Opinie o Huta Bankowa RAPZ w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Huta Bankowa RAPZ. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Huta Bankowa RAPZ o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Działalność w zakresie zarządzania infrastrukturą IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Huta Bankowa RAPZ w Dąbrowa Górnicza

Tosia

Na stronie firmy znalazłam ofertę pracy na stanowisko Menedżer Sprzedaży. Oferują pracę w systemie 1- zmianowym od poniedziałku do piątku. W jakich godzinach? :) Poza tym, na jakie zatrudnienie można liczyć - umowę o pracę? Czy można otrzymać jakieś benefity/dodatki?

@Tosia

Praca w godzinach 7.00 - 15.00. Umowa o pracę . Dodatkowe benefity: prywatna opieka medyczna (PZU), świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Czy w Huta Bankowa RAPZ są szkolenia zewnętrzne?

Ryszard

Piszę z pytaniem do obecnych pracowników w laboratorium przy hucie. Na stronie Bankowej znajdują się oferty do laboratorium: https://hutabankowa.pl/pl/praca Z tego na ile się orientuję to "wiszą" one w sieci cały czas i stąd moje pytanie: z czego to wynika? z marnych zarobków? z kiepskiego przełożonego? Byłbym zainteresowany podjęciem pracy w tym miejscu, ale nie ukrywam, że nie chce marnować swojego czasu z dojazdem na rozmowę, by dowiedzieć się, że zarabiałbym tzw. p.si ch.uj. Tak więc zwracam się z uprzejmą prośbą do osób tam pracujących na jakie wynagrodzenie można liczyć. Przy kontakcie z kadrami nie byłem w stanie dowiedzieć się jakie zarobki oferują, bo jest to dla nich ściśle tajne.

Bubu
@Ryszard

(usunięte przez administratora) Kierowniczka (usunięte przez administratora) w laboratorium. Przynajmniej takie kraza plotki. Rotacja w laboratorium i ksiegowosci jest wieksza niz z klientami w piekarni rano.

Lol
@Bubu

Kierowniczka labo to specyficzna osoba.

Bibiana
@Bubu

A jak wyglądają zarobki, można liczyć na rynkowe wynagrodzenie czy finansowo dalej tkwią w poprzednim systemie?

Kamila
@Lol

nie wiem co konkretnie w tym ujęciu może oznaczać to, że ktoś jest specyficzny ale czy wobec tego można też napisać coś konkretnego odnośnie samych współpracowników? z nimi mimo wszystko ma się chyba większą styczność? jaka jest więc atmosfera?

XYZ
@Kamila

Współpracownicy są po prostu super! Każdemu polecam taką ekipę :)

Teresa
@XYZ

Łączy się to z jakimiś integracjami i tak dalej? jak się organizujecie w tym kontekście? była wzmianka także o finansowym tkwieniu w poprzednim systemie, czy tak jest? sa jeszcze jakieś inne zakorzenione dawniejsze schematy?

Tak, formalności są załatwiane w siedzibie firmy na ul. Sobieskiego 24

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Huta Bankowa RAPZ? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Skalpel

Razem z panem Civisem doszliśmy do wniosku że będziemy publikować tutaj historie których dopuszczał się pan tupta będąc jeszcze na usługach Amp. Niechaj wszyscy poznają prawdę na temat tego "pana" ze skomielnej

Civis
@Skalpel

Panie tupta wszystko niebawem wypłynie co żeś pan nawywijał na Piłsudskiego 92 skończy się to tak że wyoddalisz się pan do skomielnej i złożysz CV w Amp Kraków ale tam też już Pana znajo

Visitor
@Skalpel

Będziemy pana cieniem panie Tupta mało tego będziemy się za panem snuć jak pana smród po gaciach

Skalpel
@Visitor

Nie spocznę dopóki nie przeczytam że tupta jest skończony za to jaką krzywdę wyrządził ludziom przez wszystkie lata swojego życia

Rymer

Dla przykładu łapał ludzi wychodzących spod natrysków przed godziną 14:00, bo jego zdaniem okradali zakład pracy z czasu :D

ciekawy

Dlaczego po raz kolejny, w ostatnim czasie, pojawia się ogłoszenie na kierownika walcowni:?: https://www.pracuj.pl/praca/kierownik-wydzialu-produkcji-wyrobow-walcowanych-dlugich-dabrowa-gornicza,oferta,1002138961 W ostatnim czasie to już chyba 3 czy 4? Rotacja kierowników spora...

Edyta
@ciekawy

A może jest jakiś okres próbny i ciężko go zdać no albo tak długo szukają kandydata? Ktoś coś wie?

Mariusz
@ciekawy

(usunięte przez administratora)A nikt normalny nie będzie pracował w takich warunkach jakie oferuje tuptens? Proszę poszukać dużo jest w internecie wiadomości odnośnie tego jegomościa chociażby jak zdegradował walcownie w sąsiedniej hucie . Smród niesamowity ciągnie się za tym facetem gdzie się ta łajza nie pojawi to ciągle pojawiają się te same problemy

Civis
@Mariusz

Piotruś podczas swojego krótkiego pobytu na walcowni AMP pozbył się przynajmniej 17 wysokiej klasy specjalistów i kilkudziesięciu operatorów różnych strategicznych stanowisk poprzez swoje wybujane ego . Do dzisiaj jego krótki pobyt na Piłsudskiego 92 odbija się czkawką dla tamtej korporacji !

Janusz
@Civis

Alchemia sama w sobie jest kiepską firmą. Przy Tupcie u sterów to za śp. prezesem Lisieckim będą jeszcze tęsknić.

Rusałka
@ciekawy

Duża rotacja to jest na Hucie w dziale księgowości. W przeciągu roku ponad 10 różnych osób się tam przewinęło i co chwilę są nowe osoby. W sumie nie ma co się dziwić. Wieczna presja, pretensje i krzyki kierowniczki działu Ilonki powodują, że osoby zwalniają się po okresie próbnym. Kierowniczka jest tak toksyczna, że nie tylko dział księgowości na nią narzeka. Pracując tam nigdy nie usłyszałam od nikogo na Ilonkę dobre słowa, a same negatywne opinie i narzekania. Polecam wszystkim omijać tą firmę szerokim łukiem, chyba, że chcecie zmarnować sobie czas i nerwy tak jak ja to zrobiłam.

Łorms
@Rusałka

Zgadzam się w 100%, rotacja w dziale księgowości jest tak duża nie tylko przez toksyczną Ilonkę, Tereska nie jest lepsza.

Luna
@Rusałka

Dział księgowości na Hucie to jest totalna porażka. Nie da się tam pracować, wszystko co opisała Rusałka to prawda. Główna księgowa, a zarazem kierowniczka działu to jakiś horror. Toksyczność pani ilony (celowo z małych, bo ta osoba na nic więcej nie zasługuje) ciągnie się nie tylko na dział księgowości, ale również i na inne działy. Pracować w tym dziale się nie da, a wiem, bo spędziłam tam trochę czasu i przeżyłam to wszystko na własnej skórze. Pracownice są poniżane, traktowane jak dzieci w szkole, zastraszane. Nikt się nie postawi, bo wszyscy się jej boją, ponieważ nie wiadomo do czego może być zdolna. Zarząd ukrywa tą sytuacje i zasłania oczy udając, że nic nie widzi, a co lepsze to jeszcze ją broni. Ale pani ilona staje się tak sławna, że ludzie jak słyszą huta bankowa i dział księgowości to na usta ciśnie im się tylko jej imię i pytanie czy to wszystko prawda co słyszeli o niej. Więc tak, POTWIERDZAM TO WSZYSTKO PRAWDA. Dziewczyny, uciekajcie stamtąd i nie dajcie się zmamić, w każdej firmie lepiej niż tam...

@ciekawy

Bo poprzedniego (usunięte przez administratora) po nie udanych decyzjach z góry bym najsłabszym ogniwem w tym układzie pokarmowym. Ktoś musiał ponieść konsekwencje. Góra decyduje ty klepiesz wszystko i puzniej lecisz jak Jumbo Jet

Panie K.W z TR utrzymania ruchu. Jesteś zakładowym lizusem i Tiko. Art 60 "Tiko - tajny informator kierownika obiektu. Jeżeli byś potrafił tak strzelać z karabinu jak z ucha to jesteś w stanie zakończyć wojnę na Ukrainie. Uważajcie na niego będzie was klepał po plecach a za 5 min na kolanach u kierownika nawymyślał na was niestworzone rzeczy. Stfu na ciebie wieszaku.

@Adam

Pamiętam dzień jak cała huta bankowa mówiła o panie W jak pijany wózkiem platformowym rozbił Skodę firmowa. Oczywiście zamieciono wszystko pod dywan z tego co mi wiadomo nie poniósł żadnych konsekwencji . Co do strzelania z "ucha" ???? to też to słyszałem. Że były przypadki że pił z kimś a puzniej go pojebał że jest pijany w pracy ile w tym prawdy nie wiem.

Timon
@Zibi

Nie pracuje na bankowej tylko na Mittalu ale słyszeliśmy tu o tym zjawisku.

Marcinek
@Adam

O Panie Krzysztofie widzę że tym razem (usunięte przez administratora) Pan nie właściwą osobę i będą brudy wypływać. Ale pan się nie martwi jest Pan nie do ruszenia. Tak jak Pan S z p3. Nie pozdrawiam.

Witam czy ktoś może mi napisać . Jakie są godziny pracy i czy są zmiany jak to wygląda na dzień dzisiejszy

Mirabelka
@Zainteresowany

Na produkcji 3 zmiany 6-14, 14-22, 22-6. Weekendy wolne, przy czym tutaj specyfika pracy zmianowej, czyli robiąc w danym tygodniu nocki, kończy się pracę 6.00 w sobotę, a w poniedziałek trzeba być już na zmianie rannej dostępnym. Szczerze to nie polecam tutaj pracy, bo słabo płacą. Atmosfera na brygadach też jest kiepska, ludzie nie angażują się i nie chcą sobie pomagać. Ja na szczęście z początkiem sierpnia wyrwę się z tego miejsca.

@Mirabelka

Bardzo dziękuję za odpowiedź też sobie dam spokój bo będąc nowym pracownikiem ważna jest pomoc żeby się wdrożyć . Dziękuję i życzę powodzenia

Hassan
@Mirabelka

Jakie wolne weekendy. W weekendy przychodzimy przez rapz za 230 zł dniówka. A przez rapz dlatego żeby ci się do średniej nie wyliczyło jak robisz 2 miesiące w jednym. Co by to było wypłacić z takiej średniej L4 albo urlop i hutnika %% od zarobków. (usunięte przez administratora) i tyle a pracownicy się sami na to godzą ...

XYZ
@Hassan

Dokładnie tak jest, pracowników nawet się nie informuje o tym że weekendy są wypłacane wg umowy na zlecenie, masz przyjść w weekend, a jak chcesz wypate to musisz iść podpisać umowę o zlecenie. Generalnie pracujesz na tym samym stanowisku i w tym samym miejscu, robisz to co zawsze wg podpisanej umowy o pracę, a weekendy na umowę o zlecenie z inną firmą.

@Hassan

@XYZ

Najlepsze jest to że śnieżnie płacą za te soboty i niedziele a zachowują się tak jak by ci dali gwiazdkę z nieba że możesz przyjść.

Olek

Obecnego prezesa huty bankowej z AMP gdzie był dyrektorem zwykly robol zwolnił . Zwykły robol zwolnił po tym jak Pan Prezes nielegalnie zwolnił robola. Oboje się zwolnili nawzajem ale pełny szacunek dla tego chłopa który się nie bał utraty pracy i przeszedł do historii jako ten , który zwolnił dyrektora. W Pracy nie ma miejsca na poniżanie , upokarzanie i demonstracje siły z perspektywy zajmowanego stołka . Sprawiedliwość jest wszędzie pamiętajcie o tym i nie dajcie się a będzie wam się lepiej pracować

@@@9900

Nie polecam pracy na hucie bankiwej. Same układy układziki alkochol, wazeliniarstwo. BHP nie istnieje . (usunięte przez administratora)zastraszanie reakcja pracy na hucie. Nie polecam

Czy pracownicy Huta Bankowa RAPZ mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Szczerze

Integracja w plotach.Tu się to uwielbia, upikantnia się dla smaczku i to jest prawdziwa integracja

Transformers
@Szczerze

Byłem pracowałem.Ploty to nr 1 w tej firmie. Potem praca.

Halina
@Transformers

A co, gdy ktoś nie chce i unika grup paplających? Robi się od razu wrogiem nr 1, czy dadzą spokój, ale sami dalej będą plotkować?

Raz w roku była organizowana "karczma piwna" z okazji Dnia Hutnika. Niestety od 2019 roku słuch po niej zaginął.

@Transformers

Wszyscy plotkowali a Ty musiałeś pewnie za nich robić.......nie rozśmieszaj mnie

Katarzyna

Czemu nic już nie organizują? Rozmawiałeś na ten temat może z szefostwem? Ciekawe czy w przyszłości mają plany na tego typu imprezy, wiadomo cos?

@Katarzyna

Przez ostatnie 2 lata nie było imprezy dla całej załogi z okazji Dnia Hutnika z uwagi na pandemię . Były kameralne spotkania z jubilatami. W 2023 r. w maju jest przewidziana impreza okolicznościowa dla wszystkich pracowników .

ehh

@Były pracownik i jest tylko ta najniższa i nic poza tym ?

pracodawca
@ehh

wynagrodzenie zasadnicze uzależnione od stanowiska i doświadczenia , na pewno nie najniższa. Poza tym : ubezpieczenie zdrowotne w PZU , świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

były
@pracodawca

nie najniższa, ale bardzo niska biorąc pod uwagę ceny w sklepach itd itp. oraz porównując do zarobków w innych zakładach :)

Pracownik HB
@pracodawca

PZU jest dobrowolne i płatne z pensji pracownika. Fundusz socjalny to obowiązek pracodawcy w takiej firmie jak HB. Pensja nie najniższa krajowa na początek ale 100pln więcej. Dlatego chwalą się, że nie najniższa. Atmosfera w pracy coraz gorsza. Pieniądze coraz mniejsze za to obowiązków więcej bo ludzie nie chcą tu pracować. Ktoś kto się ceni i ma głowę na karku długo tu nie popracuje.

Janek
@Pracownik HB

Nie no, jak płacą 100 pln więcej niż minimalna krajowa to chyba się zapiszę! Tak na poważnie to dobra (usunięte przez administratora) te wynagrodzenie.

@Pracownik HB

Skoro jest tak źle to idżcie tam gdzie jest lepiej. Szybciutko wrócicie z podkulonym ogonem. Nikt nikogo tu na siłę nie trzyma, nie tacy byli i wrócili.

K

A może by tak powiedzieli pracownikom co zrobili z ośrodkiem wczasowym w Łebie gdzie budowany był rękami pracowników ludzie płacili na budowę ośrodka żeby mieli gdzie jeździć z rodziną a teraz pusty plac gdyby Ci ludzie powstawali z grobu to by was zatlukli gorzej zachowaliscie się jak (usunięte przez administratora) wszystko po cichaczu!!!!!!!!!!!

Halina
@K

To znaczy teraz nic Wam nie dają w ramach wczasów? Ośrodka nie ma, ale może te gruszowe chociaż...

@Halina

Gruszka jest

Witam Witam mam pytanie odnośnie działu w którym robi się obręcze . Jak się pracuje i czy system zmianowy jest ranka -popołudnie i nocka. Jak to wygląda na tym dziale .

Cytat z AMP

Gdzie się nie pojawi PT to są problemy z nim. Na poprzednich stanowiskach też problemy sprawiał pracownikom.

Grażyna
@Cytat z AMP

Niby jakie to problemy? :P

...
@Grażyna

Niby takie że o mobbing był podejrzewany i sądzony

...
@...

Z AMP by ot tak gościu nie wyleciał coś bylo na rzeczy bo hutę Katowice zamienić na bankową to tak jakby dobrowolnie przesiąść się z mercedesa na malucha a że ma łatkę (usunięte przez administratora)no cóż pracował przez lata na to

Ziomal
@...

Dopóki będę żył gdzie pojawi się tupta pojawię się za nim ja jego mroczny cień i ust mi nie zamknie i powiem zawsze gdzie jest tupta tam jest (usunięte przez administratora)

Dąbrowianin
@Ziomal

Napisz coś więcej o PT.

Dariusz
@Dąbrowianin

Khem, khem, Pana Tuptę dopadła nowa choroba zakaźna - Alchemka :(

Bylwidzialocenil

W szatni trzeba uważać zeby grzyba do domu nie przynieść, a pracownicy z tego wzgledu przebierają sie stojąc na ławce. Zarobki to max 1700 podstawy, za robote w zapyleniu /szlifierka/ Wozki widlowe z których leci olej, brak hamulca, sam maszt w wózku sie odchyla i transport trzeba wykonywac non stop trzymając dzwignie do siebie, zeby detal nie spadl z wideł i kogos nie zmiazdzyl lub zabil. Ludzie pół na pół , bo jedni to chamy, ktorzy maja cie w (usunięte przez administratora) jak o cos pytasz i wielkie pretensje, a dodatkowo obrabianie (usunięte przez administratora) za plecami. Kierownicy wyjdą raz na jakis czas na hale i pokazuja jacy są super, a w zadnym szanujacym sie zakladzie nie byliby na takich stanowiskach. Paletujesz pierscienie gdzie sie idzie upocic, a obok otwierają halę gdzie robi sie mega przeciag i zimno (choroba gwarantowana) zdychajac w domu z gorączką i wydaniu kasy z tej biednej wypłaty kierownik Ślę... Oznajmia ze nie przedłuża z toba umowy. (usunięte przez administratora) a czas zatrzymał sie tam w miejscu jakies 30lat temu. Ty robisz, a większość siedzi sobie na dupsku i spiskuje. Nikomu nie polecam tego chlewu. Mlodzi 20-30lat praktycznie nie sa widoczni. Przyjmujac sie w tym samym czasie razem z ukraincem wiedz ze dostanie wiecej kasy. Robia tam ludzie ze stazem 20 - 30 lat i zarabiają po 2100zl. Trzymac sie zdala od huty bankowej.

kolchoznik
@Bylwidzialocenil

co Ty (usunięte przez administratora) jak mniej zarbiaja

Zniszczona
@Bylwidzialocenil

Zgadza sie. Spiskowanie i ploty to najwazniejsza praca w tej firmie. Ludzie szczyca sie ze sa donosicielami. Szok. Bo pracowalam wiele lat a z takim fenomenem nie spotkalam sie. Uciekac...

@Zniszczona

Zgodne z prawda

Pracowałem tam 3 miesiące wypłata najniższa krajowa praca na starych toyotach które się rozlatuje i w ciężkich warunkach przez bardzo wysoka temperaturę i jazdę po dziurach że idzie koło urwać w wózku ogólnie jak za takie pieniądze to nie ma najmniejszego sensu praca tam a więcej się nie zarobi tak więc nie polecam pracy tam za takie pieniądze jakie oferują za najniższa krajawa to teraz wszędzie się pracę znajdzie i nie trzeba pracować w takich warunkach jakie są w tej hucie w której czas zatrzymał się 30 lat temu już lepiej iść na hutę Katowice i pracować za pozadne pieniądze

pracodawca

Witam, Pracowałeś na wydziale produkcji pierścieni kuto-walcowanych. Jeżeli twierdzisz, że czas się zatrzymał 30 lat temu to do twojej informacji . Wydział P3 zaczął produkcję w 1995 r. W roku 2019 r. w połowie roku została wymieniona walcarka na nową, więc minąłeś się z prawdą. Również odnośnie najniżej krajowej, to oferujemy stawki wyższe, również pracownikom w okresie próbnym. Po weryfikacji umiejętności i przydatności pracownika rozmawiamy o wynagrodzeniu.

Driver
@pracodawca

(usunięte przez administratora)W wózkach brak hamulcach a w jednym cieknie z węża od płynu co ty tutaj piszesz prawda jest taka że każdy ma cię tam w (usunięte przez administratora)i każdy patrzy jak drugiego (usunięte przez administratora) I mówimy tu i wydziale p3

Kriss
@pracodawca

A może to że osoby z pozytywnym wynikiem na covid? Są e domu na Kwaratanie a ludzie którzy mieli z nimi kontakt mają dalej robić? I żadnych kroków po przez ciebie mój drogi pracodawco nie są robione

Pracownica
@pracodawca

Tak, są określone kwoty za dana specjalizacje - całkowicie oderwane od rzeczywistości na rynku pracy, ale tak wycenione i żadne podania o podwyżkę mimo wielozadaniowości nie wchodzą w grę. Często praktykowane jest również lekceważenie podania na piśmie tj. brak odpowiedzi ustnej, pisemnej

Kosobudka

Jedyne co mogę napisać to że nie docenia się dobrych pracowników Wszyscy mlodzi uciekają bo zarobki są bardzo niskie Kierownik zamiast stanąć za pracownikiem ms to gdzieś Szkoda gadac

Pracownik HB
@Kosobudka

Prawda

Rysiek
@Kosobudka

Kierownicy nie są od reprezentowania interesów swoich podwładnych. Ludzie na tych stanowiskach są tam przez tzw. "zasiedzenie". Ich obecność na zakładzie polega właśnie na tym "siedzeniu". Zrobią średnio te 168h w miesiącu, wezmą wypłatę i tyle z nich było. Jeżeli szukasz jakiegoś wsparcia to lepiej skontaktować się z własnym psychologiem :)

Kolega

Jak tam (usunięte przez administratora)dobrze idzie ?

Qwerty

Ulizany ale już lekko siwiejący zeluś ile razy to już go na mieście trafili ? Nauczył się już zasad kultury osobistej jaśnie pan z wichury ?

Rectorum servetor
@Qwerty

Łatkę ma już przypiętą. Co by nie zrobił brzydki zapach będzie się już za nim ciągnął przez całe życie gdzie by nie wylądował i cokolwiek robił ... Za grzechy trzeba odbebnic pokutę jak mówi nauka kościoła !

Jacek
@Rectorum servetor

A co z tym panem nie tak? To jakiś długoletni pracownik firmy?

Paulina

@Adam, proszę Cię o zamieszczanie na tym forum wyłącznie informacji zgodnych z prawdą i wartościowych z punktu widzenia osób, które ten wątek odwiedzają przed ewentualnym aplikowaniem do Huta Bankowa RAPZ. W związku z tym dobrze by było gdybyś przedstawił swoją opinię o tej firmie jako pracodawcy.

V

Co sie madrzysz xd

4b
@Paulina

Nie ma czegoś takiego jak Huta Bankowa RAPZ. Gdzie wy chcecie aplikować? Jest Huta Bankowa Sp. z o.o i RAPZ Sp. z o.o. dwie odrębne spółki. Z tym ,że Zakład Produkcyjny RAPZ mieści się na terenie Huty Bankowa.

Elka
@Paulina

Czy ktoś mi wytlumaczy dlaczego na gowork firma nosi nazwe Huta Bankowa Rapz???nie ma czegos takiego . Jest huta bankowa sp. Z o.o. oraz druga firma ktora nosi nazwę rapz!

Zostaw merytoryczną opinię o Huta Bankowa RAPZ - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Huta Bankowa RAPZ?

Zobacz opinie na temat firmy Huta Bankowa RAPZ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Huta Bankowa RAPZ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 0 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Huta Bankowa RAPZ
1.8/5 Na podstawie 78 ocen.
  • Sobieskiego 24
    41-300 Dąbrowa Górnicza