Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Jaro

Ja to tylko tak zostawię tutaj. Jak słyszeliście w filmie Przewodniczący ZZ jasno dał do zrozumienia że lwia część umów zostanie przedłużona, i tu kamyczek do ziomali, którzy nie przynależą do związku zawodowego, śmiałeś się jeden z drugim z kolegów którym potrącano z wypłaty około 25 zł składki członkowskiej. Ale teraz za każdą umowę zawalczy Solidarność, oczywiście tylko swoich członków. A wy niezrzeszeni.... No cóż :-)

ABC
@Jaro

Trudno nie ma co płakać bo na vw świat się nie kończy ;)

Szefu
@Jaro

Moga walczyc a decyzja i tak do majstra nalezy. Wiadomo ze o solidarnosci chodzi tylko o hajs z skladek heh

@Jaro

A czy powiedział na jaki okres zostanie przedłużona?

Łańcuch
@Jaro

No to teraz wąchochu.e ktorzy się wypisali maja problem hahaha ???? Każdy pali jana ze nie może nic zrobić ale wiem ze chłopaki ze zwiazku ustalaja listy i wywalają z nich czlonkow ????????????

Baja bongo
@Jaro

Powodzenia z tym walczeniem Prezes powiedział wyraźnie, majster podaje nazwiska A majstra nie interesuje czy ty jesteś w związku czy nie Jak nie zapiera.... sz to ci nikt nie pomoże

Ex pracownik

Od roku jest mowa o zwolnieniu 750 osób, teraz doszło 450, czerwcowi polecieli, zwolnień było już w grudniu sporo, na ich miejsce przyszły worki które wyleciały i nadal jest 1200 osób do zwolnienia?

I znowu związkom nic się nie udało osiągnąć porozumienia

Luxus

Kiedy wy zrozumiecie, że wszystko już jest ustalone?

bex
@Luxus

a ty to niby skad wiesz, w zarzadzie siedzisz?

@bex

Wystarczy pomyśleć...

Lomza

Żeby się zaraz nie okazało, że worki zwolnione jako pierwsze najlepiej na tym wyszły

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Zakład 4

Dzidziuś Kaban jest w Z4....jak by ktoś go szukał i nawet mi się podoba twoja Ukrainka.

Dzidziuś

@Alicja

Kotku, nie spodziewałem się tu Ciebie. Wszystko Ci wytłumaczę

Anszej
@Dzidziuś

Jak ten to zobaczy to padnie na zawał.

Aga

Jestem pracownikiem biurowym i tak to czytam tutaj i co widzę? Atak na związek zawodowy atak na VW . Zastanawiam się u kogo pracujecie ? Doskonale wiem jak funkcjonuje polityka przedsiębiorstwa Za rok za dwa przyjmą kolejnych. Chodzi o to żeby była elastyczność i tańsze koszty produkcji .Napiszę krótko szanujcie co macie pracę oraz związek zawodowy Solidarność . Zazdroszczą nam tego wszyscy Ostatnio mój kierownik mówił że Solidarność jest potrzebna w zakładzie.

@Aga

I tu należy zadać pytanie. Kim w tym wszystkim jest pracownik? Zerem. Traktowany jak papier toaletowy. Po tych wydarzeniach vw bardzo straci w oczach ludzi jako pracodawca.

Ciekawostka
@Aga

W zakładach gdzie zarząd jest mądry i ludzki nie trzeba związków zawodowych. Wiec jak zachciało wam się Solidarności znaczy ze VW to lipa i potrzebuje bata nad sobą żeby coś wam załatwić. Związki zawodowe to najgorszy projekt w jaki może wejść zakład.

Jjj
@Ciekawostka

Ale teraz zaistniałeś związki zawodowe są wszędzie w Niemczech, Anglii i są tam bardzo mocne i teraz pomyśl jakby nie było związków a są tacy ambitni liderzy i inne . Nie mógłbyś nawet pierdnąć nic byś nie mógł . Skończyly by się dobre czasy . ... Aga dobrze napisała połowa z Was niedocenia to co ma . Przykład mojego kolegi chata w kredycie auto trzy letnie a psioczy jaki VW jest zły . Żenada

@Aga

Pracownik biurowy w godzinach pracy pisze sobie na forum....

Dred
@Jjj

Nie wiem jak wygląda sytuacja i prawo związkowe w Niemczech i innych krajach, ale w przypadku VW Poznań i ogólnie w Polsce prawo jest tak skonstruowane że albo związki robią to co mówi zarząd i dogadują się pod stołem albo nie istnieją. Przewodniczącego związku zawodowego musi zaakceptować zarząd więc o czym my mówimy. Pensje związkowców też są z kasy firmy więc jaka tu niezależność ?? Wg mnie pewne rzeczy były dogadane juz wczesniej i przystały na to wszystkie strony. Najpierw prezes stoi przy swoim i mówi że 10000 pracowników to utopia i po małej pikiecie na terenie zakładu nagle mięknie ??? Nie bądźmy naiwni . A inicjatywa podobno jest w sporze zbiorowym i jakoś tak ucichło wszystko. Rozumiem ze firma szuka oszczędności i dlatego zwalnia ludzi ale niech to do cholery robi po ludzku . Cała ta gadanina że jesteśmy rodziną trzymamy się razem itp to są bajki i brednie.

Aga

Godzina 10 czyli przerwa ...nie udało Ci się zaistnieć :)

No future
@Dred

Co Ty porównujesz?AG i ZOO to dwie inne bajki

Solar
@Aga

Aga jak to jest że tyle mięczaków robi w waszym zakładzie .Moze śrubka powinna być podkręcona bardziej .

info

Hej zarządzie już nie musicie zwalniać sami padniemy przez maski, na płuca. Powoli u każdego zbiera się grzybica, pisze to w nocy bo nie mogę spac. Mam problemy z oddechem po 8h pracy fizycznej gdzie moje pluca go bardzo potrzebują i zastanawiam się, co teraz. Jak ten fant ugryźć...ma ktos podobnie? Łapkujcie, aby było wiadomo tak lub nie.

@info

Z zalecenia wydanego przez rzad zrobić nakaz, do tego karać naganami gdy ktoś sie dusi i mu ciężko oddychac, witamy w nowym świecie.... ilu ludzi musi omdlec na linii aby oczka sie otwarly?

Real

5g też ci szkodzi ?????

@Real

Gdy będę miał objawy przy korzystaniu z 5G będę miał wybór czy je chce czy nie, więc wtedy zrezygnuje gdy zobaczę, że mi szkodzi. Moc 100krotnie większa ma niestety duży wpływ na człowieka zbadane i potwierdzone urządzeniami do tego przystosowanymi. W każdym, razie każdy z nas jest inny na jednego coś działa źle na innego nie, dlatego dyktatura i nakaz noszenia jakichś ubrań na twarzy jest bardzo nieodpowiedzialnym ruchem. Poza pracą chociaż miałem jeden wybór, nie wychodzić z domu aby nie zakładać tej (usunięte przez administratora) na twarz tudzież na te 15-20 minut na niezbędne zakupy. Co mnie trafia w pracy? 8 godzin z ograniczonym tlenem. Miałem zawroty głowy w cieplejsze dni.... Co czyni mnie słabszym dzisiaj i śmieją się z tego wielcy wytrzymali ich może to dopaść nieco później bo się zbiera u każdego. Stare przysłowie kto się śmieje ten się śmieje ostatni.

I
@info

Będę miał wybór czy korzystać ????

tak
@I

oczywiście nikt nikogo nie zmusi aby przy sobie nosił odbiornik 5G. Wracając do masek wiecie z autopsji jak to jest.. dziś każą i nakazują a za jakiś czas będziecie czytać o skutkach ubocznych, zaradczych i o tym jak to na ludzi źle wpłynęło. Trzeba na to czasu.

@tak

Kolejną noc nie śpię. Czuję coś nieprzyjemnego w nosie i gardle. Jestem po popołudniowej zmianie. Czuję te maskę, Jak bym ją ciągle na sobie miał. Jakie jest odszkodowanie za nieuzasadnione skutki uboczne w pracy w razie choroby przewleklej.? Kiedy wyplaca szkodliwe od masek?

Motyla noga
@info

Myślę że możesz zażądać około miliona euro i caddy 5 dla każdego członka rodziny. Jak wyślesz pismo najpóźniej do jutra to załapiesz się na siano i auta jeszcze przed długim weekendem.

K
@tak

Nie będę nosił odbiornika ????hahaha...co jeden to lepszy..

@K

a jak byś nazwał telefon który odbiera sygnał./transmisję 5G ?

I
@info

Czyli według Ciebie brak telefonu załatwia sprawę? Gdyby nie internet .. ;)

j
@info

Zwolnij się i nie będziesz musiał jej nosić.

K
@j

Wiara beczy jak dzieciaki..co mają powiedzieć ludzie różnych zawodów co całe życie pracują w maskach? Pizd..jesteście a nie mężczyźni

Eda
@K

Tak tylko Ci ludzie maja przystosowane maski do swojej pracy a nie szmatki ktore powinny byc wymieniane co godzine lekarze pracuja tylko do operacji w maskach i to odpowiednich a te ktore macie nie chronia tylko doprowadza do grzybicy pluc i nie niby wirus zabije a grzybica z tej choroby nigdy sie nie wyleczysz zostaje na zawsze i zarazasz wszystkich

j
@Eda

Następna Beksa co maseczka przeszkadza i wszystko dookoła

Nik
@j

Tylko geje noszą maski

A

Ale mięczaki tutaj pracuja maseczka przeszkadza rękawiczki co jeszcze słońce deszcz masakra po co Wy się męczycie w tej firmie?

@Nik

Kto cię wychowywal ? Masakra tacy ludzie robią w tym zakładzie nieźle a kadry co na to .

nitro

no i tak jak wam pisałem. wylecą wszyscy. Juz było powiedziane. 10 na 14 wyleci. muszą zrobić miejsce na roboty na lakierni, a nie zwolnią ludzi z umowami na stałe bo wzieli tarcze antykryzysową i nie mogą ludzi zwalniać. no to co zrobią z tymi na stałe? poprzenoszą na montaż. a lipcowi z montażu mogą się pozegnać z pracą. widzialam już i dostałam liste osób do zwolnienia. za 2 tygodnie ludzie masowo bedą odciągani od pracy aby poinformować ich o nieprzedłuzeniu umowy. oczywiscie zostaną nieliczni i umowy im przedłużą. polecam większości odłożyć te premie wakcyjne na sierpień kiedy bedziecie szukać pracy. i naprawdę cieszcie się że akurat teraz dostaniecie tą dodatkową wyplatę więc przez dodatkowy miesiąc jakoś dacie radę. a tak pisaliście że kłamię. po co miałabym to robić. sami się przekonacie.

Kit

Na lakiernie przyjdą z personalna by nieprzedluzyc umowy ludziom od 29czerwca ja mam do rzeźbiarz i tez mając mi teraz zakończyć w lipcu juz tragedia

Kolegen

Czego nie rozumiesz, rzeźbiarzy będą zwalniać z lakierni

Pala
@Kit

Ja mam do wrzesnia i teraz przyspiesza mi zakończenie

Bombka
@Pala

Czyli aneks? Do kiedy skrócą?

Pan X

Ja bym proponował Firmie przypatrzeć się Liderom jak oni wspaniale pracują . A dopiero później brał bym się za czasowych .

Marko
@Pan X

Dokladnie tez proponuje sie przypatrzec pracy liderow jednym slowem leca w hu........ A kase jeszcze raz taka jak my maja szukaja dolozyc roboty a tak naprawdę to jest smieszne za co tyle kasy zarabiaja trzeba to oglosic

Olga
@Marko

A ja proponuje aby kazdy pilnowal swojej pracy mniej siedzial na fb a liderow zostawcie w spokoju bo mysle ze Ja jako osoba ktora moj maz jest liderem i wiele przez kilkanascie lat musialam zrezygnowac ze wspolnych wakacji gdzie musieli wyjechac na szkolenia gdzie praca jest na pierwszym miejscu dopiero rodzina to moze inne spojrzenie by bylo na tych ludzi sa wyjatki ktorzy wykozystuja te stanowisko ale to sa mlodzi ludzie i zycze wszystki aby jak najwiecej pozostalo Was w zakladzie i nie musieli zwalniac nikogo nie sztuka obczerniac drugiegi czlowieka sztuka uszanowac i warto zastanowic sie zanim cos sie napisze zycze milej pracy

Olo
@Marko

Jezeli masz nadmiar pracy zwolni sie zanim zwolnia ludzi ktorzy chca pracowac oni chetnie pozostana i uszanuja prace a nie ciagle narzekanie kase by chcialo sie wielka ale zeby raczki i nozki mialy spokoj no niestety nie da sie tak

Ktosik
@Olga

Hmmm ciekawe, z tego co się orientuję to cały zakład ma przerwę w tym samym czasiewiec z tymi wakacjami to troszkę przesadzasz..są wyjątki ale na pewno nie obowiązuje to liderów

Mobydick
@Ktosik

Olga na całkowitą rację to że ty masz wolne to nie znaczy że liderzy i majstrowie oraz automatycy i cała reszta specjalistów musi być w pracy po to tylko żebyś po weekendzie czy urlopie wrócił do roboty sadzając swój duży tyłek na taboreciku wyciągnął telefonik i obserwując lidera ryczeć do kumpla jak to oni mają zaje......ście. Zajmij się swoją robotą od oceny mistrza czy lidera jest ktoś inny. Napewno nie ty! Więc kolego radzę ci wziąć się do roboty zanim ktoś Tobie bliżej się przyjrzy

Olga
@Mobydick

Dokladnie szkoda dyskutowac z kims kto zamyka bramke za soba i ma wakacje potrzeba kilkunastu lat przepracowania i mozna oceniac ludzi jak w kazdej firmie sa lepsze i gorsze chwile a komentuja i oceniaja ludzie co tak naprawde maja krotki staz pracy a kase chcieli miec wielka i nie napracowac sie zycze wytrwania i jak najdluzszego stazu pracy

Tatiana
@Ktosik

Moj maz tez musial wciaz na szkolenia jezdzic a ja w wakacje sama w domu. Na tydzien na dwa musial jako lider potem majster a inni mieli wakacje a on wcoaz praca. Kasa to nie wszystko.

Smieszek lider specjalista
@Mobydick

Lider specjalista dobry żart no cóż

Aaa
@Tatiana

Kariera kosztuje.trzeba było na linii zostać ale kasa byłby nie ta sama

Nielider
@Pan X

Przyjżyjcie się dokładnie!!! Każdy lider powtarzam każdy ma mega powiększone dziurki w nosie. To napewno efekt przepracowania.

Juby

Pracujecie u Niemca zarabiacie po 5000 świąteczne macie wakacyjne i inne cuda a już narzekacie

@Juby

W przypadku niektórych przed słowem pracujecie by trzeba dodać słowo jeszcze...

Kol
@Juby

Nie ma czasu na dezynsekcja stanowisk i jak tu być zdrowym?

Ubijaczka
@Kol

Odłóż telefone to znajdziesz czas!! W(usunięte przez administratora)wam się poprzewracało!

Jaki
@Juby

Wakacyjne i świąteczne łaski nie robią.

@Jaki

To pokaż mi zakład w którym dają tak dużo socjalu?

nie mamy 5000 raczej brutto tyle

Picek
@Juby

Tak pracujemy dla Niemca bo za tą kasę Niemiecki pracownik by nie robił, więc gdyby nie ten socjal to warunki pracy wcale nie byłyby takie atrakcyjne patrząc na charakter pracy i ilość włożonego wysiłki

robaczek
@Kol

To jakieś insekty czy karaluchy się pokazały ?

@robaczek

Nie oszukujmy się. Gdyby w VW zarobki były na standardowym poziomie 2500-3000 netto i bonusy na poziomie kilkuset złotych to nie wiem kto by im tam robił szczegilnie teraz gdy srubka jest coraz bardziej dokręcana...

OG
@Juby

uwierz że trzeba się narobić na te pieniadze co wspominasz

Zgrzewaczzczwórki
@Kol

Dezynfekcja. Dezynsekcja to odrobaczanie.

@Zgrzewaczzczwórki

może trzeba go odrobaczyć bo jest (usunięte przez administratora)

John
@Kowalski

Matex, stomil, kowalski, rolmus, panopa, dhl

@John

Hahaha... Stomilu już dawno nie ma, teraz jest wegman i płacą 800zł na wakacje i z 400 na święta. No rzeczywiście to samo. Kowalski Rolmako płaci 3600zł i z każdej wypłaty zabiera co 300zł na to. Wszędzie to są ułamki tego co w VW. Oczy Ci się otworzą jak Cię wyrzucą.

:-)
@Juby

skąd masz takie info? pracuje w firmie 5 lat i jakoś 5 koła nie mam wypłaty.

Koko
@OG

Znasz lepszego pracodawce?

OG
@Koko

Mianowicie w jakich aspektach lepszy?

Polak
@Kowalski

Niech oni nie dają tego socjalu tylko dadzą uczciwie zarobić za wykonywaną pracę a ludzie jak będą chcieli resztę sobie sami kupią :-)

@Polak

Tak, ale i tak VW daje najwięcej jeśli chodzi o pracę na produkcji. Zarówno wynagrodzenie jak i dodatki.

Monter
@Kol

Ha ha czasu nie ma a co drugi na telefonie siedzi a potem ludzie się dziwia że podkręcaja linke.Oni widza jak ludzie siędza na fb itp i głupi nie sa.Kamery sa wszedzie wystarczy że przejrza i widza zapas mocy produkcyjnych

Juby
@:-)

Szczerze tak strzeliłem mam znajomego co pracuje we Wrześni jest brygadzista pracuje już 23 lata w VW zarabia około 10000 zł ponoć tak słyszałem ale nie od niego

Zgrzewacz

Pan X Liderzy pracują a liczenie maseczek, rękawic jednorazowych, to co nie praca kto to policzy hehe..

HURAAA

Właśnie podpisałem umowę na czas nieokreślony

@HURAAA

Z jakiego jesteś zakładu

Kris

Mieliśmy albo i nie koronawirusa zmieniło to świat prace ,mieliśmy zostać w domach tylko po co - najgorsza walka jest ta w której nie można walczyc

uj w d

skoro jest tak złe to czemu jest tak dobrze i cyfra wolumenu produkcyjnego jest wyciągnięta na maxa..

Wolumen
@uj w d

Jak słyszę to słowo wolumen w tej firmie to śmiać mi się chcę

@uj w d

Ile aut teraz schodzi w antiniku na zmianę?

Lee
@BLB

Dzisiejsza notka prawie 250

Ale urwał

Taka myśl mnie naszła :-) może zarząd wpadłby na pomysł aby stworzyć taką platformę "zakapuj stałego" działało by to tak pracownik czasowy uprzejmie donosi że dany stały umowiec jest w pracy np na na kacu tym samym on ma wyjazd a w nagrodę czasowy dostaje umowę.

Jan3
@Ale urwał

Okres letni a ty urwales sie z choinki wszystko wszedzie sie sypie a jeszcze maja jeden na drugiego donosic proponuje poszukac dobrego psychiatry i oby tobie pomogl i sam nie musial sie leczyc jestescie dorosli a wasze zachowanie siega dna

h2so4

czy to prawda że przed urlopem chcą wprowadzić popołudniówki w niedzielę płatne 150%

Nieprawda
@h2so4

Nie

Jacek

Czy ktoś widział ostatni filmik z podsumowaniem prezesa? Przecież jawnie nabija się z tej niby pikiety solidarności.

placek
@Jacek

zgadza się, ale ta solidarnościowa pikieta chyba sama sobie strzeliła w kolano, zwykła błazenada, a później się dziwić że prezes szyderczo sobie nuci melodię na koniec wypowiedzi..

Ende

Weekend

@Ende

Nareszcie bez tej maski będę oddychał 2 dni! HURRRAA

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o