Opinie o Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. w Sępólno Krajeńskie

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja mebli specjalistycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. w Sępólno Krajeńskie

Również kiedyś byłem przełożonym i z tego co wyczytałem między wierszami nie dojrzałeś emocjonalnie do tejże funkcji. Radzę pogłębiać relacje z podległą kadrą... I przestrzegać zasad etyki.

Na jakie zarobki można liczyć w dziale obsługi klienta?

Pracowałem w tej firmie w biurze. Atmosfera była okropna.Dwóch szefów.jeden rzadko się zjawiał drugi wygladał jakby olewał wszystko. Za mojej pracy zmieniło się 4 dyrektorów. Generalnie dno.

Klient

Meble słabej jakości, szczególnie regały. Fronty pod wpływem użytkowania się wykrzywiają a zawiasy ulegają rozregulowaniu. Pani J. G. odpowiedzialna za sprzedaż i kontakt z klientem bardzo mało profesjonalna. Nie jest w stanie przedstawić benefitów produktów, nie zna się na materiałach drewnianych.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
Pewna Kobieta

Bardzo dziwna firma. Na początku wszyscy są bardzo mili i uprzejmi, niestety z biegiem czasu to ulega zmianie. Nie dopuszczalne jest obgadywanie potencjalnych klientów przez dyrekcje handlową: że ten jest taki, że inny ma zbyt małą małą ilość gotówki, żeby zakupić u nas meble. „Tort zjada się małymi kęsami, bo w przeciwnym razie możesz się zadławić”. Bardzo ważną kwestie tutaj odgrywa również współpraca między pracownikami. Niestety na tej linii firma całkowicie się wysypuje. Jeżeli masz jakieś pytania, bądź potrzebujesz pomocy, współpracownicy będą robić wszystko, żeby Ciebie nakierować na złe tory. Dział handlowy jest „świętymi krowami”. Wszyscy siebie kryją oraz nie odpowiednio podchodzą do sprzedaży i pozyskiwania nowych klientów oraz zawsze mają ostatnie zdanie podważając autorytet innych kompetentnych pracowników. Wiadomości e-mail od klientów, którzy oczekują na rozwiązanie problemu są prawdopodobnie przekierowywane do skrzynki „spam”. Bo dla niektórych osób są tematy ważne jak i mniej ważne. Bardzo ważnym tematem jest również stosowanie mobbingu w pracy przez osoby na wyższych stanowiskach w hierarchii firmy, mowa tutaj o kadrze dyrekcji. Nękanie telefonami, e-mail, ciągle wezwania na dywanik. Moim zdaniem prezesi, albo nie widzą tego problemu, albo po prostu nie chcą widzieć. Jeżeli, ktoś rozważa chęć podjęcia współpracy z tą firmą proponuję zastanowić się trzykrotnie czy jest sens niszczyć sobie zdrowie, dla kilku złotych.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.?

Szkoda że pracuję już tam przeszło 4 lata a jak idę pytać o podwyżkę to ciężko słyszę od mistrza tylko że nie ma kasy . Obiecywane wyższe stanowisko ale nic z tego przychodzą nowi i mają więcej a ja po 4 latach najniższa krajowa jak bym miał inną pracę to już bym nie pracował tam

Urszula

Czy awans zależy jedynie od stażu pracy czy również wyniki z niej są w jakikolwiek sposób zbierane oraz analizowane? zastanawia mnie też przy tym kwestia finansowa, czy faktycznie firma może miewać z nimi pewne problemy? z czego wynikają?

@Urszula

Awans głównie zależy od lizusostwa wobec przełożonych a co do kwestii finansowych to awans wiąże się z około 100 zł podwyżki na rękę także śmiech na sali. Firma ta niema szacunku dla doświadczonych pracowników i woli inwestować w nowe hale i maszyny niż w dobrych pracowników bo przecież małpa może pracować w tej firmie równie dobrze wedle pewnego pana dyrektora

MobbingDnoDna

Tak, rozwinięcie skrótu MDD w moim nicku odzwierciedla atmosferę pracy w tym zakładzie. Zarząd firmy ewidentnie ignoruje zgłoszenia na temat dręczenia i psychicznego znęcania się nad podwładnymi przez kierowników/kierowniczki brygadzistów/brygadzistki. Zgłoszenie anonimowe nie ma sensu, ponieważ informacja bardzo szybko "wypływa" na cały zakład. Pracownicy są jawnie zastraszani. Swoi swoich kryją. Jakąś dziwną (usunięte przez administratora) satysfakcję dają tym ludziom na stołkach poniżanie, darcie się i jawne wyśmiewanie się z konkretnych osób, najczęściej na najniższych stanowiskach. Całkowity brak empatii oraz współczucia wobec tragedii osobistej (usunięte przez administratora). Udawanie, przymilanie się, po to, aby za plecami obrobić kogoś z góry na dół. Kłamanie w żywe oczy na temat pracownika - zgłosił, że nie nie może przyjść do pracy ponieważ jedzie z członkiem rodziny do szpitala, tymczasem awantura, że nikogo nie powiadomił. Firma jest skażona takimi zachowaniami. Kierownicy i brygadziści lubują się w wyżywaniu się i naśmiewaniu się z czyjeś tragedii.(usunięte przez administratora) Tymczasem to właśnie TO miejsce jest (usunięte przez administratora), przepełnione zawiścią i złośliwością, których źródeł nie sposób zrozumieć. Tylko psychopaci są pozbawieni ludzkich odruchów. Nikt przy zdrowych zmysłach, słysząc co się tam dzieje, (a niesławne legendy o niektórych kierownikach i brygadzistkach już dawno wyszły poza granice regionu) nie poszedłby tam pracować, ale niestety w tak małych miejscowościach nie ma się za bardzo wyboru. Zatem (usunięte przez administratora) u władzy, bo przecież brygadzista czy kierowniczka to wielkie persony we własnym mniemaniu, pastwią się nad ludźmi, którzy po prostu przychodzą do pracy i chcą wykonywać swoje obowiązki. Nie trzeba im za to bukietów kwiatów, ale zwykłego szacunku i traktowania po ludzku. Na stronie MDD ewidentnie nie wiedzą co piszą: "Siłą napędową naszych działań są wartości rodzinne." To nieprawda, ponieważ w tym zakładzie rządzą pieniądz i zawiść - wartości pozytywnych tam nie ma. Omijajcie szerokim łukiem.

@MobbingDnoDna

Miałam niebywałą okazję tam pracować, i powyższy komentarzy nawet w 1 % nie oddaje tej chorej atmosfery, którą w tej firmie panuje...

JaneDoe
@MobbingDnoDna

Piszesz o fabryce - w biurze na Toruńskiej jest to samo, a jeśli chodzi o rodzinną atmosfertę to w szafce jest kilka kubków z nadrukiem "jeżeli w firmie panuje rodzinna atmosfera to wiedz że wykończą cię tam psychicznie" a nowe osoby myślą że to taki ponury żart. Niestety wcześniej czy później to zdanie okazuje się prawdą ale przy dzisiajszej inflacji i cenach każdy trzyma się takiej pracy jaką ma, nawet jeżeli okazała się pułapką. Uważajcie na tą firmę!

Zbiorowi

A my chcemy pochwalić Panią z biura koło planboksu, stosunkowo chyba niedawno jest, miła uśmiechnięta i serdeczna do wszystkich, bardzo pomocna Oby takich osób więcej.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Fabio

Powiem jedno. Pracuje w tej firmie już dużo lat. Nikt nikomu nie nakazuje tu pracować. Incognito jesteście odważni wszyscy krytykujący . Pokażcie że coś umiecie , że Wam zależy …. ale wy tylko krytyka . Wykażcie się . Ja nikomu palca w (usunięte przez administratora) Nie trzymam mimo tego dostaję awansy. Wszyscy krytykujący … jesteście miękcy a takich firma nie potrzebuje ……

Elżbieta
@Fabio

Dużo lat, to znaczy ile pracujesz tutaj? :-) I w takim razie to można liczyć na jakąś stabilniejszą umowę? :-) jak to wygląda ?

AnseAwanse
@Fabio

Awanse, nie awansy. I Fabio to pewnie twoje imię i nazwisko, zupełnie nie anonimowy nick... Każdy tu opisuje firmę ze swojego punktu widzenia - czego w niej doświadczył i co przeżył. Oczywiście zdarzają się lenie, ale oni raczej w tak cudownym zakładzie jak go malujesz, długo by nie popracowali, prawda? Skoro zaangażowanie jest szybko dostrzegane i ty non stop awansujesz, to już pewnie jesteś jakimś dyrektorem co najmniej. Takie bajki to można dzieciom opowiadać. Wieść gminna , powiatowa i wojewódzka niesie, że się tam bardzo źle dzieje.

Pracownik MDD

Nie można złego zdania o firmie powiedzieć. Marudzi każdy, bo Polska to naród marudzący. Jestem zwykłym pracownikiem od 3 lat. Wkładam zaangażowanie i chęć do pracy a moje starania są doceniane i widziane przez kierowników i dyrektora. Awans- jeśli zasłużysz pracą A nie ściemą jest zawsze. Bawi mnie zazdrość I anonimowość wszystkich tu komentujących negatywnie na MDD. Szczerze polecam pracę w tym zakładzie! Niestety jest paru ludzi którzy robią pod górkę. Typu jeden majster I brygadzistki z Pakowni. Ale oprócz tego naprawdę za te pieniądze da się godziwie przeżyć I dodam na koniec! Z całego serca polecam jeśli ktoś chce pracować te firme! Ale pokaż zaangażowanie A nie wieczne marudzenie.

Maluch
@Pracownik MDD

Z całym szacunkiem ale Pan/Pani albo pracowała jakoś cztery lata do tyłu albo żyje w alternatywnym wymiarze. Jeśli chodzi o pracę w fabryce to fakt wynagradza się ale tylko tych , których nie można od ręki zastąpić aby nie doprowadzić do sytuacji z przed roku co do reszty....no cóż należy spuścić kurtynę milczenia.

Produkcja
@Pracownik MDD

Nic tu nie jest prawda jaki awans ktoś z rekrutacji poprawia wizerunek firmy godziwie przeżyć za najniższą krajową i 100 zł premii!!!

@Produkcja

Źle to brzmi z tym awansem, ale zawsze mogło być gorzej, przecież mogliby wcale premii nie dawać, prawda? ;)

Whattt
@Pracownik MDD

Z tymi awansami to przesadziles xD

Agata
@Whattt

Ale to co, nie było w historii firmy żadnych awansów pracowników? Oficjalnie mówi się coś o takiej możliwości czy nic na ten temat nie mówią?

Pracownik od lat
@Pracownik MDD

Kłamstwo i kłamstwo, człowiek się stara i mają Cię w dużym (usunięte przez administratora) Po 3 latach żadnego awansu, mają gdzieś, że dzień w dzień się starasz a raz po 3 latach powinien Ci się noga i zrobisz coś źle to zaraz na ciebie wsiadają

@Pracownik od lat

3 lata? :( a odnośnie tych starań to jak masz je udokumentowane? Zbierają wyniki i je zbiorczo porównują czy jak?

Zabawna Anonimowość
@Pracownik MDD

Bawi Cię anonimowość, a sam się nie podpisałeś. Mnie z kolei bawi to kategoryczne stwierdzenie, że awansu w MDD się doczekują ludzie, którzy na to zasłużyli, pracowici etc. Otóż nie albo nie w każdym przypadku. Przede wszystkim dobrze jest żyć z brygadzistką, kierownikiem którzy kochają lizusów i w swoim wdzięcznym stadku adoratorów dzień w dzień obrabiają wszystkich pozostałych. I nie chodzi o to, że marudzimy, bo lubimy. Część z nas lubi swoją pracę, swoje obowiązki - być może tak jak ty - jednak ich wykonywanie jest dość trudne kiedy się ciebie gnoi za samo przyjście tam, bo ktoś z góry ma ochotę się powyżywać. Fakt, że akurat na twoim dziale jest wspaniałe (wg ciebie) nie oznacza, że cały zakład świeci przykładnym traktowaniem pracowników.

Ktoś tam

Pracowałem tam przez dość długi okres i NIE polecam firmy z całego serca. Mała rodzinna firma, więc pracodawca robi z pracownikiem co chce. Zatrudniają mnóstwo osób, później tych osób zwalniają. Normalną praktyką jest (usunięte przez administratora), obgadywanie, plotkowanie oraz zwalnianie przed świetami. Kierowniczka zachowuje się chaotycznie i słabo się zna na własnych produktach, kieruje się tylko instynktami i ciągle zmienia zdanie. Co do stałych pracowników, to polecam nie mieć z nimi kontaktu — są to osoby, których największą umiejętnością jest kłamstwo. Wynagrodzenie bardzo słabe, wymagania wysokie, a atmosfera masakryczna. Jeżeli zależy Ci na własnym zdrowiu psychicznim, to polecam wybrać inną firmę

....
@Ktoś tam

Zgadzam się w pełni z opinią powyżej. Część osób dłużej zatrudnionych (tzw. stali pracownicy) żeruje kosztem "nowych" byle tylko utrzymać się na stanowiskach.....Myślenie typu "bo być może przyjdą młodsi, lepiej wykształceni, bardziej wydajni i zwolnią mnie". W firmie panuje mobbing, obgadywanie, krętactwo. Wyczuć można też dziwną atmosferę, jakby tych ludzi się tam zastraszało. Kierowniczka pewnego działu stosuje taktyki, które nie byłyby tolerowane w innej firmie. Zarobki są słabe. W moim przypadku co innego zostało mi zaproponowane na rozmowie o pracę, co innego było na umowie. Premia świąteczna zawsze niepewna, ale zwolnienia przedświąteczne są jak w banku.... Nie polecam firmy!

Andrew

Na jakie zarobki mozna liczyc na stanowisku spec do spraw eksportu?

XYZ
@Andrew

Ok 3200 netto

Zy
@XYZ

I to jeszcze z sobotami

nick
@Zy

od kiedy w eksport w soboty pracuje?

Oj
@nick

Czasem nawet w niedziele

@Oj

Serio w niedzielę? A ile płatne wtedy

Julia
@Andrew

Na najniższą może plus 200zł za brak absencji chorobowej. Nie liczy się doświadczenie, wiedza dostaniesz najniższą krajową!!! Chwalą firmę osoby które nie mają śmiałości znaleźć sobie pracę poza Sępólnem ze względu na rodzinę, wykształcenie, koszty dojazdu i to jest wykorzystywane. Było bardzo dużo umów zleceń ale się posypało jak ktoś przeliczył koszty i zaczęli zatrudniać na etat. W okolicy firmy zatrudniają na lepszych warunkach i na pewno nie specjalistów za najniższą.

OBCY

Niestety atmosfera w firmie jest bardzo słaba. Praktycznie żadnych szkoleń, pracownicy są wrzucani na głęboką wodę. Sztywniactwo i sztuczne uśmiechy oraz wzajemne nagabywanie i nakręcanie się. To takie typowo Polskie. Brak jakiejkolwiek pomocy ze strony osób z większym doświadczeniem. Myśle, że prezesi firmy albo nie wiedzą o pewnych rzeczach albo przymykają oko. Bardzo słabe jest ocenianie przez pracowników potencjalnych klientów. Pewne osoby z działu handlowego stosują również mobbing wobec pracowników, co w dziejących czasach jest karygodne. Taka trochę mała Polska korporacja: nie możesz wychodzić poza schemat, nie możesz być miłym i pomocnym, musisz grać, obgadywać, sprzedawać ciągle produkty na wysokiej marży chociaż są inne ładniejsze i lepszej jakości itp.

Zainteresowanie ofertą

Jestem zainteresowana jedną ofertą pracy w MDD, zastanawiam się nad aplikacją ale nurtuje mnie jedno. Dlaczego ogłoszenie pojawia się średnio co kilka miesięcy ? Takie złe warunki ? Czy wysokie wymagania ?

Stary
@Zainteresowanie ofertą

Najpierw zatrudnili ludzi, później większość nowych wyleciało. Sztywna atmosfera, traktowanie nowych jak powietrze, kadra kierownicza krzywo patrzy. Szkoda marnować czas na tą firmę

@Stary

zastanawia mnie tylko powód tego typu nastawienia co do osób zatrudnionych. Z czego miałoby to wynikać? Na start nie za dobrze się wdrażają w obowiązki? Dużo tu wymagają?

Czy w firmie Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Johny

Są, ale regularne zwolnienia. Szkolenia hehe, chyba bhp. Na początku, powinno Ci starczyć. Nie rozumiem jak można zwalniać przed świętami ludzi. Szkoda słów.

@Johny

powodem brak zamówień? tak się tutaj co roku dzieje? Bo jeśli tak to chyba część na zleceniu jednak jest, tak?

@Johny

A co święta mają do tego ??? To nie instytucja charytatywna . Jesteś zwykłym robolem tak jak ja i nie masz żadnych praw w tej firmie , Jak tego nie wiesz to najwidoczniej za krótko pracujesz w MDD. Lepsze numery ta firma robiła wobec pracowników

Serek

Po co te wypociny . Jak się wam nie podoba to się zwolnijcie . A nie piszecie anonimowo . Ja tak zrobiłem . Chyba że d…y jesteście i nic nie umiecie …,,,

@Johny

w mdd to chyba coroczna tradycja świąteczna ;)

Jerzy
@ja

Zamiast świątecznych premii i bonów? Trochę przykra tradycja. Z czego wynikają te zwolnienia? Słaba kondycja finansowa firmy?

@ja

Wyjaśnicie ostatecznie ten okres świąteczny w firmie? Ta część jest zatrudniona na zleceniu i co roku wraca czy jak to jest zorganizowane?

Mimi

Wszystko można o tej firmie powiedzieć ale nie to, że panuje tam przyjazna atmosfera. Jeżeli masz dość swojego partnera to praca w tej firmie na pewno pomoże mu znaleźć sobie nową "koleżankę". Z całego serca nie polecam.

Praca w biurze

Witam. Czy firma prowadzi rekrutację na stanowisko biurowe w Sępólnie Krajeńskim?

@Praca w biurze

Rekrutacja w tej firmie to fikcja, a proces decyzyjny to materiał na książkę.

praca w biurze

@nick szkoda, czyli nie ma co liczyć na odpowiedź zwrotną...

Zainteresowana

Dlaczego tak sądzisz ? Masz jakiś argument ? Jestem zainteresowana praca w MDD i chciałabym wiedzieć na co się przygotować

@Zainteresowana

Szybkie zatrudnianie szybkie zwalnianie, to firma rodzinna więc pani zatrudniająco zwalniająca jest poza kontrolą i może robić z ludźmi co tylko zechce.wiem co mówię widziałem taką sytuacje

Urszula

Jakie konkretnie skoro widziałeś?

Dziwna Firma

Moim zdaniem dziwna firma. Sztywna atmosfera, szeptanie sobie do ucha w towarzystwie osoby trzeciej wypada mega słabo. Brak organizacji stanowiska pracy i tragiczne podejście osób tzw "na górze" do nowego pracownika. Wypłata szału nie robi.

@Dziwna Firma

Wypłata szału nie robi? To ile mniej więcej wynosi, ona goła jest czy coś więcej się dolicza? A co do atmosfery to słabo, no ale chyba niestety na to wpływu bezpośredniego nie masz?

Antoine
@Urszula

Jest goła wypłata - w MDD nie ma czegoś takiego jak premie (poza kilkoma stówkami na święta). (usunięte przez administratora) A zarabia się - w zależności od stanowiska - ok. 3000 netto. (usunięte przez administratora)

Bogdan
@Antoine

Premie na święta ???? masz na myśli szczepienie za 400 zł

W pełni potwierdzam, niestety;////

Stary stolarz
@Dziwna Firma

Nic dodać nic ująć, obgadywanie za plecami, toksykologią, nieprzewidywalne sytacje Osoby z dłuższym stażem pracy mają dość 'specyficzne' podejście do nowych

Paulina
@Dziwna Firma

A co oznacza to tragiczne podejście osób z góry? Nie wdrażają dobrze nowych pracowników czy jak?

Nn
@Dziwna Firma

Dokładnie, a najlepszy Rumun z Akwarium, co innego mówią, co innego robią, nie polecam

@Nn

A co z nim, że taki najlepszy i co Takiego deklarowali, co się nie spełniło niestety?

Edi

W biurze pracuje się bardzo dobrze, wystarczy być życzliwym i otwartym ;) Pracowitość jest nagradzana i nie spotkałam się z niekonstruktywną krytyką (ewentualnie informacja, co można zrobić lepiej i w jaki sposób). Inni pracownicy są bardzo pomocni i chętni do współpracy, panuje przyjemna koleżeńska atmosfera, sytuacje sporne rozwiązujemy rozmową. Wszyscy wiemy, że gramy do jednej bramki i działamy jak drużyna! Regularnie organizowane są również szkolenia, nawet osoby doświadczone dowiedzą się czegoś nowego. Polecam firmę osobom zaangażowanym w to, co robią, tutaj zostaną docenione :D

RE
@Edi

No Edyta, ty akurat sobie dobrze ogarniasz manewrowanie w relacjach na drugim poziomie :P

Edi
@RE

Dziękuję za komplement, staram się być uprzejma i życzliwa dla wszystkich ;)

Antoine
@Edi

A co się stało, że już nie pracujesz? Właśnie dziś do mnie dotarła ta przykra wiadomość.

xenia
@Edi

Sorry, ale zwolniono mnie na próbnym, mimo, że doskonale rozumiałam swoją pracę i byłam zafascynowana firmą i wiązałam z Nią wielkie nadzieje. Po ledwie miesiącu usłyszałam, że każdemu tyle czasu wystarcza, by być samodzielnym, a ja nadal pewne rzeczy robiłam wolno (kwestia wprawy) oraz uwaga- usłyszałam, że za bardzo rwę się do pracy. wtf...

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. - Sępólno Krajeńskie

• Jak się pracuje w Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 4 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 310 ocen.

Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.