Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Opinie o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Amigos

Jutro dzwon ie do administratora i zgłaszam do prokuratora, że za opłatą opinie kasujesz

Barnaba

Masz co robić? Chyba nie Napisałem, że propagandę siejesz idź spać, nie pisz już głupot

Lo ko

Idź spać popełnionego zadania ????

Barnaba

Dlaczego opinie się nie pojawiają?

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Bieda, bieda

Czy to prawda,że dostaniemy 80%z najniższej krajowej za maj?

@Bieda, bieda

80% daje państwo a resztę zaklad czyli 100%

qtorsnwa@gmail.com

.. ..

Czy to prawda ????

Fwd: .Zwzględu na wciąż trwającą, bardzo trudną sytuację związaną z epidemią korona wirusa COVID 19, oraz ze wzglądu na fakt, że nadal większość rynków zbytu oraz sklepów IKEA pozostaje zamknięta, postanowiliśmy przedłużyć okres przestoju produkcyjnego do 30 kwietnia 2020 roku włącznie. Powrót do produkcji planujemy dopiero w poniedziałek 4 maja 2020 roku.   Jednocześnie, ze względu na okoliczność, że otrzymywane przez firmę zamówienia są wciąż na niskim poziomie, w miesiącu maju będziemy pracować jedynie w obniżonym do 80 % wymiarze czasu pracy. Oznacza to w praktyce pracę w trybie od poniedziałku do czwartku z wolnymi od pracy piątkami oraz sobotami. Niestety obawiamy się, że praca w formule obniżonego do 80 % wymiaru czasu pracy (t.j. od poniedziałku do czwartku) może przedłużyć się także na czerwiec.   Proszę Was o przekazanie tej informacji do załogi, celem uniknięcia sytuacji, że w poniedziałek 20 kwietnia niektóre osoby niepotrzebnie stawią się do pracy.

Masz rację
@Czy to prawda ????

Tak to najszczersza prawda. Od maja pracujemy tylko 4 dni w tygodniu. Zakład robi to po to aby nie zwalniać ludzi. Można by było zrobić 2 zm, ale wiecie z czym to się wiąże.

Klejonka
@Masz rację

Z czym?

Lola
@Klejonka

Z zwolnieniami

Nowe zasady
@Lola

Teraz już możne PRACODAWCA zwolnić pracownika wysyłając maila. Czeka duże bezrobocie, jak będzie praca to dadzą wam najmniej... Tutaj link do Zapowiedzenia Premiera co was czeka https://www.fakt.pl/pieniadze/biznes/tarcza-30-pracodawcy-beda-mogli-zwalniac-mailem/27qjr2z?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage

Ona

Witam. Wiadomo kiedy wracamy do pracy?

PREZES
@Ona

Na pewno potrwa to dłużej...więc odpoczniecie od ciężkiej pracy. Koronawirus narazie tak naprawdę dopiero się rozwija ,więc lepiej trzymać się ZASADY ZOSTAŃ W DOMU.TO DLA DOBRA SPOŁECZEŃSTWA.

@PREZES

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

@PREZES

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Ona

Wiadomo już kiedy wracamy do pracy?

sfrustrowany

Teraz to polecieliście z tą premią ładnie. Zarobimy tyle samo za pracę przez miesiąc co ludzie, którzy w pierwszym tygodniu marca poszli do lekarza i siedzą na l4. To naprawdę wspaniała nagroda dla tych co starają się i przychodzą w tych ciężkich czasach do pracy. Dziękujemy zarządowi za wsparcie Nas i naszych rodzin. To teraz jak będzie przestój i osoby, które będą przychodzić do pracy to jaka nagrodę dostaną? Zabierzecie premie czy zapłacicie 60%?? Przykro

Xxx
@sfrustrowany

kolejny raz opłaca się olać prace niż się starać. Bo ciężko praca jest tyle sama warta co „chorowanie” w domu. Domyślam się, ze po przestojowym jeszcze więcej osób wynajdzie sobie jakieś choroby.

@sfrustrowany

A może by tak przedstawiciele Zarządu wypowiedzieli by się na temat premii i płać za miesiąc marzec

@sfrustrowany

Dostaniesz 60% bez premii 20% wala nas na kase jak sie da...

Pracownick
@sfrustrowany

Ludzie to za pamiętają, jak czasy się poprawia i sytuacja na rynku pracy wróci do normy to wiecie co trzeba zrobić

KRONEK
@sfrustrowany

No to niech sobie teraz zarząd sam pracuje . Tak się nie robi ,nie zmienia się zasad na koniec gry ( powiedzieć ludziom 30 marca ,że pracowali za połowe kasy czy osiemdziesiąt procent- szczyt bezczelności pdobnie jak narobić komuś na wycieraczkę i poprosić o papier toaletowy) . Dokładnie , ci co mieli zakład w 4 literach wygrali na tym. Dostaną 80 % , a my harując cały miesiąc dostaniemy tyle samo, po drodze stracilismy czas i pieniądze na dojazdy. To i tak mamy lepiej , bo administracja to ma 50% premii. To sobie zarobili szczególnie oni...buchacha …. . Ciekawe kto nam teraz płace naliczy , bo ja na miejscu kadrowej za 50 % pensji to bym dawno powiedział bye bye, odpocznę bezpiecznie w domu.

Yyy
@sfrustrowany

Szkoda, że Pan Prezes chwali się w gazecie, że stanął cały zakład gdzie tymczasem ludzie z 1 zmiany MUSZĄ, nie mogą... MUSZĄ pracować wtedy kiedy inni od 01.04. już mają przestój i to bez dodatkowej premii bo jak nie przyjdziesz to N!!! Nie mówię tu o wszystkich ale my na HS, Strugarki i Opticuty pracujemy wiec to chyba nie jest do konca w porzadku i wyczuwam kłamstwo!!! Ktos sie wypowie na ten temat?

Matematyka
@sfrustrowany

Na przykład : gdybyś dostał za Styczeń 3000 Luty 3000 Marzec 3000 Średnia z 3 miesięcy wynosi 3000 więc 60% z tego dostaniesz 1800 zł za kwiecień Ale Styczeń 3000 Luty 3000 Marzec 2000 Średnia z 3 miesięcy 2667 zł więc za kwiecień przestoju 1600 zł. Nic Dodać nic ująć! Jak by nie patrzył (usunięte przez administratora) z tyłu!!!

Byqsd
@Pracownick

Tylko musisz być świadomy, że sytuacja na rynku pracy dłuuuugo nie wróci do normy.

Oj tam oj tam
@Byqsd

Nie strasz nie strasz, bo się ze..... Wróci i to szybciej niż myślisz, zapasy materiałowe i maszynowe większość firm posiada, pracowników nie brakuje, przynajmniej na start więc odrobinę pozytywnych myśli i będzie ok. Człowiek jest w stanie więcej znieść niż sobie wyobraża.

ŁUKASZ
@Yyy

Te hsy to zawsze w (usunięte przez administratora) dostaja

Lola

Bądźmy dobrej myśli że ten wirus szybko zginie i wrócimy do pracy bo pierdolca można dostać bez tej roboty i myśl co będzie dalej.

@Lola

Ja tam wcale nie narzekam bo ostatnie wolne dłuższe niż 3 dni miałam w sierpniu. Następne tez pewnie w sierpniu Haha. Odpocząć psychicznie od pracy tez czasem trzeba. Niemniej jednak mam nadzieje ze ten kryzys szybko się skończy.

Xxl

Ludzie skąd w Was tyle jadu. Firma zrobiła co zrobiła, na zmianę tego nikt nie ma wpływu. Każdy z nas boi się jutra, więc zamiast wspierać się to plujecie jadem. Każdemu z nas jest ciężko, nie tylko pojedynczym osobom. Musimy to przetrwać. W tej chwili to wyłącza ludzkie charaktery, kto jaki jest. Boimy się o jutro, ale trzeba pamiętać o tym że zawsze może być gorzej więc starajmy się nie jatrzyc, tylko pomyślmy o tym aby to piekło przeżyć. Pozdrawiam.

Rx
@Xxl

Pretensje to miejcie do rządu RP i koronowirusa a nie zarządu zpu ????

Przyszłość

Witam, pytacie o przyszłość? Max będziemy pracować do 3.04, następnie zakład zgłosi przestój ekonomiczny. Poczytajcie sobie z czym to się wiąże. Przestój będzie trwał minimum 2 miesiące, nikt nie wie jak zachowa się dalej gospodarka. Nawet jeżeli ruszymy to zapewne nie będziemy produkować pełną parą, będzie to wiązało się z redukcją miejsc pracy. Oby ten zakład ruszył na jedną zmianę. Czasy zrobiły się trudne ja osobiście mam problemy zdrowotne i odchodzę na l4. Przynajmniej to co oddałem do zusu teraz podreperuje swoje zdrowie. Informacja jest ze 100% źródła. Pozdrawiam

Economic
@Przyszłość

W przestoju ekonomicznym firma nam wypłaca wynagrodzenie tylko ciekawo ile to bd... PO przestoju bd max 2 zmiany dlatego, że zagraniczni przez agencje odejda

Przyszłość
@Economic

Tak masz rację zarobimy najnisza krajową i to nie wiadomo przez jaki czas. Co do obcokrajowców wszystkie agencje kończą współpracę już w tym tygodniu. Pracuje ich 150 osób, w całym zakładzie pracuje 1200 osób to podziel sobie na 3 zm.

Honorata
@Przyszłość

Kiedy planowany ten przestój?

@Honorata

Mail w tej sprawie został wysłany do wszystkich kierowników. Udzielą oni dokładnych informacji.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Czy nie lepiej podać publicznie kiedy dokładnie będzie przestój tylko przez kierownictwo , które ma czas na przekazanie informacji.

Zainteresowany!
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

To nie można było napisać w "Aktualnościach" lub "Opiniach" tych informacji o co chodzi? Teraz muszę wydzwaniać do kierownika co się dzieje w zakładzie pracy (obecnie jestem na chorobowym) i nie mam możliwości skontaktowania się.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Bardzo wyczerpującą odpowiedź. Nie wszyscy sa w pracy i nie wiedzą dokładnie kiedy jest przestoj.

@Gość

Odkad odszedl z zakladu kierownik M. W wszystko w tajemnicy po cichu zero informacji ze strony zarzadu brak zebrań z pracownikami itd

NIC NIGDY NIE WIADOMO
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

A może warto było by tak zrobić jakieś zebranie i powiedzieć co jest grane na tej firmie? Każdy dowiaduje się od każdego INNYCH informacji. Nie ma konkretnej odpowiedzi czy zakład stanie czy nie i przede wszystkim KIEDY!! Skoro też tu pracujemy to może wypadało by Nas informować na bieżąco co się będzie działo a nie mamy siedzieć cicho i się najlepiej nie odzywać, bo przecież Kierownicy sobie wszystko sami ustalają... Troche refleksji... my głupi nie jesteśmy tak jak Wam się wydaje.

eWirus
@Przyszłość

Sytuacja, w której się znalazł świat jest cholernie ciężka. Każdy z nas boi się o swoją przyszłość jedni mniej inni więcej, ale każdy. Pozwólmy działać Zarządowi oni też tu pracują, jak stanie Zakład oni też nie będą mieli pracy. Wszystko dzieje się tak szybko, że trudno o konkretne deklaracje z żadnej ze stron. Czy ciężko zrozumieć, że obecna sytuacja grozi nam bezrobociem i nikt nie musi się przed nami tłumaczyć, zwolnią i już. Jeśli komuś źle się pracuje, nie czuje się bezpiecznie niech założy gumowe rękawiczki i napisze wypowiedzenie. Bądźmy wyrozumiali, sytuacja jest jaka jest. Pracuję 11 lat w tej firmie i trzymam kciuki za uporanie się z tym kryzysem. Pozdrawiam

@eWirus

I to jest własnie konkret. Przede wszystkim ten portal nie jest od informowania pracowników o sytuacji w zakładzie czy w kraju. Jestem pewien, że osoby zainteresowane już dowiedziały się co, kiedy i jak ma być zorganizowane, bo żadną tajemnicą to nie jest, wystarczy zapytać, zadzwonić lub zajść do biura. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto nawet w takiej sytuacji potrafi wsadzić kij w tryby .... Ludzie, usłyszałem jedno, najważniejsze w obecnej sytuacji jest to, żebyśmy mieli do czego wrócić, bo jeżeli ten kryzys potrwa długo to sami sobie dopiszcie scenariusz. Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości oraz dużo cierpliwości, która nam wszystkim obecnie bardzo się przyda. I obyśmy spotkali się wszyscy w tym samym gronie i mogli dalej normalnie pracować i żyć.

Normalny pracownik
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Poproszę o podstawę prawną zabrania premii ??? Z jakiego artykułu regulaminu i wyjaśnienia na jakiej zasadzie będzie wypłacane postojowe zarządzie nie chowajcie głowy w piasek !

Uczciwy bez L4

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje? Wstaje sobie w poniedziałek 30.03 jem śniadanie pije kawę aż tu nagle ból wpomiedzy łopatkami. To normalne czasami, bo ciężko pracuje w firmie fizycznie, ale ten ból był inny. Dostaje smsa od znajomego który nie pracuje wcale w firmie i on mnie informuje o tym, że bez premii podobno pracujemy. I znów ten ból. -czemu bez premii? -w Głosie Olecka bylo napisane O tym że nie będę miał premii poinformowała mnie osoba nie związana z firmą i miastowa gazeta. Rozumiem, ja wszystko rozumiem. By uratować firmę trzeba te wynagrodzenie obniżyć o tą premię, tylko gdzie wasz honor i zasady moralne o tym by poinformować uczciwego pracownika który mimo zaistniałej sytuacji, mimo braku ludzi i pracy w za małej załodze przyszedł. Przyszedł i pracował, bo ustalił se priorytety i płynność finansową postawił przed zdrowym rozsądkiem. (usunięte przez administratora)

Pindol

No i poszło.jutro urlop na żądanie Niech sami pracują

Pracownik ????

Drogi zarządzie a może mamy pracować dla Was za darmo ?? A może by się pozbyć pracujących emerytów paru dyrektorów i innych darmozjadów. Nie wierzę w to że nagle nie macie pieniędzy na premie . Czuje że jak tak dalej pójdzie to ludzi do pracy będziecie szukać na Syberii bo to co zrobiliście za miesiąc marzec odbije się wam ekonomiczna i pracowniczą czkawką nie pozdrawiam szanownego grona januszy biznesu !

Klejonka
@Pracownik ????

(usunięte przez administratora)podsunełem pomysl aby zamiast nam zabierac premie to niech zaklad nieorganizuje imprezy w sierpniu żadnego kabartetu zespołu czy piknikowctylko dac teraz dla ludzi a zabrac z socialnego uwazam ze kazdy byłby za pozdrawiam.

Xxx

Teraz to polecieliście z tą premią! Pracuje cały miesiąc j. Ebie na to i nie ma premii jak Ci coś są na l4 ??? Porażka! Proponuję z bióra obniżyć zarobki do najnizszej krajowej to bardziej opłaci się! Bez pozdrowień to jest zwykle k. U restwo

Krzysztof Bosak

Na kogo będziecie głosować w najblizysz wyborach i dlaczego na Pana Krzysztofa Bosaka? PO nie wchodzi w rachubę panie Romku:)

Czy mógły pracodawca napisać jak będą wyglądały najbliższe tygodnie w naszym zakładzie? Rozmawiałam z kilkoma osobami z różnych hal i każdej majster powiedział co innego. Niby jedno zebranie było, a wyszło kilka wersji. Chcielibyśmy się wkoncu coś dowiedzieć a nie żyć ciagle w niepewności i strachu.

KRONEK

ŻARTUJECIE ... NA SPOTKANIU Z KIEROWNIKAMI PEWNIEN starszy pan zarząd znaczy powiedział , że najwazniejsza jest firma i nie będzie płacił za zwolnienia. Tyle ze firma jest jego , a zdrowie nasze. Jest nas parę setek na zakładzie. I powiedział ze myć się trzeba. Karygodne to już uwłacza naszej godności. Kierownik puścił nam nagranie z tej nasiadówki. Dzis wysłałem na kontakt 24 , żeby tv się tym zainteresowało jak o bezpieczeństwo dba się w naszej firmie. kazał pan R. zatrudnić do dzieci ciotki i babki a my wio do roboty . Nagranie też zostanie przesłane o IKEA ,żeby wiedzieli jak traktuje się pracownika w naszej firmie. Gorzej niż w szwalniach trzeciego świata. nie zostawię tego tak.

Justa
@KRONEK

z tym nagraniem to jakaś ściema? szukam i nie ma jakis jelen na autostradzie w krakowie a od nasnic

Bandziorek
@KRONEK

Ten "pewien starszy pan", czy pan starszy R? Rozumiem że to Pan Prezes ZPU PRAWDA??? Jeśli uwłacza Tobie, że ktoś mówi o zachowaniu higieny i twierdzisz, że zgłosiłeś to do IKEA i tv, to napisz jeszcze skargę o naruszenie Twojej godności przez wielu lekarzy, ministrów itp., którzy non stop mówią o tym w telewizji i radio. Ten kierownik to nie bardzo rozumiał co się na spotkaniu mówi, że nagrywał i prosił abyś Ty wytłumaczył choć wychodzi na to, że żaden z was nie zrozumiał. a może chodziło o coś innego tylko o co? Całe szczęście, że byli na spotkaniu tacy co zrozumieli to co Szef mówił, nasz przełożony przekazał wszystko co zostało powiedziane i było to bardzo rozsądne i zrozumiałe. bo czego tu nie rozumieć: zachowanie higieny - częste mycie rąk, dezynfekcja miejsc: łazienek, holi, dyżurki, stołówki itd., ograniczenie wjazdów transportu oraz gości. wytłumaczył ile wynosi dodatkowy zasiłek opiekuńczy oraz że zdrowie jest najważniejsze. zakład nie może wstrzymać produkcji i tak jest kryzys, jak firma upadnie to stracą pracę wszyscy i ja i Ty. Ale jak ktoś ma tylko roszczenia to choćby pisać elaboraty (może to być trudne słowo) to niektórzy nie zrozumieją, tylko fala hejtu się wylewa. Radzę następnym razem słuchać ze zrozumieniem, próbować zrozumieć innych i sytuację, myśleć perspektywicznie dalej niż własny nos.... Po za tym dobra rada, jeśli tak źle i Szef nie szanuje ludzi to nic na siłę, trzeba poszukać lepszej pracy i lepszego szefostwa, a przede wszystkim to się wziąć do roboty.

TajnyAgent
@Bandziorek

Gościu to powiedz mi kiedy są dezynfekowane hale czy klamki od drzwi? Na pierwszej zmianie od 6 rano do 14 a później? Druga i nocna zmiana to co? Jak w ciągu godziny przez drzwi przechodzi ok 30 osób to kto dezynfekuje? I gdzie Ty buraku masz środki ochrony? Dostałeś instrukcje dla dzieci jak myć ręce i to Twoim zdaniem są środki bezpieczeństwa i higieny osobistej? Przy każdych drzwiach powinien znajdować się płyn dezynfekujacy powinniśmy otrzymać rękawiczki żeby nie narazić się na naruszenie ale rozumiem Ciebie w lateksie ciężej byłoby Ci wlazic w (usunięte przez administratora) dla szefostwa dlatego masz w (usunięte przez administratora) bezpieczeństwo innych czopku.(usunięte przez administratora)pamiętaj że są priorytety ważniejsze niż pieniądze i produkcja m.in. rodzina i bezpieczeństwo bliskich ale widać że oni Cię nie interesują. Nie pozdrawiam

Taki jeden mistrz
@Bandziorek

Nie warto wchodzić na tym portalu jak i w pracy z większością osób, które u nas pracują, w jakąkolwiek polemikę, bo widzisz co się dzieje, jakie są konstruktywne odpowiedzi, a w szczególności opinie o firmie. Ten portal jest do wyrażania swoich opinii o zakładzie, pozytywnych czy negatywnych ale opinii. To co tu się wyprawia nie jest ani opinią ani nawet dyskusją, w większości przypadków zwykły hejt. Osobiście uważam, że ten wątek na GoWork jest jednym wielkim śmietnikiem. I tak jak ty uważam, że nikt tu nikogo nie trzyma na siłę, można swobodnie podróżować, można znaleźć pracę w innym kraju, mieście, nikt nikogo do niczego nie zmusza.

Pindol
@Taki jeden mistrz

I tu się mylisz, miszczu. Cała ta dyskusja wynika z braku informacji. Nikt nic nie mówi, nic nie wyjaśnia. Trzeba postawić sprawę jasno. Wyłożyć kawę na ławę. Może Pan Prawda to zrobi? Pamiętam,ze jak robił zebrania to nie owijał w bawełnę. Były przekleństwa, rzucanie marynarką ale wszystko było jasne. Każdy wiedział kto za co zgarnia ochrzan lub pochwałę. Teraz to jak zmowa milczenia. Nikt nic nie wie. Pomyślcie o tym. W tym poście NiE ma ani grama sarkazmu

Zostaw merytoryczną opinię o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. - Olecko

• Jak się pracuje w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 150.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 131, z czego 19 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.