Opinie o Roldrob S.A. w Tomaszów Mazowiecki

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Roldrob S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Roldrob S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Masarnie produkujące drób

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Roldrob S.A. w Tomaszów Mazowiecki

Do ODA

Czyli kodeksowy wymiar nadgodzin art. 151 par.3 mówi o 150 w ciągu roku a wy dopuszczacie trzymanie ludzi nawet po 416!!!!!!!. No to ładnie się nam firma prezentuje. Może przypomnisz nam pracownikom w czasie której kontroli Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła przekroczenie nawet tego drugiego? Firma istnieje od 1970 roku więc pisanie że wprowadzanie zmian zajmuje trochę czasu jest żenujące.

@Do ODA

w miesiącu ludzie maja po dwie nocki i dwie soboty chyba ze wypada sobota więcej plus to co na tygodniu plus niedziela tak z raz albo dwa w miesiącu czyli średnio takk 50 nadgodzin miesięcznie. ze 600 na rok spokojnie

@stary

Za prace w dni wolne dostajecie dzień wolnego więc tyle nadgodzin byś nie może. Za sobote dzień wolnego i za niedziele dzień wonnego więc bez jaj że 50 nadgodzin miesięcznie.

@Do stary

kto dostaje? kiedy? bo nawet odbiór za święto to jest problem, kiedy ma dostać odbiór człowiek jak jest jeden polak na hali?

@stary

To co płacą wam za wszystkie soboty i niedziele. Na jakim dziale i na jakim odcinku?

@Do stary

poza biurowcem to chyba wszędzie a obcokrajowcy to raczej nie schodzą poniżej 300 godzin miesięcznie tylko na cholere pracownik co śpi na stojaco i zawadza

@stary

a płaca dopiero od wiosny a wcześniej to było co laska jak uz się komuś ponad 100 nadgodzin uzbierało,

@stary

Co to znaczy nocki? Rano a póżniej tego samego dnia na noc? Na jakim dziale drobiarski czy przetwórstwo?

@stary

Użytkownik * twierdzi że nadgodziny są dla chętnych a za weekendy jakieś bonusy no i podwyżki były duże. Możesz napisać coś więcej bo chyba tylko ty jesteś na tyle kompetentny w tej firmie.

@Do stary

no prawdę napisał. faktycznie były dwie podwyżki i to spore tak 1-2 na godzinę, płaca za wszystko, są dodatki z soboty i niedziele, nawet się pytają kto jest chętny i nie naciskają za bardzo ani nie grozą. ciekawe ile to potrwa bo na prawdę jest doza poprawa, kto przeżył czarne piątki ten wie. a awarie faktycznie sa i nikt nie reaguje

@stary

To co z 18 zł na godzinę plus premia frekwencyjna 300 na miesiąc plus cala reszta? Zgadza się?

Na OLX
@stary

Ogłoszenie na wagową 2900 brutto premii chyba 300 więc za bogato to wcale nie jest. 2400 na ręke to minimum w Tomaszowie żeby ludzie im całkowicie nie odeszli. Zgadza się użytkowniku stary?

Kierownik Kadr i Płac
@stary

ale tzw "nocki" (domyślam się, że chodzi o pracę w godzinach nocnych, czyli po 22-ej) nie są godzinami nadliczbowymi... Zgodnie z KP pracownik w ciągu jednej doby może przepracować maksymalnie 13 godzin i musi mieć 11 godzin odpoczynku. Średnio tygodniowo w okresie rozliczeniowym (podkreślam średnio, czyli tydzień tygodniowi nierówny) pracownik może przepracować 8 godzin nadliczbowych (art. 131 par 1 kp), a mnożąc to przez 52 tygodnie w roku otrzymujemy wynik 416 godzin nadliczbowych w roku i to jest ten maksymalny limit, z którego korzystają Pracodawcy i zamieszczają w swoich regulaminach pracy na co pozwala z kolei art. 151 par 4 kp. W regulaminie pracy spółki jest wprowadzony limit 400 nadgodzin i Dział Kadr to monitoruje. Każdego Pracownika, który ma zastrzeżenia, wątpliwości co do godzin pracy, zapraszam do siebie, to nie jest miejsce na rozwiązywanie problemów. Bardzo chętnie wysłucham, wytłumaczę i pomogę w tej jak i każdej innej kwestii związanej z pracą.

Były Kierownik
@Kierownik Kadr i Płac

Co z tego że dział kadr to monitoruje skoro w czasie jednej z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy wykazano ze limit 400 nadgodzin jest przekraczany. Co z tego ze dział kadr to monitoruje jak mistrzowie i brygadziści którzy według KP mają dbać o zdrowie pracowników przestrzegając norm czasu pracy trzymają ludzi dłużej niż wynoszą normy. To nie dział kadr ma zapewniać bezpieczeństwo, dbać o zdrowie i nie naruszać godności osobistej pracowników tylko osoby kierujące pracownikami. Te żenujące zagrywki ,,zapraszam do mnie" to nasi koledzy już przerabiali. Bardzo kompetentnie udzielane są odpowiedzi ale że będziesz pracować w Roldrobie to możesz zapomnieć. Forum GoWork jest jak najbardziej dobrym miejscem do poruszania spraw dotyczących warunków pracy i po to powstało aby każdy mógł się zapoznać z warunkami pracy jaki oferuje dany pracodawca. To, że w Roldrobie dzieją się rzeczy skandaliczne to nie jest żadna tajemnica.

@Kierownik Kadr i Płac

domyślasz się kierowniku? nie ośmieszaj się takimi tekstami człowieku. cała produkcja, od zawsze, robi "wariaty" w wekendy. piątek na rano i na noc, piątek po południu i wsobotę na rano. a jak jest "duży wariat" to ci co byli na rano i nockę przychodzą jeszcze w sobotę po południu. teraz jest o tyle lepiej ze można powiedzieć nie i nic ci nie zrobią poza postraszeniem. to są nadgodziny bo cały zakład ma w umowach i podpisywał oświadczenie ze pracujemy 5x8 czyli 40 godzin w tygodniku.. kierownik domyśla się co to są nocki...

@kurcok

i to nie jest nagła potrzeba, wyjątkowa sytuacja, przypadek czy inne durne tłumaczenie, tylko świadomie i celowo ułożony plan produkcji, najczęściej bez związku z zamówieniami. bo tak jest zawsze, co wekend, bez wyjątku.

Do kurcok
@kurcok

Na jakim wydziale i na jakim odcinku tak jest?

@kurcok

nie umiesz czytać? CAŁA produkcja od ubojni po paniery. jaśniepaństwo z biurowca nie wie?

Pomoc
@kurcok

Czyli użytkownik Stary kłamie pisząc że praca w soboty, niedziele i na ,,wariata" jest tylko dla chętnych? Ktoś Cię straszył, że jak nie przyjdziesz w dzień wolny od pracy to będziesz mieć nieprzyjemności ?

Ubojnia
@kurcok

Przestań kłamać ubojnia nie ubija rano, na drugiej zmianie i jeszcze rańsza zmiana przychodzi na noc ubijać.

@kurcok

Przestań kurcok żalić się na wszystkich tylko napisz konkretnie gdzie, kiedy i kto. Konkrety prosimy bo to forum czyta dużo ludzi którzy jeszcze zdrowia w drobiarskich nie stracili, więc może to otworzyć im oczy co to są drobiarskie w Tomaszowie.

o naiwności
@Zainteresowany

15-16,5 dla starych. moze swiezaki maja 18

Tajemnica
@o naiwności

16 plus co i ile? Premia jaka i ile? Premia frekwencyjna ile? Czy ktoś może konkretnie i szczegółowo napisać ile wynosi wynagrodzenie pracownika produkcji? Czy w tej ubojni pracują sami ludzie drugiego sortu którzy nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie? Czy może znajdzie się jedna kompetentna osoba?

Tomasz
@o naiwności

Wiesz może, czy na produkcji zatrudniają również osoby bez doświadczenia zawodowego? Szukam informacji w tym zakresie, dlatego mam nadzieję, że będziesz umieć mi odpowiedzieć.

Gdzie się podział użytkownik Oda ? Chwalił się że obiektywnie odpowiada na pytanie i zgodnie z prawdą a tu znikł. Może został zwolniony z farmy trolli?

Do Kierownka Działu Kadr

Do Kierownika Działu Kadr Czy to prawda co pisze użytkownik kurcok ,że w Roldrobie pracownicy pracują na ,,wariata"? Rano i póżniej na noc. Podejmują prace 2 razy w ciągu doby pracowniczej i nie zapewniane jest im 11 godzin wolnego na dobę? Mało tego pracują przeciętnie więcej niż 5 dni tygodniowo w okresie rozliczeniowym? Ktoś tu ewidentnie kłamie.

Magazynier

Pytanie do ODA Dużo pytań jest do ciebie bez odpowiedzi. Miałaś podobno odpowiadać zgodnie z prawdą i obiektywnie

Kierownik Kadr i Płac

Serdecznie zapraszam na rozmowę do siebie.

Tacki
@Kierownik Kadr i Płac

Państwowej Inspekcji Pracy zapraszać nie trzeba żeby pojawiła się w biurze. Ta instytucja ma uprawnienia aby zawitać bez specjalnego zaproszenia. Zamierzacie się stosować do tego do czego was zobowiązali czy udajecie cichociemnych.?

Luis

Robota jest super....jest dużo kurczaków

Do ODA

ODA czy to prawda że pracownicy mają płacone za prace w soboty i niedziele jak twierdzi użytkownik stary? Coś nagle zamilkłaś...Gdzie twój obiektywizm i pisanie zgodnie z prawdą?

anka

Kiedy dokładnie (data) była przeprowadzana ankieta z której wynikało że pracownicy nie chcą pikniku? Skoro twierdzisz że obiektywnie odpowiadasz na pytania. Bo mi żadnej ankiety do wypełnia nie dano. Kiedy i jak podano pracownikom informacje o jej wynikach ( data)? Bo ja nic nie wiem o tym żeby ktoś nie chciał pikniku.

Wagowa

Nigdzie w Kodeksie Pracy nie jest napisane że można mnie trzymać 416 godzin w robocie dłużej niż wynoszą normy czasu pracy. Art.151 paragraf 3 mówi tylko o 150 nadgodzinach w skali roku.Niczego nie podpisywałam i na nic się nie zgadzałam. W każdej firmie w Polsce wynoszą 416??? Kłamstwo!!! Bezczelne kłamstwo !!!! W Megatechu roczny limit nadgodzin tyle nie wynosi!!! Dlaczego ODA tak kłamiesz?

Karol

Mozę w sytuacji braku pracowników na rynku firma podniesie wynagrodzenia?

Szpotoniec
@Karol

Tym co zostali wystarczy piknik i oranżada.

@Szpotoniec

Mówisz o tym pikniku co to w tym roku nie było bo prezes postanowił oszczędzić na pracownikach??

Związkowiec

Na Funduszu Socjalnym oszczędzać się nie da. Ma być . Ma być w takiej wysokości jaką przewidział ustawodawca. Ma być wydatkowany na takie cele jakie zgłaszają zapotrzebowanie pracownicy. Jak pracownicy pozwalają na wszystko to wszystko będą sobie robili. Kto z pracowników należ do komisji zatwierdzającej wydatkowanie pieniędzy z funduszu? Kogoś to interesuje czy tylko nos w mięso i robić na swoich panów?

ODA

Błędne stwierdzenie... dlaczego? 1. Środki na ten cel pochodzić miały z ZFŚS, a tych nikt sobie nie przygarnie, one zawsze były, są i będą dla pracowników, 2. wg przeprowadzanej ankiety wśród pracowników, piknik cieszył się znikomym zainteresowaniem, pracownicy postawili na wycieczki, bilety do kina/teatru, karty multisport (projekty w realizacji), 3. w przypadku, gdyby środków zostało więcej na koniec roku, możliwe jest również zwiększenie dopłaty świątecznej. Dlatego stwierdzenie, że ktoś na kimś oszczędza bo piknik się nie odbył, jest z założenia błędne i propaguje niewłaściwą ocenę sytuacji.

Związkowiec

Użytkowniku Ja wypełniałeś ankietę i nie chciało ci się zapoznać z jej wynikami. Typowy pracownik drobiarskich.

@ODA

ODA jaki jest w firmie roczny limit nadgodzin skoro jesteś tak kompetentna w funkcjonowaniu firmy i uważasz ,że wychodzicie na przeciw oczekiwaniom pracowników?

@Związkowiec

moja odpowiedź nt. nadgodzin powyżej... a w kwestii wychodzenia pracownikom na przeciw ich oczekiwaniom, mogę jedynie zapewnić, że Firma stara się rozwiązywać już palące problemy, a z czasem myślę, że zmieni również te pomniejsze... jednak na wszystko potrzeba czasu. W tak dużej organizacji nie da się zmienić wszystkiego na raz od tak i na już...

Pracuje tam pewien młody człowiek Pan Piotr M. I do dziewczyn które z nim pracują potrafi powiedzieć szybciej robić bo to Wam łby rozje.. I co w takiej sytuacji zrobić i gdzie to zgłosić?

Inspektor Pracy
@Gość

Nie wolno tego zgłaszać nikomu bo to jedna klika. Prędzej zwolnią jakąś dziewczynę niż jego. To jest roldrob i pracują tam tacy właśnie ludzie. Nagrać go na telefon i upublicznić. Niech opinia publiczna dowie się jak kobiety są traktowane w Roldrobie.

@Inspektor Pracy

Dziękuje też Tak im poradziłam ale boją się bo nie wolno na hali mieć telefon

PRACOWNIK
@Gość

Proszę Was, aby unikać dyskusji na temat konkretnych osób, które pracują w firmie Roldrob, ponieważ jest to sprzeczne z zasadami forum wyrażonymi w regulaminie: https://www.gowork.pl/regulamin. Wracając do meritum wątku, może będziecie w stanie odpowiedzieć na pytanie, które padło w tym wątku na temat tego, czy pracodawca za pracę weekendową oferuje dzień wolny w trakcie tygodnia?

@Gość

Jestem przekonana, że to już ostatnie tego typu zachowania ze strony osób nadzorujących pracę na produkcji... i uważam, że o ile zwrócenie uwagi takiemu delikwentowi nie pomaga, to o takich przypadkach powinien dowiadywać w następnej kolejności przełożony takiego pracownika, a jeśli nadal nie pomaga, to przełożony przełożonego... (usunięte przez administratora) i brak szacunku do podwładnego, do drugiego człowieka, w każdym przypadku powinno być duszone w zarodku...

Inspektor Pracy
@PRACOWNIK

To nie są dyskusje na temat konkretnych osób tylko na temat jak traktowane są kobiety w tej firmie. Czytaj ze zrozumieniem moderatorze.

Fileciarka
@Gość

Nie wolno pomiatać drugim człowiekiem a nie posiadać telefonów. Udokumentowanie przestępstwa i opublikowanie tego w internecie jest jak najbardziej pożądane. Nie wolno tylko informować przełożonych bo oni właśnie zatrudnili takich gości po to żeby tak się zachowywali aby nie musieli sobie sami rąk brudzić.

go
@Fileciarka

niewolno mieć telefonów ale mistrzowie wydzwaniają co piec minut i maja pretensje gdzie masz telefon jak ktos nieodbiera. nie róbcie sobie jaj ludzie w tym zakladzie można wszystko co jest bóru wygodne

Mistrz
@go

Jeżeli dostaliście służbowe telefony to macie obowiązek je odbierać. Jak byłaś tak nadgorliwa, że pozwalasz na dzwonienie na prywatny numer to sama jesteś sobie winna.

Wszystko byłoby ok. gdyby nas nie zmuszano do siedzenia po 10 h. Inne warunki dla zmiany A i inne dlaB. Jedni robią wszystko a inni udają że robią. Pozdrawiam wszystkie czerwone berety z zagranicy.

Związkowiec

Wszyscy mogą udawać że robią i sprawa byłaby rozwiązana. Ale są nadgorliwcy co to robota w ubojni to całe ich życie i dlatego taki w tej firmie bajzel. Każdy robi to na co mu pozwalają tobie nic do tego. Otworzysz sobie swoją ubojnie to sobie będziesz rządzić . Właściciel jest z czerwonych beretów zadowolony dlatego ich zatrudnia tobie nic do tego.Jak ktoś cie zmusza żeby za nich robić i się na to godzisz to sama jesteś sobie winna. W innych firmach pracownicy wiedzieli jak takie sprawy się rozwiązuje.

EleNa

Jaka jest u Was herarchia na produkcji: Mistrz, Brygadzista,Koordynator?

@EleNa

Też jestem ciekawa szczegółów na temat pracy w Roldrob S.A. Mam nadzieję, że ktoś z osób tam pracujących powie nam coś więcej. Jakie są możliwości awansu?

@Agnieszka

Hierarchia odpowiedzialności i decyzyjności jest dokładnie taka jaką EleNa przedstawiła powyżej... ...a jeśli chodzi o awans, to jak najbardziej jest możliwy, a nawet mile widziany... Wszystko zależy jednak od zaangażowania pracownika i jego kompetencji.

@ODA

Dziękuję za odpowiedź. Jesteś w stanie określić, jak długo trwa proces awansu na Mistrza? W ramach tych awansów w hierarchii Roldrob są rzeczywiście jakieś znaczące podwyżki, czy raczej znikome?

@Agnieszka

Na temat czasu awansu trudno się wypowiadać, jeden pracownik ma to "coś" i szybko się uczy, inny potrzebuje więcej czasu, albo podniesienia kwalifikacji innych niż samo doświadczenie w firmie... co do wynagrodzeń to każde stanowisko ma swoje przedziały wartościowe stawek zaszeregowania i awansując na wyższe w strukturze stanowisko, otrzymuje wyższe wynagrodzenie.

MELKA

Chciałam się dowiedzieć jakie są obecnie warunki pracy w tym zakładzie?

@MELKA

Nie ukrywam, że również jestem ciekawe, jakie są aktualne warunki pracy w Roldrob. Dowiedziałam się tylko, iż wszystkim pracownikom (niezależnie od obejmowanej posady), pracodawca oferuje na przykład: perspektywy rozwoju zawodowego oraz poszerzania wiedzy i umiejętności, stabilne warunki zatrudnienia, a także wczasy pod gruszą. Tu masz ich oferty pracy: https://www.roldrob.com.pl/kariera/ Która z nich jest zgodna z posiadanymi przez Ciebie kwalifikacjami?

Bartek

Podpowiedzcie jaką macie atmosferę w pracy? Warto aplikować?

@Bartek

Super atmosfera bo wszyscy w tej robocie się spełniamy. Całe życie byliśmy nikim więc teraz dowartościowujemy się przez cały dzień zarzynając zwierzęta. Polecam

Mieczysław
@Paweł

Jesteś dość aktywny w tym wątku, ale Twoje uwagi są niestosowne. Rozumiem, że troszczysz się o prawa zwierząt ale jest to forum pracownicze i skupiamy się tu przede wszystkim na rynku pracy i zagadnieniach związanych z zatrudnieniem. Od dłuższego czasu nikt nie wypowiadał się na ten temat, a fajnie byłoby dowiedzieć się czegoś nowego o pracodawcy i aktualnych rekrutacjach. Chętnie o tym przeczytam.

Tomasz

To idźcie do normalnej pracy, a nie w obozach śmierci dla ptaków. I nie mowcie, że nie ma innej pracy. Teraz wszystkie fabryki szukają pracowników, więcej płacą i nie trzeba się babrać we flakach.

@Tomasz

Ale tylko w takiej robocie ludzie mogą bezkarnie wyładowywać swoje niepowodzenia w życiu na zwierzętach :)

KOORDYNATORKA ZE ZWIĄZKÓW

Połowa ogłoszeń o prace w TIT-cie to z Roldrobu. Powinni zacząć wydawać własną gazetę zaoszczędziliby na ogłoszeniach. Dobrze że niema chętnych do pracy to 2500 tys. na ręke za 168 godzin pracy za czerwiec się weżmie. W końcu dostaliśmy podwyżki i skończyły się nadgodziny ,bo to wstyd że za 210 godzin zarabialiśmy tyle co w innych zakładach w Tomaszowie za 160 godzin. Brygadzistki nam to załatwiły. W końcu powiedziały , że nie będą gardzić ludzkim zdrowiem i przetrzymywać ludzi po 10 godzin w pracy bo to jest karalne i wszystkie powiedziały że rezygnują.

@KOORDYNATORKA ZE ZWIĄZKÓW

Lepiej gardzić życiem zwierząt, co? :)

kwaa

W zaszłym miesiącu można było wyeksportować więcej drobiu i pewnie każdy dostałby premię.

Specjalista do spraw exportu
@kwaa

Nie ma takiej potrzeby nadgorliwcu...

Mieczysław
@kwaa

Czy premie są przyznawane indywidualnie, czy pracuje na nie cały zespół? Mógłbyś napisać jakie jeszcze dodatki prócz premii przewiduje pracodawca? Mam na myśli bony na święta, dofinansowanie do wypoczynku letniego lub kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe. Takie informacje na pewno zachęcą innych użytkowników tego forum do starania się o zatrudnienie.

@Mieczysław

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych? Po co podnosić kwalifikacje jakiemuś zeru co przez cały dzień zarzyna zwierzęta, które chcą żyć tak samo jak i my?

koordynator kurczaka

W końcu jakieś konkretne podwyżki dostaliśmy. Widać że dyrektor ma głowę na karku. 1950 zł wynagrodzenia jak na warunki tomaszowskie to nie zła kasa oby tak dalej. Dziękujemy całemu zarządowi bo bez ich ciężkiej pracy to by było nie możliwe.

Według analityków i wszelkiego rodzaju doradców rok2019, to rok kiedy będzie opłacało się zmienić pracę na inną niż w Roldrob.

iQF
@Gość

Zwariowałeś firma się rozwija inwestuje. Gdzie będziesz miał lepsze warunki?

Zostaw merytoryczną opinię o Roldrob S.A. - Tomaszów Mazowiecki

• Jak się pracuje w Roldrob S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Roldrob S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Roldrob S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Roldrob S.A.?

Kandydaci do pracy w Roldrob S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Roldrob S.A.
1.5/5 Na podstawie 145 ocen.
  • Warszawska 168/172
    97-200 Tomaszów Mazowiecki