Opinie o HARTER w Legnica

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie HARTER. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HARTER o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HARTER w Legnica

Ktoś

@Pracodawca witam mam pytanie kim jest(usunięte przez administratora) w naszym zakładzie Pani dyrektor? ???? Pytam bo dziś usłyszeliśmy że mamy się go słuchać a jak nie to leci na skargę do (usunięte przez administratora)sorry ze z nazwiska, ale imienia nie znam nikt go nam nie przedstawiał w zakładzie.(usunięte przez administratora) chodzi i nic nie robi chodź na stołek wskoczył po znajomości, raczej mamy kierowników zmianowych by nam mówili co mamy robić a nie (usunięte przez administratora)mówi co mamy robić tak jak on chce a jak się sprzeciwiam to leci na skargę do (usunięte przez administratora)i później słyszymy że mamy się słuchać (usunięte przez administratora), jak dla mnie to chore wkoncu mamy kierownika zmianowego, itd, (usunięte przez administratora)bardzo bym prosił o przedstawienie na jakimś zebraniu nam (usunięte przez administratora), czym się się zajmuje i jakie ma kompetencje a nie ze ktoś na nie przedstawiony mówi mam macie się go słuchać. Pani dyrektor nie dość że zakład kuleje z pracą to są tworzone jakieś chore stanowiska pracy dla kolegów z poprzednich zakładów pracy, a kierownicy zmianowo są wyrzuceni na hale bo (usunięte przez administratora)musi mieć biurko i dwa monitory to jak dla mnie chore, gdzie i jak w tym hałasie dogadać się z kierownikiem co do produkcji i pozostałych spraw że tak napisze (usunięte przez administratora)co takiego ten (usunięte przez administratora)robi na jakimś zebraniu, pozdrawiam jeszcze obecny pracownik bi tak to się nie da pracować

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w HARTER?

Haerter Technika Wytłaczania Nowy wpis

Dzień dobry, proszę o kontaktowanie się z fima przez oficjalny profil pracodawcy na Gowork. Tam pracodawca chętnie udzieli odpowiedzi na zadawane pytania i zgłaszane sugestie. Profil firmy na Gowork pod prawidłową nazwą firmy: Haerter Technika Wytłaczania Sp. z o.o. Sp. k.

Jesteście zadowoleni z pracy w dziale tłoczni? Szukają operatora maszyn i urządzeń i tak myśle czy by się nie zgłosić. Pytał ktoś o powrót nadgodzin w soboty, wróciły? Tłocznie tez obejmują? Nie napisali nic o benefitach, możliwych zarobkach. Jedynie wymagania i obowiązki :P Sam nie wiem co mam myśleć. Da mi ktoś znać ile na rękę można dostać?

Ile tu pytań do firmy, czemu takie problemy nie są zgłaszane bezpośrednio? Komunikacja jest az tak utrudniona, czy o co chodzi? Chciałbym się przyjąć na stanowisko operatora maszyn i tłoczni, piszą, że doświadczenie w tłoczeniu w automacie jest mile widziane. Bez niego mam jakieś szanse, żeby mnie przyjęli? Ciężko mi tu się przebić, bo wpisów jest trochę, i nie wiem czy ktoś już pytał, ale podobno to praca zmianowa. Ile zmian jest i w jakich godzinach? Wynagrodzenie jakie oferują? Gdy już się tu troche wiecej porobi, jest jakis dodatek za staz pracy?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie HARTER? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
Legnica
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Legnica
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Samson

Chcecie nadgodzin w soboty , a nie potraficie pracować w normalne dni

@Samson

Czemu tak oceniasz? W powszednie dni ile godzin się pracuje? Nadgodziny tylko w soboty czy w tygodniu też się zdarzały?

Pracownicy

Dzień dobry! Chcielibyśmy się dowiedzieć,czy od miesiąca mają wracają nadgodziny czyli praca w soboty ,bo z tego co pamiętamy,co było mówione w styczniu,że musimy się przemęczyć cztery miesiące,bez nadgodzin,ale po czterech miesiącach wszystko wróci mniej więcej do normy ,to chyba możemy już liczyć na soboty???

Ilona
@Pracownicy

W każdą sobotę były nadgodziny? A one są dla chętnych czy raczej przymusowe, bo jednak nie chciałabym mieć każdą sobotę pracującą :( Podasz ile z takich nadgodzin można sobie dodatkowo dorobić do pensji?

Pracownicy

Witam! Chcielibyśmy się dowiedzieć co miało na celu dzisiejsze pilnowanie czytników przez naszego nowego kierownika? szukał jakieś sensacji?a wogule to przyszedł tu jako kierownik czy jako szpieg,aby szpiegować i stresować ludzi,jak chcesz się panie kierowniku wykazać to się wykaz nowym wdrażaniem takich pomysłów, aby nam się lepiej pracowało i żeby ulepszyć jeszcze bardziej nasze warunki pracy,a nie zadzieraniem z nami na samym początku twojej pracy.Proponujemy teraz abyś jutro czyli we czwartek nie stał znowu przy czytniku tylko wsiądź do auta i spróbuj wyjechać że strefy,nam to zajmuje średnio 25 min, może wtedy zrozumiesz dlaczego stoimy już przy czytniku o 13:38:39 i co nie którzy z nas wychodzą jak Rumuni nie poprzebierani żeby szybko wyjść z pracy. Oczekujemy na przychylność firmy Harter, aby na pierwszej zmianie była możliwość wyjścia do szatni o godzinie 13:35 i abyśmy mogli już przebrani się wybijać, firma nie zbiednieje przez te 5 min.Jest coraz gorzej z wyjazdem ze strefy. A o 16stej też pan stał i pilnował o której nasza kadra wychodzi?Jak to mówią złośliwi w naszej firmie:" kochajmy kierowników bo tak szybko odchodzą".A co do naszej propozycji z wybijaniem sie już w czystych ubraniach, to liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, z góry dziękujemy.

Jarosław
@Pracownicy

Macie czytniki które wybijają godzinę przyjścia i wyjścia? Sam kierownik stoi i tego pilnuje? A jak ktoś wyjdzie wcześniej to potem musi odrabiać czy obcinają ten czas z wypłaty?

Ciekawski

Witam!Czy wszystkim podoba się jak jesteśmy bezczelnie zmuszani do wybierania urlopów, przecież to nie jest zgodne z kodeksem pracy, może zabierzemy się wszyscy i coś z tym w końcu zrobimy i taka mała prośba do kierowników i nie tylko,sami sobie idźcie na urlop a nie zmuszacie nas, a jak chcecie się wykazać to się wykażecie swoją pracą i jakimiś sensownymi pomysłami.Druga sprawa jak nie będzie godzin nadliczbowych to marnie to wszystko widzę oby nie było tak że większość z nas wyląduje w firmie na przeciwko.Czy jest możliwe aby Firma HARTER w jakimś niewielkim stopniu zaczęła zwracać za dojazdy do pracy może każdemu po 200zl chociaż,nie stety paliwo i bilety trochę kosztują,a z tego co się orientuję to inne zakłady w jakimś stopniu dofinansowują pracowników,no podwyżki Prądu i wielu innych rzeczy dotknęły nas też nie tylko firmę Harter

Hanna
@Ciekawski

A czemu miałaby nie być nadgodzin? Zakład ma jakies problemy, czy skąd taka decyzja? Te wszystkie kwestie pewnie rozwiązałyby związki zawodowe. Są w firmie?

Nikt
@Ciekawski

No to zmuszanie do wybierania urlopów i to w dodatku proporcjonalnie w ciągu roku to wymysł Hartera, nie słyszałem o czymś takim w innych firmach, to niezgodne z kodeksem pracy. Słabe to jest.

@Ciekawski

Art. 163. [Plan urlopów] § 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672.

Stefan
@Nikt

Co w sytuacji, jak ktoś się postawi i nie będzie chciał wybierać tych urlopów zgodnie z wewnętrznym zarządzeniem? Akurat teraz przeglądam wątek, bo szukam pracy i to mnie zaniepokoiło trochę. Z tymi dojazdami to jacy pracownicy mogą na to liczyć? W zależności od stanowiska, czy od stażu?

Edmund

Zgodnie z art. 168 k.p. urlopu niewykorzystanego w terminie ustalonym w myśl art. 163 k.p. (czyli w terminie ustalonym w planie urlopów bądź po porozumieniu z pracownikiem) należy pracownikowi udzielić najpóźniej do 30 września następnego roku kalendarzowego.

Ktoś

Rozumiem że firma oszczędza na kubkach, więc otrzymaliśmy bidony, rozumiem że firma oszczędza na zakupie wody więc postawiła dystrybutory z wodą ciepła, zimna i gazowaną, ale co z tego jak gazu nie ma już od miesiąca a firma nic sobie z tego nie robi dziękujemy Pani dyrektor za puste butle z gazem

@Ktoś

A wiadomo czy oni w ogóle to weryfikują? Chodzi mi o to, że może w takich sytuacjach warto podejść i wprost powiedzieć. Z tą Panią idzie się w ogóle jakoś w miarę dogadać?

Olaf
@Teresa

jak chcesz zmienić pracę to doskonały pomysł aby iść z zażaleniem do dyrektorki

@Olaf

zmienić to może nie, bo najpierw należałoby się jej podjąć. jakie warunki u was mają świeżaki na start? Co z jakimś wdrożeniem?

Marcin KVT
@Teresa

Teresa a co tęsknisz za Harter ja powiem że miło wspominam pracę zwłaszcza na kvt u kierownika Prusa pozdrawiam całe kvt

Edek

Czy jest możliwość zamontowania choć jeszcze jednego czytnika? Tak aby na tłoczni nie musieli wybijać się pracownicy z pięciu działów? Kolejny czytnik ułatwiłyby nie tylko wybijanie się lecz również wyjazd ze strefy. Teraz stoimy w kolejce aby się wybić, a następnie w korku, jest nas tak dużo, że dochodzi do bezpotrzebnej wymiany zdań i niejednokrotnie wypisywania korekt.

Joanna
@Edek

Może zgłoś to gdzies do kierownictwa a nie tutaj? Bo uważam że to fajny pomysł, więc chyba warto z nimi o tym porozmawiać? :) No chyba że im szkoda kasy bedzie na to, ale w sumie nie wiem ile takie czytniki kosztują :D

Z krainy kredek
@Edek

Mówisz i masz ????

@Z krainy kredek

w sensie, że po tym jak wrzucił tę sugestię to go wmontowali? ;p Bo jeśli tak tzn., że wszystko tu czytają czy ktoś prośbę w środku do nich wnosił o to?

Irena

Kochani nie wydaje Wam się, że Ptak to powinien prowadzić krowy na pastwisko,a nie ludzi na zmianie? Panie Kaziu Pan się nie boi cały zakład za Panem stoi.

piekarz Marcin
@Irena

Ptak powinien nosić worki z mąką.Podobno ten gruby ,duży chłopczyna jest z wykształcenia piekarzem?Takiego bystrego, inteligentnego majstra próżno szukać w całej strefie ekonomicznej.

Ilona
@piekarz Marcin

kto to ten Ptak? jakiś kierownik? czemu się tak na jego temat wypowiadacie? :p

Koleś
@Irena

Nie cały zakład,pisz za siebie,a Kazio jak mu się nie podoba to niech idze do przedszkola,ale w przedszkolu też czasem panie krzyczą ,co do Ptaka to jest ogarnięty i wie co robi i na jego zmianie jest naj mniej awarii narzędzi,to chyba oczymś świadczy, może inni kierownicy powinni brać z niego przykład i się po prostu od niego uczyć.

@Koleś

A nie macie możliwości, żeby wyrazić gdzieś u góry właśnie tego typu opinie? Bo to akurat kluczowe, a skoro dzięki niemu lepiej się wam pracuje to jakby faktycznie inni robili podobnie to mogłoby polepszyć wyniki?

Ciekawski

Witam!Moje pierwsze pytanie to mianowicie jest takie kiedy ktoś w końcu zrobi porządek z automatami na kawę i słodyczami jedne leja samą wodę inne nie mają kubków a jeszcze inne nie wydają reszty, paranoja jakaś, może wsiąść taką firmę która się ogarnie z tym wszystkim,a drugie moje pytanie to kiedy będzie w końcu impreza zakładowa ogólna dla wszystkich sponsorowana przez firmę,już pandemi niema,chyba , że oczymś niewiem ???

Tomasz
@Ciekawski

Zgłaszałeś też usterkę w firmie? I jak wyglądały te imprezy przed 2020 rokiem? Opowiesz coś więcej? :)

@Tomasz

A jak miały twoim zdaniem wyglądać,wszyscy mieliśmy razem i tyle,a co do usterki to była zgłaszana,a tak wogule to są na górze za to osoby odpowiedzialne to niech się czasem przejdą i zainteresują tym co się dzieje na dole i czy też jest gaz przy dystrybutorach z wodą,a nie tylko czekają na e-mail,te nowe automaty też się zacinają trzeba ją przynajmniej raz dziennie wyłączyć i włączyć,aby można coś było z nich kupić.

Pracownicy

Witam!Zostaliśmy poinformowani o imprezie zakładowej,bardzo się cieszymy z tej decyzji,a zarazem mamy pytanie czy np.ta impreza nie mogła by być w plenerze we wrześniu? większość z nas wolała by taka plenerową imprezę,w grudniu raczej może ona się nie odbyć bo mogą być już obostrzenia,to lepiej było by zrobić ją we wrześniu,taka luźną plenerową,czy jest to możliwe?

Edmund

Dziwa to firma gdzie pracownik miejscowy Polski jest gorzej traktowany i ma mniejsze wynagrodzenie niż specjaliści za Bugs , zaczyna się to robić żenujące że leserstwo ma lepiej niż my

Izabela
@Edmund

gorzej traktowany to znaczy jak ? oprócz tych zarobków coś więcej masz na myśli ?

Te osoby otrzymają dodatkowy dzień wolny od pracy w maju 2022. Czy za 1 maja 2022 przysługuje dzień wolny? [28.04.2022 r.] Zgodnie z art. 151 par. 10 Kodeksu pracy, praca w niedziele i święta jest dozwolona m.in. w ruchu ciągłym, przy pracy zmianowej, i czy tłumaczenie Poni Oli że braknie godzin jest prawidłowe? Tagze artykuł pr 15111 proszę sobie poczytać zakład robi co chce jak im paause

Jak szefostwo w HARTER traktuje ludzi?

skoro związki zawodowe się zlikwidowały same to raczej dobrze i nie mają co u nas robić.

Co jaki czas w HARTER można ubiegać się o podwyżkę?

Ola

Tutaj nie ma podwyżek... Jest to zakład płacący najmniej na strefie, a o podwyżce można zapomnieć

@Ola

Może i najmniej płacą ale jaką praca taka płaca i nie ma co narzekać jedyny zakład gdzie sie nie narobisz A normy z palcem w (usunięte przez administratora) zrobisz

@Ola

i po co tak kłamiesz? podwyżki sa co rok. może nie jakieś wielkie ale co roku.

Czy firma przyjmuje pracowników magazynowych?

Bumbum
@Marcin

Z tego co słyszałem to potrzebują na magazyn ale jakie zarobki to nie wiem , abyś miał trochę oleju w głowie to napewno se poradzisz

Ble
@Bumbum

Kasa slaba dlatego uciekają, robota taka sobie nie spocisz się, mozna chdzic co godzine na fajke nawet czesciej na "legalu". Jesli chodzi o atmosferę w pracy to brak szacunku dla twojej pracy i Ciebie zbieranie informacji na twoj temat z jakis tajemniczych zrodeł, kopanie pod Tobą. Poniżanie pracownika w obecnosci innych i poza jego obecnością (mobbing) mają swoich ludzi tzw. przydupasów, czopków nie polecał bym chyba ze potrzebujesz udt i nara

@Ble

Kasa słaba to ile można na wjazd dostać?

No nick

Takie naciagane 3t brutto z dodatkami od najczarniejszej roboty na maszynach wiecej dostaniesz

Wstyd się przyznać ale ludzie pracują tam za najniższą krajową przy tak poważnych urządzeniach,zastanawiam się co skłania kobiety do podjęcia pracy w tym chałasie, oleju,itd.w np.biedronce miałyby lepsze korzyść

Mala

tak, juz kilka poszło do biedry albo innych firm i szybko wrociły prosic by je przyjąc spowrotem bo za ciezko a tu spokuj i cisza

Benedykt
@Mala

Wszyscy pracownicy już widzą że cisza na hali coraz większa , zacznijcie w końcu coś robić

Patoscream
@Marcin

Jak przeliczasz wypłatę na flaszki, i lubisz pudrować nosek, papieroskiem poczęstujesz, gwarantuję Ci że twój przełóżomy polubi Cię w tydzień,

Paka 200
@Marcin

Tak, robota (usunięte przez administratora) zapraszają zawsze nawet jak zbłądzisz. Oprucz wegetacji jesteś (usunięte przez administratora) jak weźmiesz urlop na żądanie to ci (usunięte przez administratora)odmuwi, a czopek może być na urlopie nawet jak wszystkich wywieje. Oczywiście obrabianie tyłka za plecami na okrągło nawet przy wódeczce w weekend. Trzeba mieć ostro zryty beret żeby robić tam na dłuższą metę, wymagają jakby płacili normalny cash. Jedyne co Ci się należy z automatu to brak szacunku, ubranie robocze, degradacja, rolka papieru w WC nie musisz swojej przynosić. Można ciągnąć długie L4 nie sprzedają do zusu to taki pozytyw najlepiej jakbyś upiekła blachę jakiegoś zakalca po powrocie

Ktos cos wie co się na SURze odwaliło???

Zostaw merytoryczną opinię o HARTER - Legnica

• Jak się pracuje w HARTER?

Zobacz opinie na temat firmy HARTER tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HARTER?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

HARTER