Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Apka

Sprawdźcie apke, są wyniki nego XD!

Monter
@Apka

Zapomnieli napisac ile jeszcze ludzi zwolnia ekhm nie przedłuża umów. I oczywiście na ile obecne przedłuża :)

W
@Monter

Do czerwca i sierpnia 2021.Teraz w grudniu powtórka całej akcji

Bombka
@W

Czemu w grudniu?

Monter
@W

Dzięki. Czyli wciąż żadnej gwarancji nie ma .

Zyga
@Apka

O umowach cicho

Guwno

Zastanawajace to jak szybko robia redukcje produkcja idzie auta sie robi jakos nie widac kryzysu oprucz tego ze ludzi zwalniaja. O co tu cchodzi robimy zalegle zlecenie sprzed postoju a za miesiac braknie zamowien i ilos aut spadnie? Bo nie potrafie tego zrozumiec jedynie co widze ze pracodawca chce wycisnac z tego kryzysu ile moze.

Żoliborz

Przykra sprawa z tymi umowami. Ale tak się sytuacja ułożyła i niestety nie ma opcji przedłużyć umowy. Ale ludzie, opamiętajcie się i zastanówcie się chwile nad tym. Psioczycie na solidarnosc, ale co oni mieli zrobić ? Przecież robili co mogli, żeby uratować wszystkich (mam informacje o czyn rozmawiali). Ale jak to zrobić ? Mieli się przypiąć jak w dolinie rozpudy do płotu ? Zejdźcie na ziemie drodzy koledzy. Moim zdaniem i tak za bardzo o was dbają ! Powiedzmy sobie to jsno i szczerze - VOLKSWAGEN I JEGO PRACOWNUCY SĄ ODERWANI OD RZECZYWISTOŚCI !!!! Bo kto to widział żeby pracownicy siedzieli tezy miesiące w domu na npu i mieli 100% płatne !!!!! Prywaciarz przyszedłby i dałbym wam dwa papiery w rękę - jeden, idziesz kolego na bezpłatny, a drugi papier to porozumienie stron. Moja żona tak miała. I nikt nawet by nie mrugnął oczami po was !!!! Jakiś bonus pieniężny za nieprzedłużenie umowy ? Właściciele firm mówią między sobą, ze kogoś w tym Vwp zdrowo pogrzało, bo nikt nigdy czegoś takiego nie robił. Volkswagen psuje rybek pracy swoim propracownixzyn podejściem !!! Sory, ale jak czytam te wasze wypociny, to mi się żygać chce. A najwiecej do powiedzenia maja oderwani od pługa granatem, któremu Vwp uratowało życie. Młodzieży, mam nadzieje, ze nie obrazicie się na Volkswagena i związkowców, bo w niczyim interesie nie jest teraz pozbywać się ludzi, ani panią z personalnego które musza rozmawiać z pracownikami, ani mistrzom którzy chcą się moc obejrzeć potem w lustrze czy związkowcom. Ja to przeżyłem w 2008 i jakoś żyje. Wróciłem do pracy, nie obraziłem się na nikogo, bo to niczyja wina. TYLKO I AŻ TYLE W TEMACIE.

Zyga
@Żoliborz

Panie za związku S mocno się napociles ale to Ty jesteś oderwany od rzeczywistości bo mozna lepiej zarabiać niż tu ja zarabialem ale zawiodła mnie "renoma"i myślałem że taka firma da mi stabilność no i teraz mam bezrobocie a obiecywali złote góry i co czekać pół roku żeby porobić kilka lat i na Brok taka jest polityka firmy a takich historii po 2008 mnóstwo nigdy drogi raz do tej firmy

Żoliborz
@Zyga

Ok. To twoje zdanie. Ja mam inne i go nie zmienię. W dzisiejszych czasach Spojrzenie ponad czubek swojego nosa i przeanalizowanie sytuacji jest praktycznie niespotykane. Przykre. To by wiele zmieniło, bo społeczeństwo faje się prowokować i podchodzi do wszystkiego emocjonalnie. I w odpowiedzi, tak, jestem członkiem S. Nie wstydzę się tego ze jestem związkowcem.

Dee

Jak wygląda urlop w tym roku na Wrześni?

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Wolność ????

Od zarania dziejów dla korporacji liczą się zyski nie ludzie, więc czego myśmy się spodziewali, jak się żeśmy tu przyjmowali. Na vw świat się nie kończy, trzeba przyjąć sprawy tak jak się mają, przestać się nad sobą użalać i działać, jest w końcu motywacja bo zmusza nas do tego sytuacja by znaleźć pracę gdzie będą wolne weekendy, gdzie pracodawca wie, że jak pracownik zadowolony to bardziej wydajny. Czas na zmiany na lepsze. Głowa do góry. Pozdrawiam

Olo
@Wolność ????

Dokladnie tylko sie nie poddawac vw nie jest jedynym zakladem sa inne ktore uszanuja pracownika nie tylko liczbe zrobionych aut bo tak naprawde ta firma nigdy nie byla za pracownikiem liczby same mowia ilu ludzi moglo by zyc jeszcze

Drzwi

Błażej ty się tu nie udzielają psujo ty!!! Już dawno tu nie pracujesz,a jak będziesz się udzielać to naśle na ciebie KABANA!!

kotlin

Marek ? Marek K. ? Ten co pod peleryną solidarności struga batmana a jak nikt nie patrzy to rzuca ludziom kłody pod nogi? Kumpel mi mówił , że ma tak wybujane ego, że chodzi po ubikacjach i wypisuje obelgi na siebie a później zrzuca winę na innych by poczuć się lepiej. Zakleja ludziom kłódki w szatni. Robi wszystko , poza tym co powinien, poza pracą do której nie ma za grosz wiedzy.

Uwolniony

Bardzo ładnie Blazeju. To wszystko to prawda panowie. Sam byłem świadkiem jak Pan M... Spał,nasz przykład,bo przecież lider i przedstawiciel S... Ile razy na nockach znikał na 2,3 godz. Pamiętacie....

Darek
@Uwolniony

Przecież noc jest od spania Baranie! Nie był potrzebny widocznie!

Genas
@Uwolniony

To normalne na 4 Krzychu lider też chodzi się przespać co ma robić jak takie nudy na nockach .Tez byś tak robił pewnie.

Zgrzewaczzczwórki
@Darek

Nie znasz tematu to poco się włączasz? Ten Marek to łachudra terroryzuje ludzi wolnego dać niechce a sam żadnej soboty popo nie przerobił. Błażej ma rację góra powinna się przyjrzeć temu typowi.

Bartas
@Zgrzewaczzczwórki

Brawo ! On tam do niczego nie jest potrzebny, wszystkie swoje obowiązki zrzuca na innych . S musiała gdzieś go upchać żeby miał kto rozwieszać plakaty na Z4. Ten pan jest wizerunkowym strzałem w kolano dla S . Nigdy nic nie wie a do tego straszny obibok, który zwiedził każdy kąt zakładu w poszukiwaniu miejsca do spania. Straszna dwulicowa (usunięte przez administratora) sam się kiedyś przekonałem na własnej skórze.

Emil

Zamiast jechać po liderach roznieść za niego maseczki zrób mu śniadanie umilaj mu czas, to wtedy podwyżkę czy umowę ci załatwi będziesz zadowolony tak jak wiara na wannach.

@Bartas

Zejdźcie z niego. On nie jest niczemu winny. Jesteście chorzy jeżeli myślicie, że Marek jest odpowiedzialny za zwolnienia. ZA TO ODPOWIADA KIEROWNICTWO FIRMY. Jak go znam zrobił wszystko, żeby tych co idzie zostało jak najwięcej. Żal mi pracowników co odchodzą ale wylewanie żali na człowieka, który niejednemu pomógł to tylko świadczy o małości tych co to piszą.

Bartas

Ty to zapewne ten brodaty taryfiarz, nie wiem jak masz na imię ale jesteś przydupasem Marka

bmw
@Bartas

a on umowę dostał?

Anrzej
@bmw

No oczywiście że tak

Ho

Marek K. Dziękuję Ci za pomoc, ja i Ty wiem i wiara z mojej ekipy wiemy o co chodzi. Nie przejmuj się oszołomami

funfel
@Ho

dzięki takim ludziom jak wy, można się w nocy wyspać

Mały

Hej wiecie może jak z urlopem na Wrześni?

lol
@Mały

w tym roku września jedzie bez urlopu

teraz to bez znaczenia

jest Ciężko ba nawet bardzo ciężko sami widzicie na z4 t6 nawet Kamil poleciał

Kowalski

Teraz zwolnią tyłu ilu potrzeba na czas kryzysu i za względu na rozruch C5. Jak "kedas" się rozbuja i sytuacja się nieco ułoży to będzie ponowny nabór. Póki co leci dużo więcej niż jest zaplanowane bo na ten moment nie są potrzebni...

Beniu
@Kowalski

To niech powiedza prawde ile zwalniają bo od roku to samo 750 A już poleciały worki nie wiadomo ilu teraz lipcowi i nie wiadomo kto jeszcze

Kowalski
@Beniu

Prawdy się nie dowiesz. Zatrudnienie może i będzie zredukowane o 1200 do końca 2021 roku ale pewnie nie na zasadzie, że będą zwalniać po kilka osób od czasu do czasu przez dwa lata. Sterowanie umowami - pamiętacie? Ładnie nazwane. Rok temu po wakacjach była informacja oficjalna o zwolnieniu 750 osób, a cały czas przyjmowali przez agencje przy czym w grudniu też trochę osób wyleciało. Po co? Liczba pracowników będzie taka, jaka jest w danym momencie o sytuacji potrzebna i może na koniec 2021 roku się okaże że zatrudnienie jest zredukowane o 1200 osób a przez ten czas była taka i taka liczba zwolnień/nieprzedłużeń i zatrudnień od nowa przez agencje na podstawowej stawce.

moczy morda
@Kowalski

koledzy i koleżanki wy ciągle nie rozumiecie zwolnienia a nie przedłużanie umów dwa różne zabiegi

Plum

A PiS to niby prawica? PiS jest mega socjalistyczny

Będzie dobrze

Właśnie czytałam artykułów ze będę zwolnienia u Gebelsów i przeniosą produkcje na nasze zakłady

Nieokreślony
@Będzie dobrze

Czyli zwolnienia u nas po czym dołożą roboty i przyjmą spowrotem....i więcej pracy będzie robiła ta sama ekipa....jeszcze z uśmiechem na twarzy

Bombka

Dopiero za parę lat

Gad
@Będzie dobrze

A doczytałeś że przeniesienie produkcji do Polski nie wpłynie na redukcję zatrudnienia w naszych zakładach? Wciąż powtarzam czytać ze zrozumieniem. To będzie praca zautomatyzowana obudźcie się.

Plum

Grunt stał się niestabilny i ludzie zaczęli wyzywać się na publicznym forum. Fajną tam atmosferę musicie mieć w pracy że jeden drugiemu do gardła skacze na publicznym zamiast to prywatnie wyjaśnić. Prawda jest jednak to że w pracy nie ma kolegów tylko wspolpracownicy

ŻOLIBORZ

Aha, zapomniałem. Dzisiaj mi delegat solidarności mówił ze związek prowadzi listy dla osob które w razie lepszych czasów chcą wrócić do Vwp. Moim zdaniem to bardzo dobra praca i warto tutaj wrocic. Do mnie zadzwonili szybko bo jakoś po pół roku czy chce wrocic na montaż. W emocjach na pewno jesteście wkurwieni jak rexy ale ba chłodno myśląc uważam ze warto się zapisać na takie listy i po jakimś czasie wrocic do Vwp. Nie czytajcie malkontentów którzy narzekają. To na prawdę najlepszy pracodawca w regionie i tylko (usunięte przez administratora) albo czarny kot uważa innaczej. Pozdro ML2 !

Zwror
@ŻOLIBORZ

Czy byłeś workiem podczas kryzysu w 2008 roku?

@ŻOLIBORZ

Zapiszesz się, zadzwonią zaproponują znowu pracę i przcudne warunki ,a po jakimś czasie kopna znowu Cię w dupe,bo tutaj nie liczy się człowiek tylko cyfra ma się zgadzać, na pewno nie dam się tak upodlic tej firmie ,trzeba się szanować, a nie pan zechce zadzwoni zatrudni ,później powiedzą chodź do pana, pan kopbie w brzuszek Niech się bujaja

Kraina mlekiem i miodempłynąca

Jedyne czego tu będzie szkoda to zarobków, niestety w PL nadal zarobki są na niskim poziomie i na produkcji ciężko będzie coś znaleźć nawet na poziomie 4000 brutto, nie mówię o wyższych stawkach, bo to już raczej nie realne, chyba, że Bridgestone, ale tam system 4 brygadowy to już totalny zajazd. Co zrobić.. trzeba żyć dalej

Pawlos

Nie rozumiem czym się kierowali mistrzowie przy wyborze kto ma dostać umowę a kto nie, zero logiki w tym, w marcu na ocenie pracowniczej dostałem 57 pkt, dużo pochwał i wizje rozwoju na przyszłość. Mistrz powiedział, że chce abym został i zobaczymy w lipcu co będzie się działo, co się teraz okazuję 10 osób dostaje umowy, 3 nie z tego w tych 3 ja. Totalnie tego nie rozumiem w tych 10 osobach to może z 3 zasłużyły słusznie, a reszta ciągle Lki, ściema od lewej do prawej, kombinowanie. Chyba naprawdę to powiedzenie miej w****a a bedzie Ci dane sie sprawdza. Trochę przykro, bo człowiek z tej 13 liczył, że w Top 5 jest na pewno po takiej ocenie i dobrej pracy, no ale jednak inne priorytety wzięły górę, już tego nie kwestionuje, trzymajcie się... rozumiem co możecie czuć, jak ktoś tu zostawił serce, a nie raz weekend czy wyjścia z znajomymi czy z rodziną się odmówiło by być tu. Jak widać nie warto było. Będzie dobrze

Lufa
@Pawlos

Kiedy Cie poinformowali?

Lechu
@Pawlos

Pierwszy raz słyszę że 10 osób dostało umowę... hehe to dobry Majster że tylu uratował w zakła 4 zrobili Demolkę.

Zbyszek

A rób sobie nawet cztery grupy :) myślisz ze jakieś związki coś ci dadzą ? Hahaha, będziesz kolejnym (usunięte przez administratora) jak te solidaruchy skurwiale

Wow

Co możesz rozwalić od środka, jak już tam nie będziesz pracował? Ogarnij się. Ja też dzisiaj się dowiedziałem o braku umowy. No i co? Takie życie, trzeba mieć jaja i iść dalej z podniesioną głową. Płakać ani na fb się organizować nie zamierzam. Szkoda czasu i nerwów, to nie koniec świata. Pozdrawiam tych co też do tego podchodzą.

Umowa

Sierpniowych też już informują czy dopiero będą informować pod koniec lipca?

u k ł .ad ,y
@Umowa

u nas na spawalni z1 sierpniowi juz wiedzą idą na wrzesnie wszyscy

truskaw .aa
@u k ł .ad ,y

a z lipcowych zostają tylko te osoby które mały znajomosci

Umowa
@u k ł .ad ,y

Z sierpniowych kogoś zwolnili czy wszyscy mają przedłużana umowę?

Syki

Przykre to że tyle ludzi nie dostało umów ale niektórzy się lepiej starali żeby dostać umowy .Golonki serwowali liderowi w przerwę i inne smakołyki. Kiełbaski ze wsi przynosili i dostaną bez problemu umowy. I mogą se robić co chcą na linii palić fajki gdzie się da psuć nowe samochody. Lider się tylko cieszy. Trzeba się starać panowie i panie.

Fqwe

Ktoś uraczy hasłem na mojejutro?

Krzak
@Fqwe

W broszurze niebieskiej masz co dostałeś.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o