Opinie o Compal w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Compal. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Compal o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Compal w Łódź

Obcy

Hmmm.. tak się zastanawiam, czy składać papiery do Compala...? Może ktoś pomoże podjąć decyzję? wgl to jak tam praca wygląda, jeśli można spytać.

compal
@Obcy

wystarczy poczytać kilka komentarzy i masz gotową odpowiedź ... Poza tym takich pytań było już 10000, ile razy można pisać to samo? To, że komuś coś nie odpowiada, nie znaczy, ze Tobie też nie będzie. Spróbuj a się przekonasz czy warto czy nie. Powodzenia :)

Adam k.

Śmiejecie się z Damiana bo ogarnęła was zazdrość.

@Adam k.

Kolejny super technik Adam K zwany Łysym. Ten to jest dopiero cwaniak wybiera same łatwe płyty i myśli że nikt o tym nie wie! Jest jeszcze kilku takich "super techników" ale o nich wkrótce... Czekamy na ich głupie ruchy. Mogłaby powstać jakaś stronka opisująca tą firmę i tych "super techników".

RPL

A ty co? Chcesz uciszyć dyskusję? Dodam tylko w temacie damiana k. Szkolenie ucznia cudzymi materiałami (przygotowanymi przez najlepszego technika na rpl) uczeń po tygodniu szkolenia z wypełniania Sfisa i obsługi Allegro lepszy od mistrza :-) Na nielegalnie złożonym kompie z dostępem do neta najczęściej odwiedzany - a jakże : GoWork. Baba-Jaga też myśli, że potrafi niewiadomo co i jest niezastąpiona.

Ja też z RPL

Naczelny GoWorkerze Compala - Panie Damianie K. "Przystojny" to ty jesteś jak cieć z parkingu, albo menel. No ale rozumiem że podwyżki nie udało sie wyżebrać więc na maszynke do golenia nie stać. A z ciebie taki "expert" jak z koziej dupki trąbka. Zaprogramować biosa każdy potrafi, i ty na tym jedziesz outputy, gdy reszta wysila się i naprawia w dosłownym znaczeniu. W dodatku jesteś nieudacznikiem skoro nie potrafisz przejść się po RPL i zgrać sobie od kogoś "niedostepne schematy i soft do EZP 2013". Po 2 latach dorobiłeś się "super kolarzówki"? Wstyd się do tego przyznawać! Po 2 latach to na RPL podorabiali się samochodów, a ty mizernego pedalota. Aż mnie smiech bierzę jak ludzie wyjeżdząją z firmy samochodami a ty machasz nóżkami na pedalocie. "Lasek" od kawy nawet nie skomentuję bo jak tu komentować starą Babę-Jagę z magazynku Della. No ale kończę bo jak przyjdziesz do roboty to znów tradycyjnie jak zawsze będziesz łaził po wszystkich, zgrywał męczennika i cały dzień żalił się że znów piszą o tobie na GoWorku.

Żal komentować
@Ja też z RPL

Musisz być strasznie nieszczęśliwym i zakompleksionym gówniarzem, jeśli młodą, ładną i przesympatyczną dziewczynę nazywasz Babą Jagą. Chyba masz kompleks małego............. outputu :P

Żal czytać
@Żal komentować

"Ładna" to ocena subiektywna, więc nie narzucaj innym jak mają widzieć, a zwrotów typu "nieszczęśliwy zakompleksiony gówniarz" używaj wyłącznie w swoich kręgach rodzinnych i przyjacielskich, a nie do postronnych osób mających własne zdanie. Co do bohaterki ostatnich komentarzy: "Każda potwora znajdzie swego amatora."

No żal, żal, a jakże!
@Żal czytać

W jednym przyznam ci rację: o gustach się nie dyskutuje, bo jak słusznie zauważyłeś - to sprawa subiektywna. Co nie oznacza, że możesz wyśmiewać i obrażać ludzi na forum.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Zarobiony z RPL

Oczywiście ! Przecież Sofiane doskonale wie, że bez netu, kawusi i czterech tysięcy netto nikt normalny by tu do pracy nie przyszedł.

joke is my name ;)
@Zarobiony z RPL

No no ...i wczasy na Hawajach dla każdego...ewentualnie Dominikana dla "inaczej zorientowanych" :P :D

Twój provider
@joke is my name ;)

Składowa On-Line ???

RPL

Cześć. Mam na imię Damian. Jestem najprzystojniejszym expertem na RPL. Dziś nie miałem w pracy dostępu do schematów i softu do EZP2013, więc robiłem Repair1. Polecam wszystkim pracę w Compalu, bo w 2 lata można się dorobić super kolarzówki. Poza tym jest luz - facebook, gowork i 3-5 razy dziennie kawka za każdym razem z inną laską. POLECAM !

Piasku

Widze ze w tej firmie pewne rzeczy nigdy sie nie zmienia :-) mam nadzieje ze moje rady komuś pomogły :-)

RPL

Hmmm... No jest mi niezmiernie przykro, że mój post został przez Ciebie odebrany w taki sposób. Miał on na celu jedynie poinformowanie o warunkach panujących w naszej firmie, a nie "uczenie życia", zresztą nie jest to mój problem bo to Ty będziesz współpracowała z ludźmi na naszym dziale. A co do Twojego wieku to znam go, bo właśnie dzisiaj sprawdziłem Twoje dane w dostarczonym mi zaktualizowanym arkuszu Excela z listą nowych pracowników, zatrudnionych na agencjach. Zaszokowała mnie również forma Twojej odpowiedzi na mój post. Twój atak na moja osobę jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. Przemawia przez Ciebie straszna pycha i arogancja, a w tej firmie nie jest to mile widziane, zwłaszcza że oficjalnie wiemy kto te komentarze pisze. Resztę treści Twojego komentarza pominę milczeniem, i przestań proszę prowadzić swoje osobiste wycieczki pod moim adresem. Nie jesteś osobą upoważniona do oceniania mojej osoby. Mimo to pozdrawiam i jeszcze raz życzę zdania egzaminu z lutowania.

RPL

90 procent ekipy RPL nie ma wykształcenia technicznego związanego z elektroniką, a jednak są technikami. Mówimy o stanowisku na umowie.

ON

Skoro znow pojawil sie temat dziewczyn to chciałabym zagadać z ta ladniutka i wydaje mi sie, ze sympatyczna dziewczyną w białym z rpl, ale nie mam śmiałości...ktos cos wie?

@ON

Jeżeli masz na myśli panią technik - blondyneczkę z RPL to jest zaręczona. A brunetka z reworku ma chłopaka na RPL - Łysego gangstera z RPL.

xxxxx

Niestety, o dziewczynach z rplu można tylko marzyc...

zimny

JUZ WIEM JAK NAZYWA SIE MOJA ULUBIENICA Z DELLA.MONISIA ;) JAKA ONA MILUSIA I SLODKA A TA JEJ BUZKA NIE ROZPIERDZIELA NA LOPATKI ;) ALE BYM SZARPAL HEHEHE

nowy
@zimny

do piet nie dorasta dziewczynie z rpl1

Uważaj, bo jak Monisia to przeczyta
@zimny

to możesz poczuć skalpel w plecach.

???

Ale ossssooo chooodzi???

Piaskun

Ja nikogo nie obrażam, nie wyzywam, ani nie prowokuje ale dziwi mnie fakt ze narzekacie na firmę dzięki której mozna cos w życiu osiągnąć ;-) po roku pracy na linii mozna juz znaleźć zdecydowanie lepsza prace :-) tyczy sie to wszczegolnosci młodych osób, ja lubiłem prace na linii :-) i nie żałuje ze tam pracowałem :-p

@Piaskun

Oświeć nas wszystkich. Krok po kroku udowodnij w jaki sposób praca na linii może doprowadzić do znalezienia tego lepszego zajęcia. Jakie są zalety pracowania na linii, które w późniejszym czasie mogą zaprocentować podczas szukania nowej pracy. Zadałem konkretne pytanie i takiej odpowiedzi oczekuję. Przyglądam się waszym rozmowom już od jakiegoś czasu. Same ogólniki. Zero konkretów. Nie atakuję nikogo. Najzwyczajniej w świecie chciałbym to wiedzieć i może z waszą pomocą wyrwać się z Compal.

@123456789

Praca na linii (testowanie płyt głównych, laptopów, tabletów) wcale mocno nie różni sie od testowania oprogramowania. Mamy juz doświadczenie w testowaniu na linii wiec co robimy dalej ? Krok 1: zdanie certyfikatu na testera oprogramowania -ISTQB foundation level (poziom podstawowy) koszt egzaminu około 700zl, egzamin po polsku lub po angielsku jak kto woli, oficjalne materiały tzw sylabus jest do ściągnięcia za darmo z internetu. Krok 2: szukamy stażu płatnego - w zamian za możliwość zdobycia doświadczenia przy projekcie wy płacicie za to pracodawcy ( staz trwa około 2-3 miesięcy), Krok 3: mając juz takie doświadczenie aplikujecie na stanowiska tester oprogramowania - to czy dostaniecie prace zależy od tego czy potraficie sie sprzedać potencjalnemu pracodawcy, pierwszym etapem jest zawsze analiza cv - radzę tutaj zgłosić sie do jakiejś profesjonalnej firmy ktora cv takie wam przygotuje, koszt około 200-300 zł. Jak zwiekszyć swoje szanse na dostanie pracy ? 1) Prawie wszystkie firmy pytają sie o ten certyfikat wiec bez niego w sumie ani rusz. 2) Trzy uczelnie w Polsce oferuja studia podyplomowe na kierunku tester oprogramowania, uniwersytet Jagielloński w Krakowie, wyższa szkoła bankowa w Gdańsku oraz vistula w Warszawie, 3) nauczenie sie podstaw programowania- nie jest to warunek konieczny ale umożliwia szybki awans ( podstaw programownia mozna sie na uczyć w 3 miesiące najlepiej java, python lub groovy) 4) nauczenie sie sqla, zajmuje średnio 2-3 tygodnie i mówimy tu o pisaniu zapytań do bazy danych. Znam testerów którzy byli po filologii polskiej i posiadali jedynie certyfikat istqb wiec zrealizowanie punktu pierwszego tez w zupełności wystarczy ale im wiecej tym większe szanse. A i bym zapomniał w Łodzi nie macie co szukać pracy, główne kierunki to centrale dużych korporacji najlepiej z sektora ubezpieczeń lub bankowości :-) dobrze to wyglada w cv i w korpo szybko sie awansuje :-) główne miasta to Warszawa, Kraków i Wrocław, do Warszawy mozna codziennie dojeżdżać ;-) ale praca w Krakowie czy Wrocławiu wymaga juz relokacji :-) pierwsza praca zaczynałem z zarobkami na poziomie 1600 zł netto, po 6 miesiącach miałem juz 2400 netto, projekt został zrealizowany i po 9 miesiącu od rozpoczęcia pracy, zmiana pracodawcy :-) 2800 netto na okres probny, po okresie próbnym 3 miesiące miałem juz 3500zl netto, po kolejnych 4 miesiącach pracy, znów zmiana pracy tym razem juz 4400 zł netto i co kwartał 70% premii od pensji podstawowej, po pol roku awans i 5000zl netto miesięcznie + 60 % premii co kwartał od pensji podstawowej, po kolejnych 5 miesiącach podwyżka na 6000 zł netto + 50 % premii co kwartał od pensji podstawowej, w tym momencie spełniam warunki 1-4 oraz zajmuje sie automatyzacja testow, plan na kolejne dwa lata, dobić do 8000-10000 zł netto miesięcznie :-)

@123456789

podstawy testowania wszędzie sa te same nie zależnie od tego co testujesz, rola testera jest znalezie bledu, zgłoszenie go oraz podanie kroków w celu jego odtworzenia, to samo robicie przecież na linii :-) przez cały dzien robicie w zależności od modelu te same testy mozna by to porównać do testow regresywnych testowanego systemu, powtarzacie testy dopóki nie zostaną zakończone z wynikiem pozytywnym :-)

Pozytywny

Bardzo podoba mi sie Iza W. z Dell'a :-):-):-) ale brak mi odwagi :-(:-(:-(

oO

Kto się podszywał pod Krupe? Bez urazy ale spasionych w okularach jest tu dużo :)

@oO

Jakieś niecały rok temu tu na forum ktoś podpisujący się nickiem "niebieski" przez dość długi okres czasu nieustannie prowokował awanturę wyzywając i ubliżając pracownikom RPL. W dodatku formuując tak komentarze aby wskazywały na autorstwo asystenta lidera z RPL. Ktoś zauważył jednak że w komentarzach robi błędy ortograficzne, identyczne jak w korenspondencji firmowej, charakterystyczne dla jednej dziewczyny w okularach. Wtedy ktoś napisał tutaj że to A. Dwóżnik co kiedyś testowała na VAZ50, a później została niebieskim fartuchem na linii, i od tego momentu zapadła tutaj cisza. Jak ręką odjął skończyły się wyzwiska i prowokacje.

Piaskun

Pewnie nawet nigdy nie miałeś mozliwosci korzystać z jiry czy redmina patrząc na twoje wypowiedzi to co najwyżej z trello miałeś doczynienia :-)

Piaskun

Hahaha CMS ale mnie tym rozbawiles, systemy zarządzania treścią. Ty to chyba co najwyżej bloga mozesz miec :-) a systemy CRM typu salesforce to ty chyba mogłeś co najwyżej na screenach pooglądać ;-) pewnie nawet nie wiesz do czego służy jenkins czy maven oraz jaka jest różnica miedzy svn a gitem jesli w ogole wiesz co to jest :-p Jak sie postarasz to moze zostaniesz adminem w compalu bo z taka wiedza w żadnym korpo cie nie zatrudnia ;-) z programowania nawet chyba nie wiesz co to konstruktor, poliformizm czy dziedziczenie :-p a diagramy procesów z UMLa to chyba w życiu na oczy nie widziałeś ;-)

Piaskun

Po pierwsze zajmuje sie inżynieria i jakości oprogramowania, nie jestem administratorem ani wdrozeniowcem nie odpowiadam tez za integracje wiec widze ze to ty nie masz bladego pojęcia o inżynierii i jakości oprogramowania, nie wiesz jaka jest chyba rola testera i czego sie od takiej osoby oczekuje ? O takich rzeczach jak agile, prince, sprint, scrum to tylko miałeś możliwość jedynie poczytać. Poza tym naucz sie czytać ze zrozumieniem, niech technik zarobi nawet 4000zl netto ale jakim nakładem pracy do tego dochodzi ? Tester do kwoty 3500 zł jest w stanie dojść bez żadnej wiedzy specjalistycznej czy technicznej, wystarczy logiczne/analityczne myślenie.

Buha! ha! ha!

Zapomniałem napisać, że osobiście znam wielu takich przemądrzalców jak TY, niestety w praktyce potrafią niewiele poza rzucaniem fachowymi terminami.

Piaskun

Widze ze zazdrościcie i żal wam dupę ściska ze nic wam sie w życiu nie udało osiągnąć, ale to typowe dla Polaków ;-) osoby piszące krytyczne komentarze zakładam ze sa to osoby bez ambicji i tzw darmozjady , które w życiu do niczego nie doszły i nie dojdą :-p Dzięki doświadczeniu zdobytemu na linii przy testowaniu, udało mi sie łatwo przekwalifikować na testera oprogramowania :-) a tu zarobki sa zupełnie inne, zwykły klikacz bez wiedzy IT jest wstanie wyciągnąć po roku około 3000-3500 zł netto. Zeby osiągnąć jeszcze wiecej to trzeba ogarniac juz np sql'a, podstawy javy. Zachęcam do postawienia w domu serwera MySql, połączenia sie z baza danych za pomocą biblioteki jdbc, do javy polecam środowisko Eclipse i zaczynamy naukę :-) Pozdrawiam

Buha! ha! ha!
@Piaskun

Ale dzieciaku dowaliłeś Potrafisz postawić w domu serwer MySQL? Ha! Ha! A czy jestes w stanie skonfigurować go BEZPIECZNIE? Pewnie nie! Czy jesteś w stanie samodzielnie zrekompilować jądro jednej z dystrybucji systemu UNIX np. NetBSD OpenBSD czy FreeBSD pod kątem zastosowań w firewallu? Daję głowę że nie! A ja takie rzeczy robiłem na pracach zaliczeniowych Potraisz zdiagnozować luki bezpieczeństwa pod katem ataków SQL Injection w systemach CMS np. Wordpress? Nie! Na Borlandowskich bazach danych tez sie nie znasz. O protokoły komunikacyjne czy model ISO/OSI nawet nie pyta Więc chłopcze skończ te przechwałki bo 3000-3500 zł netto to niektótrzy madrzejsi eksperci z RPL wyciągają!

Zostaw merytoryczną opinię o Compal - Łódź

• Jak się pracuje w Compal?

Zobacz opinie na temat firmy Compal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Compal?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Compal?

Kandydaci do pracy w Compal napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Compal