Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

TARPAN

Dziękuję tym co chcieli 15 zmian i tryb pracy jak w POLMO jak podpici robotnicy montowali TRAPNA!!!!! To WASZA zasługa.

Normal
@TARPAN

To ci z inicjatywy czarnych kotów, Mariuszek, lukaszek i Mareczek? To przez nich tylu kolegow zwolnili?

@TARPAN

To rynek samochodów dostawczych spowodował redukcję ilości zmian, a nie czyjeś pobożne życzenia.

@Normal

Niestety nie droki Bolku z solidarności. To przez was solidarność Piotrek Mirek Gosia itd. Inicjatywa pracownicza jest za pracownikami. A solidarność jest za pracodawcą.

SZARY PRACOWNIK

Tylko po części masz rację, jak były początki pandemi to wszystkie stare trupy na wysokich grupach darły się że oni boją się o rodzinny, a gorzałą co dzień od nich zacina. Siedzieli w chacie pili gorzałę i pilnowali żeby wirus się do chaty nie dostał. Po części jest to ich wina.

Zwykly
@Solidaruch

To napisz co komu inicjatywa załatwiła jak jest za pracownikami? Załatwiła chyba dla siebie godziny związkowe za najprawdopodobniej lewe deklaracje ludzi z cmentarza albo co już nie pracują, żeby nie ochronka VW to już dawno by byli wywaleni bo to największe lesery w robocie. Szkoda ze takie ściemniacze łażą po palarniach i nic nie robią a dobrych chłopaków zwalniają

A
@Solidaruch

Jakie bonusy premie i dodatki wywalczyła Incjatywa?Wakacyjne świąteczne itp podaj jeden przykład co zrobiła oprócz szumu i zamętu dla Pracownika?

@Zwykly

Acha Gosia się odezwała. Ciekawe co tutaj szuka? Chyba faceta z czarnych kotów? Żeby dowiedzieć się więcej. Bo narazie najwięcej informacji pracownikom przekazują z inicjatywy Pracowniczej. A solidarność tylko nic ciekawego nie było no co mam Ci powiedzieć nudy. A co do tego twojego opisu to naprawdę zastanowić się musisz co piszesz bo jak by tak było to by z inicjatywy Pracowniczej byli by w (usunięte przez administratora) za niewłaściwe informacje itd. Ale to jest urok ludzi z VW. Poprostu wielka głupota, nieodpowiedzialność. Poprostu solidarność tylko o sobie biurowych myślą. A o pracownikach nic. Jeśli spojrzysz wstecz to co dopiero możesz powiedzieć wszędzie że związek solidarność walczył o pracownika. A narazie to łamią prawo związkowe. Na każdym stopniu. Chociażby podstawą jest związku zawodowego to Związek zawodowy powinien być po stronie pracowników a nie po stronie pracodawcy. A to że tak nie jest to wszystko jest wina samych pracowników. A dlaczego? Bo są tępe głowy, (usunięte przez administratora) przewyższają ich. I niestety do tego wszystkiego doprowadzili. Bo jak by znali się co nieco na prawie pracy itd to nie było by tego.

ej
@TARPAN

Jak coś jest źle i ktoś szuka winnego nie tam gdzie trzeba tylko chce wymyślać historie aby kogoś pogrążyć to wg mnie pogrąża sam siebie. Dość popularna strategia na liniach VW. Coś zmieniają a później liderzy chodzą i mówią, że tak jest bo ktoś coś... Łatwo kogoś sobie wybrać za cel i opowiadać o nim historię aby go zniesławić, aby nie był lubiany. Jak widzę kogoś kto wymyśla takie bajki to już wiem, że nie będzie moim dobrym (conajmniej) kumplem.

Monter
@Solidaruch

Jakoś nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie co Incjatywa pracownicza zrobiła dla zwykłego Pracownika?

Markopolo
@Monter

Inicjatywa Pracownicza chociażby zrobiła to że zagrażało bezpieczeństwu np. Pęknięty stół spawalniczy był. I załatwiła nowy. Chociażby koszule nowe wersje na spawalni. To że na niektórych stanowiskach pracy pracownicy pracowali bez uprawnień. Teraz je mają. Nadodatek załatwiła wiatraki na obszarach. Już nie mówiąc o tym że dzięki temu związkowi solidarność mówi jakie ma plany a nie robi jak do tej pory było że co wielce wywalczyła okazuje się po fakcie. Więc nie gadaj głupot.

Soawacz
@Markopolo

Przecież to co napisałeś to wszystko dzięki solidarności, z tymi glebami z inicjatywy nikt nie gada i nikt ich nie bierze na poważniej to jak mogli coś załatwić. Stół to chyba Ping pongowy u Mariuszka w garażu i tam se grają na godzinach związkowych i te wentylatory z casty zamiast Na linie to tam se postawili, Duniec pewnie sędziuje :-)

Markopolo
@Soawacz

Niestety nie. Ale popytaj się ludzi na spawalni na antoninku i Ci wszyscy powiedzą to co pisałem. To nie solidarność. Bo nawet dział bhp może tobie potwierdzic że inicjatywa pracownicza tyle rzeczy załatwić potrafi niż solidarność

Penetrator
@Markopolo

Czarne koty chyba jesteście cały czas nawaleni na tych godzinach związkowych u Mariuszka na ogródku?Zaraz będziecie się chwalić że załatwiliście 15 zmian na 1 i 4? Bo 17 zmian było takie ciężkie a teraz 600 osób przez was wylatuje z pracy!!! Po prostu jesteście najlepsi co by ci pracownicy bez was zrobili , po poprostu jesteście (usunięte przez administratora) !!!

@Penetrator

Nawalony to ty jesteś koleś Markopolo prawdę pisze a solidarność nadal jest tępa. Niestety prawda ją boli że inicjatywa pracownicza tyle rzeczy załatwić potrafi niż solidarność. Normalnie szok. Żeby solidarność tak miała gdzieś pracowników. Poprostu samo rozwiązać się musi solidarność.

Alicja w krainie czarów.
@Solidaruch

Chłopie rozumiem, że jest ciepło i mogłeś się przegrzać. Proponuje zimna kąpiel. Nie pomoże to do lekarza i to nie do internisty. Od razu do psychiatry.

Solidaruch
@Alicja w krainie czarów.

Ja to już mówię ci że ty do lekarza nie możesz już bo nie masz czego leczyć. Wszystko rozwalone. Haha. Jak to mówią na głowę to już za późno.

nie
@A

Człowieku, nikt w tej nic nie wywalczył,to wszystko jest wynikiem zysku dla niemieckiej firmy vw.To co przez 25 lat niby pracownicy dostają to jest fikcja.Każdy koncern który produkuje w innym kraju, po niższych kosztach , nie liczy się z podwykonawcami czyli w tym wypadku Polakami.Tak było i jeszcze jest.Dlatego najważniejszy jest nasza myśl techniczna i nasze produkty.O tym wiedział prekursor przemysłu Cegielski!!!!Niemcy bali się go jak ognia!!!Maszyny były lepsze od niemieckich!!! Ogromy żal,że państwo Polskie na początku lat 910 sprzedało za bezcen cały przemysł Polski!!!Kraje zachodnie tylko na to czekały, zniszczyć i wykupić za bezcen firmy Polskie.A dzisiaj,przepraszam, wstyd mi za tych ludzi którzy wyrzekli się dawno imienia swojego na rzecz niemieckiego kapitału.To jest bardzo smutne i tragiczne, 123 lata najdłuższego zaboru który był najbardziej okrutnym zaborem dla naszego kraju!!!A dziś mam ogromny smutek widzących Polaków w zarządzie klaszczących,za każde nieprawdziwe słowo.Szybko i tanio się sprzedaliśmy!Ale to się niestety obróciło już przeciwko nam.Tylko kasa,ja,ja,i tylko ja a potem nawet potop!!!

Gaugan
@Solidaruch

Ja się nie dziwie ze zarząd nie chce z wami rozmawiać. Teksty na poziomie gimnazjum. Co z was za reprezentacja?

Q

Jak sierpniowi wyglądają? Dostają już informacje co z umową?

Wolf
@Q

Sierpniowi idą na wrześnie

Kiler
@Wolf

Chyba na wykopki! Marzyciel :-)

Wolf
@Kiler

U nas na lewej serii sierpniiwi już byli u majstra i idą Na wrześnie

Zywiec
@Wolf

A czy jest opcja że kiedyś wrócą z tej Wrześni spowrotem?

Ooooo

Gdzie jest Zarząd VW, który obiecywał stabilność pracy? Dlaczego doprowadzili do takiej sytuacji? Przecież to jest ich wina!!!

Wybawca

To co może jednak zbieranie ogórków przyjazna atmosfera zarobki dobre i możesz jeść ogórków ile tylko wmiescisz

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Zwolniony

Jak o Kociarstwie pomyślę to mam ochotę stanąć przed nimi i wykrzyczeć im co o nich myślę. Zwłaszcza mareczkowi. Dałem się zmanipulować i tylko mi zaszkodzili. Jak tam panie Z ML2? Narobiłeś bałaganu ale nie Ty za niego ponosisz konsekwencje.

Ktos

Czarnym kotom to powinni ogony pourywać. Zrobili jakiś spór zbiorowy żeby Zlikwidować 17 zmianowy i zwolnić linkę. W pacynę powinni dostać i sierść mieć wyrwaną. Oni do tego dążyli a teraz mają czelność z nory wyłazić jak nas zwalniają???!!!

Lakiernik

Jeszcze jedno jak można dawać umowy uczniom odrazu i zatrudniać ich a pracowników dobrych zwalniać wstyd skoro niema miejsca to dla nich tez co to za działania firmy wrzesni problemy do ich sprawa niema zamówień tam pracują to tam zwalniać pgn (usunięte przez administratora)

Wrzesnia
@Lakiernik

Bo maja podpisane ze szkołami umowy i maja dofinansowania dla takich uczniów W antoninku na pilothali jest 12 uczniów którzy czekają na caddy 5

Zwolniony
@Lakiernik

dobrze piszesz pgn itd ,które się panoszą na lince ,oni gdyby stracili prace w VW to życie by sobie odebrali ,poradzimy sobie i bez vw

@Wrzesnia

Ok maja dofinsowania ale kosztem ludzi jak mogą po szkole zawodowej odrazu maja prace jakim prawem a innych wyrzucaja

SZARY PRACOWNIK

Ciekawe czy synek majsterka z emki na spawalni Z1 dostał kolejną umowę? Tata załatwił pracę, mamusia synka odwozi do pracy i odbiera a synek jedyne co potrafi rurki na (usunięte przez administratora) nosić i fryzurę w stylu lgbt. Tacy właśnie ludzie mają przedłużane umowy!

Wojtek
@SZARY PRACOWNIK

Ja prdl jak taki dzieciak " A ten to .... a ten tamto " Jeszcze się nie nauczyłaś że życie nie jest sprawiedliwe ile masz lat 10 ? Zacznij szukać nowej pracy zamiast marnować czas na glupoty

@Wojtek

Ja nie powiedziałem że nie nam przedłużonej umowy.

On

Znam recepturę na trzymanie perułki prawdopodobnie sperma

Robol
@On

Trzeba ją jeszcze mieć przecież to bezjajowiec

Wtat

Za rok będą wywalać już z umowami na stałe , a w 2024 linia jest przeniesiona do Turcji tak ze pozdrowienia dla kolejnych 3,5 tys załogi. Czekanie na zwłokę

Dżordż

I widzicie co się dzieje po zejściu do 15 zmian ? Setki ludzi wywalonych. Jeszcze niedawno co niejeden (usunięte przez administratora) żądał zejścia na 15 zmian. No i proszę spełniło się tylko pracownicy wyjeb..ni

Wujek
@Dżordż

I tak wywalą wszystkich oprócz znajomych rodziny i patelorzy

Tempo minimum

Panowie - zwalniamy tak ja zwolnił nas VW.

Pomidor

Jak tu pracuję już tyle lat nigdy takiej soboty nie wiedziałem. Nawet na plebanii mówili biskupie przecież jest dobrze. Ale dziś dobrze nie było od 10 lat nie miałem rękawic na dłoniach..... Do dziś. (usunięte przez administratora).

Qwer
@Pomidor

Możesz więcej napisać?

urlich von jungingen

Prosiłbym aby osoby, które straciły etat lub utracą wkrótce o to aby powstrzymały się od wypisywania tutaj niekorzystnych komentarzy. Można zrozumieć Waszą frustrację ale wylewanie żali i jadu nic Wam już nie da. Dla osób, które znają tzw kadrę zarządzającą nie jest tajemnicą ze "eliminowane" są w pierwszej kolejności jednostki nic nie znaczące czyli bez znajomości i itd(wiedza i umiejętności nie decydują o tym).Takie jest niestety życie i nikt z pracujących tu nigdy Was nie zrozumie ...powodzenia Wam życzę

Jeszcze jestem
@urlich von jungingen

A dlaczego osoby które pracowały i maja wiedzę na temat tej firmy (usunięte przez administratora)a uczciwie pracujący są zwalniani nie mogli się wypowiadać, niech społeczeństwo się dowie jakie zasady panują w firmie Krotko mówiąc nie masz pleców za długo nie popracujesz

Płacz i lament, że cyfra nie wchodzi. Na co oni liczą? Że Ci co wiedzą że nie będzie umowy nadal będą biegać wokół stanowiska pracy żeby się wykazać? Teraz dostosowali tempo pracy do zakorzenionych pracowników i efekt jest. A straszenie zwolnieniem dyscyplinarnym nic nie daje!!!. Kierownik zmianowy znany jako "peruka" to (usunięte przez administratora) może tworzyć sobie w domu a nie tu. Najchętniej to ubralby się w mundur esesmana i krążył po liniach. Zacytuję jego wypowiedź: " nie obchodzi mnie jak to zrobicie ale oni mają. zapie... lać"!!!

Gołota

Na serio tak powiedział?!

Teraz widzicie jacy kierowcy u nas żądza a nie jest to jedyny przypadek

Zyga

Masz rację z tym tempem ciekawe kto im zostanie na nadgodzinach a z drugiej strony to Ci zakorzenieni (na czas nieokreślony) to nieokreślony do 2024 roku ale teraz podwyżki dostają ciekawe za co?

Ha ha ten z tym tupetem ba głowie jest dobry chyba lustra nie ma w domu ponoć przykleja to na babola żeby się nie ssuwała

Ziorko

Ja pracuję w zakładzie 4 mówią na mnie Ziorko, dużo ludzie mnie kojarzy Lipcowi czy Sierpniowi ma do was prośbę abyście poszli jak najszybciej na L4 bo wtedy będą nadgodziny...a kto mnie zna to wie że ja ani jednej nie odpuszczam!(usunięte przez administratora)

Wrzesnia

2 tygodnie urlopu, przybyło tyle zamówień ze po przerwie urlopowej nie wiedza w co wsadzić ręce

Lakiernik

Witam zwalniają wszystkich prawie w tej firmie niema stabilności jak pokazują sami niewiadomo czy pracować lub szukać innej pracy ludzie po znajomościach zostają np. dziewczyna z lakierni w worku wraca l4 dużo dużo i zostaje mimo wszystko z umowa do lipca przedłużona dalej (usunięte przez administratora) jedne

Szczunek

Muszę przedstawić Wam najnowszy hit - liderzy chodzą po linkach i pytają się o chętnych do pracy w lipcu po 12 h. Cały miesiąc!!! Bo kierownik potrzebuje. :-)))) Reakcje pracowników- "najpierw potraktowali ludzi jak .... a teraz szukają ..." Haha... :-)

pogarda
@Szczunek

szukają bo boja się, że od lipca ludzie pójdą na l4. a starzy tacy wypłoszeni, ze tak jak nigdy nadgodzin nie robili tak teraz sie decydują.

Zakład 4
@Szczunek

My chłopaki w zakładzie 4 będziemy chodzić trzeba być oddany i podziękować Kazikowi!

kokon
@Szczunek

- Przyjdziesz na nadgodziny? X- przepraszam ale nie mogę... - dobra zapiszę sobie. X- ale nie zapisuj przecież powiedziałem, że NIE mogę. - przecież zapisałem, że nie możesz. (usunięte przez administratora)

J
@kokon

Ja tam.przyjde na nadgodziny nie dla firmy ale dla siebie.Kasa się przyda.

Koki
@pogarda

I bardzo dobrze!!! Niech kierownicy robią na linkach! Nikt nie powinien patrzec na ten bonus 3800 tylko wszyscy na l4.

Luxus
@Koki

Ja bym zaj ebał elke na kilka miesięcy i koniec. Do pól roku można ciągnąć

@Szczunek

Siemanko na jakim zakładzie?

Szczunek

Z1

Wuja

Nic kolego nie ugrasz w sądzie,to co nam obiecali nikogo nie interesuje,papier się liczy,według kp wszystko pasuje...To wszystko było pięknie zaplanowane już 6lat temu,w takiej firmie nie zapadają decyzje z dnia na dzień.WV jest mistrzem w manipulacjach i propagandzie,ale powoli grunt się zapada,afera z emisją spalin teraz te zwolnienia niby z powodu automatyzacji no i koronaświrus świetnie przypasował juz za moment (jak sprawa przycichnie)zobaczmy prezesa solidarności w tv który będzie opowiadał jak świetnie vw zapłacił pełne wynagrodzenie w czasie pandemi i jeszcze dał bonus na koniec współpracy osobą którym nie mogli przedłużyć umów(które obiecali na rozmowach kwalifikacyjnych) i za rok zobaczymy że VW znów został pracodawcą roku.Zobaczycie że za góra rok znów będą przyjmować ludzi do pracy obiecując umowy,premie,socjal i będzie bajka,nikt nawet nie będzie pamiętał że VW (usunięte przez administratora) wielu ludzi i pojadą dalej.Po raz kolejny pytam ile osób zwolnił vw z umowami na czas nieokreślony?Ile mistrzów od spania na nockach i liderów od liczenia liści w ogródkach z tujami na około hal produkcujnych zwolniono,no i kierowników zmianowych?? Ilu się pytam skoro Solidarność tak solidarnie dla wszystkich pracowników walczy to dlaczego polecieli tylko Ci z umowami na czas określony..Ludzie bez honoru z kosmicznym ego udający majstrów kłamią w żywe oczy że zarząd im kazał a oni mają ręce związane bo nie oni typowali...

baja
@Wuja

jezu... az się patrzeć na to nie chce. jedyne osoby które mają problem to ci z vw. zachowujecie się jak te wszystkie madki bo mnie sie należy . gdyby wam obiecali umowy na stałe to byście szybko takie dostali. wiele ludzi w innych firmach pracuje na umowy na czas określony i nie dostają na stałe. czy ktoś wam to zagwarantował? powiedział tak Marian obiecuje ci że dostaniesz umowe na stałe? no zastanówcie się. po to czasówki macie. a kto ma rozum wielkości orzeszka ten teraz będzie płakał. nigdy nie ma się gwarancji (i nikt takiej nie da) że po umowie czasowej dostanie się na stałe. tyle lidzi straciło pracę we wrześni a tylko wy robicie burze. nic wam to nie da. pamietajcie najwięcej krzyczą puste łby. ale co ja się będę wypowiadać, największe dekle zaraz mnie zjadą. bo przecież ktos tam mu powiedział, nie wiadomo kto że dostanę i muszę mieć. zastanówcie się i nie beczcie jak dzieci. bo to normalna kolej rzeczy. pisaliscie się na umowę na czas określony? pisaliście. a co oznacza taka umowa? pracujesz do konca umowy, a czy umowe kolejną dostaniecie to zależy w głównej mierze od pracodawcy. on wcale wam przedłużać NIE MUSI. może mieć nawet taki kaprys że on już nie chce tych pracowników i im nie przedłuży i nic na to nie poradzicie. śmieszni jesteście z tymi żalami..

baja

ja też wam moge obiecać. pracę 4 godziny dziennie za siedzenie na (usunięte przez administratora) i dożywotnią pensje 8 tys netto. ale ja wam naprawdę obiecuję. hahahhahaha i co wierzycie mi? no dlaczego vw uwieżyliście a mi nie? przecież to jest to samo???? banda kretynów naprawde...

Dudu
@baja

Baja? Idealnie pasował byś do ustroju komunistycznego widać po tym co piszesz ze największym problemem jaki masz to jesteś Ty sam

Zgrzewaczzczwórki
@baja

Masz rację będę się cieszył że mogłem stracić w VW 4lata. "Najważniejszy jesteś ty razem nie osobno otwarcie mówimy o problemach dotrzymujemy słowa "mówi ci to coś? Zatrudniając mnie wiedzieli o robotyzacji posłużyli nami jak zabawką a ty mi każesz się cieszyć?

Sierpień

Na jaki okres czasu przedłużają umowy na antoninku?

Aaa
@Sierpień

O 13 msc lub do 33 msc

Góra
@Aaa

Jak mozesz juz pracując dostac umowe na 33 miesiace. Wpierw sie doinformuj, a potem udzielaj, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Aaa
@Góra

A tu czytaj ze zrozumieniem,druga umowa ma 13 msc a trzecia do 33 msc,nigdzie nie napisałem że na 33 msc więc zacznij mysleć

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o