Opinie o SILVERHAND w Poznań

SILVERHAND jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się agencji pośrednictwa pracy oraz usług HR w Polsce. Dzięki międzynarodowej sieci kontaktów możemy zaproponować konkurencyjne warunki zatrudnienia osobom zainteresowanym podjęciem pracy w krajach Unii Europejskiej oraz Szwajcarii. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do pracowników wykwalifikowanych z branży technicznej oraz do pracowników wyższego szczebla z różnych sektorów gospodarki. Oprócz klasycznej rekrutacji pracowników, oferujemy usługi zatrudnienia tymczasowego oraz internacjonalizacji przedsiębiorstw, obejmujące poszukiwanie partnerów biznesowych.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SILVERHAND w Poznań

Orkan Fryderyka

Pogoda nie najlepsza jak nie macie auta , ubezpieczenie auta w niemczech to 100-200 euro , podatek drogowy i TUV ok 100 Euro. Prace za pensje minimalną nie opłacają się. Jak będziecie mieli nadgodziny to nie będziecie mieli życia zresztą co tam robić ? pić alkohol zimą ? Dlaczego opinie ze szczegółowymi informacjami o warunkach w niemieckich agensjcach są usuwane ? Nie zarejestrujecie tam auta na gaz bo wymagają niemieckiej homologacji dlatego po 6 miesiącach pobytu auto na gaz musi wrócić do polski. Auta na polskich numerach są często kontrolowane więc zimą zmarnujecie czas i zmarźniecie. Agencja kieruje do pracy na koniec Niemiec więc odległość bardzo spora biorąc pod uwagę zjazdy do Polski.

TomSavyer

Opinia z ogłoszenia na stronie Jober.pl agencji "Silverhand"z Poznania do ogłoszenia-"pracownik produkcyjny Clifden,Irlandia." W ogłoszeniu chodzi o firmę GMT Ltd.Ireland. Stawka 10,50/h plus bonus miesięczny do 150Euro,5 tygodni w roku płatnego urlaopu ciągiem (2 tyg.wolnego w okresie świąt i 3 tyg.ciągiem od sierpnia). To wszystko z plusów. A minusy? -praca bardzo ciężka fizycznie,potrzebna tężyzna fizyczna i to spora bo jest sporo dźwigania ciężkich,bardzo gorących matryc z maszyn. -wysokie normy produkcyjne,często niemożliwe do osiągnięcia, -zła atmosfera w zakładzie pracy, -praca w Irlandii,ale w zakładzie pracuje 90% polaków co wcale nie jest plusem, -brak wętylacji na hali produkcyjnej, a pracujecie przy zgrzewaniu w wysokich temperaturach różnego rodzaju gum więc są toksyczne opary.Oczywiście możecie nosić maskę,ale nie da się w niej oddychać więc nikt ich nie używa, -zaczynacie od obsługi 3 maszyn w pierwszym dniu co już jest wyzwaniem bo trzeba się sporo naschylać,uważać na bardzo gorące elementy pras(temp.160stC),poprzenia to norma, -brak przerw choć w umowie stoi jak byk,że wam się należą,ale ze względu na normy szefostwo patrzy na was z byka kiedy chcecie przerwę, -w Irlandii na start obowiązuje tzw.emergency Taxczyli zabierają wam 40% podatku,trzeba znaleźć czas żeby jechać aż do Galway(20euro wydatek! i cały dzień stracony)żeby załatwić sprawy urzędowe tzn.złożyć podanie o numer PPS-numer ubezpieczenia społecznego.potem trzeba poczekac na ten numer i na kartę z urzędu,zarejestrować się online i zgłosić do skarbówki fakt podjęcia pracy. Na zwrot emergency tax czeka się do 12 tygodni! a załatwienie PPS może wam zająć trochę czasu ponieważ często urzędnik nie akceptuje dokumentów od pracodawcy i żąda poświadczenia o miejscu zamieszkania więc trzeba iść do banku i założyć konto,czekać na list z banku i dopiero z tym listem i dokumentem od praco.jechać do urzędu...załatwiana masa! Jest parę osób w zakładzie krórzy wciąż nie mają tego PPS i pracują za 200 tyg!! -A pozatym w zakładzie pracują element kryminalny z Polski i "bardzo miły" rosjanin któ©y spędził w więzieniu 10 lat swojego życia pewnie za niewinność :D -Mieszkania w Clifden są bardzo drogie i bardzo zimne!Pracodawca zapewnia zakwaterowanie,ale mieszkanie jest raz że drogie bo każdy mieszkaniec domu płaci 300euro/miesięcznie a dwa,że to tylko wynajem.Pozostaje do zakłaty wywóz śmieci 20euro plus prąd 20e plus OGRZEWANIE czyli trzeba złożyć się na olej opałowy i grzać,grzać grzać. Grzejesz cały czas a ciepło (usunięte przez administratora) przez stare wypaczone okna,przez drzwi gdzie chula wiatr.Kaloryfery są w każdym pokoju i nie da się ich zakręcić więc ogrzewamy pokoje w których nikt nie mieszka....straszna lipa. -Clifden to straszna dziura,tu nie ma co robić w wolnym czasie,Polacy głównie chleją i często są jeszcze pijani w poniedziałek w pracy.Normalnie ten zakład to jakiś koszmar :D To tyle. pozdrawiam i spróbujcie sami. Pracodawca ciśnie tych Polaków tutaj strasznie,młodzi Irlandczycy nie pracują w tym zakładzie bo cała miejscowość wie,że warunki pracy są fatalne.Jak ktoś naiwnie myślał,że w Iralandii przestrzega się praw pracowniczych to się zdziwi. Poza tym maszyny na których pracujesz są z roku 1948! więc jest hardcore. -zakład jak z początków rewolucji przemysłowej w Anglii XXw! Nie polecam,ale możecie spróbować i sami się przekonać.

Już nie mogę

Dno????

CorK

Ja się nadziałem na obiecująco dobrą ofertę z Silverhandu. Jako pracownik fizyczny: 10.50 € brutto, zakwaterowanie gratis i 24 € diety dziennie. Cała rozmowa wydawała się rzetelna i obiecująca. Za dwa dni wyjazd, itp. itd. I nagle nazajutrz, spada grom z nieba. Oferta unieważniona przez stronę niemiecką. No ok. Złożyłem podobną ofertę. Rozmowa z kim innym. Warunki podobne. Dzwonię. I znowu 'bum. Oferta przedstawiona w internecie wygląda inaczej niż przez telefon. Mój wniosek? A właściwie chyba dwa. Po pierwsze. Silverhand chce wyglądać obiecująco i wykraczająco ponad konkurencję. A drugi wniosek. Są nierzetelni, Niemcy traktują ich nieprofesjonalnie i nie liczą się z nimi. Trzeci raz to odpuściłem, gdyż przeczuwam brak rzetelności. Na plus mogę tylko dodać że miła obsługa.

Monter

Rekrutacja na montera klimatyzacji. Weryfikują język niemiecki i od razu jest odpowiedz czy jest na odpowiednim poziomie. Pytają o doświadczenie i wykształcenie. Potem kontaktował sie ze mną pracodawca z Niemiec. Pytał co robiłem i kiedy mogę przyjechać. Ogólnie wszystko trwało 2 dni. Bez stresu. Informują jak będzie wszystko przebiegać, wiec nie byłem zaskoczony niczym.

Pytania po niemiecku. Gdzie pracowałem i czym sie zajmowałem w pracy. Czy mam auto i prawko . Kiedy mogę zacząć? Czy mam wypowiedzenie?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Patrycja

@Smerfik dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście takie sytuacje mogły wpłynąć mocno na Twoją opinię na temat SILVERHAND. Jednak warto pamiętać, że na tym portalu nie da się zapłacić za usunięcie opinii. Usuwa je administrator za naruszenie zasad regulaminu, a takie nieregulaminowe wpisy każdy może zgłosić.

Patrycja

@Smerfik jakie nieprawidłowości miały miejsce podczas Twojej współpracy z SILVERHAND? Piszesz, że na zgłoszenia firma nie zareagowała. Czy dawno się z nią skontaktowałeś? A może do tej pory udało się wyjaśnić tą sprawę?

Smerfik
@Patrycja

Miałem problemy z meldunkiem, Pośrednik wymagał a właściciel odmawiał zgody na meldunek, napisałem e-maila do Silwergangu ale pozostał bez odpowiedzi. Niemiecki pośrednik oszukał mnie na cześć kasy - zgłosiłem to go Silverhandu - udawali że coś działają ale nawet 1 € nie odzyskałem. O Silverhandzie słyszę za granicą od Polaków negatywne oceny a to potwierdza moją opinie oczywiście negatywną. Tu też było wiele negatywnych opinii ale większość został usunięta - mówią że za kasę.

czysty handel

Agencja na 3 gwiazdki co najwyżej czyli dostatenie . Oczywiście kontakt jest bardzo dobry ale są tylko pośrednikami i kierują do niemieckich agencji . Prace okazały się bardzo kiepskie i raczej mało płatne , trzeba nadrabiać nagdodzinami jak są. Warunki mieszkaniowe to porażka , wiele osób uciekło z hotelu nieimieckiej agencji z powodu patologii . Silverhand nie ma nic z tym wspólnego jedynie to że kieruje do takich marnych agencji które nie przejmują się pracownikami tylko własnymi zyskami . Rodacy zgadzaja się pracować i mieszkać w każdych warunkach gdy wydali na podóż i wyjazd sporą sumkę pieniędzy żeby odrobić straty. Radzę uważać na polskich pracowników. Najlepiej wyjechać w kilka osób i mając auto bo samemu jest niebezpiecznie podróżować i mieszkać z polska patologią której nie brakuje za granicą. Radzę się zastanowić przed wyjazdem jakie warunki oferują niemieckie agencje. Silverhand nie zatrudnia tylko kieruje za granicę pracowników . Poprostu handlują robotnikami.

Smerfik
@czysty handel

Silvergang wie do kogo i do jakich warunków kieruje ale się tym nie przejmują bo liczy się kasa za wysłanego człowieka. Ja im zgłaszałem niezgodności na piśmie ale zostałem zignorowany bo kasa za mnie wzięta.

Kaszub

chetnie podziele sie spostrzezeniami, pracowalem przez nich trzy raz, bylem u trzech roznych posrednikow, na poczatku bylo mi ciezko, sam w obceij ziemi bez rozdziny ale po 2 latach sie wreszcie przyzwyczailem i teraz zostalem przejety pzrez firme docelowa. jestem teraz ogromnie zadowolony. dostałem podwyzke mam weihnachtsgeld na swieta, urlop platny, wszytsko jak powinno byc i to dzieki tej agencji.

Andrzej z Konina

Panie o ksywce "Polak". Rzadko nie piszemy prze "ż" :P Zenujacy poziom intelektualny tutaj. Firma dziala b profesjonalnie i szybko. Corka pracuje od 3 miesiecy

Wydaje mi sie, ze takie rozne szczegolowe pytanie dotyczace tego co trzeba zrobic, jakie warunki spelnic, zeby dostac prace to po prostu trzeba stawiac osobom rekrutujacym. Dziwne jest to forum. Pan Smerfi to chyba jakis psycholo-hejter?:) Co do samej Agencji to polecam z autopsji

Teresa

Czy SILVERHAND posiada w swoich ofertach pracę dla kobiet? Nie mogę nic znaleźć a słyszałam sporo dobrego o agencji. Trochę martwią wpisy na tym forum!

Bozena

Sluchajcie, wyjechalam do pracy na Islandii w ciagu tygodnia od przeslania aplikacji. Pracuje tam juz okolo 3 miesiecy i jestem bardzo zadowolona. Islandia to raj, troche zimny, ale raj dla osob, ktore kochaja nature i chca sobie ulozyc zycia. Polecam ta agencje. Bozena

Pirol

Nie rozumiem dlaczego oskarżacie firmę , że giną rzeczy w mieszkaniach? Miejcie pretensje do ludzi a nie do agencji. Będę ich bronił bo to jest wstrętne , że nie wydajemy złodziei i pijaków policji tylko po najprostszej linii oporu skaczemy na firmę!

Patrycja

@Bartek sprawdzałeś już stronę internetową SILVERHAND? W ofertach pracy znajdziesz ofertę zatytułowaną dosłownie Pracownik produkcji bez znajomości języka. Zawsze możesz też skontaktować się bezpośrednio z firmą. Jeśli zdecydujesz się na aplikację, chętnie dowiem się więcej o tym, jak oceniasz kontakt z firmą.

@Patrycja

hej Patrycja kiedys kontaktowalem sie z nimi wtedy mieli oferty tylko ze znajomoscia niemieckiego teraz sa tez bez .. coz moge powiedziec kontakt ok mysle ze tak jak wiekszosc tu opisuje jest to rzetelna firma i warto z nimi podjac prace chociazby na produkcji... w zasadzie sam w tym siedze..

Mają sporo ofert , pewnie braki ludzi na rynku pracy odbijają się również w agencjach. Może to wpłynie trochę na podwyżki w firmach? Generalnie słyszałem sporo dobrego o firmie i mam zamiar aplikować.

Bartek

Czesc wszystkim czy oni maja tez oferty bez znajomosci jezyka niemieckiego np na proodukcji ? i czy ktos z was korzystal ?

Patrycja

@Peter rozumiem, że słyszałeś dobre opinie na temat firmy. Widzę też, że przesłałeś swoją aplikację. Daj znać, gdy firma się do Ciebie odezwie. Chętnie dowiem się więcej o tym jak wygląda proces znalezienia pracy oraz jakie będą Twoje wrażenia o firmie jako pracodawcy.

Peter

Właśnie aplikowałem do SILVERHAND ponieważ mam informacje, że agencja jest świetnym pracodawcą. Jak widzę mają sporo ofert, na rynku naprawdę brakuje ludzi do pracy!!

Poldek

@olo Bardzo słusznie napisałeś! Czasami zastanawiam się po co ludzie tyle piszą, przecież szkoda by mi było czasu. Postawa roszczeniowa wobec wszystkich , bez względu na wszystko. Trochę więcej pokory.

Zostaw merytoryczną opinię o SILVERHAND - Poznań

• Jak się pracuje w SILVERHAND?

Zobacz opinie na temat firmy SILVERHAND tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 184.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SILVERHAND?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 120, z czego 76 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SILVERHAND?

Kandydaci do pracy w SILVERHAND napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SILVERHAND

SILVERHAND