Opinie o International Paper w Kwidzyn Lubicz 23

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie International Paper. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w International Paper na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o International Paper w Kwidzyn Lubicz 23

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie International Paper?

Xoxo

Ok. 2 lata na czas określony, a potem na stałe.

@Xoxo

Stabilne zatrudnienie jest bardzo ważne, więc dzięki, że o tym napisałeś. Chętnie dowiem się na jakim poziomie jest obecnie wynagrodzenie i czy pracodawca zapewnia system premiowy? Czekam na Twój komentarz.

Renia

Czym dokładnie zajmujecie się na wykańczalni? ktoś opisze specyfikę pracy?

korsarz

jak sie ma rodo w stosunku do kierowcow wjerzdzajacych na teren zakladu? jakim prawem zatrzymuje mnie ochrona za powiedzmy brak kasku i rzada ode mnie dowodu osobistego w celu napisania raportu? prosze o odpowiedz.

Bizon
@korsarz

Wjezdzasz na teren prywatny wiec jesli nie spelnisz wymogow wlasciciela terenu ma prawo cie nie wpuscic.

Damian
@Bizon

Czy pracownicy firmy i zatrudnieni kierowcy także muszą się legitymować? Wymóg zakładania kasku pewnie obowiązuje z powodów zasad BHP. Jeżeli pracujesz w firmie, napisz proszę więcej na temat umów zawieranych z nowymi pracownikami i czy po okresie próbnym można liczyć na długoterminowe i stabilne zatrudnienie.

piotr
@Bizon

ochrona zgodnie z ustawą ma prawo legitymować

Xyz

Jest gorsze i lepsze IP. Osobiście nie mogę narzekać na pracę jednakże minus jest taki, że pracodawca wysyła na kurs, który trafia się poza godzinami pracy i tu pojawia się problem.. Jeden wydział dostaje za to wynagrodzenie bądź też wolne do wybrania a drugi nie, poświęcamy swój prywatny czas tylko dlatego że oni wymagają od nas jakiś uprawnień. PS. Odwieczny problem z wolnym. Nie dostaniesz urlopu bo nie ma kto Cię zastąpić. Cały czas brakuje ludzi.

@Xyz

Nowe uprawnienia są ważne dla pracowników, więc chyba powinieneś być zadowolony, że firma je oferuje. Czy rozmawiałeś z pracodawcą w sprawie odbioru wolnego za poświęcony czas na szkolenie? Może uda się tę sprawę wyjaśnić.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie International Paper, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
znawca

Dzień dobry. Nie znam firmy, ale 4 moich kolegów pracowało w IP, obecnie zostało dwóch, w tym jeden od stycznia piastuje stanowisko Dyrektora generalnego., Wszyscy skończyli papiernictwo na Politechnice Łódzkiej w 2000. A był to wtedy czas kiedy i Kwidzyn i Świecie potrzebowało pilnie Inżynierów więc dostali stypendia na czas studiów, a potem sowite wynagrodzenia w 2011 roku mieli grubo powyżej 8tys netto. Jak jest teraz to nie wiem. Ale chyba nie najgorzej średnia pensja to 5600zł

znawca

IP

totenon

Jest to miejsce do wyrażania swoich opinii pozytywnych jak i negatywnych, ale faktycznie obrażanie pracowników w najmniejszym stopniu nawet bezimiennie jest nie na miejscu. Każdy w firmie ma swoje obowiązki do wykonania więc jeśli chcesz być traktowany dobrze musisz tak samo przedstawić swoją osobę i zaangażowanie....

Operator Wykańczalni

Pracowałem jakiś czas na wykańczani. Szczerze odradzam osobom które myślą nad podjęciem pracy jako operator na tym wydziale. System w IP na wykańczalni na każdym kroku przypomina że są tu rowni i równiejsi. Kierownictwo mydli oczy sloganem "najpierw bezpieczeństwo później produkcja" a prawda jest wręcz przeciwna. Na przekrawaczach krajacze pracujący po 20-30 lat nie mają najmniejszego zamiaru Ci pomóc. Wolą całą zmianę siedziec i naciskac przyciski podczas gdy Ty jako operator niejednokrotnie bedziesz wręcz zmuszony pod groźbą utraty premii do pracy na dwóch przekrawaczach jednocześnie (pozdrawiam drugą brygade). Zdarzy sie ze starsi pracownicy wręcz będą chcieli pokazać "kto tu rządzi" robiac wszystko zebys tylko sie napraciwal. Ile produkcji podczas zmiany by nie bylo mistrzowka szybko uswiadomi ze to mimo wszystko za mało. Do tego dochodzą obserwację BBS przez ktore mozna poczuć się prześladowanym. Praca jest ciężka i nie dajcie sie zmylic na rozmowie rekrutacyjnej w zapewnienia że to "praca przed komputerem". Szczególnie latem nie jest zbyt przyjemnie kiedy temperatura na hali bardzo czesto osiąga ponad 30°C. Klimatyzacja często szwankuje a o otwarciu klap dymowych w celu przewietrzenia nie ma mowy ponieważ mewy na dachu sa wazniejsze od pracowników. Jeżeli ktoś ma tu wlasne zdanie szybko zostanie go pozbawiony i sprowadzony na ziemię. Pieniądze po paru latach sa w miarę porzadku ale to do Was nalezy decyzja czy warto na starość mieć zepsuty kręgosłup i kolana. Aha i o przeniesieniu się na inny wydział pracując na wykańczalni radzę zapomnieć. Prowadzący zmianę przypilnuje zebyscie nie zostali nawet zaproszeni na rozmowe rekrutacyjną nawet przy braku innych chętnych. Mam nadzieję ze moj komentarz pomoże komuś w podjeciu decyzji w sprawie podjecia pracy w IP Kwidzyn na wydziale GW, ja nie podjąłbym tam pracy poraz kolejny. Pozdrawiam serdecznie

Jarosław
@Operator Wykańczalni

Możesz napisać jak wyglądała Twoja rozmowa kwalifikacyjna do International Paper oraz z ilu etapów składa się proces rekrutacji? Wiesz na jakie wynagrodzenie mogą liczyć osoby bez doświadczenia? Dzięki za informacje.

Szynka

Witam. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda praca na wykańczalni. Jakie zarobki i warunki pracy. Mam znajomego, który tam pracuje ale nic nie chce powiedzieć.

AAA
@Szynka

Tak jak sie nazywa dzial tak i traktuja ludzi

Gosciu

Praca tylko po znajomosci;) nie masz tatusia czy wujka to raczej marne szanse na przyjęcie do firmy.

Katarzyna
@Gosciu

Mam nadzieję, że Twoje oskarżenia nie są bezpodstawne. W przeciwnym razie mogłyby się okazać po prostu krzywdzące dla tego pracodawcy. Widziałam własnie, iż firma International Paper szuka w chwili obecnej wielu nowych pracowników. Ale skupmy się na razie na Twoim problemie. Dlaczego właściwie uważasz, że pracę w tym miejscu można dostać jedynie "po znajomości"? Chcemy od Ciebie więcej szczegółów.

Witajcie..pisze z zapytaniem jak dostać się do wydziału kontroli jakości..niedługo mam tam rozmowę...2 etap..mam zgłosić się do P.Jamrozika..pomoze ktoś kto zna topografię zakladu

Damian
@Nowy

Kiedy dokładnie masz rozmowę o pracę do wydziału kontroli jakości w firmie International Paper? Twoja rozmowa o pracę związana jest z tym, iż aplikowałeś na to stanowisko, czy może w inny sposób zgłosiłeś swoją chęć pracy? Ciekawi mnie to.

Scania

A czy po zmianie ochrony jest lepiej czy to samo? Jezdzilem tirem po papier ale za starej ochrony i tam jechac to byla katorga.Kierowcy jezdza tam za kare w zadnej innej wielkiej firmie a nawet koncernach nie ma takich ... ochroniarzy.Dostalem zakaz za lamanie przepisow niby ale jestem bardzo szczesliwy ze juz tam nie musze jezdzic!

kierowca
@Scania

A ty myślisz że ochrona to sobie sama wymyśla czy że klient tego wymaga ? weź się zastanów trochę !

Byly Pracownik

Daje 1 na 5 za klamstwa. Pani na rekrutacji nie wie co mowi. Ta firma oklamuje pracownika na rekrutacji w celu pewniejszego pozyskania go. Prawda jest taka ze ludzie juz nie chca tam pracowac. Mlodzi uciekaja jeden za drugim. Firma nie oferuje zadnego rozwoju. Osoby z kompetencjami na dane stanowiska sa odrzucane w rekrutacji gdyz przed ogloszeniem rekrutacji juz jest wybrany kandydat ,,po znajomosci" ;) dlatego renoma firmy upadla poniewaz na stanowiska kierownicze, zarzadzajace oraz specjalistyczne wybiera sie polglowkow nie znajacych danej dziedziny ;)

nie mam nicka
@Byly Pracownik

W 100% się zgadzam. Większość ofert już jest zaklepana zanim zacznie się rekrutacja. Stanowiska są obsadzanie przez kolegę, koleżankę, zwłaszcza te kierownicze. Skutkiem tego jest to że zespoły upadają. Do tego firma nie oferuje kompletnie ŻADNEGO rozwoju.

Ewelina
@nie mam nicka

Czy to, o czym mówisz w swoim wpisie, opiera się na konkretnych i prawdziwych informacjach na temat firmy International Paper? Czy mówisz nam o tym jedynie na podstawie swoich prywatnych odczuć? Pytam ponieważ zauważyłam na jednym z bardziej popularnych portali z ogłoszeniami o pracę, że firma aktualnie rekrutuje na naprawdę wiele różnorodnych stanowisk. Czy każdy ma szansę spróbować swoich sił w tejże firmie, czy tylko określeni kandydaci mają na to szanse? Chodzi mi o specjalistyczne wykształcenie lub doświadczenie.

Dominik

Witam. Jak wygląda praca w systemie 4-brygadowym w IP?

Ewelina

Jak aktualnie wygląda sytuacja pracowników w International Paper? Na stronie internetowej firmy przeczytałam, że firma oferuje szeroki wachlarz możliwości dla studentów, uczniów i absolwentów - mogą skorzystać oni z oferty staży oraz praktyk. Czy ktoś z Was korzystał z takiej formy współpracy z firmą? Więcej na ten temat przeczytać można tutaj: http://www.internationalpaper.com/pl/kariera

Iwona

@Ciekawy a widzisz gdzieś aktywną rekrutacje na takie stanowisko w International Paper? Jak widać teraz to będzie naprawdę trudno powiedzieć, bo zdania nowych i wieloletnich pracowników (przynajmniej z dotychczasowych opinii) są podzielone. Może dla świeżych pracowników to dobry znak.

Ciekawy
@Iwona

No akurat była także na automatyka jesteśmy w success w toku ale niestety ruszyła nowa rekrutacja i drugi raz nie można się starać :(

xxx

Co tu duzo mowic. Kiedys 35 lat to wedlug IP ,, za stary" a dzis przyjmuja ludzi kolo 50 roku zycia. Przykro patrzec jak porzadna firma spada na psy przez nieumiejetne kierowanie zespolami. Ale nie oszukujmy sie z ,, buraka" przyjetego po znajomosci nie zrobicie kierownika po paru szkoleniach HR. Zreszta caly HR oraz dzial rekrutacji to fikcja.

Tom
@xxx

To akurat prawda. Panie w rekrutacji maja wielkie g... do gadania. Maja na dane stanowisko przyjac konkretne nazwisko i tyle. Maja zrobic to tak by na rozmowie nie znalazla sie konkurencja. Zapomniales dodac o podwyzkach rocznych. Zapierniczasz caly rok i dostaniesz 100 niby ok, ale gosciu przyjety po znajomosci olewa robote a i tak dostanie 2x wiecej niz Ty.

Niezadowolony

Podsumowując. IP to niestety już gorszy zakład niż Jabil itp. Jedynym plusem jest stabilność zatrudnienia. Zarobki słabe. Kłamstwa podczas rekrutacji o możliwości rozwoju. Wiele stanowisk ustawionych Panie z HR odtrącają z rekrutacji osoby preferowane by nie stwarzać zagrożenia osobą ,, przeznaczonym'' do rekrutowanych stanowisk. Kierownictwo w znacznej części bez kompetencji na te stanowiska. Niestety zasady nadal komunistyczne. Brak możliwości rozwoju w tym zakładzie. Nie polecam!

Ezz
@Niezadowolony

Co to znaczy słabe zarobki ? Napisz jakieś konkrety. W Jabilu zwykły pracownik produkcyjny ma około 2 tys w systemie za niezłą harówę i w dadatku śmieszne umowy. O podwyżkach nawet nie wspominam.

Jasiu
@Niezadowolony

Brawo, następna szczera informacja o IP, kolesiostwo i nepotyzm mają tu się dobrze. Zarobki słabe , na rekrutacji mówią "praca lekka przy komputerze, maszyny zautomatyzone" a naprawdę młotek i pukanie w stosy, jak będziesz grzeczny to zwoje. Nie polecam

Jondro

Czy ip nie odbiera ludzi torpalowi? Jaka to prawda

Ciekway

Witam jak wyglądają zarobki na Wykańczalni oraz atmosfera i czy wgl warto ???

Zostaw merytoryczną opinię o International Paper - Kwidzyn

• Jak się pracuje w International Paper?

Zobacz opinie na temat firmy International Paper tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w International Paper?

International Paper
3.2/5 Na podstawie 49 ocen.

International Paper