Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Opinie o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Ciągły akord ciągły pośpiech brak dokładności a co najważniejsze brak jawności stawek . Czy tak powinno być ?

Piszcie co Was boli może wreszcie dostrzegą starego dobrego pracownika.

Michal

Jak juz odpowiada tak pracodawca to chciałbym się zapytać co słychać u Pani Iwonki i czy dalej ma biuro na starym zakładzie. A wszystkim którzy piszą źle polecam zmianę pracy , bo jak jest źle to się zmienia na lepszą albo prubuje niedogodności rozwiązać osobiście a jak to nie pomoże to dopiero pisać zle opinie. Miałem styczność z właścicielami i naprawdę mam o nich bardzo dobro opinie.

@Michal

Właściciele to jedno, a atmosfera w pracy to drugie. A wylewanie żali to może po to żeby osoby rządzące w zakładzie zobaczyli co myślą pracownicy. Bo ludzie boja się narażać osobiście- żeby potem ktoś się nie” odwdzięczył” za zle słowa. Ludzie zostają tu jeszcze z nadzieja, ze kiedyś w końcu będzie lepiej.

@Michal

Dziękujemy bardzo za te niezmiernie miłe słowa Jednakże jest to forum publiczne, na którym poruszamy tematy związane z pracą w ogólności i nie odpowiadamy na pytania odnośnie poszczególnych osób. Jeśli ma Pan życzenie Panie Michale prosimy się skontaktować pod adresem recruitment@prawda.net.pl

@Michal

Cale biuro na nowa hale przeniesienione na sam dol

Xxx

Odchodzi następna osoba majster Grzegorz z klejonki. Kierownik majster ciekawe kto zgasi światło .

@Xxx

Majstra z klejonki akurat nie szkoda wręcz przeciwnie zapanuje wreszcie spokoj na hali

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Ułan Bator

Mam kilka pytań:) Dlaczego polscy nowo zatrudnieni pracownicy nie otrzymują całego kompletu ubrań roboczych? Dlaczego nie możemy odpracowywać dni w sobotę na rano? Dlaczego mimo próśb nie robicie nic z tym by pracownikom było ciepłej na hali? W zimową porę ludzie pracują w kurtkach i czapkach. Można by było zamówić polary bądź kurtki zimowe z logiem firmy przecież niektórym osobom które je posiadają nie są wcale potrzebne. I czy pracujecie nad tym by zlikwidować 3 zmianę? Legendy głoszą że w gazecie ,, Głos Olecka" nr z roku 1945* to ten rok gdzie szanowany prezydent Rzeczypospolitej Pan Rzalbul był na zakładzie mówiliście że nad tym pracujecie a minęło już trochę czasu :) Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam jeżeli kogoś obrazilem i pozdrawiam. PS. NA ZAROBKI NIE NARZEKAM

@Ułan Bator

Ad. 3. Na większości hal jest bardzo ciepło. Nawet za ciepło, bo przy +25 st. C nie jest wcale aż tak przyjemnie pracować.

Ułan Bator

To zapraszam na maszyny przy drzwiach gdzie ciągle są otwierane, drzwi nieustannie się psują i kilka tyg trzeba czekać na serwis i pracować przy otwartych drzwiach.

JM
@Ułan Bator

Są miejsca gdzie ludzie mimo zimy chodzą w krotkich spodenkach i koszulkach, są też zapewne takie jak, np. Traki, że bez czapki i kurtki ciężko byłoby wytrzymać. Co do drzwi to rzadko kiedy psują się same :) Zazwyczaj jest to zasługa "szybkich i obrotnych " wózkowych. Pracuję tu dość długo i nie widziałem aby w zimie kilka tygodni pracowano przy otwartych z powodu awarii drzwiach. To chyba narzekanie aby ponarzekać :)

@Ułan Bator

Szanowni Użytkownicy w szczególności użytkownik Ułan Bator, Poruszył Pan/Pani szereg kwestii o rożnym stopniu istotności, pilności i trudności w załatwieniu. Najtrudniejszą z nich z punktu widzenia Zarządu jest kwestia organizacji pracy na trzy zmiany. Likwidacja trzeciej zmiany jest w dalszym ciągu sprawą ważną - celem priorytetowym, Na chwilę obecną ilość maszyn i pomieszczeń jest dostosowana do obecnej ilości pracowników jedynie przy założeniu funkcjonowania trzyzmianowego. Likwidacja jednej zmiany wiązałaby się ze zmniejszeniem załogi - co nie leży w niczyim interesie (poza konkurencją). Dlatego w najbliższej perspektywie mimo ogromnej chęci likwidacji trzeciej zmiany nie przewidujemy takiego rozwiązania. Bedzie ono możliwe, gdy Zakład osiągnie poziom rozwoju gwarantujący stabilność w czasach trudności gospodarczych. Dodatkowym argumentem jest konieczność dostosowania wielkości produkcji, a tym samym wielkości wpływów do poziomu zobowiązań finansowych. W pozostałych kwestiach (ubrań roboczych, zapewnienia komfortu cieplnego w miejscu pracy) odpowiemy odrębnie - zwłaszcza , że jak widać z dialogu na forum, opinie co do temperatur są podzielone i wymaga to ustalenia faktów.

Kilkapytań

Pytania kieruję do właściciela -Czy jest możliwość pracy tylko na pierwszą zmianę? -Czy nadal trwa nabór pracowników -Czy jest możliwość wyboru działu na którym się pracuje?

Bulbon
@Kilkapytań

Gdyby była możliwość pracy tylko na pierwszą zmianę to każdy by tak pracował. Na pozostałych dwóch zmianach hale stały by puste.

Abc

Skoro Pracodawca komentuje opinie, to może nam wyjaśni jedno. Jak mogło dojść do odejścia Kierownika? Jak można było do tego dopuścić? Może lepiej powinien odejść Pan Generalny? Ludzie, co myślicie?

@Abc

Szanowny użytkowniku Abc. Bardzo dziękujemy za to pytanie. W chwili obecnej pracujemy nad merytoryczną odpowiedzią. Wszystkich użytkowników tego forum będących pracownikami zachęcamy do dzielenia się czy to publicznie tu na forum, czy też w bardziej dyskretnej formie pod adresem recruitment@prawda.net.pl opiniami pytaniami i wątpliwościami w tej materii.

@Abc

W zakładzie trwa walka o stołki to widać gołym okiem. Każdy chce wszędzie wcisnąć swoich ludzi . A kierownik bardzo fajny człowiek będący z nami tyle lat porostu nie mugl na to patrzeć i odchodzi. Życzę powodzenia panie Marku dobrze się z panem pracowało

Bardzo dziękujemy za te słowa . Są one na tyle konkretne, że nakierowują nas na odpowiednie tory. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do rozwoju sytuacji w korzystnym dla wszystkich zainteresowanych kierunku. W dalszym ciągu zachęcamy do dzielenia się opiniami.

Szanowni Użytkownicy. Nie chcemy rozmawiać o powodach odejścia Kierownika na forum publicznym. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do tej decyzji, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego. Szanujemy indywidualne decyzje pracowników. Z drugiej strony pragniemy zapewnić, że zmiany kadrowe w żaden sposób nie wpłyną na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Ponadto informujemy, że bardzo doceniamy fachową wiedzę i wieloletnie doświadczenie wymienionego z imienia kierownika i drzwi naszego Zakładu dla takich osób pozostają otwarte.

Azyl
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Czy wszyscy pracownicy będą mieli możliwość wyboru między bonem a tuszą? Czy musi trzeba pracować x czasu?

@Azyl

Jeśli ktoś jest uprawniony do otrzymania prezentu to ma mozliwość wyboru. Jednak by być uprawnionym ogólnie rzecz biorąc trzeba być zatrudnionym jakiś czas - w uproszczeniu trzeba przepracować rok.

Intrygujące
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Skoro jak ww. twierdzi Pan, iż jest to "prezent świąteczny" więc dlaczego ten PREZENT jest nam potrącony z wypłat rok w rok za miesiąc Grudzień 150-170 zł? Skoro to jest prezent dla pracownika skąd te potrącenie? Wyjaśni mi to ktoś? Pytanie nie ma na celu w żadnym stopniu urazić kogokolwiek - chce po prostu wyjaśnić ową kwestię.

@Intrygujące

Tak, postaramy się wyjaśnić to po raz kolejny. Traktowanie przez pracowników kwoty podarunku jako potrącenia wynika z niezrozumienia poszczególnych elementów uwidocznionych na pasku wynagrodzeń. Dlatego w zeszłym roku staraliśmy się objaśnić te poszczególne elementy paska na łamach Informatora zakładowego. W zwiąązku z sygnalizowaną potrzebą przystępne - mamy nadzieję -wyjaśnienie zamieścimy tu na forum już wkrótce. Prosimy o cierpliwość. Na chwilę obecną możemy jedynie wspomnieć , że ma to związek z systemem podatkowym. Żaden przepływ pomiędzy pracodawcą a pracownikiem nie może pozostać nieopodatkowany. Prezenty świąteczne także. Żeby pracownicy odczuli to w jak najmniejszym stopniu wartość prezentu powiększana jest o kwotę podatku. Pracownicy dostają prezent plus kwotę na podatek. A następnie od tej kwoty zostaje potrącona wartość prezentu netto.

Obywatel

Pracodawca powinien pomyśleć o wyróżnieniu pracowników któży przykładają się do pracy. Np otrzymanie premii kwartalnej/półrocznej/całorocznej przyznawanej za ponad przeciętne wyniki w pracy żeby jakkolwiek zatrzymać dobrych pracowników i odbić od zakładów które proponują podobne wynagrodzenie za 1 a nie za 3 zmiany. Proszę o tym pomyśleć. Pozdrawiam.

Pracownick

Skoro wartość świadczeń socjalnych pracowników produkcji jest znana (140 bon) chciałbym spytać jakiej wartości paczki świąteczne/ premie świąteczne otrzymują majstrowie?

@Pracownick

Dziękujemy za to pytanie. Prezent świąteczny w postaci bonu jak już wspominaliśmy jest dobrowolnym świadczeniem pracodawcy dla pracowników ze środków spółki. Pracodawca nie stosuje żadnego zróżnicowania prezentów ani w zależności od stanowiska ani od czegokolwiek innego. Jeśli zaś chodzi o rodzaj prezentu przypominamy , że istnieje możliwość wyboru pomiędzy bonem na 140 zł a podarunkiem rzeczowym w postaci ćwiartki wieprzowej.

Kk

(usunięte przez administratora) i wykorzstywanie ludzi. Aaa sorry świniak bedzie na świeta co w styczniu oddtrącą od wypłaty.

@Kk

Tak sformułowana opinia nie daje możliwości konstruktywnej reakcji. Na czym polega ten cytuję (usunięte przez administratora) Potoczne znaczenie tego słowa sugeruje jakieś zanieczyszczenie, brud. Przy tak lakonicznym ujęciu trudno to potraktować poważnie. Prosimy o przybliżenie problemu - chcielibyśmy go rozwiązać. Gwarantujemy dyskrecję i rzetelną rozmowę o faktach. Prosimy o konkretniejsze informacje na adres recruitment@prawda.net.pl

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Abominacja kadry kierowniczej wzgledem proletaryatu tegoż zakladu widoczna w odpowiedzi @Kk jest afirmacja aspolecznych jej zachowań.

Nie zgadzamy się z powyższą opinią. Niestety na chwilę obecną nie możemy odpowiedzieć konstruktywnie odnośnie zarzutów użytkownika KK. z braku konkretniejszej informacji na ten temat. Dlatego ponownie zapraszamy do merytorycznej dyskusji w oparciu o bardziej skonkretyzowane problemy. Na informacje oczekujemy pod adresem recruitment@prawda.net.pl. Do kwestii natomiast profitów świątecznych odniesiemy się odrębnie.

@Kk

Bon w tym roku też na 140zł ? Średnio wypada nasz zakład z prezentami. Inne zakłady dają po 350 a nawet 500zl.

@Xxx

Jeszcze nie wiadomo. Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie tak szybko, jak to tylko możliwe. W chwili obecnej kwestie profitów świątecznych są przedmiotem dyskusji.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Proszę mi wyjaśnić dlaczego pracodawca a nie pracownicy wybiera sklepy w których mamy realizować talony świąteczne .

Szanowny uzytkowniku Pracownik jak również pozostali czytający. Potwierdzamy, że w tym roku pracownicy będą mogli dokonać wyboru prezentu świątecznego od pracodawcy w postaci bonów na zakupy wartości 140zł lub podarunku rzeczowego - ćwierćtuszy wieprzowej. Rozumiemy, że praktyka dawania tego rodzaju profitów jest powszechna. Jednakże przypominamy, że jest to świadczenie dobrowolne. W przypadku naszej firmy jego wysokość wynika z pogodzenia oczekiwań pracowników z możliwościami finansowymi Zakładu. Z satysfakcją odnotowujemy, że niedoceniona wcześniej możliwość wyboru ćwiartki wieprzowej w tym roku cieszy się większym powodzeniem.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Proszę opisać z czego są finansowane bony świąteczne ? Czy to jest dar od zakładu czy jest to finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych ? Proszę też sprecyzować co może być finansowane z tego funduszu w tym zakładzie i co jest finansowane.

Bardzo dziękujemy za komentarz. Zakłady PRAWDA są rodzinną spółką prywatną. Z tego względu wszystkie bony świąteczne finansowane są ze środków spółki. Wysokość kwoty zależy od wielu czynników, m.in. ogólnego stanu finansowego, poziomu kredytów i ich spłaty, ogólnej sytuacji na rynku, koniunktury, poziomu zamówień. Oczywiście pragnienia i oczekiwania pracowników są dla nas bardzo ważne i mają wpływ na to co będzie na święta. W zeszłym roku było to przedmiotem dyskusji. W tym roku zdecydowaliśmy się dać pracownikom podobnie jak w zeszłym wybór miedzy ćwiartką wieprzową a bonami. Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego pod adresem e-mail: recruitment@prawda.net.pl.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

(usunięte przez administratora)powiem tak ,, Większych bajek dawno nie słyszałem"

Ceny żywności poszły dużo w górę i średnie plac również się podwyzszyly od tamtego roku. Nie mam wątpliwości że bony bd w kwocie 140 zl, proszę tylko o przemyślenie miejsca gdzie bd można będzie te bony zrealizować bo sam i chemix to nie sa sklepy godne polecenia.

Te 140 zł to naprawdę nędza wstyd komuś powiedzieć ile się dostało

Tak

Prawda :P

Pracowity

Jak tam teraz ? Poprawiły się wypłaty? Idzie wyciągnąć 3k jak ktoś jest pracowity? To prawda że od nowego roku dwie zmiany tylko?

ha
@Pracowity

nie ma takiej opcij . odradzam komukolwiek prace tam.

haha
@Pracowity

nic sie nie poprawiło jak 2 dostaniesz to sie ciesz :D

@ha

Odradzasz komukolwiek prace w Prawdzie. Czy pracowałeś lub nadal pracujesz ? Jeśli tak, wskaż konkrety. Co Ci przeszkadza, co się nie podoba? Dlaczego sadzisz ze to co nie podoba się Tobie nie spodoba się nikomu.? Ludzie są różni, mają rożne możliwości i pragnienia

Papieros

Tak się zastanawiam, tak ganiają za te palenie, są wyznaczone miejsca dla pracowników tzw przystanki, tylko pytanie dlaczego jak wchodzi się listę podpisać to trzeba przebijać się mgle dymu, (słowa kierowane są do tych co nadmiernie palą) wręcz osiwieli od tego dymu, tam aż nie chce się wchodzić i ta listę podpisywać, taki zapach...

Mechanicy strajkowali i dostali podwyżkę s klejonka dalej za miskę ryżu ????

Majster

Musicie za tyle, bo utrzymać nas majstrów i górę to są koszta. Imprezę raz w roku macie i świnia to źle???

@Majster

To moze majster weźmie się do roboty

@Majster

Jak jesteś majstrem to na budowę do........ U nas są mistrzowie

Jakotaki

Jeszcze trochę a koledzy z pracy nauczą ich paleczkami jeść ten ryż

Czy w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Daja umowę o prace na okres próbny-3 miesiące

Omg

Zamiast ZPU PRAWDA powinno nazywać się FAŁSZ. Czym sobie zasłużyli Polscy pracownicy, aby obciąć im wynagrodzenie za czerwiec większości o 500zl a niektórym o 1000zl? Trzeba zabrać, aby dać Filipinom?!! Dobre sobie na pasku napisać , że premia była, a tak naprawde jej niebyło. Omamić ludzi, żeby nieczepiali się do Mistrzów. Róbcie tak dalej. Najgorszy zakład w województwie.

12wer
@Omg

Omg oh my God . Ty nie rozumiesz czy tylko udajesz? wszyscy mniej dostali Filipiny też, mało dni pracy było. Jedni poszli na procesje dwudziestego a inni sobie mogli coś w domu zrobić .Chciałbyś w Boże Ciało pracować? Bo ja nie. Jakaś kurde pegieeroska mentalność nie robić a zarobić.

Bartosz
@Omg

Dlaczego wynagrodzenia zostały obcięte? 12wer pisze, że Twoja opinia o tym, że płaca została obniżona tylko Polakom, jest nieprawdziwa. Co powiesz na ten temat? Ciekaw też jestem co możesz napisać na temat atmosfery w pracy i podejścia szefostwa do pracowników, jak ta kwestia wygląda z Twojej perspektywy?

M
@Omg

Z myśleniem i liczeniem to tak troszkę na bakier chyba ? Pisanie dla pisania aby tylko wylać swoje żale i niepowodzenia życiowe .Czy korzystałaś/eś z wolnych dni po Bożym Ciele ?

@M

Ale miesiąc był chyba o 3 dni krótszy. A niektórzy mieli wypłaty mniejsze nawet o 600 zl jak nie lepiej. Szkoda, ze nikt nie bierze pod uwagę tego ze większość tych zagranicznych jest leniwych, wolno pracuje, a my musimy za nich nadrabiać żeby zrobić normę.

ivan

Ale jak Polaczek większość zmiany śpi oparty o maszynę to się tylko z tego śmiejecie:))

Polaczek
@ivan

Teee Rusek jak nie pasi to do siebie biedę klepać

Ivan
@Polaczek

Skoro pozwalacie jednemu na takie wybryki to co z resztą?

oki
@ivan

Zero szacunku do pracodawcy,przełożonych a tym bardziej do pracowników

Byly pracownik
@12wer

(usunięte przez administratora) ile nie wyrobisz i tak nie zarobisz

Danio
@Ivan

(usunięte przez administratora) blać paszoł na (usunięte przez administratora) i na zieloną ukrainkę

Fiutas
@Ivan

Dlatego to nazywa się nierówne traktowanie pracownika co jest dyskryminacja

Xgh

Oni nie dostaja nawet 1800. Jeden Banderowiec byl wszystkie dni z sobotami i zlapał nadgodziny.... Przytulił ponad 2200

Krezus

Żadnego akordu tu nie ma

Justyna
@Krezus

Czyli - jak rozumiem - w ZPU PRAWDA nie pracuje się na akord. W takim razie chętnie się od Ciebie dowiem na temat obowiązującego w tej firmie systemu wynagradzania. Mogę na Ciebie liczyć?

Krezus
@Justyna

Wiesz co ty mi możesz? ....

Wy**bane w materiał
@Justyna

Wynagrodzenie akordowe jest jak najbardzie a jak rozliczane???? 10 tego przychodzi wyplata na konto 2200 jesli bylas od poniedzialku do piatku w pracy i napierdalalas material za dwie osoby. A jesli bylas od poniedzialku do piatku i biegalas z donosami to tez dostaniesz 2200... Nie liczy sie to czy pracujesz, donosisz, stoisz i gadasz z kolegami. Liczy sie ile dni w pracy bylas...

Pietruszka lipa kwitas lipa

Walić was najgorsza praca w okolicy nawet kierownik nie wytrzymał i się zwolnił ucieka kto może jak widać.. Dni tego syfu są policzone to kwestia czasu a zakład albo upadnie albo akcje przejmie IKEA może wtedy będzie lepiej bo marche*a ani lipiń**i nie dają rady, firma jest źle zarządzana trwa wewnętrzna walka nie wiadomo o co czy o pieniądze czy o stołki w każdym razie niszczy to firmę od środka to widać i słychać. Ps nie udawajcie że jest dobrze bo nie jest dobrze, ludze nie szukajcie tu pracy a pracownicy obecni kto może to rezygnujcie z tej pracy ten okręt już tonie... Hej

Zostaw merytoryczną opinię o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. - Olecko

• Jak się pracuje w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 149.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 19 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 69 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.