Opinie o PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O. w Śrem

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O. w Śrem

Tomasz

Pracowałem tam przez trzy miesiące i serdecznie odradzam każdemu. Zatrudniony na zleceniówce przez firmę zewnętrzną (Sumeo) na stanowisko pakowacza/pomocnika operatorów. Koordynator z Sumeo nie potrafi dogadać się z firmą co do tego ilu potrzebują ludzi na dany dzień i nieraz musisz zapieprzać za trzech i latać po operatorach w te i we wte, a czasem jest was tylu na jednym dziale, że nie masz co ze sobą zrobić, a liderzy i brygadziści mają pretensje, że nic nie robisz. Koordynator bardzo niemiły, wykazuje absolutny brak pomocy w każdym przypadku. Dodatkowo nie ma opcji na przepracowanie całego tygodnia, bo to oni sobie wybierają kiedy i na jaki dział cię chcą. Na dziale tampo jest tragedia. Stoisz 8 godzin przy piecach rozgrzanych do 250 stopni, pakujesz z reguły kubki do kartoników. Nie daj boże miej jakikolwiek problem z plecami. Nie, nie dadzą ci usiąść ani na chwile. Cudowna Pani Natalia (sarkazm) - wtedy jeszcze liderka, nie wiem jak teraz. Co parę minut dostaniesz od niej uwagę, że powinieneś pracować szybciej, bo musicie wyrobić minimum. Oczywiście Ty jesteś sam, bo jest za mało pakowaczy, a sama zainteresowana siedzi przy biurku i popija kawkę, gaworząc z jednym z operatorów, który akurat nie ma co robić. Wszyscy operatorzy, jak i ona, siedzą całą zmianę na krzesełkach, ale ty nie możesz, mimo że niektóre z zadań na spokojnie możesz wykonywać na siedząco, nawet rzekłbym, że pracowałbyś wtedy efektywniej. To co robi Pani Natalia spokojnie podchodzi pod mobbing. Raz kazała mi przez trzy godziny stać bez żadnego zabezpieczenia dróg oddechowych nad rozpuszczalnikiem i zmywać nadruk z okularów, bo któryś z operatorów się pomylił i zrobił coś nie tak jak należy. Jakiekolwiek uwagi związane z brakiem zabezpieczeń były olewane i duszone słabymi tekstami o potrzebie sumiennej pracy z mojej strony. Nie wspomnę już o faworyzacji niektórych pracowników, załatwianiu podwyżek i zwolnień, bo coś się komuś nie spodobało. Gpe2 - dużo lepiej, żeby nie było, że same negatywy. Pani Karolina, liderka jednej ze zmian na tym dziale, to anioł. Zawsze pomocna, zawsze miła i co najważniejsze - doskonale wie co robi i co jest najlepsze dla efektywnej pracy zespołu. Operatorzy też milsi, niż na tampo, choć są wyjątki. Praca jest tam dużo przyjemniejsza. Jak zrobi Ci się słabo, lub musisz chwilę odpocząć, to raczej Ci pomogą i nawet podstawią krzesło. Na innych działach pracowałem krótko. Na jednym przez bite 8 godzin sklejasz kartony, na innym oddzielasz przedmioty zdatne do nadruku, od tych uszkodzonych. Generalnie praca do lekkich nie należy, szczególnie jeśli masz jakikolwiek problem ze staniem w jednym miejscu przez kilka godzin, bo raczej sobie nie posiedzisz. Jeśli już się zdecydujesz tam pracować, to nie zatrudniaj się przez Sumeo i odgórnie zaznacz, że nie chcesz być wysyłany na dział tampografii. Powodzenia

Opinia

Jako pakowacz, który niedawno skończył tu pracę, może wyrażę swoją opinię. Dla osób które tylko pakują produkty i pomagają operatorom praca jest bardzo dobra, zwłaszcza dla młodych. Problem na zleceniówce jest widzimisię szefostwa czy akurat Cię chcą, szansa na przepracowanie pełnego tygodnia jest wręcz zerowa... W dodatku sami nie potrafią określić ilu nas potrzebują, szczególnie na M&r, raz napchają tylu że nie ma co robić, tylko po to by dzień później człowiek (usunięte przez administratora) przez pół działu, część operatorów jest na tyle ludzka że czegoś sami uczą, trochę pomogą, co oczywiście na plus bo nie mają takiego obowiązku. Zresztą największa patologia na mr to te (usunięte przez administratora) wagi, co chwilę jakiś problem, zgłosisz liderce to ta wyłączy, włączy, włoży parę sztuk i już. Pakując 50 sztuk produktu nie ma tragedii, człowiek się doliczy, ale przy 300 są kłopoty a potem się okazuje że to moja wina bo przecież mam wagę i wystarczy patrzeć. Tampo dla pakowaczy to raj, dla operatorów mniej bo humorki pań zza biurka są irytujące. Ogólnie tampo uwielbiałem, mega fajna atmosfera. A co do liderów i reszty szefostwa to tak naprawdę uczucia mam mieszane, z jednej strony coś tam tłumaczą, niektórzy są sympatyczni a przynajmniej takie wrażenie sprawiają, natomiast większość traktuje nas jak maszyny: masz zadanie to zrób. Człowiek próbuje być miłym, coś odpowiedzieć to odpowiada cisza, nic nie powiedzą i idą w (usunięte przez administratora) Nie zachęca to do pracy... Na plus dla mnie są dwie przerwy, nie najgorsze pieniądze na zleceniówce (dla pakowaczy, wiadomo że dla operatorów jest to kasa średnia lub dość mała), łatwa robota. Na minus fatalne szkolenia, dość specyficzna atmosfera ze strony naszych jakże pracowitych osób siedzący za biurkami, podwójne standardy, widać że są równi i równiejsi, no i ta pseudo ochrona, przecież tam każdy człowiek by się nadawał i nie byłoby różnicy. Moja ocena takie 6/10

Nikita
@Opinia

Ja powiem tak że masz rację z tym co napisałeś oni myślą że człowiek który przychodzi do nich nauczyć się tego co oni robią to chcą ten kto przychodzi robił tak samo szybko nie którzy tam są jako operator maszyn jak wyjdzie coś nie tak to odrazy dadzą na pakowanie w umowie pisze operator maszyn więcej razy człowiek pakował niz miał być przy maszynie mógłby więcej razy człowiek być przy maszynie nauczył i też by tak robił jak reszta najlepiej człowieka przekreślić i wywalić z roboty nawet nie dadzą szansy nowemu pracownikowi jest mi przykro że tak postopila brygadzistka która nie dała szansy tacy są ludzie bez serca

Carl
@Nikita

Najpierw naucz się pisać, potem maszynę ustawiać...

Nikita
@Nikita

Robią tak ja tak miałam więcej razy byłam na pokowaniu a nie przy maszynie a później jeszcze miałam tak że byłam sprawdzana czy nadarze zmienić sito i całą resztę bo musiała coś napisać takie coś to powinni mówić że człowiek będzie sprawdzany a nie odrazy z pakowania na drugi dzień człowieka wstawiają przy maszynie i jeszcze dogadywanie zamiast wspierać nowego pracownika to najlepiej wywalić z pracy za długo nie robiłam dać szansę to lepiej wywalić brygadzistka bo jej się coś nie podobało a jak wiem to nie którym też coś nie wychodzi i też początku mieli cieszkie ale nadal tam są i robią M$r myślą tam że nowi będą robić tak jak ktoś co robi tam 6 lat lub więcej dawali więcej przy maszynie to nowi też by robili tak jak reszta pracowników ale bym tak chciała wiedzieć czy one są takie jak reszta pracowników też tak unia robić tylko człowieka nie ocenia się tak jak one to robią lepiej wywalić ludzi i dawać nowych i to mnie śmieszy że robią kartki i wpisują cele ile człowiek ma zrobić to jest moim zdanie sprawdzanie ile przez godzinę człowiek zrobi by robota na kartę była robiona jak ktoś więcej zrobi to brygadzistka daje premie moim zdaniem chore każdy człowiek zrobi tyle ile może ludzie to nie maszyny robią konkurencję że ten lub tamta jest lepsza a reszta co gorsza trochę mnie zrobią ale też kończą dobrze i dla tego tych lepszych zostawiają i układy są robią porównania i po co czytaj kto ile zrobił lepiej z reszty zrobić gorszych nie robią cele brygadzistka ta premie 500 lub 400 to jest chore ludzi powinno równo się traktować a nie porównywać

Nie dowiarek
@Nikita

Premie 500 lub 400 zł co to za firma. ??

Co
@Nie dowiarek

Jakie 400-500zl? Ludzie tu dostają marną stówę która już inflacja zżera a są miesiące ze premii masz 50zł. Niech się lepiej zarząd tym podetrze, pluje na was

i dobrze, ja cie pamietam, od zawsze wymigiwalas sie od roboty i ciagle ciedzialas w telefonie. bardzo dobrze ze zostalas tak potraktowana. ludzie kturzy uczciwie pracuja sa dobrze traktowani. takim nierobom jak ty wcale nie powinni dac wyplaty. przychodzi do roboty i tylko esemesuje i co chwila ma przerwa na fajka.

Urio
@pracownik

Co to znaczy uczciwie? Jesteś zwykłą szarą maszyną do zarabiania forsy dla korporacji Pf Concept wiec jeśli przestaniesz być produktywna dostaniesz kwitek. Weźcie się wkoncu ludzie obudźcie i znajdźcie sobie coś ciutkę mniej płatnego ale przynajmniej będziecie traktowani ciepło a nie sztucznie i pod publikę.

Dawno temu

Nadal ludzie się tak bezczelnie zachowują? Obgadują innych pracowników?

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Inspektor ds. BHP w firmie PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Dawid

(usunięte przez administratora) .brak szacunku dla pracownika

Aneczka

Zgadzam się skąd oni to wzieli

Woodoo

Widac ze gorycz sie wylała i spokój każdy pogodził się ze swym losem.ludzie co z wami.

Noemi
@Woodoo

Już dawno ludzie się pogodzili niestety nie mają innego wyjścia ...... nie ma odpowiedzi kto typowal ludzi do zwolnienia .... ale dlaczego zwolnili też liderów tych fajnych między innymi z tampo i gpe ?

Daria
@Noemi

A kto jest najlepszym liderem GPE?

@Noemi

Kogo z liderów zwolnili na tampo i gpe

Wójkiewicz
@Woodoo

widać że liceum nawet nie skończyłaś, masz ledwo gimnazjum. Kto takim debilom daje wyższe wykształcenie?!

@Daria

Nie używamy tutaj nazwisk :)

Grażyna
@Daria

NA GPE nie ma dobrych liderów, są sami słabi, nieogarnięci, przeklinający, wyzyskujący, dyskryminujący a i spotkałam się z przypadkiem wykorzystywania naiwności ludzkiej.

Betis
@Grażyna

Prawda. Wprawdzie AK i brygadzistka były dla mnie miłe to jednak to co tam się dzieje woła o pomstę do nieba. Najpierw każą odkręcać nakrętki, potem zmieniają zdanie i i proszą o ich zakręcenie by ostatecznie stwierdzić, że jednak powinny być odkręcone.Niecenzuralne słowa to też codzienność.

@Grażyna

Ogólnie większość liderów całości produkcji jest niewykształcona i brak tym osobom wiedzy, kompetencji. Dodatkowo osoby z Ukrainy odbiegają niestety poziomem od reszty.

Weronika
@Adam

Była szansa zrobić z tym porządek ale bezmyślnie podjęto się tematu grupowych zwolnień i zamiast osoby bezużyteczne zwolniono wiele osób, które użyteczność dla firmy miały.

Sela
@Woodoo

Czy już na horyzoncie pojawia się wzrost pracy i wycofywanie wypowiedzen dla dobrych pracowników? :)

@Sela

Ależ co ty nic się nie zmienia,jest gorzej niż było.widac ze brakuje nieraz ludzi to zwołują tych na wypowiedzeniu aby pomogli.ale może jeszcze trochę i się ruszy od października i wtedy już będzie problem z brakiem pracowników co umieli to wszystko ogarnąć

Lidia
@Sela

Oczywistym jest faktem, że w tym roku to się nie ruszy. Po wakacjach zapewne odnotuje się nieznaczne wzrosty ale to nie będą wzrosty, które zadowolą władze firmy. A jak brakuje ludzi niech przyjdą osoby z DDHLa pomóc. Non stop przecież są na postoju. Ręka im nie odpadnie jak przyjdą wspomóc inne działy. Firma powinna dążyć by każdy pracownik tego postojowego miał ilość porównywalną. A co do liderów są, zawsze byli i w większości zawsze będą słabi na GPE. Nikt kompetentny i wykształcony nie przyjdzie pracować na takie stanowisko za taką stawkę. Dlatego wybiera się z tego co jest. Często nawet bez szkoły średniej.

Lidia
@Sela

@Sela Oczywistym jest faktem, że w tym roku to się nie ruszy. Po wakacjach zapewne odnotuje się nieznaczne wzrosty ale to nie będą wzrosty, które zadowolą władze firmy. A jak brakuje ludzi niech przyjdą osoby z DDHLa pomóc. Non stop przecież są na postoju. Ręka im nie odpadnie jak przyjdą wspomóc inne działy. Firma powinna dążyć by każdy pracownik tego postojowego miał ilość porównywalną. A co do liderów są, zawsze byli i w większości zawsze będą słabi nie tylko na GPE. Nikt kompetentny i wykształcony nie przyjdzie pracować na takie stanowisko za taką stawkę. Dlatego wybiera się z tego co jest. Często nawet bez szkoły średniej. Wygląda to komicznie. Nieraz nieuki rządzą ludźmi z wyższym wykształceniem.

Lidia.

Oczywiście,, że nie ale żadna szanująca się firma na takie stanowiska osoby bez wyższego wykształcenia nawet nie pomyśli by w ogóle wybrać. Taka jest brutalna prawda. Mowa tutaj była np. o GPE czy tam w ogóle ktoś ma wyższe? W mojej ocenie to wstyd, kiedy osoba będąca na takim stanowisku nie umie posłużyć się chociażby pakietem biurowym.

Fakt lepiej miernie ale wiernie

Malinka

Powiedzmy sobie szczerze, że wybierając na takie stanowiska osoby bez wykształcenia doprowadza się do sytuacji, że persony te tak naprawdę nie mają u kierownictwa żadnego posłuchu i prestiżu. Mogą tylko ślepo wykonywać polecenia. No chyba, że taki jest tego cel.. Dodatkowo kadra, która jest pod taką osobą nie szanuje jej. Panuje zawiść i zazdrość.Powoduje to też niepotrzebne insynuacje. Czemu wybrali "ją", "jego" a nie mnie skoro niczym tak naprawdę się nie wyróżnia. Takie opinie dotyczące liderów będą zawsze tym bardziej gdy procesy rekrutacyjne będą tak nieuczciwe, nieprzejrzyste a ich wyniki z góry znane.

Dane są jak najbardziej poprawne. Nie dostrzegasz boś ślepy lub zmanipulowany

Killer
@Adam

Jak widać ludzie wylewają tu swoje żale narzekając na kierownictwo i sposób zarządzania, który moim zdaniem jest na przyzwoitym poziomie. Oczywiście zgodzę się że bywają złe decyzje czy działania, gorsi, lepsi kierownicy czy brygadzisci. Jeszcze się tacy nie znaleźli co by wszystkim dogodzili.Ile było dobrych pomysłów dzięki czemu staliśmy sie jedna z lepszych firm w swojej branży.Bardzo łatwo jest krytykować osobę zarządzająca będąc z boku, nie znając tematu. Pracodawca jest solidny, przestrzega aż nadto przepisów , praca nie należy do ciężkich. Przypominam tym którzy nie wiedzą strona go worki polega na przedstawieniu opinii o zarobkach i pracodawcy. Dla tych, którzy tego nie rozumieją załóżcie sobie grupę na FB i tam wylewacie swoje żale. Jesteście słabi, nie podoba się to złóż wypowiedzenie, zapewne w innej firmie będzie Ci lepiej.

Kierowniczka
@Killer

(usunięte przez administratora) Jeśli w ogóle odpowiadasz na cokolwiek miej szacunek do ludzi i przeczytaj treść wpisów ze zrozumieniem. Ludzie nie krytykują w tej sekcji brygadzistów czy kierowników tylko sposób wybierania niekompetentnych, nierzetelnych i niewykształconych liderów. Wyniki konkursów na te stanowiska są znane jeszcze przed rozpoczęciem rekrutacji. Są rekrutacje gdzie czeka się na start osób, które chce się na te stanowiska obsadzić. Jak chociażby na GPE. Piszesz, że to nie są opinie na temat pracodawcy. Z tych wszystkich wpisów jednak szukający pracy może się sporo dowiedzieć. Nierówne traktowanie, podział na lepszych i gorszych, nieprzejrzystość konkursów rekrutacyjnych itp. Czytając Twój wpis natomiast ma się wrażenie jakby oglądało się telewizję polską, która zachwala działania rządu nawet jeśli podjęte decyzje niosą ze sobą wyłącznie negatywne skutki. Nie wiem czy jest to jedna z lepszych firm tej branży, patrząc na liczbę reklamacji wydaje się, że te słowa są absurdalne i komiczne. I jeśli ktoś jest słaby to tylko i wyłącznie Ty, bo nawet nie potrafisz sprawdzić faktów i bredzisz o czymś co nie ma i nigdy nie miało miejsca. Pracodawca przestrzega przepisów tych, których jest mu wygodnie przestrzegać. Dlaczego pracownik produkcyjny nie nosi obuwia ochronnego jak jest narażony tak samo jak pracownik logistyki? Rozumiem, że pracownik produkcyjny ma stalowe stopy i nie stanie mu się krzywda, gdy noga w wyniku nieprzewidzianego wypadku znajdzie się pod wózkiem widłowym. To jeden z przykładów a można ich mnożyć i mnożyć aż zamknęliby serwis Gowork na skutek przeciążenia ilością danych. Krytykujesz innych za wpisy a Twój nie różni się niczym innym od pozostałych. Żal i wstyd.

Killer
@Kierowniczka

Widocznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, co świadczy o poziomie Twojego wykrztalcenia,twierdząc, że ludzie Tu nie piszą o kompetencjach osób zarządzających. Bardzo długo pracuje w firmie i uważam że podejście do pracowników jest w porządku. Oczywiście znajdą się ludzie którzy czują się traktowani niesprawiedliwie itd..Zawsze tak będzie. Znając temat od podszewki wiem jaki jest kladzony duży nacisk na dobre podejście przełożonych do podwładnych. Może niezawsze to wychodzi czasem puszczają nerwy, ale jest wiele firm, gdzie nikt się nie patyczkuje jak ktos coś kilka razy przeskrobie to wylatujesz. W naszej korporacji dawanie czasu i szans pracownikowi nawet całkowicie się nie nadającym było bardzo powszechne. Jest ogólny kryzys gospodarczy, firmy borykają się ze spadkiem zamówień. Dziewice się że są zwolnienia? Każdy z Was kto by prowadził własną firmę, gdzie koszty rosną a zamowienia spadają też postąpił, by tak samo. Kierowniczko zwolnij się jak tak Ci zle, chyba że już to zrobili i teraz wylewasz tu swoje łzy.

Daniel
@Killer

Nie wiem co brałeś Killer ale ma niezłego kopa skoro wygłaszasz takie teorie. PF-y nigdy nie były za człowiekiem. Niektórzy pamiętają czasy, kiedy to wypowiedzenia wręczano jako prezent gwiazdkowy. Ludzie z małych miejscowości nie mają często gęsto wyboru, gdzieś pracować muszą by wyżywić swoje rodziny. Każesz każdemu komu się nie podoba zwolnić się. Najłatwiej takie słowa wypowiadać. Niech rodziny, dzieci, powymierają z głodu. Pracodawca nigdy nie traktował ludzi równo. Oprócz przykładów wymienionych można dodać istniejące do zeszłego roku dodatkowe przerwy na lody i napoje dla produkcji, która wykonuje znikome ilości pracy fizycznej. Podczas gdy dla logistyka w pełnym odzieniu i kasku wykonujący prace fizyczne np. pomiędzy regałami.temperatura odczuwalna jak i utrata płynów w organiźmie jest wcale nie mniejsza.

Mikołaj
@Killer

Pracodawca kładzie "duży nacisk na dobre podejście przełożonych do podwładnych", brzmi jak kiepski żart. Chyba pracujemy w różnych firmach lub płacą Ci dodatkowo za takie opinie.

Dobra rada
@Mikołaj

jeśli coś Ci nie pasuje to zgłoś to Człowieku do HR albo do Dyra zamiast pisać na forum

Mikołaj
@Dobra rada

A po co mam się zgłosić do HR lub do dyra. Ludzie chcą znać opinię o pracodawcy a że Killer wypowiada nieprawdę to ją prostuje więc ogarnij się a nie krytykuj

@Woodoo

Czy wierzycie firmie że ten tysiąc zł za chodzenie do pracy bez l4 będzie wyplacony we wrześniu?

Ojej
@Ela

Ela, a w odprawy wierzysz? A może pensji w ogóle nie wypłacą? ;) cieszmy się, że nie byliśmy na jakiś umowach zlecenia, bo guzik byśmy mieli, a mi przynajmniej spora kasa się szykuje :)

@Ela

Wszystko będzie wypłacone,nie martw się.tylko planuj na co wydasz tyle kasy.hehe i powodzenia w poszukiwaniu nowej

@Woodoo

A może już cegły zamówię na budowę nowego domu skoro tyle ma być tego hajsu ?

Dominika
@Noemi

a po co na GPE trzech liderów pakowania? (usunięte przez administratora)

Sis
@Dominika

Ale ona umiała wszystko fajnie ogarnąć:) szkoda jej naprawdę.....

W
@Dominika

Tam to jest sam (usunięte przez administratora) , jeden łeb sobie siedzi i tylko drukuje buteleczki i nigdy nie pakuje tylko chleje te swoje odżywki żeby mu łapa urosła ciekawe jakie ma znajomości że inni muszą pakować towar i drukować a on tylko drukuje i na (usunięte przez administratora) zawsze siedzi.

W
@W

To jakiś bamber i wali od niego stęchlizną z rana

iza z matiza

AdoZ

Ile można zarobić w tej firmie?

@AdoZ

Można zarobić poważny uraz kręgosłupa jeśli pracujesz na magazynie.

@AdoZ

Można zarobić poważny uraz kręgosłupa jeśli pracujesz na magazynie.

@Schnella

Takie ciężkie są paczki? Nie ma jakichś limitów w umowie?

Smiech
@Rafał

I niby co ci po tych limitach?

@Rafał

Tu nie chodzi o wagę jednej przesyłki. Są działy np Deco gdzie jesteś (usunięte przez administratora)i wrzucasz na rolkę z palet średnio 30 kartonów na minutę, jedne ważą 5,7kg inne 12kg i tak średnia wychodzi te 7 kg a spróbuj tak jechać przez 8 godzin. (usunięte przez administratora)

Kto z grafików jest najprzyjemniejszy/najmilszy?

Jaka jest stawka początkowa w PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O.? 16 listopada na Pracuj.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Inspektor.

Milena

Masz w ogłoszeniu, że 22 zł brutto/h

Poks

Dobrze, że gwiazdy tampo ze zmiany A na urlopie M. Cisza spokój

@Poks

Pisanie o pracownikach gdy tego nie widzą, jakie to dojrzałe. :) Może jak masz z kimś problem, to wyjaśnijcie to sobie w pracy, zamiast dogryzać na forum?

Poks
@Rafał

Może widzą? Praca jest od pracowania a nie od wyjaśniania poerduł

Xd
@Poks

Dokładnie, najgorsze dziewczyny z całego działu

Mmmm

Inżynier testu produktu jakie opinie o stanowisku?

Omg

Żenujące są wypowiedzi tych osób zwolnionych o tej firmie.... Wszystko na nie.... A jak do nich zadzwonią to przyjdą do pracy jakgdyby nigdy nic....

@Omg

Oni wszyscy tak myśleli o tej firmie zapewne i ty też tak myślisz tylko że masz robotę to pysk trzymasz zamknięty,nie dziwnie się ze gdy już nie muszą się martwić o zwolnienia to mówią jak jest.vo to prawda.

heryu
@Omg

Tak zachowują się tylko zwykłe szczury ludzkie bez krzty godności, jak można być takim przegrywem, i nie wierzyć w siebie, zwykli niewolnicy ktorzy nigdy smaku prawdziwego życia nie poznali i nie poznają

Li
@Omg

Ciekawe skąd ta sugestia żenujące są powody zwolnień

Alex
@Li

A to prawda, że praca sie "podnosi" w pf-ach ?

Burek
@Alex

Podnosić to masz kartony i to jak najwięce raus, bo brygadzista będzie niezadowolony hehe i powie ci "można szybciej"

@Alex

Co prawda jest chwilowy wzrost pracy, ale nie wiadomo co z tego będzie dalej i czy się to utrzyma. Po raz kolejny kierownictwo pokazuje,że liczy się firma a nie człowiek nie chcąc dawać urlopów tłumacząc się tym że brakuje ludzi do pracy ...... .

Nie kumam chyba
@Seba

To jak to jest? kiedy jest źle? kiedy jest za mało zamówień czy kiedy wiecej? Raz jest narzekanie, że nie ma pracy, a jak jest to też zle :( Jak w nicku: nie kumam czaczy. Chcesz mieć jednocześnie urlop i prace??? Jeszcze bym rozumiała, gdybyś wierzyl ze jest to speccjalne działanie PF, że nic innego nie robią jakby tylko mniej produkować i wtedy mniej zarabiać. Możecie mnie zaraz tu hejtować, ale nie wierzę że ta firma cieszy się, że musi zwalniać pracowników i ma spadek produkcji

@Nie kumam chyba

Masz rację, nic nie kumasz dlatego masz taki nick nic dziwnego ????

Lolo
@Omg

Podobno mają być wycofywane wypowiedzenia niektórym osobom ?

Bayonetta
@Lolo

Z przykrością stwierdzam, że wczorajszy wpis zniknął niczym z list przebojów piosenka Kazika. Czyżby i w PFach wolność słowa była ograniczana? Do tematu zwolnień niestety zakład podszedł bardzo lekceważąco. Proces ten przeprowadzono na łapu capu. Bez żadnego rozsądnego pomysłu i planu, bez jakiejkolwiek symulacji czy da się tak rozplanować role by wszystkie tryby w tej „machinie” produkcyjno-logistycznej sprawnie funkcjonowały. Ustalono pewną liczbę o którą zatrudnienie należy zredukować (od początku było wiadomo, że zdecydowanie za dużą) i taki cel bezmyślnie zrealizowano. Brakuje operatorów, pakowaczy, niektóre działy logistyki pustoszeją. A przecież zleceń nie ma nie wiadomo jak wiele. Zwyczajnie kończą się okresy wypowiedzeń i ludzie zaczynają znikać i nie ma kim tych luk załatać. Wyrzucono osoby z uprawnieniami by następnie szkolić. Zaczęto dziwnych przetasowań pomiędzy działami, choć zdrowy rozsądek podpowiada, że kto jest od wszystkiego to jest zwyczajnie do niczego. Nie podlega najmniejszym wątpliwością, że będą proponować ludziom by zostali. Znalezienie nadających się do takiej pracy osób, przeszkolenie ich nie jest takie proste jakby się wydawało. Czy pracownicy powinni przyjmować takie propozycje? Oczywiście, że nie. Należy szanować siebie i własny wysiłek, wkład w świadczoną pracę, zwłaszcza, gdy zakład tego nie chce robić. Składanie takich propozycji po nieprzemyślanych wypowiedzeniach jest kompromitujące dla firmy, ale jest też brakiem szacunku dla zwolnionego pracownika. PFff to żenujący, wstydliwy, upokarzający spektakl i nie pierwszy w karierze tej firmy. Przypomnijcie sobie czasy jak wręczano wypowiedzenia zamiast prezentu gwiazdkowego. Doszły mnie słuchy, że pracownicy logistyki będą zmuszeni do noszenia maseczek podczas, gdy pracownicy produkcji takiego obowiązku nigdy nie mieli i mieć nie mają. Dlaczego kolejny raz w bezczelny sposób pracownik produkcyjny jest uprzywilejowany. Dlaczego dba się za każdym razem o niego bardziej od pozostałych? Czymże on jest lepszy? Przecież to jawne dyskryminowanie na miarę zgłoszenia do inspekcji pracy. Albo ustanawia się zasady dla wszystkich albo dla nikogo. Maseczka jest tak samo niewygodna dla pracownika produkcyjnego jak i dla pracownika logistyki. Jest to skandal, kolejne bezczelne nierówne traktowanie a przede wszystkim by miało to jakikolwiek sens trzeba doprowadzić do sytuacji by w autobusach wszyscy maseczki nosili, na obecną chwilę ten temat pozostawia wiele do życzenia. Skoro w autobusie się ich nie nosi to czy pomoże noszenie ich w samym zakładzie. Liderka z GPE w okularach mogłaby w końcu przestać przeklinać i unosić się. Krzykiem nic dobrego się nie zdziała. Jak to mawiają tylko spokój nas uratuje.

Domi
@Bayonetta

Były dnia dzisiejszego takie propozycje ale większość ludzi jednak zachowała honor i szacunek do samego siebie i odrzucała te nieatrakcyjne, jeśli by nie powiedzieć żenujące, obrażające pracownika oraz jego inteligencje oferty. Farsa, komedia i faktycznie na miejscu pracodawcy byłoby mi wstyd.

Haha
@Domi

Zwolnionych zostało prawie 200os. Nie wiem kim tam jesteś ale skąd mozesz wiedzieć czy większość odrzucilo czy nie odrzucilo powrotu hahaah. Chyba że ta "większość" to krąg twoich kilku znajomych

@Haha

Oczywiście, że wiadomo. Z wąskim gronem takie rozmowy póki co prowadzono.prowadzono.

@Bayonetta

Pracownik produkcyjny różni się od pracownika magazynu tym że jego warunki pracy są inne. Wyobraź sobie noszenie maseczki w tej chemii, trochę wyobraźni !

@Omg

Jakie warunki pracy są inne czy Ty widzisz w ogóle co za bzdury wygadujesz? Przecież pracownicy dostarczający towar mają warunki identyczne, przebywają w tej samej hali. Pracownik produkcji boi się zarażenia od kilku osób z logistyki a nie boi się zrażenia od dziesiątek osób przebywających wokół niego. Przecież to skandal i oczywista dyskryminacja. Albo traktuje się wszystkich równo i wymaga się od wszystkich jednakowo albo nie wymaga się od żadnej ze stron. Trzeba być uczciwym a nie wymyślać farmazony i niestworzone teorie niczym z Archiwum X. Kodeks Pracy bardzo precyzyjnie mówi, że wszelkie przejawy dyskryminacji są niedopuszczalne.

@Adam

Omg... Chodziło pewnie o chemię wystarczy trochę pomyslec. Już widzę jak drukujesz 8 h przy tych farbach ... Przywiezienie kartonów to rzeczywiście to samo co drukowanie.. haha śmiech na sali nie ośmieszaj się gosciu

Dalia
@Omg

Lol to Ty się ośmieszasz, w innych podobnych firmach nikomu to nie przeszkadza i wszyscy traktowani są równo, poza tym z tego co wiem ustalono by maska była w gotowości a więc nie musisz mieć jej na nosie cały czas a co za tym idzie nie ma przeciwwskazań najmniejszych by wszyscy byli traktowani równo, ogarnij się więc. Jaki jest cel noszenia maski przez garstkę osób jak obok siebie nieustannie przechodzą dziesiątki ludzi bez masek. Z tego wynika, że ludzie na produkcji są zaszczepieni na COVID albo odporni. Absurd goni absurd. Wystarczy trochę ruszyć głową. Zalecam włączyć myślenie.

Afrodyta
@Omg

Pracownik produkcji we wszystkim widzi problem nawet w podniesieniu kartonu, trochę to śmieszny i żenujący widok kiedy operator woła lidera by ten mu podniósł karton. Skoro wiele osób nie chce nosić masek w autobusie trudno by nosili je w miejscu pracy.ale z drugiej strony kompromitujące, że wymagają noszenia ich przez inne osoby spoza strefy produkcji. Tak jakby firma była podzielona na strefę zakażoną i strefę wolną od wszelkich infekcji.

@Afrodyta

Jeszcze się nie spotkałam z taką sytuacją co opisujesz, każdy sobie sam podnosi kartony i nie ma z tym problemu, no chyba że lider jest silniejszym facetem to czemu nie jak chce pomóc! A liderzy którzy przygotowują towar do dekoracji niestety muszą często przedstawiać ciężkie kartony z towarem taka ich praca. A za maseczke w autobusie każdy powinien pilnować siebie.

Natalka
@Zeta

Oj to bardzo częsty proceder, słabo się rozglądasz

Diana
@Zeta

No i każdy pilnuje siebie i działa to tak jak działa, że większość osób nie nosi i zakłada dopiero przy wychodzeniu z autobusu by zostać wpuszczonym na teren zakładu. Skoro zatem nie nosi się ich w autobusie to jaki jest cel by wąska grupa ludzi - zresztą na ich miejscu czułabym się napiętnowana - nosiła je w zakładzie pracy? To w ogóle sprzeczne z logiką. Zakłada się, że kilka osób z logistyki zarazi produkcję a nie zakłada się, że dziesiątki osób na produkcji może zarazić się między sobą. Godne to podziwu. No chyba, że zakłada się również, że na logistyce pracują osoby trędowate, Absolutnie mamy tutaj do czynienia z łamaniem jednego z podstawowych praw pracowniczych zawartych w kodeksie pracy a mianowicie nierównego traktowania wszystkich zatrudnionych, piętnowania, dzielenia na lepszych i gorszych.

@Diana

Zdecydowanie masz racje ! Musisz to zgłosić do zarzadzajacych tą firmą:)

@Natalka

Tak skupiam się na pracy , że nawet nie mam czasu się rozglądać

@Omg

No właśnie, czy ktoś już zaczął żałować że odrzucił tą atrakcyjną propozycję firmy ?

Zwolniony
@Seba

Nie żałuję tego że zostałam zwolniona, wręcz dziękuję bo nie dała bym rady dłużej pracować w tym zgranym rodzinnym timie . Jedna pani nic nie robi a drugi robi za trzech mówi samo za siebie. Nie polecam tego pracodawcy.

@Zwolniony

Zadowoleni z odprawy ?

Zadowolony
@Ela

O tak odprawa była zacna.

Zwolniony

Nie.

@Zwolniony

Czemu tak ?

Mrugi
@Omg

To powiedz mi kto wrócił spowrotem do tej pracy.Gdybyś został bez kasy z dnia na dzien jak byś się zachował.czlowiek zapierniczał i wielkie (usunięte przez administratora) miał.a na magazynie to tych kmiotkow trzymią,przecież do niczego się nadają,łażą jak by mieli .....powiązane śmieszni brygadziści Damian Adis i patryk żenada.ludziom kazali zapierniczac a sami przesiaduja do dnia dzisiejszego po godz. Z girami wywalonymi na stole.Żeby dobrze sie pracowało,to w pierwszej kolejności dyrektor powinien ten magazyn oczyscic z tych kmiotow

Izabela
@Mrugi

Czyli Ciebie nie zwolnili w 2020? Człowiek czyta, co piszecie o PF i może zdezorientować: dobrze- niedobrze, źli ludzie- dobrzy ludzie. Jest lipcowe ogłoszenie o pracy na produkcji, stawka 22 zlotych brutto/godzina, dyspozycyjność pn-pt z możliwością godzin nadliczbowych. Te godziny to płatne? A stawka zgodna z tym, co macie? Pomocy!

@Izabela

zgadza się, płatne, za nadgodziny w ciągu dnia dopłacają 50% do podstawy wynagrodzenia czyli masz 22zł + 50% a wieczorne nadgodziny 22+100% i jeszcze dodatek nocny 20%

ZachódwMielnie
@Mrugi

@Mrugi widać że zwolniłeś się sam dla innej firmy a teraz ciśniesz gównobajki na byłego pracodawcę w poniedziałkową noc zakropiwszy kilka ml czystej dla odwagi niczym Kukiz pisząc tweety na rauszu :) nie znasz obowiązków oraz odpowiedzialnosci brygadzistów i wyżywasz się na chłopakach których wymieniłeś z imienia którzy nie raz nadstawiali tyłek za Ciebie, którzy nie raz proponowali ci byś został na nadgodzinach i dorobił sobie. Ale no cóż taka wdzięczność. Masz jedynie szczęście że pracowałeś na magazynie a nie produkcji.

Hyyp
@ZachódwMielnie

Kolego, co to znaczy żebyś sobie dorobił? Myślisz że dorobisz się czegoś pracując za taką stawkę? Wiesz ile przeciętnie ma oszczędności magazynier/pracownik prod.? Nie jest w stanie zgromadzić więcej niż marne 5-7tysiecy rocznie. Dobrze znam brygadzistów z działu magazynu, o produkcji się nie wypowiem bo nie miałem z nimi jako tako styczności. Kiedyś ktos coś tam wspomniał ze jeszcze ani razu Brygola z miotłą nie widział. Wyjątkiem jest brygadzista działu Blanki, tak ten o którym mowa wyżej. To są zwykle szczury i lesery i oni nie nadstawiają żadnego tylka za ciebie tylko robią tak by (usunięte przez administratora) nie podmoczyć. Albo jesteś dla firmy albo nie dasz sobie rady. Winny temu jest zarząd i naciski z jeszcze wyższej „góry” pozdrawiam serdecznie :)

Izabela

Trochę mnie tu nie było :) Dziękuję Ci stokrotnie. No to przynajmniej są konkrety. A jak teraz klimat, zapowiada się, czy będą paczki pod choinkę w tym roku?

nika do wyjebania

kto to zatrudnia?

Anonimowo

Nie polecam tej firmy 2 raz oszukali mojego narzeczonego z wypłatą rzekomo na umowie o pracę byl . Pani z kadr chyba nie normalna bo przelała bez jego wiedzy całe wynagrodzenie na konto komornika. Gdzie najnizsza krajową powinni mu przelać. A teraz okazuje się że zrobili to samo gdyż wymyślili sb jakas umowe zlecenie

@Anonimowo

Dwa razy stracił całą pensję na rzecz komornika ? Trochę mi się nie kalkuluje, narzeczony nie ma w domu umowy, aby przedstawić, że była ona o pracę ? Wybronił się jakoś z tego czy stracił wszystko ?

Nowy pracownik

Którego zazwyczaj jest wypłata?

Carl
@Nowy pracownik

do 10 każdego miesiąca

Lis

Nie zatrudniony z powodu chęci pracy na stałe wykiwany miała być praca w pierwszym kontakcie. Był telefon potem email szczegóły Noi rekrutacja . Zwiedzanie .i pytania i odpowiedzi . Wszystko ok gdy pani zawyżyła Natalia że mam same umowy o dzieło i zleceniówki i że tylko przerobiłem kilka lat na umowę o pracę stwierdziła że jestem leniwy i że odejdę po 3 daniach z pracy . Pyta mnie na jak długo chcesz pracować na stałe to dziękuję panu bo z cv wynika że krótki okres zatrudnienia czemu w tych filmach nie przedłużyli panu umowy ? Odpowiedz była prosta bo nie muszą i też zawsze mówili szukamy kogoś na stałe a nie na chwilę a zawsze dawali umowy na 3 miesiące i ewentualnie przedłużali na rok lub dwa lata . A na to ta pani pewnie pan sam się zwalniał nie wygląda to Dobrze z panem już nigdy nie podejmiemy współpracy

Kancelaria Prawna Poznań

WEZWANIE DO ZAPRZESTANIA NARUSZEŃ PRAWA. W związku z treścią nie prawdziwych informacji naruszających dobro firmy PF LOGO oraz ich pracowników , przekazywanych za pomocą środków masowego przekazu tj.portal GOWORK-informujemy , iż dalsze takie zachowania będą spotykały się ze stanowczym sprzeciwem firmy i tym samym zostanie złożone zawadomienie do Prokuratury w Poznaniu o uzasadnionym podejrzeniu popełnieniu przestępstwa z art.212 par.2 k.k. -tym samym zostaną ustalone adresy IP nadawców oraz ich dane rejestrowe od administratorów jak ich operatorów. Część z tych opinii naraża firme oraz jej pracowników na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska,rodzaju działalności ,a uzyskane równocześnie odszkodowania zastana spółka przekaże na cele społeczno-urzyteczne a dane osób naruszających prawo będą zgodnie z wyrokiem upublicznione.

Ta
@Kancelaria Prawna Poznań

To proszę poszukać jeszcze ip osób które notorycznie nekaja, obrażają i wypisują bzdury na temat osób nie pracujących w tej firmie już 10 lat naruszając tym samym dobre imię

Goryl
@Kancelaria Prawna Poznań

Tak tak, a urzyteczne to po jakiemu to?

Biurowy

Regularnie co jakiś czas zaglądam tutaj aby zobaczyć co pozytywnego ludzie powiedzą o pracodawcy. Niestety większość opinii jest negatywna i zakładam, że znaczna większość ich jest wylewana przez byłych pracowników przepełnionych negatywnymi emocjami wypluwającymi same kwasy dając błąd na błędzie ortograficznym w tekście. Z doświadczenia wiem też, że ta sama większość byłych pracowników to osoby, dla których był to pierwszy pracodawca w życiu i nie mają nawet porównania. Nie doceniają, że pracują na nowych sprzętach, maszynach produkcyjnych i wszelkim innym wyposażeniu. Chciałem napisać coś co może faktycznie przydać się osobom, które JESZCZE nie zostały zatrudnione i oczekują neutralnej oceny. Otóż pracuję w firmie od 10u lat. Przeszedłem kilka migracji od Śremu przez Zaniemyśl do Robakowa. Wiadomo, że nie zawsze jest kolorowo. Nie jest to możliwe przy takim stażu. Pracuję tu tylko i wyłącznie dlatego, że przeszedłem już wielu różnych pracodawców i mimo wszystko tutaj jest najcieplej jeśli chodzi o posadę. Pracownik ma jasno określone jakie umowy będą zawierane i na ile (próbna, okresowa, bezterminowa). Jeśli chodzi o pozytywy - stabilność zatrudnienia, pensja zawsze wypłacana do 10tego, wykluczając okres COVIDowy - zawsze premia kwartalna, nagrody świąteczne - symboliczne ale zawsze na jakieś świąteczne słodkie jest. Przy Bożym Narodzeniu również drobny upominek z oferty firmy. Ponadto dopłaty do dojazdów według jasnego taryfikatora. Ewentualnie dojazd organizowany autobusem firmowym. Karta multisport, ubezpieczenie grupowe, raz w roku impreza integracyjna. Konieczność wzięcia urlopu 14 dni ciągiem (tak wiem - to standard ale są firmy, które na to nie pozwalają). Do czasu COVID również w pełni wypłacane i regulaminowe nadgodziny a za święta i soboty powiększane stawki nadgodzin. Obecnie do wybrania jako dzień wolny więc też w porządku. Poza tym, np pączki na tłusty czwartek, plus niespodzianki na dzień kobiet/mężczyzn lub nagroda za 10lecie pracy w firmie. W ramach negatywów - myślę, że kadra zarządzająca ma wiele braków w wykształceniu lub szkoleniach. Niestety to uważam za największą słabość firmy. Pracowałem wcześniej w około 10u miejscach pracy. Większość na bardzo wysokim poziomie. Z drugiej strony całkiem fajnie, że dają szanse i awansują ludzi (czasem) z wewnątrz na kadrowe stanowiska. Każdy musi jakoś zacząć. Poza tym...zwykłe korpo a powiedziałbym wręcz, że dużo luźniej niż w przeciętnym korpo, więc i tak na plus. Przez 10 lat pracy na palcach mógłbym policzyć ile razy musiałem zabrać pracę do domu (psychicznie). Niestety praca ma prawo się nudzić bo awanse wewnętrzne to rzadkość. Co do samych zwolnień i dbania w temacie COVID - myślę, że każdy musi mieć świadomość - nie znamy dnia ani godziny kiedy przyjdzie czas na nas (mam na myśli również siebie). Trudno się dziwić takim zabiegom skoro wyraźnie sprzedaż spadła. Każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie co by zrobił zatrudniając 10u pracowników kiedy starcza mu pieniędzy na dwóch. Wiem, że firma zwlekała z tymi decyzjami maksymalnie jak mogła i stanęła na wysokości zadania. pozdrawiam

Fajnie jest

Ja też cofam lajka ! Typowe teksty dla biurowych gdzie jest 'najcieplej"

Biurowy

:) To tylko potwierdza co napisałem ;)

@Fajnie jest

Zanim stałem się biurowym, przeszedłem wiele stanowisk i firm. Naprawdę ci, którzy uważają, że w firmie jest "źle" niewiele wiedzą o życiu. Pewnie to roczniki 95-02 bez porównania, niewiedzący w jakich luksusowych warunkach pracują. Nie rozumiem jedynie narzekaczy, którzy dalej pozostają w firmie. Masochiści? Albo jest ok i siedzi się dalej albo się narzeka i odchodzi bo z pewnością wszędzie indziej jest lepiej.

Majlo
@Biurowy

Wiele ludzi narzeka a itak siedzi dalej ..... to są ludzie bez godności i szacunku do siebie samego.

Mini
@Majlo

Na portalach ogłoszeniowych same ogłoszenia o pracę do zacnych Pfow ! I to za stawkę mniejszą niż jest teraz aktualnie. Co tam się wyprawia ? Ludzi zwolnili niedawno a teraz szukają?

Majka
@Biurowy

W żadnym wypadku firma nie stanęła na wysokości zadania i wcale nie zwlekała ze zwolnieniami. Cześć pracowników "poleciała" w pierwszej turze niemal na początku pandemii. Potem mimo przyjęcia pomocy od rządu tzw. dziurawej tarczy antykryzysowej nie poczekano nawet jednego miesiąca mimo świadomości, że zbliża się sezon. Firma wolała zwrócić cześć pieniędzy od Państwa, wydać krocie na odprawy niż jak niektóre firmy pomyśleć o człowieku. Po miesiącu z błagalnym tonem w głosie wydzwaniano by ludzie wracali, bo sezon się rozpoczął. Jak to wygląda? Dzisiejsza sytuacja, gdzie brakuje ludzi to pochodna m. in. tamtych decyzji. A podobne zjawisko nie było pierwszym przed laty firma wręczyła wypowiedzenia jako prezent świąteczny. W tej firmie człowiek zawsze był i będzie na ostatnim miejscu. I dzięki takiemu podejściu mamy to co mamy. Posiłkowanie się firmami z zewnątrz. Powroty niektórych ludzi, do których pracy wcześniej były uwagi a teraz są przyjmowani z otwartymi ramionami oraz ogrom wstydu przełożonych, którzy w tym są zmuszeni uczestniczyć. Pojechano ostro po bandzie. Wyrzucono zbyt dużo osób. Nie zrobiono solidnej kalkulacji. Nie zostawiono żadnej rezerwy. Tak postępuje firma, którą myśli o człowieku? Myślę, że nikt rozumny nie da się zwieść i oszukać. Podwyżek też nikt by nie otrzymał. Mówi się o wyrównaniu stawek i wygląda to komicznie, że nowa persona ma identyczny zarobek co pracująca latami. Ale to celowy zabieg, bo kto by przyszedł na rekrutację, gdyby kwota na start nie została zwiększona skoro konkurencja od dawna płaciła więcej.

Równe traktowanie

Na magazynie za to nieogolony brygadzista działu BLANKI nieustannie wykorzystuje stanowisko do podrywania atrakcyjniejszych dziewcząt, które są szczególniej traktowane, mają względy i mogą pozwolić sobie na o wiele więcej.

XYZ
@Równe traktowanie

Ciekawe kiedy nieogolony brygadzista przestanie pobłażać swoim atrakcyjniejszym koleżankom z którymi szybko nawiązuje kontakt, wypisując z nimi zarówno w pracy jak i po.

Stary pracownik
@XYZ

Niestety, ale kiedy ten brygadzista przejął dział Blanek to tak to działa jego koleżanki mają ulgi i tak było jest i podejrzewam że będzie.

Zostaw merytoryczną opinię o PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O. - Śrem

• Jak się pracuje w PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 131.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 114, z czego 6 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PF LOGO EXPRESS SP. Z O.O.