Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Przecież oni są śmieszni jak można przyjść w niedzielę i odebrać wolny dzień na przykład kiedyś tam w zwykły dzień w tygodniu to jakaś kpina robią z nas durni,

Mysliciel

Patrząc na to wszystko to coś czuje ze utrata pracy to będzie najmniejsze zmartwienie. Wszędzie zadymy szybko z tego nie wyjdziemy

Marian

Trzeba sobie zdawać sprawę że zostaliśmy przez VW cynicznie wykorzystani i potraktować ich w ten sam sposób wziąść wakacyjne i bye bye. Poszukać innej pracy i wyciągnąć wnioski bo czekać na to że będzie lepiej byłoby naiwnością.

BLB
@Marian

Kiedy zostałeś cynicznie wykorzystany przez VW? Chyba, że mówisz o workach.

@BLB

Mówię o workach i osobach które otrzymały umowy do końca lipca przez Vw i wiedzą co się święci.

@BLB

Choćby wtedy kiedy 2016 zatrudniali nas obiecując stałe pewne zatrudnienie. Wtedy kiedy opowiadali najważniejszy jesteś ty. Potrzebowali nas na 17 zmianę już wtedy wiedząc co będzie w 2020. Czarny człowiek zrobił co trzeba teraz może odejść to jest ta prawość o której tyle się mówi w zakładzie . Teraz rozumiesz o czym on pisze?

Zwror
@Marian

Zgadzam się. Jako work przepracowałem sumiennie 17 miesiący na montażu robiac ze swojej strony wszystko by na dalszą umowę z VW zasłużyć. Choć uważam że nawet gdybym dostał tą umowę to zapewne do końca lipca czyli na 2,5 miesiąca co jest co najmniej śmieszne. I na pewno nie jestem jedynym przypadkiem. Poświęciłem poprzednia pracę, stabilną pracę niewiele gorzej płatną niż ten VW do której już powrotu nie mam. Prawdę mówiąc wielu poszło jak po sznurku bo Volkswagen się odezwał to trzeba iść, głupota, ale niech to będzie przestroga. A teraz wy_bani jak odpad do kosza z dnia na dzień. O solidarność nie wspomnę. Związane ręce, te sprawy...

@Zgrzewaczzczwórki

Powiedz skąd mogli wiedzieć jak Cię zatrudniali że będzie pandemia?Niestety wszyscy na tym cierpimy VW to nie caritas nikt nie będzie trzymał 10tyś pracowników jak pracy będzie np dla 5 tyś.Jeśli będą spadać zamówienia to wiadomo że będą zwalniać.Miejmy nadzieję wszyscy na jak najmniejszy spadek zamówień oczywiście jak to będzie wróżenie z fusów.

Luxus

Pandemia swoją drogą. Ale o automatyzacji wiedzieli.

@Luxus

Tak wiedzieli automatyzacja to tylko 750 osób wiekszość i tak sama by się zwolniła i znalezli lepsża pracę o którą przed pandemią nie było trudno teraz jest niestety gorzej.

Gandi

Gdzie wg Ciebie jest lepsza pracs niż vw?

Stalak

Orientuje się ktoś ilu jest pracowników na czas nieokreślony? Prezio mówi że nie realne jest utrzymanie 10 tys stałych umów

@Stalak

Prezes mówił że nie jest realne zagwarantowanie wszystkim 10000 osobom umowę na czas nieokreślony

Staly
@Stalak

No to mamy jasnosc.. Niech sobie "S" daruje juz postulat o umowach dla jak największej liczby zatrudnionych. Niestety czasy takie że pracowników z umowami czasowymi trzeba pozegnac. Chyba ze wolicie zeby vw przegral z konkurencją i zwolnil 10 tys ludzi

Zly
@Stalak

Czyli prezes twierdzi że ci z umowami na czas określony są gorsi od tych na nieokreślony nie wiedząc kto jak pracuje. Banda (usunięte przez administratora)

Gdyby prezes miał choć odrobinę przyzwoitości i odwagi to już teraz nakazał by informować tych pracowników którym nie zostaną przedłużone umowy. Tak zawsze mówił jak to ceni sobie nas pracowników, jacy to elastyczni i dobrzy jesteśmy. A jak przyszło co do czego to ma nasz los gdzies

@Stalak

2600 osób ma umowy na czas nieokreślony.

To się zgadza jest plan znowu rekrutować worki tak jest wygodniej mniej kosztują a i pozbyć się lepiej szybciej wyślą mail i koniec , a ci co na stałe by mieli teraz no cóż nie wygodni ale taki jest agresywny plan personalny

@Stalak

Worki znowu będą tak jest wygodniej dla Vw a SOLIDARNOSC ma związane ręce bo umowa czasowa jest czasowa i kiedyś się każdemu kończy a nie ma zapisu ze będzie przedłużona i ze ktoś będzie walczył o takich jest zle no cóż

Nowy się stara z nadzieja ze przedłuża robi jak szalony ma mniej płacone nie narzeka nie choruje bo nie wypada a taki na nieokreślony jest bardziej skaplikowany czy do zwolnienia czy do wymagan , tych stałych maja stan a tarcza nie pozwala zwolnić a w dobie epidemi lepiej mieć elastycznych pracownikow

Podczas takich zwolnień nic się nie liczy, Brak L4 , nadgodziny, i "LOJALNOSC" wobec firmy można sobie wsadzić w du.. :) A gadanie majstra że w/w mają znaczenie to bzdura na która się ludzie nabierają ....

K
@Zgrzewaczzczwórki

2600 osób na wszystkich zakładach.?

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Plum

Nie wiem po co te dyskusje o 4 brygadach. Ten system wprowadza się przy dużej ilości zamówień a nijak to się ma do zwolnień i zmniejszenia produkcji. To zasłona żeby zarząd miał z czego opuszczać w czasie negocjacji. Bardziej bym celował w 18 zmian jak już i to w przyszłości nie teraz

Lol

System 3 zm 4 bryg- uważam, ze Piotr palną bzdurę szykując sobie podwaliny pod sukces. ,,Zwolnilismy 1000 osób Ale obronilismy system pracy. Osiągnęliśmy sukces,, dlatego uważam to za bzdury. Zmiana systemu wiąże się ze zwiększoną produkcja, do tego dochodzi stan personalny, a na chwilę obecną nie przedłużają umów,. Więc nie zrobiłbym x tego powodu szumu

Kuniec dymbiec

Gdybym wiedział ze moje zatrudnienie skończy się w lipcu to napewno nie zwalniał bym się 4 lata ttemu z poprzedniej firmy Ale tak to już jest zrobili nam wodę z muZgu naobiecywali i na końcu się na nas wypiają

On
@Kuniec dymbiec

Nikt nie wie co będzie jutro takie gdybanie do niczego nie prowadzi.Vw tez myślał ze będą zamówienia a tu zonk pandemia.Jeszcze i tak się cieszmy że zakład funkcjonuje.W Hiszpani zamykają zakłady Nissana w we Francji Renaut i wszyscy idą na bruk.

S

Witam, skąd info o czterobrygadzie? Słyszałem o 15 zmianach.

Wyrwal

Czy ta czterobrygadówka dotyczyłaby tylko Antoninka?

Eryk

Na czterobrygadowce mylisz czwartek z niedziela i ludzie cie mają za dziwaka tyle w temacie ;)

Waleczny

Co kto proponuje jakie są wasze propozycje ,SOLIDARNOSC ma ręce związane i nie pomoze WIEC

abc
@Waleczny

masz umowe na czas nieokreślony,staniesz za tymi do lipca?wątpie,S ma związane ręce ?A kto im związał?

@abc

System personalny im związał ręce bo SOLIDARNOSC nie nosi walczyć o umowy które są terminowe nie nosi walczyć o worków bo tak jest ten system wymyślony aby nic nie szło zrobić teraz zwolnią zatrudnia tymczasowych i będzie grało

abc
@Waleczny

po to jest związek żeby system im nic nie związał,chcesz odchidzić to na przód

@abc

Co ma związek do tego ze umowy czasowe być musza i nie można takim pomocy dać jakiejkolwiek jeśli chodzi o przedłużenie

Mały

Witam!Wiecie może jak z tym tygodniem co Boże ciało wypada,będzie wolny cały tydzień czy tylko długi weekend?Dzięki!

Qwer

Plus minus rok temu Solidarność mówiła ze nie chcą robić drugiej Bratysławy (oni chociaż dostali to co chcieli bodajże kosztem kilkunastu stanowisk) a my bez strajku mamy druga Bratysławę i bez żadnych korzyści

Słowak
@Qwer

I tu się mylisz, tam było słabe porozumienie na 4 lata, ledwie inflacja i zwolnienia prawie 3 tysiące, i nawet strajku normalnego tam nie było

świstak
@Słowak

a Ty myślisz że ilu ludzi w vwp poleci do końca roku? to co oni mówią ( 750 i teraz 450 to tylko zamydlenie oczu dla mediów prawdy nikt nie pozna )

Zwror
@świstak

Tak samo jak worków było 260... Myślę że było więcej.

Waleczny

My wszyscy jesteśmy wielkimi przegranymi nie my rozdajemy karty ,walka z wiatrakami ,coś się kończy coś zaczyna tak jak z umowami , nie mamy się co stawiać tylko pogorszymy sytuacje . Pisze jaka wyglada zeczywistosc szkoda mi ludzi ale nie stworzymy gruntu pod zwycięstwo , niestety ludzie będą musieli odejść nie ma zamówień wiec co zrobić

@Waleczny

Właśnie na caddy 4 są zamówienia tylko firma chce zarobić jak najwięcej .

Waleczny

Witam nie mamy szans na walkę nic nie zdziałamy a przyniesie to więcej strat niż pożytku po to są terminówki aby ludzie się nie jednoczyli bo cześć się boi ci co maja terminówki wiedzie oglądałem hymn Legii Warszawa nie jestem za Legia bo Lech Poznań mi bliższy ale ta jedność gdy śpiewają sen o Warszawie swój hymn szkoda ze my nie stworzymy takiej jedności gdzie jeden za drugim stałby murem a u nas wyglada to tak jednemu gra disco polo drugiemu metal trzeciemu muzyka poważna i w ten rytm hcemy coś osiągnąć , nie mam nic do w/w typów muzyki to przenosnia

@Waleczny

Nie robiąc nic kazdy znasz daje ciche pozwolenie na takie praktyki ze strony VW . Dzisiaj będą kazali Ci przyjść na nockę w niedzielę nie płacąc uzgodnionych wcześniej nadgodzin . Jutro zabiorą dodatki. Cześć ludzi zwolnią a ktoś będzie musiał pracę wykonywać . Więc odpowiedź sobie sam na pytanie czy ta praca będzie lżejsza skoro tą samą pracę będzie wykonywać mniejsza liczba pracowników

Marian

Tomek jestem za podaj swoj numer telefonu moj caly team idzie za tym podaj telefon wiecej na priv :)

Fred

Zgadzam się w 100 procentach. VW traktuje nas jak dojne krowy, z jednej strony chcą pozabierać wakacyjne itp. ale jak trzeba to przyjdzie w niedzielę najlepiej charytatywnie bo jesteśmy "rodziną". Ludzie , to my budujemy te auta więc pokażmy że bez nas ta firma nie istnieje .

Fred

Ja uważam że ludzie którzy mają iść na odstrzał już dawno są wytypowani, jednak tak jak piszesz wystraszenie poziom hard jest więc zobaczymy co będzie w następną niedzielę. Wiem jednak jedno : dopóki pracownicy będą pozwalać na takie rzeczy to nie mogą liczyć na lepsze warunki i to nie chodzi tylko o VW ale ogólnie.

Fred

Dodam jeszcze że to pokrywa się z informacją że ci co dostali A na ocenie są pierwsi do wylotu, więc skoro nie masz nic do stracenia to walcz.

Czy dostał ktoś teraz umowę na stałe lub w najbliższym czasie powinien dostać

Śpioch

Miałam sen, w lipcu WSZYSCY "czasowi" tracą pracę... Jedziemy tak chwilę i zaczyna się łatanie dziur workami.... :-)

Norek

O co chodzi z tym wspominanym systemem 4-brygadowym ?

Coś Ci się nie podoba ?

Kowalski
@Norek

4 brygady to właśnie jest taki brak życia. Spytaj kogoś z Gestampu to Ci odpowie. Nie wiem na jakiej zasadzie w VW miałoby to funkcjonować ale nic dobrego.

@Norek

A kto wspominał o systemie 4brygadowym prezes? Oglądałem ten filmik ale tego nie słyszałem. Skąd takie info?

miszczu
@Kowalski

12h pracujesz 24h masz wolne. i tak swiątek piatek

Kret
@miszczu

Co to za różnica i tak często w weekendy pracowaliśmy a taki system 12 godzin i dzień wolny to przynajmniej można dorobić. Fajna sprawa

@Norek

W sensie chodzi mi dlaczego gadają o tym w negocjacjach ?

Wszystkich nie zwolnią bo na samej Wrześni jest ok 2000 osób z umowami na czas określony

Nowi są tańsi

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o