Miniaturka
Anna Kowalska
Piotr i Paweł
Z Piotr i Paweł związana od 2009 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Piotr i Paweł

Firma powstała w 1990 roku. Pierwszy supermarket (1991), pierwszy supermarket czynny całą dobę (1995), pierwsze umowy na zasadach franczyzy (2000) i stworzenie Centrum Logistycznego w Sadach koło Poznania.Dziś już ponad setka sklepów jest obecna w kilkudziesięciu miastach w całym kraju. Średnia powierzchnia sprzedażowa wynosi 1100 m2, a asortyment sięga 15 000 pozycji.

Co kryje się pod marką Piotr i Paweł?

Jesteśmy polską firma o ugruntowanej pozycji z siedzibą w Poznaniu. Posiadamy sieć supermarketów z bogatą ofertą asortymentową, zlokalizowanych w wielu miastach Polski. Działamy już od 25 lat, nasza marka jest znana i ceniona wśród naszych klientów. „Piotr i Paweł” to także pewny i wiarygodny pracodawca, obecny w różnych regionach kraju. Oferujemy pracę , praktyki i staże w sklepie, w magazynach, oraz w centrali firmy. Prowadzimy również klasę patronacką w Zespole Szkół Handlowych w Poznaniu.

Jak oceniacie swoją aktualną pozycję na rynku?

Jesteśmy dużą polską siecią, istniejącą na rynku od 25 lat. Naszą stabilną pozycję zawdzięczamy m.in. wyróżniającej się na rynku trosce o wysoką jakość obsługi klienta, szerokiemu asortymentowi, niskim cenom oraz zawsze świeżym produktom.

Jak wygląda struktura waszej firmy?

Siedziba naszej firmy znajduje się w stolicy Wielkopolski. W Poznaniu i bliskich jego okolicach mamy 20 sklepów. Łącznie sieć Piotr i Paweł liczy 135 sklepów w całej Polsce, zlokalizowanych w ponad 60 miastach. Jesteśmy obecni zarówno w dużych aglomeracjach jak i miejscowościach nawet poniżej 10 tys. mieszkańców. Zatrudniamy ponad 5000 pracowników w całym kraju.

Piotr i Paweł to marka ceniona przez klientów czego dowodem są otrzymane nagrody.

To prawda. Cieszymy się, gdy klienci doceniają obsługę, asortyment i przyjemność, którą im dostarczamy każdego dnia. Rzeczywiście możemy pochwalić się kilkoma nagrodami. Mamy na koncie m.in. Złotego Orzecha - nagrodę przyznawaną przez Wiadomości Handlowe dla osobowości w handlu detalicznym i hurtowym czy tytuł Market roku 2014, nagrodę handlowa, przyznawaną przez Wiadomości Handlowe.

Jakimi wartościami kieruje się państwa firma?

Na podstawie trzech kluczowych wartości w naszej firmie (szacunek, zaufanie, wolny rynek), obowiązujących od początków naszej sieci, powstał własny kodeks pracowniczy, zw. Kulturalnikiem . Nasze wewnętrzne zasady etyczne opierają się na szacunku, uczciwości i zaufaniu, współpracy, przestrzeganiu zasad, szanowaniu czasu, pozytywnym nastawieniu oraz wolnym rynku.

Co wyróżnia was na tle konkurencji?

Jesteśmy dużą polską, rodzinną firmą, w której nie pracuje się anonimowo jak w dużej korporacji. Nowoczesność, wysokie standardy funkcjonują u nas obok rodzinnej atmosfery pracy. Nasi pracownicy mają możliwość rozwoju zarówno w ramach Uniwersytetu Piotra i Pawła jak i awansów ramach struktur: sklepy-Centrala. Własna Fundacja Piotr i Paweł Radość Dzieciom" wspierająca młode osoby szczególnie uzdolnione, chore bądź potrzebujące, pracownicze drużyny: biegowa oraz piłkarska „Marka Formy” wzmacniają integrację oraz identyfikację z firmą.

Wartością każdej firmy są ludzie i o nich chciałbym teraz porozmawiać. Proszę powiedzieć, na jakie stanowiska rekrutujecie najczęściej?

Ze względu na dynamiczny rozwój naszej sieci często rekrutujemy pracowników do naszych supermarketów na terenie całego kraju. Są to stanowiska związane z obsługą klienta, na stoiskach z produktami świeżymi oraz praca na stanowiskach kasowych. Zdarza się również, iż poszukujemy kierowników zmiany, jednak w przypadku tego stanowiska stawiamy często na rozwój pracowników poprzez wewnętrzne awanse. Szukamy również pracowników do centrali na różne stanowiska specjalistyczne oraz menedżerskie. Nasza centrala to ludzie z różnych obszarów oraz dziedzin życia. Pracują z nami m.in.: kupcy, marketingowcy, prawnicy, kupcy, HRowcy, pracownicy ds. ekspansji sieci, finansiści, pracownicy departamentu technicznego oraz departamentu kontrolingu. Zapraszamy również do współpracy osoby rozpoczynające karierę zawodową, oferując praktyki oraz staże w naszej centrali, które są bardzo atrakcyjne ze względu na autentyczną możliwość pozyskania merytorycznej wiedzy w danym jej obszarze.

Gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Przede wszystkim są one dostępne na stronie kariery Piotr i Paweł: https://kariera.piotripawel.pl/. Poza tym publikujemy je na portalach z ogłoszeniami o pracę, w lokalnej prasie oraz wybranych papierowych przewodnikach pracy. Jesteśmy również obecni na targach pracy.

Wysłaliśmy CV i list motywacyjny i co dalej? Jak przebiega proces rekrutacyjny w państwa firmie?

Nasze oferty pracy publikowane są na naszej stronie internetowej: http://www.kariera.piotripawel.pl, na portalu : pracuj oraz praca. Po wstępnej selekcji pracowników przeprowadzanej na podstawie kryteriów danego stanowiska zapraszamy kandydatów na bezpośrednią rozmowę rekrutacyjną, podczas której zaproszeni mają możliwość zaprezentowania swojego doświadczenia zawodowego oraz kompetencji. Przeprowadzane rozmowy mają od 1 do 3 etapów rekrutacji.

Wiem, że od kandydatów do pracy oczekujecie zapału. Jakie macie jeszcze wymagania?

Dla nas liczą się zdolności komunikacyjne, dynamiczna osobowość i samodzielność. Ważne jest zaangażowanie w swoją pracę i działania zgodne z zasadami firmy. Ważne, by aplikujący zapoznał się z wymaganiami, które określamy w każdym ogłoszeniu o pracę.

Co oferujecie w zamian? Na przykład, w jaki sposób dbacie o rozwój swoich pracowników?

Dbamy o pracowników motywując ich do pracy i rozwoju zawodowego każdego dnia, budowaniem rodzinnej atmosfery oraz oferując: zorganizowany system adaptacyjny wprowadzający każdego pracownika do firmy, możliwość awansów wewnętrznych, własny Uniwersytet Piotra i Pawła, w ramach którego pracownicy mogą doskonalić swoje kompetencje, program „Mój sklep”. Od ubiegłego roku, doświadczeni kierownicy sklepów, zainteresowani prowadzeniem własnego biznesu, biorą udział w unikatowym na rynku pracy programie rozwojowym „Mój sklep”. Rozbudowany system szkoleń oraz wsparcie finansowe umożliwia menadżerom Piotra i Pawła stać się niezależnym właścicielami prowadzonych supermarketów.

Dla pracowników macie przygotowane dodatkowe benefity pozapłacowe. Co wchodzi w skład waszej oferty?

Są to m.in.: 5% rabatu na zakupy w sklepach naszej sieci, niezależnie od kwoty zakupu oraz 20% rabatu na produkty naszej marki Piotr i Paweł. Do tego w wybranych supermarketach oraz centrali firmy nasi pracownicy mają dostęp do prywatnej opieki medycznej. Nasi pracownicy mogą również przystąpić na dogodnych warunkach do dodatkowego ubezpieczenia. Poza tym nasi pracownicy mają możliwość zapisać się do drużyny Marka Formy (klub biegaczy) i uczestniczyć w biegach organizowanych przez Piotr i Paweł oraz innych na terenie całej Polski, dołączyć do drużyny piłkarskiej i grać w lidze Konsorcjum Marek Poznań oraz uczestniczyć w życiu fundacji Piotr i Paweł „Radość Dzieciom” jako wolontariusz bezinteresownie pomagając innym.

Podsumowując, dlaczego warto mieć takiego pracodawcę jak Piotr i Paweł?

Praca w „Piotrze i Pawle” to coś znacznie więcej. Piotr i Paweł to nie tylko miejsce pracy, ale również szansa na rozwój, rodzinna i przyjazna atmosfera, uczciwy i godny zaufania Pracodawca. Dla nas ważni są ludzie, których staramy się otoczyć opieką i zapewnić jak najlepsze warunki pracy i rozwoju. U nas nie tylko robi się zakupy z przyjemnością, również pracuje się przyjemnie.

Dziękuję za rozmowę.