Opinie o DomData w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy DomData. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w DomData o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DomData w Poznań

Analityk

Firma dobra na start, aby wejść do IT. Po około roku czasu można dostrzec sporo minusów i mam tu na myśli nie tylko te związane z samą pracą, stanowiskiem czy zakresem obowiązków, ale także nieprawidłowości kadrowe/finansowe. Kodeks Pracy mówi jasno czym jest delegacja i jak należy ją rozliczać, ale "zarząd" i dyrektorzy (chociaż nie wiem czy wszyscy) mają swój kodeks - kodeks niewolnika - i nim się kierują np. nie doliczając godzin dojazdu do klienta do czasu pracy. Takie praktyki powinny być surowo karane i mam nadzieję, że ktoś, kogo oszukano na więcej niż kilka tysięcy złotych to zgłosi, bo z tego co wiem do dziś panują podobne zwyczaje. Jeśli chodzi o zakres obowiązków to jest ok, godziny nadliczbowe z tego co wiem "tylko dla chętnych", płatne zgodnie z kodeksem pracy. Jeśli natomiast chodzi o traktowanie pracownika i szacunek do niego - zarząd i kierownictwo nie zna takiego słowa jak szacunek. Pracownik jest traktowany jak tania siła robocza, dopóki sam nie podejmie decyzji o odejściu, nie zostanie doceniony. W firmach, w których pracowałem normą była rotacja pracowników z 1-3 letnim stażem, powyżej 3 lat rzadko ktoś odchodził, powyżej 5 lat w danej firmie nie przypominam sobie. To, że firma pozwala na odejścia takich kluczowych osób to tylko pokazuje, jaki tam panuje chaos. W firmie IT z osobą odchodzi jej know-how, a w przypadku stażu ponad 5-letniego jest to całkiem sporo. Wpływa to na opinię o firmie na zewnątrz, ale przede wszystkim wśród pracowników, którzy po takich sytuacjach gdy odchodzi senior/leader zastanawiają się, czy to aby dobre miejsce dla nich. Zresztą, nawet na dzień dzisiejszy wiem o planach kilku osób, które chcą odejść w ciągu najbliższych miesięcy, zarówno programistów jak i konsultantów/analityków. Sądzę, że nie będą absolutnie żałować. Ciężko spotkać tak dziwne podejście jak w DD.

ExAnalityk
@Analityk

Pełne poparcie! Nieprawidłowości kadrowe/finansowe to już tradycja w tej firmie. Ale tak będzie zawsze, skoro zajmuje się tym niekompetentna ulubienica szefa, znana z tego, że wciąż jest na urlopie albo nie wiadomo gdzie. A jak wraca, to wszystko trzeba szybko, szybko! Firma daje super możliwości do zdobycia doświadczenia dla juniorów, żeby potem dali dyla tam, gdzie lepiej płacą i gdzie administracja się nie wymądrza kiedy na czymś się nie zna.

@ExAnalityk

To tutaj nie płacą tak dobrze żeby chcieć zostać na dłużej? Z tego co piszesz u konkurencji dają więcej. To może zdradź ile tu zarabiałeś żeby mieć porównanie, co?

Bruno
@Analityk

Pracowałem kiedyś dla nich. Widzę, że po wielu latach nic się nie zmieniło. Jeśli chodzi o podejście do pracownika to może jest lepiej. z dawnych czasów pamiętam porównywanie przed niemieckimi klientami polskich pracowników do małp. Na porządku dziennym były sprzeczności organizacyjne, gdzie jeden z szefów mówić jedno a drugi co innego. Bardzo problematyczna była księgowa, dla której prosta korekta danych do ZUS (zwolnienie na końcu miesiąca) była problemem. Jeśli chodzi o delegację, to nie mogę się zgodzić. Nie zauważyłem zmiany w tym zakresie w prawie a pamiętam, że czas dojazdu do miejsca pracy nie jest liczony do czasu pracy. Problemem w DD były nagminnie wykorzystywane przez pracowników kilometrówki do dojazdu do klienta. Wtedy pracownik kierujący samochodem de facto wykonuję jakąś pracę. Mam to duże znaczenie jak jest zmęczony po pracy.

Bruno
@Czesław

Ta wypowiedź nic nie wnosi i jest niepotrzebnie ofensywna

@Bruno

Sorry jak poczułeś się przytłoczony. Czemu moje pytanie nic nie wnosi? Mnie przydałoby się info o zarobkach bo jakbym aplikował to wolę wiedzieć wcześniej ile mniej więcej proponują.

heheszka
@ExAnalityk

Ta ulubienica wcale nie jest wciaż na urlopie tylko pracuje "zdalnie" z plaży (tak to się teraz nazywa hihi)

Teresa
@heheszka

Czyli w tej firmie można pracować zdalnie?

znajoma twarz

Pracuję w DD już kilka lat i raczej nigdzie się nie wybieram. Atmosfera jest mega. Jesli ktoś ceni sobie dobra atmosferę i komfort pracy bez korpo światka to jest miejsce dla Ciebie. ;) Bardzo dobry dojazd, benefity, integracje, sportowe inicjatywy itp. Pracownicy starsi i młodsi jest z kim pogadać, ale tez jest się od kogo uczyć. Ludzie są przyjaźni i pomocni. Nadgodziny i praca w weekendy ? jasne zdarza się, ale gdzie tego dziś nie ma... Możliwość pracy zdalnej kiedy potrzebujesz luźniejszego dnia. Doceniają Twoje inicjatywy i pchają w górę. Oczywiście nie pracowałam w każdym dziale, ale pracuję w administracji więc mam styczność z większością pracowników. polecam

@znajoma twarz

Piszesz o firmie w pozytywnym tonie i widać, że jesteś zadowolony z zatrudnienia. Chciałbym dowiedzieć się więcej o dodatkach do wynagrodzenia, o których wspominasz. Mógłbyś wyszczególnić co zawierają i czy można brać udział w szkoleniach, żeby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Czekam na Twoja odpowiedź.

@Czesław

W DD możesz liczyć na benefity takie jak Multisport itp. , darmowe owoce dla pracowników w biurze, podczas strajków w szkole organizowane były firmie zajęcia dla dzieci pracowników. Są tez imprezy integracyjne dla całej firmy jak i tylko dla danego zespołu. Po rozpoczęciu pracy zaczynasz szkolenie z pracownikiem który pracuje już na podobnym stanowisku. Szkolenia zewnętrzne także są.

Emigrandka
@znajoma twarz

Jejciu, Pani (usunięte przez administratora), jak to ładnie napisałaś. I o tym pchaniu w górę, ha. To akurat pamietam, ale reszte jakos inaczej...

Hanna
@znajoma twarz

Super, że napisałeś coś odnośnie benefitów, ponieważ ja sama bardzo poważnie zastanawiam się nad aplikowaniem do DomData. Wspomniałeś o szkoleniach. A czy na owe szkolenia mogą liczyć jedynie nowi pracownicy, czy Ci nieco bardziej doświadczeni też? To dla mnie ważny aspekt.

bubu
@znajoma twarz

Sorry, nadgodziny i praca weekendy to są w Bangladeszu a nie w UE! Co za bzdury. Firmę ocenia się właśnie po umiejętności mądrego organizowania pracy, a nie januszowym chaosie

Agata

Macie prace na sezon?

Roby Sem gra kolektywna

Administrator IT

Bardzo profesjonalne podejście do przebiegu rozmowy. Pytania zwarte i konkretne, wiesz albo nie wiesz. Rekrutację prowadził miły człowiek z działu IT wraz z pracownikiem technicznym oceniającym odpowiedzi. Mi akurat się nie udało a to zapewne dlatego, że za mało wiedziałem.

Pytani z dziedziny administrowania Active Directory, odtwarzanie po awarii, bieżąca konserwacja systemu.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
analityk

Mam pytanie do pracowników firmy. Czy możecie polecić pracę na stanowisku analityka w tej firmie? Na stronie firmy widzę dwie oferty pracy na stanowiskach: - analityk rozwiań IT - projektant - analityk z zaznaczeniem "oczekujemy ofert od kandydatów zarówno z dużym doświadczeniem dla określonych przez nas wymagań jak i osób o mniejszym doświadczeniu, dla których praca w obszarze bankowości jest wybraną ścieżką rozwoju". Jestem analitykiem z 7 letnim doświadczeniem w obszarze finansowym. Słyszałam sprzeczne opinie o tej firmie. Czy warto aplikować do DomData?

@analityk

W DomDacie głównie pracuje młoda ekipa co świadczy o tym, że to spoko firma. Młodzi ludzie są wybredni i mogą przebierać w ofertach. Kwestie finansowe to wszędzie kwestia indywidualna... na pewno nie liczą się papierki tylko to co potrafisz.

ex-worker
@znajoma twarz

Młoda ekipa pracuje, bo tylko młodzi dają się wkręcić na korpo motywację :P

Zuzanna
@znajoma twarz

Skoro wypowiadasz się na temat pracy w firmie DomData wnioskuje, że jesteś jej pracownikiem i masz trochę wiedzy co i jak. Piszesz, że kwestie finansowe to kwestia indywidualna ale może mógłbyś podać chociaż widełki zarobków? Oraz czy nowa osoba bez problemu odnajdzie się w zespole?

Czy ten test matematyczny jest ciężki?

@;) a powiesz jak rekrutacja wyglądała?

Ktoś
@Michał

Na rozmowie kwalifikacyjnej spodziewaj się testu matematycznego. To główny, pierwszy etap. Po nim jest normalna rozmowa kwalifykacyjna, o ile go zdasz. Jesli nie, to Cię żegnają. O dziwo test matematyczny odbywa się nawet na stanowisko Asystentka Biura (czyt. sekretarka).

wypadawysłacpodziekowanie

Niby poważna firma a nie potrafi nawet wysłać podziękowania po rozmowie rekrutacyjnej.

niestety
@wypadawysłacpodziekowanie

wiele firm tak postępuje - a szkoda, możliwości rynku jeśli chodzi o kandydatów są ograniczone i warto by było dbać o doświadczenia ludzi, którzy biorą udział w rekrutacjach...

;)
@niestety

Brałem udział w wielu rekrutacjach, w różnych firmach, takich, które nie miały działu HR a podziękowanie było. Pierwszy raz nie dostałem podziękowania za to, że przyjechałem i poświęciłem swój czas.

Nie polecam kiepska atmosfera

Niestety atmosfera jest dość kiepska, na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, ale niepokoi fakt, że przy zatrudnianiu i w pierwszych dniach jest natrętnie przedstawiana wizja tego, jak tu wszyscy się lubią i szanują. Niestety, ale obgadywanie za plecami jest na porządku dziennym. Ciężko się potem pracuje z myślą, że osoba, która się do nas uśmiecha, chwilę temu wbijała nam nóż w plecy. Może ktoś chciałby spróbować swoich sił w IT, (bo trzeba oddać, że firma jest dobra na sam początek i można tu się całkiem sporo nauczyć) i nie zależy mu na atmosferze, to spoko. Osobiście nie polecam

Mieczysław
@Nie polecam kiepska atmosfera

Czy Twoim zdaniem kwestia atmosfery może ulec poprawie w najbliższym czasie? Mówisz, że można się tu sporo nauczyć, powiedz mi w takim razie na jakie kursy i szkolenia mogą liczyć pracownicy DomData?

Darek

@login a nadgodziny są więcej płatne ?

Login

Nie polecam tej firmy. Praca w weekendy to normalność w sumie, jak i nadgodziny w tygodniu, ale o tym dowiadujesz się po zatrudnieniu. Nadgodziny są wymuszane przez przełożonych(usunięte przez administratora). Godziny nadliczbowe nie są wypłacane i nie ma ich do odbioru. Brak docenienia lojalności pracownika i jego zaangażowania, brak klarownej ścieżki rozwoju, brak szkoleń, niskie zarobki, brak benefitów. Mobbing, pomiatanie pracownikiem i zmuszanie go do pracy, która nie jest w ramach jego stanowiska. Wymagają, że będąc na zwolnieniu lekarskim będziesz pracować z domu. I że obowiązkiem pracownika (który jest na L4) jest zaproponowanie pracy z domu. (usunięte przez administratora) .

Mieczysław
@Login

Nadal tam pracujesz? Czy sytuacja, która ma miejsce w tej firmy była może zgłaszana wyżej? Mam tutaj na myśli zmuszanie pracownika do wyrabiania nadgodzin i niepłacenie za nie. Podasz przykłady sytuacji, które określasz jako mobbing? Dzięki, że piszesz.

Myśle o zgłoszeniu się do rekrutacji do DomData. Przegladalem wszystkie opinie i jedne z nich są pisane przez jakies public relations firmy a znowu inne sa cenzurowane, z fragmentami usuwanymi przez 'administratora'. Troche to niepokoi, ale chce zapytac się was tak: jakiego poziomu wynagrodzenia można się spodziewać jako programista .net na początek? Ile naprawdę godzin pracy tygodniowo wychodzi? Czy zawsze soboty i niedziele są wolne? Czy można pracować z domu?

Hanna

Opinie są moderowane przez administratora. Niektóre fragmenty lub całe opinie mogą zostać usunięte jeśli nie są zgodne z regulaminem GoWork. W związku z tym nie musisz się obawiać o to, że jest to jakaś ingerencja ze strony pracodawcy, który chce się z czegoś wybielić. Na Twoje pytania nie jestem niestety w stanie odpowiedzieć, ale dołączam do nich i mam nadzieję, że podzielisz się jak to wygląda, jeśli tylko się czegoś dowiesz o pracy w DomData!

kandydat

minusy: utrudniony dojazd do firmy, własny lub publiczny transport na delegacje, brak informacji zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej plusy: stabilizacja, jasny przekaz w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, luźna atmosfera w pracy (na podstawie obserwacji)

nieHejter
@kandydat

firma obecnie ma siedzibę 200 od przystanku PST (al. Solidarności). Trudno o lepszą lokalizację. Dodatkowo dysponuje samochodami służbowymi udostępnianymi pracownikom na delegacje. Dział kadry dba o przekazywanie informacji zwrotnej każdemu kandydatowi, który przychodzi na rozmowę.

@nieHejter

To na prawdę świetne informacje. Dobrze, że pracodawca ten udostępnia swoim pracownikom służbowe auta - nie zawsze można bowiem na to liczyć. Z uwagi na to, iż w DomData właśnie trwa rekrutacja chciałabym Cię zapytać, czy chętnie przyjmują tam osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, na przykład studentów? Rozwiń proszę tę kwestię.

topcoder87

Nie wiecie, czy w Domdata szukają programistów PHP? I czy po technikum mam szansę na zatrudnienie?

@topcoder87

Cieszymy się że wykazujesz chęć pracy w firmie DomData, która tworzy rozwiązania informatyczne wspierające różne obszary biznesu. Muszę Cię jednak rozczarować - nie zauważyłam, żeby poszukiwali tam teraz programisty PHP. Z kolei chętnie zatrudnią programistę NET oraz programistę DELPHI: https://domdata.pl/kategoria/aktualnie-poszukujemy/ Może skusisz się na którąś z tych propozycji? Posiadasz odpowiednie kwalifikacje?

zuza

Czy mógłby ktoś się podzielić opinią na temat pracy analityka biznesowego w Dom Data? Jaka atmosfera w zespole? Czy ciekawe projekty, jakie widełki wynagrodzenia oraz ogólnie czy warto aplikować?

hacker
@zuza

A jak w firmie patzrą na pracownika, który nie ma jeszcze oficjalnego wyksztalcenia z powodu trwajacych studióew? Kończę zaraz informatykę ale nie mam jeszcze oficjalnego dyplomu. Czy to bardzo wpływa na wynagrodzenie?

Deweloper
@hacker

Wogole nie ma tematu. Pracuje u nas sporo studentów. Nikt nie patrzy na dyplomy a już wogóle magistra. Masz po prostu pokazać, że potrafisz programować. Zobacz, np. dyrektorką od finansów u nas jest kobieta która ma tylko zaoczny licencjat, chociaż tu akurat wszyscy i tak szepczą jak zdobyła ten stołek hehe

@Deweloper

(usunięte przez administratora) Ja pracowałam kilka lat temu, atmosfera OK, chociaż to raczej praca dla ludzisk tuż po studiach, bo pensje średnie, ale na początek może być. Fajnie że młody team.

Maja

@Mino dlaczego tak twierdzisz? Czy mógłbyś przybliżyć sytuację, o której mówisz?

Mino

nie polecam kompletn brak profesjonalizmu w obsludze klienta.

neverlie

W przeddzień rozmowy kwalifikacyjnej odwołano ją z powodu znalezienia JUŻ kandydata. Jeżeli takie warunki panują w tej firmie, to się ciesze, że nie będę tam pracować.

tim

ale dlaczego mieliby sponsorować dojazd, nie rozumiem, lokalizacja pracy w Poznaniu u nich jest przecież naparwde dobra, poza tym szukają teraz osób jakichś na stanowisko jako Samodzielna Księgowa /Samodzielny Księgowy z językiem angielskim lub niemieckim.

tjsued

Nie ma pomyłki w nazwie firmie.Mowimy na pewno o tej samej.

Zostaw merytoryczną opinię o DomData - Poznań

• Jak się pracuje w DomData?

Zobacz opinie na temat firmy DomData tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DomData?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DomData?

Kandydaci do pracy w DomData napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DomData