Opinie o AKRA Polska w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AKRA Polska. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie AKRA Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AKRA Polska w Kraków

Szukam pracy i znalazłam dla siebie ogłoszenie, gdzie szukają nowej osoby jako Senior PHP Developer. Napisali, że zatrudnienie jest na B2B lub na umowie o prace, ale podali, że kasa na b2b zaczyna się od 16 800 zł netto. Ale nie napisali, jaka jest kasa na UoP. Wiecie, jaka jest ta pensja netto?

AKRA Nowy wpis

@AD W ogłoszeniach o pracę faktycznie najczęściej pojawiają się kwoty netto B2B, z uwagi na fakt że większość kandydatów tego oczekuje. Ułatwia też to porównanie z innymi ofertami, które posługują się tym samym przelicznikiem. Wartość "netto B2B" jest tożsama "łącznemu kosztowi pracodawcy". W przypadku programistów pracujących w oparciu o Umowę o Pracę, podatki i składki wynoszą około 38% łącznego kosztu pracodawcy. Do tego należy uwzględnić płatne nieobecności (w tym urlop) co wynikowo daje około 48% łącznego kosztu pracodawcy (TAK, pracodawcy naprawdę tyle płacą z naszych wynagrodzeń). Z drugiej strony UoP ma swoje plusy i dodatki, jak karty lunchowe. Dlatego AKRA zachęca do wybierania tej formy współpracy, również przez ponoszenie części większych kosztów związanych zatrudnieniem. Nie ma prostej reguły, że kwotę na B2B należy podzielić przez 2, żeby uzyskać netto na UoP. Realnie jest to więcej, ale jest to wynik indywidualnej rozmowy z kandydatem/kandydatką. Ostatnie słowo i decyzja zawsze należy do kandydata. Zachęcam do aplikowania i szczerego artykułowania swoich potrzeb.

@AKRA

To wiele wyjaśnia. Proponują Państwo w tym ogłoszeniu kilka miejsc pracy oraz formę zdalna, to akurat można samemu wybrać? Chyba, że jest opcja pracy hybrydowej. Skoro oferujecie budżet szkoleniowy na poziomie 6500zł na rok, to ile mniej więcej w to szkoleń się łapie?

+++ Nowy wpis

Jestem zadowolony. Firma spełnia moje oczekiwania. Bardzo na plus duże zrozumienie dla pracujących rodziców z dziećmi (zarówno małymi jak i w wieku szkolnym).

Witam, na jakie zarobki można liczyć na start bez jakiegoś większego doświadczenia w branży, Najniższa krajowa czy trochę więcej może? Dziękuję z góry za odpowiedź.

@Kandydat

Powiem szczerze, że w tym roku nawet nad tym się nie zastanawialiśmy, ponieważ od dłuższego czasu nie mamy otwartych stanowisk juniorskich i praktyk. Trudno mi powiedzieć kiedy pojawi się zapotrzebowanie, ale na pewno wynagrodzenia w naszych archiwalnych ogłoszeniach będą wymagały zmiany.

Antośka

Spodobało mi się ogłoszenie dotyczące stanowiska Senior PHP Developer. Firma wprost napisała o budżecie szkoleniowym wynoszącym 6500 zł. Budżet ten przypada na jednego pracownika? Odnawia się co roku? Pytam ponieważ chciałabym się rozwijać w pracy :). Jest również możliwość ubiegania się o samochód służbowy, jakie trzeba spełnić oczekiwania pracodawcy żeby taki samochód dostać?

@Antośka

Budżet przypada na jednego pracownika na rok. Odnawia się każdego dnia tzn. budżet do wykorzystania wynosi 6500 minus to co wykorzystałaś przez ostatnie 365 dni. Nie ma oczekiwań do spełnienia na samochód, ale bywa że trzeba chwilę poczekać bo jest wielu chętnych. Rozumiem, że widzimy się nie długo na rozmowie? :)

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Czy w AKRA Polska zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Kamil

Jestem po rekrutacji, czekam na werdykt :). Na moje stanowisko akurat nie było ogłoszenia. Widać warto się odzywać tak czy siak. Generalnie proces OK. Sprawny i w krótkich odstępach. Na ten moment bez zastrzeżeń. (usunięte przez administratora)

Aneta
@Kamil

O jakim stanowisku mowa? Skoro wysłałeś CV bez ogłoszenia to ile czekałeś na odzew? Ile było etapów rekrutacji? I jak się finalnie skończyło, dostałeś te prace?

Dorota

Hej, czy na 1/2 etatu da się wyrobić chociaż najniższą? Szukam pracy, ale odpada cały etat, ze względu na dziecko. A tutaj w ofercie na specjalistę ds. Biurowych oferują połowę. No ale nie ukrywam, że coś zarobić też bym chciała.

@Dorota

Dzień dobry Dorota, wymienione stanowisko przez Ciebie jest na pełny etat, niestety nie ma możliwości zatrudnienia w tym wypadku na pół etatu.

@AKRA Polska

To dlaczego, już z poziomu ogłoszenia, wprowadzacie w błąd, co możecie zaoferować - cytuję "umowę o pracę lub umowę zlecenie i elastyczny wymiar godzinowy (pełny etat, ¾ lub ½ - w zależności od Twoich możliwości)". ;)

@Kandydat

Dane zawarte w ogłoszeniu to po prostu błąd ludzki osoby, która je dodawała :) Zmiany zostały już wprowadzone. Na specjalistę ds. biurowych szukamy kogoś w pełnym wymiarze czasu pracy. Pozdrawiam :)

@Ania

Fajnie pracować z FAJNYMI osobami, ale dla potencjalnego pracownika, w ogłoszeniu o pracę, raczej bardziej interesujące jest zawarcie informacji, ile wynosi wynagrodzenie, które oferują Państwo na tym stanowisku? Albo chociaż widełki ;) ‪#‎szanujsiebie‬ :)

Hanna
@Ania

Oferujecie pakiet szkoleń w ogłoszeniu a czy szkolenie wstępne dla osoby ze sporym doświadczeniem w prowadzeniu biura też obowiązuje? Ile trwa takie szkolenie i czy będzie za ten czas pracownikowi zapłacone?

@Hanna

Szkolenie i wdrożenie pracownika odbywa się w ramach pracy na tym stanowisku.

@Ania

A jak z tymi widełkami u Was na stanowiska nie IT, tylko back office? :)

Wanda
@Ania

Kto przeprowadza to szkolenie - macie jakichś wewnętrznych trenerów czy pracownicy szkolą się nawzajem? Długo trwa takie wdrożenie?

@Wanda

W przypadku stanowiska office specialist wdrożenie odbywa się w ramach pierwszych dnia pracy. Nowa osoba wdrażana jest przez bezpośredniego przełożonego.

@Kandydat

Widełki są uzgadniane bezpośrednio z wybranym kandydatem, w zależności od jego poziomu doświadczenia i umiejętności.

Wanda
@Ania

Czy wszyscy pracownicy na podobnym stanowisku zarabiają różne kwoty? A kiedy ustalana jest wysokość wynagrodzenia, na rozmowie kwalifikacyjnej czy po tym okresie wdrożenia? Mnie ciekawi jaką kwotę Państwo zaproponujecie osobie bez doświadczenia, jest jakiś przedział?

@Wanda

Rekrutacja na stanowisko biurowe jest już zakończona, a wszystkie szczegóły ustalone bezpośrednio z wybraną osobą.

Co jaki czas w AKRA Polska można ubiegać się o podwyżkę?

Tomasz

Ubiegać o podwyżkę można się w zasadzie cały czas ale zawsze z negatywnym skutkiem ;)

Obserwator

Akra stawia na atmosferę, kanapki czy pizzę dla pracowników, w końcu to jest najważniejsze. Podobno pieniądze szczęścia nie dają, więc nie porusza się tu takich tematów.

Magdalena
@Tomasz

Dla sprostowania takich właśnie komentarzy w ubiegłym roku każdy pracownik AKRA miał zmianę wynagrodzenia. Pozdrawiam Tomasz ;)

Dorota

Dużo było kiedyś ofert na developerów. Czy teraz osoba chcąca podnosić swoje kompetencje w zawodzie ma jakieś szanse na pracę tam? Coś dla początkujących freelancerów się znajdzie?

@Dorota

Cześć Dorota, obecnie nie mamy otwartych stanowisk dla stażystów i juniorów, proszę śledzić nasze social media tam przedstawiamy nasze aktualne zapotrzebowania.

Rozmaryn

Ludzie fajni robiący atmosferę ale mędrkujący szefu, rozrabiający, zastraszający ludzi politycznymi gadkami mógłby wyhamować. Nie wzbudza zaufania, bez przyjemności rozmowy, niestety :(

@Rozmaryn

podczas pracy dochodzi do tak częstych kontaktów z szefostwem, że jest to tutaj podkreślanie? można prosi o więcej informacji dotyczących już samej specyfiki pracy tu pod firmą? co można jeszcze uzyskać prócz wypłaty?

Mors
@Ewa

Lepiej by do nich nie dochodziło ;) wtedy rozumiesz co buta, pycha, dwulicowość i żale. Traktowanie ludzi jak własności domena SH w Polsce. Szkoda życia lepiej się zawinąć a najlepiej nigdy nie poznać.

Olee
@Rozmaryn

Jeśli ktoś zmarnowany i wyrósł już z klimatów Software House rodem z Polski to itjob4pl@gmail.com

@Mors

aha... wobec tego negatywnego nastawienia co do warunków które tu oferują to jak teraz perspektywa stażu pracy się przedstawia? rotacje są częste czy mimo wszystko niekoniecznie?

Magdalena
@Ewa

pozwól, że udzielę odpowiedzi. "Perspektywa stażu" nie za bardzo rozumiem czy chodzi o rozpoczęcie stażu w AKRA Polska czy o łączną długość okresów zatrudnienia, wiec odpowiem na wszystko. Obecnie nie mamy otwartych stanowisk stażowych. Wszelkie informacje o otwartych stanowiskach będziemy komunikować na kanałach LinkedIn i FB. Jeżeli chodzi o łączną długość okresu zatrudnienia obecnie średnia wynosi około 3 lata. W naszych szeregach są osoby, które już od ponad 10 lat współpracują z nami z czego się bardzo cieszę.

Zarząd z pewnością nabrałby pokory nabytej w kontakcie z proponowanymi przez Krystiana związkami. W końcu godny partner do ‚dialogu’ i związku na partnerskich warunkach.

@Piotr

Piotr nie jest pracownikiem AKRA

Wiecie, czy AKRA Polska udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

AKRA

Tak laptop jest zapewniany wszstkim, telefon w zależności od rodzaju pracy i potrzeby kontaktowania sie telefonicznie. Głównymi narzędziami komunikacj w AKRA jest slack i zoom.

Krystian

Może czas na związki zawodowe? Znajdziemy 10 osób dla partnerstwa p. Prezesa?

George
@Krystian

Myślisz że byłoby o czym porozmawiać na spotkaniu związkowym z p. B i J na spotkaniu związkowym w miłym towarzystwie przy kawce ;)? To ten Krystian od Sii?

Ola

Pracuję w Akrze od ponad 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Rzecz, która od razu rzuca się w oczy to życzliwa atmosfera, dużo pomysłowych benefitów i wspólnych integracji. Widać, że stawia się na zgrany zespół. Jest dużo ambitnych projektów, które pozwalają się rozwijać. Bez stresu, z wyrozumiałym podejściem do pracownika.

Franciszek
@Ola

Powiesz jakie to benefity? Imprezy firmowe jak integracja czy bardziej chodzi o prywatną opiekę zdrowotną czy dodatkowe ubezpieczenie. Bo chętnie bym się dowiedział.

Ola
@Franciszek

Hej, jasne. Benefity w postaci prywatnej opieki medycznej czy karty sportowej są w Akrze od dawna. Imprezy firmowe w każdym z oddziałów są organizowane raz na kwartał, ostatnia taka integracja w krakowskim zespole to było wspólne wyjście na gokarty. Raz na jakiś czas są też organizowane wspólne spotkania dla wszystkich oddziałów. W Akrze funkcjonuje fundusz szkoleniowy, z którego każdy może skorzystać, oraz dodatkowo dofinansowania do zajęć językowych (j. angielski oraz j. niemiecki). A i masażysta, który przychodzi do biura co 2 tyg i raz w tygodniu pizza :D Te teraz przychodzą mi do głowy, co jakiś czas są dodawane nowe pomysły do tej puli, dziewczyny z rekrutacji bardzo się starają, żeby wszystkim się dobrze pracowało :)

Rozczarowany kandydat

TL:DR; Kandydat ma możliwość poznania podczas rekrutacji wiele miłych osób i jest wysyłany od jednej osoby do drugiej. AKRA Polska przekazuje rekrutację do AKRA GmbH i pomimo pozytywnego przejścia rekrutacji kandydat nie zostaje zatrudniony. Na wstępie pani od HR informowała, że rekrutacja składa się z 3 etapów: Rozmowa wstępna, rozmowa techniczna, rozmowa z zarządem. Szybko się okazuje, że rzeczywistość wygląda inaczej: Firma zajmuje/zajmowała się szukaniem osób do rekrutacji do niemieckiej firmy AKRA GmbH. Rekrutacja wygląda następująco: 1) Rozmowa z kobietą zajmującą się HR (ale nie tylko tym) w firmie AKRA Polska. 2) Rozmowa z osobami zajmującymi się HR w AKRA GmbH z udziałem tej osoby. 3) Techniczne spotkanie rekrutacyjne online z pracownikiem AKRA GmbH. 4) Poproszenie kandydata o skontaktowanie się telefonicznie oraz kontakt z jeszcze innym pracownikiem AKRA GmbH celem omówienia spraw technicznych dotyczących nowego miejsca pracy. 5) Spotkanie online z zespołem technicznym firmy, dla którego AKRA GmbH outsourcinguje swoich pracowników. Po pomyślnym przejściu wszystkich etapów pomyślnie okazuje się, że jest problem prawny z polityką wewnętrzną z zatrudnieniem osoby z Polski w przypadku AKRA GmbH. Informację o tym przekazuje telefonicznie kobieta od HR w AKRA GmbH. Na pożegnanie telefon od jednego z 3 szefów AKRA GmbH z informacją, że jak najbardziej proces rekrutacji został pokonany z sukcesem i zatrudnienie nastąpi po rozwiązaniu kilku zawiłości prawnych. Krótki ping-pong mailowy z HR z informacjami typu "proszę czekać, dopytamy". Cisza. Kończąc: Od samych pracowników można się dowiedzieć, że zarówno w AKRA GmbH jak i w AKRA Polska panuje momentami chaos pod względem organizacji. Takowy jest też zauważalny podczas rekrutacji. Po stronie AKRA GmbH są 3 osoby zajmujące się nietechniczną rekrutacją. Każda z nich kontaktuje się z kandydatem, do tego część pracy została zrzucona na panią z AKRA Polska, jak pytania, czy kandydat byłby zainteresowany mniejszą stawką niż wpierw została podana przez AKRA Polska jako dolne widełki. Rekrutacja była przeplatana urlopami pracowników AKRA GmbH, prowadzących rekrutację. Nie polecam i pozdrawiam miłą panią od HR z AKRA Polska :)

@Rozczarowany kandydat

Cześć! Dziękuję za Twój komentarz i miłe słowa skierowane w moją stronę. Ja również bardzo dobrze wspominam współpracę z Tobą :) Opisywana przez Ciebie sytuacja dla mnie także była niekomfortowa. Nasz klient musiał zmierzyć się z nową dla niego sytuacją i odnaleźć się w realiach pracy zdalnej kandydatów spoza Niemiec. To dlatego proces ulegał zmianom na bieżąco. Ze swojej strony starałam się zapewnić płynność komunikacji z AKRĄ GmbH. Twoja opinia jest dla mnie istotna - pomoże w kreowaniu zmian i ciągłym doskonaleniu rekrutacji.

Świetna, rozwojowa firma. Jedna z najlepszych tego typu w Krakowie. Polecam wszystkim, którzy swoją drogę zawodową wiążą z branżą IT.

Mateusz

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna z AKRA? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Ostatnio na Linkedinie widziałem jedno ogłoszenie.

A.
@Mateusz

Rozmowa bardzo przyjemna. Konkretne pytania, sensowny feedback. Nie ma się czym stresować. Najpierw rozmowa z leaderem, potem live coding.

Jerzy
@A.

Dają znać szybko? Czy trzeba trochę poczekać na odpowiedź?

A.
@Jerzy

Dwa dni po rozmowie dostałem od nich odpowiedź.

@Jerzy

Po live codingu składamy ofertę lub przekazujemy decyzję w ciągu 3 dni roboczych. Jeśli tylko kandydat dysponuje czasem, to całość przebiega bardzo sprawnie. Nie jesteśmy zwolennikiem długiego procesu ciągnącego się w nieskończoność. :)

Franciszek
@A.

I co pozytywną? Przyjęli cię? Jak tak to napisz jakie warunki dostałeś. Pensja dobra na początek?

Czy poziom wynagrodzeń w AKRA Polska uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Lento.pl 12 września.

AKRA

Jeżeli pozwolisz to doprecyzuję: Poziom oferowanych wynagrodzeń, również zamieszczanych w ogłoszeniach, faktycznie wzrósł. Wpływ na to ma głównie poziom oczekiwań jakie stawiamy wobec kandydatów. W tym aspekcie, w przeciwieństwie do innych firm z branży, podnosimy poprzeczkę po pandemii (jakość > ilość). Relatywny poziom wynagrodzeń na przestrzeni ostatnich miesięcy też ulega zmianie. Jednak z naszych obserwacji rynku wynika, że większy wzrost nastąpił w 2 kwartale 2021. Przygotowujemy się również na zmiany podatkowe na początku 2022 w kontekście ofert pracy jak również obecnych pracowników. O tym chętnie napiszemy w osobnym wątku za około miesiąc.

Maks

Lubię tu luźną atmosferę pracy. Pracowałem w wielu firmach i zostałem w tej najdłużej, gdyż tutaj praca wkurza mnie najmniej, a czasami w ogóle ;) Projekty, przy których pracuję są ok, dobry project management, sporo się nauczyłem. Poznałem tu świetnych ludzi.

Jerzy
@Maks

Piszesz, że sporo się tu nauczyłeś, to na pewno dobry znak dla ludzi którzy chcą coś więcej wyciągnąć z pracy :D Powiedz mi czy ta nauka była w formie jakichś szkoleń, czy może po prostu inni pracownicy podpowiadali ci gdy czegoś nie wiedziałeś?

Maks
@Jerzy

Ja rozpocząłem przygodę z programowaniem 16 lat temu, kiedy takich szkoleń po prostu nie było. Nauka polegała na pomocy kolegów i pracy przez kilka miesięcy po godzinach nad własnymi projektami. Obecnie nauka to już trochę inna bajka, często tworzenie własnych rozwiązań i uczenie się na błędach ;) Najlepszy sposób na doświadczenie to po prostu praca z jak największą liczbą osób w zespole. Z tym jest jednak problem. Duże projekty nie bardzo chcą przyjmować niedoświadczonych programistów ( bardziej by przeszkadzali niż pomagali ). Dlatego na początek małe projekty do nauki, a potem coraz większe wraz ze wzrostem doświadczenia. Obawiam się że u nas wygląda to tak samo. Szkolenia są okazjonalne, głównie dlatego że niewielu programistom do czegokolwiek się przydają. W Akrze Polska istnieje program dla stażystów i tam można nabyć trochę przydatnej wiedzy, ale później już trzeba przyzwyczajać się powoli do samodzielnej pracy. Oczywiście istnieje grono osób które chętnie pomoże gdy ktoś się zapętli - na zasadzie "ktoś pomógł kiedyś mi, więc ja podam pomoc dalej" ;)

Nikoś

Jak wygląda staż w AKRA, co można zyskać na takim stażu oprócz ogromną wiedzy, jaki poziom Jun Mid można uzyskać po stażu? Czy później po stażu można dostać się na UoP z fajną stawką?

@Nikoś

Podczas trwania stypendium staramy się jak najlepiej każdego przygotować do pracy na realnych projektach. Tempo rozwoju i poziom jaki się osiągnie jest już sprawą bardzo indywidualną, ale z naszej strony jest chęć na długofalową współpracę.

Honorata
@AKRA

Nikoś też pytał o uop z fajną stawką. Ciekawe czy dostanie odpowiedź i jaką ;)

Bartosz
@Nikoś

@Nikoś Na staż w AKRA nie można się dostać z zewnątrz! Staż dostępny jest tylko dla osób z programu stypendialnego. Stypendium może trwać zaledwie tydzień ale nadal to jest jedyna droga. Po ukończeniu stażu zebrana wiedza i doświadczenie jest na poziomie "Junior". Co to znaczy? Znaczy, że możesz śmiało pracować na realnych projektach ale koniecznie pod okiem doświadczonego kolegi. Dalsze zdobywanie doświadczenia jest nadal Twoim pierwszoplanowym obowiązkiem. Aspekt indywidualny, o którym pisano powyżej dotyczy czasu. Mamy w firmie osoby, u których stypendium trwało tydzień lub staż niecały miesiąc, a są tacy którzy potrzebowali na to ponad rok. Nie ma reguły, każdy ma swój rytm przyswajania wiedzy. UoP to nasza preferowana forma współpracy. Po ukończeniu stażu domyślnie przechodzimy w UoP (o ile nie ma prośby ze strony stażysty). Nie wykluczamy w określonych przypadkach UoP jeszcze w trakcie stażu. Stawki na stypendium i staż są stałe i równe dla wszystkich. Później stawka jest tym fajniejsza im lepiej radzisz sobie na projektach. @Honorata: "tak, fajna" :).

Zostaw merytoryczną opinię o AKRA Polska - Kraków

• Jak się pracuje w AKRA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy AKRA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AKRA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 4 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AKRA Polska?

Kandydaci do pracy w AKRA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AKRA Polska
2.4/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Kalwaryjska 69
    30-504 Kraków