Opinie o Consileon Polska Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Consileon Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Consileon Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Consileon Polska Sp. z o.o. w Szczecin

Czy w Consileon Polska Sp. z o.o. pracuje się na open space?

Katarzyna HR Nowy wpis

Nie pracujemy na Open Space:). Pracujemy w pokojach projektowych przy biurkach typu stand up, na wygodnych fotelach i przy bardzo dobrym sprzęcie.

Olga Nowy wpis

No tak, drogie Lwy, ale w firmach IT przyjęło się już dawniej podawanie widełek zarobkowych. Dlaczego w ogłoszeniu na juniorskie stanowisko w HR ich nie ma? Mnie interesuje właśnie ten dział, a uważam, że za IT powinny iść wszystkie w jawności wynagrodzeń.

Katarzyna Nowy wpis
@Olga

Dzień dobry, komentarz dotyczy starego ogłoszenia sprzed 3 lat. Aktualnie wygląda to inaczej, aczkolwiek obecnie nie rekrutujemy do działu HR. Jeśli jednak takie ogłoszenie się pojawi w przyszłości na pewno zamieścimy widełki.

Czy pracownicy Consileon Polska Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

HR

Oczywiście!

Magda

Czyli każdemu należy się sprzęt ?

@Magda

cześć, tak. Wszystkim pracownikom zatrudnionym w naszej firmie zapewniamy niezbędny do pracy sprzęt.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Consileon Polska Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Senior Frontend Developer/ka (React). Jaki był jej rezultat?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Consileon Polska Sp. z o.o.?

Paulina HR

W Consileon Polska każdy z pracowników sam wybiera sprzęt, na którym będzie pracował. W zależności od preferencji do wyboru jest MacBook Pro lub Dell. Dodatkowo każdemu zapewniamy minimum 2 monitory. Poza bardzo dobrym sprzętem gwarantujemy ergonomiczne miejsca pracy - wygodne fotele oraz szerokie biurka z regulowaną elektrycznie wysokością. Natomiast jeśli chodzi o narzędzia deweloperskie, to dobierane są indywidualnie pod każdy projekt, uwzględniając potrzeby i wymagania każdego zespołu.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Consileon Polska Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Paulina HR

W organizowanych przez nas procesach rekrutacyjnych kandydaci biorą udział w trzech etapach. Po przejrzeniu nadesłanych CV udzielamy informacji zwrotnej wszystkim kandydatom. Następnie z wybranymi osobami umawiamy się na wstępną rozmowę telefoniczną. Ostatnim etapem rekrutacji jest rozmowa techniczna ze specjalistą danej technologii w naszym biurze, po której następuje podjęcie decyzji o rozpoczęcia współpracy z wybraną osobą. Na decyzję po każdym z etapów kandydaci czekają zwykle po kilka dni.

Co jaki okres czasu w Consileon Polska Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Katarzyna HR

Hej, W naszej firmie, co roku przeprowadzamy procesy ewaluacyjne mające na celu wyznaczenie ścieżki rozwojowej naszych pracownikow. Przy okazji ewaluacji również rozmawiamy o wynagrodzeniach. Pozdrawiam Kasia

Filip

Czy firma może zapewnia swoim pracownikom naukę języka angielskiego?

@Filip

Cześć, tak, język angielski w naszej firmie to must-have. Dla osób chcących doskonalić jego znajomość zapewniamy zajęcia prowadzone przez native speaker'ów z jednej z najlepszych szkół w Szczecinie. Oczywiście zajęcia prowadzone są w naszym biurze.

Maciej
@Paulina HR

Skoro język angielski jest podstawowym kryterium decydującym o zatrudnieniu, to zastanawiam się, czy można na początku odbyć staż w tej firmie i przez ten czas skorzystać ze szkoleń językowych, które firma ta oferuje? Jestem ciekaw, czy jest taka możliwość.

@Maciej

Cześć Maciej, w naszej firmie realizujemy głównie projekty dla zagranicznych klientów. Tworzymy rozwiązania software’owe dla firm i start’upów ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec, stąd też już na samym początku współpracy język angielski w stopniu minimum średnio zaawansowanym jest wymagany. Dlatego, aby zostać częścią naszego zespołu, język angielski na poziomie B2 musisz znać. Oczywiście wspieramy rozwijanie kompetencji językowych na poziom powyżej B2. Inaczej sytuacja wygląda z językiem niemieckim. W jego przypadku możliwe jest rozpoczęcie nauki od poziomu podstawowego, ponieważ ze względu na pochodzenie naszej firmy, jego znajomość jest przydatna i mile widziana, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że język niemiecki nie jest tak popularny jak angielski. Wszystkie zajęcia językowe organizowane w naszej firmie, dostępne są dla pracowników zatrudnionych na stałe tj. po okresie próbnym.

Czy można w Consileon Polska Sp. z o.o. liczyć na jakieś dodatki?

Paulina HR

Oczywiście, poza podstawowym wynagrodzeniem stwarzamy naszym pracownikom warunki do rozwoju swoich kompetencji i umiejętności. Każdy z nich posiada indywidualny budżet szkoleniowy wraz z dodatkowymi dniami przeznaczonymi na naukę (aż 15 dni w roku). Podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników jest dla nas wyjątkowo istotne. Zapewniamy również zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego, które opłacamy. Lekcje odbywają się w biurze i prowadzone są przez najlepszych lektorów. Pracujemy w komfortowych warunkach, przy automatycznie regulowanych biurkach i przy minimum dwóch monitorach. W naszej firmie spodziewać się możesz także takich oczywistości jak karta Multisport, spotkania projektowe oraz cyklicznie odbywających się imprez integracyjnych. Zapraszamy do zerknięcia na nasz profil na Facebook’u, na którym dostępne są relacje z minionych wydarzeń. Codziennością są dla nas świeże owoce i przekąski do kawy. Stanowimy fajny zespół ludzi o wyjątkowym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach. Jeśli zależy Ci na pracy, w której będziesz mógł rozwijać swoje kompetencje, to na pewno odnajdziesz się u nas w firmie.

xyz

Czy przyjmują na staże?

Katarzyna HR
@xyz

Dzień dobry, w naszej firmie staży w ich tradycyjnej formie nie organizujemy. Osoby nie posiadające jeszcze doświadczenia w branży IT mają szansę do nas dołączyć zgłaszając się na organizowane przez nas szkolenia "Lions Academy". Ostatnie dotyczyło technologii Java. Do naszej akademii lwów :) obowiązuje tradycyjna rekrutacja, ponieważ osoby, które ukończą proces szkolenia z pozytywnym wynikiem zostają przez nas zatrudnione. Nabory do kolejnych edycji "Lions Academy" ogłaszamy na naszym facebooku: https://www.facebook.com/ConsileonPolska/.

Firma godna polecenia. Zarówno warunki pracy jak i atmosfera na wysokim poziomie. Podejście do pracownika utwierdza w przekonaniu że zależy im również na rozwoju osobistym zatrudnionych osób.

Choracy

Świetna firma fantastyczni ludzie więc z przyjemnością się pracuje, polecam.

java dev

Zdecydowanie polecam każdemu, kto chciałby chociaż raz w życiu doświadczyć pracy w organizacji, która kieruje się jasno przedstawionymi zasadami i wartościami. Rozwój specjalistów umożliwia tutaj budżet i dni na szkolenia i konferencje. Ponadto, firma organizuje cyliczne wewnętrzne workshopy oraz współorganizuje największą szczecińską konferencję javową. Atmosfera pracy jest naprawdę czysta, ponieważ energię na współzawodnictwo przepalamy w sportach zespołowych, a w biurze stanowimy zgrany zespół. 10/10

nina

mam nadzieję, że trochę przesadzasz @anonim zamierzam aplikować na stanowisko specjalista w dziale HR i liczę na stabilną i satysfakcjonującą pracę w bardzo przyjaznym środowisku,bo takie warunki oferują w ogłoszeniu

chyba wiem co przedmówca miał na myśli. Firma bardzo fajna, miła atmosfera i nie najgorsze zarobki, jednak nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Z dnia na dzień można zostać wysłanym do pracy do innego kraju, oczywiście wszystko trzeba załatwić sobie samemu, bilety, hotele itp. Firma niby chce prowadzić jakieś swoje projekty ale jeśli pojawia się coś za granicą to rzuca wszystko, bo tam ma lepszą kasę :/

programista

Czy mógłbyś napisać coś więcej? Czemu Twoim zdaniem jest chaotycznie zarządzana? Jaka jest atmosfera pracy? Czy trzeba dużo jeździć w delegacje?

moim zdaniem profesjonalni

Bardzo chaotycznie zarządzana. Trudne do przewidzenia decyzje.

Zostaw merytoryczną opinię o Consileon Polska Sp. z o.o. - Szczecin

Consileon Polska Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Cyfrowa 8
    71-441 Szczecin

Consileon Polska Sp. z o.o.