do zapłacenia jest mniej. Najbardziej sprytnym sposobem uniknięcia podatków jest jednak wyprowadzanie zysków do dwóch fundacji charytatywnych zarejestrowanych w Holandii. Stamtąd są przepompowywane do Antyli Holenderskich lub innych tego typu miejsc. Potem ślad po tych pieniądzach ginie. Może jednak Kamprad rzeczywiście prowadzi działalność charytatywną?

Jego majątek można porównać z fortuną Billa Gatesa, ale w przeciwieństwie do niego szef Ikei na działalność charytatywną przekazuje grosze. Oczywiście powstaje pytanie, co stanie się z tymi pieniędzmi, kiedy Kamprad umrze. Moim zdaniem imperium przejmie Peter, najstarszy syn. Problem jednak w tym, że nie udźwignie takiego zadania. Pracowaliśmy razem, poróżniliśmy się co do strategii prowadzenia biznesu. Ja uważałem, że pieniądze koncernu trzeba wydawać bardzo ostrożnie, Peter był zaś zwolennikiem prowadzenia Ikei jak spółki typu venture capital. A 2/3 firm działających na tego typu ryzykownych zasadach pada. Peter koncentruje się też na drugorzędnych szczegółach, ale nie rozumie, jak działa wielka międzynarodowa firma.

Ingvar Kamprad tego nie widzi?

Oczywiście, że widzi, ale dla niego geny są ważniejsze niż kompetencje. Ta rodzina działa niczym dynastia, wszystkie strategiczne decyzje podejmuje tzw. rada rodzinna, w skład której wchodzi Ingvar, jego trzech synów oraz jego adwokat.

A żona?

Ona absolutnie nic nie ma do gadania.

Jak to? Przecież nie ma kraju, w którym pozycja kobiet byłaby silniejsza niż w Szwecji.

W wydawanym co roku katalogu Ikei, którego nakład jest większy niż Biblii, zawsze widać młode kobiety, które po partnersku decydują z mężczyznami, jak umeblować pokój, urządzić kuchnię. Ale to tylko image, który niewiele ma wspólnego z poglądami Ingvara. On i jego synowie najchętniej sprowadziliby kobiety do roli gospodyń domowych, w ogóle nie wyobrażają sobie ich w pracy, a przecież to kobiety stanowią 80 procent klientów Ikei na świecie. Pewnie dlatego brakuje ich na najwyższych stanowiskach w firmie. Dwaj jego synowie, Jonas i Peter, mają także negatywne podejście do osób o odmiennym pochodzeniu etnicznym. Niejednokrotnie słyszałem, jak opowiadali niewybredne żarty o czarnych. Właśnie dlatego na kluczowych stanowiskach na całym świecie zatrudniani są niemal wyłącznie ekspaci: Skandynawowie lub inni biali mężczyźni. Choćby w Szanghaju, głównym ośrodku zarządzania Ikei w Chinach. Tak jakby wśród 1,3 mld Chińczyków nie było w ogóle zdolnych ludzi.

Mimo tego Ikea potrafi pokonać rywali. Dlaczego?

O tym decydują trzy czynniki. Organizacja pracy, od wyrębu drzew po sprzedaż gotowego produktu. Po drugie tzw. kultura Ikei. Firma rzadko sięga po rewolucyjne rozwiązania, ale jej eksperci poprzez rozmowy ze zwykłymi ludźmi potrafią wyczuć, jakich towarów oczekuje rynek. No i wreszcie sam Ingvar. Kiedy go zabraknie, wszystko się załamie, bo to on podejmuje kluczowe decyzje. Choć i jemu zdarzają się błędy. Ikea zainwestowała w Rosji miliardy, kupiła fabryki, koncesje na wyrąb drewna, ale nie ma z tego żadnych pieniędzy. Dlaczego? To chyba wynik inercji w tym kraju. Ale gdyby Ingvar był o 10 lat młodszy, uderzyłby pięścią w stół i to by się zmieniło. Dziś jest na to za stary.

Ikea w swoich katalogach prezentuje się jako firma dbająca o ochronę środowiska. Jaka jest rzeczywistość?

Powiedzmy, że przestrzega tych zasad w 70 procentach. Zarząd firmy zawsze tłumaczy, że korzysta z podwykonawców, którzy mają podwykonawców, którzy mają podwykonawców. I po prostu nie jest w stanie sprawdzić wszystkiego, co się dzieje. Ale to nie do końca prawda. Weźmy Chiny. Tam wytwarza się około 25 procent towarów Ikei, ale tylko 10 procent używanego drewna pochodzi z legalnego wyrębu. Skąd reszta? Najprawdopodobniej to przemyt z dziewiczych lasów Syberii. Może jednak Ikea nie ma wyboru? Z czegoś przecież musi wytwarzać tak ogromną ilość mebli.

Drewno można pozyskać choćby z Finlandii czy Polski, tylko wówczas należałoby zapłacić zdecydowanie więcej. A to oznaczałoby o wiele mniejsze zyski. Poza tym w chińskich zakładach ludzie pracują za grosze po kilkanaście godzin dziennie. Oczywiście wiele innych zachodnich koncernów opiera się na chińskich poddostawcach i w taki sam sposób dąży do maksymalnego obniżenia cen. Problem w tym, że Ikea stara się utrzymać wizerunek firmy, dla której takie praktyki są nieetyczne.

1
Johan Stenebo 2016-05-14 15:28:08
A może rzeczywiście nie da się skontrolować tak dużej liczby poddostawców?

Gdy ma się takie możliwości finansowe jak Ikea, zmiana dostawców, którzy nie spełniają odpowiednich standardów, nie wydaje się problemem. Jestem przekonany, że Kamprad wie wszystko o współpracujących firmach i ma dla nich marchewkę: długoterminowe kontrakty, przynajmniej na trzy lata. To oznacza bardzo duże dochody, nawet jeśli cena jednostkowa produktów wydaje się niska.

Dlaczego Ingvar tak pokochał Polskę? Jesteśmy drugim po Chinach producentem mebli Ikei.

To waszemu krajowi zawdzięcza przetrwanie. W latach 60. zbyt podcinał ceny, więc szwedzkie firmy chciały wyrzucić go z rynku, blokowały mu dostawy mebli. Wtedy Ingvar wysłał swoich handlowców właśnie do Polski. I to go uratowało, bo w przeciwieństwie do Danii czy Finlandii od dawna mieliście rozwinięty przemysł drzewny. A jednocześnie Polska jest krajem bardzo bliskim kulturowo czy historycznie Szwecji.

To jednak była wówczas Polska komunistyczna. Czy Kamprad mógł mieć powiązania ze służbami bezpieczeństwa, aby uzyskać wówczas tak znaczące kredyty?

Nie wierzę w to. To jeden z najbardziej utalentowanych biznesmenów na świecie, potrafi być niezwykle przekonujący. A kto siedział po drugiej stronie stołu? Tych komunistycznych dyrektorów interesowały wówczas tylko dolary czy korony, a Kampard jest całkowicie apolityczny. Daleko mu zarówno do lewicy, jak i prawicy. Jest na to zbyt inteligentny. Potem, już na początku lat 90., zaczął na dużą skalę kupować fabryki w Polsce, bo widział w nich potencjał rozwoju. I gdy byłem tam trzy lata temu, aż oniemiałem, widząc, jak wiele w nie zainwestował. Choć w Polsce koszty produkcji rosną, jeszcze szybciej podnosi się wydajność i jakość produkcji. Ikea chyba nigdzie nie osiągnęła tak dużego sukcesu jak właśnie w waszym kraju.
1
Pracownik 2016-05-14 15:44:24
No i pięknie. Niech ludzie wiedzą dla kogo pracują, niech znają historię.
Założona w 1943 roku firma zatrudnia dziś na całym świecie ok. 130 tys. pracowników, ma około 300 marketów i generuje roczne obroty przekraczające 23 mld euro. Przez długie lata koncern był także pupilkiem światowych mediów. „Świat patrzy z podziwem (...). Ikea to dobre przedsiębiorstwo, które nigdy nie popełnia błędów i cały czas stawia na pierwszym planie środowisko i sprawy socjalne” – pisze Johan Stenebo, były menedżer Ikei. Ale pisze to z ironią. Stenebo kreśli portret firmy, w której premiowana jest bezwzględna lojalność wobec właścicieli, rodziny Kampradów, kobiety i cudzoziemcy mają niewielkie szanse na karierę, a troska o środowisko to tylko piarowski chwyt. Nie jest to odosobniona opinia. W popularnym serwisie społecznościowym Facebook przeciwnicy koncernu zrzeszają się w grupy. Twierdzą, że firma miga się od płacenia podatków, lekceważy prawa pracownicze, i przypinają jej łatkę: „rasistowska”. Krytyka dotyczy też brunatnej przeszłości założyciela Ikei. W 1994 roku wyszło na jaw, że 85-letni dziś Ingvar Kamprad w latach 40. wspierał finansowo szwedzkich nazistów. – To największa głupota mojego życia – przepraszał potem. Sprawę można by potraktować jako grzech młodości, z którego przedsiębiorca dawno się rozliczył. Jednak w sierpniu tego roku pojawiły się nowe zarzuty: Kamprad aktywnie działał w skrajnie prawicowej SSS i utrzymywał kontakty z nazistami aż do 1950 roku. Wskazują na to jego listy, przejęte przez szwedzkie tajne służby, a teraz ujawnione przez dziennikarkę Elisabeth Åsbrink.

Założyciel Ikei zachowuje się „dokładnie jak przestępca na przesłuchaniu, który przyznaje się tylko do tego, co może mu zostać udowodnione” – komentuje dziennik „Dagens Nyheter”. Obrońcy Kamprada wskazują na jego wieloletnią przyjaźń z Żydem Otto Ullmanem i portretują jego firmę jako globalne przedsiębiorstwo, w którym jest miejsce dla ludzi wielu kultur. Tyle że wysokie stanowiska w centrali przez lata obejmowali głównie mężczyźni, i to niemal wyłącznie Szwedzi. Jeśli wierzyć Johanowi Stenebo, Kamprad jest chorobliwie nieufny wobec podwładnych. Stworzył sieć informatorów, którzy regularnie donoszą mu o nastrojach w spółce – pisze były menedżer. Media przyrównały te praktyki do metod stosowanych przez enerdowską bezpiekę. Trzy lata temu niemiecka telewizja ZDF zarzuciła koncernowi m.in. filmowanie pracowników bez zgody rady zakładowej i sporządzanie nielegalnych raportów o stanie ich zdrowia. Ikea albo zaprzeczała zarzutom, albo broniła się, że dawno zaprzestała takich praktyk.
1
Pracownik 2016-05-14 15:47:12
Unikanie podatków to w Ikei firmowa zasada – twierdzi Stenebo. Owszem, koncern płaci na całym świecie lokalne podatki, ale w stosunku do obrotów i zysków są to małe kwoty. Kamprad to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Magazyn „Forbes” ostrożnie szacuje jego majątek na 6 mld dolarów. Tym bardziej mogą irytować warunki, w jakich pracuje wielu zatrudnionych w Ikei. – Niektórzy zarabiają tak mało, że muszą wspierać się zasiłkiem dla bezrobotnych – mówił Rudolf Hickel, ekonomista, wieloletni profesor z uniwersytetu w Bremie. Niemiecka telewizja wytknęła firmie, īże chętnie zatrudnia na niepełny etat, a jednocześnie wymaga pełnej elastyczności.Stenebo oskarża swojego byłego pracodawcę o korzystanie z metod tajnych służb NRD, Stasi. Jego zdaniem sieć informatorów regularnie donosi Kampradowi, jakie nastroje panują w spółce. Autor książki utrzymuje poza tym, że obcokrajowcy są poniżani i nazywani „czarnuchami" i mają gorsze szanse na awans niż Szwedzi. Jako dowód podaje, że Ikea, mimo że jest największym producentem mebli na świecie jest zarządzana wyłącznie przez osoby pochodzące z miejscowości Älmhult w szwedzkiej Smalandii.

„Spiegel" zastanawia się dlaczego Stenebo zdecydował się na napisanie książki właśnie teraz. On sam przyznaje, że popadł w poważny konflikt z Peterem Kampradem. Twierdzi, że czuł się w obowiązku opisać wszystko co wie.
Rzecznik prasowy korporacji nie chciał komentować rewelacji zawartych w książce Stenebo, twierdząc, że „są to opinie prywatnej osoby".

Stenebo jest przekonany, że egzemplarz jego książki od dawna spoczywa na szafce nocnej Kamprada. „Ingvar przeczyta tę książkę," powiedział. „Nienawidzi mnie i kocha zarazem.” Gazeta pisze, że „trudno było nie zauważyć dumy w jego głosie”.
1
palenie zabija 2016-05-19 09:14:04
Nie palic brudasy w toaletach!!!
8
Karol 2016-05-26 22:07:53
jesli dalej bedzie taka niemiła atmosfera jak obecnie , to pracowncy z administracji sami będa musieli założyć rękawiczki i pracować na czele z tym stoperkiem który nie wiadomo skąd wymyśla swoje stawki , nie mające odzwierciedlenia w życiu codziennym.
8
karol1+ 2016-06-10 20:05:47
skoro są ważniejsze plotki niż produkcja to tak jest:)
wkurzona 2016-06-10 21:13:46
to już przesada jest 10 a tu brak na koncie wypłaty A jak jest przelew to dopiero po 18 Mówię tu o banku Pekao Sa Nie wiem czy to wina firmy czy banku ale tak nie można
3
ja a kto 2016-06-12 13:02:03
TO była wypłata czy wstydliwe płacili.Myślę i mam nadzieję że to się zmieni a jak nie to są przecież wypowiedzenia
1
wkurzona 2016-06-20 15:32:03
na szpachlowaniu to taka jedna Elka dla swego majstra nawet jajka przynosi i ciasta piecze ,a on jej za to materiał lepszy daje Czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy
12
Karol 2016-06-21 16:08:22
Nie trzeba plotkować , wystarczy rozejrzeć się wokół.
wkurzona 2016-06-21 22:05:22
TO NIE PLOTKI TYLKO FAKTY
Jerzy B. 2016-06-24 10:09:19
gościu xxx jesteś tym jednym z cwaniaków co złapali tam robotę po znajomości, bierzesz kasę za nie robienie niczego, od razu widać, że w akordzie tam nigdy nie pracowałeś, jesteś za głupi, żeby ci wytłumaczyć jak można zarabiać pieniądze, mi wystarcza opłacony zus i najniższa krajowa, ale i na to trzeba się tam narobić, gdyż stawki akordowe są wielką tajemnicą. Co to w ogóle za akord, kiedy nie wie się za ile się pracuje.
1
Jerzy B. 2016-06-24 10:22:20
Witam !
Niestety nie jest Pani dyskretna, to co Pani się przekazuje od razu wszyscy o tym wiedzą łącznie z prezesem, po rozmowie z Panią od razu się jest na świeczniku. Od razu tu ostrzegam nowych pracowników przed wypełnianiem ankiet z Panią.
Do pani Ewy 2016-06-25 22:58:00
Z tego co zauważyłam to zakład potrzebuje ludzi do pracy.Ja bardzo bym chciała aby niektórzy typu Karol K. tzw.wielki fachowiec od wiertarek i strugarek wziął się do roboty a nie tylko siedział w szatni jak to koledzy mówią bawi się komórką atleta.Nie każdy ma takie układy z dyrektorem który go po ramieniu klepie.hahaha bywa różnie.
5
15111980 2016-06-28 20:31:40
Koledzy mówią , a ty nie jesteś pewna i siejesz

Plotki! Sama się weź za robote a nie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na forum
7
pracownik 2016-06-29 12:08:14
Co ty za bzdury plotkaro lub bardziej plotkarzu wypisujesz? I co to znaczy do pani Ewy, a to pani Ewa już lek na całe zło uważasz? Koleżanka twoja czy co? Nie od dziś wiadomo, że Karol najpierw po przyjściu do pracy chodzi po hali i ustawia co trzeba żeby ludzie mogli szybko zacząć pracę, a potem dopiero sam się przebiera. Oczywiście nie wszystkim to pasuje i nie musi ale tyle co on zrobił dla firmy dobrego to ty pewnie przez całe życie szujo nie zrobisz. Więc nie siej, siedź cicho, przestań paszczyć i zacznij pracować legacie.
5
mania 2016-07-01 07:33:39
Witam.W tym zakladzie pracowalam 5 lat.To nie prawda ze nie mozna zarobic,dla kogos kto chce pracowac nie jest tam zle.Prawdo jest ze brygadzisci zajmujo sie plotkami i czyjms zyciem a nie praco( najbardziej na hali klejonka).Zaglodajo w paski ludziom i mszczo sie na pracownikach jezeli im sie mowi prawde.Nie odeszlam przez to ze malo sie zarabia i ze praca ciezka,tylko przez msciwosc i zazdrosc brygadzistow,ktorzy naprawde potrafio dopiec pracownikowi.Czlowieka mogo wykonczyc psychicznie.Zawsze lubilam to prace ale nie stety przez szykanowanie i obrazanie mnie przez brygadzistow na klejonce odeszlam.
12
Kto zna , ten wie. 2016-07-05 16:38:39
Czas zacząć rozglądać sie za nastepną pracą , bo robi sie jedne wielkie szambo.
3
Kółko się zamyka,a kij ma dwa końce 2016-07-05 17:08:17
Wszędzie dobrze tm gdzie nas nie ma!"czas rozglądać się za następną pracą" a gdzie ? W Olecku ?! Życzę powodzenia ! Sam zaczynałem od Sportlake potem Prawda ,silvan i coś tam jeszcze prawda jest taka że w każdej "nowej" pracy było "lepiej" .z perspektywy czasu powiem że w Zpu Prawda pracowało się najlepiej i zakład oferował najlepsze warunki wobec tych firm które wymieniłem życzę powodzenia w znalezieniu nowej pracy
4
zaniepokojony 2016-07-06 09:59:55
Ja chcialbym tylko dodać ze pan marek z tm to niezla osobowość traktuje ludzi z góry i wmawia im ze są idiotami tylko on jest myślący żenada pozdrawiam
8
Jerzy B. 2016-07-09 18:30:38
o pewnie pani sprzątaczka się odezwała, ta co w każdą sobotę przychodzi
zyzio 2016-07-15 22:38:53
oszukiwali firmę tyle czasu a teraz płaczą ze im premie zabrali.ha ha
5
to 2016-07-15 23:57:09
jednych zwalniać chcą za dopisanie kilku sztuk a za tysiące jest cisza
8
Nick 2016-08-20 22:14:32
najważniejsze że można pół zmiany nie robić nic ,wpisać prace zlecone i nikt nic nie powie :)
5
zenek 2016-08-22 12:08:00
a co do balu dla pracowników za tydzień ,śmieszy mnie ta rozrywka ,2 piwa i stanie w kolejce za kawałkiem karkówki ,dlaczego jesteśmy traktowani jako podludzie ,dla nas 2 piwa ,a dla majstrów i kierowników bal w Ełku i to nie na trawie ,a w dodatku jeszcze musimy pracować w tę sobotę balową.Panie PREZESIE proszę traktować nas poważnie 'my jako fizyczni pracownicy wypracowujemy Panu kapitał ,który
pozwala Panu i Pańskiej rodzinie być najbogatszym i w Olecku, a może w województwie ,proszę o równe traktowanie nas z kierownikami ,dyrektorami i majstrami ,i jeszcze ; pomyśl Pan o zarobkach dla nas ,bo zarabiamy nędznie .DO zobaczyska na balu hej.
16
Prezes 2016-08-24 21:08:42
Zrób imprezę to narzekają nie zróbmy też nie dobrze ,jak nie pasuje to nie idź i nie pisz farmazonów
18
zadowolony 2016-08-30 08:39:13
Tegoroczna impreza byla bardzo udana. Wszystko bylo zorganizowane bardzo dobrze. Kolejka byla ale tylko na poczatku, to calkiem zrozumiale bo bylo wuele osob. Potem szlo juz z gorki i mozna bylo dostac ciepla kielbaske czy karkowke bez kolejki. Tylko jest jeden problem, pan prezes prosil ludzi o spokoj i jakies tam zachowanie sie. Problemem sa majstrowie i liderzy, tych panow trzeba wziac za pysyk bo naprawde nie godnie reprezentoja nasza firme i zachowoja sie jak bydlo, pijane bydlo. Pozdrowienia dla pana AA lidera lakierni brzoza bo jak co roku osiga szczyt mozliwosci wlasnej.
12
korekta 2016-09-01 14:03:36
Po pierwsze kolego, jeżeli już chciałeś coś napisać, a wręcz napisałeś to zwróć uwagę na pisownię, bo piszesz w jakimś obcym języku, bo chyba nie po polsku. Jeżeli sprawia ci to trudność proponuję odświeżyć znajomość ortografii i gramatyki.
Po drugie, nie ubliżaj nikomu nazywając go bydłem, a już na pewno nie pijanym bydłem bo takowego chyba jeszcze nikt nie widział, prócz ciebie oczywiście.
Po trzecie, w naszej firmie nie ma "majstrów" tylko są mistrzowie produkcji więc chyba jesteś jakiś "obcy" skoro tego nie wiesz.
Reasumując ... mało wiesz, a piszesz tyle bzdur, że głowa boli, na szczęście chyba tylko ciebie. Nikt z kadry tak się nie zachowywał jak to opisałeś powyżej. Generalnie było fajnie i spokojnie i z roku na rok coraz lepiej.
3
uczestnik 2016-09-02 12:37:25
podziekowania za zorganizowanie imprezy dla M.Wojcika oraz P.SZczygla z roku n arok jest coraz lepiej. Oraz dla osob obslugujacych grill. Czekamy za rok :)
4
xxx 2016-09-02 17:22:25
zawsze można powiedzieć do mistrza spadaj ja tam nie pójdę i stać dalej:)
1
MARK 2016-09-05 17:02:15
PROSZĘ O SKŁADANIE cv W KADRACH NA UL,GOŁDAPSKIEJ 33
stolarz 2016-09-05 23:23:03
Nie zatrudniajcie się w tej firmie ,w tej firmie nie można chorować,bo zaraz woń za bramę ,ta firma jest prowadzona przez liberałów, zakochanych ,w POwcach i PSL,płacą po1500na rękę ,taka placa niewolnicza.
3
Kowal losu 2016-09-06 09:55:59
To nic nowego to tak jak w całym Olecku,wszędzie dobrze gdzie nas nie ma , a te 1500 to przesada panowie chyba cały miesiąc na dniówkach robiłeś ,powiedz że Ci się robić nie chce!!!!
1
stolarz 2016-09-06 12:59:11
Dawno już nie pracuje dla liberałów jestem w Angli 2200 za 5 dni.Powodzenia,, niewolnicy,,
1
Kowal losu 2016-09-06 22:56:07
Dobrze kolega prawi polač mu!!
mark 2016-09-07 05:39:35
słuchaj stary ciebie pewnie nie zadowoliłaby praca leżąca za 4000 tysie.
jak się nie chce pracować to każda praca jest beee.
pozdrawiam wszystkich nierobów i paskudnych leni co tylko lubią siać ferment
4
frank 2016-09-15 12:09:52
A co mnie obchodzi że są inwestycje w zakładzie ,wzrastają zamówienia pracy coraz więcej a wypłata z miesiąca na miesiąc coraz mniejsza a mowy żadnej nie było na temat podwyżek płac.Prowadzę swoje zapiski od roku z karty pracy i mam porównanie .Im więcej zrobisz tym mniej zarobisz a góra się cieszy że ma jeleni których coraz mniej .Jutro ma byś msza i najwięksi lizusi pewno pierwsze ławki zajmą w kościele i tylko nie zapomnijcie na tacę chojnie rzucić bo msza jest pewnie opłacona.
10
jo 2016-09-15 16:49:37
jak to możliwe że pomocnik za stanie,albo siedzenie zarabia wiecej niż niejeden operator na klejonce?mistrz i brygadzista ma to gdzieś to możę i reszta tak powinna pracować:)
6
X 2016-09-15 23:51:51
Jak widac taka kara jest za oszukiwanie firmy:) ja spróbuję od poniedziałku i zobaczę ile czasy dam radę
4
Stary 2016-09-18 18:08:04
Kolego w radio 5 cały czas ogłaszają,w pup Olecko też na dyżurce u cieciów wiszą ogłoszenia ,nawet kościołach trąbią ,ludzi potrzeba w ch.j ,dziś składasz jutro robisz
Stary 2016-09-19 08:11:51
Na ich stronie internetowej jest stolarz i technolog reszty dowiesz się na rozmowie gdzie cię żucą potrzeba chyba na wózki i do obsługi maszyn
wkurw...y 2016-09-28 10:57:55
ta firma kocha PIS więc skończ [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> będą ciągać Ukraińców bo mają na to dotacje rządowe i przyzwolenie od pisiorkowskich władz na każdym szczeblu, powiem więcej Górska im w tym przyklaskuje i nie sądzę żeby ktokolwiek zarejestrowany bądź nie który wcześniej w tym kołchozie robił tam trafił - bez względu na staż w stolastwie
jak mu jeszce ten burmistrz kolejny medal przypnie to żygnę
1
Poszkodowany 2016-10-02 13:44:58
Czlowiek przychodzi podobno tam pracowac, a przychodza panstwo od audytow i czepiaja sie ze paleta stoi za linia, niewypelniona karta bo brakuje lini na czas lub dziura w bucie, parodia lub zagladaja w takie miejsca aby tylko cos pstryknac i wymyslaja swoje widzimisie. Co z tego jak dbamy o porzadek, a wystarczy ze jedna zmiane nikt nie robi na danym stanowisku, a na nastepnej zmianie brakuje tylko na..ać. Tak samo z jakiej racji nagradzani sa stowkami pracownicy z tytulu 5s nic nie robia a i tak stowka wpada.
9
Pospolity 2016-10-04 16:05:59
No dobrze ale nie takie ze dlugopis jest tam gdzie linijka lub odklejona naklejka z napisem, a dlaczego tylko jedna osoba jest nagradzana stowa za nic nie robienie ?
3
Atomek 2016-10-10 12:52:03
Jak lizesz tylek dla mistrza to na pewno cos ci wpadnie premii dodatkowej.
5
ochrona 2016-10-27 08:50:28
Sprawdzi Prezes co DYR Ogonowski z zakładu wywozi a nie wiertel szuka
1
Zostaw swoją opinię o ZPU PRAWDA - Olecko
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZPU PRAWDA