Opinie o POL-EKO Aparatura Sp.j. w Wodzisław Śląski

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie POL-EKO Aparatura Sp.j.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w POL-EKO Aparatura Sp.j. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń i montaż instalacji wentylacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o POL-EKO Aparatura Sp.j. w Wodzisław Śląski

Ostatnio była oferta prac dla specjalisty ds. sprzedaży. Jakby się znowu pojawiła to jakim autem się jeździ do klientów? Są ustalone targety na prowizje? Da rade je zrobić czy ciężko się wyrobić? Dajcie wskazówki.

@stefan

@ Pracodawca Drogi Stefanie, nikt tu nie zakrzywia rzeczywistości, ale trzymajmy się faktów. Wynagrodzenia w Dziale Sprzedaży mają jak najbardziej system premiowy, który został uzgodniony i zaakceptowany przez Pracowników tego Działu. Przy rekrutacji na stanowiska w tym Dziale kandydaci są o tym informowani – można więc zapoznać się z zasadami. Firma nie kładzie nacisku na załatwianie spraw "poprzez laptopa", ale ufa swoim Pracownikom i pozostawia im decyzję w kwestii sposobu sprzedaży (zwłaszcza, że osiągają dobre wyniki).

Na stronie firmy udało mi się znaleźć ofertę pracy na stanowisko magazyniera. Oczekuje się od kandydata gotowości do pracy w systemie 1 lub 2-zmianowym. Kto w takim razie decyduje, na ile zmian się pracuje? I w jakich godzinach w ogóle się one odbywają? Firma wymaga doświadczenia na podobnym stanowisku pracy. Czy dwa lata wystarczą? Myślę nad złożeniem aplikacji.

Wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanych obowiązków i nabytego doświadczenia, ja tam nie narzekam. Do zasadniczej pensji każdy z pracowników ma dodatek w postaci karty lunchowej, który stanowi 450zł netto za cały przepracowany miesiąc. Z brygadzistami czy kierownikiem nie ma problemu ponieważ to ludzie wywodzący się z pracy na magazynie, którzy mają pojęcie o tym co się dzieje.

Witam, a czy o pracy na produkcji mógłbym parę słów od was usłyszeć, bo na stronie firmy znalazłem info, że szukają ludzi. Mocno się zastanawiam nad kandydowaniem, ale najpierw chyba wolałbym się dowiedzieć jak tu kierownictwo traktuje pracowników produkcyjnych, czy jesteście zadowoleni z zarobków. Jak mam uprawnienia elektryczne SEP – 1kV, to myślicie, że coś dorzucą do wypłaty?

Pracownik Nowy wpis

Produkcja jest dość dużym działem w firmie, gdzie zarobki uzależnione są od umiejętności i poziomu trudności wykonywanych zadań. Zawsze przed zatrudnieniem możesz odbyć kilkugodzinny okres próbny i zostanie Ci przedstawione co miałbyś robić, wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję. Stawka ustalana jest podczas rozmowy kwalifikacyjnej i podlega renegocjacji po umowie wstępnej, która zawierana jest na 3 miesiące. Uprawnienia SEP przydają się przy pracach elektrycznych czy pomiarowych. Jeżeli będą one poparte wiedzą z dziedziny elektryki to z pewnością stanowią dodatkowy argument podczas rozmów.

stefan

Nie ma targetów, nie ma prowizji od sprzedaży. Dla handlowca to piekło. Handlowcy siedzą głównie przed kompem, tylko 1 ma samochód na użytek na stałe. Nie mniej jednak praca stabilna.

Maksiu
@stefan

Handlowcy wcale nie jeżdżą po klientach tylko wszystko załatwiają telefonicznie? Jak praca stabilna to masz umowę na czas nieokreślony czy terminową którą trzeba przedłużać?

@Maksiu

@stefan ty chyba nie za wiele wiesz o pracy u nas w sprzedaży. Tylko nie wiem dlaczego się wypowiadasz. Firma większość produktów eksportuje, to jak mamy jeździć po klientach? My do nich latamy. Samochody służbowe są, jak potrzebujemy to korzystamy. A na co dzień większość rzeczy załatwiamy przez kompa i to nam pasuje. Skąd ty wymyśliłeś to "piekło"? @Maksiu - tak mamy umowy na czas nieokreślony.

stefan

Drogi @Pracowniku, dla handlowca rozwój rynku sprzedażowego (a co za tym idzie wzrost sprzedaży) bez prowizji czy też premii - to piekło. Wyobraź sobie wzros obrotu r/r po 15% czy nawet więcej przy tej samej podstawie, kwocie bazowej. Nie ważne czy zrobisz obrot za 1 mln, czy 5 mln, czy 10 - dostaniesz taka sama wypłatę. Zarządzanie pod tym kątem dalej stoi w latach 1990-2010. Co do odwiedzin klientów, to super, że Ci to pasuje. Natomiast proszę o niezakrzywianie rzeczywistości, osoby chętne wziąć udział w rekrutacji w tej firmie powinny wiedzieć jak to wygląda. Firma kładzie nacisk, że większość spraw da się załatwić przez laptopa - delegacja to zbędny koszt, (nie dot. targów itp.). Ale to prawda, jak trzeba to samochód jest. Jakby kilkoro handlowców miało być chociaż raz w terenie o jednym czasie to chyba byś musiała Masterem pojechać;) Moja opinia wcale nie jest negatywna. Jednak znów nie przesadzajmy w drugą stronę. Pozdrawiam

Pracodawca Nowy wpis

Pracodawca Nowy wpis

@Pracodawca Ponieważ pojawiają się coraz częstsze głosy Pracowników, żeby reagować na nieprawdziwe i szkalujące firmę wpisy, postanowiliśmy zacząć to robić. Trudno jednak odpowiadać na tak niemerytoryczne zarzuty, ale spróbujemy, dlatego po prostu skupimy się na faktach. Wiele osób pracujących w POL-EKO ma naprawdę długi staż (ponad 60% jest z nami 5 lat lub dłużej, w tym ponad połowa powyżej 10 lat, a rekordziści mają staż 30-to letni), nie może być więc tak źle… Staramy się, aby wynagrodzenia były adekwatne do kompetencji i wykonywanych zadań. Każdy Pracownik poza wynagrodzeniem otrzymuje premię stałą i okazjonalne premie specjalne. Każdy Pracownik ma również dodatkowo kartę lunchową (450 zł), może korzystać m. in. z ubezpieczenia grupowego oraz częściowo dofinansowanych przez Pracodawcę prywatnej opieki zdrowotnej i karty sportowej. Dbamy o bezpieczeństwo pracy naszych pracowników. A o atmosferę w pracy dbają sami Pracownicy. Mimo szczerych chęci na pewno nie udaje nam się spełnić wszystkich oczekiwań wszystkich Pracowników, ale jeżeli coś można zmienić lub poprawić - to jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Zapraszamy - zawsze można przyjść i porozmawiać z dyrekcją. A osoby zainteresowane ofertami pracy w naszej firmie serdecznie zapraszamy do złożenia dokumentów i zgłoszenia się na rozmowę. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości dotyczące godzin pracy, szkoleń oraz wynagrodzenia. Będzie można również zobaczyć miejsce ewentualnej przyszłej pracy.

Magazynierzy pracują na pierwszą zmianę 6:00 - 14:00 z dyżurami - co tydzień jeden z pracowników przychodzi w godzinach 8:00 - 16:00. Jak w większości przypadków mile widziane jest doświadczenie na podobnym stanowisku aby szybciej odnaleźć się w nowej pracy. Dwa lata stanowią już jakiś staż ;)

xxx

Rozumiem, a jeśli chodzi o uprawnienia na wózki widłowe to są potrzebne na tym stanowisku? Ja nie mam ale szybko się uczę. Tu wysyłają nowych na potrzebne szkolenia?

@xxx

Praca na samym magazynie nie wymaga obsługi wózka widłowego nie mniej jednak jest to przydatna umiejętność w logistyce wewnętrznej dlatego jeżeli zaistnieje potrzeba to z pewnością zostaniesz oddelegowany na kurs.

Cześć:) A zarobki różnią się między sobą? Tzn. jesli ktoś ma uprawnienia na wózki, to na start może dostać więcej? Dasz mi znać, czy jesteś zadowolony z wypłaty? Płacą adekwatnie do wykonywanej pracy? No i tak ogólnie, jak tam nastroje na magazynie, kontakt z brygadzistą/kierownikiem? Pozdro!

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie POL-EKO Aparatura Sp.j.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?

Czy POL-EKO Aparatura Sp.j. zatrudnia studentów?

Na jaką stawkę można liczyć przyjmując się do pracy? Jaka atmosfera panuje w firmie?

Gośka
@Adam

Stawka najniższa … nie licz na jaka kolwiek premie…wieczne obiecywanie z którego nigdy nic nie ma. Atmosfera beznadziejna, nie ma to jak pranie rodzinnych brudów w firmie… odechciewa się wszystkiego, jak się podlizujesz i kablujesz to jesteś super pracownik aaa i najważniejsze zawsze przytakiwać Prezesowi (chociaż nie ma racji) Żałosne to wszystko … Nie polecam.

Forest
@Gośka

100% racji

Emma

Dzien dobry, Jaka umowę oferuje firma ? Czy jest to umowa na czas określony czy po okresie próbnym dostaje się umowę na czas nieokreślony?

Ramona

@demot a wiesz czemu takie doświadczone osoby odchodzą?

Inż.

Czy przedsiębiorstwo zatrudnia inżynierów jakości? Jest możliwość odbycia stażu w dziale jakości?

Firma ma już na tyle wysoką i ustabilizowaną pozycję na rynku, że tylko życzyć sobie żeby dalej tak pozostało bo warto tu się znaleźć.

demot
@Andrzej

A mimo to ludzie z kilkuletnim doświadczeniem odchodzą :)

designer

Witam, Jak wygląda praca konstruktora w firmie? Domyślam się, że nikt otwarcie nie powie ile się zarabia, ale czy jest stres? wypłaty na czas? Atmosfera w biurze?

@designer

Cześć praca jest ok, fajne projekty, kasa zawsze na czas. Konstruktorzy są w Dziale Technicznym, sporo z nimi współpracujemy i raczej nikt nie narzeka.

Wanda
@pracownik

Hej, a czy ktoś może napisać, jak to wygląda, ale na stanowisku programisty? Widziałam, że prowadzą aktualnie rekrutacje https://pol-eko.elevato.net/pl/programista-net,j,56. Warto podejmować pracę u tego pracodawcy w tym charakterze?

It
@Wanda

Jesli zadowalaja Cie zarobki w przedziale 2000-4000 netto to polecam

Adrian
@It

Poza wymienionymi przez Ciebie zarobkami można liczyć również na ewentualne świadczenia dodatkowe? Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju benefity.

@Adrian

Mamy dodatkowe benefity takie jak prywatna opieka medyczna, pakiety sportowe, grupówka i szkolenia

Tomasz

Zawsze można się czegoś dopatrzeć ale przecież to jest dobra firma i dobry pracodawca a zarobki trzeba negocjować, tak myślę.

Witam.jakich zarobków można się spodziewać jako pracownik serwisu?jak wygląda kwestia wyjazdów?czy trwają dwa tygodnie czy dwa dni?

HR business partner
@Zainteresowany

Witam, zarobki są uzależnione od indywidualnych oczekiwań oraz doświadczenia i umiejętności. Wyjazdy nigdy nie trwają 2 tygodnie, staramy się aby pracownicy w najgorszym wypadku znajdowali się jedynie kilka dni poza domem. W firmie obowiązuje również pakiet benefitów dodatkowych takich jak: prywatna opieka medyczna, pakiety sportowe, ubezpieczenie grupowe. Jeśli jest Pan zainteresowany zachęcamy do przesłania aplikacji.

Endi
@HR business partner

Proszę rozwinąć myśl: "zarobki są uzależnione od indywidualnych oczekiwań"

ktostam
@Zainteresowany

Małych :) Maksymalnie kilkudniowe wyjazdy.

HR business partner
@Endi

Rozmawiając o zarobkach zawsze uwzględniamy 3 parametry: wiedzę, doświadczenie i osobiste oczekiwania, zależy nam na tym aby nasi pracownicy byli zadowoleni z swojej pracy, dlatego min: wprowadziliśmy dodatkowy pakiet benefitów pozapłacowych.

K

Zero socjalu, żadnych benefitow.Placa kiepska jak na dzisiejsze standardy.

miki1100
@K

potwierdzam pracowałem 10 lat i nic nie było,złożyłem CV w kilku firmach w regionie i wszędzie jest jakiś pakiet social,premie .Poza tym atmosfera w firmie bardzo się pogorszyła .

Henry

Wiecie może coś o wolnym etacie w firmie? Trudno jest się tu dostać? Jaką macie atmosferę?

Tomasz

Nawet praca w dobrej firmie nie zmienia maruderów!!

Były kier.
@Tomasz

Dokładnie. Zawsze znajdzie się jakiś nieogarniety i jaki on pokrzywdzony. Ale, każdemu nie dogodzisz...

produkcja

Nie warto aplikować, chyba ze chcesz pracować całe życie za 2000 zł na produkcji. Pozdrawiam niestety jeszcze pracownik pol-eko

Były kier.
@produkcja

Jak jesteś nieudacznikiem i nie potrafisz się wykazać, to zawsze będziesz nieudacznikiem. Pracowałem od szeregowego pracownika aż do stanowiska kierowniczego. Więc jak, można? Można!

Patrycja

@Tomasz rozumiem, że pracujesz w POL-EKO Aparatura. Czy w związku z tym możesz napisać coś więcej o firmie? Gdybyś wypowiedział się na temat tego jak wygląda praca, jaka jest atmosfera i warunki zatrudnienia byłaby to cenna wskazówka dla naszych użytkowników, którzy chcieliby zatrudnić się w POL-EKO Aparatura. Każdy merytoryczny komentarz pomaga wyrobić sobie opinię i podjąć decyzję czy wysłać cv.

Pit

Jakich programów CAD używa firma? SolidWorks / Inventor ?

Były
@Pit

Catia

Patrycja

@Filip, czy pracujesz w POL-EKO Aparatura w Wodzisławiu Śląskim? @produkcja, a długo już pracujesz w tej firmie? Jak wygląda socjal? Czy pracownikom przysługują jakieś dodatkowe benefity? @Tomasz, widziałam, że byłeś zainteresowany pracą w POL-EKO Aparatura. Zdecydowałeś się aplikować? A może już pracujesz w tym miejscu i możesz podzielić się z nami swoją opinią na temat tego pracodawcy?

produkcja
@Patrycja

Pracuje tam ponad 2 lata, firma nie ma żadnego socjalu, pracownikom nie przysługuję kompletnie nic. A benefity to są "mistyczne legendy" których i tak nigdy nie ma. A możne mają je ci który sprzedają gołąbki i pierogi haha

Zostaw merytoryczną opinię o POL-EKO Aparatura Sp.j. - Wodzisław Śląski

• Jak się pracuje w POL-EKO Aparatura Sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy POL-EKO Aparatura Sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w POL-EKO Aparatura Sp.j.?

POL-EKO Aparatura Sp.j.
3.6/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Kokoszycka 172C
    44-300 Wodzisław Śląski