Opinie o EPAM Systems

hanys

Epam w Katowicach zrywa kontakt na etapie przygotowania oferty, już po testach kompetencyjnych. Na ostatniej rozmowie (było ich więcej) manager OBIECAŁ, że poinformuje przez rekrutera o jego decyzji dotyczącej propozycji warunków podjęcia współpracy. Przed tym spotkaniem, już od roku, wymienianych miałem wiele wiadomości z Panią rekruter. Kończyły się one słowami: Jestesmy w kontakcie! lub ewentualnie: Dziekuje i do uslyszenia! UWAŻAŁEM kontakt za duży profesjonalizm firmy. Widać była to tylko formułka z fałszywą intencją. Pani rekruter była w stanie odpowiadać na wiadomości w ciągu kilku minut, nawet w okolicach godziny 22. Minęły ponad dwa tygodnie i brak odpowiedzi ze strony firmy. Generalnie patrzę na komentarze w Internecie z dystansem. Tutaj potwierdzam na swoim przypadku, że brak kultury firmy Epam odczuje się wcześniej lub później. Dobrze, jak to nastąpi przed zatrudnieniem. Brak obiecanej informacji zwrotnej jest dużym niesmakiem i świadczy jakie firma ma naprawdę podejście do CZŁOWIEKA. Feedback - nawet negatywny powinien pozostawić dobre zdanie o firmie tj. zrobienia wrażania, że to jest miejsce, gdzie warto pracować. Ponadto powinien zachęcić kandydata do działań, takich aby móc zatrudnić się w tam przyszłości lub polecania tego miejsca znajomym. W przypadku braku obiecanego feedbacku, dzieje się odwrotnie. Nigdy nie wiesz, kiedy taka firma odwróci się do Ciebie plecami.

ziutek
@hanys 02.09.2017 13:20

To pewnie gadales z kolesiem z blizna na gębie , nie dziwie sie ze ktoś mu wcześnie tej maskę przerysowal. Jednak ludzie sie nie zmieniaja.

janusz
@hanys 02.09.2017 13:20

To po co zadajesz się z firma , ktora nie chce cię zatrudnić ? Na kolanach sie bedziesz prosił zeby "wielki" Epam sie odezwał. Nie szanują kandydatów, to po co tracić czas na dyskusje.

Korpo

Witam, Powstaje oddział w Wawie. Macie jakieś info czego się spodziewać? Ktoś był już na rozmowie?

Agata

@Yeti widzę, że niestety nikt nie zdążył odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mam nadzieję, że znalazłeś interesujące Cię informacje. Zachęcam na przyszłość również do obserwowania zakładki EPAM NEEDS YOUR TALENT http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,794502,0,0,epam_team_needs_your_talent Znajdziesz tam link do strony firmy, gdzie możesz przesłać swoją aplikację.

Yeti
@Agata 20.07.2017 14:07

Dziękuję za odpowiedź, cv zostanie wysłane.

Yeti

Czy szukacie w tej chwili kogoś na staż? SQL, front-end?

x

siema jak wyglada praca na st. oracle developer?

x

siema, jak wyglada praca na stanowisku oracle developer?

Nick

Lol ciekawe co myśli firma albo właściciel firmy której działanie trzeba opisać ..

etam epam

Epam wykorzystuje rozmowe rekrutacyjna do wyciagania informacji na temat firmy w ktorej obecnie kandydat pracuje zadajac pytania takie jak ile jest osob, zespolow, jaka struktura itp. To jest czesta praktyka, ktorą firmy stosuja by dowiedziec sie jak wyglada praca u konkurencji. Bylem na takiej romowie w Gdansku i sam sie zlapalem na tym ze chyba za duzo chca wiedziec. To jest nie fair bo mnie jako kandydatowi zalezalo by rozmowa wypadla dobrze wiec bylem bardziej sklonny by na takie pytania odpowiadac. Informacje zwrotna otrzymalem ale po bardzo dlugim czasie.

EPAM Systems
pracodawca
@etam epam 04.02.2017 07:04

Dziękujemy za komentarz i podzielenie się opinią na temat rozmowy rekrutacyjnej w naszej firmie. Rzeczywiście, zadawanie pytań dotyczących organizacji, w której pracuje kandydat, jej strukturę czy wielkość, jest raczej powszechną praktyką podczas procesu rekrutacyjnego. Pytania te mają jednak na celu lepsze poznanie i zrozumienie obecnego środowiska pracy kandydata - dzięki temu rekruterzy oraz managerowie mogą lepiej ocenić doświadczenie i stopień dopasowania profilu danej osoby zarówno do naszej organizacji, jak i do zespołu, w którym dany kandydat miałby pracować. Mamy nadzieję, że nasza odpowiedź wyjaśniła tę wątpliwość. Pozdrawiamy. Zespół EPAM.

Katowice

Jak wygląda sytuacja w Katowicach? Jakie warunki pracy? Ilu pracowników? Duża rotacja? Jakieś problemy ostatnio? Jakie projekty w Javie? Utrzymanie, rozwijanie softu? Nowe, stare technologie? Tylko proszę o rzeczowe odpowiedzi dotyczące Katowic, bez marudzenia, lamentowania i przesadnie subiektywnej krytyki.

dfg

@pero nie ma przecież od nich żadnych ofert pracy

dsaq2d
@dfg 10.10.2016 18:41
@pero nie ma przecież od nich żadnych ofert pracy

sa oferty pracy imbecylu

34rt

no wiesz wlasnie chodzi o to że nie dla każdego sa to ze tak powiem takie oczywiste to zależy od tego jakie ktoś ma wyksztalcenie i tez wiadomo ze nigdy nie ejst tak że oni każdego przyjmą kto będzie spełniał ich wymagania tylko najlepszą ososbę jednak

sda12e123dsa
@34rt 07.10.2016 19:24

tepaku wroc do podstawowki

pero

Pytasz i sam odpowiadasz @sd? Nie wiem czy są takie popularne bo nie każdy może się dostać wymagania są duże.. teraz szukają anglisty wystarczy sprawdzić czego oczekują

pwc
@pero 30.09.2016 15:28

ale jestescie tepi masakra...

sd

Może wiecie czy oferta pracy na kierownika produkci jest wciąż aktualna? wykształcenie minimum średnie -mile widziana technologia żywności lub pokrewne to normalny wymóg, ale skoro jest umowa o pracę, to jeszcze się nie dziwię, że ich oferty są tak popularne.

koko

@radek piszesz o tym fajnie i sielankowo ale czy jesteś pewny że spełniasz wysokie wymagania i uda ci się pozytywnie przejść rekrutację? już sam angielski to jest obowiązkowo C1/C2, a rok doświadczenia na podobnym stanowisku także musisz mieć, lekko nie ma

wrrrrr

Bardzo nieprofesjonalni rekruterzy. Brak informacji zwrotnej po procesie, nawet na maila nie chcialo im sie odpisac, ehhh.

radek

Global Mobility Specialist teraz jest u nich potrzebny i taka oferta sie pojawiła. Widze też, że spokojnie można zarobić tutaj do 4000 zł ale trzeba znać dobrze jezyk, w zasadzie dosyc płynnie i zastnawiam się jak to będzie wszystko wyglądało. Ciekawi mnie też stawka.

pero

Czy ktoś pracował na stanowisku Global Mobility Specialist? EPAM Systems prowadzi właśnie chyba nawet od wczoraj taką rekrutacje z tym, że dotyczy ona Wrocławia

Zmiko

Trudno w takim razie mówić o wiarygodności oraz o stabilnym zatrudnieniu. Ciekawe czy HR dostał wypłatę na czas ? Pewnie dostał za siedzenie na krzesłach. Co to za dział hr jak sa takie migracje? Pewnie z łapanki albo gorzej. Trafić do firmy gdzie spóźnia się z wypłatą a za cztery miesiące cie wywala z dwutygodniowy okresem wypowiedzenia haha, bezcenne.

Gość z Gdańska
@Zmiko 04.08.2016 06:33

Opóźnienie było jednorazowe, dotyczyło tylko weekendu i większość ludzi chyba nawet nie zauważyła, że jest coś nie tak, dopóki nie przyszedł mail z przeprosinami.

pero

To spoko chociaż, że nie trzeba teraz czekać na pensję @Gość z Gdańska jeśli mogę cię trochę podpytać to chciałbym wiedzieć czy to, że podobno wysyłają ludzi na projekty do innych krajów to prawda i jak często mogę na coś takiego liczyć? Nie ukrywam, że bardzo mi na czymś takim zależy. Dzięki

lalala
@Gość z Gdańska 04.08.2016 11:19
Tak, wysyłają ludzi za granicę. Zdarzają się różne projekty z różnymi technologiami. Czy pojedziesz - zależy czy akurat Twoje u...

Realnie to kto chciałby jechać za granice i dostać nawet nie połowę tego co jego koledzy pracujący już za granica. Trochę takie żerowanie na naiwności ludzi.

Gość z Gdańska.
@lalala 04.12.2016 23:32

Przy relokacji podpisujesz umowę z lokalnym oddziałem EPAMu, z lokalnymi stawkami. Żadnego żerowania nie ma

senny

No dobrze, ale to wiadomo jak to teraz wygląda z wypłatami> Chętnie bym się załapał, bo przecież i tak w zamian dają dobre zarobki odpowiednie do zadań.

Gość z Gdańska
@senny 01.08.2016 23:27

Ja wiem o jednej obsuwie w 2014 - pensja zamiast przez 1-szy przyszła 2-go (1-szy wypadał w niedzielę). Potem przyszedł mail z kierownictwa z przeprosinami i od tamtej pory przelewy są regularnie księgowane parę dni przed pierwszym każdego miesiąca.

hah

Znajomość języków obcych stanowi rozsądny wymóg do spełnienia, ale wiecie jednak czy wypłata jest u nich terminowa? Zależy mi na tym, żeby dostawać wszystko na czas, bo i tak jest szansa na to, żeby wypełniać obowiązki w pozytywnej atmosferze, więc pewnie i w terminie.

JerzyMiller
@hah 01.08.2016 22:15

Nie jest, w latach 2014-2015 mieli dwie obstrukcje z wyplatami, tylko dwie i az dwie.

Arbuc
@hah 01.08.2016 22:15

Naucz sie polskiego. Albo zaprogramujcie lepsze boty do postowania. Twoja wypowiedz nie ma sensu, albo masz problem z glowa, ze piszesz tak nielogicznie...

pero

@Pomocnik Gargamela skoro są uzależnione od doświadczenia, umiejętności i znajomości języków to nie wiem co w tym interesującego

Znok

Och Bob, daj spokój, normalna praca i na pewno hehe nie hańbi, więc na spokojnie można czegoś tutaj popróbować, mówię Ci to ja, a jestem przecież dobrze znany

Pomocnik Gargamela
@Znok 17.07.2016 14:56

Swoją droga te wewnętrzne regulacje wynagrodzeń to ciekawy temat. A jeżeli firma funkcjonuje na wielu rynkach to jeszcze bardziej. Warto wtedy sprawdzać czy na każdym rynku regulacje sa podobne a jeżeli nie to jaki jest tego powód. Zazwyczaj takie powody sa uzasadnione w interesujący sposob.

Epamer

Bob, głupoty piszesz...

Wi

No co ja mogę powiedzieć, czytam te wasze opinie i nie mogę się zgodzić, że jest tu w jakiś sposób nie tak, oczywiście w kazdej firmie są wzloty i upadki, warto się do tego przyznawać i nie robić zbuytniego zamieszania, ja polecam ku zastanowieniu jednak

Bob

Warto dodać iz na rozmowie kwalifikacyjnej dowiesz sie iż bedziesz zarabiał około 10% mniej jak bedziesz pracował przy wewnętrznych projektach. I ten okres jest przewidziany jako jeden lub wiecej miesięcy. Analogicznie : w ogłoszeniu pisze sales manager , na miejscu jak przejdziesz cały proces, dowiesz sie ze zostaniesz akwizytorem. Ja to przynajmniej tak traktuje ze te 2 sytuacje sa podobne. I w jednym i w drugim przypadku robi sie ludzi w wuja. Wszystko na temat.

krzesło

Wiecie czy są teraz jakieś oferty pracy poza travel specialist czy hr consultant? Chciałbym się załapać bo poza zarobkami i tak jest szansa na jakieś socjale. W końcu wiedzą jak zadbać o pracowników teraz.

34rt

hej hej @Ja dokladnie to szukaja na stanowisko Office Specialist w Katowicach wiesz co generalnie cale ogloszenie jest po angielsku napisane wiec z cala pewnoscia musisz perfekcyjnie znac ten jezyk tu

DIma
@34rt 29.06.2016 18:25

Starczy ukrainski. Epam jest super, reszta co krytykuje to frustraci nieszczesliwi.

Ja

A jak wygląda praca w administracji? Taka sama tragedia jak przy projektach? Do nowego biura w Katowicach szukają Office Managera.

mhnmn

hej! widze ze posuzkuj a na kilka ciekawych stanowisk jak Payroll Specialist do Krakowa czy Talent Acquisition Marketing Assistant do Worcławia - cikawie wygladają te ogłoszenia, a mnie interesuje jak się pracuje w firmie EPAM Systems? proszę o info.

insider z Gdańska

Ależ chcemy zatrudniać Polaków, tylko w tej chwili jest takie zapotrzebowanie na developerów, że trzeba ratować się kandydatami z innych krajów. Z tego co ostatnio widzę, pojawiło się dużo kandydatów z Brazylii...

Pani B

No to ciekawe, dużo tu piszą że EPAM nie chce zatrudniać polaków. U mnie jest na odwrót:) Aplikowałam na stanowisko do oddziału administracyjnego w Krakowie. Nikt nie skontaktował się ze mną. Od znajomych dowiedziałam się że nie można się tam dostać jeżeli nie jesteś polakiem (albo polką). Biegłe mówię po polsku, również po angielsku, mam odpowiednie doświadczenie, ale nie mam obywatelstwa polskiego. No cóż, no trudno...

Dzem

Cześć, czy potrzebujecie kogoś na jakieś fajne stanowisko czy aktualnie jest przerwa i nic wielkiego się nie składa? Byłoby super się dowiedziec od Was

ale

Patryk - zależy jaki tester - zwykły funkcjonalny zarobi mniej niż ten od automatyzacji testów.

@Patryk 14.04.2016 13:29
Automatyczny - 3 lata expa w Sabre w 2 zespolach, testy w Javie(Selenium, TestNG) i JMeterze. Do tego standardowe skille IT: Li...

To proponuję złożyć papiery i przejść przez rekrutację. Dostaniesz ofertę, jak nie będzie Ci odpowiadała, to po prostu jej nie przyjmiesz...

Patryk
@ale 15.04.2016 11:07

Dlatego pytam tutaj, jakbym chcial odpowiedzi od Was(popisales sie typowym pier****iem dzialu HR, zakladam, ze tam pracujesz) to bym napisal na Linkedinie do kogos z dzialu HR :) To jeszcze dla informacji - jak nie znam kwoty to nie aplikuje i koniec dyskusji, dlatego chcialem te kwote poznac. Wiec - czy ktos moze ja podac?

New

Witam, A jak wygląda sprawa z Junior Java delevoleper i Java Academy? był ktoś lub pracuje jako początkujący programista?

Patryk

Na jakie stawki można liczyć jako Software Tester? Tylko błagam, bez HRowego gadania, "ile wynegocjujesz tyle będzie"... Konkretnie, 5k? 10? 15?

petru

ok rozumiem @były pracownik twój punkt widzenia ale może napiszesz konkretnie dlaczego Ci ludzie odchodzą bo tego już nie zawarłeś w swoim komentarzu zależy mi na informacji bo chciałbym aplikować do nich jako manager

byly pracownik
@petru 18.03.2016 15:01

odchodza dlatego ze 80% projektow to praca przy legacy code, albo wogole przerzucanie plikow po serwach , czytanie logow, jednym slowem taki najwiekszy chlam maintenancowy dlatego kazdy ambitniejszy developer ucieka stamtad jak tylko trafi na taki "rozwojowy" projekt. Poza tym czesto klient traktuje kontraktora z epamu jak pracownika drugiej kategorii. To sa uroki outsourcingu, normalne ze nie bedzie klient dawal takiego chlamu swoim devom czy testerom bo pouciekaja. Projekty to jeden aspekt a atomsfera w firmie to drugi. Na okraglo slyszysz rozmawiajacych glosno pracownikow (glownie ze Wschodu) ktorzy np nie maja projektu i nie zwracaja uwagi na to ze ktos pracuje. Kilka przypadkwo znam osobiscie ze odchodzily m in dlateog ze nie dalo sie w spokoju pracowac Kolejna sprawa to management zwlaszcza ktory "zarzadza" biurem w taki sposob ze nie ma zadnego konkretnego projektu w Krakowie. Zagranica epam ma fajne projekty cale zespoly od testerow do project managerow. Niestety nie w Krakowie.

ypio

wydaje mi sie, że na pewno jak wymagaja znaojomości języka to też jakos to sprawdzić muszą no i pytają, a też jest u nich oferta jako Global Mobility Assistant i też angielski jest wymogiem.

byly pracownik

Szkoda sie rozpisywac o tej firmie "oferujacej prace przy najlepszych projektach z wykorzystaniem najnowszych technologii" wiec napisze krotko. Zaczalem w epam w jednej z pierwszych fal rekrutacyjnych. Po roku i 10 miesiacach z grupy kilkunastu osob nie zostal NIKT w IT i zmyla sie z polowa tamtejszych HR. To chyba mowi samo za siebie co biuro w Krakowie ma do zaoferowania skoro wiekszosc pracownikow (przynajmniej Polakow) odchodzi stamtad po 6-12 miesiacach z postawa w stylu "Kamien spadl mi z serca ze to juz koniec tego nieporozumienia".

Ja

Hej jak przebiega rozmowa tel z Hr - jakie pytania, o co po angielsku pytaja? Dziękuję

były_epamer

Wow, EPAM jeszcze istnieje? Po pół roku w pracy w tej firmie dałbym głowę, że zbankrutują w ciągu kilku miesięcy. Przykre, że ludzie nadal dają się nabrać na ich obietnice.

former employee

wytrzymalem pol roku i odszedlem. Praca to utrzymanie systemow powstalych pod koniec lat 90tych. Moze i sa ciekawsze projekty, ale ja o takowych nie slyszalem. Generalnie za podobne pieniadze mozna w KRK znalesc duzo ciekawsza prace

ale

Praca w Gdańsku wygląda całkiem inaczej niż w Krakowie, głównie dlatego, że Site Manager stara się zwracać jak największą uwagę na ludzi i nie traktować ich jako zasoby udostępniane klientom. Niestety ostatnio macki Krakowa sięgnęły również Gdańska - część nowych projektów jest sterowana właśnie stamtąd. Co do zarządzania to w Gdańsku na razie nie było prawdziwych managerów - dopiero struktury takie powstają poprzez awansy aktualnych pracowników. Ma to zalety i wady - jak masz doświadczenie możesz szybko awansować, niestety czasem ludziom pełniącym rolę TL brakuje jeszcze doświadczenia, a nie wszystkiego można się nauczyć bez praktyki, nawet na kursach managerskich, które EPAM zafundował niektórym pracownikom. Poza tym rotacja w Gdańsku jest raczej na poziomie średnim dla branży, za to w Krakowie jest chyba ze trzy razy większa. Co do parkingów - to chyba coś z tym niedługo zrobią, po tym jak Olivia zafundowała dwukrotne podwyżki opłat za parkowanie...

mac

@król Witam, oczywiście coś co jest standardowe nie jest od razu negatywne, nie to miałem na myśli. Oczywiście są informacje, które każdy z nas chciałby znać tak po prostu.

król

standardowo a jednak i tak warto u nich pracować, ponieważ zatrudniają na umowę o pracę co daje dostęp też do całkiem niezłego pakietu socjalnego i opieki medycznej ;)

mac

@Alan @y dziękuję za informacje, zatem praktycznie standardowo.

ela

@Alan wydaje mi się, że wystarczy popatrzeć na oferty, najczęściej są z 3 różnych miast więc wniosek łatwo wyciągnąć. A co do firmy ogólnie, wydaje mi się, że są zbyt zajęci pracą, by pisać pozytywne opinie.

Alan

@łata - 3 filie w Polsce ??? to niezle jestes zoorientowany....pewnie masz dostep do wewnetrznej wiedzy ;-) ...no i znowu te teksty...fajnie że firma daje szanse pracownikom na rozwój....no przecież to śmierdzi na kilometr wpisem z lokalnych IP w Epam :-) CO do Gdanska - nie ma parkingu - przed biurami jest płatny parking dla chętnych

mac

@łata Witam, odpowiadając chciałbym zaznaczyć, że rozwijać się można obecnie w każdej firmie a nawet w domu :)

łata

@mac nie wiem jak jest dokładnie, ale podejrzewam, że jak na firmę, która ma aż 3 filie w Polsce, to raczej siedziby znajdują się w miejscu, gdzie i parking jest.. :) zresztą, czy to takie ważne. Fajnie, że firma daje szanse pracownikom na rozwój.

Zostaw opinię o EPAM Systems - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EPAM Systems