Opinie o PRIMETECH S.A. w Katowice

Grupa Kopex jest producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa węgla kamiennego na świecie. Zajmuje się specjalistycznymi usługami dla górnictwa, w tym drążeniem szybów pionowych i chodników poziomych oraz realizacją budowy kopalń pod klucz. W swojej strukturze ma również firmy dostarczające specjalistyczne urządzenia elektryczne oraz systemy przeciwwybuchowe mające zastosowanie w górnictwie. Grupa Kopex obsługuje inwestycje w przemyśle wydobywczym w Polsce i Europie oraz na największych rynkach górniczych świata: Australii, Chinach, RPA.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PRIMETECH S.A. w Katowice

Przykra prawda

Przykro się robi jak się patrzy co kolejne zarządy zrobiły z tą firmą. Człowiek spędził w niej najlepsze lata swego życia i teraz mogą go zwolnić- w nagrodę za lata starań, zostawania po godzinach (do wybrania), lata bez podwyżki. Teraz z 1% premię dostanę wypłatę taką jak 9 lat temu-żenada. Ale cóż począć skoro: Dział handlowy nie istnieje- nikt nie szuka nowych zleceń (robił to Słomiany pan, ale go zwolnili-pomijam fakt, że był przygłu...wy), a wcisnąć kopalni kombajn, za który i tak nikt nie zapłaci to każdy potrafi. W handlowym jest Sekcja wsparcia rynku, czy jakoś tak- leśne dziadki na górniczych emeryturach. A obecni zleceniodawcy typu Mostostal i tak nie konsultują terminów wykonania z handlowym, tylko dzwonią bezpośrednio na I halę. Prezes, który zamiast szukać roboty w innych branżach skupia się na zabieraniu ludziom kasy i szykuje zwolnienia. Konstruktorzy, którzy nic nowego nie konstruują (jest ich tylu, że co 3-4 miesiące powinniśmy produkować nowy typ kombajnu lub coś innego). Dział planowania produkcji, który nie planuje.Dział kontroli produkcji, który nic nie kontroluje. Dział organizacji produkcji, który nic nie organizuje. I tak dalej. Przez te lata, kiedy firma przynosiła zyski biurokracja się strasznie rozrosła, ważni panowie poupychali na stołkach swoich ziomków i teraz nasza roboczogodzina jest niekonkurencyjna. Jak ma być skoro człowiek na hali zarabia grosze względem tego ile zarabiają Paniska na których trzeba robić. I jeszcze go za te starania oskubią z premii. No i moje ulubione związki zawodowe, które nie reprezentują pracowników, lecz swoje prywatne interesy w myśl "Nie gryzie się reki, która cię karmi".

Władek

Jaka ma być sytuacja w Kopex jeżeli z wszystkich zakładów tylko Rybnik i jeszcze jeden czy dwa zakłady przynoszą zyski, oczywiście ma ma w tym ZZM-u!!! Kopex z "Ryfamy" wywiózł najlepszą robotę i nie dał rady jej zrobić porządnie przez co robi ją kooperacja lecz marnie. Lepsze konkrety niż ciągłe bajanie załogi.

Zabrze
@Władek

A nie pamiętasz czasów jak Rybnik balansował na granicy opłacalności, Wałbrzych przynosił straty a z zysków ZZM byli karmieni wszyscy?!

Smutna Prawda

W sierpniu ma być Nowy Ład i Porządek, 3-miesięczne wypowiedzenia, to wychodzi że od kwietnia/maja się zacznie. Smutna Prawda

:-)

mail przyszedł w piątek około 14.30.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie PRIMETECH S.A.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
D800

Jako pracownik famuru przechodziłem to co wy po wykupieniu ,ale u was to dopiero będzie rozp.......dziel.Pozdrawiam

kierownik

wie ktoś coś o tym tajemniczym mailu o zwolnieniach grupowych?

obserwator
@kierownik

~zwionzkowiec
@obserwator

//to nie jest żadną tajemnicą. Nie wystarczy chodzić do roboty i chować się po kątach. Teraz są tego efekty. A Wy dalej trzymajcie się rozporządzeń i procedur tj. " to nie ja od zakręcania śrubek, ja od odkręcania!" // No i jeszcze podejście typowe dla Państwowych Urzędów - NIE MY TYLKO ONI: "to jest od NICH", "to ONI zapieprzyli", "to nie nasze to ICH". W zdrowej firmie wszyscy dbają o interes SWOJEJ FIRMY, dbają o SWOJE MIEJSCE PRACY. Poza tym nepotyzm i obsadzanie na stanowiskach rodzin/klanów/znajomków zamiast fachowców. W zdrowej firmie ktoś kto się nie sprawdza ODCHODZI, a u nas przerzuca się go do innego działu na zasadzie PRZYDA SIĘ KIEDYŚ TA ZNAJOMOŚĆ. Kto żył maksymą BMW - Bierny Mierny ale Wierny ten spędził cudowne lata w KOPEX. A że firma poszła w rozsypkę no cóż, taka sytuacja.

~konstruktor

Nie wiem czy lepiej być zwolnionym i poszukać czegoś lepszego czy zostać i pracować za połowę pensji za dwóch?

kapelusznik

Nieroby i lenie nie przestawią się w jeden dzień na tor pracy i wysiłku. Będą tworzyć swoje sieci znajomych królika wśród nowych kolegów z działu.

potem

To było wiadome ale cieszy to że niektórzy wreście zaczną normalnie pracować a nie pierdzieć w stołki i kapować.niech smutek będzie z wami!

no tak najpierw premia potem zwolnienia ... witamy w zakładzie XXI wieku oby tak dalej huraa huraa huraa ....

TUG :)
@:)

zakład XXI wieku... chyba manufaktura z XIX wieku... żadna maszyna nie wyszła seryjnie wyprodukowana.... w każdym egzemplarzu zaszła zmiana.... jakoś się to kręciło bo załoga kumała temat... FAMUR się ostro przejedzie jak przyjdzie wyprodukować/serwisować nasz sprzęt z naszej dokumentacji zdjęciowej ;)

:-)

przyszedł e-mail z informacją o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych.

młodszy górnik

chciałem się zatrudnić na młodszego górnika - są tu jeszcze jakieś rekrutacje prowadzone? albo czy wiecie jak w czechowicach na silesii wyglądają przyjęcia? składał tam ktoś podanie?

starszy górnik
@młodszy górnik

Są jak zawsze, tylko nie wiem czy zadowoli Cię 3,5 tys. zł na rękę w pierwszym roku. Do dyspozycji, samochód służbowy ( bez kierowcy )sekretarka i jeszcze klika drobnostek. Dodam jeszcze, że czas pracy wedle uznania, wiadomo że ma się obowiązki.

mi ich nie szkoda

Smutna prawda i kostka rubika to prawdizwi wizjonerzy kosmosu. Otocyeni przez mitomanów i marzycieli, a prawdziwi konstruktorzy byli w cieniu. TR jest oderwany od rzeczywistości górniczej i finansowej na grubie. Ale nie działali sami, zwierzchnicy ich klepali po pupciach i pokazywali w jako WZÓR DO NAŚLADOWANIA. A przykładowy brak kręgosłupa moralnego to wycofanie wypowiedzenia bo najlepszy przyjaciel został preziem i możemy dalej mieszać piasek w piaskownicy... zero godności i wiedzy...

Wesoły

Smutny pan z białego domku nie ma moralnego prawa zwalniać ludzi bo sam jest współodpowiedzialny za obecną sytuację zakładu. Konstrukcyjny pod jego kierownictwem tak namieszał w kombajnach , że na żadnej grubie ich nie chcą

obserwator

Smutny uzdrowiciel się zajmie nami, jak ludźmi w TAGOR :(

oswiadczenia

Oświadczenie Zarządu Kopex S.A. w sprawie możliwości przejęcia kontroli nad większościowym pakietem akcji Kopex S.A. W nawiązaniu do raportów bieżących Kopex S.A. nr. 17/2016 i 18/2016 z dnia 17 marca 2016 r. Zarząd Kopex S.A. oświadcza, co następuje. Długoterminowy trend spadku cen węgla oraz towarzyszący mu spadek nakładów inwestycyjnych w górnictwie jest nie tylko problemem w Polsce, ale stanowi element występującej tendencji na rynkach światowych. Stawia to firmy otoczenia górnictwa przed zupełnie nowymi wyzwaniami. W opinii Zarządu Kopex S.A. połącznie Grupy Kopex S.A. z Grupą Famur S.A. niesie za sobą wzmocnienie polskiego sektora wytwórców maszyn i urządzeń górniczych oraz dostawców usług na rynku górniczym. Produkty obu grup w znakomitej większości uzupełniają się i dają możliwość zaproponowania odbiorcom kompleksowej oferty w ramach prowadzenia szeroko rozumianych inwestycji w sektorze - od projektowania głównych wyrobisk poprzez wykonawstwo kapitalnych wyrobisk kamiennych po dobór i dostawę optymalnego w danych warunkach wyposażenia eksploatacyjnego i transportowego. Zarząd Kopex S.A. jest przekonany, że mariaż kapitałowy obu grup jest w obecnej sytuacji najlepszą z możliwości dalszego ich funkcjonowania w warunkach zaostrzonej konkurencji i przy ograniczonym dostępie do finansowania zewnętrznego. Połączenie sił Grupy Kopex S.A. i Grupy Famur S.A. pozwoli nowemu podmiotowi na stabilne funkcjonowanie na rynku krajowym, zapewni również polskiemu górnictwu dostawcę wysokiej jakości maszyn, urządzeń i usług z wyższym potencjałem kapitałowym, większymi możliwościami finansowymi, a także wzmocnionym know-how wynikającym z dotychczasowych doświadczeń. Fuzja obu firm zdecydowanie wzmocni ich pozycję konkurencyjną na rynkach globalnych oraz zwiększy możliwości ekspansji międzynarodowej. W wyniku planowanej transakcji powstanie silna i nowoczesna Grupa, która będzie miała realny potencjał, aby ubiegać się o miano światowego lidera w produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego. Biorąc pod uwagę powyższe stanowisko Zarząd Kopex S.A. będzie dążył zgodnie z wymogami prawa do spełnienia przez Spółkę zależnych od niej warunków wejścia w życie umowy z 17 marca 2016 r. między panem Krzysztofem Jędrzejewskim a spółką celową zależną od TDJ S.A. W imieniu Zarządu Kopex S.A. Bogusław Bobrowski Prezes Zarządu

historia

Historia 01 grudnia 2009 roku Nastąpiła rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego KOPEX S.A. do wysokości 74.332.538 złotych w wyniku przeprowadzonej w listopadzie 2009 roku emisji 6.700.000 akcji serii C, która zakończyła się pełnym sukcesem dla Spółki. lipiec 2009 roku Nastąpiła zmiana nazwy grupy z dotychczas używanej „Grupa ZZM–KOPEX” na nową nazwę „KOPEX GROUP” z jednoczesnym przyjęciem nowej symboliki graficznej. Nowa nazwa wraz z symbolem graficznym pozwoli odbiorcom rozpoznać i zapamiętać odpowiedni wizerunek marki oraz intencje prowadzonych przez nią działań, tworząc jednolity i spójny wizerunek marki w świadomości klientów i partnerów biznesowych. 03 sierpień 2007 roku W połowie 2007 roku zgodnie z realizowaną strategią, KOPEX S.A. jako spółka notowana na GPW stała się podmiotem dominującym i jednocześnie liderem Grupy ZZM - KOPEX w wyniku przeprowadzonej tzw. transakcji odwrotnego przejęcia Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych S.A. w Zabrzu przez KOPEX S.A., co wymagało uprzedniej sprzedaży przez Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A. posiadanych akcji KOPEX-u i przeprowadzenia przez KOPEX S.A. publicznej oferty akcji KOPEX S.A. serii B skierowanej do akcjonariuszy ZZM S.A. W wyniku dokonanej emisji 47.739.838 akcji serii B zarejestrowane zostało w dniu 03 sierpnia 2007 roku podwyższenie kapitału zakładowego KOPEX S.A. do wysokości 67.632.538 złotych, dzielącego się na 67.632.538 akcji zwykłych na okaziciela ,o wartości nominalnej 1,00 zł każda, w tym:19.892.700 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 47.739.838 akcji zwykłych na okaziciela serii B. 9 lutego 2006 roku Dzień ten był momentem zwrotnym w historii prywatyzacji KOPEX S.A. W dniu 09 lutego 2006 roku Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zbyła wszystkie posiadane akcje KOPEX S.A. po uprzednim ogłoszonym publicznym wezwaniu na rzecz inwestora branżowego Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych S.A. w Zabrzu (ZZM S.A.), które stały się akcjonariuszem większościowym KOPEX-u skupiając w końcu 2006 roku 65,06 % akcji KOPEX-u. Powstała nowa Grupa ZZM-KOPEX utworzyła największą w Polsce grupę przemysłową w branży maszyn i urządzeń górniczych oraz usług górniczych, której zintegrowany potencjał, daje możliwość kompleksowego oferowania towarów i usług, lokując jednocześnie powstałą Grupę ZZM - KOPEX w ścisłej czołówce największych na świecie partnerów przemysłu wydobywczego. W dniu 09.02.2006 r. Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A. nabyły 1.285.929 sztuk akcji KOPEX S.A. po średniej cenie 62,75 zł za akcję. Po tej transakcji stan posiadania akcji KOPEX S.A. przez ZZM S.A. wynosi 1.294.180 akcji, co stanowi 65,06% udziału w kapitale zakładowym KOPEX. Powyższym akcjom przysługuje 1.294.180 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki KOPEX, co stanowi 65,06% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA. 16 grudnia 2004 roku Na podstawie umowy ze Skarbem Państwa Krajowa Spółka Cukrowa S.A. stała się z dniem 16 grudnia 2004 roku posiadaczem 1.285.929 akcji na okaziciela o wartości nominalnej 10 zł każda, co stanowi 64,64 procent udziału w kapitale zakładowym spółki publicznej KOPEX SA z siedzibą w Katowicach. Akcjom objętym przez Krajową Spółkę Cukrową przysługuje 1.285.929 głosów na walnym zgromadzeniu spółki KOPEX S.A. co stanowi 64,64 % udziału w ogólnej liczbie głosów. 23 października 2003 roku Postanowieniem Sądu Rejonowego w Katowicach Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nastąpiła zmiana nazwy Spółki poprzez jej skrócenie - z "Przedsiębiorstwo Eksportu i Importu KOPEX Spółka Akcyjna" na "KOPEX Spółka Akcyjna" 12 lipca 2001 roku Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000026782. 4 czerwca 1998 roku Debiut Spółki na Warszawskiej Giełdzie. Wejście na giełdę otwiera przed Spółką nowe możliwości i szanse rozwoju kapitałowego. 17 grudnia 1996 roku Uchwała Nr 142 Rady Ministrów otworzyła drogę do wejścia KOPEX S.A. na Giełdę. 3 stycznia 1994 roku Spółka została wpisana do rejestru handlowego pod numerem RHB 10375. 25 października 1993 roku Zarządzeniem Nr 267/Org/93 Ministra Przemysłu i Handlu przekształcono przedsiębiorstwo w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą "Przedsiębiorstwo Eksportu i Importu KOPEX Spółka Akcyjna". 1 stycznia 1989 roku W wyniku dokonanej reorganizacji utworzono przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Przedsiębiorstwo Eksportu i Importu "KOPEX" w Katowicach. 15 maja 1971 roku Przedsiębiorstwo otrzymało uprawnienia do p

do tomrk

nie rozśmieszaj mnie główny specjalista do 3 tys ha ha

Mietek

Jony : pewnie piją jak każdy, ale nie w pracy. Zaczęła się wojna Servis & Servis, który najlepszy :) Żenada !

fizol z hali

Punisher walnij się w łep tą swoją belką. Jesteś jednym z pierdzistołków którym się grunt pali pod nogami i nie chcesz żeby cie koledzy obsmarowali. Chcesz się jednoczyć? Trzeba to było robić 3-5 lat temu jak były warunki do tego, a nie czekać aż dołek się sam wykopie.

Zostaw merytoryczną opinię o PRIMETECH S.A. - Katowice

PRIMETECH S.A.