Opinie o Aluprof S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Aluprof S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Aluprof S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aluprof S.A. w Bielsko-Biała

Nietoperz

Twoja stawka raczej nie jest powodem do dumy, ale skoro tyle lat robisz odbijajac sie od najnizszej krajowej to chyba nie masz z tym problemu i jest ci to na ręke…Ludzie po roku czasu dostaja wiecej, bo maja jaja i nie boją sie odezwac, a z takich jak ty ta firma tylko czerpie korzysci.

Mini

Nam na pakowaniu mówili że chodziło tylko , o to żeby nie pracować 6 dni bez wybierania . (usunięte przez administratora)

@Mini

A argument na to jaki wam podali? 6 dni bez wybierania, bo? Zadziwia mnie tez to, że przez forum się dowiadujecie takich rzeczy. A kogo w ogóle można pytać na miejscu? kto powinien być zorientowany?

Referentka

Podsumowanie Po pierwsze związki nie są transparentne , nie ma zebrań czy nawet wieców tylko jakieś tablice ogłoszeniowe z reklamami bzdurnych rzeczy których nikt nie korzysta. Wszystkie rozmowy są za zamkniętymi drzwiami na wezwanie prezesa . Na zakładzie obowiązywał przez lata system pracy 6 dniowym z dniem wolnym w tygodniu . Aby mógł sprawnie dla pracodawcy funkcjonować taki system musi być wprowadzony system rozliczeniowy powyżej 9 miesięcy . Prezes nie rozmawia z związkami tylko zawsze oznajmiał swoje wole , w tym roku związki chciały skorzystać z okazji że z początkiem każdego roku Zarząd Alu potrzebuje podpisu za pozwoleniem aby obowiązywał 10 miesięcznym system rozliczenia dla pracowników. Związki powiedziały że podpiszą ale chcą za ten podpis 900zł brutto dla każdego pracownika podwyżki Prezes nie przystał na to i wytoczył propagandę. Najpierw wypuścili listę do pracowników fizycznych (czemu nie do umysłowych, taki fajny system), aby się popisali za systemem rozliczeniowym 10-miesięcznym. Nie wyjaśniano, o co chodzi, jakie są plusy i minusy. Ludzie podpisali, gdzie Majstrowie i Brygadzista agitowali za tym 10-miesięcznym systemem, ponieważ mają problem z ustaleniem grafiku, by zmieścić się w godzinach na dany miesiąc ustalonych przez zarząd. Co ich zmusza robić grafik, że niektórzy będą pracować w ciągu tygodnia po 6 dni bez wybierania, aby w skali miesiąca mieć wyrobione godziny ustalone przez zarząd. I oni przez to bardzo cierpią i nie mogą spać po nocach. W dłuższej perspektywie doprowadziłoby to, że jedno miesięcznie rozliczenie pracowalibyście od poniedziałku do piątku z nadgodzinami w soboty. Bo jak to mówili między sobą Majstry, było to zbyt kwadratowe, by się tego trzymać przez cały rok. Obecnie ten system jedno miesięczny, który jest na zakładzie, doprowadził do tego, że nie trzeba pytać o nadgodziny, tylko się przychodzi. Nie mówimy tu o pakowaniu i lakierniach, pion tam robią w opór, na innych działach były limity reglamentowane. Następnie prezes wystosował pismo, że związki chcą źle dla pracownika, niegodząc się na podpisanie systemu 10-miesięcznego. Argumentując, że on ma podpisy załogi, że chcą 10-miesięczny system rozliczeniowy, wzywa on związki do przyjęcia jego woli. Jak nie, to ludzie będą pracować bez dodatków w systemie 6-dniowym, gdzie jest to w wysokości jednej setki, te 2 złote do godziny w skali roku. Dodatkowo, prezes zmobilizował z tego, co czytamy tu na forum Goleszów, który nie pracuje w tym systemie. Pracują od poniedziałku do piątku większośc załogi na jedną zmianę, puki co z nadgodzinami w soboty. Agitował tam Dyrektor zakładu, aby podpisali listę za 10-miesięcznym systemem, by pokazać, że prezes ma większość w załodze podczas rozmów z związkami. Co zabawne, podobno na spotkaniu rok temu z załogą, prezes oznajmił, że dopłaca do funkcjonowania Goleszowa 3 miliony złotych z roku na rok. A nie przeszkadza mu to dać takie same wynagrodzenia jak wam, gdzie pracujecie na trzy zmiany w 4-brygadzie czy 6-dniowym, gdzie cały tydzień w każde święto w pracy. i zapomniałabym , zarząd obiecał jeszcze w grudniu, że da premie budżetową i jakiś prezent, pewnie sweter świąteczny z logiem Aluprofu, ale jeszcze nie dostaniemy, bo musimy zasłużyć. I to kogo tu szantażuje? W końcu prawdziwą siłą są poinformowani pracownicy, a nie zmanipulowani, czyż nie?

Gorrnek

Jakiego fermentu , przecież zrobili specjalne monotematyczne zebranie i zwołali cały zakład nawet ołówki , temat był jeden za 10 miesięczny system rozliczeniowy gdzie temat był jak z kapelusza dla nas . I by nie szkalować pierwszego na zakładzie to też człowiek i że pieniądze szczęścia nie dają najważniejsze punkty omawiane

Gorrnek

Czy ja coś mówiłem odnośnie listy, że była? Było zebranie całego zakładu, gdzie takie rzeczy są robione od wielkiego dzwona. I sprawa nas w ogóle nie dotyczyła. Dyrektor na zebraniu przekazał, że postąpi jak mąż stanu Andrzej Duda, wstrzymując się od działania i poczeka co zrobi Bielsko, dopiero wtedy u nas ruszy lista. To po co to całe zebranie, które nas w ogóle omawiane temat nie dotyczyły? Oraz dodatkowy jednostronny przekaz, jak należy postępować w sprawie, której nie mamy pojęcia, o co kaman? To Jak cała zakład stoi tydzień z powodu braku "jednej śrubki/uszczelki" do projektu, to nie ma zebrań o problemach wewnętrznych dotyczących organizację i próbach zaradzenia, jest tylko gadka, czemu to jeszcze nie spakowane. Co nie Justin? 'a Bieber

A co wy myślicie że ludzie z " ulicy przyjdą za darmo robić .....jak robisz 20 albo 30 lat i masz mała stawkę to mniej do siebie pretensje że dałeś się wydumać firmie .......najlepsi są Ci co płaczą o nadgodziny ....im nie zależy na stawce podstawowej bo oni sobie będą robić nadgodziny i uważają że jest dobrze .....hehe Szkoda takich ludzi ....

prl

No niestety to jest właśnie pokolenie lat 70 80 pracowali, w latach gdzie było duże bezrobocie stawki głodowe i oni są tego nauczeni, ze zęby zarobić to trzeba pracować sobotę, niedziele po 250 h w miesiącu. Teraz żeby ściągnąć młodego do pracy muszą mu dać stawkę taka jaką ma pracownik z 30 letnim stażem :)

Ile ...
@prl

Dlaczego nowy pracownik ma w ciągu roku trzy podwyżki a stary raz na dwa lata marne 1,5 zł?

Fasadowy

A może ktoś wyjaśnić co zmieni wycofanie się jednego związku z negocjacji ,czy to automatycznie powrót do rocznego systemu rozliczania .Na zakładzie w Opolu jak zawsze nikt nic nie wie ,zerowy przepływ informacji jest tylko wywieszone to pismo i miesięczny okres rozliczeniowy .A tak w ogóle w jakim celu zostało to zmienione ?

Loli
@Fasadowy

Każdy rozłam , związkpwy daje dwcydujący głos pracodawcy. Czyli KONIEC NEGOCJACJI. Wtakim. przypadku Zarząd ustali sobie taki system jaki mu będzie pasował. A państwo będą stać z boku i tylko patrzeć co się wydarzy, i grzecznie opłacać skladki na Metalowców....

Karlik

Jakiej parkowej? Urząd Pracy w Bielsku znajduje się na Partyzantów 55. Nic dziwnego, że Fiat padł, jeśli tacy eksperci tam pracowali, którzy nie potrafią poprawnie Kordynatów podać, a przy tym są z Bielska. Paru chłopaków z Fiata pracuje u nas, i to prawdziwe harpagany. Opowiadali, kto został tam na zakładzie - włazo(usunięte przez administratora) oraz z klanów rodzinnych. W ogóle, co to za ekspert, który planuje szukanie pracy przez Urzęd Pracy z 30-letnim doświadczeniem? Wszyscy idą do spółek zaprzyjaźnionych. Z tymi elektrykami, dwa kabelki i miałbyś problem podłączyć, gdyby tu były robione. Radze się nie pokazywać na Aluprofie po starzy koledzy wasz zjedzą

Mało profesjonalne podejście rekruterki do potencjalnych pracowników. Kilka etapów rekrutacji, pierwszy etap przez telefon. Pani dzwoni w okolicach 17:00 i Już pierwsze pytanie dotyczy oczekiwanych zarobków, nie wymieniając wcześniej nawet obowiązków na danym stanowisku oraz odpowiedzialności. Zbywa każde pytanie dotyczące wysokości prowizji. Kolejne pytania mocno ogólnikowe, żadne nie związane ze stanowiskiem. Brak pytań odnośnie poprzednich miejsc pracy. Mimo informacji o drugim etapie rekrutacji, rekruterka już się nie odzywa. Nie przesyła maila o wykluczeniu z naboru, nie informuje o tym telefonicznie, zwyczajnie marnuje czas oczekującego kandydata. Skoro w taki sposób traktowani są kandydaci, nie chcę wiedzieć w jaki sposób traktowani są pracownicy. Nie zamierzam składać aplikacji do tej firmy w przyszłości.

Oczekiwane zarobki, poziom języka obcego

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Observer

Szanowni Państwo minimalna stawka brutto w styczniu 2024 r na umowę zlecenie wyniesie 27,70 zł brutto. Jeśli chodzi o umowę o pracę to 25.25 brutto. Polityka prowadzanie rozmów z pracodawcą powinna być prowadzona w sposób stanowczy i nieustępliwy. Obecne stanowisko związków, jest racjonalne i wytlumaczalne, gdyż dotyczy to kwestii ogółu pracowników. Nie jest dobrym stanowiskiem postawa pewnych brygadzistów, tj. KR. Działania tego pana są sprzeczne z interesem pracowników i mają za zadanie wniesienie elementu kłótni na wyżej wymienionej płaszczyźnie rozmów. Pracownik jest indywidualną jednostka i ma prawo do godnego życia, zarobków i poszanowania społecznego. Proszę zapamiętać, że nie logicznych przesłanek na pływających z "góry" będzie więcej. Dziwi mnie fakt, że pracownicy szczebla wyższego dają się manipulować i podsuwają jakieś dziwne kwestie sondazowe innym pracownikom. Jest to kwestia braku szacunku do innych oraz braku powagi do zaistniałej sytuacji, gdzie nadal panuje wyzysk. Dzisiejsze pismo płynące z zakladu, jest kwestią wielce pretensjonalną, odwracającą rzeczywistość,że niby pracownicy coś tracą. Jest zasadnicza kwestia, iż pracownicy nic nie zyskują na chwilę obecną. Szanowni Państwo nie jest kwestią stanie w miejscu. Pozwólmy działać, odpychając od siebie stagnację, w której na chwilę obecną tkwią pracownicy. Jeszcze raz szacunek, godność, zarobek. Nie siać zamętu, odpychać natręctwo brygadzistów i dbać o własny interes!

Ona

Dokładnie.Niwch będzie głośno o tej firmie.Pracownikow mają za nic.Zarzad to śmiechu warte.Garną wszystko dla siebie.Te dwa (usunięte przez administratora) co na górze siedzą to tylko żeby pracownika poniżyć i z błotem zmieszać.Masakra.Chodza tylko po hali i zaglądają a tak naprawdę na pracy się nie znają.Ale najwięcej maja do powiedzenia.Żenada

ŁG4938

Dzisiaj w Goleszowie było spotkanie z osobą która próbuje z marnym skutkiem być dyrektorem tego zakładu. Na którym owy dyrektor usilnie starał się przekonać ( z marnym skutkiem) załogę że prezes i zarząd to osoby rozsądne i propracownicze a związki to zło (usunięte przez administratora) prezesa. Może jeszcze do radia bielsko sobie pójdziecie poopowiadać jak to hołota nie docenia waszych starań? @Pracodawca

BB24

Niektórzy pewnie by chcieli, zeby wszyscy siedzieli po cichu i nawet nie pisneli gdy zarzad robi z nami co chce, ale te czasy już minęły. Bardzo dobrze ze są osoby mające odrobinę cywilnej odwagi by się postawić.

Ona

To może ty coś zalatw jak taki mądry jesteś.Najwiecej macie do powiedzenia za plecami.Jak przyjdzie gadać to jest cisza.Akurat popieram Kaskę.Umie walczyć i powie co myśli.Nie owija w bawełnę

I jak wiadomo co dziś ustalili związkowcy na spotkaniu z prezesem?

dsdsidj
@Anonim

Prezes nie zgodził się na jakiekolwiek podwyżki i nic od siebie nie zaproponował. W skrócie (usunięte przez administratora) ma pracowników i jedyne co go interesuje to 12 miesięczny okres rozliczeniowy bo jest mu on na rękę.

Observer

Proszę Państwa. Na chwilę obecną pracodawca trzyma swoich pracowników na bardzo krótkim postronku. Zapewniając niskie zarobki, daje możliwość dorobienia swoim pracownikom nadgodzin. Prawda jest taka, że to skuteczna metoda przymuszenia i nie zatrzymania procesów produkcyjnych. Nie dziwię się zatem, że powstał paradoks, gdzie Pan jest dobry a pracownik ma jeszcze za to dziękować, że może sobie dorobić,zeby nie utracić godności życia. Przykrym jest to, że Pan ma bata w postaci majstrów, brygadzistow, który nakręcają te machinę a pracownik ma mieć pewność, że takie decyzję są słuszne. Człowiek w okresie kryzysu, zatajonych lub błędnych informacji będzie robił wszystko aby się dostosować. Czy zatem nie warto tego zmieści szanowni Państwo?Prosze zrozumieć, że pracownik fizyczny pracuje w sercu zakładu. Dziwnym zatem jest to, że organizm zabija to serce. Związki mają za zadanie chronić to serce i wskrzesić ogień do działania. W starej, carskiej Rosji to Pan bil swojego parobka a ten zamiast się bronić, mowil:"Panie za słabo mnie bijesz, jestem gotów na więcej" Powstał na chwilę obecną paradoks, nastroje są różne. W dzisiejszych czasach nie bądźmy tym parobkiem. Jesteśmy godnym ludźmi, chcemy godnie żyć i pracować.

Fajne te pismo o braku zgody organizacji związków na rozliczenie roczne itd . Dobrze skonstruowane tak żeby każdy myślał że to związki są złe i to ich wina .

Romek

To jest po prostu odpowiedź enteligentnych ludzi na propozycję rozmów w sprawie spraw pracowniczych.Teraz widać jak to .wyglada i dlaczego zarabiamy jak żebraki. Dziekujemy pani Beato.

Xxx

A co z dodatkową premia w styczniu która była zapowiadana już w grudniu? Są jakieś informacje na ten temat?

Yyy
@Xxx

No właśnie , ciekawe kiedy dostaniemy obiecana premie...

Premiowany
@Xxx

Kolejny raz obiecano i nic z tego mistrz nic nie wie koordynator również detektor zniknął z zakładu w Międzyrzeczu już się nie pojawia (na szczęście)kierownik się dopiero uczy i nic nie wie przezes odpoczywa w Hiszpanii brygadzista podobno miał decydować o wysokości tych premii ale też nic nie wie jak panowie powyżej jednym słowem brak wiedzy i informacji w tym temacie wszyscy milcząca ludzie czekają z najniższą krajową po 15 latach pracy na jakiś lewy grosz.a tutaj cisza.

Pismo

Cos mi się wydaje że to pismo co dziś dostaliśmy to jest zastraszanie pracowników oraz przedstawienie związków w złym świetle żeby ludzie ich zlinczowali a oni w końcu się postawili żeby coś dla załogi wywalczyć brawo.

bumelant
@Xxx

Premie obiecali i nie dali, na dodatek jeszcze (usunięte przez administratora)Co za zakład plują pracownikom w twarz

Obrażalski

A co to ma znaczyć że się obraził ?chłop ma swoje lata a zachowuje się jak moja 4 letnia córka. jak można się obrazić na ludzi którzy mu generują rekordowe sprzedaże pomimo tego że miało być źle a wyszło jak zawsze ponad założenia na plus koperty rozdane a nam premia wstrzymana

Tomasz
@Pismo

Zapomnieli w tym piśmie poinformować swoich pracowników że POWRACAJĄ DO 2 LETNIEGO SYSTEMU PODWYŻEK pracowniczych !!! Przy takiej inflacjii i drożyżnie za 2 lata to pracownik będzie jedzenie racjonował żeby dotrwać do 10 - go.

900plus

O to się toczy gra ale zarząd nie podjął rozmowy w tym temacie dlatego związki nie podpisały Przytocze sprawę kolegi co napisał że związki siedzą w kieszenie zarządu A teraz jak się przeciwstawili wszystkiemu co im zarząd podaje to zwiazkowcy co be. Może w końcu zrozumie ciemnota że oni walczą tymi decyzjami żeby nie podpisywać 12 miesięcznego o naszą podwyżkę 900zl

Wielbiciel Alu

Po pierwsze jak już czesc osób musi się produkować co do nadgodzin radzę przeczytać kodeks pracy!!! W owym kodeksie od lat jest zapis że dokładnie 50%płacone jest za pierwsze dwie nadgodziny..również w kodeksie pracy ujęte jest ze za prace w wolny dzień lub świeto 100% . Tak więc jest to zgodne z kodeksem pracy , a nasz dobrodziej zawsze w styczniu wystawiał pisemko ,że nasz zakład płaci wszystkie nadgodz.100%..może Pan dobrodziej się obraził albo ufo go porwalo, że nadal tego pisma nie ma .. Kwestią kolejna o tych najniższych krajowych No to też nikt nie zna przepisów skoro myśli, że nam podniosą z tego tytułu stawkę! Stawka godz.najnizszej krajowej jest zgodnie z ustawą liczona z dodatkami!! Wiec każdy z was ja przekroczy jak doliczycie dodatki!..tu żeby zarobić a nie żebrać trzeba zastrajkować!!!!!! Wszystkie związki powinny w końcu się dogadać i wyjść na plac!!! Dobrodziejowi jak nie wyjedzie 2dni wysyłka lub 2dni mu zrobi się obsuwa na lakierni itd to sam z anexami przyleci! Jeszcze jedno za każdym razem jak rośnie stawka min.rosnie dodatek godz.za nocke nie wiem czy tu ktoś to pilnuje... Niestety nowe zw.wystosowaly pismo do dobrodzieja o 900brutto hahaha 9zl nie dostaniemy ..co dopiero 900! Tu tylko strajk! Dobrodziej myśli że (usunięte przez administratora) nadal ma się świetnie ale niestety jak tak nas będzie szanował to trzeba będzie samemu robić!!!

Janusz

Zaczyna się hejtowanie jak co roku... Ciekawe czemu końcem roku nikt się nie odzywał... Bo każdy czekał na 4 tys premii. A że już się ją dostało to nagle znów jest ¢źle i trzeba ponarzekać. Tymoteusz ma rację. Nikt nikogo na siłię nie trzyma w Alu. Rynek jest wolny, nawet dla tych z kredytami i schorowanymi-jak znajdą lepsza robotę to szybciej splacą kredyt. A schorowani niech nie narzekają bo za długie l4 gdzie indziej już dawno by polecieli. Także wychodzi polska natura - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma..

mecenas Lakierni

Ludzie przestańcie siać ferment, czekajcie na oficjalne pisma, to już jest męczące takie powielanie plotek, Dajcie sobie siana bo psujecie tym samym atmosferę w pracy, która i tak nie jest w najlepszym stanie. Życzę wszystkim Samych sukcesów w nowym roku, wzajemnego szacunku a na pewno wszystko zaowocuje jakimiś postępami w warunkach pracy.

BB24
@mecenas Lakierni

Dokładnie, jeśli związki nic nie wynegocuja to wtedy będzie warto zastanowić się nad kolejnym krokiem. Nie ma sensu się między sobą szarpać żeby zarząd się cieszył.

Jarosław K
@BB24

Prawdopodobnie 18.stycznia wszystkie organizacje związkowe idą razem zgodnie na rozmowy z Zarządem Rozmowy mają dotyczyć polepszenia warunków płacowych w naszej firmie. Było by dobrze aby pracownicy okazali poparcie dla związkowców choćby na tym forum.Proszę mi uwierzyć Zarząd śledzi Wasze wpisy na tej stronie , więc do roboty ! .

SETKI

Pięknie po nowym roku,setki 4 godz pierwsze dwie płatne 50% drugie dwie płatne100%,setki 8 godz bez zmian

Janusz
@SETKI

Słyszałem że to przez Związki - nie chcieli podpisać okresu rozliczeniowego i to jest tego efekt. Świetnie reprezentują nasze sprawy...Dobrze ze do nich nie należę!

Duster

A możesz wyjaśnić po co ta zmiana systemu rozliczenia z 12 m do jednego miesiąca i co dokładnie dla nas to zmienia ?

Czy firma wyrównała początkowa stawkę godzinową do najniższej krajowej?

Stefan
@Kandydat

Nie w tej firmie kolego

Złoty Pracownik

Wiadomo coś czy beda jakieś podwyżki? Najniższa krakowa od nowego roku wynosi 27.70 i szczerze mówiąc nie uśmiecha mi sie robic za 27 zł po 10 latach mając tym samym mniej niz nowo przyjęci pracownicy…

Czy firma wyrównała początkowa stawkę do najniższej krajowej?

Zadowolony

Narzekacie i narzekają na aluprof a tu proszę. Premia 2800zl przelew, kasa na ticketa 900zl, po 150zl dla dzieci na Mikołaja a i jeszcze w styczniu oprócz premii kwartalnej ma być dodatkowa premia bo dużo pieniędzy w budżecie firmy zostało. I jeszcze smierdzielą legalnie palić pozwalają.Brawo aluprof

Morda
@Zadowolony

Minutka minutka to co tu wymieniłeś to z ZFŚS czyli z naszych pieniedzy z każdego miesiąca!!! Wiesz co to jest budżet socjalny i jakimi prawami się rządzi??? A z każdego doładowania i każdej premii i tak biorą nam podatek więc odlicz ile faktycznie sobie dajemy..

@Zadowolony

Ta kasa na ticketa to jednorazowa 900 czy suma wszystkich doładowań w roku?

Czemu? ja akurat się na tym nie znam ,bo u mnie w firmie takich dodatków nie dają. Tu nie chodziło o to czy jest to w kwocie całkowitej czy jednak rozbite na raty? I czy odnawialne?

Zostaw merytoryczną opinię o Aluprof S.A. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Aluprof S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Aluprof S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 320.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aluprof S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 268, z czego 27 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 114 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aluprof S.A.?

Kandydaci do pracy w Aluprof S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aluprof S.A.