Miniaturka
Marcin Zajączkowski
E Leclerc Kielce

Jak przebiega proces rekrutacji kandydatów na pracowników w E.Leclerc Kielce?

Przy rekrutacji na stanowiska niższego szczebla jest trzy etapowa, natomiast na szczeble stanowiska kierownicze cztery etapy. Po zdefiniowaniu stanowiska ogłoszenie o ofercie pracy publikujemy w prasie, na stronie internetowej, na portalach z ofertami pracy, a także informację o rozpoczętej rekrutacji przekazujemy do Urzędów Pracy i instytucji zajmujących się zrzeszaniem i obsługą bezrobotnych lub osób poszukujących pracy. Kolejny etap to przyjmowanie aplikacji CV i umawianie spotkań z rozmową kwalifikacyjną. W zależności od stanowiska i rodzaju pracy jest jedna albo dwie rozmowy kwalifikacyjne. Następnie kierownicy działów umawiają się z wybranymi kandydatami na podpisanie umowy.

Czy studenci mogą znaleźć zatrudnienie w Hipermarkecie E.Leclerc Kielce oraz mogą liczyć na jakieś formy wsparcia na początku ścieżki kariery?

Bardzo chętnie zatrudniamy studentów. Najczęściej studenci pracują u nas w okresie wakacyjnym. Przyuczamy do zawodów: wykrawacza, piekarza i cukiernika oraz kucharza. mamy specjalnie w tym celu przeszkolonych specjalistów (mistrzów w zawodzie). Dbamy o wykształcenie młodych ludzi do zawodów, w których mają szansę znaleźć zatrudnienie. Stale współpracujemy z  Izbą Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach. Od wielu lat staramy sobie wykształcić najlepszą kadrę pracowniczą.

Kandydatów na jakie stanowiska poszukują Państwo najczęściej?

Najczęściej poszukujemy kasjerów- sprzedawców, pracowników obsługi hali ale również pracowników wykwalifikowanych takich jak piekarzy, cukierników, wykrawaczy-masaży, kucharzy, informatyków.

Kandydaci z jakimi umiejętnościami mogą znaleźć zatrudnienie w Hipermarkecie E.Leclerc Kielce, na co zwracacie Państwo szczególną uwagę przy zatrudnianiu pracowników?

W zależności od specyfiki stanowiska na każde wskazana jest osoba z innymi predyspozycjami. Jako kasjerki, sprzedawczynie i obsługę klienta najlepiej sprawdzają się kobiety, które są dokładniejsze, konkretniejsze, nawiązują lepszy kontakt z klientami. Osoby pracujące jako kasjerki muszą sprawnie i poprawnie liczyć. Do pracy na magazynie raczej preferowani są mężczyźni, z uwagi na spore obciążenie fizyczne. Na stanowiskach kierowniczych sprawdzają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni z umiejętnościami negocjacyjnymi.

Jakie kanały informacyjne wykorzystują Państwo do promocji i reklamy?

Staramy się swoją ofertą zainteresować lokalne i regionalne media. Ponadto do klientów docieramy przez naszą stronę internetową, uczestnictwo w social mediach np. fan page na portalu społecznościowym Facebook.

Czy Hipermarket E.Leclerc Kielce wspiera instytucje pozarządowe o działalności prospołecznej?

Staramy się wspierać różne fundacje i organizacje pozarządowe. Obecnie współpracujemy z Fundacją Dziewczynka z Zapałkami wspierającą dzieci oraz z Fundacją „Invictus” wspierającą młodych sportowców. Współpracujemy również z UNICEF przy akcji „Reszta w twoich Rekach” i z wieloma innymi fundacjami i stowarzyszeniami.
Aktywnie uczestniczymy w propagowaniu ochrony środowiska naturalnego m. in. Przez akcję „Dbamy i Mamy” gdzie oprócz misji edukacyjnej integrujemy szkoły i ich uczniów przy fizycznym zbieraniu odpadów i porządkowaniu terenów zielonych.

Na czym polega praca w Hipermarkecie E.Leclerc Kielce?

Zajmujemy się negocjowaniem cen z producentami, żeby zaoferować klientom jak najlepszej jakości towar za jak najniższą cenę. Stawiamy na jakość. Mamy własną piekarnię i cukiernię gdzie produkowane są produkty wg oryginalnych receptur – przygotowujemy świeże produkty, nie korzystamy z mrożonek. Mamy dział garmażeryjny gdzie gotujemy potrawy obiadowe, produkujemy surówki, mamy również własny dział rozbioru mięsa – wszystko po to by zapewnić naszym klientom produkty świeże, bezpieczne i najwyższej jakości. Stawiamy także na dialog z klientem, komunikacja jest podstawą sukcesu. Ważne jest efektywne słuchanie potrzeb klientów i szybkie reagowanie na zmieniające się ich potrzeby.

Czy pracownicy mogą liczyć na dodatkowe gratyfikacje poza podstawowym wynagrodzeniem?

Oczywiście stosujemy pakiety motywujące dla pracowników. Jednak z uwagi na strategie firmy, ewentualne specjalne dodatki dla pracowników są kwestią wewnętrzną.

Czy dla pracowników Hipermarketu E.Leclerc Kielce są przygotowywane imprezy integracyjne?

Staramy się integrować pracowników. Są to raczej spotkania pracownicze, okolicznościowe np. przy okazji Świąt.

Proszę na zakończenie pochwalić się największymi sukcesami Hipermarketu E.Leclerc Kielce

• W 2009 roku otrzymaliśmy wyróżnienie Znak Jakości „Echa Dnia”: „Nasze Dobre Świętokrzyskie” za promocję ochrony środowiska i postaw ekologicznych.
  • W 2011 roku zostaliśmy laureatem plebiscytu Tygodnika Forbes za rozwój wśród Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
  • W 2013 roku Cała sieć E.Leclerc została uhonorowana prestiżową nagrodą Retailer Of The Year 2012
  • gemius

E Leclerc Kielce