Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Ostatnio zauważyłem jakby więcej miejsc parkingowych było i łatwiej zaparkować auto

Zwolniony dziś

Powiem tak wszyscy my na czas określony zostaliśmy zmanipulowani bo mi na rekrutacji 2 lata temu nikt nie powiedział że to praca na 2lata a wiedzieli bo nowego modelu nie wprowadza się z dnia na dzień a nie mając jeszcze umowy już byłem w związkach S to mówi wszystko niech to będzie nauczka ile warta jest ta firma szrot

Monter
@Zwolniony dziś

Ja już na rekrutacji byłem zapisany do związków mimo ze prace zacząłem pół roku później xD pierwsza marna wypłata i już składka poleciała, po roku pracy wypowiedzenie, kop w (usunięte przez administratora) i 500zl na S w plecy, taka polityka :)

Xxd
@Monter

Rok pracowales i masz wielki ból ze ci nieprzedlużyli ?? Ludzie po 5 lat pracowali, stałej umowy nie mieli i tez polecieli. Zapłacili przy tym 5 razy więcej składek niz Ty. Myslales ze tylko rok popracujesz i Cie zostawia a innych wywala ? Haha

@Monter

Na co narzekasz, mogłeś pracować w firmie która dobrze płaci nawet nie wykwalifikowanym pracownikom. Właśnie dzięki S. Myśle, że nie raz będziesz jeszcze zwolniony. Takie życie, a warunków jakie masz w VW raczej nie otrzymasz. Mimo wszystko powodzenia gdyż stracić pracę to nic fajnego.

Marian
@Ktos

Przestańcie się podniecać tą firmą i zacznijcie szukać pracy. Co tu jest takiego (usunięte przez administratora) go? 3 zmiany soboty pracujące za 4000 zł i brak życia prywatnego. 3000 zł netto zarobisz prawie wszędzie tylko trzeba szukać. Jeszcze jak ktoś dojeżdża to już kolejne koszty paliwo samochód.

Selero
@Xxd

To ty myslales gościu że składki idace do zwiazkow to polisa na gwarancje umowy? Po co sie zapisywałeś skoro nie wiesz po co są związki. Idąc tym tokiem myślenia to powinniśmy mistrzom płacic skladki bo to oni nas wytypowali... W tym wypadku związki (usunięte przez administratora)mogły zrobic

Monter
@Xxd

Nie mam bólu ani żalu dlatego ze na szczęście tylko rok pracowałem i ze nie zostałem upokorzony po 5 latach jak niektórzy :)

Wujek
@Monter

No właśnie co innego chlopaki co 5lat gibali.Zmarnowany czas,nerwy.Teraz Ci z sierpnia mają świetną sytuację dwa m-ce na bombie wiedząc że ich tak samo potraktują.

bober

Morawiecki nawet kiedyś wypuścił z ust , ze pis tak samo jak solidarnośc ma w swojej filozofi ukorzeniony socjalizm który jest ich myślą przewodnią . Oni zawsze będą Ci wszystko gwarantować byle byś napchał ich kieszeń za fałszywe poczucie bezpieczeństwa.Masz idealny przykład z ostatnimi zwolnieniami. Wszystkim tym ludziom gwarantowali prace na lata,stabilne zatrudnienie, możliwości rozwoju i gwarancję przyszłości. Sam zobacz jaką przyszłość zagwarantowali tym pracownikom ?? Chyba paru lat wyciętych z życiorysu zawodowego i zmarnowanych przez tych ludzi nie nazwiesz tą przyszłością która Ci gwarantowali. Przez parę lat firma szczyciła się hasłem " przede wszystkim Ty" szkoda , że nie dodali , że będziesz (usunięte przez administratora) na bruk. Tak samo działą solidarność .Siebie warci

Black

Ha ha śmiech na sali, możesz podać solidarność nawet do Unii Europejskiej, oddaj im co ci załatwili a potem chciej składki, a koty maja wstęp na zakład i nawet mogą nic nie robić i się bujać na godzinach związkowych, zapisz się do nich może ci załatwia umowę?

Zbychu

A jak tam u Was wygląda praca na odlewni ? Jakie warunki ? Warto ?

Warto
@Zbychu

Warto! Ponad 40 stopni latem pot leci po (usunięte przez administratora) zanim zaczniesz zmianę do tego pyły i ciężkie powietrze i po chwili czujesz się jak w tropikach na wakacjach , ale dostajemy latem witaminki żeby się nawodnić wiec naprawdę spoko !

Krzyś
@Zbychu

Lekko nie jest Za to umowy mamy przedłużone Zostały wstrzymane zwolnienia

@Warto

Nie gadaj bzdur. Rdzenie robione nie organicznie, centra odlewnicze w większości zautomatyzowane. Obróbka prawie całkiem zautomatyzowana. Jest to całkiem inny zakład niż w 1998 gdzie rzeczywiście tak było. Jednak teraz? 3 przerwy, stołówki klimatyzowane. Praca lekka nie jest ale widać, że pojęcia o pracy na odlewni nie masz. To co jest u nas odbiega od wyobrażenia o odlewni.

Krzyś
@Ktos

Dokładnie Tragedii nie ma Chyba że się robić nie chce to zawsze będzie ale

Bbb
@Krzyś

To przyjdź na rdzeniarnie i trochę popracuj a potem się wypowiadaj. Stara rdeniarnia Warm-box to była bajka

Zbychu
@Bbb

A macie tam płacone jakies szkodliwe ? Czy wszystko u was jest zdrowe. Topicie ten szajs na tej samej hali gdzie odlewacie ?

Warto
@Ktos

Nie mam pojęcia ? Dobre ... pracuje tam i dobrze wiem jak jest. 3 przerwy to chyba jedna masz „dodatkowa „ jak idziesz do Wc i nie ma cię pół godziny . Aaa no chyba ze mówisz o tym ze u Was na odlewni przerwa co 1,5 godzinki 30 minutowa bo gorąco. Ja z rdzeniarni wiec wiem co mówię . Tez pracujemy ciężko i zapieprzamy jest u nas gorąco a przerwy co chwila nie mamy . U nas nie tylko roboty.Zapraszam a się przekonasz.

Altruista

Układy, układziki korpoludziki. Mistrzowie decydowali kto zostaje, nie ma czego żałować, niech naparza. Korpo wyciśnie jak cytrynę.

@Altruista

No właśnie niech naparza, mistrzowie to kłamią prosto w oczy .

Kokpity
@Altruista

Łysy 3 lata chodził obrażony, a został hahaha. Co zabolało dlatego zgłosiłeś górny komentarz P4Ł0 ! :b

Robol z Kokipitów
@Kokpity

No widocznie zabolało ale jak się ma dobry kontakt to się załatwilo za plecami mimo że się nic nie robili. A dobrzy chlopacy polecieli ale możecie być z siebie dumni bo w (usunięte przez administratora) Nie wchodziliscie . Pozdro dla normalnych

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

link

Hej, dajcie link do podpisanego porozumienia, aby można się było z nim zapoznać :-)

Lipcowy
@link

W aplikacji jest.

link
@Lipcowy

Może jest ale nie mam dostępu do apki dlatego proszę o link

Lee
@link

Link do artykułu w aplikacji?normalny jesteś?od wczoraj masz informację wydrukowane na linii,no chyba że do pracy nie chodzisz

Solid

Ja się pytam gdzie jest inicjatywą i ile miejsc pracy uratowała ??? To jest prawdziwe zło . To pseudo coś schowało głowę w piasek . Wolę już Bella ciao niż nic

@Solid

Inicjatywa umie tylko krzyczeć jak nic się nie dzieje.

@Solid

Ale Bella ciao to było dla odchodzącego prezesa obydwa związki nie zrobiły nic jeden tylko udaje że coś robi to koty chociaż są szczere

@Solid

Bolek z solidarności uspokój się!!! Inicjatywa pracownicza właśnie ratuje ludziom stanowiska. Nie to co wy solidarność. Jak inicjatywa pracownicza mówi ludziom żeby wszyscy wzięli urlop na żądanie to czemu te ludziska nie słuchają ich? Niestety odpowiedź jest prosta bo są głupi. Dlatego VW ich zatrudnił bo głupi są. Teraz się martwią że nie znajdą pracy bo co? Bo są głupi nie znajdą tej pracy bez wykształcenia. Jak by mieli odpowiednie kwalifikacje nie mieli by żadnych problemów i zmartwień. Wystarczy tylko żeby wszyscy wzięli urlop na żądanie jednego dnia. I VW pozamiatany to jest takie proste. Ale dla (usunięte przez administratora) jest bardzo skomplikowane.

Solidaruch

Niestety nie wiem o kogo chodzi. Ja nie jestem z nich za kogo masz na myśli. Poprostu wiem że inicjatywa pracownicza walczy o ludzi i niestety solidarność ma gdzieś a inicjatywa pracownicza jak dany pracownik chce reprezentacji to inicjatywa pracownicza wszystko robi co chce. Więc głupio Ci jest że inicjatywa pracownicza jest za ludźmi. A co solidarność wielce? No tylko żeby składki ściągnąć z wypłaty. A i tak w gdzies ma pracownika. Oni to tak jak PiS dostajesz paczkę wyjazdy na grzyby i karnety na siłkę to masz się zamknąć ma być tak jak solidarność chce. A nie jak pracownik. Więc przestań (usunięte przez administratora) opisywać weź się za robotę. Cyfrę trzeba zrobić. A ty jeszcze (usunięte przez administratora) w głowie. Jak reszta ludzi. Poprostu pustki w głowach.

Jjj
@Solidaruch

Nic nie umiecie i nic nie ratujecie taka prawda . Zwykle oszustwo . Już patrzeć na Was nie mogę.

Ziom

I umie jeszcze jedną rzecz ! Siedzieć ba godzinach związkowych w maczku w swaju i cisnąć hambaksy jak inni zapierdzielają :D

Solidaruch

Właśnie hałas to potrafi cała inicjatywa pracownicza. Tylko puste głowy na linii są takie co nie umieją grać z inicjatywą.tak że proponował bym tobie najpierw się co nie co pouczyć a później się wypowiadać.

Qwe

Na wrzesni jmożna kajakiem plywac czy już ogarneli?

Zacznijcie szukać pracy a (usunięte przez administratora) ten rozdział vw już się zamyka to koniec

@Marek

Dlaczego niech ludzie się wyrzygaja może kiedyś ktoś jak będzie miał tu przyjść to się zastanowi

Jimi

Dzwonili do mnie z Vw ze mam przyjść na rekrutacje umowa na 12 miesięcy

Gr
@Jimi

Taaaa... Na pewno....

Ksionc

Narzekacie tu na jakiegoś Marka z Z4 to chyba nie znacie pomidora (biskupa) z maxi to jest dopiero ziółko nad ziółkami.

Kollegen
@Ksionc

Niezły z niego urwipołeć

Wybór

Kto bierze bonus i kręci im cyfrę do końca lipca za te grosze? Ja znikam, niech liderzy się w linii wykażą, w końcu się przyczynili że umowy Ci nie przedłużyli.

link do porozumienia

Dajcie link do dokumentu podpisanego porozumienia, proszę.

Z 4

Ja Marka lubię i szanuję to dobry chłop. A Ci co po nim jadą to niech się wezmą w garść.

Zakład 4
@Z 4

Ja tak samo nic do niego nie mam ale zawsze ktoś się znajdzie nie miły! Zobaczcie liderów z innych obszarów!

Jasiniak
@Zakład 4

Mnie to się wydaje że to festiwal jednego spawacza :D te posty na Marka. Mi on pomógł jak poprosiłem wiec cos nie pasują mi te 'wypowiedzi' że niby nic nie robi i taki zly

Nie lubię kiełbasy
@Z 4

Marek jest wporzadku jak wam nie pasuje to zapraszam na podłogi tu lider nic ci nie pomoże.

Furtki

Najważniejsze że oni się dogadywali ( liderzy) między sobą a każdy widział że tak było...i zejdzie już z tego Marsa, jak jesteście tacy mądrzy to powiedzieć mu prosto w twarzy co was Boli! Wielcy mi bohaterzy na forum...

Bartas

Jak ziemia do nieba. Właśnie przede wszystkim tym ludziom o to chodzi. Z jednej strony masz człowieka który jest liderem. Rzetelnie wykonuje powierzoną mu funkcję i zasługuje swoją pracą na ten nazwijmy to "tytuł". Z kolei z drugiej masz kolesia który nie ma do tego kompletnie predyspozycji i nie rozumie jaka jest rola lidera w teamie. To ,że jest działaczem solidarności to osobna kwestia . Niech sobie działa jak ma ochotę. Jako pracownik VW na stanowisku lidera jest po prostu pomyłką i jeszcze bardzo daleko mu do tego aby osiągnąć ten tytuł swoja wiedzą i pracą.Podałeś idealne zestawienie które to obrazuje. Kogoś kto się zna na robocie i kogoś kto nie ma o tym zielonego pojęcia.

Ktos

Taki jesteś rozżalony bo mu zrobiłeś a z umowy nic nie wyszło? No trudno. Widać się nie postaraleś.

Mis
@Z 4

Widocznie pasujecie do siebie i donosisz mu na kolegow wiec sie lubicie i jestes taki jak on

Zgrzewacz

Przestańcie straszyć ludzi dyscyplinarką za to że nie chcą biegać w upale z maseczkami na twarzy po lince!!! Wstydu nie macie?! (usunięte przez administratora) z przylkejonym futrem na łbie stoji i nad pracownikami i udaje jaki to jest groźny i władczy. A tak naprawdę jest śmieszny i żałosny w tym co robi i jak wygląda.

SZARY PRACOWNIK

Kierwonik zmiany "Peruka" zastrasza pracowników że zwolni ich dyscyplinarnie jak zobaczy że wolniej robią. To się w głowie nie mieści jakim trzeba być (usunięte przez administratora) i życiowym zerem żeby straszyć ludzi którzy za chwile nie będą mieli pracy zwolnieniem dyscyplinarnym i wymagać od nich biegania po stanowisku.Straszyc to on sobie może swojego szwagra majstra który narobił przewałów w firmie i jakoś nie został zwolniony dyscyplinarnie mimo że wyszło to na jaw!

Lekasz

Jęczeli co co to pamiętają a więc ci co mają na czas nieokreślony a oni zostają w firmie i w większości przypadków są zadowoleni z piętnastki

Xxx

Powiedzcie mi czy u Was też na rozmowie z personalną i majstrem podsuwali kartkę z bonusem 3800pln z adnotacją że zostanie ona wypłacona jeśli nie weźmiemy chorobowego lub opieki? Czytam wyniki negocjacji w aplikacji vwp i w punkcie nt. dodatkowego bonusu finansowego nie ma o tym żadnej wzmianki.

pierkar
@Xxx

u mnie to było 6 tausendów jeśli nie pójdziesz telefonicznie na L4

Przyszlosciowy

Do wszystkich którzy stracili pracę w vw. Panie i Panowie dacie Sobie radę ponieważ jak dawaliście radę w vwp na lince z ludźmi różnego pokroju,tymi normami itp.,dacie radę w przyszłości,bo przecież pamiętacie te rekrutację jak na pilota samolotu. Przecież cieniasy nie dały by rady w vw. Pozdrawiam Damy rade

@Przyszlosciowy

Jak na pilota? Chyba od telewizora ha ha ha zwykła ścieżka goryl by przeszedł

Spawacz

Czegoś nie rozumiem jak ludzie którzy mieli umowę na czas określony traktowali VW że już na zawsze tam będą pracować?? Teraz płacz jak można brać kredyt na umowie czasowej kompletny brak racjonalnego podejścia. Kiedyś dopiero po 8 latach dostawało się umowę na czas nieokreślony. Przestańcie pluć na Solidarność i na Marka . Te teksty są nie na miejscu . Teraz wychodzi z Was wszystko. Dziwię się tym z Solidarności że z Wami wytrzymują . Sami najlepsi odchodzą z tego co piszecie. To teraz coś napiszę . Nie nie jesteście najlepsi tak się Wam tylko wydaje trochę pokory . Prośba o przeproszenie Marka bo gdyby mógł to napewno by wszystkim umowy przedłużyl.

Byly monter
@Spawacz

Teraz zwalasz na pracowników, ze wiedzieli jakie umowy podpisują, ale co świadczy o największym pracodawcy w Wielkopolsce, który korzysta z atp i możliwie maksymalnie wykorzystuje umowy na czas określony? I za to nagrody dostaje? Ze wykorzystuje pracownika i wyrzuca, kiedy już jest niepotrzebny ?

Zostają bo tu są klany rodzinne

Ronin

Było nas około 11 k. Lekkim dydkiem zwolnią ok 1000 osób zostaje 10 k prezio na jednym z filmików sam nawijał ,że nie realne jest aby utrzymać 10 000 osób teraz po negocjacjach solidarności wychodzi ,że dają gwarancje zatrudnienia dla 8500 osób .Panowie z umowami na czas nieokreślony po zwolnieniu wszystkich lipcowych i śierpniowych pora na was.

OG
@Ronin

Myślę że jakby zwolnili wszystkich sierpniowych i lipcowych i zaczęli by stałych to nie miałby kto robić.

Tactical Elbow
@Ronin

Chyba masz problem z czytaniem że zrozumieniem. 8500 to liczba osób która będzie miała umowę na czas nieokreślony a nie ile zostanie

Ronin
@Tactical Elbow

Tej koński zwisie czytać to Ty nie potrafisz z 11000 - 1000 (lipcowi) = 10000 ( ta liczba to potencjalne osoby z umowami na czas nieokreślony) a mowa jest o utrzymaniu 8500 osób . Zostaje jeszcze z 10000 półtora koła do odstrzału co da owe 8500

Koński zwis
@Ronin

Tej kozi zwisie czasowych poleciało 1200 zostało JESZCZE w zakładzie 1600 czasowych. Naucz się liczyć

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o