Opinie o JACOBS w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie JACOBS. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w JACOBS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JACOBS w Kraków

Obiektywny

Jeśli choćby 10% z tego co jest tu napisane jest prawdą, to to jest patologia.

Everybody

Podwyżki otrzymują nie Ci, którzy zasłużyli dobra praca i pochwałami, ale kłócący się pieniacze na zatkanie ust.

Ciekawski kandydat

Cześć Czy jest tutaj ktoś, kto mógłby się wypowiedzieć jak wygląda praca w dziale związanym z modelowaniem hydraulicznym/hydrologicznym (zarobki, atmosfera, projekty itp)?

smutek
@Ciekawski kandydat

duzy dzial - ok 50 osob - projekty na US i Kanade, czasem Europa. praca fajna i ogólnie polecam, na pewno mozna się zetknąć z ciekawymi wyzwaniami i różnymi projektami, jest też sporo "Zwykłej" roboty w

Aston

Wiecie ile może się zarabia w dziale Project Serivices jako Project Controls z 3letnim doświadczeniem? Jakieś widełki?

Max

2100 netto

@Max

Nawet nie żartuj. Tyle zarabia chyba uczeń liceum, który nie ma jeszcze doświadczenia i nie do końca potrafi się dogadać po angl. Wydaje mi się że te 2100netto to jest za 2 tyg pracy. Potrzebujesz szczerych opinii ponieważ jestem w trakcie rekrutacji i na nastepny tydzien mam umówioną rozmowę gdzie będzię negocjował swoje wynagrodzenie. Także bez trolli

Zoomer
@Aston

Hej, Zależy od tego ile wynegocjujesz :P Najlepiej jeśli się uda to sam najpierw spytaj jaki przewidują budżet - to taka rada ogólna przy procesach rekrutacji. To trochę ryzyko bo u nas mogą coś takiego uznać za niegrzeczne, ale w moich oczach nie jest to aż tak niegrzeczne jak dawanie ludziom 100 PLN brutto podwyżki po 2 latach od poprzedniej :) Jeśli masz 3 letnie doświadczenie faktycznie jako PC, to moim zdaniem zaśpiewaj na spokoju coś w przedziale 6-7k z możliwością negocjacji, oczywiście będą chcieli Cię za mniej... Tak przynajmniej będzie ok na moje oko (pracowałem tam ponad rok i mam znajomych dalej pracujących). Nowi po studiach kilka lat temu mogli liczyć na średnio 4,2k (z tytułem mgr z licencjatem kilka stów mniej) na start bez doświadczenia więc to też jakiś odnośnik.

@Zoomer

Super dzięki 6-7k masz ma myśli brutto czy netto? Masz informacje może jeszcze jaka panuje atmosfera w dziale? I czy są możliwości awansu?

@Zoomer
@Aston

Brutto. Atmosfera - zależy do jakiego teamu i jakie projekty ;) ale ogólnie wydaje mi się, że klasyczne korpo, ludzie raczej spoko, dosyć młody dział, miejscowy manager próbujący udawać przyjaciela, na pewno dużo będzie zależeć od Project Managerów na jakich trafisz. Możliwości niby są, ale nie powiedziałbym że jakieś super. W sumie ze stanowiska specjalisty możesz jedynie zostać team leaderem (gdyby w ogóle nadarzyła się okazja na stworzenie nowego teamu lub zastąpienie innego team leada), niby jest jakiś tam mierny system awansów ale poza małą podwyżką nie wiem czy coś się z tym wiąże. Ogólnie praca zależy od tego jakie projekty zagraniczne dostaniesz - tu jest największa szansa na perspektywy ale i potencjalne nerwy.

@@Zoomer

Super dziękuje ci bardzo

smutek
@Aston

6-7k brutto czy netto - LUDZIE - czy wy się czasem zastanawiacie nad tym co piszecie? Masz człowieku 3 lata doświadczenia myślisz że ktoś za to zapłaci 7000 netto? Dla niewtajemniczonych 7000 netto to prawie 10 000 brutto --> jaka firma zapłaci tyle osobie z 3 latami doswiadczenia (nie bierzemy pod uwagę firm IT i stanowisk typu Programista ;) ) ? to tyle w temacie pytań o zarobki na formu :P

Sama rekrutacja trwała dosyć długo. Pierwszym etapem jest wypełnienie ankiety poprzez stronę pracodawcy. Po kilku dniach dostałem telefon od pani z HR. Krótka rozmowa, umówiliśmy się na kolejną rozmowę telefoniczną. Po kilku dniach odbyliśmy rozmowę, trwała ok pół godziny. Dostałem informację że w okresie do 2 tygodni otrzymam wiadomość zwrotną. Dokładnie dwa tygodnie później otrzymałem telefon, umówiliśmy się na rozmowę przez Teams z dwoma osobami z działów do których aplikowałem. Rozmowa była bardzo miła, miałem wrażenie że prowadzący starali się jak najbardziej zniwelować stres. Po niej czekałem następne dwa tygodnie na wynik i w efekcie otrzymałem pracę. Podsumowując - rekrutacja przeprowadzona na wysokim poziomie, miła i przyjemna, cały proces od złożenia aplikacji do otrzymania ostatecznego wyniku trwał ok 1,5 miesiąca.

Pytania standardowe - co wiem o firmie, dlaczego zmieniam pracę, przy jakich projektach pracowałem, jakie mam plany dotyczące swojej ścieżki, podstawowa rozmowa po angielsku na dwóch etapach - z panią z HR oraz z ludźmi z działu.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
krys

Witam Jak obecnie wygląda rekrutacja do księgowości na stanowisko juniorskie, czego można się spodziewać...

janusz

Czy dalej pracuje duży misiek - "specjalista" od kanalizacji i oczyszczalni?

Z pewnością wszystkich nie uda się zadowolić. Dość dziwne są wpisy bo masa osób ocenia firmę jako dobrego pracodawcę.

Compliance

Zachęcam wszystkich do zgłaszania wszystkich uchybień pracodawcy, mobbingu, afer, złego traktowania, przekrętów na Jacobs ethics point: (usunięte przez administratora) Do lokalnego HR w Polsce nie ma nawet co zgłaszać, bo wszystko zamiatają pod dywan, chronią swoje posadki, jest super wiec o co ci chodzi. W tym przypadku sprawa idzie globalnie do HR w USA, a tam hasła jak mobing, molestowanie, prześladowanie, dyskryminacja bardzo dużo znaczą i zajmuje sie tym niezależny audytor. Można zgłaszać anonimowo, najlepiej załączyć jakieś screeny maila, lub czata na dowód. Warto zostawić jakiś kontakt anonimowy, bo wrócą z pytaniami. Nawet jeśli ujawni sie personalia to maja obowiązek chronic zgłaszającego, także hr i przełożony w Polsce sie nie dowie. Zachęcam, bo wiem ze pare osób zgłosiło różne aferki i sprawy są w toku.

@Compliance

Widzę ze firma naciska admina do usuwania niewygodnych rzeczy. Wiec zostawię jeszcze raz link, aby zglaszac nadużycia pracodawcy, zła atmosfere, niekompetentnych leaderow i managerow tu. (usunięte przez administratora) Nie dajmy sie!

Oaza
@Compliance

Mozesz ieszcze raz ten link podeslac? Widze ze znowu moderacja za poinstruowaniem haerow z jacobsa usunela

@Oaza

Oczywiscie choc pewno usuna. (usunięte przez administratora) Najlepiej bedzie jak wpiszesz w googla ethicspoint, pisane razem. Drugi wynik z gory to Navex global ethics point client . Wchodzisz w to, po lewej stronie, wpisujesz jacobs i przerzuca Cie na stronkę, gdzie mozesz.zaraportowac na jacobsa. Mozna nawet zalaczniki wrzucac, wiec jak masz jakies maile, screeny z czatu to warto.

Oaza

Dzieki bede pisal :)

A kiedy firma została sprzedana ?

Lol
@Marcin

Od jakis 2 lat firma jest czescią Jacobs.

@Marcin

A to lepiej żeby nie pytał i po x tygodniach procesu dostaniesz ofertę 30% niższą niż oczekiwania ??? Ja tam wolę od razu szczerze o kasie na początku, więc jak rekruter jest w stanie od razu doradzić to dla mnie tylko na PLUS :)

Sorry, to było do @meyx

Rozmowa kwalifikacyjna składała się z dwóch etapach. Podczas rozmowy telefonicznej z HR (przedstawienie sylwetki pracodawcy i profilu zespołu, parę standardowych pytań - dlaczego chcę tutaj pracować, moje zalety/wady, opowiedzieć o swoim doświadczeniu, znajomości oprogramowania itp.; część po angielsku). Potem umawiane jest spotkanie przez MS Teams z managerem i team leaderem, na którym padają pytania o bardziej szczegółowe omówienie swojego doświadczenia i znajomości funkcjonalności oprogramowania, parę pytań HR-owych, jak bym podszedł do problemu x itp (sprawdzana jest również znajomość branżowego angielskiego, choć część pytań jest także po polsku). Oba etapy oceniam pozytywnie - osoby prowadzące wykazały się profesjonalizmem. Po ostatnim spotkaniu czekałem ok. 2 tygodnie na dokładny feedback (pomimo niepowodzenia otrzymałem dokładny opis (zamiast zdawkowego maila) co jest na plus, a co na minus). Ogólne moje wrażenia są jak najbardziej na plus. Dodam, że rekrutacja dotyczyła zespołu GIS.

Dzień dobry, jestem przed drugim etapem rekrutacji. Proszę o informację od krakowskich pracowników, z jakiej firmy ubezpieczeniowej korzysta Jacobs, jakie są opcje pakietów zdrowotnych - przez jaką firmę zapewniane?

Inżynier z doświadczeniem

Proszę o informacje na jakie zarobki można liczyć w działach inżynieryjnych na stanowisku Junior lub zwykłym. Mogą być widełki.

Hidden
@Inżynier z doświadczeniem

Junior to 2800 netto (do 2lat doświadczenia) Zwykły to 3200 netto.

NE
@Hidden

Więcej o około 800 zł niż to co podajesz

Junior

Junior 2300 netto

Dree
@Inżynier z doświadczeniem

Teraz trwa fala zwolnień więc doradzałbym inną firmę a specjaliście płacą Ok 2900-4000 max brutto

@Dree

Fala zwolnien... ? co ty gadasz...z ponad 1600 osob w Krakowi oglosili ze w specyficznych 2 zespolach zwolnionych zostanie moze 10 osob.. (i to nie przez COVID a po prostu ne ma projektów dla nich od x miesęcy i do tego nie ma zapatrywan na nowe).a Ty gadasz o fali zwolnien ? nie strasz ludzi prosze Cie. Akurta na tle różnych firm w Krakowie to w Jacobs jest dobra sytuacja (nie ma obnizek pensji, nie ma zandych grupowych, umowy próbne są przedluzane, itd) Widze jakis frustrat z ciebie bo wpisales to samo pod kilkoma postami.

covid srovid
@Alan

nie ma projektow przez covid. pamietajmy ze jacobs jest firma amerykanska a stany sa jednym z najbardziej dotknietych epidemią krajów. dodatkowo struktura i charakter amerykanskiej gospodarki nie pomaga. ona funkcjonuje super tylko wtedy kiedy nic jej nie przeszkadza, nie jest tak odporna jak gospodarki krajow europejskich czy chociazby chiny. dodatkowo biuro krakowskie opiera sie głownie na projektach amerykanskich oraz brytyjskich co jest kolejnym czynnikiem, zarowno w usa jak i w uk wszystko stoi.

Mag
@Alan

O to super że wypłacają wynagrodzenie brawo!

@Mag

A gdzie napisalem ze plusem jest że "wypłacają wynagrodzenie"... ? napisalem ze nie ma obniżek pensji które umożliwiła specustawa o COVID - a wiele firm z niej skorzystalo i wyplacalo pensje w wysokości 80%...

kłamstwo
@Alan

nie wiem czy Pan Alan ma pojęcie jak wygląda to w innych działach, bo widocznie nie skoro pisze takie informacje "z pierwszej ręki"

@kłamstwo

Ale konkretnie co się nie zgadza? Obnizono ci pensje czy jak ? ja akurat pracuje w GBS i z tego co wiem to w GDC zasady są takie same. wiec może napisz jak to jest w "Twoim dziale" ?

Owocowazupka
@Alan

Popieram przedmowce. Nie wiem w jakich realiach ludzie żyją. Jest bardzo ciezka sytuacja całe branże są dotkniete. Zamyka sie firmy zwalnia ludzi. Budowy zawieszone. Moze to trudno przyjąć do wiadomosci ale tak warto docenic ze nie ma masowych zwolnien czy obnizek wynagrodzeń. Obudźcie sie!

Stefanek
@Inżynier z doświadczeniem

Junior, nie wazne czy z doświadczeniem czy bez dostanie 4000-4300 zl brutto.

Bravo1

Coraz gorzej w tej firmie... Niestety, ale przyszło mi pracować w gronie bardzo niepoważnych team leaderów i managerki. W tej firmie, jeśli chcesz robić karięrę musisz podlizywać się przełożonym. Ludzie, którzy chcieli coś zmienić na lepsze juz dawno nie pracują w tej firmie. Nie ma co liczyć na awanse, wymagania co do awansu są niejasne i precyzowane tuż przed podjęciem decyzji o awansach tak żeby jak najmniej osób dostało awans. Tak samo z oceną roczną, bywa, że jest zależna od widzimisię przelożonych, a nie od postawy pracownika w ciągu ostatniego roku. Z jednej strony słyszy się od managerów, że trzeba się rozwijać, szkolić, podnosić kwalifikacje - wtedy są większe szanse na awans, ale potem jak już człowiek chce zrobić jakieś szkolenie, certyfikat to nagle nie ma budżetu na szkolenia i w sumie to po co komu takie szkolenia itd. Ale mimo wszystkich przeciwności losu jak się zrobi certyfikat, szkolenia lub ukonczy dodatkowe studia to wszyscy w szoku i na tym się kończy, jednak nauka nowych rzeczy lub poglebianie wiedzy w okreslonej dziedzinie nie wplywa na awanse/podwyzki/cokolwiek w tej firmie. Chyba, ze na zazdrosc team leaderów i managerów. We wcześniejszych postach już ktoś pisał opinie o owej managerce. 100% prawdy. Niestety. Osoba z wieloletnim doświadczeniem, ale kompletnie nie wie jak kierować zespołem - pewnie dlatego jest taka duża rotacja. Obiecują wiele na rozmowach o pracę, a rzeczywistość okazuje się brutalna. Jest to dobre miejsce dla tych, którzy za średnie pieniądze chcą być upokarzani na każdym kroku i też chcą być zawaleni robotą, której Brytyjczycy nie chcą wykonywać, bo jest zbyt prosta i czasochłonna oraz nierozwijająca dla nich. Taniej i szybciej jest to zlecić do Jacobs w Polsce.

Alfred
@Bravo1

100% prawdy potwierdzam

@Bravo1

To niestety prawda. Wybieraja leaderow I managerow bez kompetencji I bez wiedzy. Takich latwo straszyc I tez zdesperowani zrobia absolutnie wszystko. Dobrym przykladem takiego stanu jest leader mostowy-jego rola ogranicza sie do "podaj dalej"-chlopak ma prawie zerowa wiedze. Managerowie ktorzy maja dobre doswiadczenie sa wyrzucani lub po prostu sami odchodza gdy tylko sie zorientuja w jakie (usunięte przez administratora) weszli. Splyw pracy-to proste pojedyncze zadania z zagranicznych biur-czyli praca ktora nie chca wykonywac np Brytyjczycy.

meyx

aplikowałam do firmy , oczywiście uzupełniłem informacje na temat zarobków, za pare dni dzwoni rekruter z tekstem "czy pani sobie zdaje sprawę że za poziom pani doświadczenia nie zaproponujemy takich zarobków jak pani podała w aplikacji, zarobki na tym poziomie są duże niższe u nas " , a potem pyta czy jestem dalej zainteresowana, po takim fochu? po to jest pole o zarobkach żeby firma mogła ocenić czy ją stać na pracownika, a jeśli nie stać to się nie zawraca głowy. Zero kultury, btw, mam 6 letnie doświadczenie w finansach... i nie życzę sobie HRowskich fochów przez telefon

@meyx

A na jakie stanowisko aplikowałaś? I czy mozesz podać kwote jaką podałaś. Pytam z ciekawości, bo pierwszy raz slyszę zeby juz na starcie rekruter mówił że nie zapronują takich zarobków.

wewnetrznyHR

Dzień dobry, pracuję w zespole HR firmy CH2M (obecnie Jacobs). Oto kilka aktualnych informacji: - tak, zostaliśmy kupieni przez firmę Jacobs - tak, aktualnie zwiększamy rekrutację w Krakowie, nowy właściciel widzi same plusy istnienia tutaj zarówno SSC jak i Centrum Projektowego - tak, jesteśmy dużą firmą , jak w każdej firmie tego typu mamy zadania bardziej rutynowe i stanowiska o mniejszym potencjale rozwojowym jak i zadania bardzo innowacyjne i stanowiska z dużym potencjałem. Firma stara się wspierać pracowników w ich rozwoju zawodowym bez względu na stanowisko czy lokalizację Wszystkie negatywne opinie na tym forum mają zapewne jakieś podstawy, jednak z doświadczenia wiem, że ludzie często wylewają frustracje a nie przekazują merytorycznych przesłanek. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do aplikowania i sprawdzenia samodzielnie jak wygląda firmia oraz proces rekrutacji. Osobiscie pracuje w firmie ok 3 lata i to są naprawdę bardzo dobre lata w mojej karierze :).

Malediwy
@wewnetrznyHR

Witam, Czy na Suppluer Qualification Specialist można jeszcze aplikować. Ogłoszenie już spadło, a nadaje się dla mnie. To samo robię teraz.

@Malediwy

nie idź tam...

Malediwy
@anonymous

Mozesz sprecyzowac Anonymousie. Byłabym wdzieczna

mgr
@wewnetrznyHR

Czy firma CH2M byłaby zainteresowana udziałem w procesie rekrutacji na mojego pracodawcę? Nie wiem czym się różni od innych firm nie tylko z tej branży, które to firmy w ofertach pracy podają długą listę oczekiwań i wymagań a lista tego co oferują w zamian jest znacznie krótsza. Co firma CH2M oferuje, aby przyciągnąć do siebie pracowników, szczególnie pracujących zagranicą?

Czikani Abba's Band
@wewnetrznyHR

smieszna jestes pannico z HR'u, mnóstwo argumentów zostało tu przedstawionych. Cały dział HR widze juz polike'ował Może nauczcie pana Mario Chlebowskiego pisania po polsku, spytajcie sie jego pare zdań po angielsku XD

@wewnetrznyHR

A to sama pani manager HR pewnie pisze. W zwiazku z tym pytanie do pani, czy mysli pani ze pani w zyciu nie oberwie za wymyslanie irlandczykowi sposóbów jak tu wylac dobrego pracownika I osoby na 2 miesiace przez ochrona emerytalna? ! Takie zachowanie szanowna pani nazywa sie zwyklym szujostem!

Buyer

Czy mogę prosić o widełki na stanowisku direct buyer?

Czikani Abba's Band

Na zakończenie współpracy nie rozmawiasz nawet ze swoim szefem tylko delegują do tego hindusa, który nic nie wie na temat pracownika Ludzie bez żadnych twardych kompetencji, sami zdania po angielsku porządnie nie umieją sklecić, a na poczekaniu rozemocjonwalnemu pracownikowi mówią że ma problem z komunikacją, gdzie dziennie obsługiwał po 30 zgłoszeń live na service desku Mnóstwo ludzi z przypadku, którzy myślą, że złapali Boga za nogi. Pan Mariusz Boch.. znany atmoserfovic tego zespołu

Mari

Dział (project services) w którym podjąłem pracę na początku wydawał się super i też perspektywy były ekstra. Niestety okazało się że doszło do jakiś dziwnych decyzji u leaderów i doszło do sytuacji w której pracownicy zatrudnieni wcześniej byli traktowani bardzo niesprawiedliwie. Klimat zaczął lecieć na łeb na szyję a próby naprawiania tego przez managera tylko pogarszały sprawę (swoja drogą ta osoba mimo kilkunastu lat doświadczenia na prawdę ma słabe umiejętności przywódcze). Wielu dobrych długoletnich pracowników opuściło firmę - nie byli doceniani. A do tego nowi pracownicy za nic nierobienie (pozatrudniano masowo dużo osób a nowe zadania wcale nie wpływały więc sporo osób nawet bo tym pierwszym okresie szkoleń długo nie miały co robić) lub za odstawianie fuszery dostawali niewiele mniejsza pensję. Manager sam zachęca do tworzenia sztucznego zapełniania czasu pracy w wewnętrznym systemie rozliczania. Także świetna praca dla ludzi nielubiących się narobić, jeśli chcesz się wykazać to nie w tym dziale bo niepotrzebnie się narobisz a nagroda będzie taka sama jak dla reszty (lub nawet mniejsza).

Mig
@Mari

100% prawdy, smutnej prawdy, menadżerka słabiutka i manipulująca, szkoda zdrowia

lolo

aplikowałem do nich kilkukrotnie, mając ofertę "w punkt" z wszystkimi elementami: kompetencjami, szerokim doświadczeniem, portfolio etc nawet przeanalizowałem z fachowcami HR swoje resume zastanawiam nad kompetencjami ich rekruterów, i ich szefów rekrutacje na te same stanowiska puszczają w kółko, a nie dają przy rekrutacji szansy na porozmawianie, nie wiadomo czego chcą, to nie jest poważna firma.

Deip
@lolo

Teraz trwa fala zwolnień więc doradzałbym inną firmę a specjaliście płacą Ok 4000 brutto

Pauli
@lolo

Nie zapraszają Cię bo wiedzą, że zażyczysz sobie pewnie sporą sumkę a maja ograniczony budżet na dane stanowisko. Większość krakowskiego oddziału bazuje na taniej sile roboczej osób prosto po studiach.

Korpo

Hej! Czy ktos moze napisac jaka jest sytuacja w dziale GL? Stres, nadgodziny, leaderzy, atmosfera w teamie? Dzieki

Zostaw merytoryczną opinię o JACOBS - Kraków

• Jak się pracuje w JACOBS?

Zobacz opinie na temat firmy JACOBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JACOBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JACOBS?

Kandydaci do pracy w JACOBS napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JACOBS