Opinie o Compal w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Compal. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Compal o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Compal w Łódź

Zielony

Panie Reality nie wiem jak ty ale ja nie jestem pracownikiem na produkcji, tylko pracownikiem serwisu, jak ty patrzysz na średnie zarobki na linii w firmach takich jak indesit czy bosch to szacun dla Ciebie. Widać wysoko w życiu celujesz.

Piaskun

Tu Piaskun Marcin to na pewno nie ja. Tak miedzy nami jestem testerem oprogramowania z dwu letnim doświadczeniem i do 8 tys zł netto na umowę o prace brakuje mi kilkuset zł. - uważam ze stac mnie na jeszcze wiecej ;-) mam dwa lata doświadczenia w testowaniu oprogramowania i fakt mam inz z informatyki ale po specjalizacji teleinformatyka a to nie ma nic wspólnego z inżynieria i jakością oprogramowania. Nie wiem w jakich kręgach sie obracasz ale programista z zarobkami 8 tys zł netto to raczej sredni programista :-p taka prawda :-) wydaje mi sie ze dla ciebie życiowym osiągnięciem była by praca w EricPolu lub asseco ale uwierz sa firmy które płaca znacznie wiecej ;-)

@Piaskun

Człowieku! Czy ty nie pomyliłeś forum? Tu jest forum łódzkiej firmy Compal Europe (Poland) zajmującej się serwisem i testowaniem płyt głównych od laptopów, a nie testowaniem oprogramowania. Jak nie jacyś z Biskupic Podgórnych to teras jacyś testerzy oprogramowania... Zarabiasz 8 tysięcy? OK Super! Ale idź się tym chwalić na forum swojej firmy, bo nas zupełnie nie interesują zarobki obcych i byłych pracowników w obcej firmie. Znów przychodzimy z pracy i zaglądamy tutaj i musimy wyszukiwać informacji o naszej firmie pomiędzy masą wpisów zupełnie z nami nie związanych.

Reality, qwerty przeglądacie oferty pracy i do jakich wniosków doszliście ? Ze potraficie czytać ? Bo pewnie nawet nie umiecie CV napisac a co dopiero wysłać i ruszyć nos poza compal. Większość ofert pracy w internecie nie posiada informacji o wynagrodzeniu, rzadko która firma podaje widełki.

Reality

Nie. Nie przesadzam. Część mojego komentarza to tylko ironia. Ostatnio dość intensywnie ktoś bliżej nieokreślony siedzi tutaj i wypisuje bzdurne komentarze, sugerujące że istnieją w naszym kraju miejsca pracy ze stanowiskami dla osób bez wykształcenia gdzie w dodatku nie jest wymagane żadne doświadczenie, na których rzekomo zarabia się duże pieniądze, i w dodatku jest mnóstwo wolnych miejsc na które bardzo łatwo sie dostać. Śledzę liczne portale z ogłoszeniami z ofertami pracy i jakoś nie natrafiłem na takie oferty, jak i odobiście nie znam żadnych wiarygodnych ludzi którzy pracują na takich stanowiskach, więc sorry, ale dla mnie jest to tylko jakiś znudzony prowokator który od bardzo długiego czasu regularnie przesiaduje na GoWorku. Parę miesięcy tamu jako "piaskun", a teraz "Marcin" a treść komentarzy identyczna.

QWERTY
@Reality

Bo to są zwykli prowokatorzy, ktorzy chcą w jakimś bliżej nieokreslonym celu prowokować pracowników Compala do odejścia. Być może to jakiś zwolniony pracownik linii, który chce teraz odegrac się na firmie? Nie wiem. Jakieś dwa dni temu pojawił się tutaj (i zniknął) wpis na temat oferty pracy pewnego dużego serwisu komputerów w Wrocławiu, gdzie ktoś wypisał bzdury że płacą tam 3000 złotych netto a praca polega na robieniu REPAIR-1 oraz testowaniu płyt. Bzdura! Kompletna bzdura! Ten serwis to słynny serwis firmy ACER, który od kilku lat jest znany wszystkim Compalowcom, bo przeszło tam dwuch pracowników z naszej firmy i nawet sam Sofiane był tam ze swoją delegacją. Serwis ten to nie żadne REPAIR-1 tylko REPAIR-1/2/3 i testowanie w jednym, a zarobki owszem 3000 złotych ale brutto. Kilka lat temu przeszedł tam jeden z naszych Expertów z RPL (J.G.), który... już tam nie pracuje, bo nie dawał rady. Dlatego radzę nie traktować na poważnie wpisów jaiś anonimów, bo w większości nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Ja przed zatrudnieniem się w Compalu wyczytałem w internecie, że tecnicy z RPL zarabiają tak duże pieniądze że stac ich na luksusowe auta i smartfony, oraz że każdy nowo przyjęty pracownik dostaje nowoczesnego laptopa służbowego i nowoczesnie wyposażone stanowisko pracy, a gdy zatrudniłem się to dostałem przechodzonego kilkunastoletniego laptopa z migającym podświetleniem ekrany i "stację lutowniczą" z bazaru. O pieniądzach na umowie już nawet nie wspomnę.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Tutaj był jeden taki co testował oprogramowanie i jak patrzyłem faktycznie stawki nawet do 8 tys zł netto, ja jutro mam rozmowę w Łodzi na testera oprogramowania, na początek 2500 zł netto dają biorąc pod uwagę ze nie mam studiów ani doświadczenia, tylko to czego na linii sie nauczyłem, rozmowa juz z product menagerem, jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu podpisze umowę i A31 żegnaj :-) szkoda tylko dupeczek :-(

Reality
@Marcin

Taa... Jasne! "Piaskun" a teraz "Marcin", a w rzeczywistości Dobrzański. Zapomniałeś jeszcze dopisać, że do pracy testera oprogramowania nie jest potrzebne ukończone gimnazjum bo wystarczy sama podstawówka oraz podstawowa umiejętność obsługi klawiatury od komputera i mozna zarabiać do 8 tysięcy netto! Widać że to bzdury wypisywane przez młodzież ze znikomym stażem pracy, która nie zna rynku pracy, ani zarobków na konkretnych stanowiskach. Chłopcze! Do 8 tysięcy to zarabiają ale wysoko wykwalifikowani programiści z dużym stażem i doświadczeniem, a nie szeregowi testerzy najniższego szczebla. A po drugie - jakiekolwiek dobrze płatne stanowiska, jeżeli zwolni się na nich miejsce są obstawiane ludźmi z najbliższej rodziny a nie obcymi zpoza firmy... Naczytałeś się jakiś bzdur z rożnych stron internetowych i piszesz bzdury! Według informacji powypisywanych w internecie przeciętny pracownik produkcji w fabryce zarabia 3500-4000 netto.

Maciej

Pracowników COMPAL BISKUPICE PODGÓRNE zapraszam do wypowiadania się w wątku dotyczącym tej firmy na gowork: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,944830 Dziękuję

A-31 DELL

No i znów to samo! Wracamy do domu, i czytamy kolejne wpisy nie związane z Nasza firmą! Po pierwsze: Compal Europe (Poland) nie jest zadnym producentem elektroniki, a jedynie dużym serwisem płyt głównych od laptopów Dell, Lenovo, Asus... Po drugie: Nasza firma nie likwiduje się, ani nigdzie nie przenosi. Wręcz przeciwnie - dzisiaj, jak co tydzień oprowadzali sporą grupę nowych pracowników Po trzecie: Impreza firmowa w klubie będzie niebawem, i jak na kilku poprzednich imprezach będzie Open Bar czyli chlanie do oporu bez wydawania ani grosza z własnej kieszeni. Oczywiście impreza jest dla pracowników zatrudnionych bezpośrednio na Compal a nie dla pracujących przez agencje pracy tymczasowej. "Prosze przeczytac wikipedie,Compal w Łodzii i Compal w Biskupicach Podgórnych to ta sama firma !" - Nie muszę czytać na temat firmy w której pracuję, i z której wróciłem parę godzin temu. Jestesmy oddziałem serwisowym funkcjonującym na zupełnie odmiennych zasadach. Tak więc uprzejmie prosimy pracowników nie naszej firmy, aby udali się na swoje forum swojej firmy w Biskupicah Podgórnych (które tez jest na GoWorku), i nie wprowadzali tutaj w błąd potencjalnych rekrutów do naszej firmy jak i naszych pracowników pisząc że "czegos już nie ma", bo poraz kolejny wracamy do domu, wchodzimy tutaj i znów robimy wielkie oczy czytając dziwne komentarze zupełnie z Nami nie związane!

ziomal

u nas nadal tak bo konkretnej informacji nie dostaliśmy jeszcze że nas już nie ma

huragan

a to tylko o pracy tu można pisać? Jakoś jak ktoś pisał różne bzdury nt. życia prywatnego niektórych pracowników to te wpisy cieszyły się największym zainteresowaniem ... W pracy najważniejsza jest praca, ale impreza nie jest w pracy tylko po :)

OTC

Np. kiedy będzie, bo to, że była doskonale wiem, tak samo jak to jak na niej było :P Raczej w czerwcu nie pytałbym o to jak było na imprezie grudniowej ...

OTC

Wiadomo coś o imprezie firmowej? :)

A-31 DELL

U nas Łodzi praktycznie przez cały czas są jakieś przyjęcia przez agencję pracy, głownie na linie do testowania płyt, bo tam jest spora rotacja pracowników i co chwila widać nowe twarze. Trochę potrzeba na serwis na lutowanie oraz do diagnozowania usterek, ale tutaj chyba trochę wstrzymali zatrudnianie. Ogłoszenia sa zamieszczane na stronie łódzkiego oddziału agencji Balans Poland oraz na portalach z ofertami pracy i tam trzeba szukać.

A-31 DELL

Tak. I nie dwie a nawet cztery jeżeli doliczyć firmę poligraficzno-wydawniczą z Bielsko-Białej oraz producenta napojów owocowych. Jest wiele firm mających słowo Compal w nazwie. Wy trafiliście na forum łódzkiej firmy, zajmującej się serwisem płyt głównych od laptopów, oraz handlem na OLX i Allegro elektrośmieciami przywiezionymi z wystawki z Francji. Z tego co przed chwilą sprawdziłem to wrocławski Compal też ma swoje forum na GoWorku, a my wracamy do domu, zaglądamy tu na forum naszej firmy i czytamy o dziwnych wydarzeniech zupełnie nie związanych z naszą firmą.

A-31 DELL

Ale o co tu chodzi? Wchodzę na forum naszej firmy, i widzę dyskusję na temat jakiekś obcej mi firmy z Wrocławia... Czy komuś się nie pomyliły fora?

BP
@A-31 DELL

megi

Wasza firma spod wrocławia podobno same straty przynosiła dlatego sprzedali to,podobno firma z branzy rtv agd ale turecka wiec dobrze nie bedzie

aha

compala pod wrockiem sprzedali tureckiej firmie

@aha

możesz coś więcej o tej sprzedaży ,jestem z compala pod wrockiem,u nas cisza przed burzą nikt nic nie wie

Plotka plotke pogania
@aha

Nie ma jak wypisywanie bzdur wydłubanych z nosa razem ze smarkami. I obserwowanie reakcji innych, w dodatku na forum nie związanym z firmą z Biskupc Podgórnych tylko jakimś malutkim łódzkim oddzialikiem od komputerów... Nikt nikogo nie sprzedał! Firma nadal montuje sprzęt, bo jest głównym i jedynym oddziałem firmy, dostarcającym sprzęt na teren całej Europy. Firma nie przynosi żadnych strat, a już na pewno nie interesuje nami żaden Turek od AGD RTV.

my
@Plotka plotke pogania

Oj żebyś sie nie dziwił po urlopie...

Ciekawy

Nic nie piszą bo teraz jest wszystko ściśle tajne... tajne zebrania, tajne układy... cofamy się w czasie... a jak historia nas uczy nie skończy się to dobrze

Piaskun

Hej :-) co słychać w Compalu ? nic nie piszecie :-p czyzby wszyscy pracownicy byli już zadowoleni z pracy ?

Ola

Ha, ha, hiiiiii o czym wy sobie marzycie? O dobrym zarządzaniu? Najpierw trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

Ciekawy

Jaką decyzja? Bo chyba coś nas ominelo...

Zostaw merytoryczną opinię o Compal - Łódź

• Jak się pracuje w Compal?

Zobacz opinie na temat firmy Compal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Compal?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Compal?

Kandydaci do pracy w Compal napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Compal