Opinie o TOYOTA w Jelcz-Laskowice Japońska 6

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie TOYOTA. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w TOYOTA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TOYOTA w Jelcz-Laskowice Japońska 6

Czy w TOYOTA obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Automatyk umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 2 sierpnia na GoWork.pl.

Chyba jedyna firma na świecie, w której kierownik może mieć tylko jednego pracownika pod sobą ☺️

Wiktor

Witam dzwoniłem jakiś czas temu do kadr i pytałem o utrzymanie ruchu. Jestem złotą rączką z zawodu ślusarz spawacz technik obróbki skrawaniem. Dużo potrafię.Pani powiedziała mi że takie osoby są potrzebne na remonty i to czy ktoś mi podpowie jak jest na takim stanowisku

Niki
@Wiktor

Nie ma tam stanowisk typu slusarz, spawacz, elektryk czy mechanik. Jest tylko jedno stanowisko: pracownik utrzymania ruchu. Czyli człowiek od wszystkiego. Po dwóch dniach obijania się z bhp na dojo, trafiasz do grupy któregoś lidera na system brygadowy po 12h. Tam jest od ciebie na start wymagana pełna wiedza z zakresu hydrauliki, pneumatyki, elektryki, elektroniki, programowania plc i cnc, a także odporności na stres. Ale jak się nie znasz to nie martw się, bo na awarie idziecie zawsze parami, chyba że akurat naraz posypie się więcej maszyn, to zonk stoisz pod operacją i gapisz się w panel udając że coś umiesz aż przyjdą posiłki. A tak to przeważnie drugi bardziej kumaty z pary wszystko ogarnia. I dlatego coniektórzy latami to wykorzystują, nie starają się czegoś nauczyć i nic nie robią głąby. Teraz i tak mają wyrypane na przyjmowanie jowych ludzi, ponieważ wystarcza im ta znolniejsza połowa grypy, która robi za wszystkich. I nie zalezy im na przyjmowaniu nowych fachowców. Nie pchaj się tam.

Kiki
@Wiktor

Daj sobie spokój trafisz na UR na odlewnie i może się uśmiejesz chwilę ale potem zrozumiesz że trzeba się ewakuować;)

@Niki

Aha, to jeśli trzeba być "od wszystkiego" to jak pensja w takim razie wygląda? Płacą odpowiednio wysoko na tym stanowisku? I czy jest umowa o pracę na czas nieokreślony?

Damian

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są wymagania na stanowisko młodszego pracownika utrzymania ruchu z zawodu dekarz lat 30 ale raczej dość ogarnięty. Nie boję się żadnej pracy. Ciężko jest się dostać? (usunięte przez administratora) Pozdrawiam Damian

Tragedia, testy zdane powyzej przecietnej, jezeli chodzi o wynagrodzenie zaproponowalem 8500zl na rękę wstępnie sie zgodzili jednak przyjecie mialo by nastapic w 2042roku .Pozostaje mi zyc na rencie po mojej zonie. Jutro mam lot na teneryfe moze cos tam znajde jak nie no to i tak nie wracam.

Dlaczego chce pan tak dużo? Odp. A pani ile zarabia?

logo firmy Technik ds. napraw / Szlifierz / Polernik
Jelcz-Laskowice
Elica Group Polska Sp. z o.o.
logo firmy Grafik / Graficzka
Jelcz-Laskowice
ACANA POLSKA sp. z o.o. sp. k.
logo firmy Pracownik lady mięsnej
Golden Serwis Sp. z o.o.
logo firmy Kontroler jakości
Jelcz-Laskowice
Instytut Mechaniki Sp. z o.o.
Jakościówka

Tak się zastanawiałam czy coś się zmieniło jak jeszcze rok temu tu pracowałam. Znajomi jak tylko dowiedzieli się, że będę pracować razem z nimi w Toyocie to mówili mi tylko nie kontrola jakości. Po rozmowie z nimi chyba nadal jest tam jak było. Żałuję że ich nie posłuchałam. To najgorszy etap w moim życiu praca na tym dziale. Nie chodzi o samą pracę bo fajna ciekawa i większość czasu spędzasz na telefonie. Tylko ludzie. Myślałam, że jestem twarda i ze wszystkim dam sobie radę. Tutaj doświadczasz jak człowiek może być nieludzki. Brak empatii. Psychiczne znęcanie się nad Tobą. Mówienie Ci jaka Ty jesteś głupia jak podczas szkolenia czegoś nie rozumiesz. Przełożeni udawają że nic nie widzą dając pozwolenie na to. Masz wrażenie że co niektórzy są tutaj nietykalni. Zwłaszcza Ci z długim stażem i ze związków. Strach było się odezwać. Jak masz inne zdanie niż oni jest po Tobie. (usunięte przez administratora) to chleb powszedni. Zmuszanie do pracy w soboty I niedziele. O rodzinie zapomnij, że masz. Jak już byłam zmuszona brać tabletki i korzystać z psychoterapi. Bo myślałam, że ze mną coś nie tak to doszło do mnie, że to nie ja stanowię problem tylko Ci ludzie tam zakompleksioni zamknięci w sobie. To jakaś sekta która szuka ofiary by pałać się jego cierpieniem. Tragedia. Szkoda tylko, że wszyscy o tym wokół wiedzą a nikt z tym nic nie robi. Jest ogólne przyzwolenie. Praca w kontroli jakości super tylko ludzie niestety... tragedia. Gdybym mogła zwolniłabym ich bo nie ma ludzi niezastąpionych jak im się wydaje.

Cezary

Czy może ktoś powiedzieć czy ludzie są nadal tacy mili jak trzy lata temu czy już system ich wchłonął i czy jeszcze jest z kim pogadać czy każdy pilnuje swojego metra i się do nikogo nie odzywa?

Yyy

Komentarz o Tmmp zapożyczony z innej strony o naszej firmie. Podziwiam i szanuje tych ludzi którzy tam pracują ciężko na chleb bo tak naprawdę zarobki to mit ledwo starcza na (usunięte przez administratora) system pracy Toyota jaki firma która go celebruje to jakaś masakra To co tam się dzieje jest ciężko do opowiedzenia w kilku słowach ,a słynne hasło Toyota zrobi z ciebie robota jest jak najbardziej trafne i prawdziwe pracownicy są inwigilowani w mediach społecznościowych czy przypadkiem ktoś nie wyraża się niepochlebnie o w firmie Toyota to taki mały legalny japoński obozik pracy w Polsce . Podejrzewam że cały sztab psychologów japońskich ciężko pracował nad tym jak banie żryć psychologicznymi sztuczkami sprawiając że człowiek jednak uśmiecha się i myśli jest ważny niezbędny i wyjątkowy a tak naprawdę niżej Od maszyn na produkcji wyceniany maszyna w tej firmie ma prawo się zepsuć zostaje naprawiona i wszystko okej natomiast operator tej maszyny milma prawa nawalić Z jakiegokolwiek powodu problemu przyczyny mówię to na przykład o chorobowym 10

Zdenek
@Yyy

Prawda. Chcieliby najlepiej by wogóle nie chorować i robić jak robot. Chore że narzucają pracownikom ile można chorować dni w roku. Po pierwszym chorobowym grupowy cię miło uprzedza, że to twoje pierwsze chorobowe ale spokojnie dopiero przy drugim pogadamy. Przy drugim gadacie już na poważnie. Wyliczają ci ile dni w sumie ciebie nie było i informują że to bardzo źle dla firmy. Że limit to 4 dni w roku, a pan ma tyle i tyle... Informują, że już więcej nie możesz wziąźć ponieważ zostanie wszczęty program rehalibitacyjny przywołujący pracownika do normy. Jak dalej chorujesz, to cię zwalniają.

Rajmond

Nasza toyota. Jakiś absurd. Kiedyś wszytko chodziło aż miło. Dostęp do swojego konta o każdej porze dnia i nocy. Teraz dno. System to chyba jakiś nieudacznik robił na pracę dyplomową i odsprzedał jocie. Firma która słynie z nadmiernego robienia backupów wszędzie gdzie popadnie. Tu jakiemuś leniowi nie chciało się przywrócić kopii działającego systemu i poprawiać buble w offlinie? Żenada. Coraz gorzej w tym wariatkowie.

Czy praca w Toyocie jest na akord,czy jest ciężko na produkcji?

Slave
@Kandydat

Jeżeli masz taśmę masz 3 zmiany masz co sekundy stać na stanowisku to odpowiedź sobie czy jest ciężko czy lekko

Ha,ha,ha....
@Kandydat

Zasuwasz jak na akord tylko co za to nie płacą .

Biturbo
@Kandydat

Zasuwasz na akord w rytmie przesuwających się na taśmie silników, wykonujesz 465 takich samych ruchów na zmianę, co do sekundy zchodzisz na przerwę i wracasz na linię, a zarabiasz stałą pensję miesięczną. Bajka.

Były kandydat
@Kandydat

Jest na akord i jest ciężko na produkcji. Daj sobie lepiej spokój. Tu normalność to codzienne pranie(usunięte przez administratora) i sianie propagandy.

C-3PO

Olbrzymia rotacja ludzi, przez całe życie nie poznałem tyle ludzi co w tej firmie. To tylko świadczy o tym, że rekrutacja przebiega w niewłaściwy sposób. Bo nie wierze, że każda z osób które przychodzą się nie nadaje do pracy. 1) Wynagrodzenie - powinno być za wyniki nie za staż wcześniejszej pracy. Prowadzę własną działalność i gdzieś mam to, gdzie kto wcześniej pracował i jakie ma wykształcenie, interesuje mnie tylko jak będzie pracował u mnie. 2) Podwyżki po okresie próbnym nie po 6 miesiącach w przypadku zatrudnienia bezpośredniego i po ponad 9 miesiącach przez pośrednika. 3) 3000-3300 zł brutto czyli 2300-2500 na rękę - na początek te pieniądze nie są najgorsze, choć za fizyczne niszczenie organizmu to troszkę mało. 4) System rekrutacji / mianowicie logistyka ~ jak to dumnie brzmi.. czemu nie napisali magazynier lub dźwiganie ciężarów na czas. :D 5) Obowiązkowe nadgodziny przez pół roku, też nigdzie nie widziałem wzmianki na ten temat. 6) Możliwość awansu, gdzieś %%% na poziomie trafienia piorunem, wygrania w totolotka i zajścia w ciąże na basenie będąc na tabletkach antykoncepcyjnych w dni niepłodne. 7) Ocenę wystawiają przełożeni, którzy zmieniają się co kilka miesięcy. 8) Zebrania przed pracą, w pracy jestem od godziny 6.00 co to za zawracanie gitary o 5.50 ++++ Teraz plusy: 1) Praktycznie darmowy dojazd, choć z zdarzało się, że po pracy czekaliśmy godzinę na autobus bo zapomnieli nam zamówić, ale raczej sporadycznie to się zdarza. 2) Planowane urlopy z 26 dni urlopu 18 planuje mi pracodawca, dla mnie to olbrzymi plus. 3) Możliwość nadgodzin, odrabiania. Jeśli sumienie pracuje nie było problemy żeby dogadać się na szybsze wyjście. 4) Wypłata 5-6 dnia miesiąca, nadgodziny wypłacane co miesiąc. 5) Ogólnie b dużo kamer, i bezwzględne przestrzeganie zasad. 6) Trzy krótkie przerwy, comiesięcznie zebrania, godzina siedzenia - ogólnie duży nacisk na informację. Podsumowując, dobra praca przejściowa. Szkoda zdrowia wg mnie na stała pracę. Osoby pracujące 15 lat zarabiają często niewiele więcej od tych które przychodzą.

BlueMoon
@C-3PO

Co Pan miał na myśli poprzez "fizyczne niszczenie organizmu"? W jaki sposób to wygląda jeśli mogę spytać?

Melon
@BlueMoon

Moim zdaniem to nie jest trafny argument. Firma kładzie ogromny nacisk na ergonomię i bezpieczeństwo w pracy. Praktycznie niema stanowisk wymagających większego wysiłku, oraz regularnie są sprawdzane normy natężenia światła i hałasu. Mi osobiście pracuje się bardzo dobrze, ale niekiedy może irytować nacisk na ciągłe ulepszanie i poprawianie stanowisk i procesów.

Grzegorz
@BlueMoon

Wystarczy pomnożyć ilość kilogramów z magicznej jednej minity na cały dzień ale cóż takich limitów ustawa nie przewidziała więc jak można rozbić 100? ton to wszystko gra i wio koniku ty zdechniesz przyjdzie nowy. Takie są realia produkcji. Człowiek jest tani za robota trzeba słono płacić. Nowa fabryka Porsche to 1,5 miliarda €.

E-Type

Cała prawda.

HMZY-202
@C-3PO

Tak, na rekrutacji zapominają wspomnieć, że będzie kandydat mieć niezły zapiernicz. Potem robi ile wytrzyma w tej dusznej hali. Wszędzie dookoła lepiej. Po co się akurat tam pchać do tych japanców. Szkoda zdrowia.

Sergajev

Ja zawinął żagle w tamtym roku. Ale słuchy że ponoć zrobiło się lepiej. Czy jest do czego wracać? Widuję że w firma panuje high life. Ludzie się wygłupiają. Maszyny już chodzą bezawaryjnie? Kasa sama leci do kieszeni? Chyba trzeba zrobić zwrot o 180 stopnia.

Czy ktos moze sie wypowiedziec jakie są realne zarobki w tej firmie, na produkcji-netto?

CX500
@9090

Po ostatnich mega podwyżkach nie ma już co narzekać. Każdy weteran ma już 5 z przodu. Ale świerzakowi tylko 3 tysie na start. I niech goni innych co roku po 5% podwyżki.

Ha,ha,ha....
@CX500

Taaaaa,5 z przodu to ja mam ale z 3 Sobotami ha,ha,ha.....

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie TOYOTA? 2 sierpnia na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Automatyk. Ktoś z Was aplikował?

Lll

Brak takiego stanowiska ogólnie. Technik tak, ale rekrutacja wyłącznie wewnętrzną.

Dijongone

Nie pchaj się tam bo nie ma takiego stanowiska nie było i nie będzie. Tylko sami mechanicy od brudnej roboty a że mają przed nazwiskiem technik czy junior nie ma znaczenia bo i tak robią wszyscy to samo i są tak samo uwaleni po 12 godzinach.

Mechanik

Daj se spokój Ur w Toyocie to jakiś japoński wszystko na odwrót masz stać 8 godzin w ciągłym ruchu i na czas określony pracować...oni utrzymania ruchu na oczy nie widzieli...

SJK
@Lll

Wewnętrznej rekrutacji też już nie ma. Wszystkie miejscówki pozaklepane. Ale nie ma co żałować. Zrobili technika aby zapierniczał za inżynierów, zarabiał 5 razy mniej i zgarniał wszystkie (usunięte przez administratora). Ktoś musi tej yocie zasuwać aby inni mieli lżej. A nawet taki technik zasuwa za innych z grupy co mają wyje a ne a powiedzą że nie wiedza i technik zaraz musi lecieć i pomagać za free.

Ray778

Ale wam się już nudzi w tej toyocie. Nie macie naprawdę co robić? Tylko wrzucać na facebooka te kłamliwe zdjęcia o równouprawnieniu. Że niby szanujecie każdego pracownika? Propaganda jak za prl, że niby wszyscy są równi? Ale jednego to zgnoiliście, zdeptaliście, załatwiliście, że teraz po świecie biedak musi się tułać i na kromkę chleba tyrać. Żeby we własnym kraju od swoich rodaków być tak potraktowanym. Wstyd. Kto tam nie robił, pomyśli, że to raj na ziemi ten zaklad. Ale na prawdę jest utopią. Pamiętajcie, że kto daje i odbiera, ten się ... znacie to przysłowie? No to pamiętajcie, że wasza karma do was kiedyś wróci.

Fajny ten leasing pracowniczy. Szkoda, że teraz prawie nikogo z produkcji na niego nie stać...

Ala22

Zgadzam się,prawda zapiernicz na całego + soboty do odrobienia a dostaje człowiek figę z makiem , to firma ma zarabiać nie pracownik ty masz się jedynie urobić , firma nie dba o pracownika ma nas gdzieś.

Przyszły były pracownik

Jak by firma chciała to by był prawdziwy benefit ale niechce lising ma być dla biura i kierowników dla nas jest tylko robota

Witam . Proszę o opinie jeśli chodzi o zakład pracy . Jaka jest atmosfera na produkcji oraz stawka dla początkujących . I czy warto przyjmować się do toyoty bo często widzę ogłoszenia o zatrudnieniu i zastanawiam się dlaczego czy jest taka potrzeba czy raczej zwalniają. Proszę o szczerą i prawdziwą odpowiedź.

Dijongone
@Zainteresowany

Ludzie sami nie odchodzą od tej krowy co daje tyle mleka tylko są wyrzucani z dnia na dzień gdy nie wyrabiają lub podpadną komuś na górze. Takiemu molochowi nic trudnego zamienić jeden numerek na inny ważne by silniki z linii schodziły a reszta się nie liczy. Chcesz mieć wyprany mózg i koszmarne sny, to rzucaj na bramę cv. Tylko nie mów potem że nie ostrzegałem bo żadna psychiatra cię już nie odratuje. Odradzam szczerze.

Edyta

Jestem ciekawa informacji o pracy na stanowisku jako Pracownik Utrzymania Ruchu - Mechanik/Elektryk/Automatyk. Wiecie jaka jest pensja na start? I czy firma oferuje pracownikom opcję zdobywania kolejnych uprawnień?

@Edyta

Jak zależy Ci na rozwoju, chcesz się uczyć nowego to warto. Pensja da się przeżyć, zależy ile pokażesz na rozmowie. Ale trzeba dać sobie wyprać mózg, wymyślać cuda, być jasnowidzem, wymyślać kaizeny i inne cuda...

@Fachura

kaizeny? jakiś przykładowy przytoczysz? serio stawiają tak na te narzędzia doskonalenia? wykorzystując je można liczyć na podwyżkę?

Lokalny Pręt
@Agata

Kajzen to ciągłe doskonalenie procesu produkcji.

@Agata

Musisz wymyślec minimum 2 kaizeny w roku, coś zmodyfikować, aby nie dostać obniżonej oceny i liczyć na minimalną podwyżkę. Jak liczysz na większą ocenę to 8 i dodatkowo znaleźć i wypisać 10 zagrożeń (kpz).

@Fachura

Ale faktycznie te propozycje od was zostają wdrożone w życie? Czy niekoniecznie? Jakie mniej wiecej podwyżki są u was realne za takie cos?

@Karolina

Tylko wdrożone się liczą. Tak 25zł od sztuki, o więcej ciężko liczyć :/ Bardziej dla sztuki, późniejszej rocznej oceny. Podwyżki średnio 9% w roku jeśli spełniasz ich oczekiwania, co roku ustalane.

@Fachura

Czyli przy tym co teraz piszesz jaki jest rozstrzał w stawkach które obecnie tutaj oferują? ciekawa też byłabym któregoś z rekordzistów odnośnie tych warunków które tutaj przypisujesz. czyli z teoretycznego punktu widzenia stawka również może być stale doskonalona i nie ma tutaj żadnych ograniczeń? :)

Krakers
@Fachura

Nie ma 9% podwyżki rocznie , to tylko w ostatnim roku ze względu na sytuację było 9% plus dodatki co w sumie razem dawało jakieś 11% a bywały czasy że było to 20 zł do wypłaty. Ogólnie Toyota w porównaniu do tego jak eksploatuje pracownika to płaci bardzo mało .

@Krakers

To gdzie idzie ta kasa z eksportu w takim razie? Stawiają obecnie na inwestycje? Będzie z czasem perspektywa na wzrost zarobków? Oni tutaj zapowiadają raczej tego typu rzeczy?

Krakers
@Agata

Jak to gdzie idzie ? Dokładnie tam gdzie pieniądze z innych kołchozów w Polsce. Polak w Toyocie musi zarabiać 3500zł żeby Anglik czy Japończyk zarabiał 15000-20000 z tą jeszcze małą röżnicą że o ile Anglik czy Japończyk ma wracać do domu z zapasem energii dla rodziny to Polak po wykonaniu dwukrotnej normy musi zasypiać przy obiedzie ;-)

Kojot
@Krakers

Jednorazowo? A w tym roku podwyżka o 18% to co, jałmużna czy łaska? A za rok kto wie może 30% dadzą, bo co inflacja? No tak, przecież silne związki "wszystko" wywalczą, tylko hamstwa nie wykorzenią. Nie pozdrawiam.

Rozczarowana

Nie ma tutaj co narzekać na wynagrodzenie, social bo naprawdę jak dla mnie jest bardzo dobrze. Co innego można powiedzieć o ludziach i atmosferze w pracy. Mam wrażenie, że obcokrajowcy są lepiej traktowani niż my. Oczywiście nic do nich nie mam. My też wyjeżdżamy za granicę. Ale we własnym kraju być gorzej traktowanym to coś tu nie tak. Jedni mogą łamać zasady. Inni nie. Praca już tutaj nie jest przyjemnością jak kiedyś. Tylko obowiązkiem. Pani Kierownik kosztem pracowników chce się wykazać spełniając swoje cele. Jesteśmy zmuszani do pracy w sobotę i niedzielę. Metodą szantażu i nacisku. Jak ktoś nie lubi spędzać czasu z rodziną to proszę bardzo. My akurat wolimy spędzić weekend w rodzinnym gronie. Integracja pokazała prawdziwe oblicze Co niektórych proszę Pani. Chcesz tu pracować musisz przyzwyczaić się do tego, że każdy na każdego tu donosi. Są czopki i czopeczki. Większe i mniejsze. Ta najmniejsza jest największą. Jedni nie do ruszenia, inni do poniżania. Nigdy nie idź z prywatną osobistą sprawą do Pani Przełożonej bo i tak wszyscy się dowiedzą po co byłaś. Przełożeni, którym zanikły jajka. Tacy twardziele jak nie ma Pani Kierownik. A jak jest to jajka jak wydmuszki.To co dzieje się z ludźmi tutaj to jakaś tragedia. Kiedyś przychodziło się tutaj z przyjemnością. Praca super. Teraz to tylko z obowiązku. A na początku myślałam, że idzie dobra zmiana z Wałbrzycha. Myliłam się. Nie można zbudować dobrych relacji na kłamstwie, braku zaufania, szantażu, nacisku, zmuszaniu i krętactwie. Jedni poniżani na łonie grupy. Inni mogą wszystko. Super. Jesteśmy traktowani tak samo. Ciekawe jest to, że z obserwacji ludzi z którymi pracujesz z czasem poznajesz i widzisz ich prawdziwe oblicze schowane za maską. Widzisz ich grę aktorską. Wiesz kiedy mówią prawdę a kiedy kłamią. Do czego są zdolni. Jak ktoś jest tutaj miły i dobry to lepiej zastanów się zanim coś powiesz. Nie można wszystkich oceniać jedną miarą. Ale tych prawdziwych, szczerych i życzliwych osób jest naprawdę niewiele. Może się powtórzę. Nie ma co narzekać na warunki pracy jak wynagrodzenie, social i benefity. Bo porównując inne firmy Toyota jest na najwyższym stopniu podium jak dla mnie. Nikogo nie zwolnili podczas postoju. Więc naprawdę nie można narzekać. Niestety atmosfera i zasady dla których większość z nas przyjęła się do pracy nie istnieją. Dobrze kłamią tam na Dojo.

emeryt
@Rozczarowana

Przejmuj się nimi tak jak oni Tobą. Przytakuj, mniej gdzieś, na jedną zmianę się jeszcze można było przejmować, teraz już nie warto. Sobota pierwsza zmiana, niedziela na nockę. Spartańskie warunki w toaletach, będzie cieplej, będę chodził na dwór. Jeśli ktoś ma końskie zdrowie, to nie polecam pracy bo zwyczajnie go szkoda. Jeśli ktoś miał jakieś problemy, rehabilitacje, ma lekką nadwagę, wysiądzie tutaj. Logistyka = dźwiganie ciężarów na czas Montaż = do 160 cm polecam, fajnie się stoi na jednej nodze jak linia ucieka w lewo Odlewnia = w jednej dłoni obrotnica w drugiej pilnik i 30 stopni już teraz :P a co będzie latem? 4 brygadówka QC = nerwy ze stali polecam Dojo = chyba najgorsze, że wierzą w to co mówią Utrzymanie = 12h w pracy i wezwanie do naprawy 5 min przed końcem zmiany Dość narzekania, najbardziej mnie denerwuje po ponad 10 latach, że podwyżki dostają wszyscy równe i nie ma się na nie wymiernego wpływu.

lechu
@emeryt

Sobota 1 zmiana, niedziela na nockę serio? (usunięte przez administratora)

Rob
@Rozczarowana

Bo to (usunięte przez administratora) i kolesiostwo! Niby wszystkich traktują tak samo a to nieprawda. Co do obcokrajowców to prawda! Że są lepiej traktowani bo to goście przecież! Mój były ,,lider" czekał Jak na zbawienie 2 miesiące na Ukraińca aż wielmożny Pan wróci i co wrócił popracował 2 tygodnie i już niechcial haha Pozatym popracują kilka mies, zarobią bo wiza się kończy wracają do siebie, odpoczną i spowrotem a rodak cały czas pracuje i JESZCZE JEST GORZEJ traktowany. Jebaćc takie COS i patologie.

kapitan
@Rozczarowana

Dojo haha tak samo jak relacje pracownicze fikcyjny dział

Tolkien
@Rob

To prawda ,kolesiostwi i nic więcej,zarobki dla każdego inne ,możesz pracować kilka lat iż dobrą oceną będziesz miał mniej jak nowy po znajomości,taka jest Toyota.

Hammer
@Rozczarowana

Prawda. Szmal ładny ale szkoda być tak traktowanym.

@Rozczarowana

Z całym szacunkiem ale przestań już z tym wynagrodzeniem ha,ha,ha no chyba że 3 tysiące z haczykiem to dla Ciebie fortuna ale jest wiele firm które płacą podobnie lub więcej a co do atmosfery to czego spodziewałaś się po zwykłym kołchozie? A najbardziej uśmiałem się z tej dobrej zmiany z Wałbrzycha ha,ha,ha gdzie człowiek jest numerkiem a kłamstwo goni klamstwem ,podczas pandemii zwolnili wszystkich których mogli a z resztą czekali do samego końca na 60 procent rządowego dofinansowania. Teraz robią podobnie więc moim zdaniem ta firma to kibel,dla ludzi z charakterem dobry na chwilę ;-)

Hammer
@Piotrek

Jak przyjeżdżał SUR z Wałbrzycha, to dziwili się dlaczego w Jelczu tyle udziwnień i utrudnień pracy. Opowiadali jak tam u nich jest prosto, na spokojnie i wszystko się kręci a ludzi nawet mniej potrzeba. To kopara opadała jak odjeżdżali.

@Hammer

No napewno,przy braku przestrzegania przepisów i obsługi 2 stanowisk przez jedną osobę z pewnością potrzeba mniej ludzi i pewnie dlatego w Wałbrzychu jest taka rotacja bo kto mądry nie pozwoli na to by jakiś dorobkiewicz odbierał mu zdrowie i skracał życie za te śmieszne 3 tysiące.

Rozczarowana
@Piotrek

Piotrek dobrze wiesz, że kobiety w tym kraju są dyskryminowane jeśli chodzi o płacę. Jak musiałam pracować za 2 tysiące po 12 godzin wykorzystywana przez polskiego przedsiębiorcę to tutaj nie mogłam narzekać. Jesteś facetem i Wam jest łatwiej znaleźć lepszą płatną pracę. Dla Was jest jej więcej. Dla nas pozostaje kasa w sklepie, galeria itp.

Szukająca

Czy pracuje tutaj dużo kobiet i czy ogólnie dają fizycznie radę? Dziękuję.

No tak
@Szukająca

Są kobiety coraz więcej . Praca ciężka fizycznie dają radę ale bardzo dużym kosztem dla swojego zdrowia

@No tak

Zdrowia? Napiszesz o tym koszcie coś więcej? jak konkretnie ich specyfika pracy tu wygląda, że mogłoby to do jakiegoś uszczerbku prowadzić?

Pracowałem jakieś dwa lata , tragedia , (usunięte przez administratora) Team leaderzy i ci tam wyżej tylko kombinują jak tu dołożyc roboty , dołożą, ogarniesz temat to dołożą więcej i coraz więcej. Najlepszy byl (usunięte przez administratora) z montażu, darł jape na ludzi z Ukrainy aż żal ich było. Jak się zwalniałem powiedziałem mu w (usunięte przez administratora) kim dla mnie jest ,i to był najlepszy dzień z tych dwóch lat :)

Piotrek

Dobrze że powiedziałeś ale nie wiem czy zrobiło to na nim wrażenie , tam większość ludzi na tych stanowiskach to ogry bez jakiegoś specjalnego wykształcenia. Dla tej kości którą dostali od swojego pana są gotowi zrobić wszystko i być wszystkim , nawet najgorszą (kawałek tkaniny używanej do mycia podłóg). Największy błąd jaki popełnia pracownik w kierunku którego stosowany jest (usunięte przez administratora)lub jest on jego świadkiem jest niezgłoszenie takiego zachowania do działu HR , zaznaczam że należy to robić mailem lub na papierze by zostawić fizyczny ślad ponieważ dział HR w tej firmie nie działa niestety na korzyść pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o TOYOTA - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w TOYOTA?

Zobacz opinie na temat firmy TOYOTA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 173.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TOYOTA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 117, z czego 16 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TOYOTA?

Kandydaci do pracy w TOYOTA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TOYOTA