Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Kkkk

To podaj inna fajna dobrze płatną pracę ?

Jeszcze jestem

Lewus to może ty jesteś od chwili zatrudnienia ,zero spóźnień, najwięcej nadgodzin w timie, brak uż ,brak opiek itp i nie przedłużyli umowy ,a gość Lewus na robotę i ma przedłużone tyle w temacie ,

Persona non grata
@Jeszcze jestem

Ale wygrał z tobą w innej kategorii, mianowicie staż pracy. Pozdrawiam

A gdzie te przekwalifikowania?

Hmm wszystko cacy, tylko od kilku miesięcy S mówiła, że VW dla osób, którym nie przedłuży umów ( była tu również mowa o pracownikach APT) będzie szukało konkurencyjnego zatrudnienia, jako pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy, pamiętacie?, sam Pan Piotr mówił o tym w którymś filmiku. Chyba ten temat został zamieciony pod dywan, tak samo jak rzekome "przekwalifikowywanie" pracowników w celu ochrony stanowisk. Znacie kogoś, kogo przekwalifikowali na inne stanowisko z work service, albo osobę, której kończyła się umowa terminowa na VW ? Bo ja nie, to wszystko to jest naprawdę pic na wodę. Teraz poleci ponad 1000 osób, i ktoś tu pisał, jakim cudem VW dostaje pracodawcę roku itd ? No jak to jakim, Jaśkowiak jest bardzo zadowolony, VW jako tak duży pracodawca, oddaje też bardzo dużo podatków, co naszym politykom bardzo się podoba i wszelkie laury i pochlebstwa będą przydzielać VW do końca świata i jeden dzień dłużej. Nie mogę też z tego, że dużo gorszy pracownik z umową na czas nieokreślony zostanie, mimo iż od niejednego takiego, osoba młoda, perspektywiczna, z chęciami do pracy, lub też lepszymi umiejętnościami jest po prostu lepsza. Same oceny roczne o tym świadczą, są osoby co mają dużo mniej punktów, od osób z umowami terminowymi i co ? One zostaną, taka polityka VW, nie liczy się jakim jesteś pracownikiem, tylko co możemy a co nie możemy, ile zyskamy ile stracimy, zostawiając lub tracąc Cię, czysta kalkulacja, tylko nie wiedzą, że na wielu takich ruchach wiele tracą zostawiając tych obiboków, ściemniaczy i Lkowiczów. Zrozumcie ludzie, że jesteśmy tutaj tylko liczbą X, która ma generować zyski to przykre, ale taka jest prawda. Jak widzę te hasła "Przede wszystkim TY" to śmiać mi się chce. Pozdrawiam was wszystkich, to będzie dla wielu z nas trudny okres, nikomu nie uśmiecha się na nowo poznawać ludzi, klimatyzować w nowej pracy, gdzie włożyło się dużo angażu dla VW, ale tak już jest.

@A gdzie te przekwalifikowania?

Ja się zastanawiam jak to jest że ty masz czas pisać takie wypracowanie o 3 w nocy?

Maras
@A gdzie te przekwalifikowania?

Myślę, że wielu, którym VW podziękuję z czasem odetchnie z ulgą, że nie pracuje już tam.

On
@A gdzie te przekwalifikowania?

Solidarność zamknięta w biurze. Na produkcji się nie pokażą bo nie potrafią ludziom w oczy spojrzec

byłem w szarego
@On

Osobiście Pana P nie widziałem ani razu na hali produkcyjnej, a pracuję tutaj 2 lata. Nieźle nas załatwili, najpierw zrobili to z pracownikami APT, przecież musieli o tym wiedzieć, że to nastąpi, teraz z nami zrobili to jeszcze sprytniej odgrywając teatrzyki w formie rund, filmików, plakatów byśmy odczuli wrażenie, że coś dla nas robią. Byśmy czuli napięcie i mieli nadzieję, to wszystko było już jasne... A teraz co zostanie kurz po hałasie jaki zrobili, schowają się i do widzenia. Najbardziej żal mi chłopaków z spawalni, dobrze wiedzieli 3 lata temu zatrudniając tyle osób , że ten dział zostanie zautomatyzowany. Tak duże inwestycje w roboty są planowane z wieloletnim wyprzedzeniem, a mimo to oszukali ludzi, że będzie to praca na stałe itd. Wiadomo, że nikt by im się wtedy nie zatrudnił gdyby usłyszał, że za 3 lata zastąpi Cię robot. Trzymajcie się chłopy będzie dobrze

Robotnik
@byłem w szarego

A na jakiej hali pracujesz, ze nie widziałeś Piotra 2 lata? Pokazuje się regularnie, były spotkania z załoga, był, w czasie największej epidemii chodził do ludzi, są filmiki z pracownikami. Po co piszesz takie bzdury? Chyba musisz ich nie lubić i tylko dlatego?

Eren
@Robotnik

Pokazuje się to chyba po to by filmik wrzucić pokazowy na fejsa. Ja się cieszę, że nie będę już częścią tej propagandy, bo sam pewnie bym się jeszcze nie zwolnił i to odwlekał.

Solidaruch
@A gdzie te przekwalifikowania?

Powiem wprost jeśli te puste głowy nie pomyślą żeby jednego zwykłego dnia roboczego wziąść urlop na żądanie to nic nie zrobią. Jak wszyscy się z mówią i zrobią to to nie ma kto robić i wtedy linia staje a VW nagle będzie chciało rozmawiać. Ciekawe z inicjatywy Pracowniczej apelują o to żeby ten krok podjąć to te buraki ze wsi niestety ale nie umieją myśleć a gdzie wykonać. Prosta wystarczy użyć mózgu. Inicjatywa pracownicza właśnie daje wam pomysły jak (usunięte przez administratora)

Lechu
@Robotnik

Lekko poleci przeszło 1000 osób do końca Lipca dziś robili spustoszenie we Wrześni na niektórych obszarach

Kaczy
@Lechu

Bo oni cały czas klamią. gadają ze zwolnią jeszcze 450 do końca 2021 hahahhaha nawet nie chca powiedzic ile workow wyrzucili... 95% spawalni leci z umowami na czas określony+ montaz+lakiernia i to tylko Antoninek

Zyga

Lipcowych zwalniają i jeszcze pytają czy przyjdą do pracy w urlop na 2 tygodnie a starzy mają to w nosie bo właśnie dostali podwyżki Najlepszy pracodawca w regionie

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Zwalniamy tempo

TEMPO MINIMUM!!!

czarny tydzień a dotyczy tych co się dowiedzieli że firma nie chce z nimi dalej współpracować a prędzej obiecywała pracę w nieskończoność..

Z1
@-

Ze spawalni pojedyncze pryzpadki zostaja . Zdecydowana wiekszosc leci. A oni dalej mowią , że 750 d końca 2021 chyba do konca lipca.

@Z1

Pojedyncze przypadki zostają pod warunkiem, że przejdą na Wrześnie

Kriss

Wierzyć mi się nie chce że wszyscy grzeczni lecą . Przecież lipcowych jest 3 razy więcej niż tych których mieli zwolnić.

Pamiętacie te gadki typu: spokojnie, będzie weryfikacja pracowników. Oceny l, absencja, nadgodziny itd. a okazuje się że jak nie masz znajomości lub rodziny na stanowisku kierowniczym to lecisz jak wszyscy. Takie wartości funduje VW razem solidarnością- znajomości, układy i podstawą umowa na stałe

I

Jak Wy macie mózg wyprany przez media..sprawdz ile ustaw zawetowal i jak ważnych i porównaj z poprzednikiem

gruzin

znowu kolejny z teoriami spiskowymi......własnie zwolnili u mnie dwóch braci majstra? no i co? A chyba robota polega na znajomościach i układach? co nie? kto się nie blatuje z szefem to nawet na budowie długo miejsca nie zagrzeje. tak jest świat zbudowany...

Teraz już wiem
@gruzin

Praca polega na umiejętnościach a nie znajomościach. Nie świat tylko Polska taka jest przez takich jak Ty.teraz już wiadomo dlaczego nowo wybudowana drogą czy budynek jest od razu do poprawy. Bo zrobił to kolega szefa a nie człowiek, który ma o tym jakieś pojęcie.

J
@I

Sprawdź dane jaki elektorat ma PiS i ich notariusz a później się zastanów kto ma wyprane mózgi. Ich wyborcy są to ludzie najsłabiej wykształceni. Nie obrażam nikogo ale takie są dane

Zgrzewaczzczwórki
@J

To co jak mam zawodówkę to mam nie głosować bo za głupi jestem? Konstytucja i demokracja zapewnia mi do tego prawo!!! Wielki obrońco Kodziarzu jeden. Dzień po demokratycznych wyborach założyliście KOD czy jej demokracji bronicie chyba swojej lewaku.

I
@J

Widzisz wlasnie pokaxales,ze masz wyprany...nie potrafiles odp argumentami tylko wolales spróbować ponizyc innych ...Odezwał się młody,wykształcony,tolerancyjny z wielkiego miasta :D idąc tokiem Twojego rozumowania kto ma największe poparcie w zakładach karnych?

Dudu
@gruzin

Ciekawe w jaki sposób tych dwóch braci majstra trafiło do VW?

Zdradzony

PANOWIE Z VW i SOlidarnosci dziekuje za utrate pracy wiedzcie ze mam kredyt na mieszkanie auto pare agd i dzieki wam nie mam na splate. Mam 2dzieci i zona bez pracy. Pisze to zebyscie wiedzieli i czuli sie winni ze rozwaliliscie mi rodzine

Lee
@Zdradzony

Aż tyle z jednej wypłaty?niemożliwe!!!!!!

Windykator
@Zdradzony

ostro szłeś z tymi kredytami mając taką umowe. chyba jesteś niespełna rozumu skoro sie tak zadłużyłeś. do Zobaczenia, pakuj powoli sprzęty.

Wujek
@Zdradzony

Spoko stary nie jesteś sam Vw porobił setki albo tysiące osób i jeszcze ten bonus na koniec jak rzut napiwku prostytutce.. masz tu parę groszy i spadaj na drzewo my gramy uczciwie....tylko szkoda że nas na rozmowach kwalifikacyjnych nie informowali zabierając niejednokrotnie najbardziej produktywne lata życia,że zostaniemy potraktowani jak odrzut...To jest GRANDA!!! a tych niedorozwinietych liderów nierobów i ściemniaczy trzymają bo tarcze wzięli. Żal,Żal i jeszcze raz żal.Brawo Solidarność i brawo wszyscy Polacy że daliście się kolejny raz wystawić DE.

Hmm
@Windykator

I po co taka wypowiedź? Może nie miał by dachu nad głową i musiał wziąć kredyt. Radzę czasem pożądanie się zastanowić nim taki komentarz napiszesz

@Zdradzony

Rozumiem kredyt na mieszkanie, ale chyba każdy liczy się na takiej umowie że może stracić pracę i nie bierze dodatkowo kredytów na auto i "agd, RTV". Bardzo przykro, że straciłeś pracę i nie chciałbym być na twoim miejscu(Chociaż możliwe, że będę), ale zbyt duże zadłużenie się na pewno nie jest wina Solidarności.

Ziombel

To trzeba być kretynem, żeby zadłużać się po sam korek mając umowę na czas określony. Sory, ale taka prawda. I oczywiście taka osoba będzie obwiniać cały świat, ale tylko jie siebie. Zachowanie godne dzieciaka, zero odpowiedzialności.

Kobita:-)

Witam, kto mnie zna zaczai nick nie ukrywam sie bo po co, właśnie dzisiaj mi podziękowali, po 5 latach pracy, Pani obiecała jakiś tam bonus jak nie zostawie zakładu na pastwe okrutnego losu braku personelu do pracy. Wiecie co jest najgorsze to to że fakt zgrzewarke z 8 miesięcy miałem w dłoni może wzieli mnie na odbiór, i do tej pory tam robiłem z robotami sobie zapierdalająć jak beduin gdyż miałem raz po 90 kompletów futek raz po 108 a nawet kiedyś 140, i nikt się nie pochwapił pomóc, jeszcze mało tego coś się dzieje to dzwonisz do lidera, który ci mówi za chwilke, chwilka pół godziny jak nie dłużej, zaczynasz radzić sobie sam, robisz za niektórych, pilnujesz błędów sprawdzasz detale częściej niż masz w karcie standaryzacji spuszczasz się ile wlezie, i dostajesz kopa w (usunięte przez administratora) a wiara co ma (usunięte przez administratora) na zgrzewy ich nie interesują zeby była igła, tego nie widział tego nie czół, a on nie wie, a to każde zatrzymanie robota to np wymiana kap jakby tak miało być to bym średnio co godzine je wymieniał, czy tam se imprezki robią dla brygady w swoich domkach czy jeszcze inne dużo by tu cytować, zostają i pracują. nasówa się wieć stwierdzenie miej (usunięte przez administratora) a będzie ci dane...

Kaban

Dokładnie jak piszesz!

Js

Z jakiego zakładu

@Kobita:-)

Dlatego też każdemu mówię. Nie spuszczaj się nad robota. Rób to co do ciebie należy. Parę razy się nie wyrobisz dasz grzyba i lider jest osrany. A ludzie latają jak psy w robocie to potem robi się zayeb bo pokazują że potrafią. Stwierdzenie MIEJ WYEBANE A BĘDZIE CI DANE jest bardzo na miejscu. A

Janek
@Kobita:-)

I bardzo dobrze do majstra i do swojego lidera pierwszy leciałeś kapować na innych. Pozdrawiam serdecznie. I życzę powodzenia na bezrobociu. Bujaj się tym swoim golfem i szukaj roboty.

Kogut z lewej
@Kobita:-)

Ortografia tragiczna! Autokorektę specjalnie wyłączyłeś? Aż oczy bolą od czytania tych hieroglifów. Sorry ale bardzo mnie to razi.

Janek
@Kobita:-)

(usunięte przez administratora) naprawdę szkoda mi niektórych janków z drzwi kurde szkoda. Będą nudy bez was. A Ty kobita w następnej robocie nie podpierdlaj i nie popadaj w samo uwielbienie bo wiara w szatni gadoła że jak samochodem jezdzicie to Ty na każdej dziedzinie się znasz głupio mądry.

Zakład 4
@Kobita:-)

Kobita podziękuj kolegom z teamu że ty odbierałes a koledzy SPALI hahaha kolega Mas..i kolega Mani.. podziękowanie dostałeś dziś od pani Personalnej a śpiochy pracują dalej!!!

Darek
@Kobita:-)

Zostaw Marka ! Donosi mi na was a sam wam wmawia że walczy w solidarności. Dawno nie spotkałem takiego głupka. Nawet nie wiecie jak mam ubaw jak nie może się wysłowić u mnie pod biurkiem

@Kobita:-)

Kobita mam nadzieję że będziesz na Integracji to sobie wyjaśnimy co nie co..że co że ja nie przychodziłem jak dzwoniłeś?

Kobita:-)
@Marek

Przyjadę na 3 auta z chłopakami to sobie wyjaśnimy !

Kobita:)
@Marek

Widze ktos sie ogolnie podszywa podemnie, nie bedzie mnie na integracji, dlaczego dlatego ze odbylo sie ich kilka na zadna nikt do mnie nie podszedl czy bede czy jak, ja to odbieram tak ze poprostu sie mnie boicie tam bo mowie prosto z mosru co mi slina na jezyk przyniesie, tez Marek nie ze nie przychodziles bo przychodziles po czasie a juz zdazylem zrobic tak ze wszystko pasowalo jechalo zle odebralea to co napisalem, nie będę o tym rozmawial bo kazdy z calej naszej brygady widzial i wie o co chodzi, to byl kopniak w..., co do komantarza pseudo darka bo on jest za t... Zeby tak napisac i na forum to nie wiem czy prawda czy nie. Co do zwolnien w pazdzierniku to mialem poleciec razem z jednym z nas bo mnie smieszny PO wyznaczyl dlatego ze jezdzilem z dzieckiem u ktorego bylo podejrzenie guza w mozgu i bylem ciagle na opiekach bo ktos z 2 latnim dzieckiem w tym szpitaly byc musial., dodam ze na koncu nie wiem Ty poleciales czy Bolek nie wiem zebym zostal, jak sie przyjelem dostalem od was troche kasy na okulary dla córki bo bylem goly i wesoly jak sie zatrudnilem. Wiec solidarnosc cos mi pomogla, ale co z tego skoro mialy leciec najpierw osoby co pracuja krócej a ja tu dowiaduje sie ze pracuja 2 lata zostaja a ja po 5 wylot. I jeszcze laur pracodawcy roku, zabral bym to nie zasluguja w moich oczach.

deko

Znowu skowyt! Przez 10 ostatnich mądrale tu płaczą o 15 zmian. TERAZ jest 15 zmian no to musi być kosztem chłopaków z apt i tym co umowy się kończą.

Różowo _mi

Montaż. Słyszałem, że na lakierni też takich nie brakuje. Zobaczymy co z tym zrobia.

Gumis

Spawalnia, a Ty?

Różowo_mi

Mi podziękowano ????VW to siła znajomości. Ciekawe co zrobia z majstrem i liderem jak zobaczą kilka nagrań i zdjęć. Zaczynać pracę o 6, a 6:25 jeden śpi drugi patrzy ale nie widzi jak spi????

Monter

Chyba jakaś cenzura tu weszła jak zaczeliscie pisać o nie przedłużaniu umów

sssnejk

Blablabla jaka tu fala kaki się wylewa. Mi miesiąc temu przedłużyli umowę. I co?

jottekka
@sssnejk

no to sie ciesz moim dwom ziomkom tez przedluzyli mi nie i co niw bede beczal

Tomo
@sssnejk

Po co się chwalić, że jednemu przedłużyli a drugiemu nie?

Gandar
@sssnejk

U mnie właśnie pisałem że zostali ci co mieli lecieć. Wiadomo nikt nie napisze że został.

Hm
@sssnejk

Na ile? Jaki dział i gdzie?

Zwalniamy tempo

Panowie zwalniamy tempo do minimum.

K

Gdzie jest związek zawodowy? Tylko zacierają łapy na składki żeby jeszcze ściągnąć z ludzi. Gdyby mieli odrobinę godności zrezygnowali by ze składek od tych którzy lecą bo nic dla nich nie zrobili

Zakład 4
@K

Witam, Gdzie dziś jest Personalna w jakim zakładzie? Czy dziś też informują......o nie przedłużaniu?

Łańcuch
@K

Przestań siać propagandę. Myślisz ze 4 kola bonusu na odejscie to samemu vw daje bo jest takim super pracodawca ? Nie, związek to wyszarpał z gardła. Jeśli tak myślisz to żyjesz w matrixie i jestes oderwany od rzeczywistości. Nigdy w życiu nikt nie dostałby złamanego grosza. Przyszedłby majster w ostatni dzień twojej umowy i 15 minut przed fajratnem dostalbys tekst „drogi k, jutro nie przychodź do nie dajemy ci umowy”. To ze wiesz wczesniej to tez zasługa związku. Wiec skończ malkontencie biadolić ! Ja np dostałem umowę i wiem, ze właśnie dzięki związkowi bo prosiłem ich już w kwietniu żeby zadziałali w mojej sprawie.

Loc
@K

Też się zastanawiam gdzie są czarne koty xd

@K

Związek zajęty jest usuwaniem komentarzy na Facebooku. Razem z zarządem to zwykli oszu.ści

T
@Loc

Koty nic nie mogą to solidarność się szczyci że ma większość reprezentatywna

jottekka
@T

tak to niech powiedza ile w koncu maja czlonkow

Boguś
@jottekka

Jak to ile ? Teraz już będą mieć okrąglutkie 0. Skoro tylu pracowników poleci to wszyscy członkowie im wyleca. I dobrze, bo na miejscu volkswagena bym ich dawno wypierpapier z roboty ! Banda troli

Solidaruch
@T

Jak to koty nic nie mogą Inicjatywa pracownicza właśnie zaczęła o to wal żyj jako w programie sporu zbiorowego. Niestety co niektórzy z solidarności muszą iść ponownie do szkoły. Bo niestety solidarność jest tępa i nic nie potrafi własnego pomysłu. Popatrz jak ściąga od inicjatywy Pracowniczej. Ile punktów z inicjatywy Pracowniczej wzięła. Nadodatek jak inicjatywa pracownicza weszła w spór zbiorowy to solidarność co mówiła? Że inicjatywa pracownicza szkodzi pracownikom. Tylko jak narazie to solidarność szkodzi

too
@K

Hallo jaki związek oni istnieją tylko na papierze i nic poza tym . Oni tylko potrafią składki pobierać . Jaki to związek skoro siedzi na wypłacie VW

Daniel78

Pytanie, Zakład 2, Września, jakieś dokładne informacje co do urlopu? Planowane 2 tygodnie tylko będą? Słyszałem ze jest mowa żeby zaczynać urlop od 20 lipca.

Plum
@Daniel78

Dużo osób tak słyszało tylko nikt nie wie skąd xD

Poklejony

Wspaniałe i efektywne negocjacje!!! Kolejny dzień i kolejne osoby lecą 1 po 2...

Baja bongo
@Poklejony

1200 osób poleci i nie ma zmiłuj A tego nie było w negocjacjach

Gandar
@Poklejony

Nie ma dramatu u mnie zostali ci co myśleli że polecą

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o