Opinie o JACOBS w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie JACOBS. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w JACOBS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JACOBS w Kraków

Kaska

Czy moze ktos napisac na jakie wynagrodzenie mozna liczyc na stanowisku project accountanta?

Aga L

Witam, proszę o odpowiedź jak długo trwa etap od przesłania aplikacji do rozmowy rekrutacyjnej? Aplikowałam na stanowiska Asystent projektanta/ Asystent geotechnika. Jeśli ktoś miałby informację jakie pytania były zadawane, jakie umiejętności czy programy komputerowe są sprawdzane, będę wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam

wojtek

jak to? przeciez rektrutacje trwaja

groter

a jak sprawa z nadgodzinami i jakie godziny pracy? ile pracy z domu?

@groter

Nadgodziny wypłacane raz na kwartał albo do odbioru. Ale to zależy od działu czy ogólnie czy są nadgodziny. Jeżeli chodzi o pracę z domu to aktualnie wszyscy pracują z domu cały czas. Do epidemii było około 5 dni pracy z domu.

Jdit
@groter

Teraz trwa fala zwolnień więc doradzałbym inną firmę a nadgodzin jest po 10 tygodniowo

Ania22

Witam, czy ktos moze wypowiedziec sie na temat pracy w dziale AP? Jaka atmosfera, ludzie..? I jakie mniej wiecej widelki na specialiste? Dzieki.

Sama rekrutacja trwała dosyć długo. Pierwszym etapem jest wypełnienie ankiety poprzez stronę pracodawcy. Po kilku dniach dostałem telefon od pani z HR. Krótka rozmowa, umówiliśmy się na kolejną rozmowę telefoniczną. Po kilku dniach odbyliśmy rozmowę, trwała ok pół godziny. Dostałem informację że w okresie do 2 tygodni otrzymam wiadomość zwrotną. Dokładnie dwa tygodnie później otrzymałem telefon, umówiliśmy się na rozmowę przez Teams z dwoma osobami z działów do których aplikowałem. Rozmowa była bardzo miła, miałem wrażenie że prowadzący starali się jak najbardziej zniwelować stres. Po niej czekałem następne dwa tygodnie na wynik i w efekcie otrzymałem pracę. Podsumowując - rekrutacja przeprowadzona na wysokim poziomie, miła i przyjemna, cały proces od złożenia aplikacji do otrzymania ostatecznego wyniku trwał ok 1,5 miesiąca.

Pytania standardowe - co wiem o firmie, dlaczego zmieniam pracę, przy jakich projektach pracowałem, jakie mam plany dotyczące swojej ścieżki, podstawowa rozmowa po angielsku na dwóch etapach - z panią z HR oraz z ludźmi z działu.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
basia

Proszę o odpowiedź czy istnieje opcja pracy na część etatu?

groter

dziekuje, a jak praca w godzinach popoludniowych? i jak rotacja i atmosfera? jakie benefity?

@groter

Zależy od działu i projektu, jedni mają popołudnia parę razy w miesiącu inni nie. Benefity typowe dla korporacji, lux med, multisport, sodexo, serwis rowerowy, narciarski, itd. Fajne jest to że często udaje się dostać miejsce parkingowe. Rotacja i atmosfera też jest uzależniona od działu. Trudno powiedzieć, zależy jak trafisz :)

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie CH2M HILL Polska Ltd. Sp. z o.o.?

Umowa o pracę na czas nieokreślony (po okresie próbnym 3 miesiace)

Wojkk

Niedawno otrzymałem maila z informacją o pozytynym wyniku rekrutacji, jednak firma nie jest w stanie złożyć oferty z powodu "zamrozenia" zatrudnień. Czy ktos jeszcze otrzymał taką informację?

Someone
@Wojkk

Zależy na co aplikowales. Ja na razie nie nie dostałem.

@Someone

Na stanowisko Project Accountant

@Someone

A kiedy miałeś rozmowę kwalifikacyjną?

drmscp
@Wojkk

Składałem CV w połowie lutego, od początku do połowy marca miałem wszystkie etapy rekrutacji. Podczas każdego etapu pytanie, kiedy mógłbym zacząć oraz czy ewentualnie wchodziłoby w grę rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z moim obecnym pracodawcą tak, abym mógł zacząć wcześniej. Pod koniec marca telefon z HR, że jak najbardziej są zainteresowani, ale przez sytuację z epidemią sprawa się przedłuży bo oferta dla mnie musi być zaakceptowana gdzieś wyżej w USA. Od tamtej pory cisza, więc pewnie tak, są przyjęcia wstrzymane.

marek
@Wojkk

hej, moglbys podac pytania jakie miales na rekrutacji i jak to wyglada??

Aga
@drmscp

Czy dostał Pan jakąś informacje zwrotna ?

eliska

jakie pytania miales na rekrutacji jesli mozna spytac?

Kuki

Po przejściu rozmowy telefonicznej z rekruterem, pierwszego etapu - rozmowy z managerami w biurze w Krakowie i drugiego etapu - rozmowy przez skype z dwoma managerkami z UK, cisza na miesiąc. Ostatnie interview miałam w pierwszym tygodniu lutego, dzisiaj dostałam generycznego maila z systemu o odrzuceniu. Pan rekruter dobrze mnie znał ponieważ dzwoniłam i pytałam o feedback, lecz zawsze dostawałam wymówkę "proces się przedłuża, w następnym tygodniu są rozmowy z innymi kandydatami". To już mogli mi powiedzieć że mnie nie chcą i nie marnować mojego czasu... Plus, byłoby milej jakby rekruter zadzwonił i powiedział powód odrzucenia, skoro byłam na dość zaawansowanym etapie, a nie wysyłał generycznego maila z zerową informacją.

someone

Czy ktos moze podpowiedziec czy w firmie rozwiniety jest dzial Project Managementu? Jesli tak, to prosze o pare slow na temat typu projektow/wynagrodzenia. Czego sie spodziewac.

Czy pracodawca CH2M HILL Polska Ltd. Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

the truth

motywuje ich do zmiany pracy na lepsza poprzez brak perspektyw i niskie zarobki. pozdrawiam

Brum Brum

Fajna firma. Swietni ludzie. Moim zdaniem kazdy kto szuka spokojnej pracy, przy tym dajacej mozliwosci rozwoju (nieograniczone ilosci oprogramowania) i ciekawych projektow, znajdzie tu czego szuka. Sa managerowie ktorzy maja swoje pomysly, coz bywa.. trzeba z tym zyc i robic swoje! :) Zdecydowanie polecam mlodym ludziom ktorzy chca obyc sie troche na rynku pracy. Pracowalem jako inzynier.

ANIA

Witam, czy moglabym prosić o informację jakie zarobki brutto około można otrzymać na stanowiskach początkowych typu Junior?

styczeń 19
@ANIA

na rękę ok. 2700 netto

Wiki

Czy da się znaleźć teamy w których panuje spokojna atmosfera? ????

Zszokowany

Niestety ale muszę się zgodzić z poprzednimi wypowiedziami, mobbing za zamkniętymi drzwiami. Osoby na najwyższych stanowiskach sterują managerami, a oni natomiast team leaderami. Szary pracownik nie ma nic do powiedzenia, w jego obowiązku jest posiadanie wiedzy i odpowiednich kwalifikacji jako, że team leader i manager nie musi wykazywać powyższych umiejętności. Kiedyś to była firma w porządku, choć odkąd pamiętam ręka rękę myła, zawsze było pranie mózgu, wystarczyło mieć inne podejście i zaczynały się schody, gnębienie, zero podwyżek, awansów. Nie znam nikogo w tej firmie kto sobie ja chwali, wszędzie tylko słychać że nikt nie wiąże przyszłości z ta firma. Praca dla osób które zaczynają dopiero swoją karierę zawodową i dla manipulantów. Sporo inteligentnych i ambitnych osób odchodziło z firmy przez team leaderów i managerów, poprzez zastraszanie, psychiczne obrażanie ludzi za zamkniętymi drzwiami. Szkoda swojego zdrowia. W firmach outsourcingowych ludzie są lepiej traktowani niż w CH2M.

pralinka podgorska
@Zszokowany

Wiele lat temu jak pracowałam było super - znali się wszyscy, do każdego można było normalnie podejść czy w pracy czy na imprezie, aż się inni dziwili, że niby w korpo a taka atmosfera (czasy biura na Podgórskiej). Integracje też fajne robili. Z zagranicą też szło się dogadać i nawet na napisać do kogoś na wyższym stołku maila nie było problemu. No i stabilizacja jakaś była. Coś się chyba jednak zmieniło w takim razie. Podejrzewam, że z fajnej firmy, nieco kameralnej zrobił się ogromny twór czyli mega SSC, z masą procedur, anonimowością, eskalacjami.. a może to US dokręciły śrubę, ale czemu? Wtedy to mobbing znałam z internetu, Przykro to się czyta - dla mnie była to firma do której wchodziło się z uśmiechem, osoby zarządzające z PL i US, które wtedy "rządziły" KRK office dobrze wspominam... potem widać przyszło" nowe"...

Zszokowany
@pralinka podgorska

Jeśli chodzi o galerię Kazimierz o fakt atmosfera była super . Nie było wtedy wyścigu szczurów, zawiści, aż takiego lizustwa jak jest teraz, bo to jedyna droga aby awansować obecnie. Ja jeszcze pracuję ale wypowiedzenie już złożone i mam nadzieję, ze trafię do firmy gdzie jest normalna a nie chora atmosfera, że praca będzie pracą zespołową a nie spychologią, że będzie można zadać normalne pytanie Team Learowi i nawet jak nie będzie wiedział to wspólnymi siłami rozwiąże się zadanie, a nie jak w CH2 usłyszysz Team Leader i manager nie musi wiedzieć. Wstyd, poziom wiedzy u kadry zarządzającej niestety jest fatalny. Czasy na Podgórskiej będę miło wspominać, chociaż to co jest teraz to nawet ten obraz zaciera. Bardzo się cieszę, że w końcu będą oddychać. Mobbingowi i traktowaniu ludzi jak w CH2 mówimy dość :)

Reprezentat Pracodawcy
@Zszokowany

Nasza firma czynnie wspiera działania na rzecz równego i sprawiedliwego traktowania pracowników. Wykorzytujemy nowoczesne programy edukujace, oraz mamy wdrożoną odpowiednią politykę HR, która zapobiega niewłaściwym zachowaniom. Każde zgłoszenie dotyczące niestosownego traktowania pracowników zostaje dokładnie zweryfikowane. Wzrost firmy w Polsce jest postrzegany bardzo pozytywnie, stworzył wiele możliwości awansów i rozwoju. Rozumiemy jednak, że nie każdy lubi zmiany. Wskaźnik odejść pracowników z firmy jest na bardzo niskim poziomie, dużo niższym niż wynosi średnia dla Krakowa i Polski. System awansów w CH2M (teraz w Jacobs) jest przejrzysty i zarządzany kompleksowo. Pracownicy biorący udział w tym procesie sa informowani o jego wyniku i swojej sytuacji.

zaklinacz
@Reprezentat Pracodawcy

z tym systemem awansów to kompletna nieprawda. powiedz mi prosze gdzie jest określone co pracownik musi zrobic aby otrzymac awans lib podwyzke? system oceny rocznej pracownikow ktory jest w ch2m/jacobs to przeciez jakos zart. ludzie co ciagna zespol w gore i sa doswiadczeni sa niedoceniani a docenia sie tych co siedza cicho i niewiele potrafia. kolejna sprawa jest wskaznik odejsc pracownikow. te statystyki to firma chyba tworzy sama tak jak jej wygodnie. wstyd!!

Tom
@Zszokowany

Moze wytlumaczymy skad sie bierze nasilenie mobbing w wielu firmach (mówie ogólnie nie o konkretnej firmie). Po kryzysie w 2008 roku firmy aby zejsc z realnymi kosztami a jednoczesnie nie obnizajac zarobkow ludzi chca zrealizowac wiecej prac z uzyciem tej samej lub mniejszej ilosci ludzi, oczywiscie jest wiecej róznych liderow, managerów a na koniec ci na samej górze oczekuja rezultatow. Wiec na pracowniku wywiera sie wieksza i wieksza presje psychiczna, wiecej prac musi wykonac jedna osoba, szefostwo oczekuje ze bedzie pracowac jak wilozadaniowy procesor. Caly ten system sprawia ze wiele ludzi z problemmi osobistymi dostaje sie na wyzsze stanowiska i zamienia sie w typowego poganiacza bo nikt nie jest w stanie zmierzyc tego czy to poganianie jest jeszcze etyczne czy jest juz chorobliwym zachowaniem, najgorszy jest poniedzialek, bo taka osoba jest mocno sfrustrowana po calym weekendzie. Poganiacza nie interesuje strona techniczna, jego interesuja rezultaty. Opinie rowniez mozecie przeczytac na stronie: glassdoor.com/ , czesc opini oczywiscie jest napisanyh przez HR Bez znaczenia jaka to firma, kazda jest dobra jak ma duzo projektow, firma jest zla jezeli pozwala na zbyt wiele zlego traktowania, ale czy to ma znaczenie, ci sami ludzie jednego dnia sa w firmie X a nastepnego sa w firmie Y.

reprezentant pracowników
@Reprezentat Pracodawcy

ale rzadki kit...nie wierzcie w ani jedno słowo.

owocowazupka
@Zszokowany

Chyba żartujesz. Pracowałam w outsourcingu i tam o niebo gorzej. Bez porówania.

Manuel

Pracuje w tej firmie ponad 3 lata w dziale projektowym a wcześniej w kilku Projektowych firmach. Każda firma ma swoje plusy i minusy, jak i każdy z nas ma rożne predyspozycje i oczekiwania. Jestem zaskoczony te tak wiele opinii jest z działu finanse który jest jednym z wielu działów w firmie i trudno oceniać firmy przez pryzmat opinii z tego działu. Ja dostałem się do firmy po drugiej rozmowie kwalifikacyjnej ,a rozmowę z przełożonym miałem po dwóch tygodniach - i wcale mi to nie przeszkadzało, bo miałem czas na odbycie rozmów o prace w innych firmach oraz wybranie tej najlepszej dla mnie(nie zmieniam pracy co roku wiec odczekanie nawet 1 miesiąca nie było by dla mnie problemem jeżeli zależny komuś na zmianie pracy). Firma jest duża z zagranicznym kapitałem z wszystkimi tego konsekwencjami. Zdarzają się tez nadgodziny , delegacje , są projekty pełne wyzwań oraz takie które są monotonne , są spotkania z klientem w godzinach rannych jak i popołudniowych (w zaleznosci od strefy czasowej klienta )to wszystko zależy do jakiego akurat projektu się trafi, na co generalnie nie ma się wpływu - zadania i projekty które pozwalają się rozwinąć bądź znudzić są w każdej firmie projektowej i ta nie jest wyjątkiem. W budynku są miejsca rowerowe (prysznice) i miejsca postojowe , sa dodatki finansowe świąteczne ,benefitowe – kwartalne , sporadycznie są drobne premie finansowe , prywatna opieka zdrowotna, ubezpieczenie- tego nie ma już w każdej firmie. Generalnie atmosfera jest przyjazna w firmie i jest utrzymywana duża kultura osobista, sa szkolenia BHP, itp , nie spotkałem w firmie osoby nieżyczliwej , a jeśli ktoś na taka trafi to sugeruje krąg znajomych bo na 1000 pracowników łatwiej będzie znaleźć ta życzliwa – takiego kultury pracy tez nie znajdzie się w każdej polskiej firmie. Drogę awansu i rozwoju najszybciej osiągną osoby z małym doświadczeniem awansując z asystenta na projektanta . Będąc projektantem się nim zostaje i wykonuje się swoja prace za mniejsze bądź większe pieniądze – ale nie czarujmy się nagle nie powstanie kilka stanowisk dla zastępców i ich pomocników , jak każda firma patrzy na koszty i nikt sztucznie nie będzie tworzył dodatkowych stanowisk pracy , dział PM jest osobnym działem wiec każdy kto chce zarządzać zasobami ludzkimi to niech od razu startuje do tego działu . To jest fragment mojej opinii o tej firmie i jak na początku wspominałem każdy może mieć odmienne zdanie nawet kolega obok mojego biurka ,jednakże firma stale się rozwija i zwiększa zatrudnienie, to o czymś świadczy – bo kto by chciał pracować w niechcianej firmie.

Moniczka

Hej, Mam pytanie jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna? Czy sa ogolne pytania ktore sie powtarzaja? Ile wynosi stawka na start dla fund accountant? I czy poziom angielskiego -B1 wystarczy?

Agata
@Moniczka

Nie będę ukrywać, że sama chciałabym uzyskać takie informacje. Liczę na to, iż w końcu znajdzie się ktoś, kto je nam przekaże. A masz już w ogóle jakieś doświadczenia na takim bądź tożsamym stanowisku?

Modi28
@Moniczka

Ja wlasnie sie dowiedzialam ze zostalam przyjeta do Jacobsa :-) mialam dwa etapy rekrutacji 1 to rozmowa przez telefon po polsku i angielsku dosc wnikliwie mnie przepytywali a 2. to spotkanie w firmie rozmowa z 2 managerami i dawali mi testy z ksiegowosci i zadania matematyczne do obliczania ( wszystko po angielsku) bylo ciezko bo nie bylo to latwe ale po 2ch dniach dostalam odp. ze jestem przyjęta.Kasa jest spoko wiecej niz sie spodziewalam dostalam,

Modi28
@Modi28

A i u mnie poziom ang. jest B2 tak mi sie wydalej i to wystarczalo.

Moniczka
@Modi28

A podpowiesz moze jakie pytania mialas zadawane przez telefon i w biurze ? Te testy z ksiegowosci to mniej wiecej jakiego typu ? Dziekuje za podpowiedz :)

betty123
@Modi28

na jakim stanowisku dostałaś pracę?

Hans
@Modi28

Możesz podać jakie zadania miałaś na teście ?

Magda

Hej, co myślicie o pracy w PA? Warto? Widze ze ogloszenie często sie powtarza. Kasa i atmosfera ok?

eee

Czy w biurowcu Jacobs / CH2M jest dostępna jakaś infrastruktura dla pracowników, którzy dojeżdżają na rowerze? Chodzi mi o szatnie / szafki na ciuchy, prysznice itp.

rowerowa
@eee

Jasne ! są szafki, prysznice. Nawet raz na jakiś czas jest serwis rowerowy za darmo. Są również nagrody za przejechanr kilometry. Jacobs dba o rowerzystów. ☺

Alan
@rowerowa

Potwierdzam. Jest zamykany parking rowerowy w części parkingu podziemnego. Serwis akurat jest w przyszłym tygodniu :) można się zapisywać.

Zostaw merytoryczną opinię o JACOBS - Kraków

• Jak się pracuje w JACOBS?

Zobacz opinie na temat firmy JACOBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JACOBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JACOBS?

Kandydaci do pracy w JACOBS napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JACOBS