Opinie o Aluprof S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Aluprof S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Aluprof S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aluprof S.A. w Bielsko-Biała

Iwona

A na innych stanowiskach jak system premiowania wygląda? cos tu pisali o jakimś ukrywaniu i tak dalej ale to chyba nie dotyczyło biura? co myślicie o pracy jako specjalista ds. marketingu? Widnieje taka oferta lecz nie piszą w niej wprost o zarobkach. ile mogą wiec one wynieść?

Premia

Witam. Wie ktoś kiedy będzie wypłaca premia dodatkowa dla wybranych ???? Może się załapię ????

Peter

Ciekawe jak dostaną premie na święta 2000zl zobaczysz co się będzie działo

wesołych świąt
@Peter

No nic się nie będzie działo pomarudzą trochę i po nowym roku będą zasuwać jak małe roboty. Pamiętam tych co mówili rok temu, ze się zwalniają i do dzisiaj się nie mogą zwolnic nie byłoby w ogóle premii na święta i tak by się nie zwolnili,ludzie w alu już maja wyprane mózgi przez ten (usunięte przez administratora)jedyne co to potrafią zasuwać za 2 za psie pieniądze. (usunięte przez administratora)

Alurobol
@Peter

Skąd te info o 2000?

Mały król
@Alurobol

Jak to skąd sam dyrektor na zebraniu powiedział że 2 tys premi będzie.Ten gościu tak ludzia miesza że uciekają.Oszczędności na każdym kroku jeszcze takiego (usunięte przez administratora) nie widział aluprof żeby nie było za dobrze

Ale to czekajcie. Wy czerpiecie takie info o warunkach pracy w miejscu w którym aktualnie robicie, właśnie z tego forum? to wam normalnie w jakiś oficjalny sposób nie jest to właśnie ogłaszane jeśli faktycznie premie się przyznaje albo zmienia się cos w warunkach?

Pracownik Goleszów

Witam chciał bym poruszyć temat premi świątecznych żenada bo w Goleszowie roboty zrobione sporo wyniki ponad średnie A jeszcze temat wigilijki my zwykli pracownicy musimy sobie sami organizować płacić A co biurowi parę groszy na fundację kasy przeleje i na w Czechowice Dziedzice impreza A dla nich może być A nam (usunięte przez administratora) A nawet pikniku dla naszych dzieci też nie zrobili

Mało profesjonalne podejście rekruterki do potencjalnych pracowników. Kilka etapów rekrutacji, pierwszy etap przez telefon. Pani dzwoni w okolicach 17:00 i Już pierwsze pytanie dotyczy oczekiwanych zarobków, nie wymieniając wcześniej nawet obowiązków na danym stanowisku oraz odpowiedzialności. Zbywa każde pytanie dotyczące wysokości prowizji. Kolejne pytania mocno ogólnikowe, żadne nie związane ze stanowiskiem. Brak pytań odnośnie poprzednich miejsc pracy. Mimo informacji o drugim etapie rekrutacji, rekruterka już się nie odzywa. Nie przesyła maila o wykluczeniu z naboru, nie informuje o tym telefonicznie, zwyczajnie marnuje czas oczekującego kandydata. Skoro w taki sposób traktowani są kandydaci, nie chcę wiedzieć w jaki sposób traktowani są pracownicy. Nie zamierzam składać aplikacji do tej firmy w przyszłości.

Oczekiwane zarobki, poziom języka obcego

stary wyga

Nie rozumiem ludzi którzy pracują w aluprofie w systemie 6 dniowym i zarabiają 3,5 tys, pracowałem tam kilka lat temu i po 6 miesiącach stwierdziłem, ze to nie ma sensu w 2 tyg znalazłem lepiej płatną prace od pon do pt, teraz wychodzę bez żadnych nadgodzin 4,7 tys, a z wpisów na forum wynika że ludzie w alu maja po 26 zł na godzine w systemie to jest chore, chyba sami desperaci tam zostali z tego wychodzi, przykre jest to że Polska firma z milionowymi przychodami nie docenia swoich pracowników tylko dalej wyzysk jak 10-15 lat temu.

Bodzio7361i1

To co ta firma sobą prezentuje to po prostu wstyd i hańba. Od nowego roku wieloletni pracownicy będą zarabiać najniższa krajową a przełożeni udają ze nie ma problemu. Niech sobie prezes z kolegami żyje za najniższa krajowa a ja tej firmie serdecznie podziekuje środkowym palcem za zmarnowany czas.@Pracodawca

Bieda
@Bodzio7361i1

Dokładnie ja po 16 latach mam 29 zł brutto a młodzi już po roku mają 28 brutto nie mając doświadczenia i pojęcia o pracy i gdzie ta sprawiedliwość ? klasa średnia przestała istnieć teraz jest tylko najniższa klasa pracownicza ze stażem i bez

ciekawy
@Bieda

29zł po 16 latach ? widziałem oferte z amazon proste prace magazynowe za 30 zł godz, to co wy tam robicie że zarobki takie niskie są ?

Zasiedziałem się
@ciekawy

Zarząd się wychwala jakie to zyski są kwartalne powyżej tego co zakładali nagrody odbierają jedna po drugiej wyróżnienia itp.a bieda na poziomie pracowników aż piszczy od stycznia najniższa krajowa w górę a my stoimy na już najniższym poziomie od 2 lat świeżaki nas dogonili ale Pani z kadr powie że mamy za to dodatek stażowy szczerze mogą go sobie zabrać jest taki żałosny jak na 16 lat w tej firmie Nie doceniają wieloletnich pracowników którzy niestety są.wierni firmie i boją się odejść ponieważ mają swój wiek.Nie polecam nikomu jeszcze teraz wymyślili program poleceń bo nikt z ulicy nawet nie.patrzy w kierunku alu.Ja osobiście wrogowi bym tu pracy nie polecił więcej zarobi w firmie kogucik.

Nieponiemaju
@Zasiedziałem się

A proszę mi powiedzieć kto rekrutował na stanowisko kierownicze ? Bo Pan który pełni ta funkcje chyba już 10 miesiąc nic nie potrafi nadal chodzi rozgląda się... Mnie jak przyjmowali do pracy to po miesiącu musiałem ogarniać wszystkie sprawy na swoim dziale tzn .terminal wózek wydawka itp.a tutaj nie widać nawet lekkiego postępu a kasa wpada i pewnie nie mała... Poprzedni chociaż sprawiał wrażenie że ma pojęcie i takie posiadał.Gratuluje osobą które przyjmują na takie stanowiska przecież to od razu widać że ktoś nie ubliżając nikomu się nie nadaje...

prezes GK
@ciekawy

pytanie co wnosisz do zakładu po tych 16stu latach, bo może tyle co taki pracownik po 3 miesiącach (albo i mniej) znam takich ; )

Wielbiciel Alu
@Bieda

29 na godzinę!!! Jupiii też chce!!! Mam po 7latach 25 więc aż zazdro tego 29!!! Jak trzeba to się robi na 4dzialach za tą stawkę...ale tak sobie myślę gdzie są Kur nowe i stare związki zawodowe????? Prezes wam związkowcy napisał że w 2023roku 90 % załogi dostało podwyżki i cisza!!! Kłamstwo to nie podwyżki tylko ustawa na nich wymusiła podniesienie o złotówkę czy dwie do najniższej krajowej!!! Ludzi coraz mniej na zakładzie.. orają tymi co jeszcze są jak bydłem!!! Zapiernicz i zamówień od cholerki teraz związki powinny dać papier na stół Albo podnosicie stawki albo ludzie zwalniają tempo albo strajk i leżycie!! To nie ...cisza jak tak będzie po Nowym Roku wypisuje się ze związków i już dużo osób ma to w planach !!

Krysia
@Wielbiciel Alu

Zbierz 200-300 podpisów od ludzi że będą strajkować i dostarcz związkom. A oni zrobią swoje...

BB24
@Wielbiciel Alu

Ja również od stycznia rezygnuje ze związku zawodowego . Nie mam zamiaru być częścią czegoś co działa na szkodę pracownika.

Co masz na myśli pisząc o tym całym źródełku? Czy to są jakieś konkretne decyzje, które maja zostać podjęte czy tylko sugestie przytaczasz? Młodszy spec od transportu jest teraz firmie potrzebny a przynajmniej taka oferta mi wyskoczyła niedawno i jak na razie się przyglądam.

Brat betona

Taki poziom reprezentują pracownicy co żyją plotkami zamiast skupić się na swoich obowiązkach tzw.aferzysci Po co temat rozdmuchiwać jak nic się nie stało strasznego

Morda

Ja również co miesiąc mam potrącana składne na związki zawodowe ale niestety widać zero działań i zero walki abyśmy zarabiali godnie!!! Myślę,że nadzieja aby zewnętrzne i niezależne związki wywalczyły dla nas godziwą podwyżkę,a nie tylko ustawową najniższa krajową właśnie mija ...w Nowym Roku czas rozliczyć pracę na którą dużo osób liczyło.. 6dniowy system pracy czy 4brygadówka to zero weekendów z rodziną, zero weekendów na odpoczynek czy wyjazd..praca w tych systemach to tragedia dla życia rodzinnego pracownika!!!! I żeby chociaż związki do takich systemów nie wywalczyły GODZIWEJ rekompensaty finansowej???!!! WSTYD WSTYD WSTYD Też składam w styczniu rezygnację!

Agata8174
@Morda

To jaki ten dodatek za 6 dniowy system a jaki za 4 brygadowkę ?

@Agata8174

2 zł brutto do godziny za 6ciodniowy ; ) za 4ro brygadówkę było 4zl brutto...

@prezes

Te dodatki sa liczone do najnizszej krajowej, czy to dwie odrebne stawki godzinowe?

Morda

Każdy dodatek wgł.ustawy jest wliczany do najniższej krajowej!!!

Te stawki są zawarte w regulaminie wynagradzania naszej firmy. Są ustalone w naszem zakładzie nie są obowiązkowe i od niczego zależne.

Jano
@prezes

No to sporo osób zostanie bez podwyżek w nowym roku... np. Ze stawką bazową 25 brutto na umowie, gdzie minimalna ma wynieść 27,70 brutto. Chytra niczym lis ta polityka płacowa w naszej firmie....

Witam,jakie są zarobki na operatora wózka widłowego w Bielsku Białej ?

Sekre

Co tak często są ogłoszenia do pracy w Aluprofie w Bielsku-Białej? Czy rozbudowali zakład produkcyjny, że potrzebują więcej ludzi do pracy? Ogłoszenia obserwuję od ponad 1 roku.

BB24
@Sekre

Ludzie się hurtowo zwalniają z powodu tragicznych zarobków między innymi.

@BB24

bo w firmie można by było założyć drzwi obrotowe taka jest rotacja... na większości wydziałów językiem urzędowym powinien już być ukrwinski ; )

Ludzie nie marnujcie swojego życia na podjęcie pracy w tym zakładzie . Nie będziecie widzieli podwyżki swoje pensji latami ....no chyba że minimalna krajowa będzie ja podnosić...

wladi

To samo można powiedzieć o zakładzie w Goleszowie , zwłaszcza o pracy u pewnego kierownika. Jeśli ktoś pragnie pracować za najniższa krajowa i na każdy kroku być okłamywanym to zapraszam.

3 kwartał

Dali by spokój z tymi pseudo spotkaniami z doktorem co kwartał poświęcił całe 8 min i nic ciekawego nie powiedział ważne że odhaczone bo prezes naciskał żeby wyjść do ludzi Zero konkretów wszystko omijającą odpowiedzialne na całe 3 pytania od załogi żal zarobki nas interesują że stoją w miejscu a nie jakieś pierdoły

prezes GK
@3 kwartał

właśnie w biznes24 oglądałem wywiad z prezesem GK rekordowe obroty 5 miliardów 200 milionów wzrosty lepsze niż oczekiwali tylko komu wzrosło? żenada! za chwilę wszyscy będą za najniższą pracować... mało tego taki hajs mają, że chcą inne firmy w Europie kupować tak dla pocieszenia ; )

Tłusta Edzia
@3 kwartał

Myślę że kierownik na zebraniu mówił o wiele konkretniej i dał nam wszystkim nadzieję na lepsze jutro...

Czy to potwierdzone info z 4 brygadówką?

Tłusta Edzia

Pracuję tutaj wystarczająco długo, dla mnie ważne żeby automaty z żywnością były na bieżąco uzupełniane resztę da się przeżyć.

Nobo
@Kandydat

Gdzie ta 4brygadówka? Bielsko? Międzrzecze? Które działy?

@3 kwartał

Zebranie zabawne zdecydowanie..jak to Pan dyr mówił.. Sprzedaż spada w stosunku do poprzedniego roku- niby jak panie dyr skoro dochodzą każdego dnia nowe firmy nowe kraje jak Wietnam Bułgaria czy Emiraty Arabskie, rok temu pół nadgodziny nie można było zrobić teraz 40na miesiąc i to bez proszenia.. Kolejny temat pana dyr.że wydajność spada ..no niby jak jeśli normy na durnych tablicach podnoszone jakoś nie widać żeby pracownicy robili poniżej tych ich norm tylko ciągle więcej!!!!! Kolejna bzdura to wymysł 4brygadowki od stycznia..jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności schodzi się to z styczniową podniesiona pensja minimalna!!! Jeśli Pan dyr da 4brygadowke to automatycznie ludzie dostaną dodatek do tego systemu który wlicza się w najniższa krajowa..z czego wynika nikt nie dostanie wyrównania do nowej stawki najniższej krajowej! Pan dyr zaoszczędzi my stracimy ,a zaoszczędzi jeszcze tak że niedziele na 4bryg.beda normalne teraz za niedziele musi płacić nadgodziny!!!!panie dyr niech Pan zejdzie na ziemię i nie mówi że na nadgodziny chodzą Ci którzy chcą!!!my musimy na nie chodzić bo płaci Pan nam jak niewolniką!!!!A do całej załogi (usunięte przez administratora) serio nikt buzi nie otworzył jak Pan dyr podał że premia świąteczna bredzisz 2tysie brutto?????seriooo cisza????!!!!!2tysie brutto rok temu 2700do ręki i karty ,a Wy siedzicie cicho?!!!!dno poprostu dno pasuje Wam taka premia ???za ten zapierdziel w ciągu roku?za te kręgosłupy zniszczone i nadgarstki czy kolana?pasuje Wam taka premia ????WSTYD

Janusz
@Morda

nie będzie 4b..wiem z pierwszej ręki więc po co to zamieszanie.. Choć są tacy co chcieliby żeby była.

MG
@Janusz

W Międzyrzeczu dyrektor jasno powiedział że od stycznia 4 brygadowka więc nie wiem skąd masz z pierwszej ręki takie informacje.bulylo ok 60osob i wszyscy to potwierdza

To jest nienormalne po co wrzucają aplikacje jak po wysłaniu CV po tygodniu brak odpowiedzi

@Kandydat

Biuro czy produkcja? Mnie ten pierwszy wariant interesuje i zastanawiam się czy trudno byłoby się przebić? Myślę o kontrolingu lub rozwoju produktu. Normalnie da rade się wdrożyć po wstępnym przeszkoleniu? Jak przyjmują tam nowych pracowników? I na którym dziale byłaby najlepsza atmosfera?

@Kandydat

Ponieważ ogłoszenie muszą umieścić ale wakat jest już dawno z góry obstawiony swoimi..

Inez
@Morda

Skąd o tym wiesz? Czy to na poważnie można udowodnić? Wszyscy którzy są teraz w biurze znali się już wcześniej czy jednak dochodzą do tego całkiem nowe osoby? pytam, bo ja od kolejnego okresu będę chyba aspirować. Pytanie jak tylko sobie zapewnić przejście do kolejnego etapu?

Myśle nad aplikowaniem na stanowisko specjalisty ds wpsarcia technicznego i ofertowania. Na jakie zarobki można liczyć jest szansa zarobić 4-5 tysięcy na rękę ? Czy praca wymaga nadgodzin ? Jednozmianowa ? Dodam ,że jestem świeżo po studiach i chciałbym podjąc próbę rozwoju w innej firmie niż w której obecnie jestem zatrudniony. Pozdrawiam

@Kandydat

Sugerowałbym iść na rozmowę kwalifikacyjną, bo na tym forum raczej pracownicy umysłowi się nie udzielają.

@prezes

A umysłowi pracują od pon-pt czy w sbooty także chodzą? A także w jakich godzinach się pracuje od 6, 7 czy 8 rano

@Kandydat

Jeśli jesteś dzieckiem jakiegoś pana lub pani z biura albo mistrza to spokojnie dostaniesz pracę w biurze nawet bez studiów.. myślisz, że w Alu na produkcji czy magazynie nie ma wyższego wykształcenia??nie masz pleców dyplom możesz oprawić w ramki.

Ola

Jakie są zarobki w eksporcie?

Usuwam posty
@Ola

Najniższa krajowa + 10%

Damian

Polecacie ? Od pon czy cos mam zacząć prace lat 22 czy warto? Ile zarobie na poczatku ?

Hej
@Damian

Szału nie ma na początek, ale można dorobić nadgodzinami, bo każda z nich płacona jest 100%. Dodatkowo zajebisty socjal mają. Chyba najlepszy w BB. Atmosfera na wysokim poziomie. Ja tam pracowałem i gdyby nie wprowadzili 4 brygad pracowałbym dalej. Jedna z lepszych firm w BB.

MAGAZYNIER
@Hej

Zgadzam się z Tobą, atmosfera i szacunek do pracowników na najwyższym poziomie,w żadnej firmie w BB takiego nie ma! A wypłata też spoko,zwłaszcza po podwyżce,praca przyjemna,nie stresująca Polecam każdemu pracę w Aluprofie !

@MAGAZYNIER

Cześć. Ile płacą po podwyżce?

Rollo
@Zainteresowany

Trójeczkę spokojnie zarobisz czego chcieć więcej.Jak mieszkasz w okolicach zywca to 700 zł dasz na paliwo. porobisz opłaty , pożyczysz od sąsiadów z 500 zł i z podniesionym czołem dojedziesz do 10 tego....Żyć nie umierać.

Setunie
@Rollo

Teraz cisza na forum bo nadgodziny są i ludzie tyrają ile wejdzie ale od października gola wypłata i znowu będzie rozpacz za 3tys

MAGAZYNIER

To Ty bzdury wygadujesz,pracują ludzie i są zadowoleni, (usunięte przez administratora) tylko narzekają.

Maroni
@MAGAZYNIER

Skoro pracujesz i chwalisz to może napisz coś o warunkach finansowych,premiach , godzinach i systemie pracy.

@Maroni

o ile sie nic nie zmienilo to tak po krotce 23.50 brutto na start później po 3 miesiącach 25 brutto nadgodziny 100% święta 100% + 20zl/h brutto system 6cio dniowy 2zl brutto na godzinę dodatku premia raz na 3 miesiące 900zl brutto jak nie chorujesz, nie walisz w (usunięte przez administratora) doładowania kart lunchowych po 250 zł, ale z tym różnie bywa, raz sa innym razem nie ma więc traktują to jako taki bonus do tego jakieś prezenty dla dzieci na święta i nawet niezła premia świąteczna około 3000zl plus jeszcze jakiś multisport, dobre ubezpieczenie zdrowotne w pzu kasa pożyczkowa darmowa woda ze źródełka ; ) ogólnie szału nie ma, ale jak dobrze trafisz to się nie narobisz specjalnie, a z czasem nauczysz się jak można lecieć w ch*** i jeszcze być klepanym po plecach !

@prezes

Czy to jest stawka na produkcję czy operator wózka? Pozdrawiam.

@Nowy

produkcja, na wózek dostaniesz 25 na poczatek

@prezes

Czy jest szansa jako wózkowy zarobić 4k na rękę z dodatkiem nocnym ale bez żadnych innych dodatków?

Alu koniec

Czy naprawdę nikt nie widzi że ta firma się kończy ?Panie prezesie to co się wyprawia na magazynach to jest jakaś masakra ludzie nagminnie odchodzą na start w innych firmach dostają 35zl co tutaj jest nieosiągalne po 20 latach.Juz nie ma kim pracować a sezon urlopowy przed nami.A z tą zamiana brygadzistów to strzeliliscie sobie w kolana i to obydwa.Teraz dopiero posypią się zwolnienia każda wokół firma w Bielsku przyjmuje za dużo wyzsze stawki nikt nie widzi problemu zwłaszcza pan w czerwonych spodniach który prowadzi tą firmę do upadku.Obudzcie się bo koniec jest bliski.

Turk
@Alu koniec

Nie polecam pracować w tej Firmie,praca za najniższą krajową, myślą że przyciągną pracownika Benefitami (Socjalem) . Są inne zakłady w Bielsku co płacą o wiele więcej. Praca dla ludzi którzy lubią donosić i nic nie robić bo takich tu ludzi trzymają.

Alurobol
@Turk

Dokładnie wymień jeden zakład w bb gdzie stawka na start jest lepsza niż tu...

Stawka
@Alurobol

Alfabetycznie chcesz te firmy z Bb z lepszymi stawkami na start? Bo jest. Ich sporo

@Stawka

Piszecie, że na start a co potem? Jaka jest skala rozwojowa oraz ta związana z podwyżkami? Z perspektywy dłuższej współpracy co się bardziej opłaca?

prezes

możesz liczyć na dwadzieścia trzy złote pięćdziesiąt groszy brutto na godzinę plus dodatek dwa złote brutto na godzinę za system sześciodniowy. jeżeli wytrzymasz trzy miesiące jestem w stanie podnieść twoje wynagrodzenie do zawrotnych dwudziestu pięciu złotych na godzinę brutto, ale tylko pod warunkiem, że dasz z siebie sto procent.

Edzia
@prezes

Całkiem przyzwoite warunki , tylko słyszałam że bardzo trudno tam się dostać trzeba mieć mocne znajomości...

Karola
@Edzia

Znajomości? To dawanie z siebie 100% czego konkretnie dotyczy? Nie wiem w zasadzie do jakiego stanowiska się do odnosi, chyba ze to raczej czysty standard? Jakie są teraz normy do wyrabiania? Prowadzi się ścisłe tabelki?

Staś

Wie kto od kiedy 4 brygadowka??

Szycha
@Staś

Nie będzie 4 brygadowki, kto co powiedział takie coś że będzie. ??

Kuba

Idzie zarobić na 3 zmiany ??

Zostaw merytoryczną opinię o Aluprof S.A. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Aluprof S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Aluprof S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 320.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aluprof S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 268, z czego 27 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 114 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aluprof S.A.?

Kandydaci do pracy w Aluprof S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aluprof S.A.