logo Compal

Compal

Łódź

Opinie o Compal

Deluś 2017-08-10 00:58
Co by nie było to jest wesoło :-) fajnie popatrzeć jak nagle wszyscy z Lenovo do pracy się wzięli bo strach do tyłkow zajrzał :-)
Devoll 2017-08-11 16:23
Popieram a co do liderów to Im by się przydały najpierw szkolenia a potem pracownikom Bo on sami nie wiedza chyba co się dzieje na hali albo udają by tylko zlać temat i siedzieć nosami w telefonie i przeglądać sobie Samochody lub Mieszkania.
czlowiek 2017-08-11 17:07
A co mozna sie spodziewac po dzieciach w niebieskich fartuchach, ktorzy dostali troche wladzy? Siedza patrza w telefony i plotkuja, w koncu prawie wszyscy liderzy lub "zastepcy zastepcy" sie dobrze znaja, nawet jezdza ze soba na wakacje. Nie oczekujcie wiec od nich "cudów". Firmy nie stac na prawdziwych liderow, dzieci zrobia to taniej.
Devoll 2017-08-11 17:26
Dokładnie tak ;) a potem są pretensje i tak do ludzi ze nie robią planu dziennego i tygodniowego a oni nic nie zrobi by było "lepiej" powiedzą co maja powiedzieć i odklepane ;]
Defacto 2017-08-12 08:25
Najpierw matura a potem rządzenie. Zachęcam do korzystania z mózgu.
Edyta 2017-08-13 11:19
@Człowiek to, że liderzy znają się ze sobą w pracy i poza nią, nie jest powodem do ich oczerniania. Ważniejsze jest to czy wykonują swoje obowiązki i czy plany są wyrabiane? Pamiętajmy, że dla osób, które poszukują tutaj informacji na temat Compal liczą się przede wszystkim fakty.
DELL 2017-08-13 11:56
Tak jak wyżej jest wspominane liderzy nic nie robią, nie wykonują swoich obowiązków w 100%, co podejdziesz do ich biurka to siedzą w telefonach zapatrzeni w Facebooka, oglądają ciuchy na aliexpres, lub wycieczki za granicę. Czekasz jak ten głupek, aż smerfik przestanie oglądać i możecie udzielić Tobie informacji. Nie jestem zadowolony z ich pracy, jest na hali telefon stacjonarny w razie jakich kolwiek wypadków powinni korzystać z tego. Pisałem prośbę o wniesienie telefonu z racji tego, że nauczyciel potrzebuje w razie jakich kolwiek kłopotów z moja córka w szkole kontakt ze mną osobisty. Moja prośba została odrzucona- to nie jest aż tak ważny powód, żeby posiadać telefon . A taki młody smerfik nie ma dzieci, nie ma aż tylu problemów - za to jego problem jest czy w trakcie pracy zamówić daną rzecz czy nie.
Notabene 2017-08-13 13:06
Proponuję niebieskim i byłym niebieskim skończyć szkołę mimo wszystko. Bo, jako jedyna umiejętność to podpieprzanie innych, to raczej żadna w CV. Smutne, że naprawdę utalentowane osoby są tłamszone przez bezmaturalną megalomanię. Polecam encyklopedię, bo pewnie czytając to nie znają takich mądrych słów.
Bomba 2017-08-13 22:33
A widzieliście tego małego z hr ostatnio zaczal się kręcić na BGA nawet fartucha nie nosi pewnie w końcu ta nowa szefowa go popedzila ona ciągle się po hali kręci ładna i podobno nie glupia. Wszyscy się boja o swoje tyłki
Defacto 2017-08-14 02:22
Ogólnie na hali nikt na fajkę nie może wychodzić a państwo niebiescy i byli niebiescy wychodzą co chwila. Brak matury to przepustka do większych praw.
Delluś 2017-08-14 10:54
A może RPL się wypowie? Jak chodzą na 45 minutową przerwe.(nadgodziny ) A ty siedzisz na linii i spóźnisz się dosłownie 2 minuty z przyczyn nie od Ciebie zależnych i dostajesz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Chociaż w tygodniu jest spokój i Ty nie widzisz tego jak większość sobie idzie. Pierwsze damy Compala to łamią zasady co chwile, nie dość, że zostały zatrudnione odrazu na firmę, to siedzą przy stanowisku z kawą, woda, jedzą zachowują się jak prostaczki. A co do niebieskich papieros wchodzi w grę tylko na nocnych i popołudniowych zmianach. Rano tylko i wyłącznie do godziny 7 - 7-30
Ch**** w dupe asystentom 2017-08-14 12:19
Zaskocze Cię. Biuro wychodzi na papierosa co chwilę. Każdy lider ma swoją super wtyke w biurze.
repair 2017-08-14 16:13
A co cie K****obchodzi co robią inni ?? zajmij się swoj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i pracą a nie szczekasz .
Delluś 2017-08-14 17:46
Co mnie inni interesują? Interesuje mnie to, że jesteście zwykłymi robolami, którzy nic nie robią. Pato i nic więcej. Zawsze jak coś się dzieje to linia obrywa bo przecież, każdy Pan technik taki wyszkolony, zdolny.... Śmiech na sali. 3/4 z Was nic nie umie, płytę oddaje Wam na "No Video "przychodzi" No power " polityka Rpl-a po co naprawić jak można z niej zrobić Scrapa.
RPL 2017-08-14 18:18
@Delluś Nie nasza wina, że na linii pracują kaleki co to nie potrafią poprawnie podłaczyć tasiemki do konektora! Do tego jeszcze dodać zeskrobywanie elementów z układów graficznych przy użyciu pędzelka z maksymalnie skróconym włosem - bardzo powszechne na linii!

"płytę oddaje Wam na "No Video "przychodzi" No power "
- to naucz się poprawnie wtykać wtyczki i tasiemki i resztę elementów test-rigu do złącz to płyty będą działać. Tak się składa, że każdy egzemplarz płyty jest sprawdzany po naprawie i o dziwo działa przed wysłaniem na linie, a po wysłaniu z powroten wraca na RPL jako "no power" z widocznymi wypaleniami od źle wetkniętej wtyczki.

I na koniec jeszcze jedno:
"Śmiech na sali. 3/4 z Was nic nie umie"
- Przyjdź do nas mądrusiu, to sprawdzimy jaką masz wiedzę na temat elektroniki - zaczniemy od najprostszych podstaw, nawet nie z technikum a z zawodówki.
Mogę się założyć, że nawet nie wiesz jak działają dioda i tranzystor. O metodologii diagnozowania najprostszych układów elektronicznych, czy umiejętności lutowania nawet nie spomnę, więc nie mądruj się tak i nie oceniaj co kto umie lub nie umie bo nie jesteś do tego upoważniony.
To my musimy męczyć się i główkować co zepsuliście na linii.
Matura 2017-08-14 20:09
A który lider czy zastępca lidera nie ma matury? Sprawdzałeś dokładnie wszystkich świadectwa, że masz takie informacje?
Technicy to leszcze 2017-08-14 20:40
Lutowac mozna sie nauczyc w miesiac ... wiec faktycznie wyczyn ze szok, dodatkowo nie diagnozujecie plyt bo bios wymienic umie kazdy lub na pale wynienic komponent, tacy z was zajebisci technicy ze nie pograficie naprawic plyty przez pol roku ...
Matura 2017-08-14 20:53
Jaki to ma związek z moim pytaniem? Wrzucasz na kogoś, że nie ma matury, więc Ty pewnie masz, ale jakoś problemy z czytaniem ze zrozumieniem również się pojawiają. Nie rozumiem w takim razie czemu tak bardzo się upierasz przy tym, że matura tutaj jest najważniejsza :)
RPL 2017-08-15 11:00
@Technicy to leszcze - Ty mądrusiu! Nauczysz się lutowac w miesiąc??? - zapraszamy! Zobaczymy! Zdecydowana większość kandydatów na reworkera nie jest w stanie się nauczyć lutować i odpadają, a ci co zostają reworkerami to wybór trochę mniejszego zła bo większość z nich też nadal nie potrafi lutować, a wyboru zbyt dużego nie ma więc bierze się trochę mniejszego paproka.

Na RPL według ciebie nie diagnozują płyt tylko wymieniają BIOSy??? - To widać że twoja wiedza na temat podstaw elektroniki jest zerowa! BIOSy na RPL robią reworkerzy i nie wymieniają tylko programują, poza sporadycznymi przypadkami uszkodzonych kości (jak bardzo twoja wiedza musi być zerowa że nawet nie wiesz co się robi z BIOSami!)

A jak nadal chcesz być takim mądralą to przyjdź na RPL - Dostaniesz płyty na: niestabilny system, niedziałające USB, brakujące lub nieprawidłowe wartości napięć w różnych miejscach płyty, Blue Screeny, samoczynne wyłączanie się, brak dźwięku i inne. Powymieniasz sobie BIOSy i zobaczymy ile z nich zacznie działać buhahaha!

I jeszcze jedno - leszczy to sobie szukaj w domu rodzinnym! Tu na RPL zdecydowana większość ludzi ma wykształcenie techniczne w kierunku związanym z elektroniką w przeciwieństwie do ludzi z łapanki na linii, i to tam na linii można znależć starych alkoholików, meneli, złodziei, śmierdzieli, prostytutki, absolwentów uczelni wyższych po bezwartościowych i nieprzyszłościowych kierunkach i innych głąbów co to nie potrafią odróżnić gniazd USB od HDMI i wpychają tam pendrivy psując gniazdka na płycie, a później narzekają że "płyty nie działają.

Na koniec: Wiedz o tym że na linii bardzo łatwo jest zastąpić testera innym człowiekiem bo wykonujecie jedynie proste małpie czynności. Na RPL tak nie jest! Na liniach testowych jest ogromna rotacja ludzi i po kilku miesiącach większość to nowi ludzie, bo kalekom umysłowym nie przedłużają umów. Natomiast na RPL są technicy pracujący nawet 9 lat! I to tylko technicy mają możliwość przyczynienia się do wymiany testera a nie na odwrót, więc nie mądruj się bo zakończysz karierę w naszej firmie!

Technicy to leszcze 2017-08-15 15:12
RPL gdyby Ciebie zwolnili to bys pewnie wyjechal do niemiec zbierać ogòrki, tacy z was technicy a zadna inna firma takich badziewiazy jak was nie chce zatrudnic. Jak mnie zwolnia to sie uciesze i poszukam lepszej pracy. W najgorszym wypadku zawsze bede mogl wrocic tutaj i zostac technikiem ...
RPL 2017-08-15 18:28
...bios biosem, czasem kabeceka dadza reworkerowi do wymiany...szczyt szczytow diagnozowania buhahahahaa
Reworker 2017-08-15 20:41
No widzicie , takie lepaki z linii lubią tutaj podskakiwać a w pracy na smyczy bez prawa głosu . śmiało , wysłuchamy gorzkich żali xd
Technicy to leszcze 2017-08-15 23:19
Zrobiłeś target czy znowu na śniadanko bedzie chleb z maslem ... w pracy jak cygan szukasz grzecznie płyt na repair1. Haha
Rework 2017-08-16 08:41
target jest , premia też , tylko później jak spasujecie płyte i coś urwiecie to i tak przyjdziecie do nas . i to od nas zależy co dalej . A i zróbcie coś z tym smrodem bo jak się wchodzi za troleje to WAS dosłownie CZUĆ .
dell 2017-08-16 10:10
Frustracja bierze górę co nie pionki testujące ?? Zapraszamy są osoby z linii którym na repairze się nie powiodło . I tak na szczęście co możecie to tutaj nam cisnąć . Spokojnie , nie pochlastamy się przez to . Nam jest dobrze .
Klepi 2017-08-16 12:28
Devoll czy Ty czasem Nie znasz pana klepacza? Bo podobny styl wypowiedzi
linia 2017-08-16 16:06
Wiecie jak zrobić z dobrej płyty scrapa ? Dać technikowi do naprawy :-D RPL prawda boli ...
rrrr 2017-08-16 23:22
Skoro tak twierdzisz to nie przyłaźcie do nas że KBC wybuchło bo źle kabelki odpinaliście a macie spasowaną płyte i szkoda stracić . Od teraz takie płyty będą scrapowane z mojej strony . Mi nie zależy , i tak mi lepiej płacą . Skoro nieuki nie umiecie docenić to trudno . Smęty zostaw dla swojego psychologa .
Technicy to leszcze 2017-08-17 00:04
Scrapowane, to nawet KBC nie potraficie wymienic ... ciezka patologia na tym RPLu jest, nadajecie sie do naprawy ale kabelkow od glosnikow w testrigu jak urwue i nic wiecej ... mysli ze jak skonczyl technikum to ze jest kims ... a ty prosze brak studiow wyzszych bo pewnie nie dal sobie rady na uczelni prywatnej hahaha
Ziellony 2017-08-17 01:08
Idzcie i powiedzcie to technikom w twarz. Ale nie liczcie na dobre płyty :D
Dell 2017-08-17 06:44
Malpy to sa na rplu, bo to pewnie ktorys technik kupą po scianach uczyl sie pisac w toalecie ... w szkole nie dal rady bo byl za tempy i musial isc do technikum lub zawodowki - ten sam poziom prezentuja co dzieci specjalnej troski. Technicy z lapanki ... bladego pojaecua nie maja jak cos dziala ... plyta no video wraca po naprawie no power - juz lepiej bylo by plyty wysyłać do naprawy w chinach, moze Sophian kiedys w cieli swoj pomysl w życie bo z takimi technikami ta firma padnie np przykład lenovo ... i lcfc ...
hahaha miejcie jakikolwiek honor 2017-08-17 11:16
Oj widzę tu głębszy sens , tak .. coś cię chyba w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] uwiera , zluzuj poślady . Nie bez powodu technicy zarabiają więcej od was i pracują na tym samym stanowisku latami , choć byście chcieli to i tak nie dorównacie . I to jest to co chyba najbardziej boli , co nie ?? ;D zapomniałam że dla was szczyt ultra umiejętności jest podłączyć kabelki i wciskać klawisz xD z takimi umiejętnościami wszędzie was wezmą w ciemno hahaha i powiedz mi , jakie trzeba mieć doświadczenie i wykształcenie żeby się dostać na tak skomplikowane i odpowiedzialne miejsce jak twoje ?? i za te super kokosy co macie hahaha naprawde pogrążacie się z każdym komentarzem . I nie oczekujcie szacunku bo na niego trzeba sobie zasłużyć ;D firma ma się już dostatecznie dobrze , i to właśnie dzięki technikom i reworkerom o ile w ogóle się orientujesz... w co i tak wątpię :) ciesz się swoim cudownym miejscem w firmie puki możesz , bo do końca miesiąca możesz otrzymać łamiący życie papierek z okresem wypowiedzenia :)
nic trudnego 2017-08-17 13:15
a u was na rpl co takiego ciężkiego nauczyć się 3 schematów płyt pomiarów i sprawdzania błędów za pomoca karty szyfrującej a potem wymienić jeden komponent na płycie a jak sami nie wiecie jak to zrobić to oddajecie płytę na BGA i to wasza cała robota.
Haha 2017-08-17 14:45
Ej ludziska a co to za akcja była z tym CS'em ¿
Kto przykonfidencił?
Kura 2017-08-17 19:07
klepacz
RPL 2017-08-17 19:20
Żal tyłek ściska niektórym pracownikom linii testowych, bo nie zarabiają tyle co dobrzy technicy. Na RPL siedzi elita naukowo-techniczna. To na RPL technicy muszą samodzielnie dochodzić co nie działa, do tego mając wybrakowaną dokumentację serwisową lub bardzo często jej brak. A czym mogą się pochwalić pracownicy linii? Analfabetami co rozśmieszają techników poziomem opisu usterek na ticketach? A może K. Orlikową - rozchylającą nogi przed chłopakami absolwentką rachunkowości na Uniwersytecie Łódzkim, czy może "ramką" - śmierdzącym smażoną cebulą testerem co na szczęście już nie pracuje? Linia testowa w trzech słowach: brud smród i ubóstwo. Pamętacie, jak z dwa lata temu manager chodził po linii testowej i psikał dezodorantem bo śmierdziało? Testerzy mogą sobie jedynie wylewać swoje gorzkie żale tutaj na forum, ale i tak to nie zmieni faktu, że to RPL jest motorem napędowym całego serwisu, i pisząc tutaj swoje komentarze nie zmienicie rzeczywistości. W wielu innych serwisach komputerowych w ogóle nie ma linii testujących np. w wrocławskim serwisie firmy Acer. To Technicy naprawiają i samodzielnie testuja płyty. Natomiast nie da się stworzyć serwisu z samymi testerami. To jest dowód na to, że serwis bez linii testującej może funkcjonować. Na odwrót - nie. Dlatego testerzy niech się nie mądrują, bo wcale nie są potrzebni w funkcjonowaniu firmy.
Impreza 2017-08-17 19:21
A co z imprezą zakładową? Wiadomo kiedy będzie? Czy jeszcze w tym roku się doczekamy? Bo miała być w czerwcu, a tu już prawie wrzesień i cisza.
Nie będzie imprezy 2017-08-17 20:43
A skąd ma być kasa na imprezę jak trzeba zapłacić ogromną karę finansową firmie Lenovo? Nie będzie imprezy!
Dell 2017-08-17 22:14
Technicy sraja wyzej niz siedza... takie kozaki, ze to co oni nie robia a tu przez tych badziewiazy ktorzy nie maja pojecia o naprawach plyt. RPL nie dlugo ktos cie sprowadzi na ziemie ... i ustawisz sie w kolejce do posredniaka ...
Dell 2017-08-17 22:18
Technicy sraja wyzej niz siedza... takie kozaki, ze to co oni nie robia a tu przez tych badziewiazy ktorzy nie maja pojecia o naprawach plyt firma traci klienta. RPL nie dlugo ktos cie sprowadzi na ziemie ... i ustawisz sie w kolejce do posredniaka ... jestescie zbedni, plyty beda testowane tutaj a naprawiane przez wykwalifikowanych pracownikow np w chinach. Mozna was w kazdej chwili zastalic z dnia na dzien, taka jest niestety prawda. Przyjdzie ciecie kosztow i wy w pierwszej kolejnosci polecicie bo pojecia o testowaniu nie macie ...
RPL 2017-08-17 23:02
Dziwne bo jak nie było płyt do naprawy to wrzucili mnie na testowanie i bez kitu , byle tępa dzida tam da rade a nawet szkolić mnie nikt nie musiał . Dużo osób czyta to forum , kopiecie pod sobą dołki i nie tylko nas obrażacie , na swoim dziale potraficie konfidencić na kolegów miejsce obok . Honor hahaha
Impreza 2017-08-18 01:51
A raczej stypa, będzie w październiku ...
tla 2017-08-18 02:07
Niebieskie smerfy magazynku
Linia 2017-08-18 08:23
RPL - przychodzisz do pracy pracowac czy sie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] W normalnym zakladzie pracy wszelkiego rodzaju nieprawidlowosci sie zglasza i nikt z tego problemu nie robi.
Rpl 2017-08-18 09:01
I w ten właśnie sposób macie liderów , tutaj sprzeda , tam sprzeda ... wszyscy wiedzą jak u was się awansuje , po trupach do celu. Kiedyś zwykli testerzy a teraz wielka szlachta za 5 zł . Czas pokaże jak bardzo jesteście ważni dla firmy ; ) i na litość Boską myjcie się ludzie ! Mydło krzywdy nie robi , nie parzy :)
Linia 2017-08-18 17:05
Dlatego RPL nigdy nie znajdziez zatrudnienia w normalnym zakladzie pracy ...
RPL 2017-08-18 19:00
Inteligencja klikaczy z linii mnie rozbraja, ale nie ma sie co dziwić, to tylko prości ludzie. W sumie na linie nie potrzeba ludzi z jakąkolwiek inteligencją - tam się wykonuje jedynie proste czynności wyświetlane na ekranie. Co do ludzi z RPL to nie bójcie się o naszą pracę. Wielu z nas oprócz pracy na RPL od wielu lat prowadzi dobrze prosperującą, zarejestrowaną własną działalność gospodarczą. Wielu byłych techników z RPL odeszło z firmy i pracują w renomowanych firmach. A pracownicy linii po zwolnieniu z naszej firmy będą mogli jedynie złożyć papiery do agencji pracy.
Byly niebieski 2017-08-18 20:17
Rpl - glupia pala mow za siebie :-) ze swoimi zarobkami na dwa etaty mi nie podskoczysz :-p a zajmuje sie testowaniem ... haha zal duoe sciska w pracy 8 h a potem do drugiej pracy ... doslownie zal hahaha wielki compalowski technik ktory zeby hezdzic 20 letnim auten trzepie na dwa etaty lol hahaha :-D
B.M Lysy niebieski 2017-08-20 21:33
Ja to lubię sobie jeść kiełbasę i chodzić na fajeczkę oraz brać to co nie moje :D
test 2017-08-21 11:39
Niebiescy to pały sami na fajeczke o 20 ( są świadkowie ) a mielą brudnym niewyparzonym jęzorem na boki
Zostaw swoją opinię o Compal - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Compal