Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Dudek

Dobre wieści będzie robota i zwolnień nie będzie będziemy robić auta pod inna marka

Student

Witam sa przyjecia do vw polska? Interesuje mnie praca biurowa

Zadowolony

Brawo solidarnosc!! Szacunek!!!!! Wygrana teraz byla potrzebna :):):)

Pożegnanie
@Zadowolony

Z czego jesteś zadowolony. Zobaczymy czy taki szczęśliwy będziesz jak poznasz szczegóły. Praktycznie dla tych, którym kończy się umowa nie zrobiono nic. Jak komuś przedluza to naprawdę będzie miał szczęście. Prawie wszyscy lecą

Korona kryzys
@Zadowolony

A co wygrali?

Zgrzewaczzczwórki
@Korona kryzys

Jak to co?? Nowe biuro dostaną i auta gotowe to jeszcze mało??

Hehr
@Zgrzewaczzczwórki

Załóż związek to też będziesz miał. serio ci przeszkadza że mają biuro? Na parkingu maja ludzi obsługiwać ?

Zgrzewaczzczwórki
@Hehr

Jesteś ze związków. Poznałem bo nie zrozumiałeś sarkazmu...

Zadowolony
@Pożegnanie

Nadzieja wkoncu jakies pozytywy moze nie jest tak zle. Wole dobre info od zlego

Hehr
@Zgrzewaczzczwórki

Szczerze nie pogardzilbym taka praca. Najpierwbym poszedł do twojego mistrza żebyś zrobil miejsce jakiemus koledze. A co do sarkazmu to ty chyba nie wiesz co to znaczy.

Jurek

Koledzy czy to prawda ze wszyscy stoimy od 20.07 do 15.08? Wszystkie aklady czy tylko (usunięte przez administratora)? Spawalnia i Odlewnia tez czy nie?

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

nikt

Zastanawia mnie kiedy VWP zacznie pracować na 120% normy w systemie 4 brygadowym i obniży pensje o 20%. może wtedy nie będziecie mieli czasu wypisywać głupot bo będziecie zmęczeni po pracy i będziecie szukali dodatkowego zarobku.

Hydro

Gdyby rzeczywiście tylu nas lipcowych wyleciało to co jeśli produkcja np w przyszłym roku się rozkręci? Zawołają nas ponownie czy znowu work service? Ciężko pojąć tą politykę

Pra

Ocksen odchodzi. Tak zarządzał że teraz mnóstwo ludzi pozostanie bez pracy a on na ciepłą emeryturke. Byle tylko wykorzystać ludzi całkowicie.

Jola
@Pra

Niech idzie nikt zanim płakał niebędzie. Młodzi wejdą na to miejsce i będzie nam lepiej.( Niewam). Dom na Majorce tani nie jest. Więc podwyżek niebędzie,sorry.

Lip
@Pra

W Poznaniu zostanie zapamiętany jako ten który omamił tysiące ludzi stabilna praca itp a po 2 czy 3 latach wszystkich na bruk. Wykorzystał i porzucił.

Plum
@Jola

Widać w was typową zawiść bo inny ma lepiej. Ciekawe jak wy byście się spisali zarządzając VW jak takie osoby jak Jola podstaw gramatyki nie znają nawet.

Ml
@Plum

Zachowanie zachowaniem ale w tej firmy w nie istnieje coś takiego jak szacunek dla pracownika

Laki
@Lip

Gdzie są podwyżki za zeszły rok bo na z1 cisza 50 koła na dobę wydają na durne maseczki a dla pracownika na podwyżki zero

Liki
@Laki

Jakie podwyżki za zeszły rok? Takie coś w żadnym zakładzie nie istnieje, chyba ze gdzieś zarabiasz minimalna to ustawa reguluje 2600 brutto i to nie zasadnicze tylko całe. W VWP wszyscy dostali podwyżkę od stycznia i jeszcze 20 procent wiary w tym roku przeszeregowania. Wiec (usunięte przez administratora)

Plum

A co byś chciał wiedzieć?

K

Sobota popoludniu w tym tyg jest normalną sobota..ok..A gdzie szarak za tą sobotę? W ksiazeczkach mamy szaraki za pracę w sobotę rano? Ktoś coś wie ?

abc
@K

pierwszy miesiąc pracujesz?liczba szarych i sobót pracujących sie zgadza w skali roku

nitro

ludzie... kiedy wy zrozumiecie, że vw nie może zwalniać teraz ludzi bo wzięli tarcze antykryzysową. nie mogą zwalniać ludzi. więc nie stękajcie ze trzymają starych nierobów , bo jak narazie nie mogą ich zwolnić. mogą nie przedłużać umowy. więc to robią. no niestety tak wyszło.nie mogą dawać nadgodzin, nie mogą zwalniać pracowników. ale za to mogą nie przedłużyć umowy, mogą zmniejszać etaty pracownikom. więc nie dziwcie się że nie chcą płacić za nadgodziny. takie jest prawo stworzone przez nasz cudowny rząd ;) ale zwykły pracownik będzie narzekał na pracodawce a nie na prawo .

gebels
@nitro

co Ty bierzesz jak niema nadgodzin? ja w czerwcu mam już 32 nadgodziny nadgodzin nie było w maj a teraz już jest normalnie :-)

@gebels

nadgodziny od lipca się skończą. poczytaj trochę o tarczy to się doinformujesz. a za nadgodziny oddadzą wam dni wolne. chyba że znaleźli jakąś luke i wybrneli z tego szczęściarze ;) każda firma korzystająca z tarczy nie może ludziom wyplacać nadgodzin tluku

@gebels

zastanawiam się co wy bierzecie, ze chodzicie jak otumanieni i nawet nie wiecie że nasz pracodawca z tarczy korzysta, nawet nie wiecie na czym to polega... ciemnogród...

@gebels

a jak myślisz, czemu daja aneksy do umowy żeby konczyła się w czerwcu a nie w lipcu? po raz kolejny TARCZA, moga nie przedłużyć umowy a zwolnić nie mogą... więc póki jest tarcza stali mają spoķój

@gebels

Co to oznacza w praktyce? Krótszy minimalny okres odpoczynku, przy dłuższym okresie rozliczeniowym oraz ułatwieniu wprowadzania równoważnego systemu czasu pracy oznacza, że pracodawca bez problemów będzie mógł uniknąć wypłacania dodatków za nadgodziny oraz tak organizować pracę, że możliwa będzie praca nawet po 16 godzin dziennie. okres rozliczeniowy tych godzin wydluża się do 6 miesięcy. no a że umowa się kończy to to wypłacą na dowidzenia i tak to pewnie załatwili ;)

Vitali

Jak dzisiaj po nocce wejdę pod prysznic i nie będzie ciepłej wody to się zwalniam... kiedy wreszcie będzie ciepła na 4.

W
@Vitali

W każdym zakładzie jest problem z ciepłą wodą

@Vitali

Oszczędności.

Mirkan

Szacunek mam dla ludzi z produkcji dla góry żadnego

Mirkan

Nie dajcie się każdy chce godnie żyć (usunięte przez administratora) na to wiedz szacun dla Was pracownicy ci na dole vw A góra niech (usunięte przez administratora) tylko potrafią (usunięte przez administratora) i dokrecac srubke niech (usunięte przez administratora) zobaczą co to produkcja niech wejdą na linie daje im 2 godziny i srają z wysiłku

Volver

Ile we Wrześni aut zjeżdza na zmianę?

Ffff
@Volver

Zależy od dnia, raz 107, raz 108. A jak rano jadą PVS to nawet 116. Od następnego tygodni 126

Prąd zmienny
@Volver

Tyle ile trzeba...

Była

Nie pierwsza taka była !!!! Żądząca

Kolunio

Sytuacja jest ciezka. Generalnie wiem ze solidarnosc robi co moze zeby ratować jak najwiecej osob. Ale widzac co się dzieje w calej motoryzacji to jestem przerazony. Jak uratują chociaż tysiac ludzi to będzie mega dobrze ! trzynam kciuki za nich

Ludzie siedzą w domach bo nie ma pracy a urlopu wziąść nie wolno bo nie ma ludzi.. klasyka w vw.

Szukam
@.

Ludzi zwalniają czy też nie przedłużają umów bo jest za dużo pracowników a jak się idzie po urlop wypoczynkowy, hdk czy jakieś inne wolne to słyszymy że nie ma mowy bo nie ma ludzi. To jak to jest? W jaki sposób szukać pracy skoro nawet urlopu na rozmowę kwalifikacyjną nie dostaniemy. Filozofia VW- wycisnąć do ostatniej kropli i wyrzucić

Gorąco

Gdzie mogę złożyć petycję o większą ilość wiatraków?????

@Gorąco

W Leroy Merlin

@Gorąco

Kolego nie martw się jak temperatura przekroczy 35 stopni to dostaniemy witaminki i będziemy mogli (usunięte przez administratora)dalej :)

Jan
@Tomek

Jak temperatura 35 stopnin bedzie to ludzie zaczna umierac jak dzis kolega a jeszcze nie ma 35 w maseczkach podusza nas

Incognito

Ludzi z umówi do lipca jest około 2600 osób plus jakieś 500 z umowami czasowymi kończące się w innych miesiącach. Łatwo policzyć. 3100 a 1300 ma nie dostać umowy. Czyli jakieś ponad 40 % . Sprawa prosta jak jest np 50 osób w majsterni to jakieś 20 nie dostanie umowy. Przypomnę że na wrzesni jest 80% ludzi z umowami czasowymi. W niektórych teamach np tylko lider lub ewentualnie z jedna osoba ma na stałe.

Czasowy
@Incognito

Pytanie, na jaki czas szczęśliwcom przedłuża umowy bo o tym ani zarząd ani solidarności nie wspomina. Ja osobiście słyszałem ( tylko słyszałem więc to nic pewnego także nie atakuje mnie za to ) że umowy będą przedłużane maksymalnie do końca roku także szału nie ma. Co innego jakby dali na minimum rok. Przez ten czas może się wiele zmienić i firma się rozkręci.

Xyz
@Czasowy

Zgodnie z kodeksem pracy limit umow na czas określony to 33 mce, wiec w wielu przypadkach nawet nie ma moznowości aby ktoś dostał na rok

Vw crafter

No i zaczęło się. Pierwsze osoby dostały informacje o nie przedłużeniu umowy

@Vw crafter

Na jakim dziale kolego

Spawalnia
@Vw crafter

Ja po takiej informacji kładę L4 i znikam.

Spawalnia

Wolę siedzieć w chacie za 80% stawki niż wypruwać flaki na lince. Kasa za paliwo zostaje w kieszeni i można na spokojnie szukać onnego zajęcia.

Wszystkich was (usunięte przez administratora) lepiej już szukajcie roboty bo połowa z was zostanie z niespłaconymi kredytami ha ha

@Tomek

Co krzywicie miny tak bedzie

OG
@Tomek

Coś mnie tu śmierdzisz że pierwszy jesteś na wylocie i hemoroid w rowie Cie ciśnie. Bardzo słabe Twoje komentarze, tak słabe jak Twoja osoba upadający pajacu.

@Tomek

będzie, nie będzie. zobaczymy co i jak, bo jak narazie nikt nic nie wie. kredyt lepiej wcześniej niż później. teraz już nikt kredytu nie dostanie. ale z drugiej strony racja. jak ktoś był takim taboretem że brał kredyt n mieszkanie będąc jedynym żywicielem żony i pińcet plusów to niech się teraz martwi. takie ameby umysłowe będą jojczyć. mądrzy ludzie nie pchają się w kredyty gdy mają tylko jedno źródło dochodu. tam gdzie 2 osoby pracują, potrafią odłożyć i mają oszczędności dadzą sobie radę. ale nie ma co się śmiać. patrzy się raczej z żalem. taką nauczkę ludzie dostaną.

@OG

Chodzi mi o przełożonych nie o zwykłych ludzi No jestem prawdopodobnie do lipca i wypad

Serio?
@nitro

Pewnie. Lepiej wynajmowac mieszkanie i płacić 1500 za coś co nigdy nie będzie twoje. A jak stracisz robotę to będziesz miał na wynajem? Tak samo jak ci co mają kredyt. Widać na jakim poziomie jest twój tok rozumowania

Edziu
@Serio?

Tu masz kolego racje za wynajem nieraz więcej się płaci niż za kredyt

nitro

normalna żona to nie ta co cały dzień siedzi w rozmemłanej koszulce z dzieciakami przy garach kolego :) normalna żona rozumie że małżeństwo to nie żerowanie na innych tylko że to partnerstwo. oboje są dla siebie równi i wspierają się wzajemnie. także powodzenia ;)

@nitro

Zgodzę się. Oraz to że normalna żona pozwoli Ci wyjść z kolegami na piwo i nie trzymie cie pod pantoflem jak to u niektórych bywa :)

Janosik
@nitro

A ja swoją trzymam na smyczy bo czasem lubi gryźć.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o